Liga Narodów 2023

ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ptrlnd »

Pawel9221 pisze: 18 lip 2023, o 09:57 A zobaczycie, ze Grbic wezmie jednak 5 przyjmuacych :D
Kłos na trybunach.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: krzysiu »

co do Fornala akurat Kurek go lubi więc juz ma jakieś wejście :p
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

krzysiu pisze: 18 lip 2023, o 10:24 co do Fornala akurat Kurek go lubi więc juz ma jakieś wejście :p
Też tak o tym myslałem :] Fornal to najlepszy ziomek Kurka z kadry, to musi mieć fory. Ale raczej Serb jest monarchą absolutnym i nie ma zmiłuj.
Pomocniczka
Posty: 2144
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

ptrlnd pisze: 18 lip 2023, o 10:19
Pawel9221 pisze: 18 lip 2023, o 09:57 A zobaczycie, ze Grbic wezmie jednak 5 przyjmuacych :D
Kłos na trybunach.
Jeśli 5 przyjmujących to tylko w miejsce kontuzjowanego Kurka/Bieńka. Ale to było wiadome od dawna.

Zresztą - być może to jest powód czekania do ostatniej chwili. Gdyby to Kurek nie był zdolny do gry, to Aleksander na prawe i wszyscy zadowoleni. Bednorz i Fornal w składzie meczowym.
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: granvorka »

Jeśli Kłos poza 14, to znaczy, że dużo osób tygodniami naprodukowało tutaj mnóstwo makulatury internetowej. Zero zdziwienia. Najgorsze, że przed ME i kwal. IO będzie pewnie podobna saga, o ile nie wyklaruje się oczywista hierarchia już w ten weekend.

Najbardziej racjonalna decyzja, zwłaszcza przy 4-dniowym turnieju i możliwym exicie już po pierwszym meczu. Grbic nie chciałby zrezygnować ze swojego najregularniej serwującego zawodnika, który może też dołożyć w drugiej linii. Śliwka, Leon i Bednorz są do gry, Fornal i Semeniuk - zadaniowcy. Ma to sens, przynajmniej na papierze. Do tego taki układ oznacza, że Bieniek i Kurek są gotowi do gry, co cieszy (choć sam chciałbym na Brazylię wyjść Huberem i Kaczmarkiem).
Ostatnio zmieniony 18 lip 2023, o 10:37 przez granvorka, łącznie zmieniany 1 raz.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: qtp »

Szary Wilk pisze: 18 lip 2023, o 09:55 Tak więc jak widzisz, różnica jest ogromna.
A dla mnie nie ma żadnej różnicy. Obaj mają polskie obywatelstwo, obaj mają prawo grać w reprezentacji (jeśli przepisy zewnętrzne pozwalają).
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

qtp pisze: 18 lip 2023, o 10:37 A dla mnie nie ma żadnej różnicy. Obaj mają polskie obywatelstwo, obaj mają prawo grać w reprezentacji (jeśli przepisy zewnętrzne pozwalają).
Niby nie ma, ale jednak FIVB zablokowało możliwość zmiany federacji więc pewną nieścisłość zobaczyli.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

qtp pisze: 18 lip 2023, o 10:37
Szary Wilk pisze: 18 lip 2023, o 09:55 Tak więc jak widzisz, różnica jest ogromna.
A dla mnie nie ma żadnej różnicy. Obaj mają polskie obywatelstwo, obaj mają prawo grać w reprezentacji (jeśli przepisy zewnętrzne pozwalają).
A jednak jest różnica, bo takich następnych Nasewiczów będziemy mogli mieć za 5 lat dalej w kadrze, a Leonów już nie będziemy mogli mieć przez przepisy.

Oczywiście, że powinniśmy traktować Leona jako pełnoprawnego członka reprezentacji, ale z drugiej strony trzeba przyznać, że do takich sytuacji dochodzić już nie powinno.

Dawaj już te kadrę, Panie Grbić
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szampon093 »

Lubią o 12 podawać info, więc spodziewam się w ciągu chwili ogłoszenia kadry
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

Szary Wilk pisze: 18 lip 2023, o 10:01 No i jeśli rodzina Nasewicza ma polskie pochodzenie według oficjalnych źródeł (a jest to polskie nazwisko, polskie kresowe i jego pierwotna forma to Nasiewicz - tu też źródło to wikipedia), to też rozwiewa wątpliwości. Poza tym, do Paoli Egonu np nie mam również żadnych zastrzeżeń, choć nie oglądam za bardzo żeńskiej siatkówki, więc jak ktoś w ogóle ma w głowie, by wytknąć mi rasizm lub ksenofobie, to dajcie sobie na wstrzymanie.

Leon był etatowym reprezentantem Kuby, grał na dużych turniejach, grał przeciwko nam, to inna sytuacja. Nawet Juantorena to mniejszy farbowany lis, bo jego ukształtowały jako siatkarza Włochy i dla Kuby nie za bardzo się nagrał, a polska siatkówka z Leonem nie miała przed 2019 nic wspólnego.

I ciekawe, czy Nasevich będzie chciał być Nasewiczem czy Nasiewiczem.
Ja akurat nie jestem fanem etnicznej definicji narodu. Ktoś z np. Wietnamskich rodziców, który większość życia wychował się w Polsce, jest dla mnie o wiele bardziej Polakiem niż jakiś Obraniak czy inny John z USA który zrobił sobie test DNA. Ale akurat w przypadku Aleksieja on tyle w Polsce mieszka, że jest nasz.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Jacek »

Szampon093 pisze: 18 lip 2023, o 10:58 Lubią o 12 podawać info, więc spodziewam się w ciągu chwili ogłoszenia kadry
Moim zdaniem później bo ok 12:40 w Krakowie wylądują siatkarki i będzie transmisja z powitania na YT
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: krzysiu »

Dziwne dla mnie ze akurat 5 przyjmujących z racji tego ze to jest krótki turniej i ten 5 a moze nawet 4 nic nie zagra ;) ale widocznie Semen bedzie od zagrywki. Trochę duze ryzyko przy tak podatnych na kontuzje w ostatnim czasie Bieńku i Huberze
hottakesbot
Posty: 1049
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 18 lip 2023, o 10:50
Oczywiście, że powinniśmy traktować Leona jako pełnoprawnego członka reprezentacji, ale z drugiej strony trzeba przyznać, że do takich sytuacji dochodzić już nie powinno.

Dawaj już te kadrę, Panie Grbić

Nic nie trzeba przyznać. Jak najbardziej powinno dochodzić do takich sytuacji, szczególnie że tutaj pomogliśmy Leonowi uciec i uniezależnić się od dyktatorskiego państwa. To nie przypadek naturalizacji Luksemburczyka polskiego pochodzenia, który nie potrzebuje żadnej pomocy, jak u Rychlickiego.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Jest kadra z 5 przyjmującymi. Wypada Kłos. Grbić będzie swojego kochanego Semeniuczka przełamywać do woli, jak widać. Ciekawe tylko kto ma jaką pozycję.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: krzysiu »

Co możesz przełamać jak on raczej na zagrywkę tylko.
przemik
Posty: 1582
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

Semeniuk kosztem Kłosa.
Do klaskania w kwadracie jak znalazł.
___
Noworoczny Kibic Siatki
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: krzysiu »

No nie wiem - wchodzil na zagrywkę i na uspokojenie przyjęcia.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7954
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dobra decyzja, long-term Semeniuk bardziej się może przydać.

Oczywiście szkoda Fornala, 9021 postów w tym temacie okazało się proroczych. Mam nadzieję, że chociaż wakacje w Austrii udane.
Pawel9221
Posty: 1190
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pawel9221 »

ptrlnd pisze: 18 lip 2023, o 10:19
Pawel9221 pisze: 18 lip 2023, o 09:57 A zobaczycie, ze Grbic wezmie jednak 5 przyjmuacych :D
Kłos na trybunach.
Tak mi sie poprostu wydawalo, ze taka decyzje podejmie Grbic, bo ma swiadomosc, ze wywowalby burze, gdyby ktoregos z nich skresil, wiec wolal odroczyc
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 18 lip 2023, o 11:33 Jest kadra z 5 przyjmującymi. Wypada Kłos. Grbić będzie swojego kochanego Semeniuczka przełamywać do woli, jak widać. Ciekawe tylko kto ma jaką pozycję.
Widzę, że na dobre już Semeniuk stał się Śliwką z zeszłego sezonu. Laska kibica na pstrym koniu jeździ bo z jednego z bardziej lubianych zawodników zeszłego sezonu stał się teraz wrogiem numer 1.
Życzę Semeniukowi by nam wygrał jakiś finał bo może komuś zrobi się głupio tak jak mam nadzieję, że zrobiło się głupio po tym jeżdżeniu w zeszłym roku na Śliwkę, który w najważniejszych meczach się obronił a teraz na kadrze wydaje się dalej w dobrej formie.
PS. Semeniuk nie Semeniuczek.
Żadnego szacunku niektórzy nie mają tu do siatkarzy czy też innego człowieka
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: qtp »

kamil1999 pisze: 18 lip 2023, o 11:46 Śliwkę, który w najważniejszych meczach się obronił
W jednym zagrał świetnie, w jednym ot solidnie i w ostatnim słabo.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: niepoinformowany »

Po co na tak krótki turniej 5 przyjmujących a tylko trzech na środku? Nie wiem, ale się domyślam. Szczerze mówiąc, to sądzę, że Fornal w hierarchii jest właśnie tym piątym przyjmującym.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arw165
Posty: 1431
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 30 cze 2023, o 08:20 A tu zdjęcie potwierdzające, że Ci co wyżej pisali jak to Fornal jest pewniakiem mogą sobie swoje zdanie wsadzić tam, gdzie Fornal ma resztę sezonu :D Streeter
WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lip 2023, o 11:43 Oczywiście szkoda Fornala, 9021 postów w tym temacie okazało się proroczych. Mam nadzieję, że chociaż wakacje w Austrii udane.

Zgoda w 100%, że szkoda, ale przynajmniej to wsadzone zdanie mnie mniej uwiera, niż gdyby się okazało, że Fornal jednak jedzie na finały. Musiałabym wtedy sądzić się ze Streeterem o koszty chirurga, a tak może zostać tam, gdzie zostało wtedy wepchnięte.
kamil1999 pisze: 18 lip 2023, o 11:46 Żadnego szacunku niektórzy nie mają tu do siatkarzy czy też innego człowieka
Same sobie te osoby wystawiają laurkę.
Pomocniczka
Posty: 2144
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

I teraz można odwinąć ca 60 stron wątku do tyłu i zobaczyć kto namnożył postów, że olaboga nie będzie Bednorza, olaboga nie będzie Fornala, a kto pisał, że będzie jeden i drugi.

I czyj insajder lepszy?
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ptrlnd »

ptrlnd pisze: 18 lip 2023, o 10:19
Pawel9221 pisze: 18 lip 2023, o 09:57 A zobaczycie, ze Grbic wezmie jednak 5 przyjmuacych :D
Kłos na trybunach.
Wygląda na to, że ja z @Pawel9221 mamy najlepszych insajderów 😂 Czyli co, teraz drama, że Semeniuk znalazł się w składzie? Dajcie spokój, chłopak chwilowo się pogubił i być może niedługo spłaci na kadrze ten kredyt zaufania.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Jest 5 przyjmujących, pogra 2-3. Zakładam, że wyjściowy skład to Śliwka-Leon. Semeniuk nie musi odbudowywać formy, może być dalej w złej. Możliwe, że nie pogra wcale, tak samo jak nie pogra wcale Fornal, ale to już jest oswajanie z wyborami na ME.

Teoretycznie, to wszystko jednak jest możliwe i być może ten Fornal wcale nie ma takiej złej pozycji, nie wiem. Mimo wszystko Grbić zaskoczył, że wziął piątkę. Pytanie czy na ME też będzie chciał wziąć pięciu?
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

niepoinformowany pisze: 18 lip 2023, o 11:57 Po co na tak krótki turniej 5 przyjmujących a tylko trzech na środku? Nie wiem, ale się domyślam. Szczerze mówiąc, to sądzę, że Fornal w hierarchii jest właśnie tym piątym przyjmującym.
A mi się wydaje (podkreślam, wydaje), że gdyby Fornal był piątym w hierarchii, to Grbić nie wahał by się ani chwili i od razu go odstrzelił razem z Szalpukiem. A ponieważ jest hipotetycznie co najmniej czwarty, to nie chciał go wywalać, więc odstrzelił środkowego by zrobić miejsce dla Semeniuka. Nie widzę sytuacji w której Grbić, zwolennik klasycznego zestawienia 4MB+4OH, miałby brać ze sobą akurat piątego w kolejce Fornala.
No chyba że Serb ma jakąś inną pokrętną koncepcję.

Żeby ocenić kto jest którym w hierarchii, będzie trzeba poczekać na mecze i zobaczyć jakie role będzie pełnić Semeniuk, Fornal i reszta.

Oczywiście kadra na Gdańsk całkowicie przewidywalna, zero zaskoczeń.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Aershis »

Rozgrywający: Micah Christenson, Micah Ma’a
Atakujący: Matt Anderson, Jake Hanes
Środkowy: Max Holt, David Smith, Taylor Averill, Jeff Jendryk
Przyjmujący: TJ DeFalco, Thomas Jaeschke, Garrett Muagututia, Aaron Russell
Libero: Erik Shoji, Kyle Dagostino

na papierze mocarnie, czyli jutro porażka z Francją.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

Eh, no to dramy odłożone na przynajmniej miesiąc z hakiem.
Teraz już tylko finały, a to i tak nie w takim stopniu interesujące jak olabogowanie.

Jeśli Bieniek jest na 90% zdrowy, to jest to ryzykowny ruch, ale ma przynajmniej spokojną głowę Serb.

Czy 5 przyjmujących jest potrzebnych na max 3 mecze? Pewnie nie, no chyba, że Kurek lekko niedomaga. Czy 4 środkowych, jeśli Bieniek jest 100% zdrowy, jest potrzebnych? Też pewnie nie. Czy Grbić ma spokój w przypadku porażki z Brazylią? Co do personaliów pewnie tak, ale czy grą się obroni zespół to pewnie nie i wszystko będzie mu wyciągane.

Będzie finał, będzie spokojny. Nie będzie finału, będzie jazda i pewnie w 100 stronach tego wątku się nie zmieścimy.
Kłamca.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: qtp »

Grbic po naradzie ze swoim pryncypałem stwierdzili że trzeba tego Fornala jakoś upchnąć bo za dużo szumu się zrobiło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”