Reprezentacja mężczyzn 2021

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

https://pbs.twimg.com/media/E1S1x6sWEAE ... name=large

Statystyki tego jakże porywającego widowiska.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

"Bednorz popełnił najwięcej błędów". Niby prawda, a jednak to śmiesznie brzmi w kontekście gościa, który popełnił raptem dwa błędy w ataku, nie dał się zablokować i skończył 5/7. W polu serwisowym 3 błędy i 4 asy, a w przyjeciu 86% (57%), tak że tego.

Najsłabsi Szalpuk i Kwolek, którzy dodatkowo jako jedyni dali się zablokować, ten pierwszy nawet dwa razy.


Pełne staty:

https://pbs.twimg.com/media/E1S1x6sWEAE ... ame=medium
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aquino »

Na plus: Komenda, Bednorz, Kłos, Kaczmarek, Popiwczak, Huber, Konarski
Na minus: Janusz, Szalpuk, Kwolek, Fornal
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Niby czemu Fornal na minus? Mi sie raczej podobal. 4 bloki to moc. Jasne, troche kiwal, ciut slabiej w ataku ale generalnie dosyc OK. To najmniej doswiadczony z grajacych dzis przyjmujacych, i mial najbardziej rwany sezon.

Szalupa i Kwolu slabsi. Kwolo jakby dalej zgaszony.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2021, o 21:42 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

lukecik pisze:"Bednorz popełnił najwięcej błędów". Niby prawda, a jednak to śmiesznie brzmi w kontekście gościa, który popełnił raptem dwa błędy w ataku, nie dał się zablokować i skończył 5/7. W polu serwisowym 3 błędy i 4 asy, a w przyjeciu 86% (57%), tak że tego.

Najsłabsi Szalpuk i Kwolek, którzy dodatkowo jako jedyni dali się zablokować, ten pierwszy nawet dwa razy.


Pełne staty:

https://pbs.twimg.com/media/E1S1x6sWEAE ... ame=medium
Ciekawe, że Ferre Reggers w końcówce w IV seta pojawił się na przyjęciu, a ten 18 latek (rocznik 2003!!), to wydaje się że urodzony młot.

Na ubiegłorocznych ME U20 ten wtedy dopiero 17-latek atakował w każdym meczu po 50-70 razy, samodzielnie wygrał Belgom m.in z mecz z naszymi juniorami z Gierżotem, a koledzy z reprezentacji juniorów, których dziś na boisku też widzieliśmy przecież sporo ( Rotty, Plaskie, Val Elsen) i dostali od belgijskiego szkoleniowca znacznie więcej minut gry, młodziutkiemu, dwa lata młodszemu niż oni sami Reggersowi długimi fragmentami tylko asystowali.

Mam podejrzenia że mógł być to debiut 18 letniego Belga w I reprezentacji w oficjalnym meczu międzypaństwowym. Może jutro otrzyma więcej minut aby się pokazać? Pytanie tylko czy znów wyjdzie na przyjęciu?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2021, o 21:43 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Lucarelli »

Jedno jest pewne, wszyscy którzy dzisiaj nie grali jadą do Italii.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: mmb »

Jakoś nikt z dzisiejszych przyjmujących mnie specjalnie nie przekonuje, mocno trzymam kciuki za Semena :D
Riad69
Posty: 492
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Riad69 »

Jak Bednorz nie pojedzie to skisne. Dobry mecz.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

drukjul pisze:
Ciekawe, że Ferre Reggers w końcówce w IV seta pojawił się na przyjęciu, a ten 18 latek (rocznik 2003!!) to wydaje się że urodzony młot.

Na ubiegłorocznych ME U20 ten wtedy dopiero 17 latek atakował w każdym meczu po 50-70 razy, samodzielnie wygrał Belgom m.in z mecz z naszymi juniorami z Gierżotem, a koledzy z reprezentacji juniorów, których dziś na boisku też widzieliśmy przecież sporo ( Rotty, Plaskie, Val Elsen) i dostali od belgijskiego szkoleniowca znacznie więcej minut gry, młodziutkiemu, dwa lata młodszemu od nich sami Reggersowi długimi fragmentami tylko asystowali.

Mam podejrzenia że mógł być to debiut 18 letniego Belga w I reprezentacji w oficjalnym meczu międzypaństwowym. Może jutro otrzyma więcej minut aby się pokazać? Pytanie tylko czy znów wyjdzie na przyjęciu?
Juz bys sobie darowal, skoro zostalo podane do publicznej wiadomosci, ze z 3 podstawowych skrzydlowych zdrowy byl tylko Gierzot.
Normalnie, ludzi ze swiezymi zlamaniami nie wysyla sie nawet na paraigrzyska.To byla kpina ze zdrowia polskich juniorow.
A jeden z nich zaplacil wysoka cene.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Diomedea pisze:
drukjul pisze:
Ciekawe, że Ferre Reggers w końcówce w IV seta pojawił się na przyjęciu, a ten 18 latek (rocznik 2003!!) to wydaje się że urodzony młot.

Na ubiegłorocznych ME U20 ten wtedy dopiero 17 latek atakował w każdym meczu po 50-70 razy, samodzielnie wygrał Belgom m.in z mecz z naszymi juniorami z Gierżotem, a koledzy z reprezentacji juniorów, których dziś na boisku też widzieliśmy przecież sporo ( Rotty, Plaskie, Val Elsen) i dostali od belgijskiego szkoleniowca znacznie więcej minut gry, młodziutkiemu, dwa lata młodszemu od nich sami Reggersowi długimi fragmentami tylko asystowali.

Mam podejrzenia że mógł być to debiut 18 letniego Belga w I reprezentacji w oficjalnym meczu międzypaństwowym. Może jutro otrzyma więcej minut aby się pokazać? Pytanie tylko czy znów wyjdzie na przyjęciu?
Juz bys sobie darowal, skoro zostalo podane do publicznej wiadomosci, ze z 3 podstawowych skrzydlowych zdrowy byl tylko Gierzot.
Normalnie, ludzi ze swiezymi zlamaniami nie wysyla sie nawet na paraigrzyska.To byla kpina ze zdrowia polskich juniorow.
Kanimo - ja już wiem, że Tobie zawsze wszystko kojarzy się z problemami z mięśniami brzucha Kupki, nawet wtedy kiedy ma tejpowaną kostkę http://www.forum.siatka.org/viewtopic.p ... 60#p574291

ale raz ulituj się. ;)

Młody Belg indywidualnie należy pochwalić nie tylko za mecz z Polską, ale za cały turniej ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów, gdzie Reggers był jeżeli nie najlepszym, to z całą pewnością zdobywającym najwięcej punktów zawodnikiem tego turnieju (prawie 6 pkt na set, na drugim miejscu w tym rankingu zaraz za plecami Reggersa był nasz Michał Gierżot), i w dużym stopniu indywidulanie sprawił że Belgowie na tym turnieju sięgnęli po brązowe krążki, a w półfinale dopiero po tie-breaku ulegli przyszłym mistrzom Rosjanom.

I to wszystko w wieku 17 lat, podczas gdy od zdecydowanej większości siatkarzy występujących na tym turnieju U20 Reggers - przypominam że to dopiero rocznik 2003 i to druga połowa roku - był dwa lat młodszy. A teraz po roku nie mając nawet ukończonych 18 lat debiutuje już w I reprezentacji Belgii i to wchodząc w mecz z Polska na przyjęcie, a nie na atak na którym grał w reprezentacjach młodzieżowych. Może jednak to zauważyć i docenić, a nie sprowadzać wszystkiego do dowolnej części ciała Przemysława Kupki, bo takie uporczywe skojarzenia niektórym forumowiczom mogą w końcu zacząć wydać się w końcu podejrzane, czy to na pewno tylko o siatkówkę chodzi. :D
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Nie, no, Bednorz chyba pojedzie.

Ale coś mi się nie chce wierzyć, że Vital ma gotową kadrę na Igrzyska, a nie grali dziś ci, którzy są pewni wyjazdu. Przecież to niemożliwe, żeby Heynen się zdecydował zabrać na Igrzyska Semeniuka, jak ten nie rozegrał nawet jeszcze oficjalnego meczu, gdzie inni od 3 lat walczą o miejsce.

Według mnie jest sprawa otwarta, a że są już pewniacy, to wiadomo. Dla mnie pytania są jeszcze na pozycji przyjmującego i środkowego. A tak to 10 pewnych.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

@drukjul-to malo wiesz
Czerwinski gral ze zlamaniem obrabka panewki stawu barkowego (powstalym na zgrupowaniu) przez 7 spotkan. Wydaje sie ze ze sporym bolem i blokadami. Zreszta bylo widac, ze z trudem podnosi ramie, poza Toba dostrzegla to wiekszosc kibicow po 2 spotkaniu.
Od powrotu nie zagral w zadnym meczu. I nie wiadomo kiedy zagra. IMHO talent porownywalny do Olka czy Semena.


Meczyk taki sobie. Pierwsza szostka pokazala sie lepiej.
Najciekawsze sa nasze proby odgadniecia na podstawie dzisiejszego skladu.
A wystarczy poczekac... :D

Ja ma watpliwosci co do 4 przyjmujacego (chcialabym Semeniuka) drugiego atakujacego i lekkie co do trzeciego srodkowego.
Moze Semen zaiponowal Vitalowi, moglo tez zadzielac zgranie z Olkiem i Zatorem.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Diomedea pisze:@drukjul-to malo wiesz
Czerwinski gral ze zlamaniem obrabka panewki stawu barkiwego (powstalym na zgrupowaniu) przez 7 spotkan. Wydaje sie ze ze sporym bolem i blokadami.
Od powrotu nie zagral w zadnym meczu. I nie wiadomo kiedy zagra.
Kanimo błagam, przecież ja nie o tym pisałem. Revenons a nos moutons. ;)

Wspomniałem konkretnie o tym, że 17-letni Reggers grając na ataku rewelacyjnie wypadł na ubiegłorocznych ME U20, atakując po 50-70 razy w każdym meczu i wygrywając Belgom w dużym stopniu indywidualnie całą masę spotkań na tym turnieju, w tym na przykład mecz z Polską.

Jaki wiec może być związek przyczynowo-skutkowy, pomiędzy tym że Belg wypadł na tym turnieju rewelacyjnie i zdobywał średnio niemal po 6 pkt w każdym secie w każdym meczu na tym turnieju, a akurat tym że niektórzy nasi juniorzy nie byli podczas tych ME U20 w najlepszej formie, lub mieli problemy zdrowotne? Gdyby nawet tych problemów zdrowotnych nasi juniorzy wtedy nie mieli, to uważasz w pozostałych sześciu spotkaniach, które rozegrali poza tym jednym jedynym meczem z Polską na tym turnieju belgijscy juniorzy, młody Belg grałby wówczas gorzej? :o
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Przede wszystkim raczej inaczej atakuje sie na bloku faceta, ktory ma zablokowany bark i opoznione ruchy. To samo dotyczy obrony. Raczej z Polska zagralby slabiej przy 3 zdrowych skrzydlowych, a nie jednym, co zreszta pokazl poczatek meczu, gdze pare czap zebral.


Co nie ma wielkiego znaczenia, Belg to fajny zawodnik o duzej przyszlosci, jesli omina go kontuzje. Tylko to powtarzanie o chwalebnym zwyciestwie nad grupa w 1/3 zlozona z niezdolnych do, gry jest troche zabawne a troche smutne.
Zobaczymy jak rozwinie sie jego kariera, ale jeszcze nie ten rozmiar kapelusza i jeszcze jakis czas. Leon jednak pod tym wzgledem byl niepowtarzalny.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2021, o 23:11 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Tharaster »

Diomedea pisze:
Ja ma watpliwosci co do 4 przyjmujacego (chcialabym Semeniuka) drugiego atakujacego i lekkie co do trzeciego srodkowego.
Moze Semen zaiponowal Vitalowi, moglo tez zadzielac zgranie z Olkiem i Zatorem.
Pit, Kochanowski, Bieniek. Kolejność nieprzypadkowa, zero loterii
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Pit i Bieniek tak. Nie jestem pewna na 100% czy Vital postawi na Kochana, choc chcialabym by tak bylo.
Pozostaje tez pytanie, czy sprawnosc barku jest juz normalna, bo jednak chodzily sluchy, ze problemy byly.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Vital mówił, że ma kadrę w głowie, ale wczorajszy mecz miał mu dać odpowiedzi na kilka pytań. No to jak po takim meczu zabierze Szalpuka do Rimini, to ja dziękuję.
Marcin1990
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2015, o 16:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Marcin1990 »

Ja też pobawię się w typ na IO:
Drzyzga, Łomacz
Leon(Mika), Kubiak, Śliwka(Buszek), Bednorz
Kurek, Kaczmarek(Konarski)
Nowakowski, Kochanowski(Kłos), Bieniek
Zatorski
Porównajcie sobie to do IO 2016 - moim zdaniem mamy duży głębszy skład ale wiadomo, że i tak będzie decydował ćwierćfinał ;)
W nawiasach wpisałem tych z Rio
Riad69
Posty: 492
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Riad69 »

Doczekaliśmy się w reprezentacyjnej siatkówce wielkiego potencjału. Jakby się dało to możnaby wystawić dwie drużyny do ligi narodów i obydwie byłyby w czubie tabeli. Sam mam ból głowy na myśl kogo skreślić. Na szczęście nie jestem Vitalem :)
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Adriano »

Na VNL 2021:
Drzyzga
Łomacz
Komenda

Kurek
Kaczmarek
Muzaj

Nowakowski
Kochanowski
Bieniek
Kłos

Leon
Kubiak
Śliwka
Semeniuk
Bednorz
Kwolek

Zatorski
Wojtaszek
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Dla mnie Kwolek jest irytujący. Czasem ma wrażenie, że nie chce mu się skakać. Ledwo się od ziemi odrywa. Sposób ataku ma fajny, zagrywkę też, niezłą budowę, powinien trochę wyżej skakać, bo przy tym wzroście to raczej zasięgu nie łapie.

Semeniuk jest zaledwie centymetr wyższy i jest winda, w dodatku bije mocno i potrafi uderzyć zarówno nad blokiem, jak i go przełamać. A przyjęcie też ma dobre.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

Gogol mówi (do obejrzenia na twitterowym profilu Skry), że skład na VNL po sparingach, więc Polsatowcy chyba puścili fałszywą famę, że już dzisiaj.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Matson »

Aranger pisze:Gogol mówi (do obejrzenia na twitterowym profilu Skry), że skład na VNL po sparingach, więc Polsatowcy chyba puścili fałszywą famę, że już dzisiaj.
Vital mówił że powie zawodnikom po sniadaniu, może po prostu do mediów podadzą po sparingach
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Skoro powie im dzisiaj, to informacja będzie dzisiaj po sparingach, najpóźniej jutro. Nie ma co trzymać w tajemnicy.

Mnie najbardziej poza przyjęciem ciekawi, kogo Vital odpali z atakujących. Skoro Muzaj nie grał w sparingu i ma dość mocne notowania u Vitala, to znaczy, że odpadnie ktoś z dwójki Konarski/Kaczmarek.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:Skoro powie im dzisiaj, to informacja będzie dzisiaj po sparingach, najpóźniej jutro. Nie ma co trzymać w tajemnicy.

Mnie najbardziej poza przyjęciem ciekawi, kogo Vital odpali z atakujących. Skoro Muzaj nie grał w sparingu i ma dość mocne notowania u Vitala, to znaczy, że odpadnie ktoś z dwójki Konarski/Kaczmarek.
Albo ma mocne notowania, albo też druga możliwość - Heynen uznał że już dosyć się na niego w tym roku napatrzył ;)

Przypominam, że Vital poniekąd właśnie przez to że stawiał na stale zawodzącego Maćka stracił pracę w Perugii - wcześniej miał zapowiedzieć Gino Sircimu że w pierwszym meczu finałowym zmiennikiem Thijsa ter Horsta jeżeli ten będzie miał problem z kończeniem ataków będzie tego dnia Atanasijević, który co wszyscy widzieli coraz lepiej wyglądał podczas treningów, zamiast niego wpuścił Muzaja, który popisał się tym że na 11 ataków skończył tylko 3 i wtedy cierpliwość prezesa w stosunku do arbitralnych i jak się okazało w następnych meczach finałowych, gdzie Atanasijević radził sobie znacznie lepiej niż wcześniej Muzaj, nie zawsze trafnych decyzji Vitala najwyraźniej się skończyła.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

drukjul pisze:
Szary Wilk pisze:Skoro powie im dzisiaj, to informacja będzie dzisiaj po sparingach, najpóźniej jutro. Nie ma co trzymać w tajemnicy.

Mnie najbardziej poza przyjęciem ciekawi, kogo Vital odpali z atakujących. Skoro Muzaj nie grał w sparingu i ma dość mocne notowania u Vitala, to znaczy, że odpadnie ktoś z dwójki Konarski/Kaczmarek.
Albo ma mocne notowania, albo też druga możliwość - Heynen uznał że już dosyć się na niego w tym roku napatrzył ;)

Przypominam, że Vital poniekąd właśnie przez to że stawiał na stale zawodzącego Maćka stracił pracę w Perugii - wcześniej miał zapowiedzieć Gino Sircimu że w pierwszym meczu finałowym zmiennikiem Thijsa ter Horsta jeżeli ten będzie miał problem z kończeniem ataków będzie tego dnia Atanasijević, który co wszyscy widzieli coraz lepiej wyglądał podczas treningów, zamiast niego wpuścił Muzaja, który popisał się tym że na 11 ataków skończył tylko 3 i wtedy cierpliwość prezesa w stosunku do arbitralnych i jak się okazało w następnych meczach finałowych, gdzie Atanasijević radził sobie znacznie lepiej niż wcześniej Muzaj, nie zawsze trafnych decyzji Vitala najwyraźniej się skończyła.
Vital powiedział też, że najmniejszym kryterium jego oceny będzie ubiegły sezon, a największym forma podczas zgrupowania oraz całokształt. Muzaj był z Vitalem na LN 2019, ME 2019 i był tam pierwszym atakującym, sezon 2019/2020 w Rosji miał kapitalny. Wziął go też na siłę do Perugii. Myślę, że on pojedzie.

Stawiam, że odpadnie Konarski. Poza tym Szalpuk i Kwolek albo Fornal. No i Huber,Popiwczak rzecz jasna.

A, jeszcze rozgrywający. Pewnie weźmie Komendę.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

Tak popatrzyłem sobie jeszcze na tę wczorajszą kadrę i tych, którzy zostali pominięci, i coś mi mówi, że ci, którzy wczoraj nie zagrali, zostali już wyselekcjonowani. Mianowicie, wszyscy poza Semeniukiem jadą do Włoch, a Kamil, ze względu na brak doświadczenia w kadrze, do domu, i Vitala nie przekonał nawet kosmiczny sezon w jego wykonaniu.
Uważam, że kadra została tak podzielona, bo Vital miał znak zapytania przy atakującym i przyjmującym. Nie był pewien kogo z duetu Kaczmarek/Konarski skreślić, więc chciał ich porównać w jednym meczu. Tak samo nie wiedział, kogo obok Semeniuka skreślić więc całą czwórkę chciał sobie obejrzeć w akcji i jednego z nich skreślić.

Wg mnie skreśleni zostaną: Popiwczak, Janusz, Huber, Semeniuk, Fornal, Kaczmarek.
Jeśli chodzi o moje preferencje, ja bym skreślił: Popiwczak, Komenda, Huber, Szalpuk, Fornal, Konarski
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze: Vital powiedział też, że najmniejszym kryterium jego oceny będzie ubiegły sezon, a największym forma podczas zgrupowania oraz całokształt. Muzaj był z Vitalem na LN 2019, ME 2019 i był tam pierwszym atakującym, sezon 2019/2020 w Rosji miał kapitalny. Myślę, że on pojedzie.
Oprócz całokształtu liczy się też konkret. A ten jest na razie taki, że przez 2.5 miesiąca kiedy Vital na co dzień mógł trenować w ostatnim czasie Muzaja w Perugii, ten nie doszedł do formy, którą można by nazwać nawet przyzwoitą, bo skuteczność ataku w meczach play-off poniżej 30% dla atakującego to już kompromitacja.

Jeżeli Vital znów w reprezentacji chce stawiać na siatkarza, który od dłuższego czasu ewidentnie jest bez formy, to oczywiście jego prawo jako selekcjonera, ale po tej ewidentnej porażce ze ściągnięciem Muzaja do Perugii i faworyzowania jego osoby kosztem Atanasjevica mi to już by z lekka zakrawało może może nie tyle na masochizm, co na jakiś niewytłumaczalny upór, nieumiejętność przyznawania się do własnych błędów i wyciągania z nich nauki. A to to by na pewno źle świadczyło o Heynenie jako selekcjonerze. :|
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Matson »

Kadra i klub to dwie kompletnie inne sprawy, nawet po słabszym sezonie klubowym nikt nie jest skreślony z reprezentacji przed tak ważna imprezą, bo ważne jest kto jak funkcjonuje z daną grupą. Dlatego nie wyobrażam sobie żeby Semeniuk pojechał na IO, Kaczmarek też nie sadze, bo po prostu Muzaj i Kwolo czy nawet Szalpuk zagrali z tymi zawodnikami już kilka turniejów. Durniem by był ten, który na igrzyska by wziął zbieraninę nowych zawodników po świetnym sezonie klubowym. Jeden do drugiego musi mieć zaufanie, co buduje się tylko przez wspólne przebywanie i granie wielu meczów. Nie muszę chyba przypominać jak słabo wyglądał Kurek przed Mś i na ich początku, a jak skończył. Sztab widzi więcej niż my, ma takie statystyki których my nawet nie bierzemy pod uwagę, trzeba zaufać, w przypadku niepowodzenia wszystko pójdzie na trenera i tak, a sadze jednak że się zna na siatkówce minimalnie lepiej niż my :D
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Przez miesiąc będziemy w jednym miejscu. Musimy zadbać o jakieś atrakcje. Mój kolega z pokoju (Bartosz Kurek) zadba o gry planszowe. Skłamałbym gdybym powiedział, że dzisiejsze wybory selekcjonera względem LN nas (zawodników) zaskoczą.
Piotr Nowakowski dla WeszłoFM

Czyli faktycznie odpadają pewnie Janusz,Huber,Semeniuk,Fornal,Kaczmarek,Popiwczak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”