Puchar Świata mężczyzn 2019

Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Son »

Nie da się utrzymać świetnego poziomu cały czas. Śliwka miał najlepszy początek sezonu reprezentacyjnego, ale podobnie jak i pozostali. Szczyt był szykowany na turniej w Gdańsku i udało się go wygrać. Teraz to taka przeplatanka lepszych i gorszych spotkań. No ale nie mogę się zgodzić z przedmówcami, ze gra strasznie słabo i nie jest potrzebny kadrze.
Zaksa na maksa
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Biorąc pod uwagę kryzys w Iranie, polskie kluby mogłyby się zakręcić wokół Poryi Yaliego, bo za 3 lata to będzie top3 na świecie na swojej pozycji.
kibic_siatki
Posty: 2606
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: kibic_siatki »

Mecz odwrotny do tego z USA. Włosi w rezerwowym składzie w ataku głównie klepali i kiwali, a zaczęli grać dopiero w 3 secie. Na dłuższym dystansie to się nie opłaca i wynik 3:0 dla nas oddaje to co było widać na boisku. Z takim rywalem sprawdził się Śliwka, oczywiście poza I setem. Komenda ładnie rozprowadzał piłki, ciekawe czy dostanie szanse z lepszym rywalem? U Włochów było widać brak atakującego, bo na pozostałych pozycjach radzili sobie.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Biorąc pod uwagę kryzys w Iranie, polskie kluby mogłyby się zakręcić wokół Poryi Yaliego, bo za 3 lata to będzie top3 na świecie na swojej pozycji.
Łukasz Żygadło już nie pamiętam gdzie ale chyba w meczu w trakcie LN gdzie były gościem studia Polsatu, mówił, że tym młodym bardzo zdolnym jak Sharifi czy właśnie Yali szybko dano łatkę, tych którzy mają w końcu zaprowadzić Iran do czegoś na świecie. Właśnie na temat Poryego mówił, że tego względu dosyć mocno chłopak ma chyba priorytety w głowie poprzekładane, bo zaczyna gwiadorzyć. Oczywiście jeśli pójdzie to w parze z dobra grą to nic przeciwko, ale social media są ważniejsze niż kwestie sportowe.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Sharifi i Esfandiar są przereklamowani, Yali to niesamowity talent, chyba 210 cm, atakuje z podobnych piłek co Ghafour, na wysokiej korzysta ze wzrostu, swoboda kierunków, i to mając ogromne rezerwy jeżeli chodzi o przygotowanie siłowe... 25/40 na Brazylii dzisiaj zrobił.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Dzisiaj była świetna akcja. Aleksander dostaje śmiecia na trójbloku, szybki ogląd sytuacji, rzut oka na drugą stronę, nabicie oburącz, asekuracja, Olek jest już gotowy do następnego ataku, dostaje piłę i kończy. To jego gra! Przyjemnie się na to patrzy. Dziś był najlepszym zawodnikiem na boisku. Przeciwko drużynie, która od 23 lat jest w czwórce na wszystkich igrzyskach olimpijskich.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Jaca13
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 13:33
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Jaca13 »

Niestety w mojej ocenie Kuba Kochanowski powinien grać na pozycji przyjmującego, na środku brakuje mu centymetrów, na przyjęciu by spokojnie wystarczyło. Kiedyś o tym pisał ślepy sędzia i chyba miał rację, bo mógł być świetny przyjmujący, a będzie jedynie solidny środkowy...

Chciałbym jednak się mylić...
"Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś"
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Noworoczny pisze:Przeciwko drużynie, która od 23 lat jest w czwórce na wszystkich igrzyskach olimpijskich.
:] Nawet zabawniejsze niż to co ci wszyscy forumowi oponenci Zaksy wypisują.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: VolleyFan10 »

Son pisze:Nie da się utrzymać świetnego poziomu cały czas. Śliwka miał najlepszy początek sezonu reprezentacyjnego, ale podobnie jak i pozostali. Szczyt był szykowany na turniej w Gdańsku i udało się go wygrać. Teraz to taka przeplatanka lepszych i gorszych spotkań. No ale nie mogę się zgodzić z przedmówcami, ze gra strasznie słabo i nie jest potrzebny kadrze.
Śliwka jest w tej chwili 3 w hierarchii przyjmujących i tu nie ma nawet dyskusji. W tego chłopaka musimy inwestować bo prezentuje całkiem inny styl gry niż pozostali przyjmujący. Może faktycznie czasami za dużo kiwa ale wnosi też dużo dobrego w innych elementach. Kompletnie nie rozumiem komentarzy typu "co on robi w kadrze".. Za to Szalpuk jest rewelacyjny tak ? Sezon ligowy lepiej przemilczę, w sezonie reprezentacyjnym może dobry jeden mecz i raz złapał w ataku piłkę na wysokości 349 cm według tego śmiesznego japońskiego miernika (no łapie chłop wyżej niż Leon i Anderson !). To może ja zapytam.. Co Szalpuk robi w kadrze ? A no tak, przecież jest Mistrzem Świata z 2018 roku :D
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Bartek O »

Aranger pisze:
Noworoczny pisze:Przeciwko drużynie, która od 23 lat jest w czwórce na wszystkich igrzyskach olimpijskich.
:] Nawet zabawniejsze niż to co ci wszyscy forumowi oponenci Zaksy wypisują.
Nie wiem co Cię tak bawi ?! Do dzisiaj mam przed oczami wspaniałą rywalizację naszego Olka Śliwki z Lorenzo Bernardim oraz Lucą Cantagallim !
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Nieee, ale pamiętam za to jak obijał blok Sartorettiemu w Atenach, piękne czasy.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: mmb »

Polsat nie transmituje meczu gospodarzy? Gdzie to obejrzeć?
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Bartek O »

Aranger pisze:Nieee, ale pamiętam za to jak obijał blok Sartorettiemu w Atenach, piękne czasy.
I te pełne podziwu spojrzenia Guido Gortzena i pozostałych "zakiwanych" Holendrów w stronę Olka....
Miło sobie tak czasem powspominać
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: kamil1999 »

Jaca13 pisze:Niestety w mojej ocenie Kuba Kochanowski powinien grać na pozycji przyjmującego, na środku brakuje mu centymetrów, na przyjęciu by spokojnie wystarczyło. Kiedyś o tym pisał ślepy sędzia i chyba miał rację, bo mógł być świetny przyjmujący, a będzie jedynie solidny środkowy...

Chciałbym jednak się mylić...
Przecież Kochanowski w zeszłym sezonie był chyba najlepszym środkowym naszej ligi. A na pewno jednym z dwóch. A nie było drugiego tak obciążonego środkowego co on przy Łomaczu. A po co mu wzrost jak ma szybkość i czucie? Gdy atakuje to przeciwny blok za nim nie nadąża a w samym elemencie bloku to też jest czołówka ligowa. Dwa sezony temu byłw tym najlepszy a w zeszłym sezonie też miałniezłe statystyki. A jeśli chodzi o przyjmującego to skąd wiesz jak przyjmuje?
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: troche zorientowany »

mmb pisze:Polsat nie transmituje meczu gospodarzy? Gdzie to obejrzeć?
http://www.itver.cc/fuji-television/
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

O, Kochanowski na przyjęciu, dawno nie było grane, szkoda, że sam Kuba mówił, że się do tego by nie nadawał.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Skrzypek »

VolleyFan10 pisze:
Śliwka jest w tej chwili 3 w hierarchii przyjmujących i tu nie ma nawet dyskusji. W tego chłopaka musimy inwestować bo prezentuje całkiem inny styl gry niż pozostali przyjmujący. Może faktycznie czasami za dużo kiwa ale wnosi też dużo dobrego w innych elementach. Kompletnie nie rozumiem komentarzy typu "co on robi w kadrze".. Za to Szalpuk jest rewelacyjny tak ? Sezon ligowy lepiej przemilczę, w sezonie reprezentacyjnym może dobry jeden mecz i raz złapał w ataku piłkę na wysokości 349 cm według tego śmiesznego japońskiego miernika (no łapie chłop wyżej niż Leon i Anderson !). To może ja zapytam.. Co Szalpuk robi w kadrze ? A no tak, przecież jest Mistrzem Świata z 2018 roku :D
Szalpuk w tym sezonie.

Obrazek


Bednorz w tym sezonie.

Obrazek
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: dodonek »

Lineczka pisze:
Nie podobają mi się nasze czasy, gdy trener gapi się w komputer a chłopaki zostawieni są sami sobie. Źle to wygląda, wieje ignoranctwem.

.
Przecież wtedy Vital szybko wchodzi tutaj na forum poczytać co dalej ma robić..
Dziękuję.
Awatar użytkownika
VBBV
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2013, o 14:07

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: VBBV »

dodonek pisze:
Lineczka pisze:
Nie podobają mi się nasze czasy, gdy trener gapi się w komputer a chłopaki zostawieni są sami sobie. Źle to wygląda, wieje ignoranctwem.

.
Przecież wtedy Vital szybko wchodzi tutaj na forum poczytać co dalej ma robić..
wygrales zycie tym komentarzem.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Bartek O »

dodonek pisze:
Przecież wtedy Vital szybko wchodzi tutaj na forum poczytać co dalej ma robić..

Bzdury piszesz !! Przecież gdyby było tak jak twierdzisz, to bez najmniejszych problemów przywieźlibyśmy z Mistrzostw Europy złote medale !

Ale Twój komentarz (jak to mówi młodzież) rozj..., znaczy "zepsuł" system :D
Brawo Ty !
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

dodonek pisze:
Lineczka pisze:
Nie podobają mi się nasze czasy, gdy trener gapi się w komputer a chłopaki zostawieni są sami sobie. Źle to wygląda, wieje ignoranctwem.

.
Przecież wtedy Vital szybko wchodzi tutaj na forum poczytać co dalej ma robić..
Żarty żartami, profesjonalizm profesjonalizmem, ale jak się nasi chłopcy muszą czuć tak lekceważeni przez trenera.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

1. Zwykle to wygląda tak, że Heynen analizuje statystyki i notatki, konsultuje się z asystentami i potem przekazuje uwagi grupie lub konkretnym zawodnikom.
2. Jeśli czas ma charakter motywacyjny to wtedy od początku do końca mówi do drużyny.
3. Podobnie wyglądały czasy Rezende.
4. W NBA też często można zaobserwować analogiczne prowadzenie czasów.
dyletant
Posty: 5110
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze:Biorąc pod uwagę kryzys w Iranie, polskie kluby mogłyby się zakręcić wokół Poryi Yaliego, bo za 3 lata to będzie top3 na świecie na swojej pozycji.
Zapisałem ;)
Ja mówię, że to będzie drugi Patry, czyli wysokie drewno.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Skrzypek pisze:
VolleyFan10 pisze:
Śliwka jest w tej chwili 3 w hierarchii przyjmujących i tu nie ma nawet dyskusji. W tego chłopaka musimy inwestować bo prezentuje całkiem inny styl gry niż pozostali przyjmujący. Może faktycznie czasami za dużo kiwa ale wnosi też dużo dobrego w innych elementach. Kompletnie nie rozumiem komentarzy typu "co on robi w kadrze".. Za to Szalpuk jest rewelacyjny tak ? Sezon ligowy lepiej przemilczę, w sezonie reprezentacyjnym może dobry jeden mecz i raz złapał w ataku piłkę na wysokości 349 cm według tego śmiesznego japońskiego miernika (no łapie chłop wyżej niż Leon i Anderson !). To może ja zapytam.. Co Szalpuk robi w kadrze ? A no tak, przecież jest Mistrzem Świata z 2018 roku :D
Szalpuk w tym sezonie.

Obrazek


Bednorz w tym sezonie.

Obrazek

Bardzo ciekawe zestawienie, ale Bednorza można porównywać z innymi polskimi zawodnikami tylko w wątkach ligowych, gdyż Bartosz w kadrze już nie zagra.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze:Ja mówię, że to będzie drugi Patry, czyli wysokie drewno.
Ale oglądałeś go w akcji? Bo o ile technicznie i siłowo ma jeszcze sporo do poprawy, to pod względem motoryki i dynamiki prezentuje się znakomicie - właściwie jako junior jest w stanie atakować z takich samych piłek, z jakich atakuje właśnie Ghafour, a Iran gra chyba najszybciej do prawego skrzydła ze wszystkich reprezentacji. Tyle, że od Ghafoura jest te 10-12 cm wyższy, co otwiera zupełnie inne perspektywy. Być możę w następnym meczu zrobi 9/27 w ataku, ale takie występy jak z Brazylią w tak młodym wieku to nie przypadek: pod względem osiągnięć w rozgrywkach młodzieżowych, ta drużyna Iranu wygrała MŚ kadetów i juniorów jak pokolenie Kochanowskiego i Kwolka.

Ciekawe, czy Loser ma szanse na tytuł najlepiej punktującego imprezy jako środkowy - dzisiaj z Japonią - 12/13 w ataku, i w 5 meczach - 78 punktów, co daje prawie średnią 16 punktów na mecz. Na razie więcej punktów zdobywa jedynie Alan Souza (81), ale on może opuścić jakiś mecz w drugiej fazie turnieju.
dyletant
Posty: 5110
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: dyletant »

Ale oglądałeś go w akcji?
Parę razy widziałem, stąd właśnie porównanie do Patry'ego, imo ta sama charakterystyka. Patry też radzi sobie z piłkami Toniuttiego, ale to nadal za mało, żeby grać jako pierwszy kosztem najbardziej chimerycznego zawodnika, jakiego mojy oczy widziały od dawna
W ogóle siatkówkę czeka wysyp wysokich surowych technicznie zawodników na ataku: Lagumdżija, Yali, Serb drwal, o którym drukjul pisał, no i wieczny talent Muzaj.
Próżno chyba będzie w przyszłości szukać tak technicznych zawodników na tej pozycji takich jak Wallace, Tuerlinckx czy Schoeps.

I mogę się założyć, że dopóki Ghafour będzie w kadrze to Yali go nie posadzi, w ważnych turniejach typu MŚ, czy IO.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: knightrider »

dyletant pisze:
Ale oglądałeś go w akcji?
Parę razy widziałem, stąd właśnie porównanie do Patry'ego, imo ta sama charakterystyka. Patry też radzi sobie z piłkami Toniuttiego, ale to nadal za mało, żeby grać jako pierwszy kosztem najbardziej chimerycznego zawodnika, jakiego mojy oczy widziały od dawna
W ogóle siatkówkę czeka wysyp wysokich surowych technicznie zawodników na ataku: Lagumdżija, Yali, Serb drwal, o którym drukjul pisał, no i wieczny talent Muzaj.
Próżno chyba będzie w przyszłości szukać tak technicznych zawodników na tej pozycji takich jak Wallace, Tuerlinckx czy Schoeps.

I mogę się założyć, że dopóki Ghafour będzie w kadrze to Yali go nie posadzi, w ważnych turniejach typu MŚ, czy IO.

PL kadra też mogła mieć atakującego młodego pokolenia Rychlickiego, który zmarnował szanse na medale grając dla Luksemburga/PZPS przespał.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Son »

Myślę, że najlepiej punktującym będzie Ahmed. Egipt jest stosunkowo dobry, więcej setów, więcej szans na zdobycie dużej ilości punktów. Kiedyś już nawet dostał nagrodę. To był puchar świata 2011.
Zaksa na maksa
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:
Ale oglądałeś go w akcji?
Parę razy widziałem, stąd właśnie porównanie do Patry'ego, imo ta sama charakterystyka. Patry też radzi sobie z piłkami Toniuttiego, ale to nadal za mało, żeby grać jako pierwszy kosztem najbardziej chimerycznego zawodnika, jakiego mojy oczy widziały od dawna
W ogóle siatkówkę czeka wysyp wysokich surowych technicznie zawodników na ataku: Lagumdżija, Yali, Serb drwal, o którym drukjul pisał, no i wieczny talent Muzaj.
Próżno chyba będzie w przyszłości szukać tak technicznych zawodników na tej pozycji takich jak Wallace, Tuerlinckx czy Schoeps.
I mogę się założyć, że dopóki Ghafour będzie w kadrze to Yali go nie posadzi, w ważnych turniejach typu MŚ, czy IO.
Moim zdaniem, tak jak w Lube z parze z Rychlickim nic nie stoi na przeszkodzi, żeby wzajemnie się uzupełniali. Ghafour jest zawodnikiem charakteryzującym się podczas meczów bardzo dużą entropią swojej energii wewnętrznej i koncentracji - często zaczyna spotkanie z wysokiego C, skończy na 10 pierwszych ataków, 8, lub 9 piłek, zaserwuje dwa asy z rzędu, ale w następnych setach nadaje się już do zmiany.

Z kolei Yali mimo swojego wzrostu 2.09 na razie nie jest na pewno zawodnikiem tak fizycznym jak choćby jego rówieśnik Lagumdzija, czy nieco młodszy Rosjanin Sapożkow, albo dla odmiany rok starszy Serb Bożydar, a kto wie, jak potoczy się jego rozwój i jego kariera. Niby Stan ma rację, że przydałoby się mu się nabrać masy mięśniowej, ale z drugiej stronie nie mamy przecież pojęcia jaki on ma właściwie geny i czy sztucznie napompowany nie straci swoich dotychczasowych walorów. Naprawdę, bardzo różnie z tym bywa. Wspomniany Jochen Schops w początkach swojej kariery też miał przede wszystkim windę nie gorszą niż nasz Wlazły i znakomitą dynamikę, natomiast techniki to dopiero stopniowo uczył się w Iskrze Odincowo mając przy sobie w drużynie m.in Gibę i innych Brazylijczyków. Jak pokazały jednak ostatnie lata kariery Niemca, sama technika, bez fizyki i zdrowia też niewiele jest warta. To samo niestety można powiedzieć o Mateuszu Mice.

Yali na pewno nie ma problemów z kierunkami ataków, dużo widzi jeżeli chodzi o blok rywali - może być to bardzo ciekawy atakujący jeżeli tylko zdrowie będzie mu dopisywało, bo na razie jest to rzeczywiście typowy szczupaczek.

Jak na 20-latka - wypada się tu zgodzić ze Stanem Lee - Yali zagrał dziś z Brazylijczykami wręcz znakomicie. Gdyby nie to, że przy setbolu dla Iranu w III secie o milimetry przekroczył linię ataku, to canarinhos straciliby w dzisiejszym meczu przynajmniej punkt i główna w tym zasługa właśnie Yali. Marouf przesiedział dziś cały mecz na ławce, rozgrywał niewiele od Yali starszy bodajże 21 rozgrywający, więc też trudno mówić, że świetna gra irańskiego młodego atakującego to zasługa sypacza.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

knightrider pisze:
dyletant pisze:
Ale oglądałeś go w akcji?
Parę razy widziałem, stąd właśnie porównanie do Patry'ego, imo ta sama charakterystyka. Patry też radzi sobie z piłkami Toniuttiego, ale to nadal za mało, żeby grać jako pierwszy kosztem najbardziej chimerycznego zawodnika, jakiego mojy oczy widziały od dawna
W ogóle siatkówkę czeka wysyp wysokich surowych technicznie zawodników na ataku: Lagumdżija, Yali, Serb drwal, o którym drukjul pisał, no i wieczny talent Muzaj.
Próżno chyba będzie w przyszłości szukać tak technicznych zawodników na tej pozycji takich jak Wallace, Tuerlinckx czy Schoeps.

I mogę się założyć, że dopóki Ghafour będzie w kadrze to Yali go nie posadzi, w ważnych turniejach typu MŚ, czy IO.

PL kadra też mogła mieć atakującego młodego pokolenia Rychlickiego, który zmarnował szanse na medale grając dla Luksemburga/PZPS przespał.
Polska nie potrzebuje "nie przesypiać". Niech ci, którzy chcą grać dla Polski, starają się o to, jak choćby Wilfredo. Takie starania to metody naszego północnego sąsiada.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”