[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Reprezentacja Kobiet 2020

Re: Reprezentacja Kobiet 2020

Postby Lynn » 6 Feb 2020, o 13:11

Oczywiście, że Wołosz nie będzie grać w reprezentacji w tym roku. Dla mnie to rzecz jak najbardziej zrozumiała. Cel na ten rok i tak nie został osiągnięty. Najważniejsze jest to żeby grała na ME 2021, MŚ 2022 i dociągnęła jeszcze następny cykl olimpijski do końca. Na IO w Paryżu będzie miała 34 lata więc jak na sypacza nie tak bardzo dużo.

Nie możemy tak nisko spaść w hierarchii drużyn na świecie tak jak po nieudanych kwalifikacjach olimpijskich 2016, bo na IO do Paryża dziewczyny też nie wejdą. Styczniowy turniej kwalifikacyjny w Holandii był frycowym za to, że jeszcze 3 lata temu byliśmy na poziomie Czeszek, Azerek, Bułgarek czy Słowaczek nic nie umniejszając oczywiście tym drużynom.
Lynn

Postby okon » 12 Feb 2020, o 10:13

Jak widzicie drużynę na najbliższy sezon? Mój skład jaki bym powołał to :
Pleśnierowicz, Nowicka, Kucharska -Wołosz przerwa
atak: Stysiak,Rasińska -Smarzek przerwa jak nie to oczywiście w składzie
przyjęcie: Łukasik,Fedusio, Górecka,Wójcik Mędrzyk przerwa jak nie to oczywiście w składzie
Środek :Alagierska,Ptak,Centka,Stencel, Efimienko Kąkolewska przerwa jak nie to oczywiście w składzie
Libero :Stenzel, Krzos
Chyba nic lepszego nie mamy na ten moment.
okon

Postby Goscinnie » 12 Feb 2020, o 10:54

Jak dla mnie
Sypy : Kowalewska jak najbardziej, nie widzę natomiast pożytku z Nowickiej, jak dla mnie jest uważana za dobrą rozgrywająca bo niewiele u nas dobrych zawodniczek na tej pozycji, Kucharska to już dla mnie żart. Szybciej widzialbym w składzie Grabke.
Atak - zgadzam się, choć Rasinska na pewno musi wieje udowodnić, jest dobra na tle słabiutkiego zespołu, czyb uciagnie presję ?
Przyjęcie - Łukasik ???? Górecka, Wójcik, Mędrzyk tak,
Środek: Algierska, Efimienko, może Stencel, ale szybciej dałbym szansę Pacak,
Libero: chyba lepszego zestawienia nie ma
Goscinnie

Postby okon » 12 Feb 2020, o 11:25

Ile meczy oglądałeś Kucharskiej? Dużo dokładniejsza w rozegraniu od Grabki po której przed wystawą widać gdzie będzie piłka.Kucharska nie ma za bardzo komu rozgrywać a mimo to Piła jakoś się trzyma.Z resztą to i tak rozmowa o zawodniczkach nr 3,4 na liście ,które i tak parkietu nie zobaczą.Pacak czasami zmienia się z Kwiatkowską w pierwszym skłądzie ŁKS i to ma być materiał na gre w reprezentacji?Widziałeś ostatni mecz Łukasik na przyjęciu z Budowlanymi gdzie miała największą ilośc idealnych przyjęć na całym boisku plus prawie 50% skuteczności w ataku.To są fakty
okon

Postby Goscinnie » 12 Feb 2020, o 12:18

Kucharska oglądam trzeci sezon, w Kaliszu grała strasznie nierówno, to samo w Toruniu, teraz gra przyzwoicie i to wszystko. Jak mają być takie powołania do kadry to lepiej sięgać po młodzież z SMS-u.
Jeśli chodzi o Pacak popatrz kto tam zespół prowadził. Grała bardzo dobrze od początku sezonu, a pan statystyk ją posadził na ławie.
Piszesz że Pacak gra na zmianę, to co robi w reprezentacji Łukasik ? Ile minut w tym sezonie była na parkiecie ? Poza tym stawiasz na Stysiak na ataku. A Łukasik trenując na ataku będzie dobra w reprezentacji na lewym ? Absurd
Goscinnie

Postby okon » 12 Feb 2020, o 12:44

Łukasik gra i trenuje na lewym w klubie,a Stysiak gra i trenuje na prawym w klubie.W reprezentacji grałyby na swojej pozycji wg mojej rozpiski:)Gdzie tu absurd? Co do Kucharskiej ok.Wpisałem ją z biedy na tych pozycjach i obserwuje ją dopiero od tego sezonu.W SMS też nie ma szału na rozegraniu.Może Zagumna pojdzie w ślady ojca na razie tego nie widać.Pacak się nie nadaje koniec kropka.LSK to jej maks.
okon

Postby mewa » 12 Feb 2020, o 13:13

okon wrote:Pacak się nie nadaje koniec kropka.LSK to jej maks.

Przekażę - może nie ma sensu, by się dalej starała, skoro już taka kategoryczna decyzja zapadła...
mewa
Redaktor   Redaktor

Postby okon » 12 Feb 2020, o 13:32

Mógłbym jeszcze tak wymienić ze 100 które się nie nadają do kadry w tym momencie.Joanna Pacak bardzo fajna dziewczyna ,ale naszej reprezentacji nie zbawi,ale może się mylę i jeszcze zobaczę jak na Mistrzostwach Świata blokuje najlepsze zawodniczki na świecie i atakuje z poteźną siłą oby tak było! Tego jej życzę.Przekażcie też Kucharskiej ,żeby się nie starała bo kolega wyżej napisał,że jakby powołać ją to żart:)
okon

Postby Goscinnie » 12 Feb 2020, o 18:03

No pewnie i więcej niż 100 by się znalazło, choć w Polsce wiele tych zawodniczek znowu nie ma...
Wyrażam swoje zdanie w ramach tej dyskusji i uważam, że Kucharska po prostu się nie nadaje i tyle, to tak jakby powołać do kadry Wawrzyniak albo Bałdygę, po prostu to nie ten poziom.
Ty uważasz, że Pacak to nie poziom reprezentacyjny, ja że Kucharska
To, że Piła dobrze gra, też nic nie znaczy ... dobrze znaczy ponad stan, ale nie jest to wybitny klub,
wyróżniającą się postacią w Pile jest Madzia Saad, ale czy też w związku z tym powinna dostać powołanie?

Pacak na pewno nie zbawi reprezentacji, ale tego też nie zrobi Pleśnierowicz, Fedusio, Centka czy Ptak,
to tylko uzupełnienia składu, ciągnąć grę przy optymalnym składzie ma kto inny
(choć akurat Fedusio i Centka mogą być przyszłością kadry)

Łukasik jest nominalną atakującą, być może trenuje w klubie jako przyjmująca, nie wiem, nie chadzam na treningi,
rozumiem, że może być przestawiana na przyjęcie i oby jej to na dobre wyszło, nie wdaje się więc w tej kwestii w dyskusję,
ale stwierdzenie że gra w klubie jest już nieco naciągane, zdarza jej się wyjść na boisko, nie gra regularnie i to ją powinno dyskwalifikować, jeśli chodzi o grę w kadrze, może powinna pójść w ślady siostry i wylądować w słabszym klubie, gdzie będzie miała okazję grać regularnie

Jeśli chcesz prowadzić dyskusję, to proponuję nie obrażać się bądź też nie oburzać się za każdym razem, jak ktoś wyrazi inną opinię niż Twoja, na tym właśnie dyskusja polega
Goscinnie

Postby okon » 12 Feb 2020, o 18:15

W żadnym wypadku się nie obrażam:)i szanuje Twoje zdanie.Wcześniej ,że Górecka tak napisałeś,a jej nie dyskwalfikuje to ,że nie gra?
Taka Łukasik,Górecka to przyszłość polskiej reprezentacji i nawet jak nie grają za dużo bo mają silną konkurencje to moim zdaniem muszą w niej być i myślę,że na pewno będą,bo zdaje się ,że Nawrocki uważa podobnie.
okon

Postby Goscinnie » 12 Feb 2020, o 20:57

Górecka dostała szansę i wniosła coś na boisko, uważam, że Łukasik nie do końca, ma duże braki i bez grania w klubie straci się, tak jak i jej siostra,
a poza tym nie porównujmy szkolenia w lidze polskiej i włoskiej, to raczej przepaść
Goscinnie

Postby okon » 12 Feb 2020, o 22:10

Łukasik ma 191 cm skoczna ,dynamiczna.W ostatnim czasie grała w pucharach z tymi tam Hiszpankami gdzie miała przyjęcie na bardzo dobrym poziomie.Z budowlanymi w ten weekend bardzo dobry mecz w przyjęciu i w ataku i prędzej jak dla mnie wydaje mi się to materiał na klasową przyjmującą niż zmarnowanie,ale jak będzie zobaczymy.
okon

Postby Goscinnie » 16 Feb 2020, o 22:14

Pewien portal znalazł rozwiązanie na problemy w kadrze
Słaby żart

"W polskiej kadrze od jakiegoś czasu trwają poszukiwania silnej i wysokiej przyjmującej, stąd też gra Magdaleny Stysiak na tej pozycji. Marta Matejko dysponuje podobnymi parametrami do gwiazdy naszej reprezentacji. Czy pójdzie w jej ślady?"
Goscinnie

Postby rzr » 20 May 2020, o 13:28

Jaca podał skład na zgrupowanie https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/19125

Reprezentacja Polski kobiet na sezon 2020

Oliwia Bałuk – przyjmująca

Weronika Centka – środkowa

Paulina Damaske – atakująca

Karolina Drużkowska – atakująca

Monika Fedusio – przyjmująca

Zuzanna Górecka – przyjmująca

Alicja Grabka – rozgrywająca

Aleksandra Gryka – środkowa

Monika Jagła – libero

Martyna Łukasik – atakująca

Julia Nowicka – rozgrywająca

Aleksandra Rasińska – atakująca

Anna Stencel – środkowa

Maria Stenzel – libero

Magdalena Stysiak – przyjmująca

Martyna Świrad – przyjmująca

Julia Twardowska – przyjmująca

Marta Ziółkowska – środkowa
-tate, a jonasz koran mekka mówił że gdyby zwolnić skrybów faraona to piramidy byłyby 2 razy większe
rzr

Postby Goscinnie » 21 May 2020, o 08:58

Wiem, że to tylko szeroka kadra i jeszcze w momencie gdzie nie ma imprez dużych międzynarodowych.
Ale jednak wątpliwości mam
Bałuk ?
Drużkowska? Tu pewnie rekomendacja Kawki
Świrad?
Ziółkowskiej to już w ogóle nie rozumiem
Fajnie, że wraca Twardowska, oby na dłużej
Goscinnie

Postby okon » 22 May 2020, o 10:57

Bałuk też mnie nie przekonuje,ponieważ bardzo słabe warunki fizyczne a defensywnie też nie jest jakaś bardzo dobra.Natomiast Drużkowska to potencjał na miarę Smarzek ,Stysiak.Dziewczyna ma 194 cm i atakuje obiema rękami raz lewą raz prawą.Była kontuzjowana,ale nie dawno wróciła. Świrad wygrałą ranking dla blokujących w tym sezonie, a Ziółkowska była 4 wiec jakoś bronią się te decyzje.
okon

Previous

Return to Polskie reprezentacje