Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Czas głosowania minął 9 wrz 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
Brak głosów
Iran
0
Brak głosów
Kanada
0
Brak głosów
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 88

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

niepoinformowany pisze:
Kamil92 pisze:Bardzo ciekawe zestawienie pokazujące najefektywniejsze ustawienia podczas PŚ:
http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/54 ... a-wartosci
Widać ile Juantorena daje drużynie Włoch.
Fajne dane, lubię o tak szczegółowych rzeczach poczytać. Tylko zastanawiam się, skąd autor ma dostępne materiały żeby to wyliczyć. Sama liczba zagrywek (a to jest w statach FIVB) nie wystarcza, przecież trzeba od niej odjąć liczbę akcji wygranych przez przeciwnika.
maciek77 pisze:Pomysł dobry, ale nie za dobrze to jest zapisane. 84 to nie pkt tylko liczba zagrywek, a średnia pkt/set to średnia zagrywek/set. Tylko kto to wie ile rotacji zrobili Włosi? :D
To wszystko prawda - żeby można było powiedzieć, że takie zestawienie pokazujące najefektywniejsze ustawiania konkretnej drużyny, trzeba było jeszcze odjąć od podanej sumy wszystkie akcje siede-out w tym samym ustawieniu. Dlatego takie zestawienie pokazuje tak naprawdę tylko ilość akcji break-pointowych w poszczególnych ustawieniach, a jeszcze ściślej, iloraz sumy zagrywek siatkarzy, którzy w polu serwisowym najwięcej razy w tym turnieju, odniesioną do liczby rozegranych w tym turnieju przez drużynę takiego zawodnika setów. Aktualną turniejową tabele i statystyki potrzebne do takich wyliczeń oczywiście bez problemu można już znaleźć na stronie FIVB http://worldcup.2015.men.fivb.com/en/st ... estservers

W założeniu, albo też w samym opisie takiej statystyki, jak zwrócili już uwagę Koledzy, tkwi też ewidentny błąd logiczny, bo jeśli już wyliczamy liczbę zdobytych przy czyjeś zagrywce punktów dla własnej drużyny, to jednak nie dojdziemy do tego w ten sposób, że podzielimy sobie liczbę wszystkich wykonywanych przez danego zawodnika zagrywek przez liczbę setów. To by było po prostu zbyt proste - przykładowo, jeżeli Juantorena stawał do tej pory 84 razy w polu serwisowym w 17 rozegranych przez Włochów setach, to za Chiny Ludowe nie mógł w sposób wraz z kolegami przy własnym serwisie zdobyć 4.94 punktu na set, skoro 11 z tych 84 zagrywek popsuł, czyli sam oddał już w tym momencie punkt przeciwnikowi, a nie przyczynił się zdobycia przez przez własna drużynę. Udana zagrywka, ale przyjęta przez przeciwnika, też oczywiście nie gwarantuje, że to nam udało się zdobyć punkt. Może inaczej - punkt w tej akcji musiał zostać przyznany, tylko problem, że dalej nie wiemy dla której drużny. :D

Z innych zastrzeżeń jakie mogłyby się pewnie pojawić, to nie widzieć czemu, autor opracowania nie uwzględnił też drużyny Egiptu, a akurat w tym turnieju zaraz po Juantorenie (84) to właśnie egipski przyjmujący Mohamed Badawy Moneim najwięcej razy stawał w polu serwisowym (81). Może po prostu przy haśle "egipska rotacja sieje spustoszenie" niektórzy czytelnicy momentalnie zreflektowaliby się, że coś tu chyba jednak nie jest tak? :P

Mimo tych uwag w sumie jestem zdanie, że to faktycznie ciekawe zastawienie pokazujące, co prawda tylko mniej więcej, w przybliżeniu, efektywność zagrywki poszczególnych siatkarzy. Oczywiście wiadomo, że im więcej, zwłaszcza w odniesieniu na pojedynczy set, tym lepiej. Choć, żeby to absolutnie ściśle wyliczyć z punktu widzenia prawdziwej statystyki, trzeba było mieć dodatkowo jeszcze pełne, nie uproszczone statystyki Data Volley, zawierające m.in informację nie tylko kto ile razy zagrywał, ale ile razy razy wypadała dana rotacja w konkretnym secie i to dla wszystkich spotkań w turnieju. Nie posiadając ich jesteśmy z góry skazani na mniejsze lub większe uproszczenia. Jak mówi jednak przysłowie "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu", więc i tak może cieszmy się z tego co tutaj mamy. ;)
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2015, o 21:09 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: StanLee »

No Amerykanie mieli na razie takich przeciwników, że dziwne byłoby gdyby nie dominowali w tej statystyce...
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: FLPman »

To może dla odmiany zainteresuje Was inna statystyka ;)

% błędów (błędy + zablokowane ataki) w ataku poszczególnych drużyn po trzech meczach:
Obrazek

I po pięciu meczach:
Obrazek
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

Wszystkim przybyło błędów, tylko Santilli, Da Fino i ten gość z Wenezueli op...li swoich zawodników i ci od razu mniej błędów popełnili.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

FLPman pisze:To może dla odmiany zainteresuje Was inna statystyka ;)
Interesujące. Wielkie gratki :)

Może pójdziesz za ciosem i po 8 spotkaniach, czyli przed ostatnią decydującą turą PŚ, pokusisz się o obliczenie efektywności ataku poszczególnych drużyn. Nie namawiam, ale podejrzewam, że przed decydującymi meczami, w tym naszymi z USA i Wlochami, to też by mogło być wyjątkowo ciekawe.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: StanLee »

Mnie za to ciekawi liczba błędów na zagrywce, bo Amerykanie w kilku meczach już dobili do średniej 9-10 błędów własnych na set. :D
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: maciek77 »

Szkoda, że Oskar nie wrzuca już statów po spotkaniach. Efektywność ustawień z BP można by wyliczyć.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: niepoinformowany »

maciek77 pisze:Szkoda, że Oskar nie wrzuca już statów po spotkaniach. Efektywność ustawień z BP można by wyliczyć.
Ale w statystykach masz tylko, ile kto zdobył Breaków, a nie wiesz, przy kogo zagrywce ten Break zdobyto.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: FLPman »

drukjul pisze: Może pójdziesz za ciosem i po 8 spotkaniach, czyli przed ostatnią decydującą turą PŚ, pokusisz się o obliczenie efektywności ataku poszczególnych drużyn. Nie namawiam, ale podejrzewam, że przed decydującymi meczami, w tym naszymi z USA i Wlochami, to też by mogło być wyjątkowo ciekawe.
Się zrobi :)
StanLee pisze:Mnie za to ciekawi liczba błędów na zagrywce, bo Amerykanie w kilku meczach już dobili do średniej 9-10 błędów własnych na set. :D
Jutro mam w planach to policzyć :)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Kamil92 »

maciek77 pisze:Szkoda, że Oskar nie wrzuca już statów po spotkaniach. Efektywność ustawień z BP można by wyliczyć.
Wrzuca staty po większości spotkań na FB:
https://www.facebook.com/YaOskar?fref=ts

@FLPman
Świetne zestawienie, dzięki :)
Mam pytanie, znalazłeś gdzieś te opracowania z wykorzystaniem systemu Motion Scouter, o którym pisałeś przed turniejem?
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Lineczka »

FLPman

Świetna robota! Lubię przejrzeć sobie poszczególne statystyki, to taka wisienka na torcie po meczu/meczach. :)
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:Mnie za to ciekawi liczba błędów na zagrywce, bo Amerykanie w kilku meczach już dobili do średniej 9-10 błędów własnych na set. :D
Mają dobre warunki, żeby sobie potrenować.
Rywale (oprócz Italii) jak na razie słabi.

Chyba tylko Holt na razie "nie strzela" z zagrywki tak jak potrafi.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: FLPman »

Kamil92 pisze: @FLPman
Świetne zestawienie, dzięki :)
Mam pytanie, znalazłeś gdzieś te opracowania z wykorzystaniem systemu Motion Scouter, o którym pisałeś przed turniejem?
Ups, przypomniałeś mi, że ktoś już pytał o to i zapomniałem odpisać... Samo mi w oko nic nie wpadło na ten temat, a konkretnie tego jeszcze nie szukałem, jak coś znajdę to wrzucę.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: maciek77 »

StanLee pisze:Mnie za to ciekawi liczba błędów na zagrywce, bo Amerykanie w kilku meczach już dobili do średniej 9-10 błędów własnych na set. :D
4,8/set :D tyle co Rosja, Polska 4,3

Obrazek
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: luck191 »

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

- Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
- A ty, rebe, jak powiesz?
- Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
maciek77 pisze:
Najwięcej zagrywek na set mają Rusowie. Więc może oni najlepiej serwują. A może akurat grali z drużynami, które słabo przyjmują. A może przyjmujący Iranu grali na Polskę zmobilizowani a na rosję już nie. Hmmm.

Jeśli zaś chodzi o puchar świata, to ja bardzo lubię ten turniej, i gdyby to ode mnie zależało, nie wyrzucałbym go z kalendarza. Na pewno jednak zmieniłbym zasady naboru do PŚ i do IO.
1. Nabór do PŚ - uważam, że należy zwiększyć rolę rankingu. Jak w tenisie - wysoki ranking sprawia, że na każdym etapie wszystkich zawodów mamy najłatwiejszego teoretycznie przeciwnika, ale również miejsce bez eliminacji w turniejach, tak powinno być i tu. Mistrzostwa Europy mogą raz wyjść a raz nie wyjść. Nie jest sprawiedliwe, że ktoś, komu wyjdzie jeden turniej, dostanie awans, a (dajmy na to) aktualny mistrz świata i olimpijski odpadnie w 1/2 ME i na Puchar się nie zakwalifikuje. Dlatego w PŚ dałbym miejsca: 1 gospodarz + 3 najlepsze w ranku FIVB z Europy + 2 najlepsze ze wszystkich innych federacji.
2. Nabór do IO - 1 gospodarz + 4 najlepsze drużyny PŚ + 5 zwycięzców kontynentali (nabór wg ranku FIVB + gospodarz) + 2 najlepszych w jednym interkontynentalu (nabór wg ranku FIVB + gospodarz).

Co do pojedynku USA-RUS, który, jak kolega wyżej wyłuszczył, może być kluczowy dla losów Polski, to chciałbym zauważyć, że w PŚ 2007 wygrał ZSRS (seria chyba 10 czy 11 zagrywek Wołkowa), w PŚ 2011 też Kacapy, na IO 2008 też Związek (nie to, żebym specjalnie wierzył w takie serie).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: azsiak88 »

Wciąż w pamięci mamy choćby porażkę biało-czerwonych z „kangurami” podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, która skierowała nasz zespół na kurs kolizyjny z będącą wówczas w wielkiej formie Rosją.
Nie przystoi napisać redaktorowi "kangury". To tak na marginesie.

Ciekawa za to wypowiedź Możdżonka z tymi zmianami. Trochę nie rozumiem Antigii. Albo nie robi zmian w ogóle i orze jednym składem, albo wymienia cały zestaw zawodników i się dziwi, że umaczają seta. Nie można jakoś tego wypośrodkować, że np wchodzi od początku dwóch rezerwowych i czekamy co dalej wyjdzie w praniu?
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: niepoinformowany »

Noworoczny pisze: Co do pojedynku USA-RUS, który, jak kolega wyżej wyłuszczył, może być kluczowy dla losów Polski, to chciałbym zauważyć, że w PŚ 2007 wygrał ZSRS (seria chyba 10 czy 11 zagrywek Wołkowa), w PŚ 2011 też Kacapy, na IO 2008 też Związek (nie to, żebym specjalnie wierzył w takie serie).
W Pekinie w 1/2 wygrali Amerykanie po pięciosetowym meczu, z 0:2 Rosjanie wyciągnęli na TB, ale go przegrali.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: rocky »

azsiak88 pisze:
Wciąż w pamięci mamy choćby porażkę biało-czerwonych z „kangurami” podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, która skierowała nasz zespół na kurs kolizyjny z będącą wówczas w wielkiej formie Rosją.
Nie przystoi napisać redaktorowi "kangury". To tak na marginesie.
Nie ma nic obraźliwego w napisaniu 'kangury' o reprezentacji Australii tak samo jak napisaniu 'orły' o naszej reprezentacje czy 'kanarki' o reprezentacji Brazylii.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: FLPman »

Już widzę wrzucone, ale dodałem jeszcze zagrywki/set:
Obrazek
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: azsiak88 »

rocky pisze:
azsiak88 pisze:
Wciąż w pamięci mamy choćby porażkę biało-czerwonych z „kangurami” podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, która skierowała nasz zespół na kurs kolizyjny z będącą wówczas w wielkiej formie Rosją.
Nie przystoi napisać redaktorowi "kangury". To tak na marginesie.
Nie ma nic obraźliwego w napisaniu 'kangury' o reprezentacji Australii tak samo jak napisaniu 'orły' o naszej reprezentacje czy 'kanarki' o reprezentacji Brazylii.
Ornitologiem nie jestem, ale jest pewna wyższość orła nad kanarkiem i inaczej to się jednak akcentuje. Poza tym, mam wrażenie, że K. Drąg napisał to ironicznie a nie z szacunkiem.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
majka86
Posty: 753
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: majka86 »

azsiak88 pisze: Ornitologiem nie jestem, ale jest pewna wyższość orła nad kanarkiem i inaczej to się jednak akcentuje. Poza tym, mam wrażenie, że K. Drąg napisał to ironicznie a nie z szacunkiem.
niewątpliwie :D https://www.youtube.com/watch?v=2QujUE0aLbQ

a tak na poważnie, oni sami na siebie mówią canarihnos, co co prawda jest przymiotnikiem chyba i oznacza "kanarkowy", ale nie sądzę, żeby się obrazili na ten zabieg słowotwórczy po polsku :)

inna sprawa, czy dziennikarz w ogóle takich przydomków powinien używać, no ale żeby przekonać się o poziomie dziennikarstwa w Polsce trzeba włączyć pierwszy lepszy tefałen i nie ma się już większych wątpliwości...
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: serek »

cytat z tego samego artykułu, jak ten śródtytuł ma się do następnego zdania? :]


Granie bez zmian to grzech
Podobnego zdania są także nasi najwięksi rywale. Włosi i Amerykanie we wszystkich meczach grają żelaznymi szóstkami. Tylko trener Rosjan Władimir Alekno dokonuje zmian, ale taktycznych przestawiając zawodnikom pozycje.
majka86
Posty: 753
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: majka86 »

serek pisze:cytat z tego samego artykułu, jak ten śródtytuł ma się do następnego zdania? :]


Granie bez zmian to grzech
Podobnego zdania są także nasi najwięksi rywale. Włosi i Amerykanie we wszystkich meczach grają żelaznymi szóstkami. Tylko trener Rosjan Władimir Alekno dokonuje zmian, ale taktycznych przestawiając zawodnikom pozycje.
oj tam, oj tam... podobnego, co Bosek! :P

ja nie rozumiem, czemu on musi zmieniać wszystkich jednocześnie. Jak zmieniamy Kurka, to niech Michał zostanie (BTW to pierwszy raz od daaawna, kiedy mamy tylko jednego Michała w kadrze :P ), jak Kubiak schodzi, to niech Bartosz czuwa nad ferajną, a nie wszystko na łapu capu, a potem zgrzytanie zębów w wywiadach, bo "powińńśmi dwadziści razi blokowaci"

w jednym Drzyzga, Kurek, Buszek, Mika, Możdżon, Bieniek, Zator, w drugim, Łomacz, Konar, Kubi, Buszek, czy tam Mika, Możdżona, Pit, Gacek itd, a nie wszystko na hip hip hura.
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: azsiak88 »

Dlatego często mam wrażenie, że Antiga tej ferajny nie ogarnia. Ale ze wyniki "som" to nawet tutaj za krytykę trenejro dostaje się po głowie.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: SerCos »

azsiak88 pisze:
azsiak88 pisze:
Wciąż w pamięci mamy choćby porażkę biało-czerwonych z „kangurami” podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, która skierowała nasz zespół na kurs kolizyjny z będącą wówczas w wielkiej formie Rosją.
Nie przystoi napisać redaktorowi "kangury". To tak na marginesie.
Ornitologiem nie jestem, ale jest pewna wyższość orła nad kanarkiem i inaczej to się jednak akcentuje. Poza tym, mam wrażenie, że K. Drąg napisał to ironicznie a nie z szacunkiem.
Gdyby miało być z szacunkiem to byłoby napisane dużą literą, zresztą podobnie jak Biało-Czerwoni.
majka86
Posty: 753
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: majka86 »

azsiak88 pisze:Dlatego często mam wrażenie, że Antiga tej ferajny nie ogarnia. Ale ze wyniki "som" to nawet tutaj za krytykę trenejro dostaje się po głowie.
oj, za mecz z Wenezuelą to mu się trochę dostało... Dobrze, ze się dobrze skończyło i miejmy nadzieję, że uczy się na błędach.

mam wrażenie, że im tam się wszystkim , łącznie z trenerami w głowach poprzewracało, i mecz z Wenezuelą przyszedł w samą porę, jako kubek zimnej wody na głowę. Może zresztą dlatego, się Antiga tak pieklił, że "ni jestim zadowoloni", żeby trochę atmosferę tam podkręcić, i żeby połowa nie pozasypiała w drugiej rundzie, bo mogłoby się to skończyć tragicznie (odpukać!)

nie sądzę, żebyśmy znowu zobaczyli tak głębokie rezerwy od samego początku na boisku.
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: timshel »

azsiak88 pisze:Poza tym, mam wrażenie, że K. Drąg napisał to ironicznie a nie z szacunkiem.
Czy ja wiem...nie doszukiwałabym się tutaj drugiego dna. Po prostu chciał uniknąć użycia "Australijczycy" w bliskim sąsiedztwie. A że "Volleyroos" na polski przełożyć się nie da, to mamy "kangury".

@Majka86 Canarinho/canarinhos to rzeczownik, więc za te kanarki tym bardziej się chyba nie obrażą ;)
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

timshel pisze:
azsiak88 pisze:Poza tym, mam wrażenie, że K. Drąg napisał to ironicznie a nie z szacunkiem.
Czy ja wiem...nie doszukiwałabym się tutaj drugiego dna. Po prostu chciał uniknąć użycia "Australijczycy" w bliskim sąsiedztwie. A że "Volleyroos" na polski przełożyć się nie da, to mamy "kangury".
Siatkomaleństwa nie może być? Tylko, czy to akurat charakterologicznie pasuje do takiego Thomasa Edgara? :]

Obrazek

Australijczycy na pewno na "kangury" się nie obrażą, skoro mówią tak o sobie sami. Siatkarsko-kangurza australijska reklama Mańka :D https://www.youtube.com/watch?v=jnEZbR5XP7M
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

Zresztą w kwadracie machają dmuchanym kangurem po udanych akcjach Edgara Thomasa. Już nie bądźmy takimi ormowcami.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”