Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

andrzej
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:27
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: andrzej »

andrzej pisze:Jeżeli awansujemy do IO to chyba zacznę wierzyć w cuda i na tym forum odszczekam swoją niewiarę.
Zgodnie z obietnicą złożoną po Tallinie odszczekuję: hau, hau, hau ;)
Oj, jak ja bym chciał tak samo odszczekiwać po medalu w Pekinie :D
Oczywiście w Espinho były i błędy, wiele trzeba poprawić, ale widać już było, że była DRUŻYNA. Mam nadzieję, że od wczoraj będzie tylko lepiej. Zresztą nawet jak by nie było, to sie trochę podenerwujemy a i tak będziemy trzymać kciuki na WL, WGP, IO, itd, itd.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: PAWKENS »

Znane są już prawie wszystkie drużyny, które zagrają na przyszłorocznych ME :)

Tekst o nich jest właśnie tutaj ;) Z grupy A wyszła Słowacja, która wygrała bezpośrednią rywalizację ze zdiesiątkowaną przez kontuzje reprezentację Czech. W grupie B pewna dominacja Holandii, drugie miejsce dla Słoweńców, którzy wygrali rywalizację o baraże z Łotwą :) Grupa C to dominacja Francuzów, o drugie miejsce Białoruś niespodziewanie straciła dwa sety z Bośnią i Hercegowiną, przez co została wyprzedzona przez Macedonię. Niestety,w grupie D zwyciężyła Grecja, co oznacza, że w barażach spotkamy się z Belgią !!! :o :( :) A Wielka Brytania bilansem małych punktów za Szwecją ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Pele »

Jesus!!!
To się będzie działo w meczu z Belgią. Strach się bać bo to trudny przeciwnik, trudniejszy od Estonii
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Wojciech »

A może to jest idealny moment na rewanż za Moskwę 2007?? :D
Co do sytuacji w innych grupach, zwycięzyli raczej faworyci. Prawdziwe emocje towarzyszyly meczom w grupie "czeskiej".
PAWKENS pisze:Z grupy A wyszła Słowacja, która wygrała bezpośrednią rywalizację ze zdiesiątkowaną przez kontuzje reprezentację Czech
Cos w tym prawdy napewno jest, ale ja nie umniejszałbym roli nowego wloskiego trenera Slowacji pana Zaniniego, ktory ma wrecz bajeczny początek pracy z naszymi sąsiadami.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: PAWKENS »

Wojciech pisze:Cos w tym prawdy napewno jest, ale ja nie umniejszałbym roli nowego wloskiego trenera Slowacji pana Zaniniego, ktory ma wrecz bajeczny początek pracy z naszymi sąsiadami.
Ale jednak gdyby nie kontuzje, Słowacy nie daliby rady...Chociaż napewno trenera chwalimy ;)
Pele pisze:Jesus!!!
To się będzie działo w meczu z Belgią. Strach się bać bo to trudny przeciwnik, trudniejszy od Estonii
Ahh, te żarty o Belgii... :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: niepoinformowany »

Przecież zrewanżowaliśmy się już Belgom na turnieju pre-kwalifikacyjnym do IO. ;)

Teraz znów wygramy
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
zachary
Posty: 56
Rejestracja: 25 maja 2008, o 17:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: zachary »

Turniej w espinho pokazal ze bedac w dobrej formie nie mamy co sie obawiac o awans na me. Nie ma co martwic sie o dwumecz z belgia, bardziej martwilbym sie gdyby przyszlo nam gracc jakis turniej a awans. Belgow spokojnie powinnismy ograc. W listopadzie sprowadzilismy ich na ziemie po me i teraz spokojnie powtorzymy ten wynik :)
Ostatnio zmieniony 2 cze 2008, o 19:25 przez zachary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: PAWKENS »

niepoinformowany pisze:Przecież zrewanżowaliśmy się już Belgom na turnieju pre-kwalifikacyjnym do IO. ;)
Teraz znów wygramy
Ale respekt pozostał :) Oczywiście, kolejny tak dobry mecz Belgom się nie trafi. My też po słabo zagrać nie powinniśmy. Chociaż są pewne obawy, nasi mogą byż zmęczeni po Igrzyskach, a Belgia trenować całe lato po LE...Ale powinno nam wystarczyć umiejętności ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Mate »

Skład na baraże ME http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.28494

Praktycznie nikogo nowego nie ma oprócz Żalińskiego, ale on chyba na jakiś turniej już dostał powołanie. Bodajże na LŚ.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: dreamer »

Przyznaję, że jestem nieco zaskoczony szeroką kadrą na barażowy mecz z Belgią. Właściwie chodzi mi o jedno nazwisko - Robert Prygiel.
Dla jasności: z jednej strony cieszę się, bo Roberta od lat uważam za jednego z najlepszycj polskich atakujących, któremu należy się miejsce w kadrze. Z drugiej strony, absolutnie już w tej chwili nie potrafię sobie wytłumaczyć, jakie przesłanki brał pod uwagę Raul Lozano, gdy rezygnował z usług Prygla przed igrzyskami w Pekinie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Guilder »

Zgadzam się z Dreamerem, Prygiel powinien był pod nieobecność Szymańskiego być zmiennikiem Wlazłego.

Swoją drogą nie dziwmy się takim składem. To ostatnie mecze reprezentacji pod wodzą Lozano. Raz, że nie ma czasu już testować nowych graczy, a dwa, że nie chce zawalić baraży ryzykując młodszymi i niedoświadczonymi graczami.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Mate »

Ja już z góry zakładam, że nasi wygrają te baraże. Mimo, że przegraliśmy na ME z Belgią to nie wierzę w to, aby Belgowie w dwumeczu ugrali chociaż dwa sety. Postawiłbym na Żalińskiego. Chociaż żeby poczuł, że został wyróżniony powołaniem do kadry. Jeżeli miałbym wybierać 12 to wybrałbym taką:

Zagumny, Woicki
Wlazły, Żaliński
Kadziewicz, Możdżonek, Grzyb
Bartman, Winiarski, Świderski, Wika
Ignaczak

Przecież i tak pojedzie 6 która była na Igrzyskach. Pewnie pojedzie Wika. Ale za Plińskiego wstawiłbym Grzyba, albo Jurkiewicza. Gierek sobie nie pograł w Pekinie, więc trzeba dać szansę młodym. Powinien pojechać Bartman, bo przecież Świderski nie będzie grał wieczność w kadrze.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: pk+ »

Mate pisze: Jeżeli miałbym wybierać 12 to wybrałbym taką:

Zagumny, Woicki
Wlazły, Żaliński
Kadziewicz, Możdżonek, Grzyb
Bartman, Winiarski, Świderski, Wika
Ignaczak
Igła odpada - zabieg, więc Gacek i ciekawe czy będzie 2 libero do szerokiego składu (do)powołany???
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: bartolina_89 »

Ja bym wstawił taki skład:
Zagumny, Woicki
Winiarski, Świderski, Wika, Bąkiewicz
Kadziewicz, Pliński, Możdżonek
Wlazły, Szymański
Gacek

Ale przypuszczam że Lozano zrobi tak:
Zagumny, Woicki
Winiarski, Świderski, Wika, Gierczyński
Kadziewicz, Pliński, Możdżonek
Wlazły, Gruszka
Gacek
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Nagor »

bartolina_89 pisze:Ja bym wstawił taki skład:
Zagumny, Woicki
Winiarski, Świderski, Wika, Bąkiewicz
Kadziewicz, Pliński, Możdżonek
Wlazły, Szymański
Gacek

Ale przypuszczam że Lozano zrobi tak:
Zagumny, Woicki
Winiarski, Świderski, Wika, Gierczyński
Kadziewicz, Pliński, Możdżonek
Wlazły, Gruszka
Gacek
Hmm jak weźmie Plińskiego i Gruchę to tym razem już na dobre zwątpie w jego wybory, za dużo kieruje się tym co się dzieje poza sportem.
...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Chal »

Zagumny kontuzjowany i nie zagra w barażach.
Źródło: http://zagumny.pl/
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Nagor »

Obawiam się o te ME :P
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: pk+ »

Nagor pisze:Obawiam się o te ME :P

No i wychodzi głupota postawienia wszystkiego na przygotowania olimpijskie, awans do ME można było sobie zapewnić rezerwowymi, mieliśmy naprawdę łatwą grupę. Oczywiście nie ma co panikować Belgia też jest do ogrania, nawet bez Gumy, Igły... ale zupełnie niepotrzebnie zafundował Lozano wydłużenie sezonu reprezentacyjnego, zupełnie niepotrzebne nam te baraże.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Nagor »

Tak, niepotrzebnie, zwłaszcza, że wtedy graliśmy dość podstawowym składem, i do wygrania wystarczyły teoretycznie średnie formy, ale duże zaangażowanie. Formy faktycznie były średnie, ale zaangażowanie graczy poniżej średniego... I teraz grają bez sensu z tą Belgią.
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: pk+ »

Nagor pisze:Tak, niepotrzebnie, zwłaszcza, że wtedy graliśmy dość podstawowym składem, i do wygrania wystarczyły teoretycznie średnie formy, ale duże zaangażowanie. Formy faktycznie były średnie, ale zaangażowanie graczy poniżej średniego... I teraz grają bez sensu z tą Belgią.
uuu może być znacznie gorzej:
Nie jest pewne czy we wtorek reprezentacyjny libero przejdzie operację kolana. Gdyby do tego doszło jego występ w barażach z Belgią nie mógłby dojść do skutku. Nieoficjalnie wiadomo, że ze względów zdrowotnych w pierwszym meczu z Belgią w niedzielę zabraknie Mariusza Wlazłego, Pawła Zagumnego i Michała Winiarskiego.
http://pls.pl/news.php?id=10130

a może właśnie lepiej, dostaną szansę na grę zmiennicy, ci którzy mogli właśnie wcześniej z pełnym zaangażowaniem zagrać i ten awans byłby już w kieszeni.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Nagor »

:o :o :o
Wiecie co... już chciałem to napisać wcześniej, ale jakoś zapomniałem. Uważam, że to pieprzeni symulanci, nagłym zbiegiem okoliczności czterech podstawowych reprezentantów ma jakieś kontuzje, ale nie aż tak groźne, że po barażach mogą wrócić do gry.. Najlepiej, wy nam załatwcie awans a my pogramy w ME...
...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Chal »

Wiesz, akurat Guma grał z urazem niemal cały sezon reprezentacyjny... Co do Wlazłego, to ja już nie mam słów, na IO zagrał, teraz pora pooszczędzać organizm na sezon ligowy :| To chyba tłumaczy, dlaczego Lozano chcąc nie chcąc powołał do szerokiej kadry Prygla.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: pk+ »

Nagor pisze: Najlepiej, wy nam załatwcie awans a my pogramy w ME...
Niestety wychodzi przywiązanie Lozano do zawodników, nie wprowadził do kadry nowych, 4 prawdopodobnie nie zagra, Pliński raczej formy nie złapał po olimpiadzie i pojawiła się wielka dziura, co Lozano zostawia dla następcy - w zasadzie tych samych zawodników których zastał przychodząc na posadę.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Arff »

Nagor pisze::o :o :o
Wiecie co... już chciałem to napisać wcześniej, ale jakoś zapomniałem. Uważam, że to pieprzeni symulanci, nagłym zbiegiem okoliczności czterech podstawowych reprezentantów ma jakieś kontuzje, ale nie aż tak groźne, że po barażach mogą wrócić do gry.. Najlepiej, wy nam załatwcie awans a my pogramy w ME...
ehhh... szkoda słów ;/
Chal pisze:Wiesz, akurat Guma grał z urazem niemal cały sezon reprezentacyjny... Co do Wlazłego, to ja już nie mam słów, na IO zagrał, teraz pora pooszczędzać organizm na sezon ligowy :| To chyba tłumaczy, dlaczego Lozano chcąc nie chcąc powołał do szerokiej kadry Prygla.
Guma jest ok, bo jest z Olsztyna... reszta symulanci ;/
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: maggie »

pytanie brzmi: kto bedzie 2 rozgrywającym w kadrze? Żygadło? Czyżby?
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Nagor »

Wszyscy symulanci, nie wierzę, po prostu to niemożliwe żeby czterech podstawowych zawodników w tym samym czasie złapało małe kontuzje, zwłaszcza, że dostali wolne od trenerów po IO... I jeśli komuś na to szkoda słów, niech faktycznie nie pisze, co ma żałować potem... takie moje zdanie, koniec. Najwyżej pogramy na następnych ME bez gwiazdorów.
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Mate »

Ano chyba Żygadło. Teraz będziemy mogli się przekonać który zasługuje na miano drugiego rozgrywającego. Za Winiara - Bartman, za Wlazłego - Prygiel, za Gruszkę(mimo, że jest moim idolem to jednak możemy już mu podziękować, bo tylko zajmuje miejsce zawodnikom którzy bardziej się przydadzą i będą na poziomie Wlazłego) - Żaliński, za Gierczyńskiego - Bąkiewicz i za Plińskiego - Grzyb. No i za Krzysia - Gacek. Według mnie takie powinny być zmiany na pierwszy mecz.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Nagor »

Mate pisze:Ano chyba Żygadło. Teraz będziemy mogli się przekonać który zasługuje na miano drugiego rozgrywającego. Za Winiara - Bartman, za Wlazłego - Prygiel, za Gruszkę(mimo, że jest moim idolem to jednak możemy już mu podziękować, bo tylko zajmuje miejsce zawodnikom którzy bardziej się przydadzą i będą na poziomie Wlazłego) - Żaliński, za Gierczyńskiego - Bąkiewicz i za Plińskiego - Grzyb. No i za Krzysia - Gacek. Według mnie takie powinny być zmiany na pierwszy mecz.
Osobiście uważam Szymańskiego lepszego niż Prygla [Prygiela] ale wiadomo, że w tej sprawie pozamiatane... Jeśli taki skład pokona Belgię w pierwszym meczu to powinien zostać na całe baraże, a może i na ME...
PS. Żaliński ma być lepszy od Wlazłego ;) ;) Każdy młodzian powinien być lepszy od poprzednika :)
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: pk+ »

maggie pisze:pytanie brzmi: kto bedzie 2 rozgrywającym w kadrze? Żygadło? Czyżby?
eee... powołanie dostał Prygiel więc jasne że drugim atakującym będzie Kurek, Gruszka zagra na środku, a rozgrywał będzie Pliński, mały wejdzie zaserwować :D
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: bartolina_89 »

Przez te prze dziwne zmiany które dochodziły przez ten okres to będzie tak: (zdaniem Lozano)
Woicki, Żygadło
Winiarski, Świderski, Wika, Gierczyński
Kadziewicz, Pliński, Możdżonek
Wlazły, Gruszka
Gacek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”