Liga Narodów 2021 (M)

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: jaet »

Masz grzegorz rację i w kwestii Semena i Fabiana ;)
Zresztą wychodzę z założenia, że tak ostre ocenianie poszczególnych zawodników na tym etapie przygotowań jest lekko niepoważne.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

Ale jeżeli mam być szczery, to nie wiem z kim i o czym dyskutujesz. Ja odnosiłem się do komentarzy dyletanta, ktory trochę odpłynął.
Być może. Chyba ogarnia mnie fala nadmiernej euforii, opartej o możliwości kadrowe, potencjał poszczególnych elementów i przede wszystkim mental, któy wniosą ze sobą chłopaki z Kentucky czy już teraz również Resovii. Nauczony doświadczeniem od półfinału MŚ 2018 nie odważę się też skrytykować Kurka czy jakiegokolwiek innego zawodnika, póki faktycznie w decydującym meczu (vide Drzyzga ze Słowenią, ale porażka to wiadomo była wina Szalpuka i Leona ;)) nie zagra poniżej krytyki. To coś czego nie miałem nawet gdy 2 razy wygrywaliśmy MŚ, tam siałem defetyzm, deprecjonizm i ogólnie czysty przypadkizm, słaboformizm przeciwników, niskopoziomizm światowej siatkówki itd., który w końcowym rozrachunku przyniósł odwrotny skutek i ugruntował mój nick. Teraz trochę to idzie w przeciwnym kierunku i mam nadzieję, że nie będzie to miało przełożenia na wynik :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

Japończycy są nieprawdopodobni. Wczoraj przegrywali 0:2 w setach i 4:9 w III partii z Holendrami i nagle zaczęli grać tak, że Holendrom wybili siatkówkę z głowy - w tie-breaku niewiele brakowało, że Nimir i spółka by skreczowali, bo jak Japończycy jeszcze ich zaczęli blokować, to po oczach pomarańczowych było widać, że naprawdę mają wszystkiego dość i chętnie uciekliby z hali.

A dziś zapowiada się naprawdę sensacja, jeżeli Japonia zleje Rosję :o

I to wszystko pod nieobecność Nishidy i w sytuacji kiedy liderami drużyny japońskiej są dwaj amatorzy, grający do tej pory jedynie w drużynach uniwersyteckich a nie zawodowych V-League 19-letni Ran Takahashi i 20-letni Tatsunori Otsuka, o których do tej pory w ogóle nie słyszeliśmy.

Jednak bardzo dobrze że na IO mamy Japonię w grupie i nie wpadniemy na nich w ćwierćfinale, bo naprawdę potrafią być nieobliczalni.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

16:14, Rosja pomału się ogarnia. Pierwszy set też poszedł na przewagi, więc na razie ten mecz jest po prostu wyrównany.

Ok nie ma Nishidy, ale był też niezły zawodnik, chyba po sezonie w Bundeslidze, który w tamtym roku z powodzeniem grał we wszelkich turniejach, tylko teraz wyleciało mi nazwisko z głowy., chyba Otake.

Skąd oni biorą tych licealistów? Jak Japonia wygląda w imprezach młodzieżowych ostatnio?
Jednak bardzo dobrze że na IO mamy Japonię w grupie i nie wpadniemy na nich w ćwierćfinale, bo naprawdę potrafią być nieobliczalni.
To szczęście gospodarzy. Pamiętam jak Leon jeszcze grał w LŚ w barwach Kuby przeciwko Japonii, to była egzekucja i największa niesprawiedliwość siatkarska, jaką kiedykolwiek widziałem. A wtedy był tylko nieopierzonym nastolatkiem a nie najlepszym siatkarzem na świecie.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2021, o 15:09 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

dyletant pisze: Ok nie ma Nishidy, ale był też niezły zawodnik, chyba po sezonie w Bundeslidze, który w tamtym roku z powodzeniem grał we wszelkich turniejach, tylko teraz wyleciało mi nazwisko z głowy., chyba Otake.

Blain wystawił dziś przeciwko Rosjanom swoich rezerwowych - brakuje nie tylko Ishikawy, brakuje przede wszystkim tego niesamowitego 19-latka Takahashi , który gra z Ishikawa w podstawowym składzie na przyjęciu

Takahashi właśnie wchodzi na zagrywkę w końcówce :D

Świetna zagrywka I jest po 22 :D :]

23:22 dla Japonii :D :] :P :D
Skąd oni biorą tych licealistów? Jak Japonia wygląda w imprezach młodzieżowych ostatnio?
No właśnie jakoś niespecjalnie
alcio333
Posty: 113
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: alcio333 »

To co wyprawia Ogawa w obronie to jest jakiś kosmos. Efektowniejsze niż obrony Zatora jedną ręką.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

Aj szkoda teraz na końcówki w drugą stronę, ale zaskakująco dobry mecz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

26:28 i 28:26 i 1:1 - dwa lustrzane sety, nawet pod tym względem że w końcówce II partii Michajłow, który był w I partii negatywnym bohaterem końcówki, uratował Rosjanom seta. W końcówce wszystko szło do niego i dodatkowo jeszcze jego zagrywka zadecydowała o losach partii.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lucarelli »

DeFalco wygląda bardzo dobrze, nie zdziwię się jeżeli będzie grał obok Sandera w podstawie na igrzyskach.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

A Japończycy wrzucili tryb turbo - od 18:18 zdobyli cztery punkty z rzędu, m.in blokując Jarosław Podliesnycha na pojedynczym i w meczu z Rosjanami za moment czeka nas tie-break
kinagyo
Posty: 760
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: kinagyo »

Japończycy wyrównują stan rywalizacji. Lubię zawodników z Japonii; nie szukają zaczepki, nie kłócą się z sędziami.
I cieszy, że zmęczą trochę Rosjan
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

kinagyo pisze:Japończycy wyrównują stan rywalizacji. Lubię zawodników z Japonii; nie szukają zaczepki
No w tym wypadku zaczepki szukać nie muszą - Japończycy od 1945, czyli od 76 lat pozostają koniec końców najpierw z ZSRR, a teraz z Federacją Rosyjską formalnie w stanie wojny.

Raczej to w drugą stronę - morał jest taki, że nie warto szukać zaczepek z Japończykami. Bo nigdy nie wiadomo jak to się skończy. I kiedy :]

7:3 - Rosjanie tak jak wczoraj Holendrzy w tie-breaku za moment rzucą biały ręcznik.

16:14 Drugi, rezerwowy skład Japończyków pokonuje po tie-breaku Rosję w najmocniejszym składzie.

Chyba czas umierać :D :D :]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Aranger »

Ale ich Otake pogrążył w tie breaku, zresztą w całym meczu rewelacyjne statystyki japońskiego atakującego. Widziałem tylko 5 seta i Japończycy zaimponowali mi głównie cierpliwością w grze, chyba tylko 1 bezpośrednio stracony punkt po ataku i ani jednej czapy nie dostali.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

chyba Otake.
No właśnie udało mi się go wywołać i jak widać była to świetna zmiana, 25 punktów na świetnej skuteczności.

Nie oglądałem jeszcze Argentyny, grają z de Cecco czy Sanchezem?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Verdungo »

dyletant pisze:
chyba Otake.
No właśnie udało mi się go wywołać i jak widać była to świetna zmiana, 25 punktów na świetnej skuteczności.

Nie oglądałem jeszcze Argentyny, grają z de Cecco czy Sanchezem?
Dzisiaj nie oglądałem Argentyny, ale w poprzednich meczach grał de Cecco i Uriarte.
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Marcy$ »

Po jaka cholerę Mauricio gra w maseczce? Ma Covida?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Aquino »

Marcy$ pisze:Po jaka cholerę Mauricio gra w maseczce? Ma Covida?
Gdy koronaparanoja wejdzie za mocno.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

Aj tam, te kagańce są całkiem pożyteczne. Sam noszę jak muszę gdzieś wyjść a nie chce mi się golić :D

Jest jedna zaleta tego groteskowego turnieju. Na taki mecz Kanada Brazylia normalnie trzeba by było wstać o 1-2 w nocy,

Ciekawy jestem występu Kaczmarka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: KrzysztofRatajski »

Zobaczymy co pokaze Kaczmarek ze Sliwka
A po drugiej stronie ciekaw jestem Urnauta i Kozamernika
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Riad69 »

Marcy$ pisze:Po jaka cholerę Mauricio gra w maseczce? Ma Covida?
Lucas w towarzyskich meczach tak samo.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Aquino »

Na razie to wygląda jak stereotypowy mecz ze Słowenią. Totalny brak zagrywki, zero,null. A jak coś przejdzie to balon a Słoweńcy tylko się nakrecają. Dodatkowo piorą z zagrywki niemiłosiernie i pewnie skończy się tak jak stereotypowy mecz ze Słowenią czyli naszą porażką.
Słowenia to jedyny zespół do którego po prostu nie dorastamy.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Riad69 »

Oni na nas to się niesamowicie mobilizują. Ładują jak poparzeni. Wszystko wychodzi
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Kilgor92 »

Aquino pisze:Na razie to wygląda jak stereotypowy mecz ze Słowenią. Totalny brak zagrywki, zero,null. A jak coś przejdzie to balon a Słoweńcy tylko się nakrecają. Dodatkowo piorą z zagrywki niemiłosiernie i pewnie skończy się tak jak stereotypowy mecz ze Słowenią czyli naszą porażką.
Słowenia to jedyny zespół do którego po prostu nie dorastamy.
Jak ja uwielbiam takie posty <3 A to, że nie mamy na tym turnieju z kim przegrać, a to, że Słoweńcy nas pokonają jak zwykle. Uwaga: nie jesteśmy niezniszczalni. Możemy równie dobrze wygrać ze Słowenią, jak i przegrać ze Słowenią. Podobnie z Rosją czy Brazylią. Dzisiaj galowy skład Rosjan poległ z Japonią, więc i naszym może się powinąć noga z Azjatami. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność ;)
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: PvK »

Czy Janusz ma jakies problemy zdrowotne?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Aquino »

Riad69 pisze:Oni na nas to się niesamowicie mobilizują. Ładują jak poparzeni. Wszystko wychodzi
To nie chodzi o to, że się mobilizują na nas. To my po prostu nie potrafimy z nimi grać już od wielu lat i za Chiny Ludowe to się nie zmieni. Po prostu ich styl nam skrajnie nie odpowiada.
To jest kompromitacja póki co.
Heimlock
Posty: 628
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Heimlock »

PvK pisze:Czy Janusz ma jakies problemy zdrowotne?
Z tego co gdzieś na Twitterze czytałem, tak. Szyja lub plecy.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Adriano »

Kubiak bezczelnie weryfikowany przez Słoweńców. To już nie jest gracz na wysoki poziom. Łomacz gra tak jak zawsze czyli słabo.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Murilo0 »

Lepiej było dzisiaj wypuścić pierwszy skład z wczoraj, a drugi dać na Serbów. Trzeba wreszcie utrzeć nosa Słoweńcom, tutaj znowu będą bęcki jak nic się nie zmieni :x
All work and no play makes Jack a dull boy...
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Marcy$ »

Jeden Kaczmarek nie piz... i gra a reszta zesrana. Bez sensu wychodzić w mecz z takim nastawieniem.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: krzychszp »

Aquino pisze:
Riad69 pisze:Oni na nas to się niesamowicie mobilizują. Ładują jak poparzeni. Wszystko wychodzi
To nie chodzi o to, że się mobilizują na nas. To my po prostu nie potrafimy z nimi grać już od wielu lat i za Chiny Ludowe to się nie zmieni. Po prostu ich styl nam skrajnie nie odpowiada.
To jest kompromitacja póki co.
Mówienie o kompromitacji w turnieju który tylko jest przygotowaniem do IO do duże nadużycie, zwłaszcza że nasz skład jest daleki od optymalnego w tym meczu.
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”