Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Arff »

Przypominam, że temat wątku brzmi "Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013" i proszę się trzymać jego ram. W temacie nie mieści się ani Mariusz Wlazły, ani trening w klubach, a tym bardziej kłótnie na ten temat... Kolejne wychodzenie poza ramy wątku zostaną odpowiednio nagrodzone ;)

pozdrawiam i życzę miłego dnia :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: bytrek »

Dziwna sprawa, koleś wybrany najlepszym zawodnikiem ligi Konarski poza kadrą, atakujący i libero mistrzów Polski poza kadra, zaraz pewnie zostanie pożegnany Nowakowski, tez z mistrzowskiej drużyny. Wiadomo rok poolimpijski i trzeba odmładzać kadrę, ale u nas podobno siłą miało być to iż tego robić nie musimy. A jak już to robić to w trakcie LŚ.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Arff »

To ktoś ma jeszcze wątpliwości, że odstawienie od kadry Ignaczaka, za rzecz Zatorskiego było dobrym posunięciem?! Igła już w zeszłym roku nie nadawał się do kadry... wtedy jeszcze jego błędy dawało się jakoś zatuszować dobrą organizacją gry i zapewne to przeważyło, bo zmiana w roku olimpijskim na nieogranego Zatorskiego byłoby nad wyraz ryzykowne... Ale w tym roku już nie było innego wyjścia ;)

Brak Konarskiego rozumiem... Ten zawodnik nie jest niestety na tyle rokujący, żeby zmieniać Jarosza i Bartmana... To mniej więcej ta sama półka. A Bociek dzięki swoim warunkom fizycznym może zajść naprawdę daleko i warto dać mu szansę... Co do Nowakowskiego, to zupełnie by mnie to nie zdziwiło... Piotrek gra fatalnie i sam się dziwie temu, ile cierpliwości ma do tego chłopaka Anastasi...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ramired
Posty: 39
Rejestracja: 20 cze 2009, o 17:17

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: ramired »

Może Konarski nie jest wirtuozem, ale gwarantuje równy, średni poziom. A więc to, czego zarówno chimeryczny Bartman, jak również niepweny Jarosz nam nie zapewni. Uważam, że postawienie na Konarskiego i Boćka byłoby o wiele lepszym posunięciem. Oczywiście w chwili obecnej jest już na to raczej za późno.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Arff »

Ja trochę żałuje, że Bociek nie został sprawdzony podczas LŚ... Choć są i tego dobre strony, w tym czasie grał w Kadrze B, gdzie dostał dużo więcej szans, ale jednak LŚ, to LŚ... Mam nadzieję, że Bociek wypali i wtedy będziemy mogli po MŚ2014 dołożyć do niego Muzaja i mieć spokój na tej pozycji do czasu, aż nie znajdzie się jakiś brylant... ta para atakujących rokuje niezwykle ciekawie na przyszłość i aż sam jestem ciekaw co z tego wyniknie :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
krzysiu
Posty: 5486
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: krzysiu »

Zgadzam się z Arffem - Konar,Jarosz i Bartman w formie to porównywalni zawodnicy - atakują raczej lepiej z szybkich piłek,większe problemy są z piłkami sytuacyjnymi ; a Bociek może i nie okaże się zbawcą kadry ,ale jest to zupełnie inny typ atakującego, wiadomo technicznie jeszcze nie jest dobry ,ale nam potrzeba takiego Polskiego Sokołowa raczej :)
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Matius »

A ja uważam, że Konarski po poprzednim sezonie wypadł lepiej od Bartmana i Jarosza, ponieważ ma regularną, mocną zagrywkę i lepszą technikę. Oczywiście nie gloryfikuje go, ale nie można go skreślać,warunki to nie wszystko.

Edycja: Zapomniałem napisać, że tamten sezon lepszy bo był jednym z czołowych atakujących ligi i był siłą napędową Delecty.
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2013, o 17:43 przez Matius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VavaBisiek
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2011, o 16:06
Płeć: M
Lokalizacja: 52.15N 21.07E

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: VavaBisiek »

[post usunięty]
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2013, o 18:31 przez Arff, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Ostrzeżenie na życzenie użytkownika
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: grzegorzg »

Nie, wielokrotnie tak sie nie udawało. ;)
Arff pisze:Przypominam, że temat wątku brzmi "Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013" i proszę się trzymać jego ram. W temacie nie mieści się ani Mariusz Wlazły, ani trening w klubach,...
Zawsze wydawało mi się, że trening w klubie i reprezentacja to sprawy nierozerwalne.

Ciekawa sprawa z Bartmanem. Jak potoczy sie jego kariera, czy nie przeklnie Anastasiego ?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: weary_skier »

Arff pisze: ta para atakujących rokuje niezwykle ciekawie na przyszłość i aż sam jestem ciekaw co z tego wyniknie :)
Co do tej pory pokazali, że pokładasz w nich aż takie nadzieje?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: BadTrue »

weary_skier pisze: Co do tej pory pokazali, że pokładasz w nich aż takie nadzieje?
weary każdy musi kiedyś zacząć, i to że jak na razie nic jeszcze nie pokazali nie znaczy że będzie źle;)..... Bociek i Muzaj to przyszłość która zapewni nam spokój na tej pozycji na długie lata.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: weary_skier »

BadTrue pisze: weary każdy musi kiedyś zacząć, i to że jak na razie nic jeszcze nie pokazali nie znaczy że będzie źle;)..... Bociek i Muzaj to przyszłość która zapewni nam spokój na tej pozycji na długie lata.
Tym bardziej nie znaczy, że będzie dobrze. ;)
Pytanie skierowałem do Arffa, bo odkąd jestem na tym forum przyszłość na pozycjach mieli zapewnić nam m.in. Kalembka, Król, Buchowski itp. Jak na razie nasz moderator ma skuteczność 0%. Dlatego boję się o Boćka i Muzaja.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: bytrek »

ramired pisze:Może Konarski nie jest wirtuozem, ale gwarantuje równy, średni poziom. A więc to, czego zarówno chimeryczny Bartman, jak również niepweny Jarosz nam nie zapewni. Uważam, że postawienie na Konarskiego i Boćka byłoby o wiele lepszym posunięciem. Oczywiście w chwili obecnej jest już na to raczej za późno.



No dobrze, na pewno nie jestem lepszym ekspertem od ciebie, bo nigdy nie grałem w siatkówka oprócz WFu, a oglądałam jedynie kilka meczy Plus ligi i wszystkie reprezentacji, czytając międzyczasie to forum, ale tak na zdrowy chłopski rozum. Wszyscy tu promują Boćka, na 99,9999%, że to on ma być tym top one w ataku na ME. Tylko że na jakiej podstawie? Kto zaczynał LŚ? Bartman, Konarski. Żaden z nich nie weźmie udziału w Euro. Wezmą za to udział Jarosz, czyli 3 wybór dla Anastaziego po sezonie i Bociek czyli wybór 4 z kolej, o ile w ogóe był brany pod uwagę. A teraz wy tutaj sugerujecie ze ten 4 w kolejce ma być tym pierwszym na ME. I to w sytuacji gdy Ci wybrani jako pierwsi, Czyli Konarski i Bartman sa zdrowi. Czyli odstawiamy Mistrza Polski i najlepszego zawodnika w lidze, za średniaka ligi włoskiej, który nie grał cały ligowy sezon i dostawiamy do niego zawodnika najsłabszej drużyny naszej ligi.

Gdzie się to miesić w zdrowym chłopskim rozumie. Oczywiście mam nadzieje ze mając tych 4 zawodników na treningach trener dokonał wyboru na podstawie formy graczy. Ale, no właśnie, Bociek został wybrany tylko na podstawie jednego nic nie znaczącego sparingu. Takie mam przeczucie.

Druga sprawa to zagrywka u Boćka. Jak pisałem wielkim ekspertem nie jestem, kiedyś tutaj na tym forum czytałem, że Morzdzonek nie może zagrywać z wyskoku z powodu wzrostu, pytanie wiec czy Bociek to kolejny zawodnik oddający piłkę za darmo? Zostajemy z jednym Kurkiem który ma mocną zagrywkę z wyskoku, tak? I Jaroszem którego nie widzicie w pierwszym składzie?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: pewniak »

[ingerencja moderatora]

Anastazi podjął decyzje - wymienił Igłę, odświeżył środek, odsunął (czy może raczej uzgodnił karencję) Gumę, odstawił Bartmana na rzecz kadrowego żółtodzioba.... odważne, ale czy taki Castellani nie dokonywał tego typu zmian (testów) podczas Ligi Światowej? Czy nie powinien dać pograć Drzyzdze na LŚ (co gra Żygadło wszyscy wiedzą). Ja będąc trenerem chciałbym wiedzieć co mam na ławce, a dowiedziałbym się rzucając go na ważne mecze o stawkę. Czemu tego samego nie zrobił z Wroną, Boćkiem, Konarskim, Włodarczykiem... Czemu oni nie grali całej LŚ - tylko krótkie epizody, bądź maksymalnie pojedyncze mecze.
I teraz na MHW mógłby stworzyć wypadkową pewniaków i debiutantów.

Ale to tylko ja.... amator
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2013, o 06:40 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum i, zgodnie z obietnicą, ostrzeżenie.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: kanimo »

A za co polecial Castellani? Zobacz stere wypowiedzi szczegolnie szefostwa Polsatu. Bardziej mu mieli za zle ogrywanie mlodych na LS nie te nieszczesliwe spaprane mistrzostwa.Kasa Misiu, kasa.
Z AA podobnie-znamy zasade jego kontraktu-placa niezbyt wysoka i wysokie premie za sukcesy. To jak ma ogrywac Wlodarczyka i Bocka?
Mial ten kontrakt byc renegocjowany, ale potwierdzenia, ze to zrobiono nigdy nie bylo.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: kuki91 »

bytrek pisze:Druga sprawa to zagrywka u Boćka. Jak pisałem wielkim ekspertem nie jestem, kiedyś tutaj na tym forum czytałem, że Możdzonek nie może zagrywać z wyskoku z powodu wzrostu, pytanie wiec czy Bociek to kolejny zawodnik oddający piłkę za darmo? Zostajemy z jednym Kurkiem który ma mocną zagrywkę z wyskoku, tak? I Jaroszem którego nie widzicie w pierwszym składzie?
Pierwsza uwaga zaznaczona ;)

Druga - nie mylmy wzrostu z brakiem predyspozycji. Wzrost nie jest żadnym problemem przy zagrywce jesli posiada się jakąkolwiek koordynację ruchowa. Środkowi rosyjscy czy brazylijscy nie mają problemu. Sam Bociek zagrywkę ma dobrą jeśli się wstrzeli(wspomnieć 7 asów z Serbią ;) )

A z tego co pamiętam.... Możdżon kiedyś serwował z wyskoku(w Olsztynie jeszcze)?
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: troche zorientowany »

Niech sobie będzie Bociek, Sroka i Lis. Jedno jest pewne : nie zrobisz z nagle gwiazdy z młokosa. Ale jeśli ma potencjał to go wykorzysta. Ja w Boćku nie widzę siatkarza pokroju Wlazłego czy Sokołowa. Ale niech się pomylę. Odpowiedź już za 3 tygodnie.
Dostanie szansę a jak nie wykorzysta to kolejna wtopa AA.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: kuki91 »

troche zorientowany pisze:Dostanie szansę a jak nie wykorzysta to kolejna wtopa AA.
AA robi tylko to, o co prosił prosty lud. Wszystko co złe jest winą AA?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: compact »

Jeśli Bociek w całym sezonie ligowym zaserwował tylko 9 asów (czyli generalnie przepaść w stosunku do reszty atakujacych), a teraz z Serbią 7, to albo mamy do czynienia z dniem konia albo właśnie objawił się nam nowy Juantorena.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: kanimo »

pierwsze odpowiedzi na MHW. Fakt, ze widzialam jak sie o blok zabija i walil po autach w meczach Czewy i na Uniwersjadzie i nie wierze, ze pociagnie nam gre. Jeszcze nie Ale moze szybko sie uczy? Pewnie tez i sama kwalifikacja do repry dala mu pozytywnego kopa, a w perspektywie moze ME i sezon w Zaksie. Bedzie chlopak walczyl :D :D .
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

kanimo pisze:pierwsze odpowiedzi na MHW. Fakt, ze widzialam jak sie o blok zabija i walil po autach w meczach Czewy i na Uniwersjadzie i nie wierze, ze pociagnie nam gre. Jeszcze nie Ale moze szybko sie uczy? Pewnie tez i sama kwalifikacja do repry dala mu pozytywnego kopa, a w perspektywie moze ME i sezon w Zaksie. Bedzie chlopak walczyl :D :D .
AA opowiadał, jak to bezstresowo chce wprowadzać Drzyzgę, ale dla Boćka chyba szykuje szybką ścieżkę.
Ciekawy jestem następnych ruchów AA ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Artek1967 »

troche zorientowany pisze:Niech sobie będzie Bociek, Sroka i Lis. Jedno jest pewne : nie zrobisz z nagle gwiazdy z młokosa. Ale jeśli ma potencjał to go wykorzysta. Ja w Boćku nie widzę siatkarza pokroju Wlazłego czy Sokołowa. Ale niech się pomylę. Odpowiedź już za 3 tygodnie.
Dostanie szansę a jak nie wykorzysta to kolejna wtopa AA.
rzeczywiscie- jesteś tylko "trochę zorientowany"

zapytaj pana Orlando Samuelsa co myślał jak powoływał 16 latka do kadry (Leon od razu też nie był gwiazdą)
po drugie- jakiego młokosa? Grzesiek ma juz 22 lata to na co ma czekać? Ile? Dostaje szansę,miejmy nadzieję że ją wykorzysta.
po trzecie- o ile GB do MW raczej nie mozna porównywać, bo sa to całkiem inne "sylwetki" atakujących (do sylwetki MW to najbardziej mi Bartosz Krzysiek pasuje), to akurat Sokołowa to Bociek bardzo przypomina. Szkoda tylko, że w naszym kraju jest nadal "młokosem" któremu dopiero daje się szansę na grę w kadrze, a taki Sokołow w wieku lat 20(!) trafia już do Trentino, a przy okazji zdobywa juz brąz na ME 2009.

i jeszcze jedno- odpowiedzi nie uzyskasz już za 3 tygodnie, musisz sie uzbroić w cierpliwość na lata 2014-2016 :)

Osobiście wierzę że Grzesiek sobie poradzi, i trzymam za niego kciuki.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: KChudz »

Artek1967 pisze:Szkoda tylko, że w naszym kraju jest nadal "młokosem" któremu dopiero daje się szansę na grę w kadrze, a taki Sokołow w wieku lat 20(!) trafia już do Trentino, a przy okazji zdobywa juz brąz na ME 2009.
Bo my chcemy być jak Brazylia :D Tylko zaczęto nie od tej strony :o
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: hubert »

Artek1967 pisze: Szkoda tylko, że w naszym kraju jest nadal "młokosem" któremu dopiero daje się szansę na grę w kadrze, a taki Sokołow w wieku lat 20(!) trafia już do Trentino, a przy okazji zdobywa juz brąz na ME 2009.
Czy coś broniło Boćkowi pobić rekord sympatycznego Bułgara i trafić do Trentino w wieku 19 lat ?
Jeśli zaś nie trafił to nie dlatego, że trenerzy na niego się uwzięli i nie wystawiali go do składu tylko dlatego że był SŁABY.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
krzysiu
Posty: 5486
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: krzysiu »

Talent na pewno ma/miał mniejszy niż Cwetan,ale jednak jego rozwój w młodym wieku zahamowała kontuzja.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Skra_7 »

hubert pisze:
Artek1967 pisze: Szkoda tylko, że w naszym kraju jest nadal "młokosem" któremu dopiero daje się szansę na grę w kadrze, a taki Sokołow w wieku lat 20(!) trafia już do Trentino, a przy okazji zdobywa juz brąz na ME 2009.
Czy coś broniło Boćkowi pobić rekord sympatycznego Bułgara i trafić do Trentino w wieku 19 lat ?
Jeśli zaś nie trafił to nie dlatego, że trenerzy na niego się uwzięli i nie wystawiali go do składu tylko dlatego że był SŁABY.
Tak zerwane więzadła krzyżowe i rozstanie z siatkówką na 1,5 roku. Ale lepiej napisać, że był słaby jak się nie ma wiedzy na dany temat.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: kanimo »

O Bocku bylo slychac od 4-5 lat, tyle ze jak wiekszosc okrzyczanych "mlodych talentow" szybciutko wykupila go Skra (przed nim Hebde, po nim Muzaja). A w Skrze to szansa wejscia na dluzej niz 5 minut przy Wlazlym i sposobie prowadzenia zespolu przez Nawrockiego mial niewielkie. Potem kontuzja, operacja, a Sktra dokupila Aleksa, potem jeszcze Muzaja.
Fakt, ze sam sobie winien-mogl pojsc do klubu srodka tabeli. I tak nie dostal odciskow od lawki jak inny talent-Mateusz Mika.
Dopoki nie bedzie draftu lub jakiegos innego systemu to ci co ida do najsilniejszych ryzykuja.

Skale talentu trudno zmierzyc a na rozwoj wplywa tyle czynnikow. Bociek a) ma warunki fizyczne, b) wydaje sie nie walic na pale jak Krzysiek. Technika wymaga duzo pracy no i ogranie. Ale przed nim caly rok. Wziawszy pod uwage ze w jednym meczu walnal prawie tyle asow co prze sezon- na MS powinien juz byc ciekawa alternatywa.

Caly czas utrzymuja ze teraz jeszcze nie jest gotowy ale ciesze sie, ze dostal szanse gry. Tylko nie trzeba robic z niego Mesjasza i nastepce Wlazlego juz teraz.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2013, o 08:24 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: weary_skier »

del
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: OldTimer »

kanimo pisze:Dopoki nie bedzie draftu lub jakiegos innego systemu to ci co ida do najsilniejszych ryzykuja..
Draftu?! Tylko kompletny głupek mógł wpaść na pomysł wprowadzenia draftu w polskiej siatkówce:) Dla mniej wtajemniczonych Draft (ten prawdziwy) został wprowadzony m.in. w ligach NBA i NFL, dokładnie po to by z czasem wyrównywać szanse wszystkich drużyn. Podstawowa zasada bycia draftu jest ogromna pula zawodników z której zespoły mogą korzystać. U nas tej puli nie ma, jednym słowem nie ma z czego wybierać. Z reszta ilu młodych zawodników zostało przechwyconych przez tych pawdziwych potentatów ostatnimi czasy? Mika? Muzaj? Doliczymy może jeszcze z trzech ludzi i to tyle. Reszta zaczyna od zespołów dołu lub środka tabeli. Więc wprowadzenie draftu tylko dlatego ze nazwa brzmi "cool", lub po to by mieć czyste sumienie nie ma sensu.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
gokuskra
Posty: 143
Rejestracja: 23 sie 2013, o 09:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: gokuskra »

niech najpierw się wezmą za szkolenie trenerów, bo ze światowej czołówki to chyba tylko Polska ma trenera zagranicznego, a polska młodzież jest słabo szkolna. polscy trenerzy siatkówki są jak polscy trenerzy piłki nożnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”