Liga Światowa 2014

Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Jolly »

SuperJ pisze:Znajomy Bulgar w pracy zadowolony nie jest. Zwala na konflikt miedzy zwiazkiem, a trenerem (jakims poprzednim) i zawodnikami. Wspomina jeszcze, ze jak byl mlody, to prowadzili z NRD 10-1 w kluczowym secie, a i tak przegrali. Jakis strasznie dla nich wazny mecz musial byc. To sa kuzwa problemy. :)
Związek Bułgarski to jedna mafia. Tam liczy się tylko kasa. W pierwszym składzie nie grają najlepsi tylko ulubieńcy działaczy. W takich warunkach nie może być dobrej atmosfery.
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

Francuzi dość gładko uporali się z Belgami w pierwszym półfinale F4. Tylko w pierwszym secie były problemy, właściwie Belgowie prowadzili cały czas aż do końcówki, którą na przewagi wygrała ekipa po prostu sportowo lepsza. Potem już Belgom brakowało argumentów. U Francuzów ładnie i równo chodziły oba skrzydła, trochę też pograli zagrywką. Nie grał Ngapeth, choć myślałam, że jest już gotowy z formą. U Belgów trochę mnie dziwi brak Franka Depestele, z tego co wyczytałam nie chodzi o kontuzję tylko o zmęczenie.
Holandia jest w tym momencie chyba ekipą lepszą niż Belgowie i Francuzi jutro mogą mieć więcej problemów. Zwłaszcza że ma tam kto kropnąć zagrywką. Wtedy już będzie trudniej grać "po francusku", no ale zobaczymy.
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Ejpok »

Edyta pisze:Francuzi dość gładko uporali się z Belgami w pierwszym półfinale F4. Tylko w pierwszym secie były problemy, właściwie Belgowie prowadzili cały czas aż do końcówki, którą na przewagi wygrała ekipa po prostu sportowo lepsza. Potem już Belgom brakowało argumentów. U Francuzów ładnie i równo chodziły oba skrzydła, trochę też pograli zagrywką. Nie grał Ngapeth, choć myślałam, że jest już gotowy z formą. U Belgów trochę mnie dziwi brak Franka Depestele, z tego co wyczytałam nie chodzi o kontuzję tylko o zmęczenie.
Holandia jest w tym momencie chyba ekipą lepszą niż Belgowie i Francuzi jutro mogą mieć więcej problemów. Zwłaszcza że ma tam kto kropnąć zagrywką. Wtedy już będzie trudniej grać "po francusku", no ale zobaczymy.
Na razie to zapowiada się że to Kangury zagrają z Kogutami... :)
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

Ano właśnie, nawet nie wiem jak się odnieść do tego meczu, bo w ogóle nie brałam pod uwagę sukcesu Australii. A tu takie baty. Może rzeczywiście jakiś kryzys aklimatyzacyjny, bo żal było patrzeć. Mimo to Holendrzy stworzyli sobie szansę w końcówce trzeciego seta i gdyby nie dwa błędy Nimira, mogło być 2:1. Mam wrażenie, że wtedy Holandia wróciłaby do gry i mogłoby być różnie.
Teraz ciężko mi cokolwiek typować, bo nie mam pojęcia, co Australia może pokazać w finale.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: dreamer »

Niezła postawa Australii nie jest niczym zaskakującym. Odkąd ta drużyna pierwszy raz dostała się w ręce Jona Uriarte (w 2001 roku) można powiedzieć, że na stałe weszła do grona solidnych zespołów średniej klasy, o czym my też mogliśmy się przekonać. Uriarte na razie nie ma łatwego zadania. Przebudowuje zespół, ale ma to, czego nie ma wielu trenerów innych reprezentacji - poparte dotychczasowymi osiągnięciami z ekipą Australii, trwałe poparcie władz australijskiej siatkówki.
Życzę Australijczykom jak najlepiej, nawet byłbym zadowolony gdyby odprawili Francuzów, co jednak będzie niezwykle trudne.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: ArsMoriendi »

Ja z kolei życzę powodzenia Francuzom, będzie nawet ciekawa grupa Włochy, Usa, Francja. Trójkolorowi będą mieli szansę na półfinał. A Australia dostałaby dwie szybkie porażki
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: weary_skier »

ArsMoriendi pisze:Ja z kolei życzę powodzenia Francuzom, będzie nawet ciekawa grupa Włochy, Usa, Francja.
Przedsmak Mistrzostw Świata.
W tej całej mizerii imprezy w Krakowie przynajmniej trafiły się ciekawe druźyny. Do tego jeszcze Iran i Belgia.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Hirako »

Brazylia już podała skład na Final Six?
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: weary_skier »

Warto włączyć Finał rozgrywek grupy 2. Póki co Australijczycy stawiają ciężkie warunki Francuzom.
Chciałem jeszcze zaznaczyć, że Zingel na bloku jest fantastyczny.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Loszek »

Świetnie grają Australijczycy w bloku i obronie. Odnoszę wrażenie, że im dłuższa akcja tym pewniejsze jest zdobycie punktu przez nich. Bardzo mała ilość błędów jak narazie.
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Pawel_RZ »

Gdyby tego nie wygrali to bbym chyba zabił tego trenera!!!! Ufff
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Joker »

Chciałem wygranej Francuzów, ale tak oglądając mecz to bardziej Australia zasłużyła na F6. Edgar show.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Basil »

Mimo fajnej podstawy Australii to jednak spora porażka Francji
[edit]
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

I tak oto drużyna, która zajęła ostatnie miejsce w słabej grupie jedzie na F6. Mając czas na przygotowanie się do ledwie dwóch meczów i nie latając 26 h na turniej. Nic tylko pogratulować formuły szanownej federacji.
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Pawel_RZ »

Fajny DJ, fajni kibice, fajne kangury oraz fajna gra :D. Lubię Ich!
Gdyby tylko nie zrobił tej ostatniej zmiany...
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Ejpok »

Pawel_RZ pisze:Fajny DJ, fajni kibice, fajne kangury oraz fajna gra :D. Lubię Ich!
Gdyby tylko nie zrobił tej ostatniej zmiany...
Dokładnie! Motley Crew, Skid Row, AC/DC aż się fajnie słucha na przerwach, a nie te pikniki co u nas.
@Edyta, a jak było w 2011 z Polską w Lidze Światowej? Oczywiście według Ciebie Kangury nie zasłużyły na wygranie meczu, bo grali u siebie? Dobre podejście.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: kibic_siatki »

Edgar zrobił różnicę w tym finale- po drugiej stronie Sidibe to nieporozumienie.
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

@Ejpok, skoro wygrali mecz to zasłużyli na jego wygranie. Czytaj ze zrozumieniem. Mówię o formule. Dennej formule praktykowanej od lat przez FIVB i CEV, która na 4 miejsca w finale jedno daje gospodarzom. Taki zespół idzie zupełnie innym trybem przygotowań i nic dziwnego, że jest w stanie zagrać dwa dobre spotkania, gdy zmęczeni rywale oddychają rękawami.
F6 powinno być nagrodą za całą fazę grupową, a nie za dwa udane spotkania. Nikt mi nie wmówi, że Francuzi nie byli najlepszą ekipą II dywizji. A Australijczycy na pewno nie są szóstą ekipą Ligi Światowej. To samo jest w F4 LM, no ale od lat nic tu się nie zmienia i się nie zmieni.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, o 13:41 przez Edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Mateusz1993 »

Edyta pisze:I tak oto drużyna, która zajęła ostatnie miejsce w słabej grupie jedzie na F6. Mając czas na przygotowanie się do ledwie dwóch meczów i nie latając 26 h na turniej. Nic tylko pogratulować formuły szanownej federacji.
Już tak nie narzekaj. Tegoroczna formuła jest jedną z lepszych e ostatnich latach, wiadomo do dopracowania, ale nie jest najgorzej.
Mimo że Uriarte robił dziś chyba wszystko by swoim zawodnikom utrudnić zadanie, ci jednak się nie dali i zwyciężyli, bo byli dziś lepsi i tyle. Brawo Edgar od dłuższego czasu robi on na mnie wrażenie, już po interkontynentalnej fazie powinni go dostrzec menadżerowie, a po Finał Four liczę że zamelduje się w dobrym europejskim klubie. Teraz długi lot i finał six w nagrodę. Łatwo nie będzie, bo Włosi i USA są bardzo mocni, ale liczę że pozostawia dobre wrażenie i jakiś punkcik uciułają. Francji trochę szkoda, ale to dziś kangury zagrały lepiej.
Edyta-sorki myślałem, że chodzi Ci o dywizje itp. Bo sytuacja vide Final Four lm to się zgadzam. Kiedyś przyszło mi do głowy coś takiego. Zwycięzca danej lś jest gospodarzem Final Six za rok. Ale z zastrzeżeniem, że max raz z rzędu można orgazniować i wówczas przejmuje finalista, taka dodatkowa nagroda dla zwycięzcy w postaci bezpieczeństwa za rok.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: hugo »

Edyta pisze:@Ejpok, skoro wygrali mecz to zasłużyli na jego wygranie. Czytaj ze zrozumieniem. Mówię o formule. Dennej formule praktykowanej od lat przez FIVB i CEV, która na 4 miejsca w finale jedno daje gospodarzom. Taki zespół idzie zupełnie innym trybem przygotowań i nic dziwnego, że jest w stanie zagrać dwa dobre spotkania, gdy zmęczeni rywale oddychają rękawami.
F6 powinno być nagrodą za całą fazę grupową, a nie za dwa udane spotkania. Nikt mi nie wmówi, że Francuzi nie byli najlepszą ekipą II dywizji. A Australijczycy na pewno nie są szóstą ekipą Ligi Światowej. To samo jest w F4 LM, no ale od lat nic tu się nie zmienia i się nie zmieni.
To mamy wtedy dwa rozwiązania:

1.Wybrać gospodarza z drużyn, które sportowo zakwalifikują się do fazy finałowej.
Problem: wypożyczenie dobrej (nawet nie chodzi o pojemność, a o standard) hali na 2 tygodnie przed turniejem może być ciężkie.


2. Wybrać przed startem rozgrywek "neutralny grunt".
Problem: LŚ zaczyna być traktowana przez wiele drużyn jak turniej towarzyski przed ME/MŚ/IO. Kto podejmie się organizacji bez gwarancji gry dla swojej drużyny? Osobiście uważam, że nic poza pucharami klubowymi nie da się zorganizować bez udziału gospodarzy.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, o 14:18 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

Dodatkowo śmieszny jest fakt, że drużyna która zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie, za rok zajmie miejsce Bułgarii w tzw. "elicie". I na co było Francuzom te 11 zwycięstw i 30 pkt. w fazie grupowej. Jeden mecz zniweczył całą ciężką dwumiesięczną pracę.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: krzysiu »

Śmieszne jest to też jak potraktowała ten F4 FIVB gdzie nie było kompletnie systemu challenge - to po jaką ch.... on w ogóle jest .
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Milten »

Przecież nikt im nie bronil wygrać z Australia. Przeciez sa reprezentacja o klase lepsza. Skoro przegrali to tylko i wylacznie ich wina, i nie ma co plakac na FIVB, formuly i inne takie.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: weary_skier »

weary_skier pisze: Chciałem jeszcze zaznaczyć, że Zingel na bloku jest fantastyczny.
Aż sam się zacytuję, bo jestem pod wrażeniem tego gracza. Wiadome, że Simon i Muserski są poza zasięgiem a coraz mocniej dobija do nich Holt. Australijczyk nie jest w stanie fizycznie dorównać żadnemu z nich, ale to co dziś wyprawiał na bloku jest warte odnotowania. Jeśli wierzyć statystykom FIVB to dzisiaj zanotował 6 bloków punktowych i 18 wybloków, ale to nic. Na 110 rozegrań Francuzów Zingel będąc połowę czasu na boisku 34 razy dobrze odczytał rozegranie trójkolorowych.
Ciekawe czy po tym sezonie w Weronie Zingel znajdzie zatrudnienie w jakimś lepszym klubie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: krzysiu »

Werona ma raczej poważne plany,więc może tam nawet zostanie.
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: drag1376 »

W przyszłym roku pewnie Polska zagra w grupie z Australią i dostaniemy gospodarza LŚ xD
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: adamow »

No to dzięki zwycięstwu Australii i odpadnięciu Francji a wcześniej Polski i Serbii znamy już finałowe podium tegorocznej Światówki:
1. Rosja
2. Brazylia
3. Włochy
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: drag1376 »

Oj moim zdaniem się mylisz,Rosja i Włochy znajdą sie w finale,a brąz pewnie zdobędzie Brazylia pokonując USA
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: adamow »

Takie rozwiązanie też jest możliwe ale patrząc jak Brazylijczycy poradzili sobie z Włochami na ich terenie kiedy mieli nóż na gardle sądzę, że jednak Canarinhos będą faworytem w półfinale z Włochami. W drugim półfinale myślę, że Rosjanie bez większych problemów pyknął USA.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: ursula127 »

adamow pisze:Takie rozwiązanie też jest możliwe ale patrząc jak Brazylijczycy poradzili sobie z Włochami na ich terenie kiedy mieli nóż na gardle sądzę, że jednak Canarinhos będą faworytem w półfinale z Włochami.
Wtedy grali z Włochami którzy
a)mieli już wszystko w d.....
b) byli po urlopach
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”