Reprezentacja mężczyzn 2022

ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ptrlnd »

Para Fornal-Semeniuk wydaje się teraz podstawowa na MŚ, ale jakieś takie dziwne przeczucie mam, że ten pierwszy nie poradzi sobie z presją i będzie grał Śliwka :D
Bez Leona gra reprezentacji w końcu nabierze charakteru. Jasne, atak z wysokiej piłki już tak mocny bez niego nie będzie, ale za to widzę tutaj nieograniczone możliwości w bloku, przyjęciu i obronie. W skrócie więcej plusów niż minusów. Z tym serwisem Leona też bym polemizował, bo nie pamiętam kiedy w reprezentacji w meczu na szczycie zagrywał równo, mocno i bez błędów.
Diomedea
Posty: 4462
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

autor: Szary Wilk » dzisiaj, o 20:07

Kobzar to akurat w Zenicie stał w kwadracie i klaskał, a nie grał. Czasem dostał szansę poodbijać, ale nie zapominajmy, że aż do 26 roku życia był zmiennikiem. Czyli mając tyle lat co Firlej dziś, nie grał regularnie.

A ktory Zenit i w jakim okresie masz na mysli?
Generalnie ustabilizowal sie chyba w okolicach 18/19 jako sypacz. W Kuzbasie. I bodajze pod Sammelvuo. Po Kuzbasie byl Zenit z Petersburga.
W Reprezentacji to gral wiecej gdzies od 2018r.
Ale powolowyna to on byl sporo wczesniej (2011?), chyba wchodzil juz odrobine w LS w 2012 , wchodzil np w Rio na IO (byl tam rezerwowym Grankina), na ME 2015.
U Alekny w klubie gral na sterowaniu recznym i rzeczywiscie byl drugim do Butki. Czasami grywal wiecej np w sezonie 15/16 (kontuzja Butki?). Przy Marufie i Benie tez sporo pogral, nawet nie wiem czy nie wchodzil jako pierwszy w wazniejszych meczach, ale to moze ze wzgledu na aspekty inne niz rozegranie. Ale to byl bodajze sezon 14/15. Nawet przy Grbicu (czyli wczesniejszy sezon) juz wchodzil w FS LM.

U Alekny chyba jednak sie nie rozwinal, pomimo iz ten zabral go na IO w 2016r. Skorzystal na zmianie trenera.

Generalnie sypacz, ktory sporo falowal i mial zastoj w srodku kariery, miewal spore problemy z dokladnoscia, gral tez malo kombinacyjnie. Jednoczesnie od dawna powolywany, przetarty w bojach na poziomie jaki Firlej ogladal tylko w telewizji ( bedac drugim wchodzil sporo w:IO 2016, ME 2015, FF LM 2015) gdy byl w wieku zblizonym do obecnego Firleja.
A obecnie-wzglednie solidny rutyniarz.
Nie zebym go jakos nadmiernie cenila, ale doswiadczenia na wysokim poziomie trudno mu odmowic. A jak widac z rola drugiego tez sie godzi.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2022, o 21:35 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8018
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 31 maja 2022, o 21:02
autor: Szary Wilk » dzisiaj, o 20:07

Kobzar to akurat w Zenicie stał w kwadracie i klaskał, a nie grał. Czasem dostał szansę poodbijać, ale nie zapominajmy, że aż do 26 roku życia był zmiennikiem. Czyli mając tyle lat co Firlej dziś, nie grał regularnie.

A ktory Zenit i w jakim okresie masz na mysli?
Generalnie ustabilizowal sie chyba w okolicach 18/19 jako sypacz. W Kuzbasie. I bodajze pod Sammelvuo. Po Kuzbasie byl Zenit z Petersburga.
W Reprezentacji to gral wiecej gdzies od 2018r.
Ale powolowyna to on byl sporo wczesniej, chyba wchodzil juz odrobine w LS w 2012 , wchodzil np w Rio na IO (byl tam rezerwowym Grankina), na ME 2015.
U Alekny w klubie gral na sterowaniu recznym i rzeczywiscie byl drugim do Butki. Czasami grywal wiecej np w sezonie 15/16 (kontuzja Butki?). Przy Marufie i Benie tez sporo pogral, nawet nie wiem czy nie wchodzil jako pierwszy w wazniejszych meczach, ale to moze ze wzgledu na aspekty inne niz rozegranie. Ale to byl bodajze sezon 14/15. Nawet przy Grbicu (czyli wczesniejszy sezon) juz wchodzil w FS LM.

U Alekny chyba jednak sie nie rozwinal, pomimo iz ten zabral go na IO w 2016r. Skorzystal na zmianie trenera.

Generalnie sypacz, ktory sporo falowal i mial zastoj w srodku kariery, miewal spore problemy z dokladnoscia, gral tez malo kombinacyjnie. Jednoczesnie od dawna powolywany, przetarty w bojach na poziomie jaki Firlej ogladal tylko w telewizji ( bedac drugim wchodzil sporo w:IO 2016, ME 2015, FF LM 2015) gdy byl w wieku zblizonym do obecnego Firleja.
A obecnie-wzglednie solidny rutyniarz.
Kobzar to był wieczny rezerwowy. Taki solidny rzemieślnik. Powoływany może i był, ale nie grał regularnie w klubie. Podobne powołania to dostawał też niedawno Surmaczewski czy Ziemczenok. To akurat nic nadzwyczajnego.

Kobzar pojechał na Igrzyska, bo Butko był po operacji kolana. I temu Butko klaskał w kwadracie, kiedy grali razem. Pojechał na Igrzyska Kobzar, bo Alekno go znał z Zenitu i wiedział, że może dawać proste zmiany. Rosja w tamtym okresie nie miała też za dużego wyboru, więc wziął sprawdzonego zmiennika, aniżeli eksperyment z sypaczem z klubu o mniejszym potencjale. U nas rzecz jasna NIGDY takiej sytuacji nie było. Chcesz gdzieś jechać, musisz grać. Może trochę inaczej było z Żygadło, ale potem sytuacja się zmieniła. Zresztą, Łukasz był już bardzo doświadczonym rozgrywającym, który miał X klubów w CV.
Diomedea
Posty: 4462
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

Wiec wlasnie. Lukasz tez byl sporo drugim, choc akurat jesli chodzilo dokladnosc to IMHO przewyzszal Kobzara. Podobny uklad- zostal dlugo w klubie na szczycie.
A te wejscia Kobzara to byly roznie dlugie. W 2012 chyba tylko na podwojna ale na IO i ME to byly juz mecze. No i sporo w LS, tez w wieku Firleja. zwyczajnie gosc wychodzil w 6ce.
Taki "talent" , co poszedl do najsilniejszego klubu, mocnego trenera i sie nie przebil, a jakis skok zrobil w wieku ok 27-28 lat.

Co do gry i powolan-roznie bywalo i u nas . DC byl krytykowany za ogrywanie Kurka i Jarosza w LS, choc nie gral nimi zbyt duzo w Skrze.

Ciezko troche porownac sezon w Katowicach i w Olsztynie plus 1/2 sezonu w PW do bycia drugim w Zenicie u Alekny.
Inne wybory.
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

A w 2014 Fabian Drzyzga to miał wiele bogatszą karierę? Nie sądzę. Z tego co pamiętam to Czeka/Wawa + rok w Resovii. Brzmi może nieco lepiej niż u Firleja, ale nie żeby jakaś ogromna przepaść.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: meduza123 »

Mam kilka pytań do osób bardziej zorientowanych w temacie - chodzi o Wilfredo i dzisiejsze doniesienia o operacji i absencji na MŚ w Polsce.

Czytam, że: (i) absencja po operacji to 1,5 do 3 miesięcy; (ii) Leon gra z kontuzją od kilku miesięcy.

Ponadto - trenerem Perugii i kadry jest ta sama osoba - zakładam zatem, że świetnie zorientowana w temacie zdrowotnym Leona, chyba że uwierzyła w diagnozę dr Sirciego.

Leon kończy sezon 11 maja, dzisiaj mamy 31. Operacja ma być w przyszłym tygodniu - załóżmy w poniedziałek 6 czerwca - czyli 26 dni ZMARNOWANE.

Przechodzą do pytań - jak to jest możliwe, że w Perugii nikt nie zdiagnozował tematu zdrowotnego w czasie sezonu?

Jak to jest możliwe, że nasz związek o tym nie wiedział albo wiedział i nic z tym nie zrobił?

Jak to jest możliwe, że mamy MŚ w Polsce i odpuszczamy w teorii najlepszego zawodnika?

Przecież operacja Wilfredo powinna mieć miejsce już 12/13 maja. Dzisiaj Leon powinien być już po urlopie i w toku rehabilitacji.

Zakładając nawet wariant 2 miesięcy przerwy - śmiało mógłby w połowie lipca rozpocząć przygotowania. Być może miesiąc czasu byłby wystarczający.

Ja czegoś tutaj po prostu nie rozumiem...
Heimlock
Posty: 624
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Heimlock »

Niektórzy tutaj forsują Bednorza, nie śledziłem jego gry w Rosji więc chciałbym się dowiedzieć jak wyglądał w tym sezonie jeżeli ktoś mógłby podsumować.

Z tego też powodu oczywiście bardziej stawiam na parę Semeniuk-Fornal jako docelową, którzy zagrali świetne sezony. Semeniuk pokazał klasę i jakby zyskał ogromną pewność siebie, finał LM to pokaz siły. O ile poprzedni sezon reprezentacyjny miał słaby to myślę że teraz udźwignie mentalnie. Fornal cały sezon równo i na wysokim poziomie ale jednak osłabł w końcówce. Prawdopodobnie już za dużo grania. Natomiast odnośnie reszty:
- Śliwka - poprawił serwis, ma całkiem fajną zmienność w tym elemencie. W ofensywie mniej go widać ale jak będzie się wywiązywał w defensywie to solidny gracz.
- Kwolek - niezbyt udany sezon. Bardziej bazujemy na jego wcześniejszych dokonaniach. Mocna defensywa, niezła zagrywka, potrafi pociągnąć w ataku.
- Bednorz - dobra zagrywka i atak. Ale falował z formą, poprzedni sezon był słaby, nie wiem jak obecny, i niekoniecznie lepszy od wyżej wymienionych.
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ptrlnd »

meduza123 pisze: 31 maja 2022, o 22:04 Mam kilka pytań do osób bardziej zorientowanych w temacie - chodzi o Wilfredo i dzisiejsze doniesienia o operacji i absencji na MŚ w Polsce.

Czytam, że: (i) absencja po operacji to 1,5 do 3 miesięcy; (ii) Leon gra z kontuzją od kilku miesięcy.

Ponadto - trenerem Perugii i kadry jest ta sama osoba - zakładam zatem, że świetnie zorientowana w temacie zdrowotnym Leona, chyba że uwierzyła w diagnozę dr Sirciego.

Leon kończy sezon 11 maja, dzisiaj mamy 31. Operacja ma być w przyszłym tygodniu - załóżmy w poniedziałek 6 czerwca - czyli 26 dni ZMARNOWANE.

Przechodzą do pytań - jak to jest możliwe, że w Perugii nikt nie zdiagnozował tematu zdrowotnego w czasie sezonu?

Jak to jest możliwe, że nasz związek o tym nie wiedział albo wiedział i nic z tym nie zrobił?

Jak to jest możliwe, że mamy MŚ w Polsce i odpuszczamy w teorii najlepszego zawodnika?

Przecież operacja Wilfredo powinna mieć miejsce już 12/13 maja. Dzisiaj Leon powinien być już po urlopie i w toku rehabilitacji.

Zakładając nawet wariant 2 miesięcy przerwy - śmiało mógłby w połowie lipca rozpocząć przygotowania. Być może miesiąc czasu byłby wystarczający.

Ja czegoś tutaj po prostu nie rozumiem...
Z tego co wiem, to Wilfredo konsultował się z lekarzami nie tylko z Polski, ale także z Włoch i Szwecji, więc trochę czasu to zajęło.

Ból pod lewym kolanem to tendinopatia czyli schorzenie ścięgna. Operacja nie będzie krótka i ma polegać na oczyszczeniu więzadła rzepki.

W Perugii o tym wiedzieli od 3 miesięcy ale Sirci zapewne wymagał od Leona zaciśnięcia zębów i wybiegania na boisko bo "płaci miliony". Leon więc brał zastrzyki przeciwbólowe i grał na 30% w ataku.

Interesy klubu a związku krajowego to dwie różne rzeczy. W większości większą władzę mają niestety ci pierwsi i to często wykorzystują.

Po sygnałach z Włoch kilka miesięcy temu związek powinien się tym zainteresować, ale albo Leon nie robił problemu, bo los Perugii zależał od jego pojawienia się na boisku, albo zgłaszał i zamiatano to pod dywan.

Kontuzja Leona to szansa dla innych na pokazanie się. Tak to w sporcie bywa.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Kilgor92 »

Heimlock pisze: 31 maja 2022, o 22:19
- Bednorz - dobra zagrywka i atak. Ale falował z formą, poprzedni sezon był słaby, nie wiem jak obecny, i niekoniecznie lepszy od wyżej wymienionych.
W tym sezonie Bednorz mocno się podciągnął w aspektach defensywnych. Ogólnie trzymał Kazaniowi przyjęcie (choć czasem z flotem miał kłopot), również gra w obronie poszła do przodu, lecz to drugie należy rozpatrywać w kontekście całego systemu gry blok-obrona, który został zaimplementowany do Kazania pod okiem Werbowa. W ataku Bednorz był opcją nr. 3, w zespole pełnił zadnia głównie defensywne niż ofensywne, niemniej jak przychodziło do atakowania to prezentował się więcej niż solidnie. Ogólnie pod okiem Werbowa poszedł do przodu, zaś sam sezon miał dobry. Dość powiedzieć, że Ruscy jeszcze w zeszłym roku kalendarzowym chcieli z nim kontrakt przedłużyć.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2022, o 22:45 przez Kilgor92, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8018
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Jeśli problem Leona to tendinopatia/entezopatia przyczepu ścięgna rzepki, to musiał być już naprawdę ostro zajechany. Z reguły takie kontuzje się zalecza na długi czas lub wylecza w taki sposób, że jedynie potem przypominają się okresowo przy dużych obciązeniach. Sam wyleczyłem 2 letnią, przewlekłą entezopatię ścięgna mięśnia trójgłowego, samą rehabilitacją u świetnego fizjoterapeuty, ale kilka miesięcy ćwiczeń w domu mi to zajęło. Miałem takie dwa urazy przewlekłe, już w pełni od kilku lat wyleczone, a w tamtych czasach naprawdę dużo trenowałem (nie, nie siatkówkę) i wiem jak uciążliwe są to urazy. Jeśli operacja była koniecznością, to problem musiał być wręcz zamiatany pod dywan, że doszło do takiej sytuacji.

Tego typu urazy są naturalne i powszechne, zwłaszcza w siatkówce. Identyczny problem miał Wlazły i nawet Bednorz jeszcze w czasach gry w AZSie. Nie wiem czy w przypadku kontuzji Leona to ścięgno się zszywa przy pomocy jakichś elementów syntetycznych czy po prostu jakoś oczyszcza, ale jeśli dochodzi do sytuacji, że siatkarz musi operować kontuzję przeciążeniową, to nie świadczy to najlepiej o klubie do którego idzie Semeniuk.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2783
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Simao »

Liga Narodów to najlepszy okres na sprawdzanie graczy w różnych ustawieniach, składach personalnych. Jestem ciekawy trzech różnych konfiguracji na przyjęciu. Najbardziej optymalną parą wydaje się Semeniuk-Fornal.
Jednak ciekawy jestem również ustawień na przyjęciu Fornal-Bednorz, Semeniuk-Bednorz. Trener będzie podejmował decyzje i brał za to odpowiedzialność, późniejsze wyniki. W mediach robi się tragedię z braku Leona, to było do przewidzenia. Jednak mamy taki potencjał, że nawet bez Leona w każdych rozgrywkach będziemy jednym z faworytów. Paradoksalnie gra naszej reprezentacji może wyglądać dużo lepiej w niektórych ustawieniach niż z Leonem nie w pełni zdrowym, bez optymalnej formy. To oczywiście moje subiektywne zdanie, jednak czwórka na MŚ to Semeniuk, Fornal, Śliwka, Bednorz. Optymalną parą wydaje się Semeniuk-Fornal, jednak powinni grać zawodnicy w najlepszej aktualnie formie. Jak np. Semeniuk będzie w słabszej dyspozycji, a Bednorz w bardzo dobrej formie, to On powinien grać. Podobnie w przypadku gorszej dyspozycji Fornala, a dobrej formy Śliwki. Ciekawe byłoby też ustawienie że Śliwką i Bednorzem.
Nuriel
Posty: 843
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Nuriel »

Z jednej strony się zgodzę, że trzeba przetestować różne ustawienia, ale moim zdaniem ważniejsze będzie to, żeby trener dość szybko wybrał to optymalne, żeby zawodnicy mogli się dobrze zgrać przed MŚ.

Zwłaszcza, że to naprawdę zupełnie nowa kadra.
Wątpię żeby był sens testowania gry parą Bednorz/Śliwka bo raczej mało prawdopodobne, żeby taka para grała na MŚ jednocześnie.
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

To ja na przekór postawię na parę Bednorz - Semeniuk :) zobaczymy. Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, Fornal bardziej nadaje się na trójkę niż Bednorz moim zdaniem - bardziej uniwersalny. A z Bednorzem powinna być większa dowolność w rozegraniu, a defensywę w Rosji poprawił, więc może nie będzie to źle wyglądało. Znaczy może inaczej, zacząłbym Bednorz - Semeniuk i zobaczył jak to zagra. Jak dobrze, to bym zostawił, a jak Bednorz nie odnajdzie się w Grbiciowym sposobie gry, to wtedy ustawiłbym tam Fornala.

I wtedy czwartego przyjmującego w sumie wybrałbym w zależności od tego, kto jest szóstkowym. Jeśli Bednorz, to na ławce wolałbym Śliwkę, bo Kwolek to taki bieda-Fornal bez bloku, natomiast jakby Fornal był w szóstce, to wolałbym na ławce mieć Kwolka, bo jakoś bardziej widzę jego wchodzącego na poprawę przyjęcia niż Śliwkę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2783
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Simao »

Streeter pisze: 1 cze 2022, o 08:17 To ja na przekór postawię na parę Bednorz - Semeniuk :) zobaczymy. Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, Fornal bardziej nadaje się na trójkę niż Bednorz moim zdaniem - bardziej uniwersalny. A z Bednorzem powinna być większa dowolność w rozegraniu, a defensywę w Rosji poprawił, więc może nie będzie to źle wyglądało. Znaczy może inaczej, zacząłbym Bednorz - Semeniuk i zobaczył jak to zagra. Jak dobrze, to bym zostawił, a jak Bednorz nie odnajdzie się w Grbiciowym sposobie gry, to wtedy ustawiłbym tam Fornala.

I wtedy czwartego przyjmującego w sumie wybrałbym w zależności od tego, kto jest szóstkowym. Jeśli Bednorz, to na ławce wolałbym Śliwkę, bo Kwolek to taki bieda-Fornal bez bloku, natomiast jakby Fornal był w szóstce, to wolałbym na ławce mieć Kwolka, bo jakoś bardziej widzę jego wchodzącego na poprawę przyjęcia niż Śliwkę.

Streeter
Para Semeniuk-Bednorz jest bardzo ciekawa, gdy obaj będą w formie, dobrze zgrani, mogłaby to być bardzo mocna para. W rezerwie Śliwka i Fornal, tak naprawdę brak Leona nie będzie odczuwalny. Moim zdaniem to jest lepsze ustawienie, przy Leonie tracimy na jakości w przyjęciu i obronie. Kurek ma już swoje lata, Leon też już blisko 30. Tak patrząc na przyjęcie u Nas, jest bardzo duży potencjał. Próbowałbym Leona w kolejnym sezonie na ataku. Mógłby grać tak jak Anderson, który w Zenicie grał na przyjęciu, natomiast w kadrze na ataku. Leon to głównie bardzo dobry gracz w ofensywie. Na przyjęciu gdyby grali Semeniuk i Bednorz, to zawodnicy lepsi w aspekcie gry w defensywie, przyjęciu. Natomiast mają też zagrywkę i atak. Bardziej kompletni gracze. Leon w ofensywie jest lepszy od wszystkich naszych atakujących, nie licząc Kurka. To jest absolutnie światowy top. Jednak całościowo, jako przyjmujący, moim zdaniem przynajmniej obecnie nie jest najlepszy na świecie. Jednak na pewno jest w czołówce, jako atakujący mógłby być najlepszy. Najważniejsze też, czy sam Leon chciałby przejęć na atak. Kurek na początku też był przyjmującym. W sumie ciekawe byłoby też, gdybyśmy grali jak Trento, czyli bez nominalnego atakującego. Leon byłby tym, który miałby najmniej boiska do zabezpieczenia.
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ptrlnd »

Nie wiem skąd sie bierze przekonanie, że Bednorz to ten sam poziom przyjęcia zagrywki co Fornal. Ten drugi, razem z Kwolkiem to czołówka w tym elemencie w naszym kraju, co pokazują cyferki. Oglądałem kilkanaście meczów Bednorza z tego sezonu i o ile przyjęcie dołem poprawił znacznie, to już na palce lepiej od niego przyjmował nawet Dima Wolkow. To pokazuje, że ma jeszcze sporo do poprawy i ustawianie Bednorza z Semeniukiem to proszenie się o problemy. Ja np. mam problem ze Śliwką bo jeśli ma być on rezerwowym to z takim poziomem przyjęcia jaki prezentował w tym sezonie słabo to widzę. Bardziej na strażaka widziałbym Kwolka w formie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2783
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Simao »

ptrlnd pisze: 1 cze 2022, o 09:34 Nie wiem skąd sie bierze przekonanie, że Bednorz to ten sam poziom przyjęcia zagrywki co Fornal. Ten drugi, razem z Kwolkiem to czołówka w tym elemencie w naszym kraju, co pokazują cyferki. Oglądałem kilkanaście meczów Bednorza z tego sezonu i o ile przyjęcie dołem poprawił znacznie, to już na palce lepiej od niego przyjmował nawet Dima Wolkow. To pokazuje, że ma jeszcze sporo do poprawy i ustawianie Bednorza z Semeniukiem to proszenie się o problemy. Ja np. mam problem ze Śliwką bo jeśli ma być on rezerwowym to z takim poziomem przyjęcia jaki prezentował w tym sezonie słabo to widzę. Bardziej na strażaka widziałbym Kwolka w formie.
Tak, jednak Bednorz w formie przyjmie piłkę przynajmniej na tyle dobrze, aby można było ją rozegrać i wysoką piłkę skończy. Jest również bardzo dobry i regularny w elemencie zagrywki, potrafi zdobyć bezpośrednio punkt lub znacznie utrudnić grę rywalowi. Pozwala to drużynie na ustawienie się w bloku i obronie. Oczywiście Fornal w formie to bardziej kompletny grasz, bo jest lepszy w elemencie przyjęcia i obrony od Bednorza. Jednak pod warunkiem, że jest w optymalnej formie. Pod względem mentalnym, psychologicznym obaj są już na tyle ograni i doświadczeni, że nie powinno być problemów. Ostatni sezon Semeniuka w kadrze też nie był wybitny, podobnie Bednorza, to raczej Fornal najlepiej wypadł, ale nie grał za dużo.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kri$ »

Dobra opinia o przyjęciu Bednorza bierze się chyba głównie z tego, że większość nie widzi jak gra na co dzień. Moim zdaniem z kandydatów do gry to przyjmuje lepiej chyba tylko od Leona, co nie znaczy, że jest w tym elemencie słaby. Ale do Fornala to nie ma podjazdu. Trójka Fornal, Semen, Bednorz moim zdaniem bardzo fajnie do siebie pasuje. Każdy z nich jest uniwersalny i przynajmniej solidny w każdym elemencie. Całościowo bardzo dobra zagrywka, solidne przyjęcie, super blok i do tego każdy dobrze sobie radzi w ataku. Wyciągamy z kadry Leona a według mnie dalej mamy najlepszych przyjmujących na świecie ;)
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

A czy ja (albo ktoś tutaj w dyskusji) napisał, że Bednorz przyjmuje tak jak Fornal? To że poprawił elementy defensywne jeszcze nie oznacza że przyjmuje tak samo, więc proszę nie dopowiadać sobie historii :)

Aczkolwiek zestawienie Bednorz - Semeniuk - Zatorski/Popiwczak nie wygląda na takie, co będzie mieć problemy w przyjęciu. A nieco słabsze przyjęcie Bednorza według mnie rekompensuje większy power na wysokiej. Nie pamiętacie już jak na początku sezonu śmialiście z Fornala, że atakuje jak baba i pcha te piłki gorzej niż Śliwka? Nie wypatrzyłem momentu kiedy się tu w oczach forumowiczów przerodził w terminatora i masakratora.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4462
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

Streeter pisze: 31 maja 2022, o 22:01 A w 2014 Fabian Drzyzga to miał wiele bogatszą karierę? Nie sądzę. Z tego co pamiętam to Czeka/Wawa + rok w Resovii. Brzmi może nieco lepiej niż u Firleja, ale nie żeby jakaś ogromna przepaść.

Streeter
Chyba wlasciwa ocena-troche lepiej. Jednak Czewa grywala wtedy w pucharach. ?ie pamietam czy Wawa nie grywala ( pamietny final z Czewa).
I przede wszystkim jego dwojka (dla mnie jedynka) byl ogromnie doswiadczony Guma, majacy to, czego nie mial Fabie, tzn dobra wystawe na lewe. A w swoim topie rowniez bardzo fajna obrone i przyzwoity blok.

Co do przyjecia Bednorza-Kris chyba trafil w sedno. Opinie wiekszosci opieraja sie o opinie @ciorny. Ja przynajmniej nie ogladalam. Dosyc ufam merytorycznej ocenie kolegi. Tylko pytanie na ile ta poprawa jest duza i czy wystarczajaco duza. Warto pamietac pod czyim okiem pracowal w ostatnim roku (na pewno swietna opcja do poprawy gry defensywnej) ale i jaki byl punkt wyjscie-slaby odbior flota i brak reaktywnosci w obronie.
A ogladac Rosjan juz teraz nie zamierzam. Pewnie jakas gre BB bedzie mozna zobaczyc w LN.

Fornal ma lepszy od Bednorza blok, przyjecie, obrone. Dobre przyjecie ( a przy Semeniuku byloby fajnie) to wiecej mozliwosci grania srodkiem i podkrecenia tempa oraz zgubienia bloku przeciwnika. Juz o Leonie bylo, ze co przyjmie nad siebie, to i skonczy. Stawianie na gre na wysokiej to ryzyko. Pare razy sie uda, a po jakims czasie zaczna sie problemy. Fornal tez ladnie chodzi z pipa, robi malo bledow.
Dla mnie idealny partner dla Semena, jesli bedzie w formie. Zagrywke tez ma dobra. Dodatkowo gral na 2ce.
Jak gral Bednorz- 2 czy 5?
Ostatnio zmieniony 1 cze 2022, o 10:40 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Paweł Zatorski: "Nikola jest też normalnym gościem, który chce budować zespół. Na pewno wie, jak to robić. Ale robi to w trochę inny sposób. Dla niego podstawą budowania zespołu jest wspólna praca w hali i jeden wspólny cel. On stawia na pracę, na polepszanie umiejętności. Gdy prowadził nas w Zaksie, to nie musieliśmy się spotykać w restauracji czy robić nie wiadomo ilu imprez integracyjnych albo grilli. Z Grbiciem nie musieliśmy w jakiś sztuczny sposób budować atmosfery. Łączyło nas to, że mieliśmy jeden wspólny cel i pracując z myślą o nim budowaliśmy więzi między sobą. Ale na pewno nie boimy się go o nic zapytać i jeśli będzie w kadrze ochota, żeby w jakiś inny sposób zbudować relacje, to jestem przekonany, że nie będzie żadnego problemu."

Brzmi to trochę jak szpila w stronę Heynena :) w sumie trudno się dziwić Zatorskiemu, że nie pała do niego sympatią, jak mu wymyślił przez IO jakąś wyimaginowaną rywalizację z Wojtaszkiem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: meduza123 »

ptrlnd pisze: 31 maja 2022, o 22:34
meduza123 pisze: 31 maja 2022, o 22:04 Mam kilka pytań do osób bardziej zorientowanych w temacie - chodzi o Wilfredo i dzisiejsze doniesienia o operacji i absencji na MŚ w Polsce.

Czytam, że: (i) absencja po operacji to 1,5 do 3 miesięcy; (ii) Leon gra z kontuzją od kilku miesięcy.

Ponadto - trenerem Perugii i kadry jest ta sama osoba - zakładam zatem, że świetnie zorientowana w temacie zdrowotnym Leona, chyba że uwierzyła w diagnozę dr Sirciego.

Leon kończy sezon 11 maja, dzisiaj mamy 31. Operacja ma być w przyszłym tygodniu - załóżmy w poniedziałek 6 czerwca - czyli 26 dni ZMARNOWANE.

Przechodzą do pytań - jak to jest możliwe, że w Perugii nikt nie zdiagnozował tematu zdrowotnego w czasie sezonu?

Jak to jest możliwe, że nasz związek o tym nie wiedział albo wiedział i nic z tym nie zrobił?

Jak to jest możliwe, że mamy MŚ w Polsce i odpuszczamy w teorii najlepszego zawodnika?

Przecież operacja Wilfredo powinna mieć miejsce już 12/13 maja. Dzisiaj Leon powinien być już po urlopie i w toku rehabilitacji.

Zakładając nawet wariant 2 miesięcy przerwy - śmiało mógłby w połowie lipca rozpocząć przygotowania. Być może miesiąc czasu byłby wystarczający.

Ja czegoś tutaj po prostu nie rozumiem...
Z tego co wiem, to Wilfredo konsultował się z lekarzami nie tylko z Polski, ale także z Włoch i Szwecji, więc trochę czasu to zajęło.

Ból pod lewym kolanem to tendinopatia czyli schorzenie ścięgna. Operacja nie będzie krótka i ma polegać na oczyszczeniu więzadła rzepki.

W Perugii o tym wiedzieli od 3 miesięcy ale Sirci zapewne wymagał od Leona zaciśnięcia zębów i wybiegania na boisko bo "płaci miliony". Leon więc brał zastrzyki przeciwbólowe i grał na 30% w ataku.

Interesy klubu a związku krajowego to dwie różne rzeczy. W większości większą władzę mają niestety ci pierwsi i to często wykorzystują.

Po sygnałach z Włoch kilka miesięcy temu związek powinien się tym zainteresować, ale albo Leon nie robił problemu, bo los Perugii zależał od jego pojawienia się na boisku, albo zgłaszał i zamiatano to pod dywan.

Kontuzja Leona to szansa dla innych na pokazanie się. Tak to w sporcie bywa.
Ale ja nie mam pretensji do Perugii - oni dbają o swoje interesy.

Mam pretensje do naszego związku, że temat wygląda na to, że został olany. Mając bezpośrednią wiedzę od Grbica czy od samego Leona - diagnostyka i ew. interwencja chirurgiczna powinna być już dawno ogarnięta.

Oczywiście wskazuję tylko na jakieś zaniechania związku, bo akurat poniekąd się cieszę, że w końcu Fornal, Semeniuk czy Bednorz dostaną prawdziwą szansę udowodnienia czy są w stanie poprowadzić kadrę do sukcesów.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2783
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Simao »

kri$ pisze: 1 cze 2022, o 09:57 Dobra opinia o przyjęciu Bednorza bierze się chyba głównie z tego, że większość nie widzi jak gra na co dzień. Moim zdaniem z kandydatów do gry to przyjmuje lepiej chyba tylko od Leona, co nie znaczy, że jest w tym elemencie słaby. Ale do Fornala to nie ma podjazdu. Trójka Fornal, Semen, Bednorz moim zdaniem bardzo fajnie do siebie pasuje. Każdy z nich jest uniwersalny i przynajmniej solidny w każdym elemencie. Całościowo bardzo dobra zagrywka, solidne przyjęcie, super blok i do tego każdy dobrze sobie radzi w ataku. Wyciągamy z kadry Leona a według mnie dalej mamy najlepszych przyjmujących na świecie ;)
Paradoksalnie brak Leona daje dużą szansę na występ Bednorza na MŚ. Duże prawdopodobieństwo, że nie znalazłby się w tej czwórce, gdyby nie uraz Leona. Kwolek moim zdaniem ma niewielkie szanse na MŚ, po słabym sezonie.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kri$ »

Diomedea pisze: 1 cze 2022, o 10:07 Jak gral Bednorz- 2 czy 5?
W tym sezonie przy Wołkowie na 2. Wcześniej z tego co się orientuję to chyba zawsze na 5.
Szary Wilk
Posty: 8018
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

kri$ pisze: 1 cze 2022, o 09:57 Dobra opinia o przyjęciu Bednorza bierze się chyba głównie z tego, że większość nie widzi jak gra na co dzień. Moim zdaniem z kandydatów do gry to przyjmuje lepiej chyba tylko od Leona, co nie znaczy, że jest w tym elemencie słaby. Ale do Fornala to nie ma podjazdu. Trójka Fornal, Semen, Bednorz moim zdaniem bardzo fajnie do siebie pasuje. Każdy z nich jest uniwersalny i przynajmniej solidny w każdym elemencie. Całościowo bardzo dobra zagrywka, solidne przyjęcie, super blok i do tego każdy dobrze sobie radzi w ataku. Wyciągamy z kadry Leona a według mnie dalej mamy najlepszych przyjmujących na świecie ;)
Tak, ale pamiętajmy, że Śliwka w statystykach przyjęcia jest daleko w tyle za Fornalem,Kwolkiem i Semeniukiem i to już chyba 3 rok z rzędu, natomiast w tym roku ta różnica jest znaczna. Do tego Bednorz jednak jest lepszy w ataku i na zagrywce. Wobec braku Leona potrzeba jednak kogoś stricte ofensywnego, więc w takiej sytuacji Kwolek może rywalizować ze Śliwką o miejsce, a mając do wyboru jednego z nich, to wolałbym Olka.

Kiedy Grbić poda skład na pierwszy turniej?
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Marcy$ »

Simao pisze: 1 cze 2022, o 09:53
Tak, jednak Bednorz w formie przyjmie piłkę przynajmniej na tyle dobrze, aby można było ją rozegrać i wysoką piłkę skończy. Jest również bardzo dobry i regularny w elemencie zagrywki, potrafi zdobyć bezpośrednio punkt lub znacznie utrudnić grę rywalowi. Pozwala to drużynie na ustawienie się w bloku i obronie. Oczywiście Fornal w formie to bardziej kompletny grasz, bo jest lepszy w elemencie przyjęcia i obrony od Bednorza. Jednak pod warunkiem, że jest w optymalnej formie. Pod względem mentalnym, psychologicznym obaj są już na tyle ograni i doświadczeni, że nie powinno być problemów. Ostatni sezon Semeniuka w kadrze też nie był wybitny, podobnie Bednorza, to raczej Fornal najlepiej wypadł, ale nie grał za dużo.
Czyli GDY Bednorz będzie w formie a Fornal JEŚLI będzie w formie?
A może na odwrót?:)
Diomedea
Posty: 4462
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze: 1 cze 2022, o 12:05
kri$ pisze: 1 cze 2022, o 09:57 Dobra opinia o przyjęciu Bednorza bierze się chyba głównie z tego, że większość nie widzi jak gra na co dzień. Moim zdaniem z kandydatów do gry to przyjmuje lepiej chyba tylko od Leona, co nie znaczy, że jest w tym elemencie słaby. Ale do Fornala to nie ma podjazdu. Trójka Fornal, Semen, Bednorz moim zdaniem bardzo fajnie do siebie pasuje. Każdy z nich jest uniwersalny i przynajmniej solidny w każdym elemencie. Całościowo bardzo dobra zagrywka, solidne przyjęcie, super blok i do tego każdy dobrze sobie radzi w ataku. Wyciągamy z kadry Leona a według mnie dalej mamy najlepszych przyjmujących na świecie ;)
Tak, ale pamiętajmy, że Śliwka w statystykach przyjęcia jest daleko w tyle za Fornalem,Kwolkiem i Semeniukiem i to już chyba 3 rok z rzędu, natomiast w tym roku ta różnica jest znaczna. Do tego Bednorz jednak jest lepszy w ataku i na zagrywce. Wobec braku Leona potrzeba jednak kogoś stricte ofensywnego, więc w takiej sytuacji Kwolek może rywalizować ze Śliwką o miejsce, a mając do wyboru jednego z nich, to wolałbym Olka.

Kiedy Grbić poda skład na pierwszy turniej?
Semeniuk (imho ofensywny), wspomozony 2ma skrzydlowymi ktorych okreslales jako "klepacze" pokonalo pare zespolow z zawodnikami bardziej ofensywnymi w tym i zeszlym roku. A we wloskich klubach jednak wybor ofensywnych i ich zageszczenie jest wieksze, niz w reprezentacjach.
Zastapienie Leona, nieco szybszym i mlodszym ale gorszym w ataku (chociaz lepszym w bloku) Leonem bis, pod postacia BB, nie jest jedynym wyjsciem taktycznym.

Pewnie juz niedlugo poleca do Ottawy i tam zobaczymy Bednorza/ Fornala/ Kwolka/Szymure.
Pewnie Firlej dostanie pierwsze wejscia.
Ciekawe czy poleci 3 atakujacych, czy jeden zostanie w Spale.
AlbinSiwy
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: AlbinSiwy »

Nacisk na zestawienie przyjmujących dla jak najlepszego przyjęcia - zauważalny w ostatnich postach na forum - w zasadzie stanowi podstawę do ponownego rozważenia powołania Drzyzgi do kadry.
Jakby nie było, Fabian z piłek idealnie dogranych grać potrafi :D, a jeszcze dodatkowo Leona nie będzie - stąd odpadnie problem z tempem i wysokością wystawy. Fabian do kadry i walka o trzeciego Majstra :D

Pozdrawiam,
AS
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2783
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Simao »

Marcy$ pisze: 1 cze 2022, o 12:41
Simao pisze: 1 cze 2022, o 09:53
Tak, jednak Bednorz w formie przyjmie piłkę przynajmniej na tyle dobrze, aby można było ją rozegrać i wysoką piłkę skończy. Jest również bardzo dobry i regularny w elemencie zagrywki, potrafi zdobyć bezpośrednio punkt lub znacznie utrudnić grę rywalowi. Pozwala to drużynie na ustawienie się w bloku i obronie. Oczywiście Fornal w formie to bardziej kompletny grasz, bo jest lepszy w elemencie przyjęcia i obrony od Bednorza. Jednak pod warunkiem, że jest w optymalnej formie. Pod względem mentalnym, psychologicznym obaj są już na tyle ograni i doświadczeni, że nie powinno być problemów. Ostatni sezon Semeniuka w kadrze też nie był wybitny, podobnie Bednorza, to raczej Fornal najlepiej wypadł, ale nie grał za dużo.
Czyli GDY Bednorz będzie w formie a Fornal JEŚLI będzie w formie?
A może na odwrót?:)
Tak naprawdę to obaj zasługują i raczej obaj będą w kadrze na najważniejsze mecze najbliższego sezonu reprezentacyjnego :) Obaj zawodnicy w formie to bardzo dobrzy gracze, przy czym Fornal to taki Winiarski za najlepszych lat. Jest to zawodnik kompletny, bardzo dobry w przyjęciu i radzi sobie bardzo dobrze w ofensywie, ataku, zagrywce. Najważniejsze, aby wszyscy byli zdrowi, już wystarczy kontuzji i urazów w kadrze.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

O grze poszczególnych zawodników w reprezentacji w ostatnich sezonach za Heynena w ogóle nie ma co mówić. Wskutek panoszenia się Drzyzgi i Kubiaka zespół był w rozsypce i wszyscy grali poniżej swoich możliwości, bo beznadziejnie grał cały zespół. Obserwując "mowę ciała" niektórych, np Bieńka, widać było wyraźnie co myślą: co się będę wysilał. Teraz Grbić zaczyna niejako od zera i dobrze byłoby, gdyby nie odżyły pewne zaszłości. To co najważniejsze: odsunięcie od reprezentacji Drzyzgi i Kubiaka już zrobił. Ale ciekaw jestem, czy dostrzeże potencjał tych zawodników, którzy nie mieli szczęścia grać w dobrych zespołach i nie zostali "wykreowani" na gwiazdy przez media. Mam na myśli zwłaszcza Lipińskiego i Szymurę, chłopaków o ogromnym potencjale. Dopiero w dobrym zespole, kiedy "mistrz olimpijski" się zbłaźnił, Szymura dostał szansę na sam koniec sezonu i wykorzystał ją na maksa. Lipiński pokazał co potrafi dopiero w ostatnim meczu z ZAKSą, który to mecz właściwie sam wygrał. Obydwu widziałbym w 1 szóstce, choć nie wiem czy razem. Myślę że o obu po przyszłym sezonie będzie się mówić tak, jak teraz o Huberze i Semeniuku.
Szary Wilk
Posty: 8018
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Simao pisze: 1 cze 2022, o 15:32
Marcy$ pisze: 1 cze 2022, o 12:41
Simao pisze: 1 cze 2022, o 09:53
Tak, jednak Bednorz w formie przyjmie piłkę przynajmniej na tyle dobrze, aby można było ją rozegrać i wysoką piłkę skończy. Jest również bardzo dobry i regularny w elemencie zagrywki, potrafi zdobyć bezpośrednio punkt lub znacznie utrudnić grę rywalowi. Pozwala to drużynie na ustawienie się w bloku i obronie. Oczywiście Fornal w formie to bardziej kompletny grasz, bo jest lepszy w elemencie przyjęcia i obrony od Bednorza. Jednak pod warunkiem, że jest w optymalnej formie. Pod względem mentalnym, psychologicznym obaj są już na tyle ograni i doświadczeni, że nie powinno być problemów. Ostatni sezon Semeniuka w kadrze też nie był wybitny, podobnie Bednorza, to raczej Fornal najlepiej wypadł, ale nie grał za dużo.
Czyli GDY Bednorz będzie w formie a Fornal JEŚLI będzie w formie?
A może na odwrót?:)
Tak naprawdę to obaj zasługują i raczej obaj będą w kadrze na najważniejsze mecze najbliższego sezonu reprezentacyjnego :) Obaj zawodnicy w formie to bardzo dobrzy gracze, przy czym Fornal to taki Winiarski za najlepszych lat. Jest to zawodnik kompletny, bardzo dobry w przyjęciu i radzi sobie bardzo dobrze w ofensywie, ataku, zagrywce. Najważniejsze, aby wszyscy byli zdrowi, już wystarczy kontuzji i urazów w kadrze.
Bardzo cenię Winiarskiego i pamiętam jego świetną grę, ale wydaje mi się, że Fornal to ma nawet lepszy atak. Ciężko porównywać te czasy, bo zawsze bardziej faworyzuje się te gwiazdy, na których się wychowywaliśmy lub byliśmy wtedy w kwiecie wieku (w przypadku starszych osób), ale warto sobie zadać pytanie czy mimo wszystko my na ten moment nie mamy najlepszych siatkarzy w historii i piszę to poważnie. Winiar był wtedy gwiazdą światowego formatu, ale pytanie jak długo. Trochę mu to kontuzje zatrzymały. Semeniuk czy Fornal mogą przez następne 8-9 lat nie schodzić poniżej pewnego poziomu.

Ah, off top, taka rozkminka :)

Dla mnie brak Leona wyjdzie nam na dobre. Dlaczego? Bo Grbić znajdzie już zawodników, którymi będzie chciał grać i na pewno będzie w stanie sobie odpowiedzieć, kto jest w kadrze jako zastępstwo za Leona, a kto jest w niej już dość pewny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”