Reprezentacja kobiet na 2014

Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: tomasol »

Polki zagrały nie tylko dobry mecz, ale w ogóle zagrały bardzo dobre eliminacje. I śmiem twierdzić, że kwalifikacje do ME 2015 zdobyły w lepszym stylu niż panowie. Choćby z tego powodu, że w odróżnieniu od panów, grały w składzie dalekim od optymalnego. A rywali wcale nie miały słabszych. I w odróżnieniu od panów nie sprawiały wrażenia, że konieczność gry ich męczy oraz pokazały zaskakującą dojrzałość.
Osobiście cieszy mnie także to, że szansę gry dostają takie zawodniczki jak Smarzek. Przykład Kąkolewskiej pokazał, że warto dać szansę wyróżniającym się juniorom, byle z głową, czyli nie robić tego en masse i wprowadzać do zespołu już w miarę ułożonego, gdzie główne role należą jednak do bardziej ogranych i doświadczonych zawodniczek/zawodników.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: ursula127 »

Murilo0 pisze:Być może to wynik brutalnego faktu- tak na prawdę damska siatkówka mało kogo interesuje...
może to i dobrze,mniej będzie bicia piany

dobry mecz młodej Smarzek,ale głowną cechą tej drużyny jest powrót do ustawienia z drugą atakującą na przyjęciu.
Kiedyś próbował tak Świderek z Żebrowską w eliminacjach bodajże do IO ,ale nie dał rady silnej Turcji w Turcji i pomysł przepadł.
Potem Makowski próbował ze Skowrońską i Kaczor w GP,ale po pierwsze Maj i Kosek nie dały rady w przyjęciu,po drugie Kaczor nie zaskoczyła i sama Skowrońska,mimo,ze wyszła na superstar,nie dała rady pociągnąć tego wózka.
Jak to się skończy teraz?Duet Smarzek -Żebrowska wypadł ok i rokuje dobrze na przyszłośc,niepokój budzi przyjęcie w meczach z silniejszymi rywalami.Zobaczymy
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: Skrzypek »

ursula127 pisze: Kiedyś próbował tak Świderek z Żebrowską w eliminacjach bodajże do IO ,ale nie dał rady silnej Turcji w Turcji i pomysł przepadł
Pomysł przepadł, ponieważ sama Żebrowska przepadła w I lidze. W tamtych warunkach ciężko było powołać zawodniczkę nie grającą w Orlen Lidze, a właściwie wtedy jeszcze Lidze Siatkówki Kobiet.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: ursula127 »

Przepadł też Świderek
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: StanLee »

Murilo0 pisze:Być może to wynik brutalnego faktu- tak na prawdę damska siatkówka mało kogo interesuje...
W jakim kontekście mało kogo interesuje? Np. na blokaucie, który bardzo sobie cenię, napisano 124 komentarze w temacie o turnieju w Bydgoszczu. To chyba przypadłość tego forum, tj. małe zainteresowanie żeńską siatkówką.

Wprawdzie Makowski nie powinien być już trenerem kadry, ale miło, że daje szansę Smarzek. Jak w siatkówce żeńskiej miernikiem klasy atakującej jest jej dyspozycja z 1. strefy, to jak widzę juniorkę, która łupie z całej siły po prostej to po prostu jestem zachwycony.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: Murilo0 »

@StanLee 124 komentarze napisane przez 10 osób to żadne osiągnięcie.
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: StanLee »

Murilo0 pisze:@StanLee 124 komentarze napisane przez 10 osób to żadne osiągnięcie.
15 osób. Przyspamuję i będzie 16. Więcej, niż u nas liczba userów, która wypowiedziała się w czasie meczu Słowenii z Polską w Ljubljanie, a należy mieć na uwadze np. wielkość obu stron. Na inside-volley wątek transferowy kobiet ma 100 stron, mężczyzn - 14, na volleyball-movies o transferach mężczyzn napisano ponad 300 postów, o transferach pań ... 16. Dlatego unikałbym mierzenia zainteresowania kibiców i używania autorytatywnych swtierdzeń na podstawie konkretnego forum, bo z nieznanych mi powodów te wszystkie fora (a już na pewno większość) to skupiska fanów jednej płci. :D Chyba, że mylę skutek z przyczyną, ale to tylko luźna uwaga. ;)
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: SuperJ »

Nie, no z frekwencja totalna klapa. Lepiej dac turniej do mniejszego miasta, gdzie przyjdzie chociaz 3 tysiace na mecz. Bydgoszcz nie zdala egzaminu i nie powinna organizowac takich imprez w najblizszej przyszlosci.

Smarzek ma dopiero 18 lat. Blizniak. Wielka Nadzieja!
Szlag kulery nie wiezmie!
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: ursula127 »

StanLee pisze:
Wprawdzie Makowski nie powinien być już trenerem kadry
on dopiero teraz zaczął pracować.
Zaorał rozkapryszone gwiazdy które dały d..py z Belgią i zaczął tworzyć zespół według własnego pomysłu.
I niech pracuje jak najdłużej,bo łatwo nie ma i wszystko musi tworzyć od początku
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: SevenUP »

Tak naprawdę wygrała przede wszystkim drużyna. W przeciwieństwie do repr. panów nie było na boisku zbioru gwiazd, tylko drużyna z wolą walki i bardzo dobrze poukładana (jak na taki czas). Nasza żeńska reprezentacja miała zawsze problem nadmiaru atakujących prze niedoborze przyjmujących i zawsze nasza kadra grała na zasadzie przyjęcie byle w góre, w ataku się nadrobi. No ale niestety z najlepszymi się to nie udawało. Tutaj przy stabilnym w miarę przyjęciu z atakiem nie było wielkiego problemu. Poza tym Smarzek zagrała wczoraj świetny mecz i warto dać jej szanse.

Jedyne co martwi, to czy z lepszym rywalem to przyjęcie się utrzyma i czy Kaczorowska będzie w stanie trochę dokładać w ataku.
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: phil »

Murilo0 pisze:Być może to wynik brutalnego faktu- tak na prawdę damska siatkówka mało kogo interesuje...
Sądzisz tak po ilości wpisów na tym forum, wypowiedziach ekspertów Polsatu czy jakichś wynikach oglądalności?
Dla porównania podam wyniki oglądalności meczów 5tej drużyny PL (Olsztyna) i 4tej OL (Dąbrowy Górniczej)
Najchętniej oglądany mecz AZS Olsztyn oglądało 165,58 tys. widzów.
http://www.olsztyn.sport.pl/sport-olszt ... dzow_.html

Średnia widownia meczu z udziałem Dąbrowy Górniczej (liga i Puchar Polski: 166 470 widzów
Średnia widownia meczu z udziałem Dąbrowy Górniczej podczas Ligi Mistrzyń: 181 630 widzów
http://mks.dabrowa.pl/2,2603,liczbowe-p ... zonu-.html

W tym roku naprawdę bardziej podoba mi się reprezentacja kobiet. Nie ma wielkich gwiazd, ale te siatkarki tworzą drużynę i to widać. Panie wygrały kwalifikacje w lepszym stylu niż panowie, a grały Iza Kowalińska, która zaczęła trenować po kontuzji dopiero w piątek, Kasia Zaroślińska, którą kontuzja wykluczyła z finałów Orlen Ligi, grała Malwina Smarzek, która niedawno skończyła 18 lat.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: Murilo0 »

Dlaczego porównujesz 4 zespół Orlenligi z 5-tym Plusligi? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Olsztyn rok wcześniej był ostatni w lidze, a Dąbrowa 2-ga? :] Nie masz chyba wątpliwości, że ligę męską śledzi więcej osób?
All work and no play makes Jack a dull boy...
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: mateuszFD »

Mecze Polek są może do pobrania w sieci? Albo chociaż jakieś urywki, bo jestem bardzo ciekawy, jak grają nowym składem, a niestety w TV nie mogłem oglądać.
lass
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2014, o 14:24
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: lass »

mateuszFD pisze:Mecze Polek są może do pobrania w sieci? Albo chociaż jakieś urywki, bo jestem bardzo ciekawy, jak grają nowym składem, a niestety w TV nie mogłem oglądać.
Proszę kolego:
http://www.laola1.tv/en-int/video/polan ... 88116.html
http://www.laola1.tv/en-int/video/ukrai ... 88130.html
http://www.laola1.tv/en-int/video/switz ... 88120.html
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: phil »

Murilo0 pisze:Dlaczego porównujesz 4 zespół Orlenligi z 5-tym Plusligi? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Olsztyn rok wcześniej był ostatni w lidze, a Dąbrowa 2-ga? :] Nie masz chyba wątpliwości, że ligę męską śledzi więcej osób?
Wiem, że męską ligę śledzi więcej osób, ale to nie tak, że nikt tego nie ogląda (jak niektórzy twierdzą)
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: mateuszFD »

lass, dziękuję kolego :)
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: SuperJ »

Ja nie kupuje tych porownan o popularnosci miedzy meska, a zenska. Mysle, ze kazdy fan chetnie zobaczylby i to, i to. Tak samo, jak porownanie spotkan ligowych z eliminacjami ME. Liga zawsze jest i bedzie i jak sie nie uda w jeden dzien pojsc, to przyjdzie okazja nadrobic. Turniej eliminacyjny jest impreza unikalna.

Mysle, ze sie organizatorzy troche przejechali i sami sa zaskoczeni obrotem sprawy. I to jest lekcja na przyszlosc. Moze lepiej wypuscic je blizej Malborka, czy Lasku i liczyc na lokalny patriotyzm. Moze lepiej zrobic przy granicy, zeby dojechalo troche kibicow rywali... No, chyba, ze sa jakies wysokie wymagania odnosnie obiektow, w ktorych takie imprezy sa organizowane. W moim rodzinnym miescie przyszloby na bank sporo kibicow na taka gratke. No, ale porzadnej transmisji telewizyjnej nie udalo by sie zrobic.

W kazdym razie, jakby mialo trafic jeszcze raz na Bydgoszcz, to proponuje juz przeniesc turniej do Toronto. :)
Szlag kulery nie wiezmie!
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: ursula127 »

po jednym dobrym meczu szum medialny wokół Malwiny niesamowity :(
Wytrzyma czy ją zagłaszczą?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: mateuszFD »

Już 6 rusza Liga Europejska, a nigdzie nie mogę znaleźć składu Polek. Cieszy fakt, że mecze będą transmitowane. Przynajmniej te w Polsce. Ciekawe, gdzie odbędzie się Final Four.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: krzysiu »

Chyba odwołano F4 w LE z tego co ostatnio podawano,ale nie jestem pewien.
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: phil »

Wszystko jest na stronie CEV.
Szeroki skład na LE: http://cev.lu/Competition-Area/Competit ... 713&ID=706
Skład na 1szy tydzień: http://cev.lu/Competition-Area/MatchPag ... pe=LegList (Pewnie z tego składu odpadną Zaroślińska, Wołosz, Kaczorowska).
Widziałem, ze transmitowane będą też mecze z Niemiec i z Hiszpanii (ale chyba nie na Polsat Sport tylko w lokalnych stacjach tv oraz na laola1.tv)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: compact »

Co ten Makowski wyczynia? Włączam mecz, a tam Smarzek się męczy na przyjęciu, bo kołcz dalej brnie w granie na dwie atakujące...

Czemu Damaske nie ma w kadrze?
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: maciek0812 »

Mamy już taki urodzaj na pozycji atakującej że są one nawet lepsze od nominalnych przyjmujących skoro gramy na dwie. :)
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: phil »

compact pisze:Co ten Makowski wyczynia? Włączam mecz, a tam Smarzek się męczy na przyjęciu, bo kołcz dalej brnie w granie na dwie atakujące...

Czemu Damaske nie ma w kadrze?
Magda Damske jest kontuzjowana. Ostatnio przechodziła operację barku.
Smarzek w SMS Sosnowiec grała na przyjęciu razem z Kingą Stronias, więc to dla niej nie jest zmiana pozycji. Już od jakiegoś czasu trenuje przyjęcie. Niech próbuje gry na lewym, jest młoda, ma talent, radzi sobie na przyjęciu chyba lepiej niż Ola Wójcik.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: ursula127 »

compact pisze:Co ten Makowski wyczynia? Włączam mecz, a tam Smarzek się męczy na przyjęciu, bo kołcz dalej brnie w granie na dwie atakujące...
Makowski to kołcz który ma pojęcie i pomysł.
On już przecierpiał fazę " all hands on deck" (Antiga jeszcze jest przed tym) i ma teraz spokój i komfort budowania kadry według własnej idei.Jeśli się z jego pomysłami nie zgadzasz,masz na to pełne prawo,ale nie pisz od razu,ze kołcz jest głupi,bo to twoja subiektywna ocena
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
sharkinator
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: sharkinator »

Co ta Kaczorowska robi jeszcze w kadrze? Ona w ogóle już nie rokuje na lepszą grę. Obawiam się, że Makowski będzie się jej trzymał tak jak inni Różyckiej.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: krzysiu »

A ona czasem nie jest naszą panią kapitan?
sharkinator
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: sharkinator »

A co to ma do rzeczy? Kapitanem nie jest przypadkiem Wołosz?
Nie chcę się czepiać Kaczorowskiej, ale ani ataku ani przyjęcia to ona nie ma.
Dobry mecz Kaliszuk, szkoda że jest taka niska jak na atakującą :(
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:
compact pisze:Co ten Makowski wyczynia? Włączam mecz, a tam Smarzek się męczy na przyjęciu, bo kołcz dalej brnie w granie na dwie atakujące...

Czemu Damaske nie ma w kadrze?
Magda Damske jest kontuzjowana. Ostatnio przechodziła operację barku.
Smarzek w SMS Sosnowiec grała na przyjęciu razem z Kingą Stronias, więc to dla niej nie jest zmiana pozycji. Już od jakiegoś czasu trenuje przyjęcie. Niech próbuje gry na lewym, jest młoda, ma talent, radzi sobie na przyjęciu chyba lepiej niż Ola Wójcik.

ale ze wskazaniem na chyba, niestety....
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacji kobiet na 2014

Post autor: phil »

Dzisiaj Ola Wójcik gra gorzej niż 2 lata temu. Pamiętam jej występy z Memoriału Jelcyna. Była najskuteczniejszą siatkarką w naszym zespole. Grała lepiej niż np. Kinga Kasprzak. Pobyt w Legionowie chyba jej nie służy, bo nie widać progresu. Według statystyk z pierwszego meczu z Grecją Smarzek przyjmowała lepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”