Liga Narodów 2022

granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: granvorka »

Dowalanie się do Fornala, który niemrawo zaczął, ale jako jedyny skrzydłowy naprawdę sumiennie kończył w ataku, nie oddawał punktów i skończył mecz z 54% eff - klasyk tego forum xD

Sorry, ale jakbyśmy tam mieli drugiego fajnego w defensywie Kwola, to byśmy sobie grali pięciosetówkę w stylu: na zmianę błędy zagrywki i piłka nigdy nie dotykająca pomarańczowego.
dedede
Posty: 512
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: dedede »

granvorka pisze: 9 cze 2022, o 01:00 Dowalanie się do Fornala, który niemrawo zaczął, ale jako jedyny skrzydłowy naprawdę sumiennie kończył w ataku, nie oddawał punktów i skończył mecz z 54% eff - klasyk tego forum xD

Sorry, ale jakbyśmy tam mieli drugiego fajnego w defensywie Kwola, to byśmy sobie grali pięciosetówkę w stylu: na zmianę błędy zagrywki i piłka nigdy nie dotykająca pomarańczowego.
Trzeba jednak brać poprawkę, że Fornal miał w dwóch ustawieniach Sancheza na bloku dlatego taka skuteczność to trochę must have..po drugie głównie skuteczność nabił świetnym trzecim setem, w pierwszych dwóch było średnio
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Na sportowych faktach też redaktor dał niezły popis, może meczu nie oglądał, może się nie bardzo zna na siatkówce.

Muzaj dostał ocenę 4 (8/22 = 36 %, ATAKUJĄCY), bo "wszędzie go było pełno"
Firlej także ocenę 4
Kłos także ocenę 4
Kwolek dostał ocenę 3,5 (6/14 = 43 %), mimo że trzymał przyjęcie

¯\_(ツ)_/¯
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Gdzie można znaleźć statystyki?
Btw. zdziwiła mnie mocno obecność Smitha w kadrze USA. Byłem pewny że po Tokio zakończył reprezentacyjną karierę.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Mordimer Madderdin »

Szary Wilk pisze: 8 cze 2022, o 23:17
kamil1999 pisze: 8 cze 2022, o 23:12
Szary Wilk pisze: 8 cze 2022, o 23:06
Ten reporter TVP jaki cringe...
A o co chodzi?
No takie trochę włażenie w 4 litery, dziwne pytania, jakieś żarciki, generalnie przyzwyczajony jestem do Polsatowców, to widać różnicę, ale nawet przy Sarze Kalisz jest spora
Chyba Filip Czyszanowski? On bardziej chyba żużel i skoki narciarskie ogarnia. Śmieszek taki trochę, ale nie trawię jego pytań i sposobu prowadzenia rozmów. Aczkolwiek zawsze to odmiana od Polsatu.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Jestem ciekaw, jak zagramy z Włochami. Według mnie nie powinniśmy dokonywać większych zmian. Najlepiej zgarnąć pewne 3 punkty i dopiero w meczu z Bułgarią dać pograć zmiennikom, bo rywal będzie mniej wymagający.

Butryn za Muzaja i może Poręba za któregoś ze środkowych w ramach rotacji i tyle wystarczy. Ewentualnie do pary z Fornalem właśnie Rafał Szymura i wtedy na Bułgarię Kwolo z Lipińskim, Urbanowicz i Kamil Szymura.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Pawel9221 »

Bez przesady, Fornal nie zagral tak zle jak tutaj niektorzy pisza, ok mial na bloku Sancheza, ale Kwolek tez w 1 ustawieniu mial go na prawym zdaje sie.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Pawel9221 pisze: 9 cze 2022, o 08:49 Bez przesady, Fornal nie zagral tak zle jak tutaj niektorzy pisza, ok mial na bloku Sancheza, ale Kwolek tez w 1 ustawieniu mial go na prawym zdaje sie.
To jest przecież typowe dla kibiców i użytkowników tego forum. Fornal zagrał kosmiczny dwumecz z Lube, więc teraz jak z Argentyną nie będzie wbijać gwoździ na 70 % w ataku przez wysoki blok, to zagrał źle.

Podobnie np z Muzajem było kiedyś, kiedyś, jak uważano go za super talent. Zagrał 5 dobrych meczów bez echa, szósty słaby i każdy tylko ten pamiętał (nie nawiązuje do wczorajszego meczu, który zagrał bardzo słabo).

Kurek tak samo swego czasu. Jak grał dobrze, to i tak każdemu było mało. Dopiero jak zaczął grać kosmicznie (a gra tak któryś sezon reprezentacyjny z rzędu) to ciężko się przyczepić, bo w sumie cały czas wymiata, ale co gdyby grał tak z 20 % słabiej? UUU, SKOŃCZYŁ SIĘ, NIE TRZYMA PRESJI, TO NIE TO SAMO.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Fornal koniec końców się obronił, ale grał na Sancheza i powinien zagrać lepiej. Kłos pozamiatał, 6/9 w ataku i 4 bloki.
Nie rozumiem zachwytów nad Sanchezem i Loserem, szczególnie o tym drugim się nasłuchałem jaki to nie jest talent itp. a tu 40% w ataku i jeden blok. Na IO też nie grał jakoś kosmicznie, był dobrym uzupełnieniem dla Sole i tyle, tak jak Palacios dla Conte.
Suwałki wyjdą na Sanchezie jak Zabłocki na mydle.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Pawel9221 »

Orduna pisze: 9 cze 2022, o 09:04 Fornal koniec końców się obronił, ale grał na Sancheza i powinien zagrać lepiej. Kłos pozamiatał, 6/9 w ataku i 4 bloki.
Nie rozumiem zachwytów nad Sanchezem i Loserem, szczególnie o tym drugim się nasłuchałem jaki to nie jest talent itp. a tu 40% w ataku i jeden blok. Na IO też nie grał jakoś kosmicznie, był dobrym uzupełnieniem dla Sole i tyle, tak jak Palacios dla Conte.
Suwałki wyjdą na Sanchezie jak Zabłocki na mydle.
Bierzesz to pod uwage, ze Fornal pod Firleja gral 1 szy raz w waznym meczu, a pewnie mieli okazje trenowac w tym zestawieniu ze 3-4 jednostki treningowe pewnie gdzies ? Na poczatku widac bylo, ze byl problem z tempem, bo Fornal byl pod pilka. To jest troche smieszne, bo Kwolek uwazam, ze zagral sporo slabiej, a jak widzialem poprzednie wpisy to z 5 postow narzekania na Fornala jakby ten zagral na poziomie pewnego meczu Bartmana gdzie mial 0/12 w ataku, zdaje sie mecz ligi mistrzow jakis
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7870
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Było odwrotnie, Sole w Tokio był uzupełnieniem dla Losera. Sanchez jest pewnie przereklamowany, ale Argentyna jako całość zagrała słabiutko, Danani też nie był zbyt dobry.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Pawel9221 pisze: 9 cze 2022, o 09:12
Orduna pisze: 9 cze 2022, o 09:04 Fornal koniec końców się obronił, ale grał na Sancheza i powinien zagrać lepiej. Kłos pozamiatał, 6/9 w ataku i 4 bloki.
Nie rozumiem zachwytów nad Sanchezem i Loserem, szczególnie o tym drugim się nasłuchałem jaki to nie jest talent itp. a tu 40% w ataku i jeden blok. Na IO też nie grał jakoś kosmicznie, był dobrym uzupełnieniem dla Sole i tyle, tak jak Palacios dla Conte.
Suwałki wyjdą na Sanchezie jak Zabłocki na mydle.
Bierzesz to pod uwage, ze Fornal pod Firleja gral 1 szy raz w waznym meczu, a pewnie mieli okazje trenowac w tym zestawieniu ze 3-4 jednostki treningowe pewnie gdzies ? Na poczatku widac bylo, ze byl problem z tempem, bo Fornal byl pod pilka. To jest troche smieszne, bo Kwolek uwazam, ze zagral sporo slabiej, a jak widzialem poprzednie wpisy to z 5 postow narzekania na Fornala jakby ten zagral na poziomie pewnego meczu Bartmana gdzie mial 0/12 w ataku, zdaje sie mecz ligi mistrzow jakis
Ja też nie kumam kolegi @Orduna, bo finalnie Fornal według statystyk VNL zrobił 15/27 w ataku, czyli najwięcej z całej naszej drużyny i raczej 15 razy przed Sancheza nie uderzał.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

No też się zdziwiłem :)
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Memo »

Orduna na przyszłość radzę sie wstrzymać z komentarzami do końca meczu i ogólnie ochłoń trochę bo się tego czytać nie da, rozumiem konstruktywna krytyka, ale Ty byw chciał mieć w kadrze na pierwszym turnieju ludzi robiących po 80% w ataku z siłą niczym Grozer. Widać chyba mało miałeś wspólnego z siatkówka i trzeba pamiętać ze po drugiej stronie tez sa ludzie którzy grac potrafią i nie wygrywa sie meczy tylko gwoździami w parkiet. Ochłoń... Mało sie wypowiadam ale czytam wszystko systematycznie i Twoje posty sa strasznie żenujące.
zbycho123
Posty: 223
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: zbycho123 »

Zgadza się dobrze przecież graliśmy skoro Polska ogrywa 2 składem Argentyne do czego tu się przyczepić ?skoro wygrywamy 3:0 nie przesadzajcie marudy co powiedzą pilkarze którzy przegrali z Belgia 1:6?w siatkówkę mamy 2 równorzędne składy i uważam że lige narodow przy rotacji składem wygramy
dyletant
Posty: 5095
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: dyletant »

Finaliści ostatnich ME zaczęli od szybkiej 3 w plecy, zwłaszcza zaskakuje pogrom Słoweńców przez kadrę B USA, ale powszechnie wiadomo, że Słowenia w siatkówce jest tylko po to, żeby wygrywać półfinały ME z Polakami.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Kiepski »

Właśnie cieszmy się, że w siatkówce mamy taki potencjał że wychodzi teoretycznie drugi garnitur i ogrywa spokojnie Argentyńczyków do zera. Jak popatrzyłem do pewnego momentu wczoraj na naszych piłkarzy (od 4:1 przestałem oglądać, bo szkoda było nerw), a później na naszych siatkarzy, to był po prostu miód. Gra się także, jak przeciwnik pozwala, Sancheza też bym zawczasu nie skreślał. To kogo miały ściągnąć Suwałki? Bruno? de Cecco? Jak na Suwałki ten transfer jest ok, ogólnie nowych fajnych rozgrywaczy nie ma za dużo. Suwałki nie mają dużego budżetu, są ekipą z drugiej połówki tabeli Plusligi i nie oczekujmy nie wiadomo jakich od nich transferów. Mają brać graczy z nazwiskiem, ale odcinających kupony? Zresztą tacy i tak się cenią, a nic nie dają druzynie. Sanchaz, Kujundzić są transferami, które mogą wypalić i takich zawodników słabsze nasze kluby powinny szukać.
kamil1999
Posty: 5536
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Tak oglądam grę Zimmermanna i nie wiem czy lepiej by Bielsko nie wyszło na jakimś Stępniu. Ma potencjał, ale gra bardzo nierówno i często mega niedokładnie. Zwłaszcza na środek. Te pipy też tragiczne. A polak na rozegraniu pozwolił by na zagranicznego koło Gergye.
pwpl97
Posty: 354
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: pwpl97 »

Butryn wczorajszym wejściem pokazał sie z dobrej strony, dziś rozpocznie mecz od początku.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Mordimer Madderdin »

Widzę że część z Was uważa, że Muzaj powinien za karę usiąść na ławie i mało kto patrzy na tę sytuację z drugiej strony ;) Jeśli się nie mylę to mamy etap siłowni, więc słabsza postawa chyba jest czymś naturalnym (chyba że się mylę i część zawodników jest na świeżości).
Pytanie również brzmi, czy aby trener nie ustalił wyjściowych składów jeszcze zanim pierwsza kolejka się zaczęła, tzn.: z Argentyną zagracie wy, z Włochami wy itd. Być może ktoś się orientuje jaki jest klucz dobory wyjściowej siódemki. Nie oglądałem ani nie czytałem wszystkich wywiadów, ale ktoś zorientowany może akurat dopomoże ;)
Cieszy mnie postawa Firleja, bo upatruję w nim cichego wygranego Ligi Narodów, ale to się zobaczy,
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Problem nie leży w skuteczności Muzaja, tylko w tym, że on klepie i wstrzymuje łapę od zawsze, nic się nie zmieniło u niego.

Chyba jutro wezmę laptopa i pójdę sobie od 12:00 na home office, to o 14.45 jest powtórka. Tylko pewnie i tak gdzieś mi wyskoczy wynik, którego wolałbym nie widzieć, oglądając retransmisję.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

Mordimer Madderdin pisze: 9 cze 2022, o 20:54 Pytanie również brzmi, czy aby trener nie ustalił wyjściowych składów jeszcze zanim pierwsza kolejka się zaczęła, tzn.: z Argentyną zagracie wy, z Włochami wy itd. Być może ktoś się orientuje jaki jest klucz dobory wyjściowej siódemki.
Ja bym powiedział, że z Argentyną wyszła najmocniejsza szóstka, jaką można było wykrzesać z tej ekipy, która się pojawiła na tym turnieju (no jedyna dyskusyjna kwestia czy do tej najmocniejszej szóstki powinien trafić Muzaj, czy jednak Butryn). Więcej się dowiemy po dzisiejszym meczu, czy gramy na zasadzie Heynenowskiej "maszyny losującej", czy zobaczymy taki sam skład jak z Argentyną. Jeśli taki sam, to można będzie uznać, że grający mają przewagę nad niegrającymi. A jeśli inny to ciężko będzie coś na tym etapie uznać :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1417
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 9 cze 2022, o 21:03 Więcej się dowiemy po dzisiejszym meczu, czy gramy na zasadzie Heynenowskiej "maszyny losującej", czy zobaczymy taki sam skład jak z Argentyną. Jeśli taki sam, to można będzie uznać, że grający mają przewagę nad niegrającymi. A jeśli inny to ciężko będzie coś na tym etapie uznać :)
Streeter
Grbić już rano potwierdził, że dziś wychodzimy podobną szóstką z drobnymi zmianami.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 9 cze 2022, o 21:19 Grbić już rano potwierdził, że dziś wychodzimy podobną szóstką z drobnymi zmianami.
Ok, dzięki za uzupełnienie, nie wiedziałem.

Ja bym osobiście wyszedł Firlej, Lipiński, Kwolek, Butryn, Poręba, Kochanowski, Popiwczak. Dlaczego? Kozuba i obydwu Szymurów moim zdaniem i tak Grbić na żadną sensowną imprezę nie weźmie, więc granie nimi całych meczów mija się z celem (chociaż pewnie jakieś wejścia dostaną, skoro są), z kolei Kłosa i Fornala to bym póki co nie męczył, bo powinni mieć na swoich pozycjach najwyższe notowania spośród obecnych. A Lipiński i Butryn za bycie liderami swoich ekip ligowych moim zdaniem zasługują na szansę. Podobnie jak środkowi, choć tu dwóch zmian bym się nie spodziewał, dlatego Poręba, Urbanowicz pewnie pojawi się na Bułgarię. Tak bym to przynajmniej ja widział i uzasadnił, a na ile się to pokryje z tym co zrobi Grbić - zobaczymy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Tharaster »

Docelowo ma być wyżej wymieniony Butryn i Szymura za Kwola.
dyletant
Posty: 5095
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: dyletant »

Mocno Amerykanie wchodzą w turniej, najpierw szybkie 3:0 ze Słowenią a w pierwszym secie z Holandią zaczynają od 23:11. Następny mecz grają z Japonią, która zaczęła od 2 wygranych.

Ps. jaka musi być bieda na libero u Oranje, że znowu wystawiają tam Andringę? Jednocześnie wcale nie jest to spowodowane nadmiarem bogactwa na pozycji przyjmującego. Znaczy ilościowo to może nawet dają radę, ale tak jakościowo poza Ter Horstem to ja tam dużego potencjału nie widzę.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2022, o 22:24 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Aershis »

Co prawda tylko kilka punktów w secie na tle słabej Holandii ale jak to będzie tak częściej wyglądało to ten Hanes szybko pójdzie wyżej. Ktoś śledził jego sezon w BTS-ie?
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Aershis pisze: 9 cze 2022, o 22:24 Co prawda tylko kilka punktów w secie na tle słabej Holandii ale jak to będzie tak częściej wyglądało to ten Hanes szybko pójdzie wyżej. Ktoś śledził jego sezon w BTS-ie?
No ja śledziłem ;) i już pisałem o nim kilka słów w wątku transferów, albo 1 ligi(nie pamietam).
Gość ma mega potencjał na bycie czarnym koniem Plusligi, trochę jak Ben Tara. Rozniósl w pył 1 ligę notując pod koniec sezonu mecze +20pkt +50% skuteczności.
Fajnie wykorzystuje zasieg i trzyma kierunki, mocarny blok. Na pewno jego wadą jest brak techniki, to nie jest zawodnik na kiwanie, obicie bloku, splasowanie itp. ale atakujący nie musi taki być.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

Dzisiaj w TVP na komentarzu obok Dębowskiego Igła :D

Wychodzimy: Szymura R., Kochanowski, Fornal, Butryn, Poręba, Firlej, Popiwczak

Pomijając przyjęcie, to nawet resztę trafiłem :D

Streeter
Ostatnio zmieniony 10 cze 2022, o 00:30 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Streeter pisze: 10 cze 2022, o 00:20 Dzisiaj w TVP na komentarzu obok Dębowskiego Igła :D

Streeter
I ten zacny Dębowski zaczął stwierdzeniem że R.Szymura debiutuje. No ja nie mogę, co ci komentatorzy amatorkę odwalają. Przełączam na Polsat.
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”