Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Czy polska reprezentacja wygra turniej IE Baku 2015?

Czas głosowania minął 30 cze 2015, o 16:58

Tak
16
34%
Nie
31
66%
 
Liczba głosów: 47

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

grzegorzg pisze:Szalpuk oddycha "rękawami". Dlaczego nie może dostac zmiany nawet w 2 linii na kogos z lepszym przyjeciem?
Też mam wrażenie, że jest strasznie zmęczony już tym turniejem. Na zagrywkę jak staje to wygląda i oddycha jakby przebiegł jakiś długi dystans.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: akukuk »

Ale to, co zrobił Konarski przy setowej dla Rosjan w trzecim secie... No nie można zrobić niczego głupszego w takiej sytuacji. I niczego bardziej demotywującego cały zespół.

E: Po co ten Grzechnik na tą zagrywkę...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: krzysiu »

3 set był najważniejszy ,a w 4 naszym brakło sił i dokładności w przyjęciu przez co gramy strasznie czytelną siatkówkę
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: mily66 »

Ktoś uciszy tego marnego Magierę ? Proszę.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: hunter »

Ech...taki piękny pościg, dwa niedokładne przyjęcia Szalpuka banalnej zagrywki Markina, dwie sytuacyjne nieskończone i po zabawie, szkoda.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: akukuk »

Ależ nieszczęśliwe te dwa ostatnie mecze. Szkoda chłopaków, bo fajnie grali.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

W zasadzie częściej nie rozumiem Kowala niz rozumiem. Szalpuk w drugiej bez zmiany na przyjeciu. Po raz n-ty. A pipa przeciez i tak nie gramy.
Atakujacy nie przystawali do poziomu.

Ogólnie szkoda, ale fajnie się zaprezentowali. Niestety, tylko wrażenia nam pozostają....
Ostatnio zmieniony 28 cze 2015, o 09:00 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: PJ_volleyball »

Granie do Romacia w końcówkach wiąże sie właśnie z takim czymś.
Mało co trzyma jednak kierunki. Szkoda tej sytuacji, bo grał bardzo dobrze po wejściu na parkiet. Taki trochę jeździec bez głowy.

Gdybym rozgrywał przy pilce setowej (ranga spotkania nie wazna) i miał taka sytuację:
-Romac na prawym w drugiej linii
-Stevie Wonder na lewym
-Anita Włodarczyk na pajpie
-Tyrion Lannister na krótkiej

To bym kiwnal.
Taka hipotetyczna sytuacja. Za Romacia można wstawić Jarosza. Też bym kiwnal, ewentualnie złapał piłkę w ręce i sobie poszedł


Fajnie grają chłopaki.
Aczkolwiek przyjęcie w parze Szalpuk-Sliwka naprawdę mocno przeciętnie wygląda.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

No cóż, zagraliśmy dobry turniej i byliśmy o krok od medalu, nie udało się. Dwa tygodnie temu większość zapytana o to kto jakie ma szanse na wygranie pewnie powiedziałby o takiej kolejności: Niemcy, Bułgaria, Rosja, Polska i prawdopodobnie tak się to skończy. Tak jak mówiłem, byliśmy o mały kroczek od medalu, przegrywając z praktycznie pierwszym garniturem Bułgarii w tiebreaku i z młodą reprezentacją Rosji wszystkie sety na przewagi.
Zabrakło prawego skrzydła przez cały turniej, bo grę w ataku trzymało lewe skrzydło. Zabrakło może trochę zmian zwłaszcza w tym ostatnim meczu. Takich, o których mówił @grzegorzg, bo o tym, że Szalpuk słabo przyjmuje to wie prawie każdy, a i tak ani razu nie wszedł Buchowski do drugiej linii. W końcu zabrakło zdrowia, bo rozegraliśmy 5 bardzo długich pojedynków i zwłaszcza te pierwszy 3 ciężkie przeprawy dały o sobie znać w końcówce turnieju.
Do pozytywów trzeba zaliczyć postawę naszych młodych przyjmujących. Śliwka rozpoczął słabo, jak na siebie, zwłaszcza w ataku grał przeciętnie, a i przyjęcia nie trzymał tak jak potrafi. Aczkolwiek w ostatnich dwóch meczach zagrał wyśmienicie. Szalpuk za to rozpoczął świetnie, był bardzo skuteczny, ale trzeba przyznać, że w ostatnich meczach spuścił trochę z tonu. Nie mówię, że zagrał słabo, bo moim zdaniem zagrał bardzo dobrze, zwłaszcza na to, że w ataku dostawał piłki na podwójny i potrójny blok, a i tak potrafił trzymać naszą grę w ataku.
Na plus także Kędzierski, naprawdę mocno mnie zaskoczył swoją grą. Był dokładny i pewny, podejmował dobre decyzje. Można psioczyć, że mało gry środkiem, ale nasze przyjęcie zbytnio na to nie pozwalało.
To co mnie zaskoczyło to zagrywka Szalpuka. Podczas sezonu w Polsce było widać, że trochę zagrywkę poprawił, ale liczba asów jakie posłał w tym turnieju jest naprawdę godna uwagi.
Będziemy mieli mnóstwo pociechy z Olka i Artura w niedalekiej przyszłości.

Co do Rosji, to Vlasov bardzo przypomina Muserskiego, choć zagrywka nie ta. Kliuka męczony w przyjęciu niemiłosiernie, ale trzeba przyznać, że świetnie sobie radził w tym elemencie. W przyjęciu zdecydowanie przewyższa naszego ofensywnego, czyli Szalpuka. To granie nim na dwójce miało go chyba zahartować no i tak jak mówiłem, zagrał świetnie, chociaż cierpiał na tym jego atak, w którym był przeciętny.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2015, o 09:42 przez Kamil92, łącznie zmieniany 1 raz.
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: dakuul »

Złośliwości, złośliwości... Czyli - jak zawsze.

To kogo proponujecie na atak? Jak dla mnie Romać zagrał przyzwoicie wobec ogólnej malizny prezentowanej przez Konarskiego. I nie opowiadajcie, że grał/zagrywał/bronił tak źle, jak w Plus Lidze, bo to zwyczajnie nie jest prawda. To od Konarskiego należało oczekiwać więcej. Znacznie więcej. Nie obchodzi mnie, ile czasu w tym sezonie ligowym spędził na parkiecie. Pojechał, to znaczy był gotowy do gry JAKO PIERWSZY ATAKUJĄCY.

Problem leży w doborze zawodników na całą imprezę. Nie wiem, czy były to autonomiczne decyzje Kowala, czy kompromisy powiązane z Antigą. Niestety, słabo zagrali tzw. doświadczeni zawodnicy z Woickim (dla mnie wyjątkowo niewyraźnie), Kosokiem i niestety - Konarskim na czele. Nieco zawiodła mnie również gra Wojtaszka.

Zauroczyła mnie gra Śliwki. Jak dla mnie - ma ogromny potencjał i spore umiejętności. Pamiętam młodziutkiego Winiarskiego (do którego często się go porównuje)...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: krzysiu »

Dla mnie też zaskoczenie największe to Michał Kędzierski - Zagumny to to nie jest :) ale przy jakimś prowadzeniu go i polepszeniu dokładności może być fajnym rozgrywającym i w miarę wysokim.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

dakuul pisze:Złośliwości, złośliwości... Czyli - jak zawsze.
Czy ja wiem ?
Natomiast jestem pewien, że od zawodnika aspirujacego do poziomu reprezentacyjnego należy miec jakieś oczekiwania. W szczególności nie powinien atakować w sytuacjach trudnych 10 cm nad siatką w srodek bloku. Na tym poziomie atakowanie z pełna moca po dłoniach (nawet w środek bloku) nie powinno stwarzać problemów.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

dakuul pisze:To kogo proponujecie na atak?
Ja liczyłem na Bołądzia, uważam, że ma większy potencjał od Konarskiego i Romacia. Nie wiem czemu nie pojechał na te IE i nie chcę tutaj wysnuwać jakichś teorii o konflikcie z Kowalem, bo tego nie wiemy.
Wyżej też cenię oczywiście Boćka, który przez wiadome problemy nie może jeszcze grać. Myślę, że z takim Boćkiem w formie na ataku, walczylibyśmy dzisiaj o złoto z niemałymi szansami na zwycięstwo (inna sprawa, że gdyby byłby w formie, to pewnie byłby teraz w Teheranie).
Na papierze, przed turniejem para Konarski-Romać wyglądała dobrze. Mieszanka doświadczenia z młodością. Niestety turniej zweryfikował, zwłaszcza Dawida, który powinien zagrać lepiej. Miewał w tym turnieju momenty, ale to były dosłownie momenty dobrej gry.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: akukuk »

dakuul pisze: Niestety, słabo zagrali tzw. doświadczeni zawodnicy z Woickim (dla mnie wyjątkowo niewyraźnie), Kosokiem i niestety - Konarskim na czele. Nieco zawiodła mnie również gra Wojtaszka.
Z Woickim i w szczególności z Konarskim się zgadzam. Z Wojtaszkiem i Kosokiem absolutnie nie. Jak dla mnie obaj zagrali na solidnym poziomie. Wojtaszek potrafił trzymać przyjęcie i w obronie też wyciągał fajne piłki, z kolei Kosok w ataku nie zachwycał, ale w bloku grał nieźle i swoje dokładał.
Największe rozczarowanie to Konarski, po nim każdy oczekiwał, że będzie liderem tej reprezentacji i do niego można mieć najwięcej pretensji. A tu okazało się, że musi uznać wyższość swoich młodszych i zdecydowanie mniej doświadczonych kolegów, bo na przestrzeni całego turnieju i Śliwka, i w szczególności Szalpuk zagrali o klasę lepiej od niego i to oni ciągnęli ten wózek. Problem był taki, że nie mieli wsparcia z prawego skrzydła i tego jest najbardziej żal, bo to tutaj mieliśmy mieć pewniaka.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Chal »

Dryja widzę w fazie medalowej przez 9 setów imponujące 0 bloków. Za dużo słabych punktów było w tej kadrze, ale mimo to byli bardzo blisko w obu spotkaniach.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Matius

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Matius »

Ładny ostatni mecz ale przegrany, szkoda ale doświadczenie zebrane i można wyrobić sobie zdanie o paru zawodnikach. Przyszedł czas na oceny:

Śliwka - bardzo dobry turniej, w ataku świetny, w przyjęciu też pewny. Tylko co z tą zagrywką?? Koniecznie do nauki czegoś lepszego niż baloniki.
Szalpuk - lider ataku, zagrywka mocna, przyjęcie niepewne. Ogólnie zagrał lepiej niż się spodziewałem.
Wojtaszek, Kosok - zagrali tak jak się od nich oczekuje.
Kędzierski - pewny, dokładny, zagrywka trochę szkodzi przeciwnikom, jedynie mało środkiem ale nie wiem czy to nie polecenia Kowala
Romać - w sumie grał dobrze ale przychodzi końcówka ważnych meczów i pograne... może to kwestia doświadczenia, może to co gorsza charakter, potencjał jest może nie duży ale jakiś.
Dryja - proszę komentatorów o nie podniecanie się tą żałosną zagrywką Dawida, fajnie leci ale 3/4 tych zagrywek to aut. W bloku mało, w ataku też mogło być lepiej.
Woicki - dramat, już wiadomo że czasy kadry powinny być za Pawłem bo nie mogłem już patrzeć na to kaleczenie wystaw.
Konarski - niemal dramat.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: adamow »

Po tak fatalnej końcówce turnieju w wykonaniu naszej reprezentacji ciężko cokolwiek powiedzieć :(
W ostatnich 2 meczach wyszły jak na tacy wszystkie błędy kadrowe popełnione przez Kowala. Zabrakło na rozegraniu Łukasza Żygadły, na ataku Maćka Muzaja i Michała Filipa, a na przyjęciu Zbyszka Bartmana, Wojtka Włodarczyka i Michała Ruciaka.

Pierwszy z 4 złotych medali jakie mieli wywalczyć w tym sezonie Mistrzowie Świata już uciekł bezpowrotnie. Po tym turnieju jeśli Kowal ma za grosz godności powinien się podać szybko do dymisji. Dość już kompromitowania kadry pod jego wodzą.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: krzysiu »

Brałeś coś ? Może ty się zgłoś do PZPS i zarekomenduj swoją kandydaturę
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: PJ_volleyball »

Dla mnie Konarski to zawodnik, który gwarantuje taki solidny, ligowy poziom. Takie 46% (przy dobrych wiatrach 47%) w ataku. Tak go widzę.

Nie wiem czy to jego wina, że za dużo od niego oczekujecie.


Dryja w bloku zawsze był przecietny. Woicki slabiutko.

Wojtaszek trzymał poziom, od Kosoka też jakoś szczególnie duzo nie oczekiwalem. Obecnie to taki solidny ligowiec. Szkoda, że w meczu z Bułgarami nie został do końca, bo Grzechnik nie podołał.

Szalpuk lider i strasznie się z tego cieszę. Będą z niego ludzie.
Śliwka też pozytywnie, ale myślę, że stać go na lepsza grę.

Największym wygranym wsrod Polaków (razem z Szalpukiem) jest Michał Kędzierski. Brawo! Pewnie prowadził grę, przyjęcie miał zazwyczaj mierne. Będą z niego ludzie.


Romaciem się za bardzo podnieciliscie i to zupełnie niepotrzebnie. Oprócz tego, ze jest leworeczny i ma dobra zagrywke to na razie nic ciekawego nie pokazał.
Miał kilka dobrych spotkań, ale Krzysiek jak wchodził na PlusLigowe parkiety to tez takie spotkania miał. A w jakim miejscu jest teraz?

Brakuje Romaciowi zdecydowanie trzymania kierunków. Ma ten atak monotonny, raczej celowego, zamierzonego obijania rąk to u niego też nie widać. Uderzenie mocne, takie suche, ale co z tego.

Na trochę słabszym poziomie w sezonie klubowym zagrał Adamajtis, a jakoś nikt nie wpycha Pawła do kadry. Zagrywke miał znacznie słabsza, ale ogólnie w przekroju całego sezonu jakoś znacznie gorzej nie grał.
Romac korzysta z tego, że "wyskoczyl" w tym sezonie, miał przebłyski naprawdę dobrej gry, nie był rozpisany. I oczywiście korzysta z posuchy na tej pozycji.

Czekam na kolejny sezon klubowy. Za mało materiału jak dla mnie. Zobaczymy czy w kolejnym sezonie się poprawi, czy bedzie widać postepy. I czy wywalczy sobie w ogóle pewne miejsce w składzie.

Może trochę kpntrowersyjna opinia, możecie się nie zgadzać.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: pewniak »

Fajny turniej Kadry B.
To co mieli obowiązek wygrać wygrali. W meczach z drużynami, które przed turniejem stawiane były przed nami, powalczyliśmy.
Kilka rzeczy mamy wyjaśnionych. Znaczy Antiga ma:
- Woicki się nie nadaje
- Konarski pewnego poziomu nie przeskoczy
- Szalpuk jest realną opcją na czwartego
- Kosok w razie pomoru na środku też wypełni lukę
- Kędzierski chyba wywalczył sobie pozycję nr 3 na rozegraniu
- Śliwka potwierdził, że jest nadzieją, ale jeszcze nie w tym sezonie.

Jeszcze raz apeluję o opanowanie z tą krytyką. Obniżcie swoje oczekiwania. Drużyna sklecona na poczekaniu stanowi zaplecze kadry Antigi. Skoro ten nie widział w niej Bartmana, Włodarczyka czy Muzaja, to trudno, żeby oni się w niej znaleźli. Zresztą po fakcie łatwo mówić kogo brakowało. Moim zdaniem (generalizując) drużynie do medalu brakło lepszego atakującego. Ale ten lepszy gra w LŚ. Innych nie mamy. I tyle. Bez tego więcej się nie da.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: mmb »

Z Kędzierskiego wyrośnie nam taki drugi Żygadło? Chyba byśmy się zbytnio nie obrazili :)
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: dakuul »

Nie, ja nie narzekam. Dla mnie wynik tej kadry B jest lepszy niż oczekiwałam. Tylko mam swoje refleksje dotyczące nie gry, ale składu kadry. Od razu zaznaczam, że coś mi mogło umknąć, bo koniec roku to dla mnie trudny czas i mogłam czegoś nie doczytać. Liczę na odpowiedzi/podpowiedzi forumowiczów.
1. Skąd w kadrze B na tej dziwnej imprezie wziął się Woicki? A gdzie Pająk? Przegrał rywalizację? Kontuzja?
2. Rzeczywiście nie było innych środkowych? A może warto było zabrać do Baku choćby Wronę, który przeklaskuje Ligę Światową w kwadracie. A jak wróci Kłos to może nie znaleźć miejsca w 14. Grzechnik, hm powiem eufemistycznie, że miał mało okazji do pokazania się. Kosok gra jak gra - raz lepiej, raz gorzej.
3. Jaki był cel występu w Baku? Oprócz ogrywania młodych, czyli dokładnie trzech graczy: rozgrywającego i dwóch przyjmujących. No dobrze, jeszcze i Romacia.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Mateusz1993 »

Czwarte miejsce wydaje się być najgorsze dla sportowca, no ale tak oceniając na chłodno z perspektywy obserwacji ten wynik przyjmuje jako niezły. Polacy wygrali z kim mieli wygrać, a i też przegrali z kim mieli przegrać. Więc tego czwartego miejsca w żadnym wypadku nie oceniłbym negatywnie. Skupię się teraz na jeszcze paru kwestiach. Co pokazał ten turniej?
Czy ktoś zachwycił? Czy ktoś rozczarował?
Pewnie niektórzy wypisaliby tu tych doświadczonych, ale szczerze mówiąc, ja od nich wcale niczego wielkiego nie oczekiwałem. W żadnym wypadku nie widziałem, Konarskiego w roli lidera. Woicki również nie dał za wiele pozytywnego, ale jak ktoś pisał jego prime time był dosyć krótki. No i tym sposobem, jak jesteśmy przy Pawle, to na plus należy ocenić występ Kędzierskiego, z tego co widziałem, to określiłbym, że szansę swoją wykorzystał (wobec miernej postawy Woickiego). Jeśli chodzi o Kosoka, to nie przypisałbym go ani do rozczarowań, ani do zaskoczeń, bo słaby atak trochę rekompensował dobrą grą w bloku.
Nasz drugi środkowy, Dryja, również tak bliżej neutralu, bo za postawę w ataku należy mu się mała pochwała- grał dobrze w tym elemencie 58% skuteczności, mała ilość błędów, czap ciut więcej bo 8% jego ataków było blokowanych. Słaba postawa na bloku, z podstawowych skrzydłowych tylko Śliwka miał mnie bloków (o 1) zagrywka nienajgorzej. Więc ogólnie neutral, pierwszy jego duży turniej więc niech będzie mały plusik.
No i przejdźmy teraz do naszych skrzydeł. Zacznę od Szalpuka, bo według mnie był to nasz najlepszy zawodnik na tym turnieju i tylko potwierdził moje przypuszczenia, że z obecnych w Baku zawodników ma największe szansę najszybciej wejść do kadry Antigi. Czy Artura oceniłbym jako pozytywne zaskoczenie? Nie, a co więcej nie powiedziałbym, aby jego gra była jakaś bardzo dobra, bo zagrał mniej więcej to czego od niego oczekiwałem, no może poza zagrywką, bo tu zagrał na prawdę fajnie, najwięcej asów w drużynie (18) przy wcale nie tak dużej ilości błędów (16). Jeśli chodzi o jego atak, to również był on na dobrym poziomie 51% skuteczności przy 38% efektywności, byłoby lepiej, ale (to na ile widziałem) głównie on dostawał śmieci. Najwięcej break pointów (57), a co warte podkreślenia tylko 5% jego ataków kończyło się punktowym blokiem rywali i to uznaję za bardzo fajny wynik.
No to weźmy na tapetę Olka Śliwkę. Statystyki wykręcił identyczne jak kolega z Polibudy z zeszłego sezonu. Jednak wizualnie bardziej podobała mi się gra Szalpuka. A do tego Olek miał mniej break pointów i był bezużyteczny na zagrywce, tylko 4 asy przy 26 błędach.
No to teraz Szymon Romać, miał ułatwione zadanie bo jego konkurentem był Konarski i być może dla tych co od Dawida oczekiwali niewiadomo czego, to Szymon wypadł nienajgorzej. Owszem w zagrywce zmiażdżył swego konkurenta. Trzeba podkreślić, że ataków wykonał mniej (co przeważnie daje większe szansę na lepszą skuteczność).
Ale właśnie w tym elemencie również był lepszy 52% do 47%. Ale ewidentnie miał problem z błędami własnymi w ataku, bo stanowiły one aż 22% wszystkich prób, gdzie u Konara było to ledwie 5%. Jeśli porównać ataki zablokowane lepszy debiutant 6% przy aż 11% u Konara- najwięcej w naszym zespole, z graczy, którzy odgrywali jakąś rolę (Grzechnika miał 17% zablokowanych).
Więc generalnie, obaj atakujący nie pokazali odpowiedniego poziomu, tyle, że dla jednego był to debiut, a drugi grał już w kadrze A. To tyle takich moich obserwacji i kilku danych statystycznych. ;)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: SerCos »

Pojawiła się informacja, że rozgrywki w 2019 roku zostaną zorganizowane w Mińsku na Białorusi :D Holendrzy zrezygnowali z organizacji jeszcze przed rozpoczęciem zawodów w Baku. Poznań podobno dostał propozycję, ale nie skorzystali. Do wyboru było jeszcze szkockie Glasgow, rosyjski Kazań bądź Soczi, o ile opanują skandal dopingowy oraz turecki Stambuł bądź Mersin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”