Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Czas głosowania minął 9 wrz 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
Brak głosów
Iran
0
Brak głosów
Kanada
0
Brak głosów
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 88

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Noworoczny »

W Brazylii na przyjęciu zdrowy Murilo. Na tego niesamowitego Kubę Jarosza już bym nie stawiał. Ktoś z młodych!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:W Brazylii na przyjęciu zdrowy Murilo. Na tego niesamowitego Kubę Jarosza już bym nie stawiał. Ktoś z młodych!
Wtedy to będziemy mieć słabszego atakującego jak reprezentacja Finlandii...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Noworoczny »

Czy to oznacza, że będziemy z Finlandią przegrywać?
Jak napisałem, pozostaje jeszcze Bartman, który był jednym z naszych najlepszych zawodników w kadrze Bidżeja. Do tego mógłby grać z ulubionym sypaczem a Fabię też szybko rzuca na prawe. Pojedynczy blok, albo prosta albo silny plas po skosie i jedziemy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: niepoinformowany »

Noworoczny pisze: Jak napisałem, pozostaje jeszcze Bartman, który był jednym z naszych najlepszych zawodników w kadrze Bidżeja. Do tego mógłby grać z ulubionym sypaczem a Fabię też szybko rzuca na prawe. Pojedynczy blok, albo prosta albo silny plas po skosie i jedziemy.
A czemu silny plas? Chyba czego jak czego, ale siły to Bartmanowi nie brakuje ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Noworoczny »

On tak grał całe dwa sezony. Po prostej z pełną siłą a po skosie atak plasowany. To oczywiście nie były kiwki, lecz dość mocno zagrane piłki w wyraźną parabolą lotu, pod dziewiąty metr, trudne do obrony, gdy ktoś tam nie stał. Dzięki temu lecący środkowy nie dotykał w ogóle piłki i nie było wybloków. Prawie wszystkie piłki bite po przekątnej były nad blokiem. Musiał go tego Bidżej nauczyć, bo wcześniej tak nie grał. Można powiedzieć, że to były zagrania sztampowe. Oczywiście mowa o quickach. Przy sytuacyjnych było inaczej.
To był główny powód, dla którego Zibi patrzył wymownie na Boskiego, gdy ten wpuszczał Zagumnego na boisko. Guma nie umiał tak grać na prawe i wspomniana taktyka nie zdawała egzaminu. Dlatego też liczba rudych na boisku była zazwyczaj parzysta.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
emerencja
Posty: 1060
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: emerencja »

StanLee pisze:
Noworoczny pisze:W Brazylii na przyjęciu zdrowy Murilo. Na tego niesamowitego Kubę Jarosza już bym nie stawiał. Ktoś z młodych!
Wtedy to będziemy mieć słabszego atakującego jak reprezentacja Finlandii...
Z tym, że pomysł z Kubą to akurat nie mój. Kuba chyba był już obserwowany pod tym kątem. Antiga w rozmowie przed świętami wypowiadał na temat atakujących i jako takich, których gra mu się podoba wymieniał właśnie Jarosza, ale również Bołądzia i Muzaja, więc któryś z nich może być jako jeden z podstawowych do kadry do spółki z Konarskim.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: ciorny17 »

emerencja pisze:
Z tym, że pomysł z Kubą to akurat nie mój. Kuba chyba był już obserwowany pod tym kątem. Antiga w rozmowie przed świętami wypowiadał na temat atakujących i jako takich, których gra mu się podoba wymieniał właśnie Jarosza, ale również Bołądzia i Muzaja, więc któryś z nich może być jako jeden z podstawowych do kadry do spółki z Konarskim.
Nie wierzę w to co piszę, ale sezon reprezentacyjny 2015 na ataku rozpocznie chyba Kuba Jarosz. Konarski kontuzja, Muzaj kontuzja a jak gra to coś mu nie idzie, Bołądź w klaskaczu. Póki co to jedynie Jarosz i nikogo więcej nie widzę, no bo dalej nie wiem czy "Bartman-atakujący" umarł tak jak przed lat"Bartman-przyjmujący". Gromadowski kontuzja, Schulz nie gra, Romać fajnie się prezentuje, a dalej posucha.
Kłamca.
Lucian
Posty: 91
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:04
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Lucian »

Jak to kto? Łasko :D
Edyta

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Edyta »

Albo poprzestawiani przyjmujący, Buszek, Filip :P

Czas już chyba założyć wątek o reprezentacji 2015.
emerencja
Posty: 1060
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: emerencja »

A zatem zrobię to ja, jeśli mogę :)
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Chal »

Brazylia nie zagra w PŚ.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: MaciejJoker »

To dobra wiadomość dla nas. Nastawiamy się na tą imprezę, cel jest jasny, awans na IO. Powalczymy z Rosją, USA i Włochami. Ile ekip awansuje?
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: madlark »

chyba 2
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: MaciejJoker »

2 na 12 startujących ? :(
11 meczy w 2 tygodnie, co za bezsensowny turniej. Ciężej wygrać Puchar Świata niż Igrzyska Olimpijskie.
2012, 2013, 2015
sharkinator
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: sharkinator »

Puchar Świata w ogóle powinien zostać zlikwidowany. Albo liczba drużyn powinna być ograniczona do 6-8. A najgłupsze jest wliczanie tych zawodów do rankingu FIVB, gdzie jest chyba liczony na równi z MŚ i IO. Czyli taka Brazylia już będzie kilkadziesiąt punktów rankingowych w plecy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Noworoczny »

Dobry wynik w PŚ i Polska na drugim miejscu w rankingu, jak za Lozano.

Jeśli zaś idzie o liczbę drużyn, to pewne ograniczenie mogłoby być niezłe. Ale ja bym zostawił liczbę a skasował kontynentalne obwarowania. Niech gra 12 najlepszych dzień po dniu. To byłby hardkor.

A że tyle samo punktów co MŚ i IO? Bo to impreza podobnego kalibru. A wg wielu, którzy uważają, że tylko liga jest sprawiedliwa, nawet największego.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: SerCos »

Znamy już połowę uczestników Pucharu Świata 2015

Męski turniej:

Japonia (gospodarz)
Polska (MŚ)
Iran (ranking FIVB na 1 stycznia 2015)
Australia (ranking FIVB na 1 stycznia 2015)
Rosja (ranking CEV na 1 stycznia 2015)
Włochy (ranking CEV na 1 stycznia 2015)
+
2 najlepsze zespoły mistrzostw Afryki rozgrywanych w Kairze (20-31 lipca)
2 najlepsze zespoły turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w Cali w Kolumbii (19-23 maja)
2 najlepsze zespoły turnieju Final Four rozgrywanych w Detroit (21-23 maja)

I tak w mistrzostwach Afryki wezmą udział Egipt, Tunezja, Kamerun, Algieria i Rwanda.
W Kolumbii zagrają Argentyna, Wenezuela, Kolumbia i Chile.
W USA zagrają USA, Kuba, Kanada i Meksyk

- - - - -

Żeński turniej:

Japonia (gospodarz)
USA (MŚ)
Chiny (ranking FIVB na 1 stycznia 2015)
Korea Płd (ranking FIVB na 1 stycznia 2015)
Rosja (ranking CEV na 1 stycznia 2015)
Serbia (ranking CEV na 1 stycznia 2015)
+
2 najlepsze zespoły mistrzostw Afryki rozgrywanych w Nairobi (10-21 czerwca)
2 najlepsze zespoły turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w Buenos Aires (1-7 czerwca)
2 najlepsze zespoły turnieju Final Four rozgrywanych w Hawanie (5-7 czerwca)

W mistrzostwach Afryki w Kenii wezmą udział Kenia, Kamerun, Egipt, Algieria, Senegal, Tunezja.
W Argentynie zagrają Argentyna, Chile, Peru, Kolumbia, Urugwaj.
Na Kubie zagrają Kuba, Dominikana, Portoryko, Kanada.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: timshel »

sharkinator pisze:A najgłupsze jest wliczanie tych zawodów do rankingu FIVB, gdzie jest chyba liczony na równi z MŚ i IO. Czyli taka Brazylia już będzie kilkadziesiąt punktów rankingowych w plecy.
Nie będzie taka Brazylia kilkadziesiąt punktów w plecy http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/5 ... nking-fivb
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Noworoczny »

Pełna tragedia. Bardzo żałuję wyboru tego chachmęta i złodzieja na stanowisko. Wiadomo było, że to najgorsza kandydatura.
Najtrudniejszy turniej na świecie, niezwykle prestiżowy, i bez punktów. Teraz kilka innych czołowych kadr powinno się wycofać. Dla kwalifikacji to niewielka zmiana a uniknie się wielu kontuzji i przemęczenia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: StanLee »

Bardzo dobra decyzja. To tylko kwalifikacje.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: sb.slav »

Noworoczny pisze:Pełna tragedia. Bardzo żałuję wyboru tego chachmęta i złodzieja na stanowisko. Wiadomo było, że to najgorsza kandydatura.
Najtrudniejszy turniej na świecie, niezwykle prestiżowy, i bez punktów. Teraz kilka innych czołowych kadr powinno się wycofać. Dla kwalifikacji to niewielka zmiana a uniknie się wielu kontuzji i przemęczenia.
Wszystko pod Brazylijczyków, jestem w ciężkim, negatywnym szoku :|
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: StanLee »

Czyli Brazylijczycy mając pewny awans do Igrzysk, mieliby walczyć ... w kwalifikacjach do Igrzysk, bo inaczej tracą w rankingu? Tak, to byłoby sprawiedliwe. Opanujcie się. :) Decyzja jest słuszna, zwłaszcza, że kwalifikacje można wywalczyć pokonując Rosję i Bułgarię, a można wywalczyć je po wygranej z Portoryko, Portugalią i Indonezją.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Chal »

Też nie rozumiem, po co we Włoszech zwycięzca fazy zasadniczej traci siły na play-offy, przecież kwalifikację do LM już ma.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: StanLee »

Już nie przesadzajcie, że to taki prestiżowy jest ten Puchar Świata, ciekawe dlaczego takie potęgi jak Chiny czy Brazylia nie chcą brać w nim udziału. Może jednak tutaj przede wszystkim chodzi jednak o te kwalifikacje olimpijskie, co? ;) Poza tym, w momencie, gdy miejsce na PŚ jest przyznawane na podstawie rankingu FIVB, ABSURDEM byłoby, żeby Puchar Świata ten ranking tworzył.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Chal »

Ja już się naczytałem, jak stracił na prestiżu PP, gdy odebrano zwycięzcy kwalifikację do LM. A później widzę, jak znany że swojego wybuchowego charakteru Nowakowski po ostatniej akcji wykopuje piłkę pod sufit Ergo Areny. Także tego...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Erchembod »

Puchar Swiata to byl kiedys bardzo prestizowy - wtedy mianowicie, zanim stal sie kwalifikacja olimpijska.
Grali wszyscy najlepsi, pelnymi skladami, a zwyciestwo warte bylo praktycznie tyle co mistrzostwo swiata.
Teraz zostala tylko wyczerpujaca formula, niewspolmierna do faktycznej wartosci sportowej tego turnieju.
Wystepy gospodarza olimpiady w PS (a wiec druzyny juz zakwalifikowanej i majacej walczyc w turnieju kwalifikacyjnym) - to kuriozum, bez wzgledu na to jak liczyc za to rankingowe punkty (badz ich nie liczyc).

A tak w ogole - od tego roku druzyny europejskie maja Igrzyska Europejskie, gdzie za wystepy ekip siatkarskich sa przyznawane punkty do rankingu FIVB. Jest tak?
Jesli tak, to chcialem tylko zauwazyc, za ze analogiczne Igrzyska Panamerykanskie punktow do rankingu nie ma w ogole (i jak siegam pamiecia - nigdy nie bylo).
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: sb.slav »

StanLee pisze:Czyli Brazylijczycy mając pewny awans do Igrzysk, mieliby walczyć ... w kwalifikacjach do Igrzysk, bo inaczej tracą w rankingu?
Bycie gospodarzem ma swoje przywileje - jak brak wyczerpującej walki o awans, ale również powinno znaleźć się coś, co wyrówna ten handicap. Np. brak punktów do rankingu za udział w jakimś turnieju kwalifikacyjnym do tej imprezy. Do tej pory tak było i nikomu to nie przeszkadzało, ale w FIVB rządzi brazylijska szajka, która swoją drogą w części wylądowała w pudle w swoim kraju, więc mamy same zmiany na korzyść gospodarza.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: ldz »

Erchembod pisze: A tak w ogole - od tego roku druzyny europejskie maja Igrzyska Europejskie, gdzie za wystepy ekip siatkarskich sa przyznawane punkty do rankingu FIVB. Jest tak?
na pewno za występ będą punkty do rankingu CEV, który jest liczony inaczej niż ten FIVB (dla mnie niepojęte, że MIstrzostwo Świata dało nam w nim tak mało punktów, no ale to CEV jest; to nie organizacja tylko stan umysłu). A że po rankingu CEV potem kwalifikowane są zespoły do turniejów kwalifikacyjnych, PŚ i tego typu rzeczy to warto w nich powalczyć o niezły wynik. Skoro za Igrzyska Panamerykańskie nie ma punktów do rankingu FIVB to i logicznie powinno ich nie być za IE.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: Erchembod »

Doczytalem - prawdopodobnie sie zgadza, punkty licza sie do rankingu CEV, i jest gites.
Zasugerowalem sie tym tekstem, a moze go i niedokladnie zrozumialem: http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/4 ... e-ma-sensu
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Odp: Puchar Świata 2015 i 2019

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Ja już się naczytałem, jak stracił na prestiżu PP, gdy odebrano zwycięzcy kwalifikację do LM. A później widzę, jak znany że swojego wybuchowego charakteru Nowakowski po ostatniej akcji wykopuje piłkę pod sufit Ergo Areny. Także tego...
To jakie jest Twoje stanowisko? Bo wg mnie to ''tylko'' cholernie wymagająca i bardzo wartościowa pod względem sportowym kwalifikacja olimpijska, która nie udokumentowana podobnym wynikiem na Igrzyskach jest bezwartościowa, jeżeli nie uznajemy samego udziału na Igrzyskach za sukces. Gdyby PŚ był czymś więcej niż kwalifikacjami do Igrzysk, to nie rezygnowałyby z niego Chiny czy Brazylia, czyli drużyny aktualnych (na tamten czas) mistrzyń olimpijskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”