Liga Narodów 2023

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Strach pomyśleć, jak jutro będziemy wyglądać na tle Włochów, którzy wyglądają znacznie lepiej we wszystkich elementach niż Amerykanie. Nasza drużyna jest rozregulowana, praktycznie wszyscy gracze. To jest zasługa trenera. Nie ma Janusza, powinien być Drzyzga, Firleja trochę przerasta kadra. Łomacz to gracz którego w ogóle nie powinno być w kadrze. Jutro musimy wyjść w takim zestawieniu jak obecnie jesteśmy na boisku. Z Leonem bądź Szalpukiem i Łomaczem na rozegraniu to będzie kompromitacja.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: tomasol »

Można pisać do bólu o Grbicu ale jak dostajemy kontrę i na pojedynczym bloku jest atak w bandy reklamowe...Ale prawda, że chaosik wprowadzany przez naszego trenera tylko uwypukla indywidualne problemy zawodników. Wypadałoby jednak aby decyzje trenera pomagały je raczej maskować.
AlbinSiwy
Posty: 140
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: AlbinSiwy »

Hmmm, a może tak by... zabrać Paniom Lavariniego? :D

AS
ciorny17
Posty: 8589
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

2 pozytywy:
1. Kochanowski jest w sztosie.
2. Jeszcze tylko jeden mecz cierpienia.
Kłamca.
druid9999
Posty: 108
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: druid9999 »

Simao pisze: 24 cze 2023, o 13:30 Strach pomyśleć, jak jutro będziemy wyglądać na tle Włochów, którzy wyglądają znacznie lepiej we wszystkich elementach niż Amerykanie. Nasza drużyna jest rozregulowana, praktycznie wszyscy gracze. To jest zasługa trenera. Nie ma Janusza, powinien być Drzyzga, Firleja trochę przerasta kadra. Łomacz to gracz którego w ogóle nie powinno być w kadrze. Jutro musimy wyjść w takim zestawieniu jak obecnie jesteśmy na boisku. Z Leonem bądź Szalpukiem i Łomaczem na rozegraniu to będzie kompromitacja.
Może jestem ślepy ale nie widzę żadnej poprawy grając z Fornalem i Firlejem zamiast Leona i Łomacza. Tak i tak gramy tak samo źle. Żadnych schematów gry, chaos na boisku, brak lidera kadry.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: krzysiu »

Piękna miazga. Nie istniejemy na razie w VNL.
Az tak Grbic wierzy ze Sliwka i Janusz odmienią kadre?

My nie mamy ataku, proste piłki dramatyczne
Nuriel
Posty: 846
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Nuriel »

Grbić po prostu Trolluje i na pewno ma jakiś plan, prawda?

Jak teraz trollujemy, żeby potem wygrać finały, to ja to kupuje XD
Ostatnio zmieniony 24 cze 2023, o 13:39 przez Nuriel, łącznie zmieniany 1 raz.
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: rocky »

Wstyd.
Obydwaj rozgrywający bez formy, w tym jeden który w ogóle nie powinien być w kadrze. Kochan jedyny pozytyw, momentami Fornal i Bednorz, i może Kurek. Reszta padaka. Niesamowicie głęboki skład, który męczy się ze średniakami, a z pierwszym rywalem z topu dostaje pojazd bez mydła w godzinkę.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

AlbinSiwy pisze: 24 cze 2023, o 13:34 Hmmm, a może tak by... zabrać Paniom Lavariniego? :D

AS
Przynajmniej jedna kadra ma Pana Trenera, nie zabierajmy im tego po latach męczarni.

My powinniśmy zrobić to, co zrobili Słoweńcy. Podziękowali w środku sezonu trenerowi, który okazał się... Nie pasować do zespołu, a zatrudnili fachowca. Co jak co, ale Zaksa pod Cretu to była najlepsza Zaksa. Potem Sammelvuo, a na samym końcu Grbic. Z tych trzech trenerów niestety najsłabszy miał to szczęście być pierwszym
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Nasza kadra zawsze ma czas, tak do płaczu po 1/4 IO. Amerykanie mają tą mentalność zwycięzców. Po tych MŚ widać było w Nich wielką chęć rewanżu. DeFalco, zbudowaliśmy im tego gracza w PlusLidze. Ten rok w Resovii dużo dał mu. Oj jutro kolejne 3:0 z Włochami, typu liderami w rankingu długo nie będziemy. Swędrowski w swojej alternatywnej rzeczywistości, obudzi się z ręką w nocniku podczas finałów VNL. Dodatkowo będzie to boleć, bo na Naszej ziemi, możemy zakończyć bez medalu. Jednak jak niektórzy piszą, to nie ważne rozgrywki. W takim razie po co brać w nich udział, po co organizować turniej finałowy?
ciacho23
Posty: 952
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciacho23 »

rocky pisze: 24 cze 2023, o 13:23 Jeszcze ze dwa zablokowane ataki i pewnie wróci Grzesiu
Nie rozumiem po co ta ironia. Przecież Firlej zagrał jeszcze gorzej.
ciacho23
Posty: 952
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciacho23 »

Tragicznie fizycznie wygląda Kurek. Przecież on się od parkietu nie odrywa.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No niestety, w słabej formie jesteśmy ogólnie, co powoduje, że większość indywidualnych ocen jest bez sensu gdy Bednorz z Fornalem robią w takim meczu +2 przy 42/17% ataku i -1 przy 36/18%, Kurek - 40/24%, o Leonie lepiej nie wspominając. Zmarnowany czas, i dla kibiców, i dla selekcji, i dla reprezentacji.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

Ale potem dostaniemy na ME Macedonię, Holandię i Ukrainę, zrobimy 4, może ogramy jakichś Niemców o brąz i kryzys będzie zażegnany.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: krzysiu »

Przecież tu nie ma selekcji
ciorny17
Posty: 8589
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

O ile Kurka, Bednorza czy Fornala można tłumaczyć tym, że są niecałe 2 tygodnie w treningu o tyle reszta, podobnie z tymi co byli w Japonii, a w Spale przepracowali ponad miesiąc wyglądała tak samo. Także tutaj znęcanie się nad indywidualnymi przypadkami nie ma sensu, a raczej ktoś inny za to odpowiada.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Trzeba obiektywnie przyznać, że obaj nasi rozgrywający to dramat. W przypadku Firleja wpływa na to presja, Łomacz jest po prostu słaby. Janusz odpoczywa do końca VNL, Drzyzga nie pasuje do koncepcji, a Komenda w ogóle nie otrzymał swojej szansy. Kubicki nie został nawet powołany do szerokiej kadry. Chyba trzeba w końcu obalić ten mit wielkości. Fakty są takie, że mamy ku temu możliwości, aby wygrywać turnieje. Potrzeba tylko odpowiedniego dyrygenta, tego Nam brakuje. W tej chwili zaczynam się obawiać, czy w ogóle zakończymy VNL z medalem, nie mówiąc już o wygraniu tego turnieju. Smutno mi trochę, bo chciałem, aby Nasza kadra przy pierwszej możliwości zrewanżowała się Włochom za MŚ, jak dzisiaj Amerykanie. Zapowiada się jednak na to, że Włosi pokażą Nam miejsce w szeregu :|
hottakesbot
Posty: 1078
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hottakesbot »

Simao pisze: 24 cze 2023, o 13:49 Trzeba obiektywnie przyznać, że obaj nasi rozgrywający to dramat. W przypadku Firleja wpływa na to presja, Łomacz jest po prostu słaby. Janusz odpoczywa do końca VNL, Drzyzga nie pasuje do koncepcji, a Komenda w ogóle nie otrzymał swojej szansy. Kubicki nie został nawet powołany do szerokiej kadry. Chyba trzeba w końcu obalić ten mit wielkości. Fakty są takie, że mamy ku temu możliwości, aby wygrywać turnieje. Potrzeba tylko odpowiedniego dyrygenta, tego Nam brakuje. W tej chwili zaczynam się obawiać, czy w ogóle zakończymy VNL z medalem, nie mówiąc już o wygraniu tego turnieju. Smutno mi trochę, bo chciałem, aby Nasza kadra przy pierwszej możliwości zrewanżowała się Włochom za MŚ, jak dzisiaj Amerykanie. Zapowiada się jednak na to, że Włosi pokażą Nam miejsce w szeregu :|
Presja w sparingach? O czym ty mówisz, Firlej po prostu jest słaby sportowo i tyle, nie jest w niczym lepszy od Łomacza. A Grzesiu dostaje po głowie za kilka lat gry z Piechockim, przy nim żaden rozgrywający by nie wyglądał dobrze. Co nie zmienia faktu, że na zmiennika kadry aspirującej do medali się nie nadaje. Gdyby Drzyzga nie miał nadwagi, nie robił kwasów i nie zarażał reszty kadry swoim brakiem profesjonalizmu, to byłby idealny na ławkę.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Adriano »

Ja tam jestem spokojny. Wróci Śliwka i będzie jeszcze gorzej
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

hottakesbot pisze: 24 cze 2023, o 13:53
Simao pisze: 24 cze 2023, o 13:49 Trzeba obiektywnie przyznać, że obaj nasi rozgrywający to dramat. W przypadku Firleja wpływa na to presja, Łomacz jest po prostu słaby. Janusz odpoczywa do końca VNL, Drzyzga nie pasuje do koncepcji, a Komenda w ogóle nie otrzymał swojej szansy. Kubicki nie został nawet powołany do szerokiej kadry. Chyba trzeba w końcu obalić ten mit wielkości. Fakty są takie, że mamy ku temu możliwości, aby wygrywać turnieje. Potrzeba tylko odpowiedniego dyrygenta, tego Nam brakuje. W tej chwili zaczynam się obawiać, czy w ogóle zakończymy VNL z medalem, nie mówiąc już o wygraniu tego turnieju. Smutno mi trochę, bo chciałem, aby Nasza kadra przy pierwszej możliwości zrewanżowała się Włochom za MŚ, jak dzisiaj Amerykanie. Zapowiada się jednak na to, że Włosi pokażą Nam miejsce w szeregu :|
Presja w sparingach? O czym ty mówisz, Firlej po prostu jest słaby sportowo i tyle, nie jest w niczym lepszy od Łomacza. A Grzesiu dostaje po głowie za kilka lat gry z Piechockim, przy nim żaden rozgrywający by nie wyglądał dobrze. Co nie zmienia faktu, że na zmiennika kadry aspirującej do medali się nie nadaje. Gdyby Drzyzga nie miał nadwagi, nie robił kwasów i nie zarażał reszty kadry swoim brakiem profesjonalizmu, to byłby idealny na ławkę.
Firlej wybitnym rozgrywającym nie jest i już nie będzie. Jednak potrafi grać dużo lepiej niż w kadrze, co udowodnił w sezonie klubowym. Trochę przykro, w jakim momencie jesteśmy obecnie. Jutro na zwycięstwo liczą tylko najbardziej niepoprawni optymiści, ja osobiście obawiam się kompromitacji. Wynik 3:0 jest bardzo prawdopodobny. Spodziewałem się przed sezonem, że pod tym szkoleniowcem nie będzie to wyglądać wybitnie, ale tak umiejętnie marnować potencjał jakim się dysponuje, to już naprawdę trzeba mieć talent.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2023, o 14:08 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
przemik
Posty: 1607
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

Firlej powinien grać każdy mecz pod korek.
Zmiana tylko w przypadkach urwania nogi.
Po co tracić energie na ogrywanie najsłabszego rozgrywającego w lidze, emeryta, to wie tylko Grzyb.
___
Noworoczny Kibic Siatki
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kibic_siatki »

Gramy rezerwowym składem i to widać na tle dobrych rywali: wyjaśnili nas Serbowie, teraz USA. Płacze za Drzyzgą są śmieszne: jakby miał takie przyjęcie jak poprzednie 2 mecze, to po 2 setach by siadł na środku i się popłakał, a wszystkie rozegrania dyszlem ;) .
Szary Wilk
Posty: 8062
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Bartosz Kurek
10/25 (4) = 40/24 % w ataku
1 blok

Wilfredo Leon
3/13 (2) = 23/8 % w ataku
20 % pozytywnego, 7 % perfekcyjnego

Bartosz Bednorz
5/12 (3) = 42/25 % w ataku
55 % pozytywnego, 40 % perfekcyjnego
1 blok

Tomasz Fornal
4/11 (2) = 36/18 % w ataku
50 % pozytywnego, 20 % perfekcyjnego

Fatalna dyspozycja naszych skrzydłowych na tym turnieju VNL. Szczególnie koszmarnie grał dziś Leon, który do słabego meczu z Niemcami i bardzo dobrego z Holandią dorzuca najgorszy występ z możliwych.

Bednorz o dziwo dobrze w przyjęciu, za słabo w ataku, nie dorzucił nic w innym elemencie. Fornal z Holandią stabilnie z tyłu, z przodu przeciętnie.

Spośród całej tej mizerności, na razie najmniej mizernie gra Bednorz.

Mam nadzieję, że jutro wychodzimy Bednorz-Fornal i trzymam kciuki, żebyśmy tą parą na pełnym dystansie zagrali po prostu dobrze.
Shift
Posty: 280
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Shift »

Wygląda to co najmniej niepokojąco. Było jechane to Vitalu jeżeli chodzi o roatcje na przyjęciu, Grbic robi niestety to samo. Nie dziwię się przyjmującym że są rozchwiani, bo to co robi Serb i obaj rozgrywający to lekko zaczyna przypominać kryminał.

Łomacz z Firlejem łącznie w jednym meczu potrafią popełnić tyle baboli i niedokładnych piłek co wirtuoz Drzyzga przez pół sezonu (z przymrużeniem oka of kors). Sam popieram decyzję o usunięciu go z kadry, jednak przy tak strasznej mizerii Gregora i Janka zaczynam się poważnie zastanawiać czy jednak Fabian nawet że swoim ego i humorami nie byłby lepszą opcją. Chyba że zaraz wjedzie Janusz i zapomnimy o problemach z rozegraniem. Ale przy takim poziomie alternatywy dla Marcina / podwójnej zmiany nie ma, wielkie ryzyko straty punktu zamiast zysku. Dodatkowo mam wrażenie że Janek ma przy Grbiciu strasznie miękkie nogi. Rzuciła mi się w oczy czas w 3 secie, gdzie Grbic coś bardzo próbował Firlejowi wytłumaczyć a ten minę miał nieciekawą.

Generalnie rzuca się w oczy brak lidera i brak brania odpowiedzialności na siebie. Przykład Śliwki z Zaksy to coś czego tu mocno brakuje, który nawet w słabszym meczu trzymał zespół za jaja. Różne rzeczy o Kubiaku i Fabianie można napisać, ale charakteru wtedy nie brakowało. Teraz zrobiło się jakoś bezjajecznie.

Nie wiem czy jakąkolwiek odpowiedz dal ten VNL Grbiciowi. Według mnie nie
przemik
Posty: 1607
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

kibic_siatki pisze: 24 cze 2023, o 14:10 Gramy rezerwowym składem i to widać na tle dobrych rywali
Jasne.
Bo przecież nasz podstawowy skład to Janusz, Kaczmarek, Śliwka i Semeniuk.
Jak tylko pojawią się na boisku - pojdzie jak z płatka.

I przestańcie tu płakać za pajacem Heynenem bo się niedobrze robi.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2023, o 14:36 przez przemik, łącznie zmieniany 1 raz.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Paprykarz
Posty: 146
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Paprykarz »

Tej kadrze to by się przydał psycholog. W każdym sporcie zespołowym przegrywamy też z powodu psychiki. Przykład Paweł Fajdek wielki na turniejach niskiej rangi a igrzyska bez medalu bo psycha siada. Niestety za Vitala dobrze szło bo na każdym kroku trzymał ich krótko a teraz tak bezjajecznie.
Szary Wilk
Posty: 8062
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Dojdą: Janusz,Bieniek,Śliwka. I MAM NADZIEJĘ, ŻE POPIWCZAK (!!!)

Według mnie optymalnie byłoby grać Janusz,Kurek,Kochanowski,Bieniek,Śliwka,Fornal/Bednorz,Popiwczak
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ależ piękne wesołe granie Argentyny i Japonii, na niesamowity poziom wszedł Miyaura. Dobrze to rozegrał Blain, 8-0, zostały mu China i Holandia, oby podszedł bardziej na luzie do tego ostatniego tygodnia, bo nie ma bardziej uzależnionej od zagrywki drużyny z czołówki aniżeli Japonia, co było widać dzisiaj, gdzie Argentyna przyjmowała (nawet Vicentin z Palonskym) i na bloku była sieczka.

Ran w 8 meczach 17 pkt na mecz, 49% przyjęcia, 60/47% ataku, Ishikawa jedynie 17 pkt/mecz, 52% przyjęcia i 56/45% ataku, pzdr.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

kibic_siatki pisze: 24 cze 2023, o 14:10 Gramy rezerwowym składem i to widać na tle dobrych rywali: wyjaśnili nas Serbowie, teraz USA. Płacze za Drzyzgą są śmieszne: jakby miał takie przyjęcie jak poprzednie 2 mecze, to po 2 setach by siadł na środku i się popłakał, a wszystkie rozegrania dyszlem ;) .
Ok, przypomnij mi proszę do jakich sukcesów poprowadził Nas Grzegorz Łomacz?? On ma tytuły, ale udział w Nich taki jak Konar w dwóch MŚ z całym szacunkiem dla tego gracza. Janusz jest jedynką, ale lepiej gdyby miał za zmiennika takiego gracza jak Drzyzga niż Łomacz, Firlej. To jest moje subiektywne zdanie, każdy może mieć inne w tej kwestii. Ten turniej VNL pokazuje, że brak Nam odpowiedniej jakości na tej pozycji. Niezrozumiałe jest dla mnie również to, że Popiwczak nie zagrał w tym sezonie żadnego meczu w kadrze jak do tej pory. Powtarzam się, ale prowadzenie drużyny to jest dramat, forma w jakiej są gracze podobnie. Nasi środkowi po za Huberem wyglądają dobrze. Huber akurat dzisiaj bardzo słaby mecz. Odnośnie Drzyzgi podobno kwestia charakteru. My nawet nie wiemy jakby funkcjonowała taka para Janusz, Drzyzga, gdzie ten pierwszy jest jedynką. Możliwe, że byłoby źle, ale możliwe też, że bardzo dobrze uzupełnialiby się. Nie wiemy tego, a przecież możnaby to sprawdzić podczas VNL. Turniej, który dla niektórych ludzi jest wręcz bez znaczenia. To jest jakaś abstrakcja jak dla mnie.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

Wcczoraj Wysoki pisał o życiówce Miyaury. To dziś poprawił - 28 punktów przy 69%/58% Dostał wsparnie od Rana - 26 punktów też na 69%. Trochę bardziej oszczędzany dziś Ishikawa, ale swoje jakościowo dołożył.
Padną w Polsce, nie wierzę, że można grać tak dobrze i intensywnie przez 2 miesiące
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”