Liga Europejska mężczyzn 2015

Matius

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Matius »

Nijak. Tylko Buchowski tam umie przyjmować z przyjmujących, ale za to jest słaby w ataku...
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: ciorny17 »

Matius pisze:Nijak. Tylko Buchowski tam umie przyjmować z przyjmujących, ale za to jest słaby w ataku...
Tylko, że przez 1,5 seta przyjmował 3 razy.
Kłamca.
Matius

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Matius »

Jak mają kopalnie punktów w strefie drugiego przyjmującego to nie dziwne, że mało przyjmuje Buchowski.
faf
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 09:55
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: faf »

Berger i Koraimann bardzo ciekawi gracze, Berger chyba będzie nawet grał w lidze włoskiej. Środkowi i atakujący też solidni.
a
Matius

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Matius »

Liczy się wygrana. Przy dobrym przyjęciu fajnie Pająk rozprowadzał akcję, ale niestety tego dobrego przyjęcia było mało. Na plus Pająk, Filip, Dryja, Nowakowski, Wojtaszek. W sumie nie wiem jak ocenić zmianę Włodarczyka, bardzo dobrze w zagrywce ale atak na poziomie 29%, a przyjęcie według CEV 0%/0% (co jest bliskie rzeczywistości ale jednak widziałem ze dwa dobre przyjęcia w jego wykonaniu). Bednorz z formą w lesie, nie dziwne że Antiga na niego nie stawiał bo ani przyjęcia, ani nie odrabiał w ataku.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Blanco »

Znowu Filip najlepszy.Fajnie , że Włodi w końcu się pojawił na boisku.A Buchowski , czyli defensywny przyjmujący w 2 początkowych setach przyjmował piłkę 3 razy ;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Chal »

Tak jednym okiem patrzyłem, ale Bednorz dzisiaj akurat w przyjęciu sobie radził, w przeciwieństwie do wczorajszego meczu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: kanimo »

Te staty to jakies niewiarygodne. Tez widzialam ze 2 przyjecia Wlodiego. Staty Wlodiego chyba troche zepsute pierwszym wejsciem, ktore bylo fatalne. Potem jednak cos wniosl. Uwazam, ze on a nie Ferens powinien wchodzic za Bednorza.

Dobrze, ze Grzechnik wchodzi na serwis za Nowakowskiego. Tylko czemu zostaje pod siatka. W koncowce 3 seta z Grzechnikiem pod siatka wiele nie brakowalo. Jeden blok mogl zalatwic sprawe.

Nie wydaje sie wam, ze Filip troche padl pod koniec. Niby na koncowke 4tego zostal sciagniety ale to byl krociotki oddech.
Dziwi mnie to o tyle, ze wczoraj gral praktycznie 4 i 5 seta.

Wojtaszek dosyc niewidoczny.

Teraz mecze ze slabszymi przeciwnikami, trener moze troche poeksperymentowac.
Tomson
Posty: 148
Rejestracja: 31 mar 2014, o 12:51
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Tomson »

Rotacje na pozycji przyjmującego u Kowala to norma, tak było w Resovii tak jest na kadrze, Bednorz chyba wiemy czemu nie pograł w LŚ , słabo w przyjęciu , na ataku nic specjalnego.
Najbardziej mnie rozwalił moment gdy na przyjęciu grali razem Ferens z Włodarczykiem... obaj siatkarze są na bakier w tym elemencie.

Buchowski miał gorsze i lepsze momenty, Filip najskuteczniejszy i nie gotował się w trudnych momentach.
"Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać, i fruń jak najwyżej po marzenia.'' ŚP. A.Gołaś
Awatar użytkownika
agr1
Posty: 214
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:22
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: agr1 »

Estonia - Polska na laoli1 - http://www.laola1.tv/en-int/live/estoni ... 50904.html
Nasi zaczeli w skladzie: Kedzierski, Romac, Buchowski, Bednorz, Nowakowski, Dryja, Kowalski (l).
NAJWIĘKSZY SZKODNIK POLSKIEJ SIATKÓWKI - POLSAT.
----------------------------------------------------------------
Nie kibicuję drużynom, kibicuję ładnej grze.
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: martin123154 »

Estonia nie ta liga dla nas póki co
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

martin123154 pisze:Estonia nie ta liga dla nas póki co
Estonia faworyt tej grupy.
Dobra robota Cretu z tym zespołem.

Tydzień temu przejechali się po Macedonii, teraz klepia Polaków.

Pamiętam, że całkiem dobrze wypadła Estonia w sparingach z Holendrami przed startem sezonu reprezentacyjnego.
Matius

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Matius »

No mecz żenada, a już Kowalski z Romaćiem poniżej krytyki, o Ferensie nie wspominając. Bednorz też tragedia w przyjęciu, ale jakoś wykręcił te 60% w ataku, co trochę mnie zdziwiło.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Romac kozak jak na razie w Lidze Europejskiej.

Dania, Austria, Estonia...
Dawać tego Romacia do kadry A. Śmieszne były te opinie "ekspertów".
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Co do meczu to trochę Estończycy kadrę B zweryfikowali. Na początek to nie wiem co w 6 robił Romać kosztem Filipa, który rozegrał w Polsce bardzo dobry mecz z Austrią. Brakuje mi również Olenderka, bo Kowalski nie daje rady. No i oczywiście Kaczmarka, który nie dostał nawet szansy rywalizacji. No ale o tych co są:
Włodarczyk tylko 8 przyjęć, ale najlepsze z obu zespołów i mając final four w Polsce mógłby Wojtkiem pograć w 6, można próbować z Bednorzem, bo w tym ostatnim secie spróbował Kowal z tą dwójką, może przy lepszy libero poszło by im w przyjęciu lepiej, według mnie warto spróbować, bo siła ofensywna może być duża, tak czy tak jak Włodi doszedł by do jakiejś formy (bo narazie pewnie jeszcze plażowa) to widziałbym go jako pewniaka w szóstce. Bo mógłby tej kadrze dać sporo dobrego. Koniecznie teraz nadszedł czas Filipa w tej kadrze, niech pokaże na co go stać, bo jak narazie Szymon szans nie wykorzystał (LE) i teraz gracz Politechniki (mógłby kilka dostać) zwłaszcza, że pokazał, iż jakieś tam szanse są by zagrał dobrze.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: ciorny17 »

Dzisiaj w ustawieniu Kędzierski - Bednorz, Buchowski - Włodarczyk, Nowakowski - Dryja, Kowalski. Póki co 1:1, Bednorz po dwóch setach 15/18 plus 2 asy i blok.
Kłamca.
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: martin123154 »

Cóż po raz kolejny przegraliśmy, chociaż dzisiaj była walka przynajmniej, ten trzeci set przegrany na przewagi 32;34 był decydujący

http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=27598

Bednorz jak widać bardzo dobrze, 27 pktów , skuteczność w ataku 62% (24/39)
Awatar użytkownika
agr1
Posty: 214
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:22
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: agr1 »

Byla walka, bo Estonczycy zaczeli 2 garniturem.
Jak przegrywali wrocil 1 sklad i wrocilo to co bylo wczoraj.
NAJWIĘKSZY SZKODNIK POLSKIEJ SIATKÓWKI - POLSAT.
----------------------------------------------------------------
Nie kibicuję drużynom, kibicuję ładnej grze.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Aranger »

Bednorz wypadł bardzo dobrze, chociaż popełnił sporo błędów, ale czy naprawdę on musi grać na tym ataku ? Ok, Romać jest bez formy i gra słabo, ale Filip z Austrią prezentował się dobrze, dlaczego nie dostał szansy w Estonii ?
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: mmb »

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Kamil92 »

Do Kadry B na mecze z Izraelem powraca Olek Śliwka oraz dowołany został Bartek Bołądź. Ciekawe czemu Bartek dołączył dopiero teraz, tzn. wiem, że dlatego, że ze składu wypadł Filip, ale przecież Bartek jest lepszym atakującym niż Szymon Romać, a szansy pokazania się nie dostał. No chyba, że to serio było jakieś dyscyplinarne zwolnienie zawodnika. Chociaż bardziej prawdopodobnie jest to, że to była jakaś kontuzja i teraz ją wyleczył i wraca.


Skład reprezentacji Polski na mecze z Izraelem:

Rozgrywający: Grzegorz Pająk (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kędzierski (Effector Kielce)

Przyjmujący: Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn), Adrian Buchowski (Effector Kielce), Wojciech Ferens (Transfer Bydgoszcz), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów)

Środkowi: Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów), Bartłomiej Grzechnik (Cerrad Czarni Radom), Jan Nowakowski (Transfer Bydgoszcz)

Atakujący: Bartłomiej Bołądź (Cerrad Czarni Radom), Szymon Romać (Cuprum Lubin)

Libero: Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów)

Źródło:
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/5 ... z-izraelem
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: StanLee »

Okrutnie wygląda ta kadra B, jeden Śliwka daje w tym momencie nadzieje na poważną karierę reprezentacyjną z tego grona. A dołączył do niej dopiero teraz.
Matius

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Matius »

No nie wiem co było z Boladziem ale w końcu wrócił do łask. Śliwka tez mam nadzieje odpoczął, ciekawe czy posadzi Bednorza czy Buchowskiego.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: mmb »

Bołądź pewnie tylko dlatego, że Filip kontuzja.
Ale dobrze, że w końcu jest, choć zobaczymy jak się zaprezentuje..
kanimo

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: kanimo »

StanLee pisze:Okrutnie wygląda ta kadra B, jeden Śliwka daje w tym momencie nadzieje na poważną karierę reprezentacyjną z tego grona. A dołączył do niej dopiero teraz.

Dla mnie to kadra C. Dlatego przeklamaniem wydaja mi sie kpiny w stylu :"no i co pokazalo bezposrednie zaplecze kadry w LE".
Jak napisales zaden zawodnik poza Sliwka nie aspiruje do A. I raczej tak pozostanie w najblizszym czasie. Zanim dojdzie do niej Dryja to pewnie Lemanski sie wybije.

Stawiam, ze zostanie sprobowana para Bednorz Sliwka (moze jako docelowa). Istnieje rowniez szansa ze ta para nie wypali (gra z marszu, brak czasu na granie razem). Bednorz niby lepszy od Artura w przyjeciu ale w ataku jakos brak tego blysku, w moim subiektywnym odczuciu.

Gorzej, ze sklad sie zmienia, gra nie porywa, zawodnicy nie progresuja a juniorzy nie pograli w skladzie docelowym. Sliwka ma tam wrocic na niecaly miesiac przed MS-trochu malo. Punktowo to LE nam chyba zwisa w odroznienu od IE?
Moim zdaniem mozna bylo ograc wiecej tych obiecujacych a nie lapiacych sie juz do U21 jak Kaczmarek, Filip czy Boladz, badz nawet Romac (co akurat zostalo wykonane). Szczegolnie braku Kaczmarka wobec niezwykle "intensywnej" gry Ferensa zaluje.

No i uwazam, ze Kowalski jest baardzo cienki. Ani w przyjeciu ani w obronie nic nie wnosi. Nie mozna bylo jakiegos Olenderka czy Potery na odpoczynek Wojtaszka?

A po odeslaniu Boladzia byl komunikat, ze zawodnik jest zdrowy.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: ldz »

kanimo pisze:Punktowo to LE nam chyba zwisa w odroznienu od IE?
a to nie jest jak u pań, że albo punkty z IE albo z LŚ/WGP i trzeba się było zdecydować wcześniej? Jeśli tak to zakładam, że punkty wzięliśmy z Ligi, a Igrzyska zagraliśmy sobie tak dla przyjemności trochę.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Kamil92 »

Rozpoczynamy z parą Śliwka - Bednorz na przyjęciu.
Loszek
Posty: 587
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Loszek »

Dziwne jest, że Śliwka dopiero co wrócił, a już ma oplastrowane ramię. Nie wiem, czy to zasługa Olka, czy tego, że przeciwnicy słabiej zagrywają, ale dzisiaj przyjęcie wygląda jakoś lepiej, choć dalej dziwne przestoje. Kędzierski dzisiaj niedokładny.
Ogólnie to jakoś przyjemniej ogląda mi się kadetów i juniorów niż tą reprezentację.
kanimo

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: kanimo »

Juniorow jeszcze sie nie naogladalismy.

Te przestoje.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: madlark »

Jest gdzieś relacja?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Europejska”