Uniwersjada 2009- Belgrad

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Arff »

Już dzisiaj rozpoczęła się Uniwersjada w Belgradzie :) Polacy grają już pierwszy mecz z, lekko mówiąc, nie najlepszą reprezentacją Hong- kongu, dość powiedzieć że mają tylko tylko 7dmiu zawodników w okolicach 180cm :D po dwóch setach dostają niemiłosierne baty i w dwóch pierwszych setach nasi chłopcy bawią się z rywalem ogrywając ich kolejno do 11 i 10 :D W pierwszym secie na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy przy 8:3, na drugą przy.... 16:4 :D

Zapraszam na relację na żywo tutaj: http://results.ub2009.org/results/index.html

oraz na niektóre mecze polaków i nie tylko na eurosport 2:

Czwartek, 2 lipca:



Mężczyźni:

RPA - Korea Południowa, godz. 15:00

Szwecja - Rosja, godz. 18:00

Serbia - Liban, godz. 20:00



Piątek, 3 lipca:



Kobiety:

Tajwan - Chiny, godz. 15:00



Mężczyźni:

Korea Południowa - Rosja, godz. 18:00

RPA - Serbia, godz. 20:00



Niedziela, 5 lipca:



Mężczyźni:

Kanada - Słowenia, godz. 10:00*

Czarnogóra - Turcja, godz. 12:00*

RPA - Rosja, godz. 15:00

Serbia - Szwecja, godz. 20:00



Kobiety:

Włochy - Serbia, godz. 18:15



Poniedziałek, 6 lipca:



Mężczyźni:

Australia - Polska, godz. 15:00

Rosja - Serbia, godz. 20:00



Kobiety:

Szwecja - Korea Południowa, godz. 18:00



Wtorek, 7 lipca:

Ćwierćfinały kobiet, godz. 15:00, 18:00, 20:00



Środa, 8 lipca:

Mecz rankingowy, godz. 13:00, 15:00

Półfinały kobiet, godz. 18:00


Czwartek, 9 lipca:

Ćwierćfinały mężczyzn, godz. 13:00; 15:00; 18:00



Piątek, 10 lipca:

3. miejsce kobiet, godz. 18:00

Finał kobiet, godz. 20:00



Sobota 11 lipca:

Finał mężczyzn, godz. 18:00
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Arff »

Polska – Hongkong 3-0 (25:11, 25: 10, 25:12)
Set 1:

8-3 - pierwsza przerwa techniczna

16-4 - druga przerwa techniczna
Set 2:

8-4 - pierwsza przerwa techniczna

16-6 - druga przerwa techniczna
Set 3:

8-3 - pierwsza przerwa techniczna

16-6 - druga przerwa techniczna

Polska w składzie:
Oczko, Janeczek, Wrona, Buszek, Pawliński, Mikołajczak, Stańczak (Iibero) W najbliższym czasie podam kto i ile punktów zdobył :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Chal »

Coś mię tu nie gra, Mikołajczak na środku grał czy o co tu chodzi? :P

Masz dostęp do jakichś statystyk?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Arff »

Na stronie Fisu.net jest wszystko... ale statystyki jeszcze nie dotarły :) Jak będą to podam na forum :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Arff »

Są statystyki z meczu Polaków i tutaj jest trochę zabawnie... jak już zauważył Chal, w składzie widnieje tylko 1 środkowy... a przyczyną jest to, że na środku, obok Wrony wystąpił......... Janeczek, a na ataku Mikołajczak :) Janeczek całą młodzeńczą karierą rozegrał na środku i okazał się lepszy od powołanych środkowych :)

Już po tych statystykach widać że Kuba Oczko bardzo dobrze prowadził grę, bo atak rozkłada się bardzo równo... najwięcej punktów zdobył Mikołajczak- 9 bo miał aż 4ry asy serwisowe :)
Link do statystyk...
http://results.ub2009.org/results/pdf/V ... 047ENG.pdf
Ostatnio zmieniony 2 lip 2009, o 13:39 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Chal »

Pewnie kibice w Częstochowie pamiętają, jak Robert Szczerbaniuk zagrał na przyjęciu... Mogą się spodziewać więcej takich manewrów, Grzegorz Wagner jak widać lubi szukać zawodnikom nowych pozycji ;) Janeczek cały mecz na środku, Mikołajczak dwa pierwsze sety na ataku, a trzeci na przyjęciu, z kolei w trzecim na atak wchodzi Tomczyk. Do tego cały trzeci set na przyjęciu gra też nominalny libero, Potera, i zdobywa w tym czasie 4 punkty ;) Szaleństwo jakieś :D

E: No i się minimalnie spóźniłem ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Arff »

Pobawili się trochę chłopaki :D Pewnie kupa śmiechu była :) Jeżeli taki był cel Wagnera, to zrobił świetny manewr rozluźniający dla zawodników :) Ale dlaczego Janeczek, a nie Kosok na środku ??? :)

Szczegółowe statystyki

Mikołajczak zagrywał 26 razy przy 7dmiu pełnych rotacjach :D czyli średnio zagrywał prawie 4ry razy, podczas każdego wejścia na zagrywkę :D


Wszystko jasne na temat tej rotacji w składzie:
Dziś w meczu z Hongkongiem na środku przez cały mecz zagrał atakujący AZS-u Częstochowy Bartosz Janeczek. Z czego wynikała ta decyzja?
- Mamy pewne problemy ze środkowymi, to nie są, co prawda, jakieś groźne urazy, ale nie chcieliśmy ryzykować, bo turniej jest długi. Najśmieszniejsze jest to, że im mniej trenujemy tym więcej mamy urazów. Bartek akurat nadawał się do gry na tej pozycji (w kadrze juniorów grał na pozycji środkowego bloku, przyp. aut). Mogliśmy sobie dziś pozwolić na takie eksperymenty - kończy trener Wagner.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: dreamer »

Arff pisze:Już dzisiaj rozpoczęła się Uniwersjada w Belgradzie :) Polacy grają już pierwszy mecz z, lekko mówiąc, nie najlepszą reprezentacją Hong- kongu, dość powiedzieć że mają tylko tylko 7dmiu zawodników w okolicach 180cm :D po dwóch setach dostają niemiłosierne baty i w dwóch pierwszych setach nasi chłopcy bawią się z rywalem ogrywając ich kolejno do 11 i 10 :D W pierwszym secie na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy przy 8:3, na drugą przy.... 16:4 :D...
Bez urazy Arff, ale możesz odpowiedzioeć mi co tak bardzo bawi Cię w kontekście gry Polski B z Hongkongiem?

Pytam, bo nie da się tego ukryć, że zarówno Ty, jak i ja (i przynajmniej jeszcze kilkudziesięciu innych użytkowników) decydujemy w pewnym sensie o profesjonaliżmie forum dyskusyjnego Strefy Siatkówki. Myślę, że takie prześmiewcze posty nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji. Przy tym - jak skonfrontuje się je z merytoryczną krytyką np. poczynań Polski A w meczach z Brazylią w LŚ, za którą wielu fanów naszych zawodników od razu wznieciło falę krytykanctwa w stosunku do tych forumowiczów którzy odważyli się krytykować grę naszych - aż nadto dobitnie pokazują one, że nawet najbardziej zaangażowani w rozwój naszego forum uczestnicy, nie zawsze do końca dbają o profesjonalizm, rzeczowość i bezstronność wypowiedzi.

Szczerze mówiąc, ja z chęcią bym podyskutował o Uniwersjadzie i o siatkówce akademickiej, ale tej prawdziwie akademickiej (a nie tej np. akademickiej po szwedzku - z Nilssonem w składzie...).

Odnośnie samego meczu powiem, że nie podobają mi się eksperymenty Wagnera. O ile 30 lat temu - gdy wyszkolenie siatkarskie było uniwersalne - pochwalałbym to postępowanie, o tyle dzisiaj wydaje mi się działaniem na szkodę zawodników. Bo na szkodę reprezentacji raczej nie - przynajmniej w konfrontacji z "naprawdę akademickim" zespołem Hongkongu.

Eksperymentowanie z żółtodziobami doprowadzi do tego, że załapane przypadkowo błędne nawyki będą ich zmorą do końca kariery. No chyba, że trener Wagner myśli poważnie o zmianie pozycji kilku zawodników z Częstochowy i Uniwersjadę traktuje jako poligon doświadczalny - swoiste preludium do początkowego okresu pracy w klubie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

Arff pisze:
Wolą transmitować mecz Rosja-Szwecja czy RPA-coś tam od ciekawszych spotkań.
Akurat Szwecja-Rosja zapowiada się wyśmienicie :) Szwedzi przyjechali 1wszą reprezentacją z Marcusem Nilssonem na czele, a Rosja... jak to Rosja... pewnie zobaczymy kilku młodych zawodników z Superligi :)
Nie wiedziałem, że Szwedzi taką ekipą wezmą. No to mecz zapowiada się ciekawie. Tyle, że oprócz Nilssona nie ma tam nikogo, tak na prawdę :) . A jak Rosjanie wezmą Mikhailova itd.(oczywiście jeżeli lepsi będą mogli startować) to faworyt jest tylko jeden.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Arff »

Bez urazy Arff, ale możesz odpowiedzioeć mi co tak bardzo bawi Cię w kontekście gry Polski B z Hongkongiem?

Pytam, bo nie da się tego ukryć, że zarówno Ty, jak i ja (i przynajmniej jeszcze kilkudziesięciu innych użytkowników) decydujemy w pewnym sensie o profesjonaliżmie forum dyskusyjnego Strefy Siatkówki. Myślę, że takie prześmiewcze posty nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji. Przy tym - jak skonfrontuje się je z merytoryczną krytyką np. poczynań Polski A w meczach z Brazylią w LŚ, za którą wielu fanów naszych zawodników od razu wznieciło falę krytykanctwa w stosunku do tych forumowiczów którzy odważyli się krytykować grę naszych - aż nadto dobitnie pokazują one, że nawet najbardziej zaangażowani w rozwój naszego forum uczestnicy, nie zawsze do końca dbają o profesjonalizm, rzeczowość i bezstronność wypowiedzi.
Celem mojego postu nie było prześmiewanie reprezentacji Hongkongu, przedstawiłem tylko aktualny stan rzeczy, a uśmieszki nie były złośliwe... jestem jednym z ofiar ery gadu-gady i uśmieszki typu :D czy :) robię już automatycznie, czasem nawet zastępując nimi znaki interpunkcyjne... A jeśli chodzi o wyśmiewanie przeciwnika to jestem zdecydowanym przeciwnikiem takie nie sportowej postawy, do każdego przeciwnika trzeba mieć szacunek, ale jak ktoś przegrywa do 11 i 10 to przecież nie napiszę że mecz jest wyrównany, a Hongkonk nieźle sobie radzi...
(a nie tej np. akademickiej po szwedzku - z Nilssonem w składzie...).
Zgadzam się... bez obrazy dla samego zawodnika, ale już po samym stylu gry widać że z nauką czy inteligencją nie ma zbyt wiele wspólnego...
Odnośnie samego meczu powiem, że nie podobają mi się eksperymenty Wagnera. O ile 30 lat temu - gdy wyszkolenie siatkarskie było uniwersalne - pochwalałbym to postępowanie, o tyle dzisiaj wydaje mi się działaniem na szkodę zawodników. Bo na szkodę reprezentacji raczej nie - przynajmniej w konfrontacji z "naprawdę akademickim" zespołem Hongkongu.
Napisałem już wcześniej, że Wagner musiał wystawić Janeczka na środku z konieczności, bo środkowi złapali drobne kontuzje i nie chciał ryzykować jakimś większym urazem, bo to długi turniej... Co do akademickości Hongkongu, to tak się składa, że ekipa Polski też jest w całości akademicka w pełnym tego słowa znaczeniu... chłopaki z Częstochowy uczą się na częstochowskiej AJD i w zeszłym roku zdobyli akademickie mistrzostwo Polski... reszta chłopaków także uczęszcza normalnie na zajęcia na takich samych warunkach jak reszta studentów...

Doskonałym przykładem nie akademickości może być Egipt, bo jestem prawie pewien, że chłopakom z reprezentacji mistrzów afryki po prostu rozdali indexy na kilka dni przed Uniwersjadą...
Eksperymentowanie z żółtodziobami doprowadzi do tego, że załapane przypadkowo błędne nawyki będą ich zmorą do końca kariery. No chyba, że trener Wagner myśli poważnie o zmianie pozycji kilku zawodników z Częstochowy i Uniwersjadę traktuje jako poligon doświadczalny - swoiste preludium do początkowego okresu pracy w klubie.

dreamer
Jeżeli chodzi o Janeczka, to całą juniorską karierą grał na środku i już więcej ewentualnych złych nawyków nie złapie... reszta zawodników, którzy zmienili pozycję, to zawodnicy uniwersalni... Mikołajczak gra na pozycjach 2 i 4, Tomczyk identycznie, a Sobala również grał w swojej karierze na przyjęciu z atakiem i dopiero gdy się okazało, że nie urośnie został przestawiony na libero... myślę że te zmiany były mniej radykalne, niż ta Janeczka i pozycję są do siebie podobne...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: xyz91 »

Po tym co wczoraj widziałem to Rosja jest bezdyskusyjnym faworytem bieżących rozgrywek. W grze zespołu widać spokój i mądrość a poza tym bardzo dobre przygotowanie taktyczne. Cieszy mnie to, że zespół prowadzi tak wybitny trener jak Boriss Kolcins (wbrew pozorom jest to Rosjanin).
xyz91
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Arff »

skończył się kolejny mecz reprezentacji Polski na uniwersjadzie, tym razem Polacy, nie bez problemów, wygrali z ZEA 3:0 (14, 28, 17) link go statystyk: http://results.ub2009.org/results/pdf/V ... 050ENG.pdf

Jak widać z rewelacyjnej strony pokazał się Bartek Janeczek który zdobył 15 punktów( 2 blokiem, 13 atakiem) notując przy tym skuteczność 86% efektywności w ataku (13/15 prób zamienił na punkty) nieźle również Mikołajczak 8 punktów w ataku z 50% skuteczności i 1 blok... w drugim secie, pomimo początkowej dominacji i wyniku 6:1 dla Polaków, ZEA pokazało że w siatkówkę grać potraf, a set kończył się na przewagi... jak można zauważyć w temacie o azjatyckiej LM, na półwyspie arabskim jest najsilniejsza liga w Azji,a ZEA przyjechała swoją pierwszą reprezentacją...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
mateusz99
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2008, o 18:11
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: mateusz99 »

Dajcie moze link, gdzie mozna zobaczyc te mecze, bo chyba w necie tez mozna oglądać eurosport 2 ;)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

Chiny - Tajwan 3:0 (25:12, 25:15, 25:11) - mecz taki sobie. Trochę kombinacji, ale jak to w żeńskiej siatkówce. Raz pokazane były statystyki to Tajwanki miały skuteczność w ataku 23/85, czy coś takiego :) . Ale za to dużo obron. Można powiedzieć, że obie ekipy miały ok. 50% skuteczności w obronie.

Słowenia - Kanada 3:2(25:14, 25:20, 16:25, 18:25, 15:13) - oglądałem tylko 4 i 5 set, ale niektóre ataki były rodem z siatkówki męskiej. Szczególnie podobały mi się ataki reprezentantek Słowenii.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: evija »

Polska - Turcja 3:1 (29:27, 25:16, 20:25, 28:26)

Było gorąco, ale jest do przodu i to najważniejsze...
a Serbia wystawiła pierwszy skład na czele z Djerisilo, Nikolic, Ognjenovic, Krsmanovic... widać im zależy :P I zabolała ich porażka z naszymi dziewczynami 2 lata temu w Bangkoku :D Teraz nam będzie bardzo ciężko obronić tytuł/zdobyć ponownie, ale gdyby tego dokonały nasze reprezentantki, to na pewno będzie to smakować podwójnie dobrze ;) No, ale skupmy się na kolejnych meczach, a medalami będziemy się martwić jak będziemy o nie grać. Mocne są również Włoszki czy Rosjanki, więc możemy zostać z niczym.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Nagor »

Dziś Polska się nie pokazała z dobrej strony. Przegraliśmy z ... Czechami 3:1
...
Raff
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2007, o 23:18
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Raff »

męzczyźni: Polska 3-0 (25:15, 25:12, 25:17) Australia.
co tam się z tym składem działo? :o :]
Nie widziałem niestety spotkania, ale słyszałem że w 3.secie Mikołajczak po bodaj 4-5 latach przerwy wrócił na rozegranie z przymusu :] :]
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Chal »

Nieco inaczej to wyglądało. Wagner postanowił skorzystać z możliwości dwukrotnego wprowadzenia tego samego zawodnika z ławki na parkiet w jednym secie, więc mecz zaczęliśmy... bez rozgrywającego, lecz z Mikołajczakiem na zagrywce. Po serwisie zmienił go Oczko, po trzech przejściach nastąpiła zmiana powrotna, a po zagrywce Janeczka tego z kolei zmienił Antosik. Następnie podobny manewr został powtórzony, ale później Wagner chyba się nieco pomylił, bo za Antosika pod siatkę wrócił znowu Janeczek, a Oczko trzeci raz Mikołajczaka już zmienić nie mógł i Paweł musiał dograć seta do końca jako rozgrywający (zresztą wcześniej spełniał tę rolę wtedy, gdy on serwował, a pod siatką był już Janeczek). W kolejnym secie już takich kombinacji nie było i dopiero w końcówce nastąpiła klasyczna podwójna zmiana, kiedy Oczkę i Janeczka zmienili Antosik i Mikołajczak. W trzecim secie z kolei Mikołajczak wyszedł na przyjęciu obok Tomczyka, a na podwójne zmiany razem z Antosikiem wchodził Buszek. Za Mikołajczaka dwukrotnie pojawił się do drugiej linii Potera, który za drugim razem, w końcówce seta, został pod siatką. To chyba na tyle, jeśli chodzi o roszady Wagnera ;) O samym meczu nie ma raczej co pisać, ogromna przewaga naszych w każdym elemencie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

Wczoraj Szwecja przegrała z gospodarzami Uniwersjady Serbią 1:3(20:25, 22:25, 27:25, 14:25). Jak zwykle w Szwecji szalał Nilsson, ale sam spotkania nie wygra. Bodajże zdobył 28 pkt. U Serbów dobrze grał Dokić. No, ale mistrzostwo w zagrywce pokazał wczoraj Petrić. Od stanu 14:13(w 4 secie) wykonał 10 zagrywek z rzędu. Dzisiaj zostanie rozegrane najciekawsze spotkanie Uniwersjady Rosja - Serbia.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Aloha
Posty: 65
Rejestracja: 21 gru 2008, o 14:32
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Aloha »

Chal pisze:Wagner postanowił skorzystać z możliwości dwukrotnego wprowadzenia tego samego zawodnika z ławki na parkiet w jednym secie,
Hmm, skąd ten przepis?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Chal »

Nie mam pojęcia, sam się zdziwiłem, jak się o tym dowiedziałem. Może FIVB chce sprawdzić takie rozwiązania na, jakby nie spojrzeć, średnio prestiżowej imprezie, może to pomysł organizatorów Uniwersjady, naprawdę nie wiem...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Aloha
Posty: 65
Rejestracja: 21 gru 2008, o 14:32
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Aloha »

Chal pisze:jak się o tym dowiedziałem
Czy można spytać gdzie? Komentatorzy telewizyjni coś o tym wspominali?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Chal »

W zasadzie to najpierw spostrzegłem to w którymś z wcześniejszych spotkań, kiedy bardzo mnie zdziwiło to, jakim prawem na boisko wchodzi zawodnik, który już kilka ustawień wcześniej pojawił się na nim z ławki, a następnie na nią wrócił. Dopiero wczoraj przekonałem się, że nie był to żaden błąd sędziów, a po prostu taki jest przepis, komentatorzy też coś wspomnieli o rozmowie z Wagnerem na ten temat i przyznali nawet, że chyba w największym stopniu spośród wszystkich trenerów potrafił z tego skorzystać.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Aloha
Posty: 65
Rejestracja: 21 gru 2008, o 14:32
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Aloha »

Dzięki, to będzie to:

=> http://www.ub2009.org/eng/Contents/Cont ... =53&id=459
=> Technical Handbook - Volleyball
=> http://www.ub2009.org/dokumenta/PDF/Teh ... eyball.pdf
=> 2.3.16 FIVB Substitution System Rules Test – “Four Players in One Position” (strona 22)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

Wczoraj Serbia przegrała 0:3 z Rosją(21:25, 20:25, 25:27). Ilinich rozwalił Serbów wczoraj w 3 secie. Od stanu 21:14(jeśli się nie mylę) wykonał bodajże 8 zagrywek, z czego z 4 asy. No i potem Rosjanie dobrze zagrali blokiem i w obronie. Nie oglądałem pierwszych dwóch setów, ale zdziwiłem się, jak pokazali statystyki na koniec spotkania. Sborna - 39/90, Serbia - 29/77 :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Nagor »

Podobno z Niemcami bardzo dobrze serwował Oczko, czy były to te jego skróty?
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Elgarten »

Spory sukces polskich siatkarek, które dziś awansowały do półfinału. W 1/4 nasze zawodniczki ograły Japonię 3:1. Miałem okazję obejrzeć ten pojedynek i trzeba uczciwie powiedzieć, że nie stał on na zachwycającym poziomie(może za dużo ostatnio napatrzyłem się na LŚ ??? ;) ). Azjatki jak zwykle świetnie broniły, ale miały problem ze skutecznym wykończeniem swojej akcji. W drużynie podopiecznych trenera Błaszczaka na największe pochwały zasłużyły: Zaroślińska i Okuniewska. Niektóre wymiany trwały bardzo długo, spotkanie na pewno kosztowało Polki sporo sił. Niestety półfinał z Serbkami już jutro, mam nadzieję, że biało - czerwone zdążą zregenerować siły przed kolejną trudną batalią, której stawką będzie już finał Uniwersjady :) .
Brawa także dla chłopaków. Polacy pokonali Niemców 3:1 i awansowali do kolejnej rundy turnieju. Zdecydowanie najlepiej punktującym siatkarzem wśród wybrańców trenera Wagnera był Buszek, który zdobył 21 punktów.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: evija »

To raczej norma, a nie wielki sukces dla dziewczyn ;)
Wszak w Izmirze srebro, a w Bangkoku złoty medal.
Teraz jednak będzie trudniej, bo Serbia na drodze, znacznie mocniejsza niż ta, którą ograliśmy w finale 2 lata temu. Nie oglądałam meczu, bo wybrałam się do Piły na spary kadry A, ale mam nadzieję, że damy Serbkom radę, choć będzie to trudne do wykonania...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Elgarten »

Niestety Polki gładko poległy w półfinale. Nasze siatkarki przegrały z Serbią 0:3(17,17,15).
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

A jakim składem zagrała Serbia, bo jeżeli najmocniejszym to nie ma co się dziwić ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”