Final Six LŚ 15

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: grzegorzg »

Lineczka pisze:
grzegorzg pisze:Myslę, ze Antiga wyświadczył wielka przywsługę Kurkowi zmienaijąc mu pozycję. Jego atak z lewego skrzydła to kuriozum, studium antyataku...
Nie zgadzam się i wyczuwam skrajność.
W czym skrajnośc ? Dzisiaj to widac szczególnie - na lewym skrzydle próbuje ciagle rozwiązań siłowych typu 1 metr po skosie.


Całe szczęscie, że bronimy się blokiem,
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: chemical_brother »

Marcy$ pisze:
martin123154 pisze: Wszyscy sie śmieją ze Loh powołany jest u Brazylijczyków, a my mamy w ataku "gwiazdę" IE za zmiennika
Tylko o Brazylii się mówiło, że ma pokłady talentów na wyciągnięcie ręki... u nas od dawna było wiadomo, że był Wlazły i nic.. nic ... nic .
Kto mówił?
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Marcy$ »

chemical_brother pisze:
Kto mówił?
seriously?
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: azsiak88 »

Takie dopadły mnie przemyślenia. Swoją drogą to dziwne, że młodym adeptom siatkówki nie śpieszno do bycia atakującym. I prestiż na tej pozycji i kasa. Wszyscy tylko lgną na środek siatki. Może boją się konkurencji? Wszak w klubie wystarczy dwóch atakierów a niekiedy 1,5 a środkowych trzeba czterech.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: sb.slav »

Jest. Brawo panowie.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Lineczka »

Kilka skutecznych ataków Kurka w końcówce tego czwartego seta, chciałoby się powiedzieć nareszcie.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: ldz »

no i co tam Kurkohejterzy? Od paru akcji chyba kończy wszystko. Wcześniej należała się zmiana, ale hasła, że "nie mamy atakującego" są deczko nie na miejscu.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: macko »

Akcja Kurek-Mika klasa :D
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Guilder »

Mamy przestoje, i to spore. Ale jest na czym budować. Na razie wyglądamy słabiej niż Francja i Brazylia, co by nas zrzucało do walki o brąz, ale trzeba brać poprawkę na to, że pierwszy mecz nigdy nie jest idealny. Zwłaszcza po podróży przez pół świata. Mimo problemów wygraliśmy za trzy punkty, to jest najważniejsze.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Lineczka »

Kurkowi po prostu przydarzył się dzisiaj słabszy mecz. Nic w tym dziwnego/niepokojącego/zaskakującego. W końcówce czwartego seta Bartosz zaprezentował kilka skutecznych ataków i tym pozytywnym akcentem kończymy ten mecz. Jesteśmy w półfinale. Histeria niektórych użytkowników na tym forum była i jest zbędna, po co siać ferment?
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: chemical_brother »

Marcy$ pisze:
chemical_brother pisze:
Kto mówił?
seriously?
Seriously. Kto mówił? Jakiś cytat?
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: grzegorzg »

O stylu zapominamy. BRAWO!
Lineczka pisze:Histeria niektórych użytkowników na tym forum była i jest zbędna, po co siać ferment?
Jesli to do mnie i moich tekstów o Kurku, to policz sobie skuteczność Kurka na lewym i prawym i nawet to, że u Antigi na lewym by go nie było....(

Żeby nie było - pisze to z wilekim zalem mając w pamięcie świetne występy na tej pozycji. Prawda jest jednak brutalna...
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Lineczka »

Nie, to nie było do Ciebie. :) Aczkolwiek nadal nie zgadzam się z Twoją aż tak skrajną oceną umiejętności Kurka na lewym w ataku. Moim zdaniem stosujesz hiperbolę.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2015, o 23:07 przez Lineczka, łącznie zmieniany 1 raz.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: reeman »

Piter królem bloku, a i as też wpadł :D
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: luk_m5 »

To był mecz z cyklu "trzeba wygrać" i to jeszcze konkretnym wynikiem. Styl nieważny. Drugi raz tak słabo już nie zagramy na tym turnieju.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Ewa6 »

Podobnie ciężki mecz co w drugiej fazie MŚ.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Kicu »

Mecz brzydki. Przypominają mi się MŚ i walka z Niemcami o finał.
Z Serbią jestem dziwnie przekonany, że zagramy lepiej i będzie 3:0. I mam nadzieję, że o finał zagramy z Brazylią.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Ewa6 »

Czy ktoś wie ile mieliśmy punktowych bloków?
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: luk_m5 »

Tylko w 4 secie było ich 7
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Kicu »

FIVB podaje 20. Przy 11 blokach Włochów. Pełne statystyki:

http://www.fivb.org/vis_web/volley/WL20 ... p3-052.pdf
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: grzegorzg »

Lineczka pisze:Nie, to nie było do Ciebie. :) Aczkolwiek nadal nie zgadzam się z Twoją aż tak skrajną oceną umiejętności Kurka na lewym w ataku. Moim zdaniem stosujesz hiperbolę.
Ok. Gwoli wyjasnienia jednak - to nie jest ocena umiejętności, ale efektów. Nie wiem dlaczego, ale faktem jest ze Kurek nie widzi ( w sensie widzenia bloku oczywiscie). Nie widzi dwubloku i nadziewa się na srodkowego. Nie widzi, że ma pojedynczy i może pojechac po tym swoim genialnym skosie. W końcu trafił w dziurę na lewym. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale jest. Jego zdobycze punktowe w osatnich czasach na przyjęciu nigdy nie powalały. Ogladałem wszystkie mecze Polaków w tegorocznej edycji i nie bardzo przypominam sobie ataki Kurka z lewego po prostej. Ciągłe to podejście prawie prostopadłe( tzn tułow prostopadle) do taśmy i walenie na pałę. Maniera jakaś czy co... No chyba, że Drzyzga daje tak wąskie piłki. Ale tego przeciez nie bardzo widać
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: chemical_brother »

grzegorzg pisze:
Lineczka pisze:Nie, to nie było do Ciebie. :) Aczkolwiek nadal nie zgadzam się z Twoją aż tak skrajną oceną umiejętności Kurka na lewym w ataku. Moim zdaniem stosujesz hiperbolę.
Ok. Gwoli wyjasnienia jednak - to nie jest ocena umiejętności, ale efektów. Nie wiem dlaczego, ale faktem jest ze Kurek nie widzi ( w sensie widzenia bloku oczywiscie). Nie widzi dwubloku i nadziewa się na srodkowego. Nie widzi, że ma pojedynczy i może pojechac po tym swoim genialnym skosie. W końcu trafił w dziurę na lewym. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale jest. Jego zdobycze punktowe w osatnich czasach na przyjęciu nigdy nie powalały. Ogladałem wszystkie mecze Polaków w tegorocznej edycji i nie bardzo przypominam sobie ataki Kurka z lewego po prostej. Ciągłe to podejście prawie prostopadłe( tzn tułow prostopadle) do taśmy i walenie na pałę. Maniera jakaś czy co... No chyba, że Drzyzga daje tak wąskie piłki. Ale tego przeciez nie bardzo widać
Tak, maniera, przecież on tak zawsze nabiega, z takim nabiegiem w zasadzie nie da się zagrać po prostej.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Marcy$ »

chemical_brother pisze:
Seriously. Kto mówił? Jakiś cytat?
Nie podam. Nie będę szukać. Nie chce mi się. Nie wierzysz? Twoja sprawa.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: ldz »

Kubiak 6 bloków :D a niektórzy się martwili, jak da sobie radę przeciwko wysokiemu blokowi. Jeszcze on czapy sprzedaje.

w sumie mógłby jutro Antiga tak dla jaj dać pograć Szalpukowi. Awans i tak już mamy, więc co mu szkodzi, nawet na jednego seta :P
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: luk_m5 »

Tak słucham wywiadów z naszymi i coś czuję, że jutro Szalpuk zagra cały mecz.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Guilder »

Ale faktem jest, że może co najwyżej być odpoczynek, a nie odpuszczanie. Z tego względu, że w zasadzie półfinałowy przeciwnik nie ma znaczenia. Dziwnie to brzmi, ale najbardziej z tamtego tria leży nam chyba Brazylia, a oni grają u siebie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: grzegorzg »

chemical_brother pisze: Tak, maniera, przecież on tak zawsze nabiega, z takim nabiegiem w zasadzie nie da się zagrać po prostej.
No tak, ale kiedyś potrafił i po prostej pociagnąc az miło. Patrz PŚ 2009 i mecz z Iranem. :D

A propos sympatii i antypatii - czy ktos odnotował naprawdę dobre (w defensywie) wejście Możdżona?
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: azsiak88 »

Powinien odpocząć Drzyzga, bo on będzie tyrał cały sezon reprezentacyjny. Kurek z kolei po takiej degrengoladzie powinien grać i ew. zostać zmieniony później. Możdżonek spokojnie mógłby też dać odpocząć Nowakowskiemu. No ale zobaczymy co trenejro wymyśli ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Aimar
Posty: 283
Rejestracja: 12 mar 2010, o 21:02
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Aimar »

Ja mam mimo wszystko wrażenie że Kurek 2009 nie podchodził aż tak bardzo pod piłkę na lewym ataku. Paradoksalnie zmiana pozycji i konieczność atakowania z drugiej linii może się okazać dla jego kariery zbawienna.
Hala Madrid!
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: solanum »

Buszek na razie gra tak, że rozumiem, dlaczego Mikę wygryzł. Bo nieł słyszałem nic o tym, żeby był zawodnik Trefla kontuzjowany."
Już w Krakowie można było zauważyć, że Mika podczas przerw meczowych znikał z boiska udając się do szatni.
Z tego co słyszałem to do Spały przyjechał ze znacznie podwyższoną temperaturą i bólem gardła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”