Reprezentacja mężczyzn 2024

przemik
Posty: 1600
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: przemik »

Grzesiu to nie jest już poziom reprezentacyjny - o co tu chodzi ?
___
Noworoczny Kibic Siatki
Heimlock
Posty: 626
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Heimlock »

Pierwsze koty za płoty. Dyspozycja fizyczna i elementy techniczne dzisiaj na słabym poziomie ale to spodziewane. Przyjęcie szwankowało i nie mieliśmy zagrywki. Jedynie wyróżnić można Semeniuka i Porębe. Szkoda mi, że nie ogrywamy Firleja lub Komende, którzy według mnie powinni być dwójką.
Szary Wilk
Posty: 8036
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Szary Wilk »

Mnie to bardziej ciekawi, czy Winiar zabierze na Igrzyska optymalną 4 , czyli Brand,Karlitzek,Rohrs,Reichert czy będzie targał Fromma i Kaliberdę. Aż się boję, że Grbić po IO się pożegna i przejmie nas Winiar. Wtedy możemy się chyba spodziewać powołań dla Konarskiego, Wrony, a może i uda się namówić Łukasza Żygadłę na powrót z emerytury.
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: rocky »

Heimlock pisze: 15 maja 2024, o 18:10 Pierwsze koty za płoty. Dyspozycja fizyczna i elementy techniczne dzisiaj na słabym poziomie ale to spodziewane. Przyjęcie szwankowało i nie mieliśmy zagrywki. Jedynie wyróżnić można Semeniuka i Porębe. Szkoda mi, że nie ogrywamy Firleja lub Komende, którzy według mnie powinni być dwójką.
Pozostaje mieć nadzieję, że Grbic zaczyna sezon od testowania Łomacza bo jeszcze nie zdecydował, kto będzie rezerwowym rozgrywającym.
(Albo buduje go tak jak budował Śliwkę i Semeniuka)
hottakesbot
Posty: 1059
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 15 maja 2024, o 18:14 Mnie to bardziej ciekawi, czy Winiar zabierze na Igrzyska optymalną 4 , czyli Brand,Karlitzek,Rohrs,Reichert czy będzie targał Fromma i Kaliberdę. Aż się boję, że Grbić po IO się pożegna i przejmie nas Winiar. Wtedy możemy się chyba spodziewać powołań dla Konarskiego, Wrony, a może i uda się namówić Łukasza Żygadłę na powrót z emerytury.
Na pewno będzie stawiał na najzdolniejszych młodych, tak jak na tego Oliwiera z Zawiercia, zapomniałam nazwiska...
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 15 maja 2024, o 18:14 Mnie to bardziej ciekawi, czy Winiar zabierze na Igrzyska optymalną 4 , czyli Brand,Karlitzek,Rohrs,Reichert czy będzie targał Fromma i Kaliberdę. Aż się boję, że Grbić po IO się pożegna i przejmie nas Winiar. Wtedy możemy się chyba spodziewać powołań dla Konarskiego, Wrony, a może i uda się namówić Łukasza Żygadłę na powrót z emerytury.
Z jednej strony się zgadzam, że powinien stawiać na młodszych. Z drugiej strony ten Fromm akurat w ostatnich latach im jednak trzymał grę i poniżej swojego poziomu nie schodził a Kaliberda to mega doświadczenie i może się przydać na IO, więc sam nie wiem co na jego miejscu bym zrobił.
przemik
Posty: 1600
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: przemik »

Co ma dać budowanie Gregora skoro Nicola ma gotowych, tylko do obróbki - Firleja lub Komende ?
___
Noworoczny Kibic Siatki
kuchyk1ng
Posty: 220
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: kuchyk1ng »

IMO Niemcy pojadą w piątkę przyjmujących - Schott, Karlitzek, Reichert, Kaliberda, Brand. Rohrsa nie weźmie, bo młody, a dla Fromma nie widzę miejsca, bo akurat klaskać w kwadracie to mógłby ktoś bardziej uniwersalny. Za zasługi oczywiście może pojechać, ale nie sądzę. Moim zdaniem Winiarowi Brand spadł z nieba, bo on może bez wielkiej straty skuteczności w ataku grać dwoma bardzo dobrymi allrounderami + obaj mają serwis.

Z drugiej strony - to jest Winiar i podejrzewam, że on zagra tym co zadziałało w październiku, czyli Schott i wyjściowo Karlitzek, którego zmieniał zazwyczaj Reichert. Co ciekawe Kaliberda miał jak pamiętam bardzo dobre ME, ale pomiędzy ME i Kwalifikacjami stracił pozycje wyjściową.
beatrix
Posty: 180
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: beatrix »

Czy ktoś wie, gdzie ten mecz można obejrzeć jak się wraca z pracy o 19? Nigdzie już nagrywać nie można a powtórka jest jutro o 8 rano. To już mnie nie ma. Mam Polsat box go, ale nie widzę go tam również.
przemik
Posty: 1600
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: przemik »

beatrix pisze: 15 maja 2024, o 19:00 Czy ktoś wie, gdzie ten mecz można obejrzeć jak się wraca z pracy o 19? Nigdzie już nagrywać nie można a powtórka jest jutro o 8 rano. To już mnie nie ma. Mam Polsat box go, ale nie widzę go tam również.
Dopiero jak przejdą powtórki na linearnej TV mecz trafi na platformę Polsat Box go.
___
Noworoczny Kibic Siatki
hottakesbot
Posty: 1059
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: hottakesbot »

przemik pisze: 15 maja 2024, o 18:47 Co ma dać budowanie Gregora skoro Nicola ma gotowych, tylko do obróbki - Firleja lub Komende ?
Skoro są do obróbki, to nie są gotowi.
przemik
Posty: 1600
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: przemik »

hottakesbot pisze: 15 maja 2024, o 19:15
przemik pisze: 15 maja 2024, o 18:47 Co ma dać budowanie Gregora skoro Nicola ma gotowych, tylko do obróbki - Firleja lub Komende ?
Skoro są do obróbki, to nie są gotowi.
A to Grzesiu jest gotowy. Dlatego gra.
___
Noworoczny Kibic Siatki
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pozostaje mieć nadzieję, że potężny Winiar będzie wolny gdy trzeba będzie się kiedyś tam pożegnać z Grbiciem i nie podpisze gdzieś wieloletniego kontraktu, jedynym lepszym kandydatem właściwie byłby Mendez.

Meczyk jak meczyk, śmieszne są te początki sezonu i dzisiaj Lukas Maase wybrał przemoc, a Reichert wyglądał jak Semeniuk.
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: granvorka »

przemik pisze: 15 maja 2024, o 19:11
beatrix pisze: 15 maja 2024, o 19:00 Czy ktoś wie, gdzie ten mecz można obejrzeć jak się wraca z pracy o 19? Nigdzie już nagrywać nie można a powtórka jest jutro o 8 rano. To już mnie nie ma. Mam Polsat box go, ale nie widzę go tam również.
Dopiero jak przejdą powtórki na linearnej TV mecz trafi na platformę Polsat Box go.
Można przewinąć Polsat Sport 1 na Box Go o trzy godziny do tyłu, choć wiem, że już trochę późno.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Czy jest jakaś szansa na zmianę Grbicia w najbliższych tygodniach czy będziemy na niego skazani do Igrzysk? Jak można tolerować taką kompromitację?
hottakesbot
Posty: 1059
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: hottakesbot »

Pomocniczka pisze: 15 maja 2024, o 21:29 Czy jest jakaś szansa na zmianę Grbicia w najbliższych tygodniach czy będziemy na niego skazani do Igrzysk? Jak można tolerować taką kompromitację?
No a taki Lavarini pyknął se Holandię w sparingu i wygrał z Włoszkami walczącymi o Igrzyska. Można? Można.

Jak nie będzie złota na Igrzyskach to Haga czeka, Nikola. Ale nawet wtedy niesmak pozostanie przez te przegrane sparingi.
Diomedea
Posty: 4495
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Diomedea »

Nie ogladalam. Warto?
Widzialam tez zestawienie druzyny jakby troche dziwne. Tzn raczej rezerwowe ale para przyjmujacych juz z wyzszej polki. Podstawowa para przyjmujacych jak zagrala? Bednorz wyglada na zdrowego?
Jakis zamyl szkoleniowy widoczny? Bo chyba temu sluza sparingi. ;)
Olek z Kaczmarkiem nie zagrali bo byli w windzie? Czy tez po sezonie byli w takim dolku fizycznym ze sa w duzej odbudowie?

Nie wiem kiedy zaczeli Niemcy i co robia na zgrupowaniu.
Grande Winiar moze niech zdobedzie najpierw pare medali z imprez, chocby europejskich. I przestanie promowac Oliwiera, do czasu az ten wypromuje sie sam.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2024, o 04:59 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Grbić i zamysł szkoleniowy? Raczysz żartować.
Diomedea
Posty: 4495
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Diomedea »

Sparingi nie sa zadna czarna robota.
W koncu organizuje sie je dodatkow. Wiec w jakims celu.


Czekam na komentarze merytoryczne, a nie bullshit glownego trola.
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: rocky »

Jest to dobre pytanie skoro obydwaj mieli długą przerwę, a sezon mieli ciut później niemały. Rok temu Semeniuka po podobnych przejściach wsadzał od razu do podstawowego składu chyba.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Widać po poprzednim sezonie, że gość się w ogóle nie zna, więc nie ma co się doszukiwać w tych składach jakiegokolwiek sensu. Strata czasu.
kuchyk1ng
Posty: 220
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Zamysł taktyczny był taki, żeby po prostu grać. Nie wychodziło nam to do końca, bo źle serwowaliśmy i to chyba tyle z taktyki. Niemcy zrobili z jakieś dobre 6-7 asów więcej od nas.

Semeniuk zagrał doskonale, lepszy na boisku był chyba tylko Maase. Bednorz miał dobre dwa sety, ale zaczął krwawić w trzecim przez co wszedł Szalpuk.

Śliwka nie pojawił się na boisku nawet na moment. W zasadzie poza nim reszta zagrała. Z zawodników wchodzących to dobre wejście miał Usowicz, ale potem zniknął. Coś tam bronił i przyjmował Hawryluk (lepiej niż Szymura moim zdaniem). Bołądź lepiej w ataku od Butryna (wizualnie), ale Karol chyba jako jedyny straszył zagrywką Niemców.

Na plusik też zasługuje w sumie Poręba.
Heimlock
Posty: 626
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Heimlock »

Diomedea pisze: 16 maja 2024, o 04:39 Nie ogladalam. Warto?
Widzialam tez zestawienie druzyny jakby troche dziwne. Tzn raczej rezerwowe ale para przyjmujacych juz z wyzszej polki. Podstawowa para przyjmujacych jak zagrala? Bednorz wyglada na zdrowego?
Jakis zamyl szkoleniowy widoczny? Bo chyba temu sluza sparingi. ;)
Olek z Kaczmarkiem nie zagrali bo byli w windzie? Czy tez po sezonie byli w takim dolku fizycznym ze sa w duzej odbudowie?

Nie wiem kiedy zaczeli Niemcy i co robia na zgrupowaniu.
Grande Winiar moze niech zdobedzie najpierw pare medali z imprez, chocby europejskich. I przestanie promowac Oliwiera, do czasu az ten wypromuje sie sam.
Niekoniecznie warto. To było raczej otrzaskanie się z klimatem reprezentacji i rozruch więc gra bez fajerwerek. Pod względem personalnym to w zasadzie prawie każdy coś pograł:

Semeniuk - bardzo dobrze w każdym elemencie, tylko czasem wpadło coś w przyjęciu.
Bednorz - ogólnie słabo we wszystkim. Ale też słabe piłki do ataku.
Poręba - bardzo dobry występ w ataku i bloku. Zagrywka też ok.
Szymura - średni występ. Dużo wpadło w przyjęciu ale trzeba powiedzieć, że dobrze Niemcy serwowali.
Kochanowski - jak na niego po prostu średni-dobry występ.
Usowicz - bardzo fajna krótka zmiana, wszedł i w 3 min pojedynczy blok na środkowym.
Łomacz - ogólnie złe wybory i niedokładności.
Komenda - dobre wejścia.
Bołądź - dobrze w ataku ale bez bloków i dużo błędów w zagrywce.
Butryn - dobrze w ataku i jako jedyny cisnął zagrywką.
Szalpuk - trochę życia wprowadził ale też w przyjęciu słabo.

Pierwszy set przegraliśmy przez przyjęcie i złe wybory rozgrywającego w końcówce. Pozostałe sety raczej dobra gra Niemiec, a nasze problemy z przyjęciem i brak zagrywki.

Statystyki:
https://twitter.com/PolskaSiatkowka/sta ... 14/photo/1
Szary Wilk
Posty: 8036
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Szary Wilk »

Bednorz to wczoraj wyglądał, jakby znowu go coś bolało, albo po prostu zajechany był po mocnej siłowni. Ślamazarny, jak się rzucał, to tak na dwie raty, na pajpie jak atakował, to wyprostowany w plecach jak drut.
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: granvorka »

Mocne flashbacki z tych sparingów z Niemcami rok temu mniej więcej o tej porze - tyle że tam był zgaszony Semeniuk po słabym sezonie, a tutaj naładowany Semeniuk po świetnym sezonie, do tego ładnie grający, uporządkowani Niemcy z tą swoją imponująca głębią, mimo wszystko drugi garnitur ogrywający drugi garnitur najlepszej kadry świata, zagrywka-przyjęcie-szybka gra z równomierną dystrybucją i obroną, czyli Winiarball (cyt. za Kuba Lewandowski) w pełnej okazałości, dosyć imponujące jak udało mu się i w klubie i w kadrze szyjąc z różnych materiałów zbudować podobne zespoły grające w podobnym stylu. Pomimo że nie da się go słuchać na time-outach, to raczej zgoda, że jest to już pewnie najlepszy kandydat na następcę Grbicia.

Tak sobie patrzyłem wczoraj na ten mecz i abstrahując od zupełnego braku wymierności w sensie całościowej oceny formy, to pomyślałem, że było nie było świetny zawodnik jakim jest Bednorz nie dość, że ma prze*** z taką konkurencją na przyjęciu, to jego dwaj główni kontrkandydaci - Semeniuk i Fornal - biją go zdrowotnie/fizycznie o kilka długości. Całkiem możliwe, że Bednorz ma obecnie nogi bardziej z ołowiu, bo w Spale jest od 2,5 tygodnia, a Semeniuk od 10 dni, dlatego też wyglądali wczoraj zupełnie inaczej, ale to nie zmienia faktu, że obaj wyglądali mniej więcej tak jak pod koniec sezonu w klubach, pomimo zupełnie innego przebiegu ostatnich tygodni. W ogóle Semeniuk to jest freak, nie wiem, czy on fizycznie nie jest najbardziej stabilnym zawodnikiem świata, tzn. patrząc na niego nie da się za bardzo powiedzieć, czy jest po mikrocyklu, ciężkim obozie itd., do tego nigdy nie łapie urazów. Tym większe uznanie dla sztabu Anastasiego, że potrafili zrobilć z niego takiego fizycznego nędzarza.

Fajnie byłoby zobaczyć dziś skład Komenda-Butryn, Jakubiszak-Usowicz, Śliwka-Szalpuk, Hawryluk.
Diomedea
Posty: 4495
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Diomedea »

No @bono-czekam na komentarz :] :] :]

Nie sadze zeby Winiar byl najlepszym kandydatem na nastepce Grbica. Czeka nas wymiana pokoleniowa, choc jeszcze nie w pelni w tym cyklu. I jednoczesnie wchodza do gry dzieci kolegow o roznym stopniu talentu, i duze talenty bez siatkarskich nazwisk. Jakos MW w tym kontekscie nie budzi mojego entuzjazmu.
Choc te duze talenty to do kadry zaczna sie dobijac za jakies 4 lata pewnie.
Trener Polak to mysle, ze ze 2 cykle powinien obskoczyc. i wlasnie koncowka nastepnego i ten za 4 lata budza moje obawy. Tam bedzie przyjecie do zmiany.
hottakesbot
Posty: 1059
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: hottakesbot »

Diomedea pisze: 16 maja 2024, o 11:24 No @bono-czekam na komentarz :] :] :]

Nie sadze zeby Winiar byl najlepszym kandydatem na nastepce Grbica. Czeka nas wymiana pokoleniowa, choc jeszcze nie w pelni w tym cyklu. I jednoczesnie wchodza do gry dzieci kolegow o roznym stopniu talentu, i duze talenty bez siatkarskich nazwisk. Jakos MW w tym kontekscie nie budzi mojego entuzjazmu.
Choc te duze talenty to do kadry zaczna sie dobijac za jakies 4 lata pewnie.
Trener Polak to mysle, ze ze 2 cykle powinien obskoczyc. i wlasnie koncowka nastepnego i ten za 4 lata budza moje obawy. Tam bedzie przyjecie do zmiany.
Ja nie sadze, zeby Winiar byl dobrym kandydatem na nastepce Grbicia. I uwaga, kontrowersyjna opinia, o wyborze na trenera powinny decydowac kompetencje, a nie narodowosc.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Nie tak szybko. Jeśli Grbić osiągnie satysfakcjonujący wynik w Paryżu (czyli medal) to przy Świderskim na stołku prezesa nawet polsiat nie zdoła go zwolnić, nie mówiąc o 15 użytkownikach forum i 37 użytkowników portalu X. Następna czterolatka z serbskim bajerantem a przez ten czas Winiarski będzie miał wiele szans na udowodnienie swojej klasy. A może ktoś nowy się trafi?
hottakesbot
Posty: 1059
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: hottakesbot »

Pomocniczka pisze: 16 maja 2024, o 11:50 Nie tak szybko. Jeśli Grbić osiągnie satysfakcjonujący wynik w Paryżu (czyli medal) to przy Świderskim na stołku prezesa nawet polsiat nie zdoła go zwolnić, nie mówiąc o 15 użytkownikach forum i 37 użytkowników portalu X. Następna czterolatka z serbskim bajerantem a przez ten czas Winiarski będzie miał wiele szans na udowodnienie swojej klasy. A może ktoś nowy się trafi?
Zakladajac, ze bedzie chcial zostac. Moze braknac motywacji jak juz wszystko wygra, nie wiem czy bedzie mu sie chcialo szarpac o zloto MS. Poza tym relatywnie do konkurencji teraz mamy duzo lepszy sklad niz pewnie bedziemy mieli w 2028.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Winiarski byłby na ten moment świetnym kandydatem, świetna praca w Gdańsku, duże wyniki w Zawierciu, znakomita praca z reprezentacją Niemiec, doświadczenie na topie klubowym (srebro + PP najlepszej ligi świata), doświadczenie na topie reprezentacyjnym (złomowanie Włoch i Brazylii na OQTM), świetne przygotowanie drużyn w elementach zespołowych (Winiarball tak jak wspomniał @granvorka), rozwijanie nieoczywistych zawodników (cała grupa zawodników z Gdańska), przygotowanie drużyny na docelowy turniej (OQTM), znajomość ligi i zawodników (jest) - wszystko się tutaj zgadza, ot co ma pecha, że jest Polakiem, bo gdyby nazywał się Michele Viniarro to miałby dużo łatwiej.

Ale Grbic pewnie przepracuje kolejny cykl olimpijski jakbym miał typować, bo nie będzie żadnej przebudowy, może 2-3 graczy dostanie poważną szansę w przyszłym cyklu olimpijskim spośród tych, którzy jeszcze w reprezentacji nie grali. Tak że gdzie za kilka lat będzie potężny Winiar to się okaże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”