Liga Narodów 2023

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7954
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 12 cze 2023, o 16:03 To w takim razie jaki jest sens powoływania kreatywnego zawodnika, żeby zakazać mu korzystania z jego największego atutu? Bo Firlej nie pomoże sobie ani dokładnością, ani zagrywką ani warunkami, jedyne co go ratuje i jednocześnie wyróżnia to tempo grania i największa w tej chwil w Polsce nieszablonowość na tej pozycji.
Jedynym skrzydłowym, z którym Firlej mógłby grać ''quicki jak z DeFalco'' jest Śliwka, a na ataku Kaczmarek. Klasowi rozgrywający potrafią się dostosować do warunków w jakich funkcjonują.

Ale myślę, że z tym Grbiciem to już tworzenie teorii rozmiarów kwadratowych jaj, bo jak ktoś jest niepopularny to można tam wrzucić do jego ogródka wszystko - a ja jednak pamiętam jak grała pod jego wodzą Zaksa z Toniuttim.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

Komenda poleci z Januszem na Filipiny. Ogólnie co do personaliów, to miało być tak, że praktycznie żaden z zawodników, który był w Japonii, drugi raz na "wycieczkę" na drugi koniec świata miał nie lecieć. Więc na Filipinach na pewno będzie Kochanowski, Janusz, Śliwka, Kwolek. A zostaną uzupełnieni większą częścią składu z Holandii. Takie były założenia przed startem VNLu.
Kłamca.
Arw165
Posty: 1431
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

ciorny17 pisze: 12 cze 2023, o 16:57 Komenda poleci z Januszem na Filipiny. Ogólnie co do personaliów, to miało być tak, że praktycznie żaden z zawodników, który był w Japonii, drugi raz na "wycieczkę" na drugi koniec świata miał nie lecieć. Więc na Filipinach na pewno będzie Kochanowski, Janusz, Śliwka, Kwolek. A zostaną uzupełnieni większą częścią składu z Holandii. Takie były założenia przed startem VNLu.
Rozumieć to tak, że Kwolek pojedzie na finał VNL, a Semen nie? Zgodnie z tymi założenia oczywiście, jeżeli takie są i będą dotrzymane.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 12 cze 2023, o 16:57 Komenda poleci z Januszem na Filipiny. Ogólnie co do personaliów, to miało być tak, że praktycznie żaden z zawodników, który był w Japonii, drugi raz na "wycieczkę" na drugi koniec świata miał nie lecieć. Więc na Filipinach na pewno będzie Kochanowski, Janusz, Śliwka, Kwolek. A zostaną uzupełnieni większą częścią składu z Holandii. Takie były założenia przed startem VNLu.
Komenda zagrał pół sparingu i teraz ma na Filipiny lecieć, gdzie ma być docelowa kadra na finaly VNL? Niby jak?
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: granvorka »

ciorny17 pisze:Według doniesień na Rotterdam kadra ma wyglądać tak:
Kurek, Dulski
Łomacz, Firlej,
Bednorz, Leon, Fornal, Szalpuk (???)
Huber, Kłos, Bieniek, ???
Zatorski, Popiwczak
Kurek, Dulski
Łomacz, Firlej
Leon, Semeniuk, Szalpuk, Szymański
Bieniek, Kłos, Kochanowski, Huber
Zatorski, Szymura

Nie mam żadnych insajtów, ale tak mi wychodzi z matematyki.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 16:25 Chcesz zwalniać trenera rok przed igrzyskami? Będziemy kilka miesięcy wybierać następnego (albo porwiemy Mendeza z JW w trakcie sezonu) i ten na spontanie przygotuje kadrę na igrzyska? Będę wdzięczna, jeśli rozwiniesz tę wizję.
Wiesz, ile kiedy kadra Francji ostatni raz coś wygrała przed igrzyskami 2021? W 2015.
Nie do mnie pytanie, ale pokuszę się o odpowiedź: jak wiadomo, aby coś wygrać, trzeba być trenerem co najmniej 6, a najlepiej 10 lat, nie było przypadków, jak np. Serbia, gdzie Grbić wyleciał tuż przed turniejem, a potem zdobyli ME, Słowenia co pogoniła Lebedewa po VNL i na MŚ Cretu pojechał i przywiózł 4 miejsce. Heynena nie zatrudniono 8 miesięcy przed zdobyciem Mistrzostwa Świata z Polską. Nie, trzeba pracować min. 6 sezonów :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

Nie wiem jak rozumieć, nie wiem kto gdzie będzie. Napisałem co było ustalane. A też raczej mrzonkami jest to, że na Filipinach zobaczymy docelowy skład.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 17:47
Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 16:25 Chcesz zwalniać trenera rok przed igrzyskami? Będziemy kilka miesięcy wybierać następnego (albo porwiemy Mendeza z JW w trakcie sezonu) i ten na spontanie przygotuje kadrę na igrzyska? Będę wdzięczna, jeśli rozwiniesz tę wizję.
Wiesz, ile kiedy kadra Francji ostatni raz coś wygrała przed igrzyskami 2021? W 2015.
Nie do mnie pytanie, ale pokuszę się o odpowiedź: jak wiadomo, aby coś wygrać, trzeba być trenerem co najmniej 6, a najlepiej 10 lat, nie było przypadków, jak np. Serbia, gdzie Grbić wyleciał tuż przed turniejem, a potem zdobyli ME, Słowenia co pogoniła Lebedewa po VNL i na MŚ Cretu pojechał i przywiózł 4 miejsce. Heynena nie zatrudniono 8 miesięcy przed zdobyciem Mistrzostwa Świata z Polską. Nie, trzeba pracować min. 6 sezonów :)

Streeter
Zgadzam się, miałem przytoczyć kilka przykładów, ale nie chcę już tego powielać :) Nowy trener to jest zawsze pewnego rodzaju nowe rozdanie, taki powiew świeżości. Patrząc wyłącznie na Naszą kadrę w ciągu ostatnich lat zawsze był to bardzo pozytywny bodziec dla całej kadry. Zawsze pierwszy sezon pod nowym szkoleniowcem był dla kadry udany, lub bardzo udany. Biorąc pod uwagę chociażby tą teorię i mając w pamięci jak Nasza kadra reagowała na zmiany szkoleniowców, zmiana przed sezonem olimpijskim mogłaby być bardzo korzystna dla Naszej kadry. To już trochę tak żartem, ale trzeba próbować różnych rozwiązań. Nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Człowiek całe życie uczy się na błędach, a na końcu umiera głupi, mówiąc kolokwialnie. To ogólnie temat na bardzo długą dyskusje, pewnie każdy ma inne zdanie w tej kwestii. Osobiście pisałem już kilka razy, że najchętniej widziałbym jako następcę Mendeza. Jednak jak słusznie zauważył w którymś ze swoich postów @Szary Wilk, jest mało prawdopodobne, aby zostawił swoją kadrę narodową przed samymi IO. Obecnie wszyscy potencjalni selekcjonerzy z tego topu siatkarskiego są zajęci. Trzeba byłoby podjąć próbę "wyciągnięcia" kogoś, bądź zaryzykować z kimś mniej doświadczonych z dużym potencjałem, jak kiedyś z Antigą. Wtedy to był akurat strzał w 10, jednak był jeszcze Blain, jako bardzo mocne wsparcie niedoświadczonego szkoleniowca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7954
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 17:47 Nie do mnie pytanie, ale pokuszę się o odpowiedź: jak wiadomo, aby coś wygrać, trzeba być trenerem co najmniej 6, a najlepiej 10 lat, nie było przypadków, jak np. Serbia, gdzie Grbić wyleciał tuż przed turniejem, a potem zdobyli ME, Słowenia co pogoniła Lebedewa po VNL i na MŚ Cretu pojechał i przywiózł 4 miejsce. Heynena nie zatrudniono 8 miesięcy przed zdobyciem Mistrzostwa Świata z Polską. Nie, trzeba pracować min. 6 sezonów :)
Tak, u nas Laurent Tillie straciłby pracę max w 2018 roku, Andrea Giani pewnie też by poleciał za flop na MŚ, a nie dostał czystą kartę do Paryża, Speraw też by wyleciał ze dwa razy, tak samo Dal Zotto, z czołówki zostaje De Giorgi, jemu z Włochami wszystko żre, chciałoby się takiego fachowca w polskiej reprezentacji. Oh, wait. Ciekawe dlaczego nikt im nie powiedział, że zatrudnianie trenera na cały cykl olimpijski to głupoty i można naśladować Rosję i Polskę, wymieniając trenera przy pierwszym nieudanym sezonie.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 cze 2023, o 18:27 Tak, u nas Laurent Tillie straciłby pracę max w 2018 roku, Andrea Giani pewnie też by poleciał za flop na MŚ, a nie dostał czystą kartę do Paryża, Speraw też by wyleciał ze dwa razy, tak samo Dal Zotto, z czołówki zostaje De Giorgi, jemu z Włochami wszystko żre, chciałoby się takiego fachowca w polskiej reprezentacji. Oh, wait. Ciekawe dlaczego nikt im nie powiedział, że zatrudnianie trenera na cały cykl olimpijski to głupoty i można naśladować Rosję i Polskę, wymieniając trenera przy pierwszym nieudanym sezonie.
Ale przecież ja nigdzie nie napisałem, że jeden, długo pracujący szkoleniowiec to zły pomysł. Padło pytanie jak w ogóle można zmienić trenera, w roku imprezy, to przytoczyłem przykłady, że można.

Jednak w tych Tillie, Sperawach, Rezendach i tego typu "długowiecznych" szkoleniowców łączy zazwyczaj to, że prowadzą swoją kadrę narodową. My zazwyczaj zatrudniamy kogoś, kto na początku ogarnia, a potem albo nie ogarnia, albo tworzy sobie jakieś kółko wzajemnej adoracji i trzeba je rozbijać na siłę zmianą trenera. A że polska myśl szkoleniowa, w najlepszym wypadku prezentuje nam takie tuzy trenerki jak Winiar, Gogol czy Kowal, no to już chyba wolę te częste zmiany, niż kolejny, znany z kobiet "projekt Nawrocki".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7954
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 18:33 Ale przecież ja nigdzie nie napisałem, że jeden, długo pracujący szkoleniowiec to zły pomysł. Padło pytanie jak w ogóle można zmienić trenera, w roku imprezy, to przytoczyłem przykłady, że można.
A jakiś przykład trenera, który zrobił medal olimpijski obejmując reprezentację w roku olimpijskim? Mój research w głowie w czasie prasowania typuje, że do 1996 roku nikogo takiego nie było.
Streeter pisze: 12 cze 2023, o 18:33Jednak w tych Tillie, Sperawach, Rezendach i tego typu "długowiecznych" szkoleniowców łączy zazwyczaj to, że prowadzą swoją kadrę narodową. My zazwyczaj zatrudniamy kogoś, kto na początku ogarnia, a potem albo nie ogarnia, albo tworzy sobie jakieś kółko wzajemnej adoracji i trzeba je rozbijać na siłę zmianą trenera. A że polska myśl szkoleniowa, w najlepszym wypadku prezentuje nam takie tuzy trenerki jak Winiar, Gogol czy Kowal, no to już chyba wolę te częste zmiany, niż kolejny, znany z kobiet "projekt Nawrocki".
Raczej łączy ich to, że pracują w normalnym środowisku siatkarskim. W skrajnym przypadku, efekt jest taki, że u nas Laurent Tillie zostałby zwolniony co najmniej trzy razy, a tam wygrał złoto olimpijskie. I tak jakby spoko, można pisać, że albo Grbic wygra VNL/ME, albo out, ale też nie ma co udawać, że to jest normalne postępowanie.
Arw165
Posty: 1431
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 17:47
Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 16:25 Chcesz zwalniać trenera rok przed igrzyskami? Będziemy kilka miesięcy wybierać następnego (albo porwiemy Mendeza z JW w trakcie sezonu) i ten na spontanie przygotuje kadrę na igrzyska? Będę wdzięczna, jeśli rozwiniesz tę wizję.
Wiesz, ile kiedy kadra Francji ostatni raz coś wygrała przed igrzyskami 2021? W 2015.
Nie do mnie pytanie, ale pokuszę się o odpowiedź: jak wiadomo, aby coś wygrać, trzeba być trenerem co najmniej 6, a najlepiej 10 lat, nie było przypadków, jak np. Serbia, gdzie Grbić wyleciał tuż przed turniejem, a potem zdobyli ME, Słowenia co pogoniła Lebedewa po VNL i na MŚ Cretu pojechał i przywiózł 4 miejsce. Heynena nie zatrudniono 8 miesięcy przed zdobyciem Mistrzostwa Świata z Polską. Nie, trzeba pracować min. 6 sezonów :)

Streeter
Tylko, że ja nic takiego nie napisałam. Padło stwierdzenie, że "naprawdę trzeba być naiwnym, aby myśleć że Grbić nagle zdobędzie medal IO, jeśli w tym sezonie nic nie wygra z kadrą", więc podałam argument, że tak nie musi być. Masz rację - czasami trenerom zdarza się wygrać coś przy pierwszej okazji - na to sam podałeś argumenty i ja się z tym zgadzam. OBA scenariusze miały miejsce wielokrotnie, więc twierdzenie, że w naszym wypadku tylko jeden ma prawo się ziścić jest... nie wiem, gadaniem żeby gadać?

Wzniosłeś chochoła i go obaliłeś. Brawo.

Moje pierwsze pytanie do Simao było z ciekawości. Jasne, nacechowane sceptycyzmem (nie miałam na myśli: "jak w ogóle można zmienić trenera"). Może jest taka kadra, co szukała nowego trenera rok przed igrzyskami albo nawet w tym samym roku (jeżeli znasz taki przykład, to możesz podać, przy okazji będziemy mogli ocenić efekt).

Tak że @Simao, skoro napisałeś, że "zawsze pierwszy sezon pod nowym szkoleniowcem był dla kadry udany, lub bardzo udany." czy to nie oznacza, że poprzedni sezon za takowy uznajesz? :o Dobrze słyszeć coś dobrego o Grbiciu od ciebie. :)
Ok, możemy zmieniać trenerów co sezon, żeby zmaksymalizować nasze szanse na zwycięstwo. Czy jak zmienimy trenera i coś wygramy, to na wszelki wypadek zmieniamy za rok? (jak przegra, to jasna sprawa, że zwalniamy, bo przegrał). Bo zostawić to może być jednak ryzyko. Ale wiadomo, że to ryzyko na głowie prezesa, a nie nas kibiców. My tylko sobie rzucamy pomysłami.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Polska reprezentacja to jest gotowy produkt. Trzeba po prostu dokonać odpowiedniej selekcji i przygotować drużynę na sezon. W tej drużynie grają zwycięzcy ligi mistrzów i medaliści mistrzostw świata. Tutaj nie trzeba lat pracy jak nad projektem, by coś zatrybiło. To nie jest ani reprezentacja Czech, ani Ukrainy. Trzeba wybrać najlepszych do grania, zapewnić im dobre przygotowania, mieć plan A i plan B.

Grbić ma plan A - powierza wszystko w ręce zawodników, których trenował + dokłada do tego Bartosza Kurka. Planu B nie ma. I teraz wystarczy, że taki Semeniuk będzie grał dalej co gra, Śliwka nie dojedzie i jest po ptakach, bo Fornal z Bednorzem czy Leonem zagrają AŻ 2 pełne mecze przez cały sezon reprezentacyjny, a potem zmiana w 2 secie "ola boga, ratujcie nas".

Tutaj nie ma mowy o żadnej pomyłce. Masz tylu zawodników na wysokim poziomie, musisz wybrać najlepszych i w najlepszej formie, a nie wskrzeszać kogoś, kto jest od 10 miesięcy w dołku, albo trzymać się kurczowo zawodnika, bo go trenowałeś i lepiej ci się z nim żyje.

Jeśli Grbić nie będzie wygrywać mając tak szeroki wachlarz zawodników i powodem tego będą personalne wybory i słabe przygotowanie zmienników, to po prostu będzie jego klęska i nikogo więcej. Nie Śliwki, nie Semeniuka, nie Kaczmarka, nie Fornala, nie Kurka, nie Leona. Jego.

To tak, jakbyś jako kucharz dostał kilogram dobrej dziczyzny na wykwintną kolację i zrobił kilkanaście pierogów na krzyż z farszem, zamiast dania głównego.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 cze 2023, o 18:48 A jakiś przykład trenera, który zrobił medal olimpijski obejmując reprezentację w roku olimpijskim? Mój research w głowie w czasie prasowania typuje, że do 1996 roku nikogo takiego nie było.
No bo pewnie nie było. Ale nie wiem jaki to ma związek z tym co pisałem. Chcesz powiedzieć, że przed MŚ można zmienić trenera, bo są przykłady, że się udało, ale już przed IO nie, bo nie ma na to przykładów? :D
WysokiPortorykanczyk pisze: 12 cze 2023, o 18:48 Raczej łączy ich to, że pracują w normalnym środowisku siatkarskim. W skrajnym przypadku, efekt jest taki, że u nas Laurent Tillie zostałby zwolniony co najmniej trzy razy, a tam wygrał złoto olimpijskie. I tak jakby spoko, można pisać, że albo Grbic wygra VNL/ME, albo out, ale też nie ma co udawać, że to jest normalne postępowanie.
Ja myślę, że to nie tyle jest problem środowiska, co i naszych zawodników po części. Bo nie powiesz mi, że zawsze w tych kolejnych sezonach była taka sama atmosfera, jak na początku. Że zawodnicy tak chętnie współpracowali z trenerem, że nie było jakichś konfliktów itp. Może teraz większa szansa, że się to nie wydarzy, bo już wszelkich Kubiaków i Drzyzgów nie ma, ale wcześniej tam coś nie grało. Wyobrażasz sobie np., że Heynen po tych Igrzyskach został na stanowisku? No bo ja nie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 cze 2023, o 18:27
Streeter pisze: 12 cze 2023, o 17:47 Nie do mnie pytanie, ale pokuszę się o odpowiedź: jak wiadomo, aby coś wygrać, trzeba być trenerem co najmniej 6, a najlepiej 10 lat, nie było przypadków, jak np. Serbia, gdzie Grbić wyleciał tuż przed turniejem, a potem zdobyli ME, Słowenia co pogoniła Lebedewa po VNL i na MŚ Cretu pojechał i przywiózł 4 miejsce. Heynena nie zatrudniono 8 miesięcy przed zdobyciem Mistrzostwa Świata z Polską. Nie, trzeba pracować min. 6 sezonów :)
Tak, u nas Laurent Tillie straciłby pracę max w 2018 roku, Andrea Giani pewnie też by poleciał za flop na MŚ, a nie dostał czystą kartę do Paryża, Speraw też by wyleciał ze dwa razy, tak samo Dal Zotto, z czołówki zostaje De Giorgi, jemu z Włochami wszystko żre, chciałoby się takiego fachowca w polskiej reprezentacji. Oh, wait. Ciekawe dlaczego nikt im nie powiedział, że zatrudnianie trenera na cały cykl olimpijski to głupoty i można naśladować Rosję i Polskę, wymieniając trenera przy pierwszym nieudanym sezonie.
W obecnej sytuacji społeczno-politycznej to absolutny sci-fi, ale wspominając Rosję przypomniałeś mi o Alekno :P
To po IO postawmy na jakiegoś Polaka na cały cykl czteroletni, do kolejnych IO. Tylko kto to mógłby być, Graban, Pawlik, Sordyl. Patrząc na to co robi Winiar, to na pewno nie biorę Go pod uwagę, przynajmniej przez jakiś czas, podobnie Ruska, Plińskiego, Gogola. Bednaruk już w ogóle nie liczy się. Jest jeszcze niedoceniany trener Słaby. Odejdą te gwiazdy jak Kurek. Mam nadzieję, że nie byłoby problemu związanego z tak zwanym autorytetem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7954
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 19:09No bo pewnie nie było. Ale nie wiem jaki to ma związek z tym co pisałem. Chcesz powiedzieć, że przed MŚ można zmienić trenera, bo są przykłady, że się udało, ale już przed IO nie, bo nie ma na to przykładów? :D
Chcę powiedzieć, że można wiele rzezy, np. wygrać mistrzostwo świata z duetem Fabian Drzyzga-Artur Szalpuk, więc pewnie i złoto olimpijskie można - ale nie przez przypadek, w tym case'ie, ciężko jest znaleźć przykład trenera, który objął reprezentację w roku olimpijskim i zdobył medal. Bo to szaleństwo.
Ja myślę, że to nie tyle jest problem środowiska, co i naszych zawodników po części. Bo nie powiesz mi, że zawsze w tych kolejnych sezonach była taka sama atmosfera, jak na początku. Że zawodnicy tak chętnie współpracowali z trenerem, że nie było jakichś konfliktów itp. Może teraz większa szansa, że się to nie wydarzy, bo już wszelkich Kubiaków i Drzyzgów nie ma, ale wcześniej tam coś nie grało. Wyobrażasz sobie np., że Heynen po tych Igrzyskach został na stanowisku? No bo ja nie.
Myślę, że to kwestia szeroko rozumianej kultury organizacyjnej. W momencie gdy Raul Lozano (najlepszy wynik od 30 lat, hello) chciał zostać w Polsce, a związek chciał go podpisać na jakichś śmiesznych warunkach, że musi zdobyć medal olimpijski, bo mu nie pykł jeden turniej (epicko, co prawda), a jak nie to umowa nie wchodzi w życie, albo pogadają po Igrzyskach (na co za bardzo nie chciał się zgodzić Lozano) - stało się jasne, że trener będzie miał u nas podrzędną pozycję, co zostało przez wszystkich zaakceptowane. Jak Lozano stracił pracę po braku medalu na IO, jak Castellani stracił pracę po jednym złym turnieju, jak Anastasi stracił pracę po pierwszym sezonie bez medalu - to i w głowie paru siatkarzy po braku medalu Igrzysk ze Stephanem Antigą zamigotała myśl, że ''co mi tam, powiem publicznie, że coś się wypaliło''. A nuż go zwolnią - i pożegnali.

Albo polscy siatkarze są idiotami, też jest taka możliwość, ale osobiście tak nie uważam.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 18:53
Streeter pisze: 12 cze 2023, o 17:47
Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 16:25 Chcesz zwalniać trenera rok przed igrzyskami? Będziemy kilka miesięcy wybierać następnego (albo porwiemy Mendeza z JW w trakcie sezonu) i ten na spontanie przygotuje kadrę na igrzyska? Będę wdzięczna, jeśli rozwiniesz tę wizję.
Wiesz, ile kiedy kadra Francji ostatni raz coś wygrała przed igrzyskami 2021? W 2015.
Nie do mnie pytanie, ale pokuszę się o odpowiedź: jak wiadomo, aby coś wygrać, trzeba być trenerem co najmniej 6, a najlepiej 10 lat, nie było przypadków, jak np. Serbia, gdzie Grbić wyleciał tuż przed turniejem, a potem zdobyli ME, Słowenia co pogoniła Lebedewa po VNL i na MŚ Cretu pojechał i przywiózł 4 miejsce. Heynena nie zatrudniono 8 miesięcy przed zdobyciem Mistrzostwa Świata z Polską. Nie, trzeba pracować min. 6 sezonów :)

Streeter
Tylko, że ja nic takiego nie napisałam. Padło stwierdzenie, że "naprawdę trzeba być naiwnym, aby myśleć że Grbić nagle zdobędzie medal IO, jeśli w tym sezonie nic nie wygra z kadrą", więc podałam argument, że tak nie musi być. Masz rację - czasami trenerom zdarza się wygrać coś przy pierwszej okazji - na to sam podałeś argumenty i ja się z tym zgadzam. OBA scenariusze miały miejsce wielokrotnie, więc twierdzenie, że w naszym wypadku tylko jeden ma prawo się ziścić jest... nie wiem, gadaniem żeby gadać?

Wzniosłeś chochoła i go obaliłeś. Brawo.

Moje pierwsze pytanie do Simao było z ciekawości. Jasne, nacechowane sceptycyzmem (nie miałam na myśli: "jak w ogóle można zmienić trenera"). Może jest taka kadra, co szukała nowego trenera rok przed igrzyskami albo nawet w tym samym roku (jeżeli znasz taki przykład, to możesz podać, przy okazji będziemy mogli ocenić efekt).

Tak że @Simao, skoro napisałeś, że "zawsze pierwszy sezon pod nowym szkoleniowcem był dla kadry udany, lub bardzo udany." czy to nie oznacza, że poprzedni sezon za takowy uznajesz? :o Dobrze słyszeć coś dobrego o Grbiciu od ciebie. :)
Ok, możemy zmieniać trenerów co sezon, żeby zmaksymalizować nasze szanse na zwycięstwo. Czy jak zmienimy trenera i coś wygramy, to na wszelki wypadek zmieniamy za rok? (jak przegra, to jasna sprawa, że zwalniamy, bo przegrał). Bo zostawić to może być jednak ryzyko. Ale wiadomo, że to ryzyko na głowie prezesa, a nie nas kibiców. My tylko sobie rzucamy pomysłami.
Wiesz, finał MŚ raczej nie można uznać za porażkę, byłbym kompletnym hipokrytą :P Zresztą był to jego pierwszy sezon. Nasza kadra ma potencjał na wygrywanie, nikt w to nie wątpi. To drugi sezon Grbica, tak więc chyba można na to liczyć, choć wiadomo, to tylko sport, ale są dwie szanse, VNL i ME. Odnośnie IO to ja byłbym usatysfakcjonowany nawet brązem. To byłby już sukces naszej kadry, jeśli chodzi o IO, gdzie "trwa klątwa 1/4"...
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Simao pisze: 12 cze 2023, o 19:15 To po IO postawmy na jakiegoś Polaka na cały cykl czteroletni, do kolejnych IO. Tylko kto to mógłby być, Graban, Pawlik, Sordyl. Patrząc na to co robi Winiar, to na pewno nie biorę Go pod uwagę, przynajmniej przez jakiś czas, podobnie Ruska, Plińskiego, Gogola. Bednaruk już w ogóle nie liczy się. Jest jeszcze niedoceniany trener Słaby.
To już w ogóle lepiej zaorać :D przecież Ci ludzie nie nadają się (obecnie) do prowadzenia czegoś sensownego. Gdzieś już pisałem, że z tymi pieśniami pochwalnymi nad Grabanem to wstrzymajmy się chociaż do całego sezonu, bo póki co to drużynę przygotował mu do sezonu Santili, który wyleciał, bo z powodu urazów grał w szóstce 40-letni Baranek. Potem ustabilizowało się zdrowie i trener Graban tego nie zepsuł, ale niech przygotuje i poprowadzi cały sezon sam, to będzie można jakieś wnioski wyciągać, bo póki co to nie wiadomo kto i co tak naprawdę w tamtym sezonie przygotował. A tu już go ludzie do kadry pchają, no na litość boską :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 19:53
Simao pisze: 12 cze 2023, o 19:15 To po IO postawmy na jakiegoś Polaka na cały cykl czteroletni, do kolejnych IO. Tylko kto to mógłby być, Graban, Pawlik, Sordyl. Patrząc na to co robi Winiar, to na pewno nie biorę Go pod uwagę, przynajmniej przez jakiś czas, podobnie Ruska, Plińskiego, Gogola. Bednaruk już w ogóle nie liczy się. Jest jeszcze niedoceniany trener Słaby.
To już w ogóle lepiej zaorać :D przecież Ci ludzie nie nadają się (obecnie) do prowadzenia czegoś sensownego. Gdzieś już pisałem, że z tymi pieśniami pochwalnymi nad Grabanem to wstrzymajmy się chociaż do całego sezonu, bo póki co to drużynę przygotował mu do sezonu Santili, który wyleciał, bo z powodu urazów grał w szóstce 40-letni Baranek. Potem ustabilizowało się zdrowie i trener Graban tego nie zepsuł, ale niech przygotuje i poprowadzi cały sezon sam, to będzie można jakieś wnioski wyciągać, bo póki co to nie wiadomo kto i co tak naprawdę w tamtym sezonie przygotował. A tu już go ludzie do kadry pchają, no na litość boską :D

Streeter
Wiesz, ciężko się z Tobą nie zgodzić :) Sam jak to pisałem to zastanawiałem się czy w ogóle ma to jakiś sens, kiedyś może mi to ktoś "wyciągnąć", zacytować :] To są takie rozważania, jeśli chcielibyśmy postawić na polskiego szkoleniowcami po IO. Nie ukrywam, chciałbym aby w końcu pojawił się jakiś sensowny, polski szkoleniowiec, który z pełnym przekonaniem większości środowiska mógłby poprowadzić Naszą kadrę. Wymieniłem kilka nazwisk osób, które w chwili obecnej można w jakimś stopniu brać pod uwagę. Trzeba mieć nadzieję, żyć marzeniami, czasami spełniają się :D
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 16:25
Simao pisze: 12 cze 2023, o 15:51 Kompletnie nie podoba mi się prowadzenie kadry przez Grbica. Jednak z oceną wstrzymuje się do końca sezonu. Najważniejsze są wyniki końcowe. Tak jak pisałem już wcześniej, dla mnie sezon bez wygranej VNL bądź ME to będzie sezon stracony, będę traktował go w kategorii porażki. Musimy w końcu coś wygrać, inaczej Grbić out. Naprawdę trzeba być naiwnym, aby myśleć że Grbić nagle zdobędzie medal IO, jeśli w tym sezonie nic nie wygra z kadrą (zobaczymy czy w ogóle zakończymy oba turnieje z medalem).
Chcesz zwalniać trenera rok przed igrzyskami? Będziemy kilka miesięcy wybierać następnego (albo porwiemy Mendeza z JW w trakcie sezonu) i ten na spontanie przygotuje kadrę na igrzyska? Będę wdzięczna, jeśli rozwiniesz tę wizję.
Wiesz, ile kiedy kadra Francji ostatni raz coś wygrała przed igrzyskami 2021? W 2015.
Słoweńcy zwolnili swojego w trakcie sezonu, i na imprezie docelowej wyglądali o wiele lepiej
Arw165
Posty: 1431
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Orzi pisze: 12 cze 2023, o 20:11
Słoweńcy zwolnili swojego w trakcie sezonu, i na imprezie docelowej wyglądali o wiele lepiej
Streeter odpisał w podobnym stylu i też już na to odpowiedziałam. Można zwolnić trenera przed imprezą docelową i można tego nie robić. Efekty mogą być w obie strony.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Simao pisze: 12 cze 2023, o 20:07 Nie ukrywam, chciałbym aby w końcu pojawił się jakiś sensowny, polski szkoleniowiec, który z pełnym przekonaniem większości środowiska mógłby poprowadzić Naszą kadrę.
Myślę, że większość z nas by chciała. Tylko niech to będzie w momencie, gdy będzie człowiek do tego się nadający, a nie damy Polaka bo damy Polaka i będzie kolejny Brzęczek albo Nawrocki. I wydaje mi się jak tylko się taki człowiek pojawi, to i taką szansę dostanie. No ale obecnie nie mamy takiej osoby. Winiar to by nam Konara na atak przywrócił. Graban jak mówiłem, nadzieję mógł rozbudzić, ale niech przepracuje na spokojnie sezon-dwa wtedy zobaczymy. No a resztę dalej to nawet szkoda komentować :D ewentualnie jeszcze opcja, że Słaby by poszedł do lepszego klubu i tam się sprawdził, ale On jest chyba na tyle mocno związany z regionem, że nigdzie się póki co nie wybiera (o ile w ogóle ktoś go próbował podkupić kiedykolwiek).
Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 20:42
Orzi pisze: 12 cze 2023, o 20:11
Słoweńcy zwolnili swojego w trakcie sezonu, i na imprezie docelowej wyglądali o wiele lepiej
Streeter odpisał w podobnym stylu i też już na to odpowiedziałam. Można zwolnić trenera przed imprezą docelową i można tego nie robić. Efekty mogą być w obie strony.
Bo to może przynieść efekt jak coś nie leży, nie gra. Serbowie już średnio się dogadywali z Nikolą, wyglądało to słabo. Można było albo zawalić ME, albo go pogonić i spróbować wyciągnąć. Spróbowano, siadło. Może podobny skutek u nas przyniosłoby odciągnięcie psychofana Kubiaka, gdy był jeszcze na to czas, ale teraz to już tylko dywagacje. Natomiast samo zmienianie dla zmieniania przed taką imprezą uważam za bezsensowne.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1431
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 20:42 Bo to może przynieść efekt jak coś nie leży, nie gra. Serbowie już średnio się dogadywali z Nikolą, wyglądało to słabo. Można było albo zawalić ME, albo go pogonić i spróbować wyciągnąć. Spróbowano, siadło. Może podobny skutek u nas przyniosłoby odciągnięcie psychofana Kubiaka, gdy był jeszcze na to czas, ale teraz to już tylko dywagacje. Natomiast samo zmienianie dla zmieniania przed taką imprezą uważam za bezsensowne.

Streeter
Nasi się średnio dogadywali z Fefe, a on z Włochami zdobył MŚ. Różni trenerzy różnie się odnajdą w różnych zespołach. To co się gdzieś sprawdziło, nie musi się sprawdzić u nas i na odwrót - oczywista sprawa.

W którym momencie widziałeś czas na odciągnięcie "psychofana Kubiaka"? Po ME 2019 czy po VNL 2021? Po igrzyskach na dogranie ME 2021?
AlbinSiwy
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: AlbinSiwy »

Szary Wilk pisze: 12 cze 2023, o 19:04
To tak, jakbyś jako kucharz dostał kilogram dobrej dziczyzny na wykwintną kolację i zrobił kilkanaście pierogów na krzyż z farszem, zamiast dania głównego.
Łoo dla Boga, pierogi ze Śliwki, to jeszcze ujdzie, ale z Leona? :D

A tak na serio: cały czas słyszmy, że to jest AUTORSKA kadra wybrana i przygotowana przez tego czy tamtego trenera, ostatnio Grbicia.
Ergo, jak ta kadra nie gra miarę POWSZECHNYCH i chyba raczej nie negowanych oczekiwań, to kto za to ponosi winę?
Można było dawać latami szanse Nawrockiemu na "zbudowanie" reprezentacji kobiet, ale on startował w całkiem innym momencie sportowym terj reprezentacji nie miał tak szerokiej grupy tak dobrych zawodników, a potem nawet co lepsze zawodniczki nie chciały w jego kadrze grać.
To co, jedziemy do Paryża, znowu wtopa i jakiś pocieszycielki brąz w ME - i co napiszemy, że trener miał do dyspozycji tylko niecały cykl olimpijski do "stworzenia" kadry"? To jest sport, i trzeba dalej trzeba mu dalej dać próbować Naprawdę? A już porównywanie Grbicia z "długowiecznymi trenerami" Rezende czy Speraw to... miej proporcjum, mocium Panie.
Nie twierdzę, że trzeba reagować od razu jak Sirci, ale... gość wychodzi jednak ze słusznego założenia, że zostały postawione cele, i TRZEBA rozliczać ich osiągnięcie łub nie. Słyszeliście może, dlaczego "wygraliśmy srebro"? Bo ja nie. Poza zlepkiem komunałów i tonowaniem rozczarowanie przez "obiektywnych ekspertów" Polsatu - nie dziwota, jak tu rżnąć gałąź na której się siedzi.

A jak ma być inaczej, to OK, proszę niech prezes Swiderski wyjdzie i powie - OK, ważne są tylko IO, kadra nie musi NIC wygrać po drodze.
Ale to się nie stanie, bo po takim dictum, pewnie szybciej niż trener zmieniony by został Prezes PZPS.

AS
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 20:58 W którym momencie widziałeś czas na odciągnięcie "psychofana Kubiaka"? Po ME 2019 czy po VNL 2021? Po igrzyskach na dogranie ME 2021?
Po tej VNL, w której kisił Michała w szóstce i twierdził że coś z tego będzie. Większość tu już wówczas wiedziało, że to się skończy jak się skończyło. No i wówczas ktoś nowy może miałby sens, najwyżej też by odpadł na tym samym etapie, gorszego wyniku by przecież nie przywiózł. No ale to jedynie gdybanie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1431
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 21:02
Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 20:58 W którym momencie widziałeś czas na odciągnięcie "psychofana Kubiaka"? Po ME 2019 czy po VNL 2021? Po igrzyskach na dogranie ME 2021?
Po tej VNL, w której kisił Michała w szóstce i twierdził że coś z tego będzie. Większość tu już wówczas wiedziało, że to się skończy jak się skończyło. No i wówczas ktoś nowy może miałby sens, najwyżej też by odpadł na tym samym etapie, gorszego wyniku by przecież nie przywiózł. No ale to jedynie gdybanie.
Streeter
Rozumiem, ale nikt poważny takich ruchów nigdy nie zrobił. Możemy gdybać dlaczego.

AlbinSiwy pisze: 12 cze 2023, o 20:59 Ergo, jak ta kadra nie gra miarę POWSZECHNYCH i chyba raczej nie negowanych oczekiwań, to kto za to ponosi winę
AS
Obawiam się, że powszechne oczekiwania to nie są oczekiwania tego forum czy twittera, tylko np. te, które kochają Vitala, bo śpiewał polski hymn i te cieszące się, że przywozimy medale z każdej imprezy. Tych ludzi jest więcej.
Pomocniczka
Posty: 2144
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

AlbinSiwy pisze: 12 cze 2023, o 20:59
Szary Wilk pisze: 12 cze 2023, o 19:04
To tak, jakbyś jako kucharz dostał kilogram dobrej dziczyzny na wykwintną kolację i zrobił kilkanaście pierogów na krzyż z farszem, zamiast dania głównego.
Łoo dla Boga, pierogi ze Śliwki, to jeszcze ujdzie, ale z Leona? :D

A tak na serio: cały czas słyszmy, że to jest AUTORSKA kadra wybrana i przygotowana przez tego czy tamtego trenera, ostatnio Grbicia.
Ergo, jak ta kadra nie gra miarę POWSZECHNYCH i chyba raczej nie negowanych oczekiwań, to kto za to ponosi winę?
Można było dawać latami szanse Nawrockiemu na "zbudowanie" reprezentacji kobiet, ale on startował w całkiem innym momencie sportowym terj reprezentacji nie miał tak szerokiej grupy tak dobrych zawodników, a potem nawet co lepsze zawodniczki nie chciały w jego kadrze grać.
To co, jedziemy do Paryża, znowu wtopa i jakiś pocieszycielki brąz w ME - i co napiszemy, że trener miał do dyspozycji tylko niecały cykl olimpijski do "stworzenia" kadry"? To jest sport, i trzeba dalej trzeba mu dalej dać próbować Naprawdę? A już porównywanie Grbicia z "długowiecznymi trenerami" Rezende czy Speraw to... miej proporcjum, mocium Panie.
Nie twierdzę, że trzeba reagować od razu jak Sirci, ale... gość wychodzi jednak ze słusznego założenia, że zostały postawione cele, i TRZEBA rozliczać ich osiągnięcie łub nie. Słyszeliście może, dlaczego "wygraliśmy srebro"? Bo ja nie. Poza zlepkiem komunałów i tonowaniem rozczarowanie przez "obiektywnych ekspertów" Polsatu - nie dziwota, jak tu rżnąć gałąź na której się siedzi.

A jak ma być inaczej, to OK, proszę niech prezes Swiderski wyjdzie i powie - OK, ważne są tylko IO, kadra nie musi NIC wygrać po drodze.
Ale to się nie stanie, bo po takim dictum, pewnie szybciej niż trener zmieniony by został Prezes PZPS.

AS
Jeśli uważasz swoje oczekiwania za "powszechne", to trudno o większa pychę. W ogóle, pięciu internetowych napinaczy w porównaniu do dziesiątek tysięcy kupujących bilety...
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 21:25
Streeter pisze: 12 cze 2023, o 21:02
Arw165 pisze: 12 cze 2023, o 20:58 W którym momencie widziałeś czas na odciągnięcie "psychofana Kubiaka"? Po ME 2019 czy po VNL 2021? Po igrzyskach na dogranie ME 2021?
Po tej VNL, w której kisił Michała w szóstce i twierdził że coś z tego będzie. Większość tu już wówczas wiedziało, że to się skończy jak się skończyło. No i wówczas ktoś nowy może miałby sens, najwyżej też by odpadł na tym samym etapie, gorszego wyniku by przecież nie przywiózł. No ale to jedynie gdybanie.
Streeter
Rozumiem, ale nikt poważny takich ruchów nigdy nie zrobił. Możemy gdybać dlaczego.
No ale wiesz, że to jest argument typu gość próbuje wymyślić jakąś żarówkę, po co skoro nikt tego nigdy nie zrobił i są świeczki? Zarówno nie wiemy, czy by to zadziało, ale i nie wiemy, że nie. Moim zdaniem lepiej było próbować wywalić Heynena niż wesoło patrzeć jak położy kolejne Igrzyska. A że osobom decyzyjnym zabrakło jaj no to mieliśmy kolejne Igrzyska zakończone w tym samym miejscu, bo gość całą imprezę wskrzeszał Kubiaka. Co niby gorszego stałoby się z kimś nowym?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: bryt.bryt »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 19:53
Simao pisze: 12 cze 2023, o 19:15 To po IO postawmy na jakiegoś Polaka na cały cykl czteroletni, do kolejnych IO. Tylko kto to mógłby być, Graban, Pawlik, Sordyl. Patrząc na to co robi Winiar, to na pewno nie biorę Go pod uwagę, przynajmniej przez jakiś czas, podobnie Ruska, Plińskiego, Gogola. Bednaruk już w ogóle nie liczy się. Jest jeszcze niedoceniany trener Słaby.
drużynę przygotował mu do sezonu Santili, który wyleciał, bo z powodu urazów grał w szóstce 40-letni Baranek. Potem ustabilizowało się zdrowie i trener Graban tego nie zepsuł
Z wypowiedzi Gacka i zawodników wynika coś innego.
dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

Tą Słowenią tak do końca nie sugerujcie się, do najlepszej 4 mieli drabinkę na miarę Ligi Europejskiej
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”