Liga Narodów 2023

dyletant
Posty: 5106
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

Orzi pisze: 25 cze 2023, o 14:21 Z innej beczki - Bułgaria na najlepszej drodze, aby wylecieć z VNLu. Zwłaszcza, że Nikołow podobno w przyszłym tygodniu na mistrzostwa U21 jedzie.
Kolejny mecz grają własnie z ostatnimi Niemcami. To może być bezpośredni mecz o utrzymanie, choć Niemcy mogą to przegrać. Poza tym Chiny, Kuba ani Kanada spokojnego bytu jeszcze nie mają.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: SerCos »

dyletant pisze: 25 cze 2023, o 14:27
Orzi pisze: 25 cze 2023, o 14:21 Z innej beczki - Bułgaria na najlepszej drodze, aby wylecieć z VNLu. Zwłaszcza, że Nikołow podobno w przyszłym tygodniu na mistrzostwa U21 jedzie.
Kolejny mecz grają własnie z ostatnimi Niemcami. To może być bezpośredni mecz o utrzymanie, choć Niemcy mogą to przegrać. Poza tym Chiny, Kuba ani Kanada spokojnego bytu jeszcze nie mają.
Niemcy nie mogą spaść, bo są stałym zespołem VNL, o utrzymanie walczą Bułgaria, Kanada, Kuba, Chiny, Holandia i Słowenia.
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Mateja »

Bułgaria pozbierała najlepszych a i tak leci, nic im się nie układa w ostatnim czasie.

Jeszcze ten tie-break z Kubą. Prowadzili 14:11, dali Kubańczykom odrobić 3 punkty. Potem przy dwóch piłka meczowych najpierw dotknęli bloku, potem siatki. No i sprawę zamknęły dwa asy z rzędu.
Arw165
Posty: 1440
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

ciorny17 pisze: 25 cze 2023, o 13:53 Tutaj wersja cyfrowa.
Skorzystam z okazji, żeby zasugerować wszystkim korzystanie z wersji publikowanej przez Polska Siatkówka (np. na tt), bo wersja cyfrowa od FIVB nie liczy zablokowanych ataków do ratio.
I tak u FIVB Kurek ma ratio +16, a u nas +10. Myślę, że nasza wersja jest bardziej wymierna.
Diomedea
Posty: 4478
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Diomedea »

Niezaleznie od tego, na ktore statystyki sie patrzy Zator jest ciagle najslabszy w przyjeciu przy najmniejszej ilosci przyjec.
Przy ostrzeliwaniu Leona Tomek dostal troche wiecej pilek do ataku i pomimo kilku niezlych smieci i wysokich, skonczyl najwazniejsze.
Huber dalej pod forma, moze te serwisy to pierwszy objaw przebudzenia?
Pomocniczka
Posty: 2165
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

Myślę że było tak: siwy bajerant widział, że jest na granicy wylotu i załatwił z kolegą (wypomadowanym bajerantem), że ten mu da wygrać. W ten sposób siwy bajerant zachował posadę. Nie wzięli tylko pod uwagę, że wypomadowany bajerant może polecieć.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Według mnie Grbić odstrzeli Bednorza. Nie dał mu nawet prawdziwej szansy. Wilfredo w dwóch meczach, gdy grali razem, dostał 65 piłek do ataku, Bednorz 32. Poza tym Bednorz nie grał z Fornalem ns pełnym dystansie.

Leon w ataku grał w kratkę, a w przyjęciu kiepsko. Może Bednorz był sprawdzany bardziej w roli Semeniuka i to z nim rywalizuje, nie wiem.
Diomedea
Posty: 4478
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Diomedea »

Nie wierze w odstrzelenie Bednorza z tak niewielka iloscia gry.
Predzej uwierze w odstrzelenie badz taki zamiar wobec Leona.
Moze jednak Bartek ma jakies problemy zdrowotne i dlatego tej gry nie dostaje na pelnym dystansie.
dyletant
Posty: 5106
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

SerCos pisze: 25 cze 2023, o 14:36
dyletant pisze: 25 cze 2023, o 14:27
Orzi pisze: 25 cze 2023, o 14:21 Z innej beczki - Bułgaria na najlepszej drodze, aby wylecieć z VNLu. Zwłaszcza, że Nikołow podobno w przyszłym tygodniu na mistrzostwa U21 jedzie.
Kolejny mecz grają własnie z ostatnimi Niemcami. To może być bezpośredni mecz o utrzymanie, choć Niemcy mogą to przegrać. Poza tym Chiny, Kuba ani Kanada spokojnego bytu jeszcze nie mają.
Niemcy nie mogą spaść, bo są stałym zespołem VNL, o utrzymanie walczą Bułgaria, Kanada, Kuba, Chiny, Holandia i Słowenia.
Dlatego napisałem, że Niemcy mogą to przegrać. Tak tę kwestię już kolega @druid wyjaśnił na poprzedniej stronie

O ile Lopez coś ogarnia to Yant dramatycznie wygląda w tej edycji.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 25 cze 2023, o 15:38 Nie wierze w odstrzelenie Bednorza z tak niewielka iloscia gry.
Predzej uwierze w odstrzelenie badz taki zamiar wobec Leona.
Moze jednak Bartek ma jakies problemy zdrowotne i dlatego tej gry nie dostaje na pelnym dystansie.
Ciężko wyobrazić mi sobie odstrzelenie Leona. Ale też nie mam kompletnie pojęcia dlaczego Leon i Bednorz grali razem 2 mecze.

Ale prawda jest taka, że w obu tych meczach Bednorz wypadł od Leona lepiej
dyletant
Posty: 5106
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

Myślę, że Leon jest takim pewniakiem, że Grbic pod niego dobiera przyjmujących. Sprawdził, że koncepcja gry super ofensywnej nie ma racji bytu, dlatego będzie to bilansował Śliwką/Fornalem raczej kosztem odstrzelenia BB, na ewentualną niemoc Śliwki/Fornala zachowa sobie Semeniuka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Za rok na Igrzyskach się żegnamy w ćwierćfinale. Każda kadra ma jakiś plan, tylko nie nasza. U Włochów już teraz widać, że po medal to oni pójdą pewnym krokiem. Świetnie bronią, grają szybko i kombinacyjnie. Amerykanie grają znacznie szybciej niż my i świetnie zagrywają. Francuzi również kapitalnie w obronie, najlepiej wyszkoleni technicznie.

A my zupełnie bez pomysłu. Raz, dwa, trzy i łuuu LEON LEON OBY SKOŃCZYŁ, Wilfredo najlepszy, kosmita, ależ mocno atakuje :D Przyjęcie na 6-7 metr i świeca. Jeszcze przy tym beznadziejnym Zatorskim.

Wszyscy wiemy jak to się skończy. Nikt nie umie wniosków wyciągnąć. Świder zatrudnia kolegę, a Plus z Polsatem podpisują kontrakt reklamowy i tryskają z radości, że wielki Leon dla nas gra. A ten wielki Leon już nie jest tym samym siatkarzem co w Zenicie.

Wybór Łomacza na 2 też jest przezabawny, bo ta jego podwójna z Kaczmarkiem to przeszła już do historii.
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: bono »

Ale przecież łubudubu w Polsce i na forum lepiej się sprzedaje niż kiwka i technika ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
ciorny17
Posty: 8567
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

Miałem już nie marudzić, ale oglądam Francja vs Brazylia I czuję się, jakbym inny sport oglądał. Jeśli ktoś chce czerpać radość z oglądania siatkówki, nie powinien w tym roku albo chociaż w tym VNLu oglądać kadry Polski.
Kłamca.
przemik
Posty: 1595
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

Poziom meczu Brazylia Francja - kosmiczny
___
Noworoczny Kibic Siatki
ciorny17
Posty: 8567
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

przemik pisze: 25 cze 2023, o 17:27 Poziom meczu Brazylia Francja - kosmiczny
Drugi set. Bo w pierwszym dużo błędów.
Co prawda Boyer 5/16 a Clevnot nie lepiej bo 4/12, ale i tak bardzo przyjemnie się to ogląda
Kłamca.
Pomocniczka
Posty: 2165
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

Mój insajder mówi, że Bednorz jest pewniakiem, jeśli nie będzie kontuzji.
landka
Posty: 219
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: landka »

Dzisiejszy wynik trochę na poprawę nastrojów, trochę na uśpienie czujności, że wszystko jest ok. A nie za dobrze wygląda to z Leonem w podstawie, skoro 2/3 piłek przyjmuje nad siebie, to mało co jesteśmy w stanie zagrać. Gdyby Włosi wzięli drugiego seta, to pewnie znowu byłyby ciężary… Ten bałagan u nas można by tłumaczyć brakiem zgrania, ale brakuje jakiegoś błysku, szaleństwa - tutaj niestety kłania się brak klasowego rozgrywajacego. Z Januszem będzie lepiej, ale czy to wystarczy na czołówkę przy miernym przyjęciu?
aziente
Posty: 273
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: aziente »

A zakładaliśmy taki wariant, żeby pojechać 5 przyjmującymi i 3 środkowymi na kwalifikacje/finały LŚ? Bednorz, Fornal, Śliwka, Semeniuk i Leon, a na środku Kubala, Bieniek i NobaHuba (albo Kłos?). Poręba niby był 4-tym środkowym na MŚ, ale te 5 pkt z Meksykiem to tak jak słynne 3 pkt Wrony na MŚ2014 z Kamerunem.
Huskerinho
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Huskerinho »

Jeżeli miałbym jakąkolwiek wagę do przykładać do składów, w których wychodziliśmy to powiedziałbym, że Bednorz jest chwilowo wyżej w hierarchii od Leona i zaprezentował się wystarczająco (czytaj nie pękł w przyjęciu przy Zatim/Leonie), żeby mieć poważne szanse na docelowy skład (tylko nie wiem, czy kosztem Leona czy Kamila). OFC tak ja to czytam, a czy jestem blisko umysłu szaleńca czy nie to się nie dowiem do turnieju finałowego :D

Przy obecnej mizerii coraz bardziej mnie przekonuje wariant 5 przyjmujących i 3 środkowych, ale Nikola to chyba za duży beton na to.

Ogólnie na grę chłopaków nie da się patrzeć, więc byle do finałów VNL (chociaż żeby cokolwiek tam znaczyć to by trzeba mieć już jakąś zwyżkę formy na Filipinach).
Nuriel
Posty: 844
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Nuriel »

aziente pisze: 25 cze 2023, o 18:48 A zakładaliśmy taki wariant, żeby pojechać 5 przyjmującymi i 3 środkowymi na kwalifikacje/finały LŚ? Bednorz, Fornal, Śliwka, Semeniuk i Leon, a na środku Kubala, Bieniek i NobaHuba (albo Kłos?). Poręba niby był 4-tym środkowym na MŚ, ale te 5 pkt z Meksykiem to tak jak słynne 3 pkt Wrony na MŚ2014 z Kamerunem.
Zdaje się, że Grbić kiedyś mówił, że jest zwolennikiem takiej standardowej budowy 14-stki. Ale na pewno trollował, bo on zawsze trolluje.

Tak naprawdę to jedyne rozsądne wyjście. Mimo to, że 5 przyjmujący pewnie by nawet tych trzech punktów nie zdobył, ale przynajmniej problem z wyborem z głowy i nikt by się nie czepiał.
dyletant
Posty: 5106
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

bono pisze: 25 cze 2023, o 16:41 Ale przecież łubudubu w Polsce i na forum lepiej się sprzedaje niż kiwka i technika ;)
A pamiętasz taki czas, że bardzo chcieliśmy aby jeszcze wtedy Heynen testował granie parą Bednorz Leon? Bednorz miał robić za tego defensywnego vide Anderson w KAzaniu. Dziś wiemy, że to się nie uda na wysokim poziomie.

Alan póki co najlepszym atakującym tej edycji, no fajnie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
alk123
Posty: 119
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: alk123 »

Nikola jest zwolennikiem klasycznej 14-stki przede wszystkim ze względu na kwestie treningowe. Jak ten piąty przyjmujący ma funkcjonować niby? Ja wolę, żeby już dokonał wyborów. Jeśli na finałach VNL będzie to wyglądać źle, to zawsze na kolejne imprezy może kogoś podmienić, jak zrobił to rok temu z Kwolkiem.
Streeter
Posty: 7381
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

A tymczasem ten słabiutki Nimir jest najlepiej punktującym, atakującym i serwującym VNL. Na szczęście na trzeci weekend wróci już Łukasz i pokaże Holendrowi, jak się gra na ataku.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5106
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

I po co te prowokacje, atakujący nie jest od zdobywania punktów i kończenia trudnych piłek. Musi coś obronić, dobrze też. ale tu nie ma przymusu jak coś dołoży blokiem i zagrywką.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8567
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

dyletant pisze: 25 cze 2023, o 19:40 A pamiętasz taki czas, że bardzo chcieliśmy aby jeszcze wtedy Heynen testował granie parą Bednorz Leon? Bednorz miał robić za tego defensywnego vide Anderson w KAzaniu. Dziś wiemy, że to się nie uda na wysokim poziomie
Tylko ta dyskusja była obarczona jednym oczywistym warunkiem: Zatorski jako top2 libero na świecie, a nie po dwóch średnich sezonach.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 25 cze 2023, o 20:21 A tymczasem ten słabiutki Nimir jest najlepiej punktującym, atakującym i serwującym VNL. Na szczęście na trzeci weekend wróci już Łukasz i pokaże Holendrowi, jak się gra na ataku.

Streeter
Wiem do kogo uderzasz i daj spokój, ja zacząłem ignorować tego trolla :)

Btw, czy jest jeszcze jakaś reprezentacja poza ewentualnie Francją, gdzie część składu zaczyna grać dopiero od 3 turnieju VNL? U nas ewenement, bo będzie to aż 4 zawodników, którzy na dużych turniejach będą grać regularnie (Kaczmarek na podwójnej i zmianie, Janusz w podstawie, Śliwka obstawiam w podstawie, Popiwczak powalczy o skład ze słabym obecnie Zatorskim).

Ja się wcale nie zdziwię, jak Okaże się, że Śliwka czy Janusz przyjadą z wakacyjną formą. Jeden i drugi od maja nie grali, a ten pierwszy jeszcze po urazie.
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hottakesbot »

Streeter pisze: 25 cze 2023, o 20:21 A tymczasem ten słabiutki Nimir jest najlepiej punktującym, atakującym i serwującym VNL. Na szczęście na trzeci weekend wróci już Łukasz i pokaże Holendrowi, jak się gra na ataku.

Streeter
Czyli jednak to nie Butryn jest najlepszym atakującym na świecie w sparingach?
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 25 cze 2023, o 21:52
Streeter pisze: 25 cze 2023, o 20:21 A tymczasem ten słabiutki Nimir jest najlepiej punktującym, atakującym i serwującym VNL. Na szczęście na trzeci weekend wróci już Łukasz i pokaże Holendrowi, jak się gra na ataku.

Streeter
Czyli jednak to nie Butryn jest najlepszym atakującym na świecie w sparingach?
Butryn jest najlepiej atakującym na świecie w sparingach, ale Kaczmarek chyba też, bo w ważnych meczach go nie ma, a w reprezentacji albo stoi w kwadracie, albo odbija się od mocnych ekip.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: jaet »

Uczciwie trzeba napisać jedno, Leon z przyjmujących bilansuje się obecnie najgorzej, szczególnie obok Zatorskiego. Nie zdziwię się jeżeli Grbić mu podziękuje. To już nie ten czas, kiedy od Leona zaczynano ustalanie każdego składu, bo o ile słabsze przyjęcie zawsze mu można było wybaczyć, o tyle zapaści w ataku już nie. A on od pół roku gra w ataku co najwyżej przeciętnie i niczego ekstra na tym polu nie dodaje. Biorąc pod uwagę dyspozycję Kamila i Wilfredo raczej mało prawdopodobne, żeby Serb zabrał obydwu, bo to spore ryzyko. A jeżeli jednego, to wszechstronniejszy Semeniuk przyda mu się bardziej.
Zobaczymy, ale w mojej ocenie ostatnie miejsce na przyjęciu decyduje się pomiędzy Kamilem i Wilfredo.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2023, o 22:17 przez jaet, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”