ME Juniorów 2014

Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Basil »

Jak zszedł Szymura przyjęcie się poprawiło ;) Ja nie wiem jak taki Szymura może poprawić przyjęcie skoro w wywiadach radośnie przyznaje, że przyjęcie jest jego najmocniejszą stroną a skoro tak plecie to znaczy, że ktoś (trenerzy) go w tym utwierdza.
[edit]
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Bartex »

I gramy bez Szalpuka i Gryca, czyli dwóch najmocniejszych ogniw w ofensywie. Ale widać było, że problem jest nie w sile ataku, ale grze obronnej. Sporo pracy przed naszymi przyjmującymi i Piechockim.

BTW kiedy kadeci mają jakieś najbliższe granie ?
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Basil »

Jeszcze a propos Fornala to dzisiaj wszedł w trudnym momencie i nastukał 8 punktów atakując ze 100% skutecznością. Będzie z niego pociecha. Mam nadzieję, że Nawrocki potrafi wyciągać wnioski i Tomek zagra w finałowym meczu z Rosją.
[edit]
kanimo

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: kanimo »

Nie wiem skad ta legenda o mocnym przyjeciu Szymury.
I dlaczego ktos w nia wierzy? Sa mecze do ogladania, sa staty z MPL gdzie serwis jaki jest to wiadomo.
Szalpuk gorzej nie przyjmuje a jest lepszy na siatce. W kadecie Szalpuk przyjmowal sporo lepiej a i tak nie gral.
Fornal jest lepszy i SMSowicz a tez wyszedl na boisko jak przegrana w oczy zagladala.

A juz to o dobrym przyjeciu Sliwki...

Mnie martwi troche bezbarwna gra Kuby Kochanowskiego. Wyeksploatowany? Troche za wczesnie.

Basil-zapomniales o tym wejsciu na koncowke seta z niezla gra, gdzie po jednym bledzie w przyjeciu znowu wszedl Szymura;
Zaczynam wierzyc, ze ten ostatni ma jakas czarna teczke na wszystich trenerow albo wujka ministra sportu ( a moze ciocie).
Doroszynski fajnie poderwal zespol w koncowce 3 seta.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: compact »

Fornal wszedł po raz pierwszy na początku drugiego seta, jak Francuzi 3 razy nas pogonili zagrywka.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Basil »

Mnie martwi troche bezbarwna gra Kuby Kochanowskiego. Wyeksploatowany? Troche za wczesnie.
Odnowił mu się jakiś uraz dlatego nie grał w początkowej fazie turnieju, wraca to składu po kontuzji ale generalnie tak zgadzam się, środkowych mamy nijakich.
Nie wiem skad ta legenda o mocnym przyjeciu Szymury.
I dlaczego ktos w nia wierzy?
Przeglądnąłem ostatnio forum i serwis siatka.org i wyszło mi na to, że jedyną osobą, która w to wierzy jest Szymura.
[edit]
Matius

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Matius »

Oby Bućko fizycznie wytrzymał finał, Szymura już chyba nie daje rady, Śliwka też często w końcówkach nabija się na blok. Zakładam, że Rosjanie tak jak seniorzy posiadają mocną zagrywkę? Więc chyba Fornal powinien zacząć od początku.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: StanLee »

Dla hejterów Trenera Nawrockego, życzyłbym odnotować, że po raz pierwszy od dłuższego czasu drużyny juniorów tego samego rocznika nie osiągają słabszych wyników niż w kadetach, co było stałą sekwencją w rocznikach młodzieżowych gdy grali Jarosz, Drzyzga czy odpowiednio Mika.
kanimo

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: kanimo »

Bo w poprzednich rocznikach kadeci jechali sporo na fizyce i roznice zacierala sie w juniorze.
Ta druzyna ma niskich przyjmujacych i nie fizyka wygrywala.
Zreszta styl tez troche gorszy, w kadecie zmiatali wszystkich z parkietu az do finalu.

A co do rozwoju zawodnikow to ciezko ocenic. Gryc naprzyklad fajnie sie rozwinal na ataku. W jakiej mierze nastapilo to dzieki JN?
Tego nie sposob sprawdzic.

No z Rosjanami raczej nie wygramy ale mam nadzieje, ze nie wyjda ze spuszczonymi glowami. I ze od poczatku zagra Fornal.
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2014, o 22:07 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Pawel9221
Posty: 1190
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Pawel9221 »

Wydaję mi się , że to aż smieszne psioczenie jest na przyjęcie Śliwki , może chłopak orłem nie jest jeszce ale nie odstaje jednak bardzo a przyjmuje chyba lepiej niz Szymura :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: compact »

No chyba to Nawrocki przestawił Gryca na atak i pracował z nim cały rok w Spale?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: StanLee »

kanimo pisze:Bo w poprzednich rocznikach kadeci jechali sporo na fizyce i roznice zacierala sie w juniorze.
Ta druzyna ma niskich przyjmujacych i nie fizyka wygrywala.
W rocznikach 91/92 na MEK grali Buchowski z Miką, w rocznikach 93/94 - Orczyk-Kaczyński, nomen omen z Łapszyńskim na ataku - a to ci drudzy byli bliżej czwórki na MEJ, za Nawrockiego. Zresztą my w rocznikach 95/96 też opieramy grę na sile skrzydeł, a w mniejszym stopniu na technice. Co martwi, to że przy takim stylu gry nasi skrzydłowi są bardzo niewysocy.
Pawel9221
Posty: 1190
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Pawel9221 »

StanLee pisze:
kanimo pisze:Bo w poprzednich rocznikach kadeci jechali sporo na fizyce i roznice zacierala sie w juniorze.
Ta druzyna ma niskich przyjmujacych i nie fizyka wygrywala.
W rocznikach 91/92 na MEK grali Buchowski z Miką, w rocznikach 93/94 - Orczyk-Kaczyński, nomen omen z Łapszyńskim na ataku - a to ci drudzy byli bliżej czwórki na MEJ, za Nawrockiego. Zresztą my w rocznikach 95/96 też opieramy grę na sile skrzydeł, a w mniejszym stopniu na technice. Co martwi, to że przy takim stylu gry nasi skrzydłowi są bardzo niewysocy.
1 szy raczej siedział na ławie , a drugi wgl na MEJ nie został powołany , a Łapszyński byl podstawowym przyjmujacym tej kadry a nie ATAKUJĄCYM , nic nie zgadzało sie odnosnie tej kadry co napisales , na pcozatku wychodził skład Wachnik - Łapa- Muzaj a potem Wachnika zmieniał Orczyk a Muzaja - Bednorz


AAA dobra przepraszam chodziło o kadetów.... moj bład , mysłami o kadrze juniorskiej jestem
jks
Posty: 8
Rejestracja: 27 cze 2013, o 19:14
Płeć: K

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: jks »

Pozdrawiam wszystkich ekspertów siatkówki.Wasze znawstwo tematu rzuciło mnie na kolana. Wymiana poglądów to nie jest obrażanie zawodników, a opinia pt. patałach-o co najmniej vice-mistrzu Europy........
old pallavol
Posty: 56
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: old pallavol »

Witam wszystkich malkontentów piszacych o młodziezowej siatkówce ...i nie tylko .Czy łaskawie moglibyście zauważyć że chłopcy z rocznika 95 i młodsi to NADZIEJA POLSKIEJ SIATKÓWKI na najbliższe lata !!!! Wasze uszczypliwe komentarze stają sie juz nudne .Czy Polacy zaczną kiedyś myslec pozytywnie ? Po co uwagi negatywne skierowane po nazwisku do chlopaków którzy ciężko trenuja i wychodząc do każdego meczu dają z siebie maxa ?To są młodzi chłopcy a nie ROBOTY .Jeżeli ktoś pisze że zdobycie już w-ce mistrzostwa Europy to banał ...że wszystkie zespoły to nie potrafią grać ,nie maja potencjalu to znaczy że nie powinien na tym forum pisać o siatkówce.Pozdrawiam trzeźwo myślących .PS po osiemnastu latach pierwszy medal ME juniorów!!!!! Mało ? Mam nadzieję że jutro będzie złoto .Pozdrawiam .Myślący inaczej
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: bakek »

Czy łaskawie moglibyście zauważyć że chłopcy z rocznika 95 i młodsi to NADZIEJA POLSKIEJ SIATKÓWKI na najbliższe lata !!!!
Ale chwila... co to zmienia w ich ocenie?
Po co uwagi negatywne skierowane po nazwisku do chlopaków którzy ciężko trenuja i wychodząc do każdego meczu dają z siebie maxa ?
Ale czy te komentarze im w jakiś sposób szkodzą? Ja rozumiem, że można uznać niektóre z komentarzy za nietrafione, oceny za błędne, ale nie zauważyłem tutaj obrażania. Sam bym takie coś potępił.

Po prostu są bardzo surowo oceniani. Z resztą nie dziwię się, bo poziom tegorocznych zmagań nie wydaje się najwyższy.

Napisz może sam coś pozytywnego o ich grze. Wyraź swoją opinię. Zachęcam :)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: grzegorzg »

Basil pisze:Jeszcze a propos Fornala to dzisiaj wszedł w trudnym momencie i nastukał 8 punktów atakując ze 100% skutecznością. Będzie z niego pociecha. Mam nadzieję, że Nawrocki potrafi wyciągać wnioski i Tomek zagra w finałowym meczu z Rosją.
Czasami sprawdza sie taktyka z super-rezerowowym (rezerwowymi - wide Wagner). ;)
Może z powodu np wytrzymałości ?
A dla ekipy gratulacje. :D
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Basil »

Bieńkowski do perfekcji opanował wystawę na blok rywali. Szkoda, że Kochanowski cieniuje.
[edit]
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Basil »

Droszyński na cztery wystawy trzy przez środek 8)
[edit]
Matius

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Matius »

Droszyński dużo lepiej, mimo dobrego przyjęcia nic nie możemy skończyć. Słiwka do zmiany, chyba że teraz się obudzi.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: krzysiu »

Brakuje nam siły na skrzydłach , no i po prostu czasami jak Rosjanie włączą zagrywkę to jest po naszych . Rośnie kolejne świetnie pokolenie w Rosji
Matius

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Matius »

Szkoda, że odpadli Szalpuk i Gryc. Do tego środkowi też ciężko w ataku... nie mogą ominąć pojedynczego bloku.
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: sowa »

Szymura 4 przyjęcia z rzędu w buraki... zmiany nie ma ;)

edit: o jest...
astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: astronauta »

Drugi setna na razie demolka :( A na trybunach słychać tylko Rasija :(
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Matius

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Matius »

No coś się dzieje w końcu :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: compact »

Efekciarstwo Śliwki...
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Basil »

To się Śliwka zbłaźnił i położył nam seta :( Szkoda, że Nawrocki nie zdecydował się w takim składzie zacząć meczu może by coś więcej z tego było. Będę szczerze zdziwiony jeśli poza Piechockim ktokolwiek z naszych dostanie nagrodę bo zdecydowanie nie zasłużyli a Rosjanie coż... na tym poziomie to drużyna kompletna, która przegrywać może chyba tylko na własne życzenie.

Świetna gra Droszyńskiego - ostatnia piłka to przypadek, który można wybaczyć ale grał o klasę lepiej od tego Bieńkowskiego. Tak samo Fornal - zachodzę w głowę czemu wyszedł Szymura, który na razie jest kompletnie wypalony i nie dość, że nic nie wnosi to jeszcze zdążył sporo napsuć. Nie oszukujmy się jednak, Rosjanie mają kolosalną przewagę w jakości gry na każdej pozycji nad naszymi siatkarzami, wątpię czy Śliwka załapałby się tam do składu, może na jakąś ostatnią opcję. A na koniec o tym Mordylu - nie wiem czy jest ofiarą jakiejś akcji "odspałowienia" tej reprezentacji czy co ale gość nie dość, że przerażony i zagrywa jak baba albo gorzej, jak Czarnowski to jeszcze jest cieniutki w bloku i ataku. Mam nadzieję, że na MŚJ znajdziemy lepszych środkowych bo Kochanowski też nie lepszy.

Turniej oceniam bardzo pozytywnie, pomimo kontuzji zawodnika, pod którego robione były całe przygotowania byliśmy w stanie dojść do finału raczej bez większych problemów. Myślę, że jak na MŚJ o naszej grze decydował będzie Szalpuk a nie Szymura, blokował Lemański a nie Mordyl, Piechocki jeszcze podniesie umiejętności w Skrze a Droszyński okrzepnie możemy śmiało jechać jako jeden z dwóch, trzech faworytów.
[edit]
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: bytrek »

Za kilka lat w seniorskiej reprezentacji bezie tak samo. Tak jak w Finale Mundialu w Japonii gdy dostaliśmy od Brazylii 3:0. Tak samo jak na Olimpiadzie ostatniej z Ruskimi. Ruscy zagrali dziś z nami jak na treningu. Żałosne widowisko.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: krzysiu »

To daj naszemu każdemu ponad 2 metry i taką koordynacje i zagrywkę to by nie było żałośnie. Nikt raczej na świecie w takich kategoriach wiekowych nie ma szans z Rosjanami.
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: adamr »

Oczywiscie gratulacje za srebro dla Chlopakow. Szkoda ze Trenerzy nie dali szansy tej drużynie walczyć na wyższym poziomie. Słuchałem wczoraj JN i otwierałem oczy ze zdumienia.Dla mnie z góry ta druzyna była skazana na porażkę w meczu z Rosją ( całe szczęście że Włosi się wysypali) bo wtedy nawet brązu mógłby nie być. Mimo wielu ciekawych sparing parterow przygotowania dla mnie były dziwne (najpierw granie potem trenowanie, przypomnę że chłopcy zebrali się po wakacjach) może stąd tyle kontuzji.Wybory zawodników dziwny( po co pojechał drugi libero?wszedł 5 razy na zagrywke,zabezpieczalismy przyjecie :-), dzisiaj dokonaliśmy wyczynu Rosjanie atakowali 51 razy ani jednego bloku po naszej stronie!!! wyblokow tez za wielu nie pamiętam- to jest porażka. Srodkowi mozna powiedziec nie istnieli, mamy za niskie skrzydła. Ale pozytyw jest taki unikamy I kw do MSJ, w II jestesmy rozstawieni (unikniemy Rosji) Spala juz przemija ( chyba ze zapajamy teraz miłością do młodych) JW wyciągnie wnioski i może my miec fajna drużynę :-).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”