Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Czas głosowania minął 9 wrz 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
Brak głosów
Iran
0
Brak głosów
Kanada
0
Brak głosów
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 88

kamil1404
Posty: 167
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 23:05
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kamil1404 »

Ja z kolei wierzyłem w typerze i się nie myliłem :)
Amerykanie jeszcze w tym turnieju nie grali pod taką presją, wznieśliśmy się na poziom z MS 2014 i wszystko poszło tak jak powinno. Była waleczność i walka do końca. NIesamowity Kubiak!!! Ależ to jest Walczak!!! Trochę słabiej Kurek, ale najważniejsza wygrana.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: meduza123 »

Kamil92 pisze:
Jutro trzeba dać odpocząć Kubiakowi, bo będzie bardzo potrzebny w meczu z Włochami.
Może też Kurkowi, dzisiaj wyglądał słabiej a dalej w ataku prawie 50%, z tym że co najmniej 4 piłki były na przebicie ratunkowe.

Naprawdę super. Teraz kibicować Argentynie i Rosji. Rosja ma zagrywkę a to jak widać wystarcza na Amerykanów, mogą coś ugrać. Nawet punkt... Fajnie by było już się nie emocjonować bo 2 tygodnie emocji to już dla mnie trochę za dużo... nie idzie funkcjonować normalnie:D:D:D
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Guilder »

Przedłużam optymizm do środy. 8-)

Mamy swój złoty czas, oby objął resztę turnieju. I Igrzyska siłą rozpędu też.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Marcy$ »

I niech się chowają CI, co korespondencyjnie porównywali nas i stany... co z tego, że USA tłukli wszystkich, jak na nas się zatrzymali!!

Jesteśmy mocni. Cholernie niewygodni do gry. Niby inni wyglądają często lepiej, to my wygrywamy... oby tak dalej!!

Tego się nie spodziewałem...
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: martin123154 »

MaciejJoker pisze:196 użytkowników obserwuje ten dział.
Ile było na finale MŚ 2014 Polska - Brazylia ?

Edit: Już 228

180 gości :D
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

ale Kurek miał parę wystaw w 3 secie, z których nie za bardzo mógł coś zrobić, więc to mu też skuteczność popsuło. Niemniej, dobrze, że jak jemu szło słabiej to reszta pociągnęła :)
hmm, chyba bym jutro wyszła Mika-Buszek-Drzyzga-Konarski-Bieniek-Nowakowski-Zatorski (ewentualnie Gacek, ale Paweł chyba daje radę) i w razie przewagi większe roszady. Kubiak zdecydowanie musi dostać odpoczynek, bo padnie z Włochami, a tego byśmy nie chcieli :P ależ walczak jest z niego niesamowity. W ogóle fajnie się ogląda tą drużynę :)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Kamil92 »

Zapomniałem o Zatorskim, zagrał genialnie i przyćmił mocno Shojiego. Genialny występ mimo problemu z ręką.
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Marcy$ »

Zatorski 76% w przyjęciu... Kubiak 64% w ataku.

I bez Kurka też można grać... bez jego zagrywek i z kiepską jak na ten turniej skutecznością (46%).
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: meduza123 »

Koniec ciszy medialnej:p
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Wojtek60 »

Dziękuję ci Polsko !!! Dziękuję, że dałaś nam takich chłopców jak Michał KUBIAK... Tylko tacy ludzie w sporcie są wstanie coś osiągnąć i mogą odwrócić losy spotkania. Wspaniała walka, nieustępliwość, zadziorność, WIARA i niezwykła ambicja ! Amerykanie pękli, ponieważ spotkali wielki opór po drugiej stronie. Ja czekam teraz na komentarz Pana Roberta Santilli... I czekam na mecz Rosja-USA. Rosja nie ma wyjścia musi walczyć dla Europy...Wzruszyłem się, dzięki pozdr wszystkich kibiców
kamil1404
Posty: 167
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 23:05
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kamil1404 »

Równo w 1. rocznicę zdobycia Mistrzostwa Świata 2014 znowu wznosimy się na wyżyny!
Nam potrzebne są takie turnieje, gdzie ciągle rozgrywamy mecze, podczas których rodzi się drużyna i z każdym meczem ekipa się rozpędza. Stefan przygotowywał drużynę właśnie pod te 3 ostatnie mecze, wtedy miała być najwyższa forma i dyspozycja, stąd te korespondencyjne pojedynki są bez sensu w kwestii porównywań. Taka analogia sprzed roku :)
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: martin123154 »

Jutro na pewno Rosjanie zagrają na 100% bo mogą wyrzucić USA z "dwójki" przez co mieli by łatwiejsze kwalifikacje, pytanie tylko czy są w stanie ??? ??? ;)
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Mateja »

Tymczasem, Australia pokonała Iran 3-0. Ciekawe, bo jak patrzyłem wczoraj na kurs na Bwinie to u tych pierwszych, był on dość duży. Można było zagrać :)
Matius

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Matius »

Pewność siebie USA trochę zmalała, Rosja na pewno będzie walczyła. Zobaczymy ;)

Pięknie się oglądało takich walczaków, Michał Kubiak w tej chwili jest jak Giba dla starej Brazylii.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: tomasol »

Zwycięstwo wspaniałe i do tego nad przeciwnikiem, który regularnie nas ostatnio ogrywał. Szkoda tylko, że Włosi pokonali Rosjan, bo pozostawało by tylko wygrać z Japonią i awans mielibyśmy już w kieszeni. Ale co się odwlecze to nie uciecze :D . MVP dałbym Zatorskiemu, choćby za to, że zagrał najrówniej z całego zespołu, i do tego na wysokim poziomie. Reszta zagrała trochę czarne-białe, ale jednak z przewagą białego. W zasadzie wszystkich wypada pochwalić, bo nawet jak gdzieś psuli to nadrabiali gdzie indziej. Jak choćby Kurek, który zagrywki psuł na potęgę, ale kilka bardzo trudnych, sytuacyjnych piłek nam skończył.

I tak patrząc z perspektywy wcześniejszych spotkań USA i naszych, to myślę, że jednak te parę trudnych pojedynków wyszło nam na dobre. Amerykanom szło łatwo, ale kiedy napotkali zdecydowany opór to nie potrafili zareagować.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: MaciejJoker »

martin123154 pisze:Jutro na pewno Rosjanie zagrają na 100% bo mogą wyrzucić USA z "dwójki" przez co mieli by łatwiejsze kwalifikacje, pytanie tylko czy są w stanie ??? ??? ;)
Oczywiście, że są w stanie.
2012, 2013, 2015
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: meduza123 »

MaciejJoker pisze:
martin123154 pisze:Jutro na pewno Rosjanie zagrają na 100% bo mogą wyrzucić USA z "dwójki" przez co mieli by łatwiejsze kwalifikacje, pytanie tylko czy są w stanie ??? ??? ;)
Oczywiście, że są w stanie.
Wygrywając z USA 3-0 chyba zachowują szanse na awans nawet. Oczywiście wtedy zależą od nas wtedy:D
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: sb.slav »

Bieniek do Śwędra na pan, myślałem, że są na ty. Skromnie tak, z szacunkiem :)

A Japonii lepiej nie lekceważyć, bo ostatnio Japońce w PŚ rugby ograli wielkich faworytów z RPA. My jesteśmy w takiej samej sytuacji, dzwigając brzemię niepokonanego faworyta.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: KChudz »

meduza123 pisze:
MaciejJoker pisze:
martin123154 pisze:Jutro na pewno Rosjanie zagrają na 100% bo mogą wyrzucić USA z "dwójki" przez co mieli by łatwiejsze kwalifikacje, pytanie tylko czy są w stanie ??? ??? ;)
Oczywiście, że są w stanie.
Wygrywając z USA 3-0 chyba zachowują szanse na awans nawet. Oczywiście wtedy zależą od nas wtedy:D
Owszem. Zależą wtedy nie tylko od nas ale także od Argentyny, bo słabo z setami u nich.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: grzegorzg »

Kiedyś zastanawiałem się czy z Amerykanami nie stanie się tak, jak z ich kolezankami...
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Przemyslaw »

Ja mam wrażenie, że za mojego życia jeszcze nigdy Polska reprezentacja siatkówki nie była takim faworytem w starciach z takimi potęgami jak Rosja, USA czy Włochy. Ogromnie to cieszy.
Osobiście niemal płakałem po odejściu Ignaczaka, Wlazłego, Zagumnego i Winiarskiego (zwłaszcza po tym pierwszym) ale jak się dzisiaj okazuje każdy z nich ma świetnego następce - Zatorski, Kurek, Drzyzga, Mika/Buszek (Kubiaka nie wymieniam bo jest już w kadrze od lat).
Nie wiem dlaczego ale mimo ciężaru meczu dość spokojnie go oglądałem, nie stresowałem się zbytnio będąc niemal pewnym wygranej, skończyło się idealnie. Całego meczu nie będę analizował ale jedna rzecz mi jakoś szczególnie się na oczy rzuciła.
Mianowicie jak Kurkowi nie wychodziło na zagrywce to przestawił się na flota. Niby nic specjalnego ale wg. mnie to dobitnie świadczy o tym jak Bartek dorósł - nie szło z mocnej zagrywki to zamiast regularnie psuć lepiej nawet flotem przenieść piłkę na stronę przeciwnika, niech piłka będzie w grze a wówczas różnie może być, jest blok, jest obrona.

P.S.
Bo chyba przegapiłem jakiś moment a Swędrowski w trakcie bodajże 3 seta mówił coś o problemach z palcami Zatorskiego. Czy ktoś wie co jest na rzeczy? Powybijał paluchy czy coś w tym stylu?
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Mateja »

Przemyslaw pisze: P.S.
Bo chyba przegapiłem jakiś moment a Swędrowski w trakcie bodajże 3 seta mówił coś o problemach z palcami Zatorskiego. Czy ktoś wie co jest na rzeczy? Powybijał paluchy czy coś w tym stylu?
Przy jednej z obron poszedł na całość i niefortunnie wylądował udem/biodrem na palcach. Niby mu tą rękę bandażowali, ale powinno być ok.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Brawo Polska !!! !!!
Ale nie tylko zawodnicy, bo mam wrażenie, że byliśmy dziś bardzo dobrze przygotowani taktycznie.
Można by wyróżniać indywidualnie, bo Kubiak był świetny, podobnie Bieniek czy np. ten o którym mało się mówi, Zatorski.
Pokonaliśmy trochę Amerykanów własną bronią bo mocno ich odrzuciliśmy.
A i mam wrażenie, że nie był to najlepszy mecz Christensona na tym turnieju. Za mało Andersona było w Side Oucie.
Szansę na zwycięstwo mamy spore, ale kto wie czy to nie będzie kolejny wielki turniej przegrany przez Amerykanów gdzie byli faworytami.
Jutro zapewne "Rosyjski Niedźwiedź" będzie chciał pomóc Włochom i Polakom, a przede wszystkim sobie, bo po co na turnieju kontynentalnym Polacy i Włosi od których dostało się bęcki.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

Przemyslaw pisze: P.S.
Bo chyba przegapiłem jakiś moment a Swędrowski w trakcie bodajże 3 seta mówił coś o problemach z palcami Zatorskiego. Czy ktoś wie co jest na rzeczy? Powybijał paluchy czy coś w tym stylu?
w drugim secie bodajże w obronie się tak przeturlał, że swoim biodrem sobie rękę przygniótł, trochę mu opatrywali w międzyczasie.

tak mi się kojarzy nasza drużyna - na początku spokojnie a potem rozpęd
https://www.youtube.com/watch?v=LRLdhFVzqt4
:D
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
SevenUP
Posty: 982
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: SevenUP »

Rosja może awansować tylko jeśli USA i Włosi jeszcze po razie przegrają. A my i tak jeśli przegramy z Włochami to odpadniemy.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: meduza123 »

SevenUP pisze:Rosja może awansować tylko jeśli USA i Włosi jeszcze po razie przegrają. A my i tak jeśli przegramy z Włochami to odpadniemy.
Nieprawda. Jak Rosja ogra USA to mają już po 2 porażki i nas nie ruszą. A my możemy ograć Włochów i wtedy 3 drużyny mają po 2 porażki i liczymy punkty, ratio itd.. Więc Rosjanie mają o co grać, raz aby mieć łatwiej w styczniu, 2 aby walczyć o cień swojej szansy z PŚ, 3 aby samemu się odbudować.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, o 12:03 przez meduza123, łącznie zmieniany 1 raz.
SevenUP
Posty: 982
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: SevenUP »

meduza123 pisze:
SevenUP pisze:Rosja może awansować tylko jeśli USA i Włosi jeszcze po razie przegrają. A my i tak jeśli przegramy z Włochami to odpadniemy.
Nie prawda. Jak Rosja ogra USA to mają już po 2 porażki i nas nie ruszą. A my możemy ograć Włochów i wtedy 3 drużyny mają po 2 porażki i liczymy punkty, ratio itd.. Więc Rosjanie mają o co grać, raz aby mieć łatwiej w styczniu, 2 aby walczyć o cień swojej szansy z PŚ, 3 aby samemu się odbudować.
Miałem na myśli, że jeśli USA wygra z Rosją, a my przegramy to odpadniemy. W innym wypadku jest tak jak napisałeś.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Przemyslaw »

Tak nawiasem, powiedzcie mi proszę czy dobrze liczę:
W przypadku gdyby np. Polska wygrała z Włochami 3:2 oraz z Japonią 3:2, miała komplet 10 zwycięstw mogłaby nie zdobyć kwalifikacji olimpijskiej?
Bo jeśli tak to chyba jakiś absurd :)
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

no nie, przecież liczą się zwycięstwa w pierwszej kolejności, nie punkty. Jak zbierzemy do końca same zwycięstwa to nie dość, że awansujemy to zdobywamy PŚ.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Murilo0 »

Liczba zwycięstw jest brana pod uwagę w pierwszej kolejności.
All work and no play makes Jack a dull boy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”