Uniwersjada 2009- Belgrad

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Arff »

Kadra Serbii:

Serbia SRB - Majstorovic Jasna
Serbia SRB - Djerisilo Stankovic Ivana
Serbia SRB - Brakocevic Jovana
Serbia SRB - Rasic Milena
Serbia SRB - Bursac Sanja
Serbia SRB - Popovic Silvija
Serbia SRB - Krsmanovic Natasa
Serbia SRB - Veljkovic Stefana
Serbia SRB - Vesovic Jovana
Serbia SRB - Nikolic Jelena
Serbia SRB - Antonijevic Ana
Serbia SRB - Ognjenovic Maja
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

Ta Djerisilo jest niesamowita. 24 pkt w 3 setach to wyśmienity wynik. Skuteczność nieco ponad 50%. W meczu Chiny-Serbia zachowała zimną krew w ważnych momentach. Pod koniec 4 seta była nie do zastąpienia. Skończyła 3 ważne ataki, a były to piłki sytuacyjne.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: dreamer »

Może część z was będzie niechętnie patrzyła na mój post, w którym nie pierwszy już raz na tym forum chcę zwrócić uwagę, że z ducha akademickiej sportowej rywalizacji nie zostało już niestety wiele.
Serbki to jedna z tych drużyn, których skład wygląda bardzo wątpliwie w kontekście konieczności gry na Uniwersjadzie sportowców - studentów. Nie chcę wszystkim po kolei zaglądać w "szkolne CV", ale Jelena Nikolić indeksu nie widziała od bardzo dawna.
Zresztą... śmieszą mnie składy kilku drużyn w których pojawiają się zawodniczki pierwszych reprezentacji i to jeszcze grające na codzień poza granicami kraju.
Szkoda, że parcie na sukces zabija ducha rywalizacji fair play.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: evija »

Niechętnie patrzeć ?

To absolutne 100% racji co napisałeś!!!!!!! Takie praktyki są naprawdę godne potępienia. Gospodarzom naprawdę bardzo "zależało" jak widać. Pomyliło im się IO z Uniwersjadą? Taka jest właśnie idea, że mają występować sportowcy-studenci . Żeby nie krytykować tylko Serbek dodam, że w naszej kadrze też były pojedyncze przypadki załatwiania indeksu na ostatnią chwilę... ale to dotyczy może góra paru (2-3) zawodniczek w przeciągu ostatnich 3 Uniwersjad, bo akurat u nas dużo dziewczyn naprawdę studiuje. Kadra Serbii budzi jednak spore emocje.

Ciężko się dziwić, że nasza młodzież+kadra B dostała baty... sama Djerisilo nas rozwaliła...
Gdybyśmy my wystawili skład typu Glinka, Podolec, Skowrońska, Bednarek, przeciwko młodzieży serbskiej to wynik byłby pewnie taki sam.

P.S. A chłopcy właśnie przegrali ćwierćfinał z Brazylią 1:3. Szkoda.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

Terzić wystawił można powiedzieć normalny skład reprezentacji A. Uważam, że z Uniwersjadą powinno być trochę jak z nożną na Igrzyskach. Czyli 9(11) zawodników do 23 roku życia i 3 starsze studentki, a nie "studentki".
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Elgarten »

Po wczorajszej porażce z Brazylią, dzisiaj nasi chłopcy przegrali z Serbią 2:3 i zagrają tylko o 7 miejsce. Wśród gospodarzy nie do zatrzymania Dokić, który zdobył 22 pkt, u nas niestety zabrakło lidera, który wziąłby na siebie ciężar zdobywania punktów(najwięcej uzyskał Mikołajczak notując 12 oczek).
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: evija »

Siatkarki zdobywają brązowy medal pokonując Rosję 3:1 (20:25, 25:23, 25:22, 25:19)

Gratulacje!!!!!!!!
Najlepsze na boisku w dzisiejszym meczu były moim zdaniem Wellna i Okuniewska :)
Kasia Wellna: 14pt z ataku 14/27, 5 asów serwisowych (w tym 3 w serii) i 1 blok
Bera Okuniewska: 11 pt z ataku 11/18, 5 bloków

Brawa dla całej ekipy, wszystkich zawodniczek, sztabu szkoleniowego. Mamy kolejny medal do kolekcji, tym razem brąz. To jest klasa przez 4 lata być na podium cały czas srebro Izmir 05', złoto Bangkok 07', brąz Belgrad 09'

Udział w 3 medalowych turniejach zaliczyła Dominika Koczorowska, choć zaliczyła to nieodpowienie słowo, bo była podstawową środkową naszej ekipy, a podczas tej Uniwersjady także kapitanem drużyny .

Jeśli chcecie sobie zobaczyć statsy z meczu: http://results.ub2009.org/results/pdf/V ... 001ENG.pdf

a tu całościowe statsy naszej ekipy: http://results.ub2009.org/results/pdf/V ... ry=POL.pdf

oraz dostępne do wyboru z meczów: http://results.ub2009.org/results/ENG/Z ... XXXENG.htm

Miła informacja na koniec dnia po porażce z Finlandią ;)
Szkoda, że dziś solidarnie chłopaki przegrywali i LŚ i UNI, ale chociaż dziewczyny mają medal, szkoda, że na naszej drodze stanęła pierwsza reprezantacja Serbii... ale nie ma co gdybać, liczy się medal ;)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

WTF?? Paulina Maj - 100% przyjęcia, a rosyjska rówieśniczka chyba 98%. Jakiś błąd się wkradł czy jak??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: evija »

To zależy od kryteriów dobrego przyjęcia jakie przyjął sobie statystyk/cy na ten turniej. Widać są baaardzo tolerancyjni, bo jak spojrzeć na statystyki generalnie wśród zespołów to wiele ma wysokie wskaźniki tj. procenty.

Coś miłego dla serca:
Nasza brązowa ekipa :)
Nasza brązowa ekipa :)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

Rosjanie zdobyli złoto pokonując Brazylię 3:0 (25:19; 25:22, 25:23). Obejrzałem tylko drugi set, ale nie wiem co to za reprezentacja była(chodzi mi o Brazylię). Najwyższe prowadzenie 9:1, a potem 16:8. Potem Rosjanie się pogubili i Brazylijczycy doszli na 24:22. Rosjanie mają na prawdę utalentowanych młodych graczy. Myślę, że za rok zobaczymy któregoś z Rosjan w kadrze A.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3862
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: tomasol »

Nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi do imprez typu uniwersjada - oględnie mówiąc jej poziom pozostawia sporo do życzenia i prawdę powiedziawszy grają w niej zespoły dość przypadkowe, złożone raczej z zawodników nie mających jakichś większych szans na grę w pierwszych reprezentacjach - poza rzecz jasna pewnymi wyjątkami.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Mate »

tomasol pisze:Nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi do imprez typu uniwersjada - oględnie mówiąc jej poziom pozostawia sporo do życzenia i prawdę powiedziawszy grają w niej zespoły dość przypadkowe, złożone raczej z zawodników nie mających jakichś większych szans na grę w pierwszych reprezentacjach - poza rzecz jasna pewnymi wyjątkami.
Myślę, że Kalinina, Scherbinina, Ilinykcha czy Danilova w Sbornej zobaczymy na pewno.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Nagor »

Mate pisze:
tomasol pisze:Nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi do imprez typu uniwersjada - oględnie mówiąc jej poziom pozostawia sporo do życzenia i prawdę powiedziawszy grają w niej zespoły dość przypadkowe, złożone raczej z zawodników nie mających jakichś większych szans na grę w pierwszych reprezentacjach - poza rzecz jasna pewnymi wyjątkami.
Myślę, że Kalinina, Scherbinina, Ilinykcha czy Danilova w Sbornej zobaczymy na pewno.
Kalinin to ten Dennis? Jeśli tak, to już grał w LŚ.
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4622
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: niepoinformowany »

Nagor pisze:
Mate pisze:
tomasol pisze:Nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi do imprez typu uniwersjada - oględnie mówiąc jej poziom pozostawia sporo do życzenia i prawdę powiedziawszy grają w niej zespoły dość przypadkowe, złożone raczej z zawodników nie mających jakichś większych szans na grę w pierwszych reprezentacjach - poza rzecz jasna pewnymi wyjątkami.
Myślę, że Kalinina, Scherbinina, Ilinykcha czy Danilova w Sbornej zobaczymy na pewno.
Kalinin to ten Dennis? Jeśli tak, to już grał w LŚ.
Dokładnie on, chyba 2 tygodnie temu komentator wspominał o jego absencji ze względu na przygotowania do tej imprezy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: xyz91 »

Mate pisze:
tomasol pisze:Nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi do imprez typu uniwersjada - oględnie mówiąc jej poziom pozostawia sporo do życzenia i prawdę powiedziawszy grają w niej zespoły dość przypadkowe, złożone raczej z zawodników nie mających jakichś większych szans na grę w pierwszych reprezentacjach - poza rzecz jasna pewnymi wyjątkami.
Myślę, że Kalinina, Scherbinina, Ilinykcha czy Danilova w Sbornej zobaczymy na pewno.
Daniłow ma dosyć dużą konkurencję w rep. jeśli chodzi o atak ale jeśli będzie grać na wysokim, stabilnym poziomie to myślę, że w "19" Rosji znajdzie się na pewno.
Co do Szczerbinina to w Rosji uważa się, że ten chłopak ma większy potencjał niż Wołkow- jego gra w reprezentacji jest tylko kwestią 2-3 sezonów gry na wysokim poziomie w Superlidze.
Ilinych- wychowanek klubowego systemu szkolenia Lokomotiwu-Biełogorie. W Biełgorodzie uważa się go za nawet zdolniejszego niż Biriukow (również wychowanek LB). Dmitrij Ilinych stara się upodobnić w grze do samego Wielkiego Siergieja Tietiuchina.
Kalinin już w reprezentacji zadebiutował tak więc o nim nie piszę.
xyz91
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uniwersjada 2009- Belgrad

Post autor: Guilder »

xyz91 pisze:(...)Dmitrij Ilinych stara się upodobnić w grze do samego Wielkiego Siergieja Tietiuchina.
(...)
Wzór istotnie godny naśladowania, jednak będzie mu bardzo ciężko, zwłaszcza że w Rosji na technikę zbytnio się nie stawia.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”