Liga Światowa 2009

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Arff »

Brazylia wystawi 14stu zawodników... 15stu Brazylijczyków jest w Polsce... znajdź sobie w necie listę zawodników i wytypuj kogo Rezende nie wpisze do protokołu meczowego :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: maksik »

..zapewne Bruno ;)

lista jest chyba 2 strony wcześniej w tym wątku.

pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
mirek0490
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2009, o 12:58
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: mirek0490 »

Arff pisze:Brazylia wystawi 14stu zawodników... 15stu Brazylijczyków jest w Polsce... znajdź sobie w necie listę zawodników i wytypuj kogo Rezende nie wpisze do protokołu meczowego :)

Chyba mnie nie zrozumiałes , chodzi mi o 12-tke NA Brazylie czyli wybrańców Castellaniego, a nie skład Canarinhos :)
Awatar użytkownika
kozak
Posty: 48
Rejestracja: 22 paź 2008, o 16:37
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: kozak »

Skład reprezentacji Polski na mecze z Brazylią:

rozgrywający:
Paweł Woicki, Grzegorz Łomacz

atakujący:
Marcel Gromadowski, Jakub Jarosz

przyjmujący:
Michał Bąkiewicz, Zbigniew Bartman, Bartosz Kurek, Michał Ruciak

środkowi:
Marcin Możdżonek, Wojciech Grzyb, Piotr Nowakowski, Łukasz Kadziewicz

libero:
Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski
Kadziewicz złapał kontuzję, więc nie zagra.
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudzki
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Finlandia wystawiła już normalny skład, z Kunnarim i Esko, ale to nie pomaga. Esko leniwie gra ciągle do Oivannena, który sobie po prostu nie radzi.
...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: mbor3k »

Nagor pisze:Finlandia wystawiła już normalny skład, z Kunnarim i Esko, ale to nie pomaga. Esko leniwie gra ciągle do Oivannena, który sobie po prostu nie radzi.
Oivanen słabo. Esko gra bardzo ciekawie (już :D ). Dużo błędów, zwłaszcza Finów. Kunnari pokazuje grę- jak by nie on, nie było by skutecznego atakującego. Na prawdę szkoda jego odejścia :| . Wenezuelczycy słabiej niż w 1szym meczu z Polakami. Ogólnie widowisko przeciętne, taka przeplatanka akcji ciekawych z zepsutymi... Bez szału puki co ;)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Oivannen zaczął grać jak Esko zmienił nieco koncepcję gry. Szkoda, że nie gra Kędzierzyński nabytek, bo nie wiem jak gra :D
...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: mbor3k »

Nagor pisze:Oivannen zaczął grać jak Esko zmienił nieco koncepcję gry. Szkoda, że nie gra Kędzierzyński nabytek, bo nie wiem jak gra :D
Mikko O. nawet asem zakończył :D Zero błędów własnych Finów (4set) :o
Widziałem tylko 2 występy Sammelvuo w barwach reprezentacji. Ale pamiętam jak przez mgłę, dlatego ciekawi mnie również jego dyspozycja. :)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

mbor3k pisze:
Nagor pisze:Oivannen zaczął grać jak Esko zmienił nieco koncepcję gry. Szkoda, że nie gra Kędzierzyński nabytek, bo nie wiem jak gra :D
Mikko O. nawet asem zakończył :D Zero błędów własnych Finów (4set) :o
Widziałem tylko 2 występy Sammelvuo w barwach reprezentacji. Ale pamiętam jak przez mgłę, dlatego ciekawi mnie również jego dyspozycja. :)
Niemożliwe - mieli błąd co jeden chciał atakować z drugiej linii a Esko wystawiać - widocznie im tego nie zaliczyli.
...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: mbor3k »

No i Finlandia wygrywa w tie breaku 27:25 :D
Mikko Oivanen bodajże 22 pkt-y ;) Ale skuteczność marna :|
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

Szkoda mi trochę Wenezueli, ale przegrali trochę na własne życzenie. Finlandia w najmocniejszym składzie, ale niedocenieni przez niektórych użytkowników południowcy napędzili im dużo stracha. Mało tego, powinni wygrać. Moim zdaniem decydująca była przechodząca, której nie skończył Marquez przy wyniku, bodajże po 21.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: mbor3k »

Cóż, mecz nie stał na jakimś wybitnym poziomie, ale był faktycznie wyrównany. Wenezuelczycy może jeszcze się nie zaaklimatyzowali... Ale przegrana do 13 w czwartym secie... :o :D Esko gra na prawdę odważnie- podziw :)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2009, o 06:33 przez mbor3k, łącznie zmieniany 1 raz.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
zunter
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2008, o 21:06
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: zunter »

Arff pisze:Mariusz Wlazły w LŚ 2008 wybił palca przed meczami z Japonią w Tokio http://www.reprezentacja.net/siatkowka/ ... sci/15495/
Jednak w obu meczach z Japonią grał i w obu zdobył najwięcej punktów dla naszego zespołu, kolejno 12 i 15 (sprawdziłem w statystykach FiVB) w kolejnych meczach z Chinami w Spodku również wystąpił i znowu zdobył najwięcej punktów kolejno 19 i 16... tym samym w spektakularnym stylu obaliłem Twój przekłamany argument...
Mylisz się mój drogi ;) http://www.youtube.com/watch?v=iMugsJvJd7g
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Kapitalny komentarz Mazur & ktoś kogo nie znam na meczu SRB - ARG - cośtam cośtam chcą nam dać dziką kartę, ale musimy podejść sportowo. Jaka dzika karta? Jutro i pojutrze odprawimy Rezende dwa razy z kwitkiem i wyjdziemy xD Wiara, wiara wiara :D
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: maksik »

Mazur i Wanio kolego Nagor.. (lub nawet odwrotnie) ;)
komentarz komentarzem..nie ma się co dziwić bo tu wiele fajnych kfiatkuf leci ale mecz sam w sobie to jak przed blokiem na trzepaku..

p.s. czy w Waszych telewizorach dźwięk gwizdka sędziego tez jest jakby przed zakończeniem akcji czy lotu piłki?? Bo mam wrażenie że sędzia gwiżdże bardzo szybko tak jakby przewidywał dużo wczesniejfinał każdej akcji. natomias patrząc na usta i odgłosy zawodników to jakby wszystko się zgadzało z "czasem"..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: mbor3k »

maksik pisze:p.s. czy w Waszych telewizorach dźwięk gwizdka sędziego tez jest jakby przed zakończeniem akcji czy lotu piłki?? Bo mam wrażenie że sędzia gwiżdże bardzo szybko tak jakby przewidywał dużo wczesniejfinał każdej akcji. natomias patrząc na usta i odgłosy zawodników to jakby wszystko się zgadzało z "czasem"..
No mam tak samo.
Wanio: "Nie ma jakiegoś szatańskiego skoka...". Niestety nie pamiętam o którym zawodniku to było :D
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Dee-Jay
Posty: 488
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Dee-Jay »

p.s. czy w Waszych telewizorach dźwięk gwizdka sędziego tez jest jakby przed zakończeniem akcji czy lotu piłki?? Bo mam wrażenie że sędzia gwiżdże bardzo szybko tak jakby przewidywał dużo wczesniejfinał każdej akcji. natomias patrząc na usta i odgłosy zawodników to jakby wszystko się zgadzało z "czasem"..
Hehe bo przecież głos dochodzi szybciej niż obraz:P
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: maksik »

Dee-Jay pisze:
p.s. czy w Waszych telewizorach dźwięk gwizdka sędziego tez jest jakby przed zakończeniem akcji czy lotu piłki?? Bo mam wrażenie że sędzia gwiżdże bardzo szybko tak jakby przewidywał dużo wczesniejfinał każdej akcji. natomias patrząc na usta i odgłosy zawodników to jakby wszystko się zgadzało z "czasem"..
Hehe bo przecież głos dochodzi szybciej niż obraz:P
yyyy....a od kiedy?? Najpierw widzisz pieruna czy go slyszysz ? ;)

Edit: Francuzi bez względu na ostateczny wynik są zespołem na których grę sie patrzy z wielką przyjemnością..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
stefek
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 12:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: stefek »

pewnie a bmw jeździ wolniej od fiata 125 :D
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

Argentyna zasłużenie pokonała dziś Serbię. Mecz miał wiele wzlotów i upadków, ale przez większość piątego seta to goście przeważali. W wygranej podopiecznym Webera za wszelką cenę chcieli przeszkodzić sędziowie liniowi, którzy popełnili trzy straszne błędy, które mogły wypaczyć wynik(szczególnie ta ostatnia akcja, kiedy piłka lądowała wyraźnie na aucie, sędzie stał od piłki pół metra i pokazał pole, co by oznaczało dalszą walkę w pojedynku). Na szczęście sędzia główny 2 razy nie dał się nabrać i lepsi tego dnia wygrali. U Argentyńczyków szczególnie podobała mi się gra ich rozgrywającego De Cecco.
Obejrzałem też powtórkę spotkania Francji z Koreą i muszę powiedzieć, że poziom spotkania dość niski. Sporo błędów własnych, Trójkolorowi dominowali przez dużą część pojedynku i zgarnęli ważne 3 punkty. Ciężko kogokolwiek wyróżnić, dobre zawody rozegrał Vadeleux.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: mbor3k »

Kuba znowu górą... 3:0 z Japonią, chociaż to Japończycy prowadzili grę, ale mam wrażenie, że nie wytrzymywali psychicznie. Nie było też oparcia w Shimizu. Bardzo dużo błędów w zagrywce też nie było bez znaczenia. Rewelacyjny mecz Fukuzawy, skuteczność w granicach 86-90% :o , pomylił się bodaj 2 lub trzy razy. Feralny był jego atak kończący mecz. Szkoda, że nie dali powtórki, bo liniowy wskazał pole, główny uznał, że był aut. :|
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Dee-Jay
Posty: 488
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Dee-Jay »

maksik pisze:
Dee-Jay pisze:
p.s. czy w Waszych telewizorach dźwięk gwizdka sędziego tez jest jakby przed zakończeniem akcji czy lotu piłki?? Bo mam wrażenie że sędzia gwiżdże bardzo szybko tak jakby przewidywał dużo wczesniejfinał każdej akcji. natomias patrząc na usta i odgłosy zawodników to jakby wszystko się zgadzało z "czasem"..
Hehe bo przecież głos dochodzi szybciej niż obraz:P
yyyy....a od kiedy?? Najpierw widzisz pieruna czy go slyszysz ? ;)

Edit: Francuzi bez względu na ostateczny wynik są zespołem na których grę sie patrzy z wielką przyjemnością..
Nie oglądałeś nigdy meczu gdy komentator np mówił"znakomity strzał" a w tv zawodnik dopiero oddawał strzał?
Czasami tak jest że głos dochodzi szybciej niż obraz.
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: smelasiatkarz »

Rosja 1:3 Bułgaria. Brawo.

Fascynujący 1 set. Nerwowa końcówka. Bułgarzy pomimo wielu własnych błędów wygrali partię.
2 set to dominacja Rosjan.
3 i 4 partia padła łupem Rosjan przy czym w 3 partii Rosjanie gonili. W czwartej dość łatwo wygrali Bułgarzy.
Brawo i Gratulacja za wygraną na rosyjskim terenie.
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Mecz Japonia - Kuba bez historii i nudny. Japonia grała grała grała, żeby pod koniec paść i nie wstać. Kuba cały czas swoje. Drugi rozgrywający Kuby grał dziś cały mecz, choć nie jest lepszy od Diaza to jakby spokojniej gra. No ale 3x pod rząd pipe do Leala rządził xD Kuba słabo zagrywką, ale lepiej niż zwykle przyjęcie.

Mecz Rosja-Bułgaria ciekawy, dużo bloków i dobrych serwisów, w końcu Bułgarom się coś udało.
...
Dee-Jay
Posty: 488
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Dee-Jay »

smelasiatkarz pisze:Rosja 1:3 Bułgaria. Brawo.

Fascynujący 1 set. Nerwowa końcówka. Bułgarzy pomimo wielu własnych błędów wygrali partię.
2 set to dominacja Rosjan.
3 i 4 partia padła łupem Rosjan przy czym w 3 partii Rosjanie gonili. W czwartej dość łatwo wygrali Bułgarzy.
Brawo i Gratulacja za wygraną na rosyjskim terenie.
Nie mogę zrozumieć dlaczego nie starają się w Bułgarii o próbowanie innego sypacza.Nie wierzę że nei ma lepszego niż Zhekov.Jak widziałem te jego wystawy z których skrzydłowi musieli kiwać(kilka razy pod rząd się nawet zdarzało)albo jak rzucił piłkę poniżej taśmy to nie wierzyłem że w takim kraju nie ma kogoś lepszego.
osnazfsb

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: osnazfsb »

Problem jest taki ze w Bułgarii naprawde nie ma nikogo lepszego a najlepszym tego przykładem jest to ze w Pekinie zmiennikiem Zekowa był 41letni Ivan Tasew
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: smelasiatkarz »

Zhekov jak dla mnie stara się przyspieszać piłki ale nie wychodzi mu to najlepiej. Ma całkiem dobre rozegranie w tył i chyba tylko to go ratuje. Mało gra krótką.
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Awatar użytkownika
Kika
Posty: 57
Rejestracja: 17 cze 2009, o 10:37
Płeć: K
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Kika »

Ale się dzisiaj uśmiałam, jak na "poczytnym" portalu onet.pl, przeczytałam "sensacyjna porażka Rosjan". Bo toż grali z Republiką Bananową, i to sensacja nie z tej ziemi!

Nie będzie sensacji jak Polska wygra z Brazylią. Faworyt jest oczywisty, ale o zwycięstwo w jednym meczu spokojnie można się pokusić. Już się nie mogę doczekać 16:30 :D
Prezes
Posty: 58
Rejestracja: 11 lip 2008, o 11:39
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Prezes »

Dokładnie, o tym meczu można powiedzieć jedynie, że to była lekka niespodzianka. Tym bardziej, że po tym co się działo w tegorocznej lidze światowej to już żaden wynik nie może być sensacją :P

Wczoraj znowu bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie Argentyńczycy, których darzę sporą sympatią :) Ciekawie grał De Cecco, razem z Uriarte mogą stworzyć świetny duet rozgrywających na najbliższe parę(naście) lat :) Przyjmujący też młodzi, nie wiem jaki jest potencjał u młodziaków na ataku i środku, bo tam grają bardziej doświadczeni. A trener Webber daje sporo pograć (młodym) zmiennikom. Chyba nie ma drugiej takiej drużyny w LŚ, w której ktoś stosuje tyle zmian. Druga sprawa, że są one często trafione :) Tydzień temu Garcia pomógł w zwycięstwie z Francją, teraz Ocampo pociągnął mecz z Serbią. Ciekawe, czy trener szuka zawodników i próbuje wykrystalizować skład, a może taka jest jego wizja szkoleniowa? Jestem ciekaw jak w następnych meczach poradzi sobie ta drużyna, tym bardziej że to oni teraz będą grać 6 meczów u siebie. Jeżeli ograją 2 razy Francuzów to mogą sensacyjnie pojechać do Belgradu... Będzie jeszcze sporo emocji w tej grupie :)
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: blaise »

Macie swojego jednego z najlepszych libero na świecie.. n/c
wpuścić Zatorskiego !!!
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”