Liga Europejska Mężczyzn 2012

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Liga Europejska Mężczyzn 2012

Post autor: SerCos »

Podział na grupy:

A: Dania, Grecja, Hiszpania, Izrael, Słowacja
B: Austria, Czechy, Holandia, Rumunia, Turcja

Pierwszy raz odkąd funkcjonuje Liga Europejska w wydaniu damskim i męskim, w tych drugich rozgrywkach występuje mniej reprezentacji niż w rywalizacji kobiet. Podobnie jak w rywalizacji kobiet z reprezentacją Szwajcarii, tak w rozgrywkach panów na występ zdecydowali współgospodarze Mistrzostw Europy - Duńczycy. W porównaniu z ubiegłym rokiem brakuje - Słoweńców, Belgów, Chorwatów, Brytyjczyków oraz Białorusinów. Tak jak wspomniałem pierwszy raz będziemy oglądać - Duńczyków oraz reprezentację Izraela. Formuła podobna do tej z Ligi Światowej, czyli miniturnieje z udziałem 4 drużyn (jedna będzie pauzować), w każdym kraju. Faworyci grupy A to Słowacja i Hiszpania, w grupie B powinno być ciekawiej, choć najpoważniejszymi kandydatami do awansu są Czesi oraz Holendrzy.

Turniej finałowy odbędzie się jeszcze nie wiadomo gdzie. Widocznie nie ma chętnych.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2012

Post autor: Mate »

Z miłą chęcią obejrzę zmagania Duńczyków i Izraelitów w LE.
Grupa A to zapewne walka Słowaków i Hiszpanów o 1. miejsce. Liczę na Greków, którzy posiadają solidny team.
W drugiej grupie sytuacja wygląda lepiej - Czechy, Holandia, Turcja, Rumunia z Gontariu, Stancu i Olteanu. Austriacy chyba bez szans.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2012

Post autor: SerCos »

Pierwsze mecze grupy A rozgrywane w greckiej miejscowości Katerini za nami. Mecze nie cieszyły się jakimś wielkim zainteresowaniem i chociaż na drugim meczu z gospodarzami było tych widzów sporo - 800 (w pierwszym meczu - 175), to jakoś nie czuć było takiej atmosfery jaką Grecy potrafią stworzyć.

Izrael - Słowacja 0 - 3 (20-25, 22-25, 27-29)

Wyjściowe składy:
Izrael: Ziv Bar Netzer - Guy Ben Gal, Alexander Shafranovich (13) - Shon Faiga, Genadi Sokolov - Itamar Stein (11), Omri Shwartz-Shmoel (l)
Słowacja: Branislav Skladaný - Milan Bencz (11), Štefan Chrtiansky (13) - Milan Hriňák, Jakub Joščák - Radoslav Száraz, Matej Kubš (l)

Statystyki: http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=24094

Hiszpania - Grecja 3 - 0 (25-21, 25-20, 25-19)

Wyjściowe składy:
Hiszpania: Guillermo Hernán - Ibán Pérez (14), Gustavo Delgado (14) - Sergio Noda, Jorge Fernández - José Miguel Sugrañes, Francesc Llenas (l)
Grecja: Kostantinos Stivachtis - Christos Belos, Ioannis Kyriakidis - Dimitrios Rizopoulos, Nikolaos Smaragdis (8) - Georgios Petreas (9), Achilleas Papadimitriou (l)

Statystyki: http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=24095

Jak się okazało drugi garnitur Słowaków jest zdecydowanie za mocny na Izrael, a o sile Greków niech mówi fakt, że dwoma najlepiej punktującymi zostali środkowi. Hiszpanie przegrywali na początku meczu 0-1, 0-2 i 2-3 i w drugim secie 9-10. Jednak w każdym secie prowadzili w końcówkach 20-16, także po drugich przerwach technicznych całkowicie kontrolowali przebieg rywalizacji i to oni są ogromnymi faworytami do wygrania tego mini-turnieju.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2012

Post autor: hugo »

Jestem w szoku jeśli chodzi o Duńczyków!

Wczoraj porażka w tiebreaku z Espanią a dziś wygrana ze Słowakami czyli świetna postawa z jakby nie było dwoma najlepszymi drużynami w rozgrywkach.

Trochę po nich pojeździłem (a myślę że miałem mocne postawy bo widziałem parę ich spotkań), a tu się okazuje, że nie tacy oni słabi.
\
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2012

Post autor: mbor3k »

A ja czekam aż któraś mocna drużyna zagarnie Thomasa Zassa, który rozgrywa kolejny sezon na wysokim poziomie i jest austriackim odpowiednikiem Nilssona - bez niego ta reprezentacja prezentowała by się, wg mojej oponii, bardzo marnie.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Europejska”