ME 2021 siatkarzy

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

ME 2021 siatkarzy

Post autor: niepoinformowany »

Polska współorganizatorem imprezy z Czechami, Finlandią i Estonią.

Format 24-zespołowy, znany z tegorocznej imprezy, cztery grupy po sześć zespołów w każdej.

W Polsce 15 spotkań grupowych, cztery mecze 1/8, dwa ćwierćfinały, dwa półfinały i spotkania o medale.

Uczestnicy: Polska, Czechy, Finlandia, Estonia, Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia. Pozostałych dwunastu uczestników poznamy latem 2020r.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: TommyLeeJones »

O 8 zespołów za dużo i o 2 lata za wcześnie. Ale że kasa płynie, nikt nie pójdzie po rozum do głowy.

Gościmy wszystkie mecze grupowe, sporo meczów fazy pucharowej, mecz o 3 miejsce i finał... Zostaje coś sensownego dla innych? Niby 4 gospodarzy, a na pierwszy rzut oka jest 1 i 3 pomagierów na doczepkę.

Edit: wstawiam info o tych meczach prosto z newsa na tym portalu:
W Polsce rozegrane zostaną bowiem wszystkie spotkania grupowe (15 meczów), cztery mecze 1/8 czempionatu, dwa starcia ćwierćfinałowe, obydwa półfinały, a także mecz o 3.miejsce i wielki finał ME 2021.
Edit2: dziękuję drukjulu, bo właśnie myślałem, czy chodzi tylko o naszą grupę, czy jest błąd w tych 15 meczach.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2019, o 15:12 przez TommyLeeJones, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: drukjul »

TommyLeeJones pisze:O 8 zespołów za dużo i o 2 lata za wcześnie. Ale że kasa płynie, nikt nie pójdzie po rozum do głowy.

Gościmy wszystkie mecze grupowe, sporo meczów fazy pucharowej, mecz o 3 miejsce i finał... Zostaje coś sensownego dla innych?
Wszystkie mecze grupowe "grupy polskiej". Dla pozostałych współorganizatorów zostaje 45 meczów grupowych w pozostałych trzech grupach, cztery mecze 1/8, dwa 1/4 - w sumie 51 spotkań
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: mmb »

Brawo my :D
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Czy te kwalifikacje, które się obecnie rozgrywają to są już o bezpośredni awans?

Bo jeśli tak, to chyba trochę nieoczekiwanie witamy Łotwę w turnieju głównym. Wygrali grupę przed Hiszpanami, ale ci pewnie też awansują, bo mają najlepszy bilans zespołów z drugiego miejsca.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak. Hiszpania przegrała z Cyprem i Mołdawią, niezły upadek, przez kilkanaście lat zjechać z poziomu drużyny z czołówki europejskiej do takiej półki. W teorii Hiszpania może nie awansować, bo awansuje 5 z 7 zespołów z drugich miejsc, ale nie wiem na ile jest to możliwe, z tego co widzę usunęli im z punktacji (nierówna liczba drużyn w grupach) mecze z ostatnim Cyprem (jeden przegrali), więc pewnie z bilansem 3-1 i 9 punktami się uda.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

9 punktów ma też Macedonia, która przegrała awans z Turcja chyba tylko bilansem setów (bezpośrednie mecze były po 3:1 dla każdej z ekip)
W pozostalych turniejach chyba tyle się nie uda zebrać, chociaż jak Holandia będzie się męczyła z Chorwacją to mnie wcale nie zaskoczy. Największa niewiadoma to chyba Słowacja/Rumunia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Polak96 »

ŁOHOHO! Co ja widzę, ale przyjemna niespodzianka :D

Polsat wykupił prawa do eliminacji ME 2021 siatkarzy :o

Program na najblisze dni:

Czwartek, 6 maja

Słowacja - Szwajcaria, POLSAT SPORT 16:00

Piątek, 7 maja
Azerbejdżan - Czarnogóra, POLSAT SPORT NEWS 13:20
Białoruś - Portugalia, POLSAT SPORT EXTRA 15:50
Chorwacja - Holandia, POLSAT SPORT EXTRA 18:20

Sobota, 8 maja
Czarnogóra - Grecja, POLSAT SPORT EXTRA 13:20
Portugalia - Norwegia, POLSAT SPORT EXTRA 15:50
Białoruś - Węgry, POLSAT SPORT EXTRA 18:50

Niedziela, 9 maja
Grecja - Azerbejdżan, POLSAT SPORT NEWS, 13:20
Norwegia - Białoruś, POLSAT SPORT, 15:50
plukotje
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2019, o 15:21
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: plukotje »

Ciąg dalszy kwalifikacji na sportowych antenach polsatu http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/202 ... ref=slider
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: TommyLeeJones »

Wanio komentuje mecz Azerbejdżan - Czarnogóra. I cóż, uważa, że grają Ormianie z Czarnogórcami :] . Aż boli jak to słyszę, a jak weźmie się pod uwagę relacje ormiańsko-azerskie, to mam nadzieję, że na żywo Wanio już takiego błędu nie pomyli. Żeby zębów nie stracić.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: drukjul »

TommyLeeJones pisze:Wanio komentuje mecz Azerbejdżan - Czarnogóra. I cóż, uważa, że grają Ormianie z Czarnogórcami :] . Aż boli jak to słyszę, a jak weźmie się pod uwagę relacje ormiańsko-azerskie, to mam nadzieję, że na żywo Wanio już takiego błędu nie pomyli. Żeby zębów nie stracić.
Co prawda "miłość" między Azerami i Ormianami akurat grę tych drugich w reprezentacji Azerbejdżanu raczej wyklucza, ale jeżeli chodzi o wszystkie inne narodowości to nie byłbym wcale taki pewny, kto właściwie gra teraz w zespole Azerbejdżanu.

Na Igrzyskach solidarności islamskiej w 2017 liderami tej reprezentacji byli przykładowo Bartłomiej Lipiński – aktualnie przejmujący Trefla Gdańsk, wtedy grał w azerskiej reprezentacji na ataku, oraz Miłosz Hebda. Turniej nie był rozgrywany pod patronatem FIVB, więc obaj panowie żeby zagrać w reprezentacji Azerbejdżanu nie musieli zmieniać sportowej licencji, ale choćby strona CEV, czy włoskie strony siatkarskie o tym turnieju wtedy dość obszernie informowały i zdjęcia Lipińskiego, czy Hebdy w dość niecodziennej roli reprezentantów tego kraju, a nawet liderów tej drużyny - bo statystyki wskazywały że obaj wspólnie razem ciągnęli wtedy całą grę w ataku Azerów, można było tam podziwiać https://www.volleyball.it/giochi-islami ... zerbaijan/

Jeżeli chodzi o panie to ten sam Azerbejdżan również na potęgę naturalizuje siatkarki - zwłaszcza ukraińskie np. Mammadova, czy Nazarenko, choć nie tylko bo taka Polina Rahimova jest przykładowo rodem z Uzbekistanu.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: kamil1999 »

Czasami zastanawiam się czy Wanio aby nie robi tych błędów celowo...
Trudno uwierzyć w to na jak regularny poziom wszedł w tym elemencie.
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Polak96 »

TommyLeeJones pisze:Wanio komentuje mecz Azerbejdżan - Czarnogóra. I cóż, uważa, że grają Ormianie z Czarnogórcami :] . Aż boli jak to słyszę, a jak weźmie się pod uwagę relacje ormiańsko-azerskie, to mam nadzieję, że na żywo Wanio już takiego błędu nie pomyli. Żeby zębów nie stracić.
W dodatku kilkukrotnie wspomniał o słynnej czarnogórskiej klubowej potędze w piłkę ręczną, Vardarze Skopje :]

Wracając do tematu, właśnie skończył się mecz Szwajcaria - Rumunia.

Szwajcarzy wygrali 3-1, co jest moim zdaniem naprawdę dużą niespodzianką i na chwilę obecną niewykluczone, że to Szwajcarzy zajmą potencjalnie premiowane awansem drugie miejsce w grupie. Ich awans byłby dużą niespodzianką, żeby nie powiedzieć sensacją, bo o ile o większości państw występujących w tych kwalifikacjach jednak co nieco wiadomo, to Szwajcarzy jako reprezentacja byli niemal kompletnie anonimowi, nie grają nawet w Srebrnej Lidze Europejskiej.


Choć z drugiej strony patrząc po wynikachhttps://www.flashscore.com/team/switzer ... 3/results/ w kwalifikacjach do poprzednich ME wygrali z Macedonią, i Węgrami, a w kwalifikacjach do MŚ 2018 potrafili pogrozić Białorusi, więc beztalenciami widać nie są.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: kamil1999 »

Dość ciekawy meczyk:
https://www.youtube.com/watch?v=lEDTKcE6ObM
Holendrzy przegrywają na razie z Żukowskim, Andriciem i spółką.
Dość dobrze wygląda przyjęcie u Chorwatów mimo niezłej zagrywki Holandii
Ich młodzi przyjmujący czyli Sedlacek i Sestan mogą się jeszcze sporo rozwinąć.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Mateja »

Kwalifikacje zakończone, chyba bez niespodzianek. Ze składu z 2019 wypadli Austriacy oraz Rumuni, w ich miejsce wracający po 26 latach Łotysze i wspomniani Chorwaci, dla których to pierwsze ME od 2015.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Tharaster »

Grupy na ME:

A - Polska, Belgia, Serbia, Ukraina, Grecja Portugalia;
B - Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra;
C - Finlandia, Rosja, Niderlandy, Turcja, Hiszpania, Macedonia Północna;
D - Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja, Chorwacja
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Polak96 »

Mamy ciekawą i dosyć trudną grupę. Na pewno jest dużo bardziej wyrównana, niż 2 lata temu. Serbowie to klasa sama w sobie. Belgowie w pierwszym składzie też potrafią postraszyć, zawsze dość trudno nam się z nimi grało. Z trzeciego Ukraina jest zespołem, który najbardziej mnie ciekawi (choć pierwotnie liczyłem na Bułgarię lub Niemcy). Podczas poprzednich ME o mały włos nie pokonali Serbii w ćwierćfinale, było już bodaj 2-0 i 12-7, ale zabrakło doświadczenia. Mam nadzieję, że potwierdzą swój spory talent. Grecja to kraj z tradycjami, a Portugalia też totalnym ogórkiem nie jest. Nam te dwie drużyny raczej nie zagrożą, ale z chęcią zobaczę jak radzą sobie np. z Belgią.

Przewiduję kolejność: 1. Polska, 2. Serbia, 3. Ukraine, 4.Belgia, 5. Portugalia, 6. Grecja

Grupa B to zdecydowanie grupa śmierci. Słowenia, Bułgaria oraz Włochy bez wątpienia będą walczyć do końca o pierwsze miejsce. Białorusini też mają całkiem spory potencjał, a Czechów jako gospodarzy nie można lekceważyć. Jedynie Czarnogóra zdaje się być totalnym outsajderem.

Moje przewidywania: 1. Włochy 2. Słowenia 3. Bułgaria 4. Czechy 5. Białoruś 6. Czarnogóre

Grupa C jest chyba najsłabsza. Ma jednego wyraźnego faworyta (Rosjan), ale pozostałe drużyny są na mniej więcej tym samym poziomie, więc w sumie może się tu zdarzyć wszystko. Swoją drogą - 4 drużyny (Rosja, Finlandia, Turcja i Macedonia) spotkały się w grupie na poprzednich Mistrzostwach Europy - i, co ciekawe, również była to grupa C :D

Moje przewidywania: 1. Rosja 2.Holandia 3. Turcja 4. Macedonia 5. Finlandia 6. Hiszpania

Grupa D - tu o zwycięstwo powinny walczyć Francja i Niemcy. Estonia pod wodzą nowego, francuskiego trenera bardzo mnie ciekawi, jako że turniej rozgrywa się u niej, powinna bez problemu wyjść z grupy. Podobnie Słowacja. Chorwacja i Łotwa nieco odstają, choć Łotysze całkiem podobali mi się w kwalifikacjach.

Moje przewidywania: 1. Francja 2, Niemcy 3. Estonia 4. Słowacja 5. Łotwa 6. Chorwacja
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: kamil1999 »

To ja też pobawię się w typowania

Grupa A
Polska/Serbia walczą o pierwsze miejsce. 50/50 jak dla mnie. Ukraina, Belgia i Portugalia to będą wyrównane drużyny, ale IMO z trzeciego miejsca wyjdzie Belgia. Ukraina z Płotnickim, Jereszczenko, Semeniukiem czy Teremienko będzie groźna. Portugalia z braćmi Ferreira oraz Tavaresem też grać potrafi, ale bedzie 5, solidna Grecja 6.

Grupa B
Rzeczywiście grupa śmierci. Nie ma tutaj takiej drużyny, która bedzie faworytem turnieju jak te dwie w grupie A, ale rywalizacja powinna być wyrównana. Chociaż Włochy jak zwykle będą groźne to przewiduję, że to Słowenia zajmie 1 miejsce. To może być ostatnia sznsa dla nich by coś poważnego ugrać. To jest mistrzostwo bo 2 razy wicemistrza już mieli. Włosi mają jeszcze albo zbyt młody skład a gwiazdy są już po drugiej stronie rzeki. Nie dotyczy to oczywiście kosmity po świetnym sezonie.
3 miejsce odmłodzona Bułgaria. 4 może zająć każdy. Nie lekceważyłbym Czarnogóry z Bojiciem oraz Caciciem.

Grupa C
Rosja zdecydowany faworyt. Resztę przewiduję jak kolega wyżej z tym, że Macedonię zamieniłbym miejscami z Hiszpanią, która z Turcją oraz Holandią będzie się biła moim zdaniem o 2 miejsce. Bracia Giorgiev oraz Ljatov to za mało.

Grupa D
Francja pewne pierwsze miejsce, Niemcy pewne drugie, Estonia pewne 3 a 4 raczej padnie łupem Chorwacji z ciekawymi młodymi przsyjmującymi w osobie Sedlacka oraz Sestana, wspomaganych Andriciem i z Żukowskim na sypie. Solidna drużyna. Słowacja i Łotwa nie mają raczej podjazdu. Zwłaszcza Łotwa gdzie jest tylko Egleskalns i ten przyjmujący, który dość marnie zaprezentoewał się w francuskiej lidze.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Banalne grupy Polaków i Rosjan, fajna grupa B. Przewiduję podobnie jak ostatnio niski poziom turnieju i to tak gdzieś do etapu półfinałów. Ciekawi mnie Ukraina i ta młodzież turecka
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Mateja »

My to mamy chociaż aktualnego Mistrza Europy w grupie. Wiadomo, że z perspektywy Polski/Rosji/Włoch nie ma się czym grzać. Ci ostatni nie trafili na ogórków, ale nawet jeżeli odpadną w 1/8 finału to nic się nie stanie. To tylko Euro. Osobiście liczę na Niemców. Jeżeli trafią Słoweńców/Bułgarów to będzie ciężko o powtórzenie ćwierćfinału, ale drużyny na ich poziomie, więc kto wie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Simao »

Zobaczymy jak zakończą się IO. Mam nadzieję, że przynajmniej z medalem. Oby z wygraną, ale mimo wszystko będzie ciężko, wbrew temu jakim potencjałem dysponujemy. W tym sezonie będą również dosyć istotne, bo jednak w Polsce ME. My mamy jednak mamy coś do udowodnienia. Myślę, że to będzie już czas, aby do drużyny dołączyć i ogrywać w większym stopniu zawodników prezentujących już wysoki poziom, jednak z niewielkim doświadczeniem reprezentacyjnym. Natomiast pewni zawodnicy powinni już trochę odsunąć się w cień. Nie ukrywam, że nie jestem wielkim fanem talentu Łomacza. Na ME obok Drzyzgii widziałbym w tej chwili Janusza. W perspektywie przyszłości może jeszcze Komenda (ciągle na Niego liczę i wierzę w Niego). Może będzie jeszcze jakieś objawienie na tej pozycji w ciągu najbliższych latach, zobaczymy. Osobiście obok Zatora już w tej chwili postawiłbym na Popiwczaka (najbliższe ME). To jest raczej jego nominalny następca. Na środku postawiłbym na Hubera, kosztem Pita mającego coraz więcej problemów zdrowotnych. Na przyjęciu mocno liczę na znaczny rozwój Fornala w kolejnym sezonie (upatruję w Nim gracza na miarę Winiara). Wiem że to abstrakcja, trochę nie poważne :) Jednak po IO pora na nowe rozdanie i jakieś zmiany. Myśląc już o kolejnych latach. Na ME z tego co kojarzę jest chyba 14, ja widziałbym ją następująco:

Rozgrywający: Drzyzga, Janusz
Atak: Kurek, Muzaj/Kaczmarek
Środek: Bieniek, Kochanowski, Huber, (Kłos)
Przyjęcie: Leon, Semeniuk, Fornal, Śliwka/Bednorz (najlepiej cała piątka z trzema środkowymi, bez Kłosa)
Libero: Zatorski, Popiwczak
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Ależ ten Hubert siedzi kilku użytkownikom w głowie, to nie jest uwaga tylko do kolegi wyżej (post poprawiony widzę już), ale to widziałem chyba u 3-4 użytkowników.
Być może zmiana pokoleniowa będzie nie tylko u nas. Serbowie obejdą się smakiem, jeśli chodzi o Tokio a ME wygrali i już nie muszą specjalnie niczego udowadniać w takim turnieju. Z drugiej strony nie mają się na co oszczędzać, więc może jednak Uros i spółka jeszcze się zmobilizują.
Jak zwykle mocna powinna być Słowenia, a po cichu liczę na lekkie odrodzenie Bułgarów.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Diomedea »

Bulgarzy to sie odrodza, i beda mocni ale raczej za kilka lat. Maja naprawde kilka solidnych rocznikow w mlodziezowce.
A ostatnio byli mocno zajeci kloceniem sie, na poziomie starszych zawodnikow i dzialaczy.
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: olek322 »

Wiadomo do kiedy trzeba ogłosić skład na ME? Jak sądzicie, komu trzeba podziękować, a kogo zaprosić do bity o ME?

Nie ma co teraz płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba zdobyć medal ME, złoty medal, i zatrzeć chociaż częściowo gorycz porażki. Dlatego mam nadzieje że podejdziemy do tego turnieju maksymalnie zmotywowani, tym bardziej że gramy w końcu przed swoją publicznością. Obawiam się jedynie że Heynen póki jest, to jest też jego beton. Nie oczekuję rewolucji, bo nie czas na to teraz, ale jechanie tymi samymi schematami, i liczenie że tym razem się uda, jest co najmniej naiwne.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: radek0389 »

Przede wszystkim, to z drużyny na ME powinni zostać skreśleni Drzyzga, Kubiak, Nowakowski, Kurek. I w sumie odpoczynek dla Leona też się należy, ale tutaj raczej będzie ciśnienie że związku, że bedzie musiał wystąpić.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Jacek »

radek0389 pisze: 7 sie 2021, o 10:13w sumie odpoczynek dla Leona też się należy, ale tutaj raczej będzie ciśnienie że związku, że bedzie musiał wystąpić.
Leon sam powiedział, że chce zagrać w ME
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Aranger »

Skoro Heynen mówi o trzech graczach, to ja bym obstawiał, że dojdzie Wojtaszek, Huber i za Nowakoskiego będzie Kłos. Z jednej strony to jest kosmetyka, z drugiej tej drużynie według mnie nie potrzeba dużych zmian, żeby zaczęła realizować swój potencjał. Widziałbym tu jeszcze Janusza za Łomacza i kogokolwiek za Kubiaka, ale niech będzie, że w przypadku tego drugiego póki co wystarczy, żeby przestał grać w szóstce.
laikon
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2021, o 07:00
Płeć: K

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: laikon »

Raczej Wojtaszek, Huber i Fornal. Huber za Nowakowskiego, Fornal na czwartego przyjmującego, bo Kubiak dalej pewnie nie będzie mógł grać na 100%.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: repres1 »

Dla mnie ME to dość prosty i wiarygodny test:
1. na pracę Heynena,
2. na szacunek zawodników do trenera.

Kubiak powinien grać w ME.
Skoro podczas IO Kubiak miał jednak dojść do formy, to pewnie dojdzie do formy lada dzień. Szkoda byłoby marnować formę naszego kapitana.
Piszę to bez ironii.
Heynen zaryzykował swoją pracę, stawiając na Kubiaka. Myślę, że Heynenowi coś się od Kubiaka należy. Zobaczymy, na ile Michał jest lojalny wobec trenera i na ile losy reprezentacji są dla niego ważne.
Jeśli Polska wygra ME, grając w olimpijskim składzie, ocena pracy Heynena powinna być łagodniejsza niż obecnie.
Wątpię jednak, żeby tak się stało.
Niech Miś Kubiak udowodni niedowiarkom, że "to nie jest nasze ostatnie słowo" (to też bez nadmiernej ironii, ale z odrobiną sarkazmu).
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: ciorny17 »

Aha czyli poświęcamy kolejną imprezę żeby jeden z drugim mogli swoje chore ambicje spełniać? Przypominamy, że kadra to nie prywatny folwark. Czyli co, zaczynamy przygotowania do Paryża i każdy turniej teraz to jest etap przygotowań i najważniejszy ćwierćfinał?
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”