Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

osnazfsb

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: osnazfsb »

A ja sie dziwie ze klub z takim budzetem jak Skra majac 1 wolne miejsce dla obcokrajowca nie sprowadzi sobie jakiegos libero z zagranicy i troche chalturzy z przestawianiem przyjmujacych na ta pozycje
KamilAzsOlsztyn
Posty: 42
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:03
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: KamilAzsOlsztyn »

masz racje zdziwie sie jesli postawia na milczarka...liga mistrzow,coraz ciekawsza PLS,no zobaczymy co z tego wyjdzie ???
klub:Azs Olsztyn waga:76kg wzrost:189cm rocznik:1992
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: Ted »

osnazfsb pisze:A ja sie dziwie ze klub z takim budzetem jak Skra majac 1 wolne miejsce dla obcokrajowca nie sprowadzi sobie jakiegos libero z zagranicy i troche chalturzy z przestawianiem przyjmujacych na ta pozycje
Jak dla mnie maja komplet: Antiga, Heikkinen i Lewis, w sumie trzech obcokrajowców. Klub postawil na tych siatkarzy, w zwiazku z czym libero szukac musieli na wlasnym podworku. Nawet najwiekszy budzet ma pewne mozliwosci, fakt ze najwiekszy w lidze, nie oznacza, ze stac ich na kazdego zawodnika :)
osnazfsb

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: osnazfsb »

Jak dla mnie to wczesniej mogli sobie sprowadzic dobrego libero i zrezygnowac z usług Lewisa który trafi tam na raptem pół sezonu- osobiscie uwazam ze wieksze szkody przyniesie brak klasycznego libero bo Milczarek to faktycznie siatkarz z wyborna technika ale z drugiej strony po bardzo długiej kontuzji choc niby techniki sie tak łatwo nie traci to dla mnie jest to niezbyt pewny punkt zespołu a przestawianie Bakiewicza to znowu strata czołowego przyjmujacego..... Jak dla mnie to tak zwane walenie kotka za pomoca młotka i działacze Skry przekombinowali....
Z drugiej strony wszyscy przyjmujący Skry maja dobre przyjecie ale bedzie im troche brakowac ataku i w tym zakresie sprowadzenie Lewisa na druga wazniejsza połowe sezonu nie jest byc moze złym pomysłem ale sadze ze na FF LM moze im tej siły zabraknac bo jednak wyrwa na pozycji libero nie jest mała.... Pamietam tez ze Lewis na MS grał w barwach Kanady na pozycji libero i całkiem niezle mu szło wiec on tez mógłby byc opcja awaryjna na wypadek niedyspozycji Milczarka ale troche byłoby w takim przypadku szkoda własnie ataku Lewisa....
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: Arff »

Z drugiej strony wszyscy przyjmujący Skry maja dobre przyjecie ale bedzie im troche brakowac ataku i w tym zakresie sprowadzenie Lewisa na druga wazniejsza połowe sezonu nie jest byc moze złym pomysłem
hehe Gruszka i Antiga i słaby atak ?? Gruszka też nie ma jakiegoś super przyjęcia bo często jest zaskakiwany....
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: osnazfsb »

W moim mniemaniu Gruszka ma atak taki sobie. Na PLS jest dobry ale na wyzszym poziomie dostaje mnostwo wyblokow i nie jest taki skuteczny. Prawie zawsze atakuje na sile, brakuje mi u niego zmiennosci ataku, starannego wyboru kierunkow
Co do ataku Antigi to jakos mnostwo razy go nie ogladalem ale z tego co widzialem to jest to raczej siatkarz z przewaga przyjecia, z Skra suie strasznie meczyl w ataku ale przyjecie trzymal dobre
Pozwole sobie wymienic paru libero ktorym w tym sezonie sie skonczyl kontrakt poczynajac od tych najlepszych :Verbov, Sergio Santos,Klok, Meana,Mijic,Valido, Vicicni,Sidenko,Mitkov,Sidenko, Seixas,Libera,Kroger, Celic.Martin Meana,Libber,Berrios i wielu mniej znanych
widomo ze o Verbova czy santosa bylo by raczej ciezko z uwagi na finasne i reputacje klubu i samej ligi ale kilku innych solidnych libero byłoby moim zdaniem zainteresowanych.....
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: Arff »

Nie będę się kłucił tylko podam fakty:

Piotr Gruszka... do póki grał w turnieju interkontynentalnym LŚ był najlepszy w ataku (coś 66% chyba ) potem dostał urlop i juz nie zdołał odrobić staty (bo żeby być kwalifikowanym w tabelkach ataku trzeba mieć określoną liczbę punktów zdobytych ) w turnieju finałowym też miał bardzo dobrze bo 49% co by go stawiało gdzieś w okolicy 10 miejsca... wcześniej też był zawsze w czołówce, jeśli tylko grał... i nie po to Lozano chciał go zabrać na ME w roli atakującego żeby się chłopak zbłaźnij... myśle że Gruszka dysponuje jednym z najlepszych ataków na świecie (na lewym skrzydle)... tylko że brakuje mu trochę w przyjęciu...

dobra koniec walki o Gruszke bo to temat nie o tym...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: plecotus »

Nie zgadzam się z opinią, że Bąkiewicz nie ma szans poatakować sobie w Skrze ze względu na inny styl rozegrania - pisałem już o tym w wątku poświęconym Pamłowi Zagumnemu: Maciek Dobrowolski potrafi grać szybką, niską piłkę na skrzydła, często dostaje takie od niego Paweł Maciejewicz.

A sytuacja Bąkiewicza w Skrze mniej zależy od niego samego a bardziej od kolegów z drużyny: jeżeli Milczar będzie kitwasił (tfu! - i odpukać) a Grucha, Antiga, Lewis i Stelmach będą wznosić się na wyżyny umiejętności, to jasne, że Castellani będzie wykorzystywać znakomite umiejętności Michała w polu; jeżeli natomiast Milczarek będzie sobie radził, a jakaś niedyspozycja zdrowia (tfu!) lub formy (tfu!) przytrafi się innym przyjmującym - spokojnie będzie w pierwszym składzie na skrzydle.

Przyjście Bąkiewicza do Skry ma jeszcze ten plus, że piszczące małolaty podzielą się i będą zadeptywały nie tylko Wlazłego ale i jego :-)
8
kinga
Posty: 9
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 14:43
Płeć: K
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: kinga »

Owszem, Bakiewicz jest nieco gorszy w ataku niz w przyjeciu czy obronie, na pewno swietnie by sobie radzil na pozycji libero <jakis niewielki zalazek tego mozna bylo zobaczyc podczas finalu MŚ>, ale jednak zmarnowalby sie w pewien sposob na tej pozycji... Zresztom sam wielokrotnie powtarza, ze poki jeszcze moze, chcialby sobie poatakowac, ze pozycje libero ewentualnie pozostawilby na przyszlosc.. W Belchatowie bedzie teraz bardzo duza rywalizacja na przyjeciu, Bakiewiczowi bedzie nieslychanie ciezko wskoczyc do szostki, ale wlasciwie nigdy nic nie wiadomo. Pozostaje nam poczekac te trzy tygodnie do sezonu ligowego i wtedy zobaczymy kto z przyjmujacych bedzie sobie radzil najlepiej.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Libero Bąkiewicz, a gra w reprezentacji...

Post autor: Ted »

Ja bym nie powiedzial, ze bedzie mu bardzo ciezko zalapac sie do podstawowej szostki. Wiele osob odbiera osobe Bakiewicza przez pryzmat reprezentacji, gdzie pelni role zawodnika zadaniowego, ktory z lawki wchodzi by wspomoc przyjecie. Nie zapominajmy ze od kilku sezonow jest to wyrozniajacy sie zawodnik w PLS i atakowac on potrafi. Pokazal to juz niejednokrotnie. Jak pisalem juz wczesniej, Skra na chwile obecna dysponuje 6 przyjmujacymi: Antiga, Stelmach, Milczarek, Gruszka, Lewis i Bakiewicz. Lewis - wpadnie do Polski w przyszlym roku, Gruszka kontuzjowany, Milczarek nominalnie ma byc libero. Zostaje Antiga, Stelmach i Bakiewicz. Mysle ze w tej rywalizacji Bakiewicz ma realne szanse na wyjscie na parkiet w podstawowej szostce. W takcie sezonu kiedy Gruszka dojdzie juz do siebie, a z turnee z kadra Kanady wroci Lewis, mysle ze tez nie jest bez szans.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”