Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W kwalifikacjach też Polki zagrały kiepsko z Tajlandią i bardzo dobrze z Serbią.

Trochę być albo nie być dla oceny Nawrockiego - wiadomo było przed turniejem, że bardzo korzystne jest, że wpadamy do ćwiartki z Rosjankami, które z tej topowej czwórki (Włochy, Serbia, Holandia, Rosja) są w tym momencie najsłabsze, teraz okazało się, że Rosjanki prawdopodobnie nie wygrają grupy, więc do awansu do półfinału wystarczy pokonanie Belgii i Niemiec, czyli drużyn personalnie - odpowiednio - słabszej i porównywalnej w stosunku do naszej ekipy (Niemki bez Orthmann w składzie, która wypadła z powodu kontuzji, przynajmniej oficjalnie). Nawet w półfinale nie trafiamy na Serbki i Włoszki, a na Holenderki, czyli znowu - najsłabszą drużynę z tej trójki. Morrison chyba próbuje sobie ogrywać 20-letnią Daalderop, która bardzo dobrze grała we Florencji u Caprary, ale to wciąż tylko 20-latka, Holenderki fatalnie zagrały w Catanii.

Jednym zdaniem, realnie oczekiwać można od tej drużyny półfinału.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SevenUP »

Przy takim losowaniu i wynikach, półfinał to jest minimum. Już łatwiej być nie może.

Gra nie powala, ale też nie sądzę, żeby był powód do narzekań. Wygrane są - są. I tak te mecze nie będą miały znaczenia w ostatecznym rozrachunku. Ten turniej jest na tyle długi, że nie zagramy fantastycznie każdegu meczu, Włoszki z Belgią też zresztą zagrały fatalnie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Noworoczny »

Pytanie do kibiców żeńskiej:
Czy jak Polski osiągną 1/2 to się będziecie cieszyć, że grały w 1/2 ME czy smucić, że ogłoszą sukces Jacka, a Wy znacie realia tego sukcesu?

Pytam, bo nie wiem, a będę myślał tak samo.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Na razie to Polki zapewniły sobie awans z grupy po pokonaniu słabszych rywalek. Zobaczymy co pokażą na tle mocniejszych rywalek. Ćwierćfinał wydaje się minimum jaki ten zespół ma osiągnąć na sucho bez analizowania z kim się zagra, a ćwierćfinał to mecz na którym Polki powinny zaprezentować maksimum umiejętności i koncentracji i po tym spotkaniu można oceniać jak zespół był przygotowany.

Z jednej strony mieliśmy przed kwalifikacjami olimpijskimi wyraźną porażkę z Rosją i Niemkami oraz zwycięstwo z Belgią, a tuż przed turniejem w Łodzi łatwe zwycięstwa z Niemkami.

Polki mają bardzo niestabilną formę, zbyt dużo zależy od dyspozycji dnia indywidualnych siatkarek, a organizacja gry jest jakby z boku tego wszystkiego.
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

Jedno co widać po wczoraj, to że po prostu musimy grać ze Stysiak, inaczej się nie da. Wczoraj zdobyła więcej punktów niż zdobyłaby Grajber przez cały turniej. Fakt, że kilka punktów Ukrainki na niej zdobyły zagrywką, ale myślę że to i tak wielka wartość dodana w stosunku do Grajber, na której też asa da się zrobić, a w ataku nie daje właściwie nic.

Przydałby nam się na przyjęciu taki "żeński Ruciak" co by z Pauliną pokrył boisko we 2, a Stysiak ze Smarzek stałyby na metrze. Niestety obok Stysiak łatwiej ustrzelić Mędrzyk, jak ma do pokrycia pół boiska. Może być problem z drużynami, które mają ciężką zagrywkę.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: akukuk »

Stawianie na Grajber w szóstce mija się z celem. W ataku zawsze była dziurą (ja osobiście nie mogę patrzeć na jej wysokie plasy z piłek nie najgorszych, a czasem nawet z dobrych - już wolałabym jakby uderzyła i dostała blok pod nogi, niż oddawała za darmo piłkę idealną do kontry i to w kluczowych momentach). W każdym razie atak atakiem, ale ta dziewczyna tak spadła z defensywą, że w chwili obecnej nie stanowi wartości na boisku. Są przy niej bezpośrednie błędy w przyjęciu, masa przyjęć niedokładnych, a nawet zdarzają się banalne błędy w dograniu, między innymi ta piłka, po której Wołosz zdobyła punkt atakiem - niby punkt dla naszych, ale to dogranie bolało. Stysiak na boisku jest moim zdaniem niezbędna, mimo błędów, które z wiadomych względów się przy niej pojawiają.
Jestem bardzo ciekawa jak dziewczyny zaprezentują się na tle Włoszek. Cudów nie oczekuję, ale większa stabilizacja i mniej przestojów w kontekście dalszej fazy rozgrywek byłyby bardzo wskazane. A kluczową postacią, która jest pewnego rodzaju wyznacznikiem jakości naszej drużyny i zapewniającą jej stabilizację, jest w mojej opinii Mędrzyk. Moim zdaniem to od niej najwięcej zależy.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

akukuk pisze:A kluczową postacią, która jest pewnego rodzaju wyznacznikiem jakości naszej drużyny i zapewniającą jej stabilizację, jest w mojej opinii Mędrzyk. Moim zdaniem to od niej najwięcej zależy.
Zgadzam się. Warto zauważyć, że Natalia w meczu z Ukrainą przyjmowała piłkę 38 razy w porównaniu z libero 16 razy i Stenzel 5 razy oraz Grajber 7 razy. W dodatku atakowała niewiele mniej razy niż Stysiak 37 do 26. Martwi za to bardzo niewielka ilość gry środkiem przy Efimienko. Zaledwie 5 ataków na 3 sety i dodatkowo Alagierska 1 atak w czwartym secie. To w sumie daje nam 6 ataków w tym ustawieniu na 4 sety. Jeśli gra nie będzie bardziej urozmaicona jeśli chodzi o atak to z każdym meczem naszym skrzydłowym będzie trudniej zdobywać punkty.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wprawdzie to daleka perspektywa, ale warto jeszcze dodać w kontekście naszej ewentualnej drabinki, że w meczu Holandii z Chorwacją kontuzji nabawiła się Maret Grothues - wprawdzie nie widziałem żadnego komunikatu, co z jej kostką, ale ta drabinka naprawdę nie mogła ułożyć się lepiej. Aczkolwiek miejsce w czwórce w roku przedolimpijskim nawet przy sprzyjającej drabince byłoby ogromnym sukcesem.
akukuk pisze:A kluczową postacią, która jest pewnego rodzaju wyznacznikiem jakości naszej drużyny i zapewniającą jej stabilizację, jest w mojej opinii Mędrzyk. Moim zdaniem to od niej najwięcej zależy.
Owszem, N. Mędrzyk pełni tutaj rolę a'la M. Winiarski za czasów Anastasiego, ale w meczach ze ścisłą czołówką do tej pory tylko momentami wyglądało to naprawdę dobrze.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Nagor »

Mam pytanie dotyczące wywiadu z Miriam Syllą - czy jest obowiązek grania w międzynarodowych turniejach? Dotyczy to i kobiet i mężczyzn. Co turniej to narzekanie, że podróże, że dużo grania, że terminarze ustawia gospodarz. A gdyby tak olać turniej i jechać na wakacje? Zero grania! Zero wysiłku!
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SevenUP »

Nagor pisze:Mam pytanie dotyczące wywiadu z Miriam Syllą - czy jest obowiązek grania w międzynarodowych turniejach? Dotyczy to i kobiet i mężczyzn. Co turniej to narzekanie, że podróże, że dużo grania, że terminarze ustawia gospodarz. A gdyby tak olać turniej i jechać na wakacje? Zero grania! Zero wysiłku!
No gdyby Sylla olała ME, to raczej trener nie zaprosiłby jej na IO - w których każdy zagrać chce ;)

A co do Mędrzyk, to ma kapitalny sezon i naprawdę biorąc pod uwagę okoliczności, to ciężko nawet jej wypominać złe przyjęcie. Wczoraj w pewnym momencie miała 11/15 w ataku, a naprawdę gorzej niż Sorokaite czy Sylla nie przyjmuje. Największy jej problem, to taki że nie mamy drugiej takiej jak ona :P
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

SevenUP pisze:
Nagor pisze:Mam pytanie dotyczące wywiadu z Miriam Syllą - czy jest obowiązek grania w międzynarodowych turniejach? Dotyczy to i kobiet i mężczyzn. Co turniej to narzekanie, że podróże, że dużo grania, że terminarze ustawia gospodarz. A gdyby tak olać turniej i jechać na wakacje? Zero grania! Zero wysiłku!
No gdyby Sylla olała ME, to raczej trener nie zaprosiłby jej na IO - w których każdy zagrać chce ;)

A co do Mędrzyk, to ma kapitalny sezon i naprawdę biorąc pod uwagę okoliczności, to ciężko nawet jej wypominać złe przyjęcie. Wczoraj w pewnym momencie miała 11/15 w ataku, a naprawdę gorzej niż Sorokaite czy Sylla nie przyjmuje. Największy jej problem, to taki że nie mamy drugiej takiej jak ona :P
mamy i jest nią Zuzanna Górecka. Ale nie ma jej w składzie a w LN zagrała w sumie pół seta. Pan JN za to bardzo ufa Grajber bez pamięci. Na jakiej podstawie?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

O jakim wywiadzie mowa?
SevenUP pisze:A co do Mędrzyk, to ma kapitalny sezon i naprawdę biorąc pod uwagę okoliczności, to ciężko nawet jej wypominać złe przyjęcie. Wczoraj w pewnym momencie miała 11/15 w ataku, a naprawdę gorzej niż Sorokaite czy Sylla nie przyjmuje. Największy jej problem, to taki że nie mamy drugiej takiej jak ona
Znowu się zgadzam, nie myślałem, że jest w stanie ona grać na takim poziomie. Ale to kwestia perspektywy, bo ona tutaj jest absolutnie kluczową postacią 'systemu', a do tego czasami jednak brakuje umiejętności na tle Serbek czy Brazylijek - przyjmowanie we dwie to jednak wyższa szkoła jazdy nawet u kobiet.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SevenUP »

Chyba Natalia się sfrustrowała tym sezonem na ławce w Chemiku i stąd ta gra :]
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

Jacek Nawrocki: Znów przypomnę, że musimy odbiec od postrzegania naszej reprezentacji jako faworyta. Przed meczem z Ukrainą w szatni powiedziałem dziewczynom, że nie wierzę, że są faworytem, natomiast wierzę w ich siłę i wierzę w ten zespół.

Czy ten człowiek jest normalny? Ja wiem, że nie budowanie presji, itp., ale serio? Wmawiać dziewczynom, że nie są faworytem z Ukrainą? To z kim są? Psycholog level master po prostu...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Po jackowym 'musimy to k...a wygrać serduchem bo siatkarsko to tego nie wygramy' (parafrazuję) w finale Ligi Mistrzów z Kazaniem, nic mnie już w jego wykonaniu nie zdziwi. ;)
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Ja mam nadzieję, że nie wierzy w to co mówi :D
Sportowe Fakty pisze:Musimy odbiec od postrzegania naszej kadry jako faworyta. Przed meczem z Ukrainą powiedziałem w szatni dziewczynom, że nie wierzę w to, że są faworytkami, natomiast wierzę w ich siłę i wierzę w ten zespół. Wszystkich odsyłam, żeby spokojnie spojrzeli na indywidualne umiejętności, doświadczenie, liczbę rozegranych w reprezentacji meczów. Przez pryzmat tych rzeczy musimy oceniać na chłodno nasze szanse w mistrzostwach Europy - podkreślił szkoleniowiec.
Jak się do reprezentacji powołuje siatkarki jako rezerwowe, które są dużo starsze niż te podstawowe to ten problem z brakiem doświadczenie będzie podnoszony co roku.

Więc albo powołujemy najlepsze dziewczyny i nie gadamy głupot, albo powołujemy młode obiecujące i budujemy reprezentację na przyszłość, a okazuje się, że powołujemy top reprezentacji i gadamy o braku doświadczenia. Coś tu jest nie tak.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: mmb »

Mam nadzieję, że Stefan będzie miał wyniki, bo kolegów to już chyba ma.. :D
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

Myślę, że dzisiaj trener powiedział dziewczynom "dzisiaj tak nie macie szans, że zastawiłem dom u bukmachera, że nie wygracie" i póki co grają mu na złość :D

Grajber broni w ziemię, Matko Boska...

I po secie, brawo Grajber!!! Polek w Belgii dużo, ale Grajber najlepsza. Jedyne co potrafię, to przyjąć, robią na mnie asa przy przewagach... Pojechałaby lepiej na jakieś wczasy z Janeczkiem i powrzucała zdjęć na Instagrama, a nie blokuje miejsce w kadrze.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, o 17:34 przez Camillo Marcotti, łącznie zmieniany 1 raz.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: kinagyo »

Ależ się Grajber włączyła w koncówce
edit
za wcześnie pochwaliłam
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Herbots to ogromny talent, jedna z najbardziej utalentowanych przyjmujących na świecie, ale set przegrany co najmniej frajersko.

W drugim secie 9/22 w ataku i 11 punktów... Kosmos.
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

Ja nie mogę zrozumieć, co rudy mentor widzi w tej Grajber... Przecież granie bez Stysiak to zabójstwo dla tej reprezentacji.

E: mówią, że Stysiak ponad 50% w ataku miała i gość ją zdjął... Przecież on jest chory na umyśle...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

chyba już widać kto prowadzi grę w tym meczu bo we wszystkich setach to Belgijki są cały czas z przodu. Polki z taką grą nie mają żadnych szans na medal. Nasze męczą się niemiłosiernie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Grajber skończyła dwa ataki w końcówce, więc nie dlatego Polki przegrały tego drugiego seta.

Gdyby Belgijki grały najmocniejszym składem z Van Hecke, to nie miałyby podopieczne maga Nawrockiego większych szans, a i tak może być bardzo ciężko, pomimo tego, że grają właściwie jedną zawodniczką.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Ja w ogóle nie ogarniam systemu naszej gry. Stysiak w drugim secie 3/4 w ataki i 0 razy przyjmowała, a Mędrzyk, która jest ostrzeliwana w przyjęciu jeszcze dostaje 9 piłek do ataku, a Smarzek, która miała kiepski set atakuje 15 razy i kończy 4 piłki.
Stysiak jest minimalnie wykorzystywana w ataku podobnie jak środkowe.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

Wołosz musi grać kombinacyjnie a Smarzek powinna przestać popełniać błędy seriami z dobrych piłek. Inaczej będzie źle
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

na razie nie ma Smarzek. Zatem jesteśmy na krawędzi.
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

WysokiPortorykanczyk pisze:Grajber skończyła dwa ataki w końcówce, więc nie dlatego Polki przegrały tego drugiego seta.

Gdyby Belgijki grały najmocniejszym składem z Van Hecke, to nie miałyby podopieczne maga Nawrockiego większych szans, a i tak może być bardzo ciężko, pomimo tego, że grają właściwie jedną zawodniczką.
Dwa skończyła, oprócz tego przyjęła w trybuny, obroniła w ziemię i popchnęła jakiegoś farfocla, po którym Belgijki z kontry zdobyła punkt, więc raczej mimo że dwa popychacze jakoś dotknęły pomarańczowego, to mimo to na minus.

Nie śledzę kariery klubowej Wołosz, ale zważywszy, że są ludzie twierdzący, iż jest to zawodniczka umiejąca grać kombinacyjnie, to chyba musi tak grać w klubie. Bo co ją mam okazję oglądać na kadrze wygląda jak automat do wystawiania na skrzydła, w dodatku czasem niedokładny.

Weźcie też pod uwagę, że Malwina gra gorzej nie mając obok Stysiak, bo wtedy blok idzie do niej w ciemno. Magda nawet jak nie dostaje piłek, mimo wszystko bardziej hamuje blok niż Martyna.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

SerCos pisze:Ja w ogóle nie ogarniam systemu naszej gry. Stysiak w drugim secie 3/4 w ataki i 0 razy przyjmowała, a Mędrzyk, która jest ostrzeliwana w przyjęciu jeszcze dostaje 9 piłek do ataku, a Smarzek, która miała kiepski set atakuje 15 razy i kończy 4 piłki.
Stysiak jest minimalnie wykorzystywana w ataku podobnie jak środkowe.
całkowita zgoda najsłabiej gra Wołosz . W ogóle nie wykorzystuje Stysiak i mało środka
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: mitam »

Wołosz jak dla mnie bardzo mocno przereklamowana. Piłki rzadko kiedy wystawione dokładnie. Czasem mam wrażenie że jej podejście do gry to - ja jestem gwiazdą a wy kombinujcie z tego co wam dam. Najbardziej niedoceniona jest Mędrzyk. Laska od "czarnej" roboty....
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

No i mogło być 3:0...

Granie Malwiną bez Stysiak na boisku przypomina mi grę naszych kopaczy Lewandowskim i 10 podającym do Lewandowskiego i szok czemu Lewy nie strzela, przecież w Niemczech za pieniądze strzela. I nawet wystarczy mu postawić obok Milika, który kopie piłki do kibiców, zamiast w bramkę, a już Lewy ma łatwiej i więcej go widać. To samo jest tutaj w przypadku obecności Stysiak, zresztą moim zdaniem dużo lepiej ogląda się grę reprezentacji jak Magda jest na boisku niż jak jej nie ma, co zresztą widać po tych Mistrzostwach - dotychczas przegrane dwa sety były bez Stysiak na boisku (przynajmniej na koniec tych setów).

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”