Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: adi_tiger »

Patrząc na wypowiedz Bartmana coraz bardziej mi się nie podobają rządy Antigi. Źle się tam dzieje...
bono
Posty: 3526
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: bono »

Fabian wygral seta - lepiej sie rozumie ze "swoimi".Ruskie sie se@raly.Teraz odpala grady :x
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Abdullo »

adi_tiger pisze:Patrząc na wypowiedz Bartmana coraz bardziej mi się nie podobają rządy Antigi. Źle się tam dzieje...
Źle by się działo, jakby to zawodnicy decydowali o wszystkim. Przy selekcji i skreśleniu pewnych zawodników pojawiają się niesnaski. Jedni to zaakceptują inni nie. Każdy zawodnik w Polsce chciałby grać na MŚ. Jak jest inaczej to pokażcie mi kto nie chciał grać?
Powierzenie trenerka Antidze spowodowało iż on bierze się za funkcję selekcjonera. Ma wizję drużyny która ma osiągnąć określony cel i dobiera sobie sobie odpowiednich zawodników. Nie muszą to być wcale najlepsi zawodnicy. Siatkówka jako gra drużynowa bardziej zależy od dobrego kolektywu niż zbieranieny gwiazd. Ale, jest jedną zasada. Trener rządzi i on ponosi odpowiedzialność za wynik. Czy któryś z siatkarzy poniósł konsekwencje porażki na Olimpiadzie czy ME? Nie. Głowę stracił trener. Wyleciał i Castelani i Anastasi. Siatkarzom nawet włos z głowy nie spadł.
wowo
Posty: 82
Rejestracja: 3 lut 2014, o 14:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: wowo »

Pawel9221 pisze:"Po kilku przemyśleniach przyszedł czas, żebym również ja przedstawił swoje zdanie na temat braku Bartka na MŚ.
Po pierwsze: Bartek to IKONA polskiej siatkówki. Najlepszy siatkarz ostatniej dekady (sukcesy, wyróżnienia indywidualne).
Kolega poważnie z tą ikoną, przepraszam IKONĄ polskiej siatkówki ? Winiarski czy Zagumny z grających to gracze do których póki co Kurek nawet się nie zbliżył porównując kariery overall. Świderski jest większą ikoną czy nawet Murek. Bycie medialnym i granie w reklamach nie wystarczy. Nie chcę deprecjonować osiągnięć ani umiejętności Bartosza bo w formie jest kapitalnym zawodnikiem ale miłość do niego widoczna na tym forum jest aż zatrważająca.

Ponad 90% jechało po Antidze, że jest marionetką PZPS-u i Polsatu i nie podejmuje decyzji samodzielnie. Pokazał, że to nieprawda- źle.

Większość użytkowników wyśmiewała i dalej wyśmiewa wszystkich komentantorów i dziennikarzy Polsatu, ponieważ nie mają wystarczającej wiedzy, manipulują, oszukują itd. itd. Teraz nagle są wiarygodnymi źródłami odnośnie odejścia Kurka. Gdyby wiedzieli to by powiedzieli a tak to szukają po omacku co oznacza, że ani sztab ani Kurek ani nikt z kadry póki co nie ma zamiaru ujawniać tajemnic szatni. Moim zdaniem należy się im wszystkim szacunek za to a nie potępienie.

Spora część userów pisała, że nikt nie powinien grać w kadrze za nazwisko itd. (Wlazły, Zagumny, Winiarski) Teraz Kurek powinien grać bo prowadził kadrę do jakichś tam sukcesów :)

@Lineczka: a dlaczego wina musi leżeć po stronie Antigi jak sugerujesz ? Możemy wymyślać dziesiątki jak nie setki możliwych scenariuszy, gdzie wina będzie po stronie jednego czy drugiego. Dla mnie to jest sprawa drugorzędna ale możemy się pobawić czy ta kuracja była czysta czy nie podpasował Blainowi, czy się [cenzura] na treningach (zakładamy, że trener nie zawsze mówi prawdę w mediach), może gwiazdorzył a może Stefan kazał mu rzucać piłki na treningu. Na razie to widzę, że większość zwala winę na Antigę. Nie przygotował Kurka, jak coś w szatni to przez niego, nie rezygnuje się z legendy bla bla.

Co do samej decyzji chyba faktycznie musiało coś się wydarzyć w trakcie memoriału bo Wrona powiedział, że to on spodziewał się "odstrzelenia". Tak czy inaczej z Rosją jakoś idzie.

Od siebie dodam tylko, że wiem, że PZPS to beton, że Polsat zakodował, że płatne strefy kibiców (what ? ) ale nie mogę się doczekać MŚ aby zobaczyć jak turniej zweryfikuje koncepcje francuskiej pary.





@pk+: jak odnosisz się do mojej wypowiedzi to chociaż przeczytaj bo tak to obaj / oboje marnujemy czas :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Noworoczny »

[Treść edytowana]
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, o 22:38 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 23. Regulaminu Forum.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Abdullo »

To co napisał #Pawel9221 to jest w całości cytat z oficjalnego FP Zibiego. Co nie zmienia mojej oceny tego co jest w tej wypowiedzi.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: bytrek »

Bartman strzelił tekst o Ikonie Kurku? Chyba oglądałem przez 15 lat inną kadrę.

Według Zibiego Zagumny przy Kurku to pikuś :D , a nie wspomnę o Gruszce słabiaku. :]
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: OldTimer »

Widzę, że Zbyszek wciąż w formie z zeszłego roku :] :D Mam wrażenie że jemu najbardziej na rękę jest ta rezygnacja z Kurka. Dzięki temu nasz kochany eksportowy przyjmujący może budować swoją retorykę opartą na oskarżeniach, insynuacjach i niechęci do wszystkiego co pozwala sobie na surową ocenę jego jako człowieka i jako zawodnika. Wczoraj tak mi przez myśl przeszło, kiedy Zbyszek pobiegnie do Przeglądu Sportowego (albo Przegląd Sportowy pobiegnie do niego bo przecież Pan Składowski tez ma spory udział w tworzeniu zakłamanego wizerunku Bartmana) poskarżyć się po raz ochnasty na warunki panujące w polskiej siatkówce, na głupich ekspertów, na głupich zawodników z tej samej pozycji. W ogóle mnie Zbyszek tą facebookową tyradą nie zaskoczył, ba podbudował jeszcze bardziej moją opinię o jego poziome dojrzałości. Najdobitniej o Zbyszku świadczy kto ten wpis na facebooku komentuje. Straszny dramat.

I jeszcze jedno: dla mnie to nie jest kwestia formy, a pozbywanie się ludzi, którzy mają własne zdanie i coś do powiedzenia. Kurek nie podpasował Antidze, więc musi odejść... - za te słowa Zbyszek powinien dostać 14 razy porządnie w twarz, od każdego z pozostałych na placu boju reprezentantów.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: leeon »

OldTimer pisze:Widzę, że Zbyszek wciąż w formie z zeszłego roku :] :D Mam wrażenie że jemu najbardziej na rękę jest ta rezygnacja z Kurka. Dzięki temu nasz kochany eksportowy przyjmujący może budować swoją retorykę opartą na oskarżeniach, insynuacjach i niechęci do wszystkiego co pozwala sobie na surową ocenę jego jako człowieka i jako zawodnika. Wczoraj tak mi przez myśl przeszło, kiedy Zbyszek pobiegnie do Przeglądu Sportowego (albo Przegląd Sportowy pobiegnie do niego bo przecież Pan Składowski tez ma spory udział w tworzeniu zakłamanego wizerunku Bartmana) poskarżyć się po raz ochnasty na warunki panujące w polskiej siatkówce, na głupich ekspertów, na głupich zawodników z tej samej pozycji. W ogóle mnie Zbyszek tą facebookową tyradą nie zaskoczył, ba podbudował jeszcze bardziej moją opinię o jego poziome dojrzałości. Najdobitniej o Zbyszku świadczy kto ten wpis na facebooku komentuje. Straszny dramat.

I jeszcze jedno: dla mnie to nie jest kwestia formy, a pozbywanie się ludzi, którzy mają własne zdanie i coś do powiedzenia. Kurek nie podpasował Antidze, więc musi odejść... - za te słowa Zbyszek powinien dostać 14 razy porządnie w twarz, od każdego z pozostałych na placu boju reprezentantów.
Abstrahując od kwestii Kurka to Bartman ma mocny 'odjazd'. Sodówka w czystej postaci.
ortalion
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 17:48

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: ortalion »

moim zdaniem dajmy już spokój zobaczymy co będzie na MŚ . Jak coś wygrają nikt nie będzie kwestionował wyborów trenera Antigi /Blain'a jeśli przegramy okaże się co będzie z polską siatkówką ..........
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Koso »

Tylko co nazywamy przegraną? Takie pytanie trzeba sobie zadać. Według mnie już sporą wygraną będzie jakieś 5 miejsce a medal to już w ogóle szał ciał by był. Jednak pewnie wiele osób uważa, że medal to jest coś obowiązkowego i ta droga zaprowadzi nas donikąd. Przykładowo za jakieś 5-6 miejsce Antigę [Treść edytowana] ukrzyżują uważając, że jest to bardzo słabe miejsce. Nie oszukując się jednak takie miejsca to są obiektywnie nasze możliwości i każdy się powinien z tym pogodzić, postać Kurka, Bartmana czy Żygadły nic w tej kwestii by nie zmieniła. Miejsce medalowe uznałbym za ogromną niespodziankę.

Wiele osób musi przeszacować potencjał i umiejętności naszej kadry a także swoje oczekiwania.
W tym "śmiesznym" rankingu FIVB jesteśmy na miejscu 5 i jeżeli takie zajmiemy na MŚ to powinniśmy się cieszyć, ale i tak będzie gadanie, że z Kurkiem itd. to zajęlibyśmy spokojnie 3 miejsce, heh. [Treść edytowana]
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, o 22:56 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 8. Regulaminu Forum.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: luk_m5 »

No właśnie, należy mierzyć siły na zamiary. Obecnie nasz potencjał, umiejętności wskazują że awans do trzeciej fazy grupowej tj. do najlepszej szóstki turnieju będzie dobrym wynikiem. Wszystko co ponad to ja przyjemniej przyjmę z ogromną radością i zaskoczeniem. Oczywiście każdy startuje po to aby wygrać lub przynajmniej zdobyć medal - taka jest ogólnie idea sportu, ale ocena naszego występu nie może być oderwana kompletnie od rzeczywistości
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Abdullo »

Dziś w przeglądzie jest artykuł na temat Kurka. Generalnie z informacji dziennikarza powodem absencji jest niepogodzenie się z rolą rezerwowego, a katalizatorem wyrzucenia Kurka z kadry był brak zgody Bartka, aby zastąpić w razie co Mariusza na ataku w kadrze. Bartek się nie zgodził na to, trzasną drzwiami i tyle go widziano.
Wszystkie ręce na pokład pisał Bartman, ale na moich zasadach (można by napisać) odpowiedział Bartek.
Czyli Kurek miał jechać na MŚ w roli Jokera który mógłby ewentualnie zastąpić atakujących jakby im nie szło. Do ostrzału był któryś z środkowych. Życie napisało swój scenariusz.
Tym co zrobił Bartek, pokazał iż mentalnie nie jest reprezentantem Polski. Rozmienił się na drobne.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Murilo0 »

Nie wiem czy zauważyliście, że podczas dekoracji Kubiak miał prawe kolano obłożone lodem :( To była pewnie przyczyna jego braku obecności na boisku wczoraj.
All work and no play makes Jack a dull boy...
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: luk_m5 »

Murilo0 pisze:Nie wiem czy zauważyliście, że podczas dekoracji Kubiak miał prawe kolano obłożone lodem :( To była pewnie przyczyna jego braku obecności na boisku wczoraj.

Mnie się wydaje, że jak w którymś z setów ( 3 albo 4 ) schodził z podwójnej zmiany to lekko utykał.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Lineczka »

Abdullo pisze:
Lineczka pisze:Dlaczego w tych scenariuszach uwzględniasz Kurka tylko w roli winnego? Kompletnie bez sensu.
Bo Stefan to jest taki fajny koleś, którego wszyscy lubią :) On się potrafi dogadać z każdym (najwidoczniej oprócz Kurka).

Z Bartmanem też?
Z Żygadło też?
Z Boćkiem?

Do Antigi jako siatkarza i człowieka mam ogromny szacunek. To ikona. W roli trenera mnie nie przekonuje, ale na podsumowania przyjdzie czas po MŚ.

Podoba mi się wypowiedź Bartmana i się z nim zgadzam. Z drugiej strony na krótko przed MŚ wytwarza się wokół trenera i reprezentacji nieciekawa atmosfera - jak nie żenujące teksty Drąga to teraz wypowiedź Bartmana.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: madlark »

Po drugie: był bez formy? Pytam się, kiedy ta forma została sprawdzona? W tym roku w Reprezentacji polscy kibice mieli okazję oglądać Bartka tylko podczas rozgrzewki. W sytuacjach meczowych praktycznie nie dostał żadnej szansy.
Pytam skąd to wie skoro nie oglądał, bo miał lepsze zajęcia? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: leeon »

Z tym Boćkiem to chyba tworzymy historię na siłę...
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: d12343 »

Gdyby Bartman widział coś poza czubkiem właśnego nosa, przemilczałby tę sytuację i nie siał w tak istotnym momencie fermentu wokół reprezentacji, w której bądź co bądź grają również jego koledzy. Nie chodzi wcale o pominięcie Kurka, Bartman wylewa frustrację spowodowaną swoją sytuacją. Słabe.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Abdullo »

Lineczka pisze:
Abdullo pisze:
Lineczka pisze:Dlaczego w tych scenariuszach uwzględniasz Kurka tylko w roli winnego? Kompletnie bez sensu.
Bo Stefan to jest taki fajny koleś, którego wszyscy lubią :) On się potrafi dogadać z każdym (najwidoczniej oprócz Kurka).

Z Bartmanem też?
Z Żygadło też?
Z Boćkiem?

Do Antigi jako siatkarza i człowieka mam ogromny szacunek. To ikona. W roli trenera mnie nie przekonuje, ale na podsumowania przyjdzie czas po MŚ.

Podoba mi się wypowiedź Bartmana i się z nim zgadzam. Z drugiej strony na krótko przed MŚ wytwarza się wokół trenera i reprezentacji nieciekawa atmosfera - jak nie żenujące teksty Drąga to teraz wypowiedź Bartmana.
Jest takie trudne słowo. Selekcja. Antiga to selekcjoner i dobiera sobie takich zawodników jakich mu pasują. Inny selekcjoner wybrałbym innych zawodników.
W kadrze jest tylko 14 miejsc. Nie każdy miał okazję się załapać. Trudno to zrozumieć?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: leeon »

Poza tym Bartman miał się kadrą nie interesować. Popieram przedmowcę - słabe.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Lucarelli »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368, ... Kurek.html
Kurek lepsze przyjęcie od Buszka, ręce opadają
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Lineczka »

Trudno zrozumieć rezygnację z zawodnika, który przez lata był filarem tej reprezentacji i który stawiał się na każde zawołanie trenera. Trudno zrozumieć, że mając tyle czasu na przygotowanie do odpowiedniej formy Kurek grał ponoć na tak mizernym poziomie mimo wysiłku i ciężkiej pracy. Trudno zrozumieć, że trener dobiera zawodników do swojej koncepcji, tym samym rezygnując z tych, którzy mają ogromny potencjał, umiejętności i doświadczenie.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: compact »

Jeśli ten zawodnik jest bez formy, to zrozumieć to jest bardzo łatwo.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: OldTimer »

A mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia. W światowym sporcie gdy jakaś gwiazda odpada niespodziewanie z reprezentacji to po roku wraca i pracuje na nowe konto, a u nas jakby na złość nie ma nawet woli powrotów. Jeden się obraża bo w kadrze jest Wlazły, ten z kolei wcześniej gniewa się przez 4 lata, potem kolejny ucieka z treningu bo czuje się pokrzywdzony, że narusza się jego "ikonowatość", innym razem drugi rozgrywający płacze po gazetach, że trener nie daje mu szans, jeszcze wcześniej inny rozgrywający płacze w studiu Polsatu, że jest pomijany w składzie. Nudne to jest. Coraz częściej mam wrażenie, że nasi siatkarze to naprawdę panienki, w stosunku do których nie wolno podjąć żadnej odważnej decyzji. Bartman się obraził, Kurek się obraził, Wlazły się obraził, Żygadło obraził się dwa razy z czego raz się przyznał, Guma się obraził. To jest jakaś plaga. Nie wiem czy wynika to z kompleksów, z jakiegoś przeświadczenia o własnej wielkości czy ze zwykłej niedojrzałości. Szlag mnie trafia jak dowiaduje się, że co roku ktoś odwija jakiś numer. Kiedyś Gościniak przed turniejem do IO w Lipsku wywalił Świdra bo ten był i bez formy i po kontuzji- krzyku nie było bo i o co. Innym razem przed turniejem w Izmirze Lozano też chciał skreślić Wlazłego bo był bez formy, ten jednak wcześniej złapał kontuzję. Płaczu też nie było. Dziś Kurek się gniewa, Bartman się gniewa, bo Kurek to ikona, masa rozhisteryzowanych dziewczynek jest w szoku bo Bartek przecież zasłużył 5 lat temu na występ w MŚ 2014. Paranoja. Ktoś chyba zrobił naszym siatkarzom w pewnej chwili ogromną krzywdę, wmawiając im ich domniemaną wielkość.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Lucarelli »

Kiedy niby Guma się obraził?
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Lineczka »

compact pisze:Jeśli ten zawodnik jest bez formy, to zrozumieć to jest bardzo łatwo.
Pytanie dlaczego jest bez formy? Sezon we Włoszech udany, tyle tygodni na dojście do formy i co? Klapa. Ciężko trenował i co? Znowu klapa. Zawodnik tej klasy oduczył się grać w siatkówkę?

W dodatku to śmieszne, że został zabrany na MHW chociaż Antiga wiedział, że Kurek na MŚ nie pojedzie i że nie zagra w żadnym meczu Memoriału. Po co więc?
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: OldTimer »

Lineczka pisze:
Pytanie dlaczego jest bez formy? Sezon we Włoszech udany, tyle tygodni na dojście do formy i co? Klapa. Ciężko trenował i co? Znowu klapa. Zawodnik tej klasy oduczył się grać w siatkówkę??

Błagam Cię. Spójrz na tą sytuację chociaż raz w sposób globalny. Patrzysz lokalnie na przyczyny braku formy u Kurka, a nie spojrzysz na to, że pozostali tą samą ciężką pracą zdołali wypracować jakiś poziom, który zadowolił trenerów. Wg Ciebie Antiga z Blainem powinni zrezygnować przed MŚ bo nie zdołali doprowadzić Kurka do formy?! Robią co mogą. Kurek im nie pasuje to go odcięli czy się Tobie podoba czy nie.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, o 10:09 przez OldTimer, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: lucass90 »

Lucarelli pisze:http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368, ... Kurek.html
Kurek lepsze przyjęcie od Buszka, ręce opadają
Nom, ci goście w Maceracie to kompletnie się nie znajo! Trzeba było Buszka kontraktować, a nie Kurka...

Co do decyzji Antigi, to facet sam wsunął się pod gilotynę. Zobaczymy, czy selekcjonerem zostanie jeszcze tylko przez miesiąc, czy może dłużej.
- To bardzo ryzykowna decyzja, bo nie mamy wielu siatkarzy najwyższej klasy. Obronić ją może tylko sukces, jakim będzie awans do najlepszej czwórki - powiedział "Wyborczej" jeden z szefów PZPS.
http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368, ... Kurek.html
AZS CZĘSTOCHOWA!
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Skrzypek »

Lineczka pisze:Trudno zrozumieć rezygnację z zawodnika, który przez lata był filarem tej reprezentacji i który stawiał się na każde zawołanie trenera. Trudno zrozumieć, że mając tyle czasu na przygotowanie do odpowiedniej formy Kurek grał ponoć na tak mizernym poziomie mimo wysiłku i ciężkiej pracy.
Można to zrozumieć, jeśli chce się wierzyć w to, że Kurek był po prostu słabszy na ten moment. Czy trudno zrozumieć fakt, że forma Kurka nie została odbudowana (to jest porażka sztabu), można. Np. Anastasi nie potrafił przygotować 14 zawodników, posiadając jeszcze bardziej komfortowe warunki.
Trudno zrozumieć, że trener dobiera zawodników do swojej koncepcji, tym samym rezygnując z tych, którzy mają ogromny potencjał, umiejętności i doświadczenie.
To także można zrozumieć, ale trzeba chcieć. Każdy trener ma swoje koncepcje i je realizuje. Czy Antga zrezygnował z zawodnika o ogromnym potencjale? Tak, problem w tym, że Kurek nie potrafiłby wykorzystać swoich umiejętności.


Jeszcze słowo o niedzielnych wydarzeniach. Sprawdziły się moje informacje o opuszczeniu kadry przez Bartka bez zezwolenia. Nie znałem wtedy przyczyn, ale można się było ich domyślać i przyznam szczerze, że dobrze antycypowałem scenariusz tamtego aktu. Kurek odrzucił prośbę zmiany pozycji i to mu chwały nie przynosi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”