Reprezentacja mężczyzn 2024

ciorny17
Posty: 8545
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 14 kwie 2024, o 07:52 Serio to ja jakos nie wierze w odwage Grbica do zostawienia Leona w domu i wziecia Bednorza. Nie na IO. Wierze, ze Leon moze nie wychodzic w podstawie, byc zmieniany itp. Ale pojedzie nawet jesli nie bedzie w formie, chyba ze bedzie ewidentnie kontuzjowany, jak to bylo przed MS.
Mhmm, tylko mamy 2024 rok, nie 2018.
Nie wiedzieliśmy czy Leon jest zdrowy czy nie. Teraz już wiemy, że nie. W tym sezonie rozegrał 56 setów wykonał 170 ataków. W zeszłym roku, z decyzji AA był widoczny w jego przypadku load management. Na kadrę przyjechał, nie grał od deski do deski, to wyglądał ok, a w ważnych meczach bardzo dobrze (poza finałem VNL). Dzisiaj, jest o rok starszy, o niezaleczony uraz więcej w kartotece. Obecnie na zmianach w Perugii nie pokazuje tego, że na kadrze da więcej niż ktokolwiek. Niestety, ale w okolicach Tokio jeszcze powiedziałbym, że Leon w 3/4 zdrowy znaczy więcej niż ktokolwiek, ale dzisiaj niestety nie potrafię. Argumentacja, że Leon to Leon, może mieć miejsce obecnie w przypadku mówienia o hierarchii graczy w historii tego sportu czy ilości klubowych medali. Ale coraz rzadziej w przypadku tego, czy nie w formie i nie w pełni zdrowiu nadaje się na Igrzyska.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7871
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 14 kwie 2024, o 07:52 Serio to ja jakos nie wierze w odwage Grbica do zostawienia Leona w domu i wziecia Bednorza. Nie na IO. Wierze, ze Leon moze nie wychodzic w podstawie, byc zmieniany itp. Ale pojedzie nawet jesli nie bedzie w formie, chyba ze bedzie ewidentnie kontuzjowany, jak to bylo przed MS.
Bednorz moglby sie znalezc w 13ce gdyby nie pojechal Popiwczak. A ze wsrod powolanych przyjmujacych zaden nie ma potencjalu na zastapienie Zatora w razie kontuzji to kazda decyzja niesie ryzyko.
Dodatkowa niewiadoma jest zdrowie i forma 2 podstawowych atakujacych.

Komentarz do braku Kwola idiotyczny. Juz lepiej bylo to zostawic bez komentarza, jak inteligentnie to zrobil zawodnik, choc we wczorajszym meczu bylo widac wyraznie, ze jest mocno przygaszony.
Pisałem o samym powrocie do Leona do formy: niewielkie widzę na to szanse.

Leon nawet w obecnej formie daje killer zagrywkę na zadaniowej zmianie, więc tak, myślę, że pojedzie na Igrzyska jeśli będzie 'grywalny'. Sześciomeczowy turniej, na czwartego przyjmującego nie potrzebujesz niczego więcej.
Diomedea
Posty: 4376
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Diomedea »

No tak, ja nie pisze o sensie czy bezsensie brania Leona. Malo sledze lige wloska. A na pewno nie wiem jak to od strony zdrowotnej i czy jest szansa zbudowania go na kilka spotkan w Pryzu.
Ja pisze o tym, ze niespecjalnie wierze, ze Grbic sie odwazy Leona zostawic, chyba ze ten bedzie chodzil kulejac. To ciezka decyzja. Przed MS, a po operacji bylo latwiej. Wtedy Grbic zaczynal, Janusz zostal pierwszym, Sliwka tez zostal pierwszy raz podstawowym, generalnie byla duza wymiana i duzo usprawiedliwien.
Teraz jestesmy przed impereza docelowa. Wszystko powinno byc zgrane. Niespecjalnie bedzie sie mozna tlumaczyc. Presja nieporownanie wieksza.


Jak wierzycie, ze Grbic odpali Leona, to jestescie wieksi optymisci niz ja.
No i nie wiadomo jak ze zdrowiem Bednorza. Choc ostatnio to on ciagnal Zakse.

Do kiedy trzeba podac sklad na IO?
landka
Posty: 205
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: landka »

Nawet mimo wprowadzenia bufora w postaci 13. zapasowego zawodnika nie widzę powodu, żeby na igrzyska ciągnąć gracza kontuzjowanego, bo ktoś może wejdzie na zagrywkę... Tutaj nie powinno być sentymentów - mając tak szeroką kadrę do wyboru, dużym ryzykiem jest zabieranie gracza, który nie jest zdrowy. Doliczając jeszcze zawodników w niepewnej dyspozycji/potrzebujących odbudowy, tworzy się zbyt wiele znaków zapytania co do całokształtu funkcjonowania drużyny.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Nuriel »

Siatkówka to naprawdę mocno betonowy sport, a Grbić się tutaj specjalnie nie wyróżnia.

Jeśli Leon był kilka lat temu najlepszy na świecie, to dalej dla większości jest i nie wierzę, że nie pojedzie, jeśli będzie w stanie chodzić i jako tako skakać.
Pomocniczka
Posty: 2041
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Jeżeli Grbić weźmie Leona to na pewno nie z powodu sentymentów. Jego interesuje tylko zwycięstwo.
Diomedea
Posty: 4376
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Diomedea »

landka pisze: 14 kwie 2024, o 17:04 Nawet mimo wprowadzenia bufora w postaci 13. zapasowego zawodnika nie widzę powodu, żeby na igrzyska ciągnąć gracza kontuzjowanego, bo ktoś może wejdzie na zagrywkę... Tutaj nie powinno być sentymentów - mając tak szeroką kadrę do wyboru, dużym ryzykiem jest zabieranie gracza, który nie jest zdrowy. Doliczając jeszcze zawodników w niepewnej dyspozycji/potrzebujących odbudowy, tworzy się zbyt wiele znaków zapytania co do całokształtu funkcjonowania drużyny.
Nie o sentymentach mowa, a o zadaniowym wejsciu na zagrywke.
Pytanie jak sam Leon by sie w tym odnalazl.
I na to odpowiedzi pewnie szybko nie dostaniemy, Leon niekoniecznie zagra duzo w VNL i niekoniecznie od poczatku.

Coz, tak wyszlo ze mamy kilka znakow zapytania co do zdrowia i formy. To poklosie sporych obciazen w reprze i lidze. Leon i Kurek tez swoje w zyciu wyskakali. Jakos musimy sobie z tym poradzic. Francuzi maja chyba jeszcze gorszy moment, bo tam przebudowa potrwa nastepny cykl.
Rosjan nie ma. Czyli sa utrudnienia, i ulatwienia tez sa.
Sa Wlosi i szereg zespolow bardziej nierownych.

Jak nie teraz, to kiedy?
Bo po Paryzu nawet materialu na przebudowe nie ma.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Weźcie jeszcze poprawkę na to, że Leon już trochę ważnych meczów w swoim życiu zagrał i jeżeli będzie zdatny do gry, to nawet będąc na ławce, zakładając zbliżoną wartość sportową w danym momencie Bednorza, Fornala i Leona, no to moim zdaniem największe szanse na odwrócenie meczu daje Leon.

No bo umówmy się, zapewne Semeniuk - Śliwka będziemy grać jeżeli nic się nie wysypie, uda się doprowadzić Śliwkę do formy, a Leonowi nie odpali się tryb zabójcy. Jeżeli tak, to 4 przyjmujący będzie nam potrzebny w momencie, gdy w jakimś ćwierćfinale będziemy już pod powierzchnią mułu i na bezdechu. No i w takim momencie jakoś średnio widzę Tomka Fornala, który wejdzie i odmieni mecz, który przez część kibiców jest uważany za tego co gra dobrze, gdy nie trzeba, a gdy trzeba to różnie z tym bywa. Nie do końca się z tym zgadzam, ale jednak zdarzają się Tomkowi te "ważne mecze, gdzie nie dojeżdża". Bednorz z kolei wydaje mi się, że potrzebuje być pod grą by wyglądać świetnie i jakoś nie wyobrażam go sobie w roli takiego wchodzącego gamechangera, też jakoś nie pamiętam niczego takiego z kadry. Oczywiście wiadomo, słynny turniej za Heynena, no ale właśnie On tam był koniem pociągowym, a nie wchodzącym. Najbardziej by pasował chyba Semeniuk do takiej roli, no ale nie będziemy sadzać póki co chyba najlepszego naszego przyjmującego na ławce żeby w razie czego najlepiej wyglądał jako ten wchodzący. No i w końcu mamy Leona. Jeżeli będzie 2:0 i 13:8 z Francją czy innym USA w ćwierćfinale, to jeżeli ktoś to obróci, to Wilfredo. A jeżeli nie będzie potrzeby obracania, to na czwartego przyjmującego możemy wziąć Firszta, to będzie w tak krótkim turnieju człowiek kompletnie zbędny. Więc po mojemu nawet "wybrakowany Leon" w tak krótkim turnieju może być potrzebny. No chyba że będzie nie odbijał się od ziemi itd. no to wiadomo, że nie ma sensu (patrz MŚ na które nie pojechał).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4376
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Diomedea »

Az tak kariery Leona nie sledze, ale wydawalo mi sie, ze gra on wyraznie lepiej w podstawie, niz z lawki. Fakt-nerwow nie ma i ma chyba najwiekszy potencjal asowy w trudnym momencie.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Na "nowożytnej" kadrze parę razy wchodził z ławki. Nawet mimo naszego mitycznego bogactwa taki gość to zawsze wartość dodana (zdrowy).

Jak wspomniałem, przy dobrej formie szóstki przy uwzględnieniu, że Leona w niej nie będzie, czwarty przyjmujący nie będzie miał żadnego znaczenia. A wejść na zagrywkę bądź w roli "liczenia na cud" to nie widzę lepszego zawodnika.

A tak w ogóle to pozostaje wierzyć w kunszt Grbicia i w to, że jak sobie umyśli Leona w szóstce, to Go doprowadzi do takiej formy, by w tej szóstce grał dobrze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3514
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: bono »

Współczuje Grbicowi tego roku i IO - na razie ma duży kłopot z zawodnikami - tak naprawdę jedyny pewniak to Huber - i zdrowy i w formie i z miesiąca na miesiąc dalej się rozwija oraz Semeniuk, Fornal i...koniec.No jeszcze środkowi w sumie i Bieniek i Kochanowski(choć po kontuzji)też raczej pewni.
Jak się wszystko zgra, psychika wróci, zdrowie wróci to mamy szanse oczywiście i na złoto a przy czarnym scenariuszu znowu nie przejdziemy 1/4.
Realnie to na pewno nie będziemy tak mocni jak w 2023r.
Dzisiaj cokolwiek wyrokować - to szklana kula - pewnie tak w czerwcu będzie już więcej wiadomo.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Ja mam nadzieję, że jak już się zawodnicy zjadą na kadrę, to pierwsze przejdą solidny "przegląd" - wydaje się, iż jeżeli będą już zdrowi, to czasu jest wystarczająco, by ich zbudować. Gorzej, jak się okaże że Kochana jeszcze pobolewa, Śliwka ma blokadę przed graniem na pełnej mocy itd. I równie rozsądnym byłoby stawiać na tych w pełni zdrowych, a resztę próbować podbić, ewentualnie wtedy wymienić. Przykład: Huber i Bieniu są już w pełni zdrowi, Kochan nie, więc zakładamy parę do szóstki Huber Bieniu i tak ustawiamy, a w międzyczasie "naprawiamy" Kochana. Jak się uda, no to mamy zreperowanego Kochana gotowego do gry i dwóch gości w rytmie. Analogicznie na pozostałych pozycjach.

Największym niebezpieczeństwem dla Grbicia wydaje mi się zbyt mocne doprowadzanie do formy zawodnika kosztem rytmu drugiego. Tu chodzi mi np. o to, że będziemy reanimować za wszelką cenę np. Zatorskiego, który może cały sezon wyglądać słabo. Wówczas przed IO będziemy mieć Zatora bez formy i Popiwczaka bez gry. I również analogicznie na innych pozycjach wymagających odbudowy - Kaczmarek, Śliwka.

Naprawdę chyba nie ma co zazdrościć tego sezonu Nikoli i liczyć po tym co nam dotychczas pokazał, że poradzi sobie ze stworzeniem ekipy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kuchyk1ng
Posty: 125
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Leon w sezonie kadrowym 2023 miał jedno bardzo wartościowe wejście z ławki i był to mecz vs JPN w półfinale Ligi Narodów. Heynen nie pamiętam, żeby w ogóle próbował ratować mecze wejściem Leona, bo Belg z reguły jak grał Leonem to od startu, a jak nie zaczynał z Wilfredo to go potem nie wpuszczał. W Zenicie oczywiście grał od deski do deski, tak samo w Perugii dopóki nie zaczęła się seria urazów/kontuzji.

Nie ma dla Leona innej roli w zespole niż wyjściowy zawodnik. Nawet powiedzmy, że Semeniuk i Fornal są w taki sposób wypróbowani to dla Leona byłoby to czymś nowym i w zasadzie nie do końca pewnym. Sam nie wiem jak to się u Wilfredo ułoży. Na razie on i Olek Śliwka mają spore problemy z formą. Dobrze, że mamy te twarde, pewne trio - Bednorz, Fornal, Semeniuk i szkoda by było, żeby ktoś z tej trójki został odstawiony na boczny tor.
Arw165
Posty: 1417
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Arw165 »

Ja jestem zwolenniczką opcji, że wszyscy oh są gotowi do pełnowymiarowej gry. Jako jedyni mamy potencjał na 4 równych.

W Tokio tylko jeden był dobrze przygotowany. Grbic powinien uczyć się na tych błędach, choć może mieć inną wizję, ofc.

Na przykładzie finałów vnl, bo to tylko trzy mecze.

W pierwszym secie 1/4 Leon i Śliwka słabo weszli ofensywnie. Od drugiego seta Śliwka zaczął kończyć wszystko, a Leon dobrze bronił i serwował. Wystarczyło.

W półfinale wszedł Bednorz i na wysokiej nie mógł skończyć, mając naprzeciw Sekite. Leon dał świetna zmianę.

W finale para przyjmujących zaczęła super, po czym Leon pod koniec 2. Został zdjęty. Wszedł za niego Fornal, który był w zasadzie 5. OH, bo dopiero co nie pojechał na Filipiny. Jeden Semeniuk nie został wyraźnie ruszony.
. W ćwierćfinale ME musiał zejść Leon, wszedł za niego Semen. Nie chcę się cofać jeszcze do 2022, ale my robimy naprawdę sporo ruchów na jednej pozycji. W zależności od przeciwnika każdy może się okazać tym kluczowym.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 15 kwie 2024, o 11:21 Ja jestem zwolenniczką opcji, że wszyscy oh są gotowi do pełnowymiarowej gry. Jako jedyni mamy potencjał na 4 równych.
Nie da się mieć 4 przyjmujących pod grą i w formie. Albo wychodzi z tego maszyna losująca, albo zawodnicy boją się, że zejdą po błędzie, albo każdy będzie w średniej dyspozycji i zamiast mieć 4 Semeniuków to będziesz mieć 4 Kwasowskich. Resovia i Heynen pokazali chyba dobitnie, że jednak musi istnieć hierarchia w drużynie. A Jastrzębie, że 4 przyjmujący w normalnych warunkach może być chłopem z trybun. Więc jak bogaci w przyjmujących nie jesteśmy, to powinno być 2 podstawowych przyjmujących, podgrzany gość do wejścia w razie potrzeby i jakiś czwarty, od apokalips, ewentualnie zadaniowiec na zagrywki za Czarnowskich tego świata.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2041
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Czarnowski miał b. skuteczną zagrywkę.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Pomocniczka pisze: 15 kwie 2024, o 11:30 Czarnowski miał b. skuteczną zagrywkę.
Zależy na który etap kariery patrzeć. Rzeczywiście był moment, że ładował aż miło, ale miał też taki zabawny flot, przy którym prawie łamał nogi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3514
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: bono »

Na dzisiaj
Przyjęcie
to oprócz dwóch pewniaków Semen i Fornal:
Leon - bez formy i z problemem zdrowotnym,
Śliwka - bez formy, z blokadą psychiczną, braki kondycyjne
Bednorz - w miarę w formie, z problemem zdrowotnym, braki kondycyjne
Atak
Kurek - w miarę w formie, zdrowotnie rosyjska ruletka
Kaczmarek - bez formy, psychiczne rozbity, braki fizyczności
Rozegranie
Janusz - psychicznie powinien się szybko odbudować,ryzyko kontuzji
Łomacz - Grzesiek jest niezniszczaly
Libero
Zator to już nie ten Zator + coraz większe problemy zdrowotne
Popiwczak - słabszy sezon niż poprzedni
Środek - pewny
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Arw165
Posty: 1417
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 15 kwie 2024, o 11:29
Arw165 pisze: 15 kwie 2024, o 11:21 Ja jestem zwolenniczką opcji, że wszyscy oh są gotowi do pełnowymiarowej gry. Jako jedyni mamy potencjał na 4 równych.
Nie da się mieć 4 przyjmujących pod grą i w formie. Albo wychodzi z tego maszyna losująca, albo zawodnicy boją się, że zejdą po błędzie, albo każdy będzie w średniej dyspozycji i zamiast mieć 4 Semeniuków to będziesz mieć 4 Kwasowskich. Resovia i Heynen pokazali chyba dobitnie, że jednak musi istnieć hierarchia w drużynie. A Jastrzębie, że 4 przyjmujący w normalnych warunkach może być chłopem z trybun. Więc jak bogaci w przyjmujących nie jesteśmy, to powinno być 2 podstawowych przyjmujących, podgrzany gość do wejścia w razie potrzeby i jakiś czwarty, od apokalips, ewentualnie zadaniowiec na zagrywki za Czarnowskich tego świata.

Streeter
Ale ja sobie zdaje sprawę, że nie można mieć czterech tak samo ogranych. Ale jest różnica między zdrowym w 100% zawodnikiem mniej ogranym niż podstawowy, a nie do końca sprawnym, który trenuje na pół gwizdka, bo dopiero dochodzi do siebie, ale może da coś na zagrywce. Nie kłóci się to z istnienien hierarchii.
Bo na samą zagrywkę można też wziąć Buckiego albo lepiej Butryna (3 OPP).

Na razie nie wiemy co za terapię będzie musiał przejść Leon, kiedy ją zacznie, a tym bardziej kiedy skończy.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 15 kwie 2024, o 12:19 Ale jest różnica między zdrowym w 100% zawodnikiem mniej ogranym niż podstawowy, a nie do końca sprawnym, który trenuje na pół gwizdka, bo dopiero dochodzi do siebie, ale może da coś na zagrywce.
Oczywiście. Tyle że to takie gdybanie, nie wiemy jak będzie wyglądał Leon przed IO. Jeżeli, jak piszesz, będzie nie do końca sprawny i trenujący na pół gwizdka, to oczywiste, że nie ma sensu go brać. Zresztą sam też pisałem to wyżej. Ale jeżeli będzie zdrowy, w treningu, ale nie w najwyższej dyspozycji, to pewnie pojedzie jako 4 i nie będzie to zła opcja, ze względu na to co tam wyżej pisałem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2041
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Streeter pisze: 15 kwie 2024, o 11:38
Pomocniczka pisze: 15 kwie 2024, o 11:30 Czarnowski miał b. skuteczną zagrywkę.
Zależy na który etap kariery patrzeć. Rzeczywiście był moment, że ładował aż miło, ale miał też taki zabawny flot, przy którym prawie łamał nogi.

Streeter
Ten float wielu uważało za zabawny i faktycznie sposób wykonania zagrywki wyglądał zabawnie, ale nie było łatwo to przyjąć. Patryk odrzucał przeciwników od siatki a blok robił swoje. Przy jego zagrywce było wiele brejków. Kto się nie znał, kończył ocenę na wrażeniach wizualnych.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2774
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Simao »

bono pisze: 15 kwie 2024, o 10:55 Współczuje Grbicowi tego roku i IO - na razie ma duży kłopot z zawodnikami - tak naprawdę jedyny pewniak to Huber - i zdrowy i w formie i z miesiąca na miesiąc dalej się rozwija oraz Semeniuk, Fornal i...koniec.No jeszcze środkowi w sumie i Bieniek i Kochanowski(choć po kontuzji)też raczej pewni.
Jak się wszystko zgra, psychika wróci, zdrowie wróci to mamy szanse oczywiście i na złoto a przy czarnym scenariuszu znowu nie przejdziemy 1/4.
Realnie to na pewno nie będziemy tak mocni jak w 2023r.
Dzisiaj cokolwiek wyrokować - to szklana kula - pewnie tak w czerwcu będzie już więcej wiadomo.
Rywale również mają swoje problemy. Pewniakiem jest również Janusz, chyba że wykluczy go jakaś kontuzja. Po za tym Semeniuk, Fornal, Huber, Kochanowski i Bieniek.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2024, o 19:11 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocniczka
Posty: 2041
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

I Zatorski.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2774
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Simao »

Tak. Myślę że Leon, Śliwka i Kaczmarek również, jeśli tylko nie będą mieć jakiś urazów, kontuzji. W tym momencie jest już praktycznie cała kadra. Kurek i Łomacz też pojadą, jeśli nie zostaną wykluczeni ze względów zdrowotnych. Tak szczerze, to kadra jest już znana, tylko jakieś kontuzje mogą ją zmienić. Oczywiście widziałbym to inaczej, ale to trener decyduje. Finalnie najważniejszy jest wynik i za to Grbić zostanie rozliczony.
iksi
Posty: 2
Rejestracja: 6 sty 2024, o 23:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: iksi »

Czy ktoś z Was się orientuje odnośnie przepisów dla zawodników zmieniających federację?
Gdzieś przeczytałem, że może być taki jeden zawodnik w kadrze. A tutaj trener Turczynek powołał Melissę Vargas i Alexie Karutasu.
To dlaczego skoro jemu wolno u nas nie można by powołać i Leona i Wassima?
Anzej
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Anzej »

Trzeba trzymać kciuki, żeby Grbić doprowadził do formy swoich faworytów (Śliwka, Leon, Kaczmarek, Janusz) na czas. Bo jednak nie liczyłbym na to, że postanowi kogoś z nich odrzuić.
landka
Posty: 205
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: landka »

Pytanie do lepiej zorientowanych - czy Leon jest w stanie jeszcze grać regularnie? Bo ta kontuzja kolana zaczyna wyglądać na neverending story i perspektywę korzystania z jego obecności na boisku zaledwie przez niewielką część sezonu (nie tylko w klubie, ale też w reprezentacji), skoro przez resztę czasu będzie się leczyć czy regenerować. No nie wygląda to dobrze.
slawek93
Posty: 290
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: slawek93 »

iksi pisze: 16 kwie 2024, o 10:55 Czy ktoś z Was się orientuje odnośnie przepisów dla zawodników zmieniających federację?
Gdzieś przeczytałem, że może być taki jeden zawodnik w kadrze. A tutaj trener Turczynek powołał Melissę Vargas i Alexie Karutasu.
To dlaczego skoro jemu wolno u nas nie można by powołać i Leona i Wassima?
Właśnie to jest zastanawiające czy Santarelli mógł tak postąpić powołując nie dwie a nawet trzy zawodniczki zmieniające federację, trzecią jest Meliha Diken(Ismailoglu) która jest rodowitą Bośniaczką i też przez pewien czas były problemy z grą dla Turcji.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7871
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

iksi pisze: 16 kwie 2024, o 10:55 Czy ktoś z Was się orientuje odnośnie przepisów dla zawodników zmieniających federację?
Gdzieś przeczytałem, że może być taki jeden zawodnik w kadrze. A tutaj trener Turczynek powołał Melissę Vargas i Alexie Karutasu.
To dlaczego skoro jemu wolno u nas nie można by powołać i Leona i Wassima?
1. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś do szerokiego składu można było powoływać kilku naturalizowanych zawodników (kazus Pawłow-Butko).
2.
ELIGIBILITY TO PLAY FOR A NATIONAL TEAM AFTER A CHANGE OF FEDERATION OF ORIGIN

2.2.1 Only one (1) player having previously played for another national team and who has changed Federation of Origin within the last four (4) years can be part of a team, for a given event. The four-year period shall start from the date that the change of Federation of Origin of the player was approved.
FIVB stworzyło regulaminowego potworka, bo z jednej strony naturalizacje zawodników w przeszłości grających w seniorskich kadrach są obecnie niemożliwe - ale z drugiej możliwa jest sytuacja dla Turcji, która wcześniej ponaturalizowała sobie zawodniczki, że w 2025 (?) roku w jednym momencie będą mogły grać i Carutasu, i Vargas (chyba), bo chyba wtedy obie zostały naturalizowane (tzn. 2021).

Ben Tara nie może być regulaminowo naturalizowany, na tym polega problem jego sytuacji (chyba, że coś się zmieniło).
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

slawek93 pisze: 16 kwie 2024, o 21:23
iksi pisze: 16 kwie 2024, o 10:55 Czy ktoś z Was się orientuje odnośnie przepisów dla zawodników zmieniających federację?
Gdzieś przeczytałem, że może być taki jeden zawodnik w kadrze. A tutaj trener Turczynek powołał Melissę Vargas i Alexie Karutasu.
To dlaczego skoro jemu wolno u nas nie można by powołać i Leona i Wassima?
Właśnie to jest zastanawiające czy Santarelli mógł tak postąpić powołując nie dwie a nawet trzy zawodniczki zmieniające federację, trzecią jest Meliha Diken(Ismailoglu) która jest rodowitą Bośniaczką i też przez pewien czas były problemy z grą dla Turcji.
Do szerokiej kadry to można chyba i konia powołać. Jeżeli są jakieś ograniczenia, to dotyczą składów meczowych. Przecież nam też raczej nikt by nie zabronił jeden weekend VNL grać Leonem, a drugi Ben Tarą.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”