Liga Narodów 2023

Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Wojtek »

Łukasz ,,THE GOAT" Kaczmarek 23/35 w ataku - gratuluję, kłaniam się w pas!
Pomocniczka
Posty: 2092
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

Łukasz "klepacz" Kaczmarek i Aleksander "50% straty wartości po zmianie przepisów" Śliwka aka "Kiwka"!!!!! Janusz - piąty rozgrywający wg Bednaruka (czterech najlepszych grało w pierwszy dzień turnieju). Bosko!
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kuki91 »

Ciekawy jestem zwłaszcza wpisu @Szary Wilk, dużo rzeczy mówił ostatnimi czas o braku konkurencji na atakujacym i faworyzowaniu Kaczmarka, o słabej pozycji Fornala, o bajerancie Nikoli.

Wypadek przy pracy, co nie ;) ?
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciacho23 »

Zatorski MVP... :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :]
asps
Posty: 381
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: asps »

Pierwszy triumf Grbicia, wielkie brawa dla całej drużyny, to co zagrał Zwierz to jakiś kosmos, Janusz super mecz, trzeba przyznać, że tym razem zadziałała ta głębia składu.

Brawa też dla Japonii, myślę, że to dla nich super wynik.

Szkoda, że forum nie wytrzymało finałów ale cóż.

Ps: Zatorski mvp :]
Martodo
Posty: 97
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Martodo »

Ten Zatorski MVP to niezły mem, ale trzeba przyznać, że naprawdę dobry turniej rozegrał Zator. O dziwo jak na niego, sporo podbijał w obronie, trochę kaleczył przyjęcie, ale to był już "ten" Zator. No takie jego 80-90%. Oby utrzymał formę (czy też wrócił do swojego 100%) do Igrzysk, to o tę pozycję możemy być spokojni :)
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

Zatorski nie był nawet najlepszym libero...choć i tak miał ten tydzień lepszy niż ostatnie 6 miesięcy.
No ale musiałosię komediowo skończyć.
To co za rok powtóreczka w ERGO albo innym Krakowie?

BTW.
1. Dlaczego Kłos otrzymał medal a Nishida nie?
2. Te granie w odmiennych koszulkach to może niech sobie zostawią na ligowe granie. Tu się reprezentuje naród a nie jakieś happeningi. Poza tym globalnie siatkówka kobieca jest popularniejsza od męskiej, więc o jakiej równości tu mowa? Kretyńska akcja.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2023, o 21:38 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Wszystko rozumiem, ale dla mnie MVP to ktoś z trójki Kaczmarek, Śliwka, Janusz. Sorry Zator, jesteś nasz, ale bardziej zasłużył ktoś z tej trójki. Dla mnie osobiście MVP to szok, miałem chwilę konsternacji, gdy to usłyszałem Brawo Norbert Huber, Brawo Tomek Fornal 👏 Świetne zmiany 💪 :)
karas123
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2023, o 09:05

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: karas123 »

Gdyby nie Fornal myślę że nie było by tego złota...
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Pomocniczka pisze: 23 lip 2023, o 21:07 Łukasz "klepacz" Kaczmarek i Aleksander "50% straty wartości po zmianie przepisów" Śliwka aka "Kiwka"!!!!! Janusz - piąty rozgrywający wg Bednaruka (czterech najlepszych grało w pierwszy dzień turnieju). Bosko!
Czuję się takim mentalnym zwycięzcą. Pisałem, nie chcę już szukać tego, że nasza kadra spokojnie poradzi sobie bez Kurka i Leona, nawet będzie jeszcze lepiej. Dzisiaj Kaczmarek, Śliwka, później Fornal i USA rozjechane. Normalnie coś pięknego, gdzie są osoby które pisały, że bez Leona nie mamy szansy nic wygrać. Myślę, że gdyby został na boisku to mogłoby być różnie. Bieniu uraz, ale moim zdaniem właśnie para Norbert, Kochan to powinna być podstawa :)
kamil1999
Posty: 5573
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kamil1999 »

MVP dla Zatorskiego to jakieś spore nieporozumienie
Nie dość, że z 4 podstawowych libero półfinalistów był najsłabszy, więc samo MVP wśród libero było niezasłużone to tytuł MVP turnieju to już skrajne nieporozumienie. Śliwka z Polaków w całym turnieju grał najrówniej. Choć krótko to może dlatego wybrali Zatorskiego
Dziennikarz
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2015, o 15:36
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Dziennikarz »

Witam,

z okazji dzisiejszego sukcesu proszę o wskazanie użytkownika, który na tym forum wielokrotnie drwił z Grbicia, m.in. "kobiece imię" itp.

Osobiście mam zamiar mu "podziękować" za jego "kibicowanie"
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: jimiq »

Pomocniczka pisze: 23 lip 2023, o 21:07 Łukasz "klepacz" Kaczmarek i Aleksander "50% straty wartości po zmianie przepisów" Śliwka aka "Kiwka"!!!!! Janusz - piąty rozgrywający wg Bednaruka (czterech najlepszych grało w pierwszy dzień turnieju). Bosko!
Kiedyś oglądałem ich obu razem na plaży jako juniorów, była iskierka ale, że oni taką pulę medali zgarną .... to szacun. Więcej niż Świder, Gruszka i Murek swego czasu.

Ale mecz kosmos.

Drugi przyjmujący powinien nagrodę otrzymać De Falco. Niesamowity chłopak.
No i Norbi - człowiek bez układu nerwowego, super że do JW trafił.
Leon klasa.
I treneiro zmiany we wczorajszym meczu i dzisiaj, dobra robota.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Posypuję głowę popiołem, zmiana Leona, wejście Fornala, dołączam do team Grbić :) W tym turnieju finałowym pokazał klasę, w najważniejszym momencie. Ten turniej pokazał, że Semen jest piąty w obecnej hierarchii. Wszystko mi tu odpowiada w chwili obecnej, prowadzenie drużyny, brak wejść Łomacza, super 👏 :)
aziente
Posty: 271
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: aziente »

Leon tymi 3-4 zagrywkami po 130km/h ustawił nam granie w 1 secie. A na koniec zaśpiewał hymn.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

aziente pisze: 23 lip 2023, o 21:50 Leon tymi 3-4 zagrywkami po 130km/h ustawił nam granie w 1 secie. A na koniec zaśpiewał hymn.
To prawda, ale gdy nie idzie mu w ataku to potrzeba zmiany. Dziś męczył się w ataku. Mecz z Japonią świetny. Ogólnie cała drużyna w tym turnieju bardzo dobrze bilansowała się. Kurek nawet przed urazem nie był w najlepszej dyspozycji, ten uraz, przerwa w grze pewnie zostawiło to ślad. Na szczęście świetna dyspozycja Kaczmarka, ten odpoczynek, przerwa pomogły mu. W końcu trafił z formą w sezonie reprezentacyjnym. Janusz dużo lepiej niż w ubiegłym sezonie, klasa 👏 W chwili obecnej absolutny TOP na swojej pozycji. Podobnie Śliwka, Kaczmarek 🙂 W końcu LM nie wygrywa się przypadkowo, trzy sezony pod rząd 🙂
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Dee-Jay »

Grbić na razie się broni, świetny wynik w bardzo dobrym stylu. Jestem ciekaw czy zdecyduje się na tercet Fornal- Śliwka- Kaczmarek pod kątem IO. Leon i Kurek jako jokerzy gdyby nie szło nam w ataku z bardzo dobrze broniącymi drużynami ( Francja , USA, Włochy). Mamy najlepszych siatkarzy świata i każdy inny wynik na IO to będzie dla tej ekipy porażka.
kamil1999
Posty: 5573
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kamil1999 »

jimiq pisze: 23 lip 2023, o 21:41

Drugi przyjmujący powinien nagrodę otrzymać De Falco. Niesamowity chłopak.
No i Norbi - człowiek bez układu nerwowego, super że do JW trafił.
Leon klasa.
I treneiro zmiany we wczorajszym meczu i dzisiaj, dobra robota.
Zależy czy bierzemy pod uwagę głównie PO czy turniej całościowo. Jeśli całościowo to tak, ale jeśli PO to DeFalco zagrał tak średnio. W finale grał solidnie, ale z Włochami i Francją słabiej. Ischikawa i Śliwka to dobra para bo oni byli niesamowicie równi w PO

Swoją drogą co do Janusza to tylko ja mam wrażenie, że mocno chowa Kochanowskiego w ataku?
hottakesbot
Posty: 1034
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hottakesbot »

Skandaliczne 2 nagrody dla Zatorskiego, przecież każdy libero półfinalistów grał lepiej od niego xD

Wielki Kaczmarek, wielki Śliwka, środkowi super. Nawet wysoki Andringa coś tam dołożył. Leon dobrze w przyjęciu, bloku i fantastycznie w zagrywce, w ataku do poprawy, ale się jeszcze ogarnie i będziemy jeszcze mocniejsi.

Z Kaczmarkiem wyglądamy dużo lepiej niż z Kurkiem, czy Grbić będzie miał odwagę na niego postawić?
Ostatnio zmieniony 23 lip 2023, o 22:16 przez hottakesbot, łącznie zmieniany 1 raz.
McMatheo
Posty: 30
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: McMatheo »

Kaczmarek, w końcu!

Kaczmarek #1
MVP!!!

Po latach słusznej krytyki, dzisiaj słusznie i bezsprzecznie MVP.

Wybór Zatora to mały skandal.
Kaczmarek to wygrał i MVP dla Zatora budzi niesmak.

Tym bardziej, że słuszne docenienie Kaczmarka dałoby mu mega kopa, którego potrzebujemy.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: qtp »

Brawo dla nowych właścicieli forum, prawie 3 dni zwiechy, rekord.

Zator jak najbardziej załużony mvp, nie sądziłem że może jeszcze zagrać na takim poziomie, brawo.
Odrodzenie Leona, jeszcze brakuje stabilności w ataku, ale to najmniejszy problem.
Śliwka tak jak można było oczekiwać. Środkowi to samo.
Klepczarek turniej życia, na sporym farcie, ale przy takich skrzydłach to się może bilansować na dłuższą metę.
Całe szczęście Grbic nie zafiksował się na Semeniuka, Fornal+Śliwka+Leon i można grać z każdym.
Janusz ot solidny, miał przyjęcie to grał, bez przyjęcia wyglądał gorzej niż Drzyzga 2021.
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kibic_siatki »

Kicu pisze: 23 lip 2023, o 21:01 IMO Kaczmarek i Śliwka największymi wygranymi tego turnieju. Również wielokrotnie hejtowany za swoje wybory Grbić pokazał niektórym fucka ;)
Brawo Panowie! Forma przyszła w najważniejszym momencie. Dwa kapitalne mecze w Gdańsku.
Szczególnie na tym forum. :D Pozdrawiam szczególnie kibiców pewnego klubu domagających się wyrzucenia trenera po przegranych nieistotnych meczach. Warto było wcześniej przegrać, aby w finale się zrewanżować.
Trener przygotował dobrze zespół dając odpocząć zawodnikom Zaksy, którzy odwdzięczyli się w najważniejszych meczach. Ja sam w trakcie tych rozgrywek zmieniłem opinię o przydatności zawodników w reprezentacji. Uważałem Śliwkę za dobrego zawodnika zmiennika, obecnie jest ważnym elementem podstawowego składu. Dzisiaj był naszym zawodnikiem, który trzymał mental.
W końcu okazało się, że najlepiej wyglądamy w ustawieniu ultra defensywnym: Śliwka, Fornal na przyjęciu + Zatorski. Trafienie nas zagrywką stało się bardzo trudne, w zasadzie nieopłacalne.
Kaczmarek zagrał mecz życia w reprezentacji, tak jak kiedyś Bartman. Mam nadzieję, że powtórzy taki mecz: topowy przeciwnik na istotnej imprezie.
Fornal zagrał taki mecz jak kiedyś Śliwka w półfinale MŚ. Zmienił Leona, który w zasadzie był nieprzydatny w tym meczu: słabo przyjmował, jeszcze gorzej atakował. Problem z Leonem jest taki, że ma słabą technikę użytkową, co szczególnie widać jak próbuje kiwać, co robi strasznie nieporadnie. Pożytek jest głównie jak serwuje i dlatego z takim przeciwnikiem jak dzisiejszy (potrafiący blokować, ustawiać się w obronie) wygląda słabo.

Co do USA to trzeba przyznać, ze potrafią wyciągnąć maxa z tego co mają. 2 seta wyciągnęli z ze straty 11:16. Russell zmienił przeciętnego Jaeschke i wskoczyli na wyższy poziom. Problemem dla nich stało się nasze przyjęcie po zejściu Leona i ich własne, bo stojący na 4 Anderson stał się pełnoprawnym przyjmującym, a nie tylko sytuacyjnym i stał się obciążeniem jak Leon, mimo iż radził sobie w ataku. Dlatego został zdjęty, co na początku poprawiło ich grę w 4 secie, ale ostatecznie nie przyniosło sukcesu.

Cieszmy się sukcesem, bo w życiu piękne są tylko chwile...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: tomasol »

Forum jednak żyje :) .

Tak pokrótce - "serbski bajerant" zrobił najważniejsze, trafił z formą, do tego dobre prowadzenie meczu, prawidłowa selekcja, jednym słowem obronił się tym turniejem. Super Kaczmarek, super Śliwka, świetny Janusz ale i w końcu popracowała ta nasza mityczna głębia składu, bo i rezerwowy atakujący grający z musu i udane zmiany. Swoją drogą na zabawną ironię zakrawa fakt, że dyskusję czy można wygrywać bez killera na ataku podsumował "systemowy" atakujący który zagrał jak rasowy killer. Jeszcze raz duże brawa dla Kaczmarka ale i całej ekipy.

Brawo też dla Japończyków, ich ambicja i praca zostały nagrodzone i w ogóle bardzo przyjemnie patrzy się na ten zespół, do tego mocno postraszyli nas w półfinale.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1807
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hardy »

@Szary Wilk
pomarudź coś o Śliwce w kadrze
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: bono »

Chciałbym teraz zobaczyć minę niektórych (hejto-forumowiczów) Zwłaszcza jednego.
Dzięki Grbic i spółka.Polska!!!
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
kamil1999
Posty: 5573
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kamil1999 »

kibic_siatki pisze: 23 lip 2023, o 22:28 Pozdrawiam szczególnie kibiców pewnego klubu domagających się wyrzucenia trenera po przegranych nieistotnych meczach. Warto było wcześniej przegrać, aby w finale się zrewanżować.
A to byli kibice jakiegoś konkretnego klubu?
Huskerinho
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Huskerinho »

Gratulacje dla chłopaków, nie sądziłem, że w VNL zagrają na takim poziomie.
Gratulacje dla trenera, który udowodnił, że jednak nie jest idiotą na jakiego go malują.
Gratulacje dla Zwierza, który pod nieobecność Kurka godnie go zastąpił.
Gratulacje dla „odstrzelonego” Tomka który dał super zmianę na nieoczywistej dla siebie pozycji.

Ogólnie skończyliśmy składem, który IMO teraz jest naszym najmocniejszym - Nikola miał odwagę ściągnąć Leona i to szczęście, że Bartek był kontuzjowany.
Obaj zdjęci jak najbardziej są przydatni, ale raczej jako Jokery mające odwrócić mecz jak coś nie idzie.

Coś czuję, że szybko nie zasnę a tutaj jutro do roboty trza… taki problem chciałbym mieć jak najczęściej :)
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: KibicSiatki »

Brawo dla reprezentacji Polski jeden cel w tym sezonie zdobyty , jeszcze mistrzostwa Europy z medalem i zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
Mamy silną kadrę siatkarzy siatkarzy i młodzi niech pokazują się Lidze, żeby kiedyś również grali.
Wysmiewanie i przezywanie przez miesiące zawodników i trenera na forum, jak im się zwracało uwagę to jeszcze obelgi szły i pouczanie, bo oni są najlepsi znawcy i ustalają skład.
Jednak na końcu to Grbic miał rację .
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Bartek O »

Dzięki Panowie. Jesteście wielcy!
Na szczególne słowa uznania zasłużyli Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek. Pierwszy od jakiegoś czasu jest absolutnie kluczowym graczem i liderem naszej drużyny. A Łukasz tym meczem zamknął chyba raz na zawsze usta wszystkim swoim hejterom i kolejny raz potwierdził, że jest atakującym ze światowego topu. I jeszcze Wilfredo śpiewający hymn...
Wybór MVP dla mnie niezrozumiały. Chociaż to właściwie bez znaczenia. Paweł zagrał dziś bardzo dobry mecz, ale bezsprzecznie najlepszym libero turnieju w Gdańsku był Yamamoto. To co ten gość wyczynia w obronie, to jakiś kosmos. Na grę jego i Ishikawy mogę patrzeć bez końca.
Brawa dla kapitalnej i najprzyjemniejszej do oglądania Japonii. To nie musi być jedyny medal tego zespołu w ważnych, międzynarodowych turniejach. Mistrzostw Azji tu oczywiście nie liczę ;) .
Przynajmniej do Mistrzostw Europy "siwy bajerant i grupa jego pupilków" będą mogli cieszyć się sympatią i szacunkiem kibiców ;) .
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: qtp »

hardy pisze: 23 lip 2023, o 22:48 @Szary Wilk
pomarudź coś o Śliwce w kadrze
Ale niemądry wpis. Był Śliwka słaby, grał kiepsko to się to pisało, to samo Kaczmarek. Teraz zagrali świetnie to piszę się że zagrali świetnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”