Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Brasil

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Brasil »

pozytyw pisze:Myślę, że ten jeden mecz wzmocni ich bardziej niż Brazylię wygrana w PWM.
Myślę, że Rosjanie ten turniej przegrali, będąc wyraźnymi faworytami, więc nie wiem co ich ma wzmocnić.
Mateusz1993 pisze:A przecież jeszcze jest Butko, ale ponoć gdy jest Pavlov on grać nie może i na odwrót.
Nie ponoć, a na pewno - w danej reprezentacji może grać tylko jeden gracz, który ma za sobą występy w innej kadrze - i dobrze, bo podkradający sąsiadom zawodników Rosjanie byliby trochę za bardzo faworyzowani...
Mateusz1993 pisze:Jednak za kluczowe uważam wejście Baranowicza, kolejny dobry mecz tego zawodnika, 3 seta zakończył przecież asem. W rozegraniu również dobrze, choć miał kilka nieszczęśliwych wyborów w ostatnim secie.
Baranowicz świetnie rozgrywa, ale mi najbardziej imponuje jego zagrywka - z Brazylią cztery asy, z Iranem, przez 5 setów prawie 30 serwisów, a w lidze ma najwięcej asów z całej Maceraty i jest w ścisłej czołówce ligi. Dał mu pograć Berruto i niespecjalnie widzę powody, dla których za rok Travica miałby być pierwszym graczem na swojej pozycji w kadrze. Baranowicz w takiej formie to klasa światowa, zobaczymy, czy ten poziom utrzyma - nie widzę powodów, przez które miałoby tak nie być.

Co do Iranu, kibicowałem ich, trochę poobserwowałem i jeżeli jakaś reprezentacja ma pole do największego progresu, to nie jest to wcale Argentyna, Amerykanie, a właśnie podopieczni Velasco. Organizacja gry, organizowanie akcji po obronie, jej relacja z blokiem - poezja, minimalizacja błędów własnych przy zachowaniu efektywności zagrywki. Ta zespołowość, brak wybijających się indywidualności, powyższe atuty, przypomina to, czym ten turniej wygrała ... Brazylia - choć oczywiście Iran nie ma siatkarzy formatu Bruno czy Wallace'a i nie gra tak szybko jak Brazylia. Na pewno Iranowi brakuje trochę indywidualności - ich najlepsi zawodnicy to środkowy i libero, obaj światowa klasa, dobrzy rozgrywający, ale brak im skuteczności na skrzydłach. Ale gdy Ghaemi, Mirzajanpour czy Ghafour zrobią progres, to Iran będzie dużo lepszy - a przecież już teraz, na Pucharze Wielkich Mistrzów, odnieśli więcej zwycięstw niż Włosi. A ci młodzi skrzydłowi zaczną grać lepiej. No i bardzo wyrównany skład - 12-tu siatkarzy podobnej klasy, przez co zmiany na kazdej pozycji nie powodują straty jakości w grze. Do tego naprawdę młody skład, drugi najmłodszy na Pucharze. Świetne mają perspektywy.

A Włosi? Savani? Parodi? Łasko? Z wyjściowego składu z finału ME '11 i meczu o brąz w Londynie grało dwóch siatkarzy (Birarelli i Zajcew), a i tak z tej najlepszej trójki, w meczach między sobą wypadli dosyć widocznie najlepiej właśnie podopieczni Berruto, a traktowali ten turniej zdecydowanie najbardziej treningowo i rozpoznawczo. A szkoda, bo w innym wypadku mogliby go wygrać. Lanza najlepszy - przed sezonem napisałem, że w rok może zrobić karierę a'la Kaliberda i na razie się to sprawdza - bardzo dobry w ataku, dobry w przyjęciu i obronie, lepszy od Denisa na bloku, za to musi tak jak Niemiec poprawić zagrywkę.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Erchembod »

Pardon! Eder byl w kadrze Brazylii.

Co kompletnie nie zmienia faktu, ze Canarinhos wygrali turniej bedac w nienajmocniejszym skladzie.
I tego im gratuluje:)))
A pare interesujacych mnie meczow - obejrze sobie ex post;))

Aha! Do kol. Brasila:
Dante nie gral w poprzednich PWM z powodu kontuzji (2005) i klopotow osobistych ze zdrowiem syna (2009).
Teraz nie gral, bo Rezende go nie powolal do ostatecznej kadry - i to jest zasadnicza roznica.
I tak jest dobrze, tak powinno byc. Zreszta i Dante, i Rezende chyba dobrze wiedza, ze czas tego pierwszego w reprezentacji po prostu sie skonczyl...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: pozytyw »

Brasil pisze:
pozytyw pisze:Myślę, że ten jeden mecz wzmocni ich bardziej niż Brazylię wygrana w PWM.
Myślę, że Rosjanie ten turniej przegrali, będąc wyraźnymi faworytami, więc nie wiem co ich ma wzmocnić.
Po raz kolejny wklepali Brazylii, co by nie było najgroźniejszemu przeciwnikowi. Dla mnie to ważniejsze niż wygranie całego turnieju, bo mają teraz przewagę psychologiczną nad Brazylijczykami.
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: PvK »

Brasil pisze:Na pewno Iranowi brakuje trochę indywidualności - ich najlepsi zawodnicy to środkowy i libero, obaj światowa klasa
Naprawdę znakomity, tym większa szkoda że z powodu problemów rodzinnych zdecydował się po turnieju zakończyć karierę.
Brasil

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Brasil »

Na ich szczęście libero to najmniej istotna pozycja w siatkówce. A Zarifa szkoda, aczkolwiek chyba wie, co dla niego najlepsze.

Iran ma całą gromadę tych siatkarzy młodego pokolenia, bardzo wyrównany skład, więc kogoś znajdą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”