Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Antos »

Nie wiem gdzie to pisac wiec daje tutaj.
"Najlepszy polski siatkarz 2008 roku". Jest Ignaczak a nie ma Zagumnego???!!! To chyba jakas kpina. Guma zdobyl z Olsztynem brazowy medal, Igla zadnego. Guma zostal wybrany najlepszym rozgrywajacym turnieju olimpijskiego, Ignaczek...nic.
Prosze o rzeczowe argumenty swiadczace za Ignaczakiem.
No chyba ze radakcja przez rok 2008 rozumie jedynie zdobycie srebra przez Czestochowe 8-)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Arff »

Myślę że takich rozczarowań jest więcej... brak Kunnariego(wg mnie głównego faworyta do wygrania swojej kategorii) wśród zawodników zagranicznych to już opiewa o kpinę i co w "objawieniach sezonu" robi Michał Dębiec ??? I para Szałankiewicz i Kędzioła ??? Przecież ich znaliśmy już w roku 2007... Nie wymagam już obecności Bartmana, bo jego kibice znają już kilka lat... ale takie nazwiska jak Kłos, Zatorski, czy Drzyzga na pewno powinny się pojawić w tej kategorii...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Antos »

Co do Kunnariego to on pierwsza runde mial nawet lepsza niz Samica. Druga runde ma lepsza Francuz tyle ze to juz jest rok 2009. Kunnari mial ogromny wplyw (i sportowy i mentalny) na to ze Olsztyn wywindowal sie tak wysoko w tabeli, do tego dochodza bardzo dobre statystyki.
Guillaume Samica: - ze względu na delikatnie powiedziawszy humorystyczne jak na polski język nazwisko, na jego koszulce pojawił się napis "Samik". Gracz kompletny, od którego w Jastrzębiu wiele się spodziewają. Ostatnie spotkania pokazują, że wyrasta na zdecydowanego lidera drużyny ze Górnego Ślaska.
Sorry ale to samo mozna napisac o Kunnarim. Nie zauwazylem zeby w 2008 Samica pokazal sie z kompletnej strony, co innego poczatek 2009 roku, teraz gra wysmienicie. Mam dziwne wrazenie ze redakcja zapomniala kiedy skonczyl sie rok 2008.
Poczekamy na kogos z redakcji bo sami to mozemy jedynie obalic krate piwa 8-)
Ostatnio zmieniony 3 lut 2009, o 15:03 przez Antos, łącznie zmieniany 2 razy.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: gix88 »

Cytat ze strefy siatkówki:
"Od lat uznawany za najlepszego libero w Polsce."

Dla mnie taki tekst jest nieporozumieniem. Przecież kibice od lat sprzeczają się czy lepszy jest Ignaczak czy Gacek. Powyższe zdanie jest więc tendencyjne i jak dla mnie nie powinno się w ogóle pojawić.
(...)czy Drzyzga na pewno powinny się pojawić w tej kategorii..
Moim zdaniem Drzyzga mógłby kandydować do objawienia, ale medialnego. Z całym szacunkiem dla niego, ale jak dla mnie nie pokazał nic, co predestynowałoby go do bycia kandydatem w kategorii Siatkarskie objawienie roku.

Proponuje w tym temacie podawać również swoje typy wraz z uzasadnieniem. Oto moje:

1. Najlepszy polski siatkarz.

Zdecydowanie Michał Winiarski. Podpora reprezentacji, zdobywca Mistrzostwa Włoch, najlepiej przyjmujący Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

2. Najlepsza polska siatkarka.

Mariola Zenik
- bez jej świetnej gry Muszynianka nie zdobyłaby Mistrzostwa Polski. Równa, a przynajmniej nieschodząca poniżej pewnego wysokiego poziomu gra przez cały sezon.

3. Najlepszy zagraniczny siatkarz występujący w Polsce.

Jakub Novotny- aktualnie najlepszy atakujący Plus Ligi. Nie zawodzi w trudnych momentach. Zastanawiałem się też nad Stephenem Antigą, jednak w tym wypadku zadecydował u mnie "lokalny patriotyzm".

4. Najlepsza zagraniczna siatkarka grająca w Polsce.

Tutaj miałem największy problem, jako że nie śledzę rozgrywek Plus Ligi kobiet na tyle uważnie, by móc coś powiedzieć o każdej z kandydatek. Wybieram Michela Teixeira'e. Za waleczność, za mecz z Zarieczem.

5. Siatkarskie objawienie.

Krzysztof Stelmach
- trener, którego debiutu bardzo się obawiałem. Powiem szczerze, że wątpiłem w to, czy pod jego wodzą Kędzierzyn zdoła choćby poprawić osiągnięcie z zeszłego sezonu. Teraz wiem, że niepotrzebnie. Stworzył drużynę, jak to sam określił, walczaków i chwała mu za to.

6. Trener roku.

Zastanawiałem się między Panasem a Zawieraczem. Stawiam na Panasa, bo srebrny medal to jednak większe osiągnięcie niż utrzymanie. Pan Radosław z drużyny, która przed sezonem miałą skład personalny na co najwyżej walkę o wejście do czwórki "zrobił" wicemistrza Polski.

7. Działacz roku.

Kazimierz Pietrzyk- świetny dobór zawodników, widać, że sukcesywnie buduje zespół, który- mam nadzieję- nawiąże do sukcesów sprzed lat.

8. Rozczarowanie roku.

Wycofanie się Płomienia Sosnowiec z rozgrywek Plus Ligi. Po tak heroicznej walce zawodnikom należał się kolejny sezon w gronie najlepszych. Rozczarowaniem jest dla mnie fakt, że nie znalazł się sponsor dla drużyny z takimi tradycjami, podczas gdy Bełchatów sprowadza sobie niewypały typu Falasca za sumę, która z pewnością starczyłaby na wypłaty dla całego Płomienia przez dość długi czas. Nie chcę tutaj obrażać Skry, chodzi mi jedynie o pewną wpisaną w nasze życie niesprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Antos »

Moje typy sa dokladnie takie same jak gixa. Podzielimy sie nagrodą, co? 8-)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Chal »

Ja tak dołączając do poprzedników, bo też się zastanawiam, gdzie jest Guma (chociaż i tak bym na niego nie zagłosował), Kunnari (tutaj już wręcz przeciwnie), czemu wśród objawień nie ma Agnieszki Bednarek, która przecież szerszej publiczności objawiła się właśnie w tym roku, brawurowo wywalczając sobie miejsce w 6-tce reprezentacji Bonity. Glinka wymieniona za zasługi? Tak można wywnioskować z pierwszego zdania uzasadnienie. Drugie to w ogóle jakaś kpina, ciężko to mi jest sobie wyobrazić, co nasza reprezentacja osiągnęłaby, gdyby w składzie była zawodniczka wnosząca coś do gry, bo postawa pani Małgorzaty była wręcz tragiczna. No i na koniec, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć to?
Sprawa sponsoringu w Olsztynie: - (...) W końcu rozczarowali kibice. Styl w jakim przyjęli informację o sytuacji w Olsztynie daleko odbiegał od przyjętych kanonów kultury. Można zrozumieć, że kibic reaguje emocjonalnie, ale minimum zrozumienia i dobrego wychowania obowiązuje każdego, kibica nie wyłączając.
Rozumiem, że to ciąg dalszy propagandy przedstawiającej olsztyńskich kibiców w jak najgorszym świetle, czy też o co chodzi, bo ja jako kibic AZS-u nie jestem w stanie zrozumieć :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: lucass90 »

Sprawa sponsoringu w Olsztynie: - (...) W końcu rozczarowali kibice. Styl w jakim przyjęli informację o sytuacji w Olsztynie daleko odbiegał od przyjętych kanonów kultury. Można zrozumieć, że kibic reaguje emocjonalnie, ale minimum zrozumienia i dobrego wychowania obowiązuje każdego, kibica nie wyłączając.
A ja nawet domyślam się kto to mógł napisać... :D
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Antos »

Czerwony dreamer zapewne 8-)

PS Za to pozostawienie Czestochowy-klubu ktory zdobyl srebro i reprezentuje nas w LM bez sponsora i ucieczka polowy skladu bylo cacy :] :] :]
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: lucass90 »

Tzn. co konkretnie masz na myśli ???
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
kozak
Posty: 48
Rejestracja: 22 paź 2008, o 16:37
Płeć: M
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: kozak »

Ja typowałem tak:
1. Siatkarz roku - Sebastian Świderski . Puchar Włoch, Superpuchar Włoch, najlepszy atakujący IO, wiele nagród MVP w Serie A, zawsze dający z siebie wszystko i gotowy do poświęceń. Wg mnie najlepszy zawodnik naszej kadry na wielu zeszłorocznych turniejach.
2. Siatkarka roku - Katarzyna Skoworńska - Dolata. 3 miejsce w LM - najlepiej punktująca, Superpuchar Włoch. Świetny występ na Igrzyskach. Sezon w Pesaro ma także udany. Zdecydowanie najlepsza polska zawodniczka. Nagrody najpiękniejszej siatkarki we Wloszech nie liczę. :D
3. Najlepszy zagraniczny siatkarz 2008 grający w Polsce. Stefan Antiga. Wahałem się między nim a Novotnym. Jednakże w tamtym sezonie Novotny nie błyszczał tak jak w tym, a Antiga wręcz przeciwnie. Co prawda wrócił do gry dopiero w grudniu, ale od razu udowodnił jak silnym jest punktem drużyny.
4. Najlepsza zagraniczna siatkarka 2008 grająca w Polsce. Alena Hendzel. Co prawda ona tylko jedną połowę sezonu ma udaną, wcześniej nie była aż w takim stopniu widoczna, ale muszę przyznać, że podziwiam jej grę. Czasem wręcz nie mogę się nadziwić. A Brazylijka mnie jakoś nie przekonuje, choć brałem ją pod uwagę.
5. Najlepszy trener w Polsce 2008 roku. Radosław Panas. Świetny polski szkoleniowiec młodego pokolenia. Zdobył wraz z drużyną PP i 2 miejsce Mistrzostw Polski, mimo iż niektóre kluby miały skład teoretycznie silniejszy. W tym sezonie wziął na siebie ciężar prowadzenia bardzo młodej drużyny i widać, że świetnie się w tej roli spisuje.
6. Najlepszy działacz 2008 roku. Kazimierz Pietrzyk. Tu zgadzam się z kolegą gixem88.
7. Objawienie roku. Maja Tokarska. Bardzo młoda zawodniczka, która ma bardzo duży potencjał. I jak na razie go wykorzystuje.
8. Rozczarowanie roku . Atmosfera wokół odejścia Raula Lozano. Dlaczego? Bo po tym co zrobił dla Polski powinien zostać pożegnany godnie. A tak to była tylko hańba i wstyd za postawę działaczy PZPS-u. Rozczarowałem się nimi straszliwie.
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudzki
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: maksik »

Więc tak:

NAJLEPSZY POLSKI SIATKARZ 2008 ROKU - Daniel Pliński
Z tej listy miałem dylemat pomiędzy nim a Winiarskim. Winiarski już ma taki tytuł :) więc po co mu dwa. Jeśli chodzi o Plinę to już chyba niektórzy się za bardzo przyzwyczaili do jego występów bo od długiego czasu i bardzo często jest na ekranie i w mediach ale jak już jest to w całym poprzednim roku stanowił dla mnie niepodważalny wzór dla wszystkich środkowych naszej ligi.
NAJLEPSZA POLSKA SIATKARKA 2008 ROKU - Joanna Mirek
Tu większy dylemat ale Asia zasługuje na to miano. Dawniej miała jeszcze nieustabilizowaną formę lecz w poprzednim sezonie i w tym prezentuje "klasowy" poziom.
NAJLEPSZY ZAGRANICZNY SIATKARZ 2008 ROKU GRAJĄCY W POLSCE - Stephane Antiga
Jak dla mnie to też wirtuoz.
NAJLEPSZA ZAGRANICZNA SIATKARKA 2008 ROKU GRAJĄCA W POLSCE - Michela Teixeira
Imponuje mi swoją grą , inteligencją i wolą walki. Wielka podpora teamu z Piły.
SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2008 ROKU - Michał Dębiec / Krzysztof Stelmach
Czytając poprzednie wpisy że to jakiś błąd że był już w 2007 roku...fakt 2,5 miesiąca. Ciesze się, że oprócz mnie ktoś też docenił jego klasę bo jak to ujmuje i nie ukrywam w swoich postach obserwuję tego gracza i jest on jednym z moich "małych wielkich" - czyli niewidoczny a robiący swoje i to bardzo dobrze. Opis przy prezentacji przy jego nazwisku oddaje moje zdanie w 100 % . Natomiast nie wiem czemu tutaj jest Krzysio..zdecydowanie dałbym mu głos w kategorii trenera (fak że chyba dlatego go nie ma bo jest nim pól roku 2008), ale z racji obecności tutaj nazwiska Michała Dębca..- niech ma on chociaż jeden mój głos :)
NAJLEPSZY TRENER W POLSCE 2008 ROKU - Radosław Panas
Trener z instynktem, "jajami" , rzeczowy , konkretny i przede wszystkim wierzący w drużynę.
NAJLEPSZY DZIAŁACZ 2008 ROKU - Kazimierz Pietrzykc
Ten facet też ma instynkt i głowę do zarządzania drużyną. Dobór zawodników - wręcz wzorowy.
SIATKARSKIE ROZCZAROWANIE 2008 ROKU - Wycofanie się Płomienia Sosnowiec z rozgrywek PlusLigi
Żałuję do dziś. Wspaniała walka i tyle serca zostawionego na parkiecie co przyniosło zasłużony efekt bycia w gronie elity PLS i....to co najgorsze...kasa...popieram gixa

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 3 lut 2009, o 18:21 przez maksik, łącznie zmieniany 1 raz.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Antos »

lucass90 pisze:Tzn. co konkretnie masz na myśli ???
Bardzo nieladna sytuacja, wrecz rozczarowujaca.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Mate »

Najlepszy siatkarz: Winiarski
Najlepsza siatkarka: Skowrońska
Najlepszy zagraniczny siatkarz: Andrae(tutaj babola zrobiłem, bo powinien być Antiga)
Najlepsza zagraniczna siatkarka: Spalova
Siatkarskie objawienie: Stelmach
Najlepszy trener: Panas
Najlepszy działacz: Bortliczek
Siatkarskie rozczarowanie: Brak zainteresowania się młodzieżą przez PZPS(czy coś takiego) - tutaj miałem jedyny dylemat, czy wybrać sprawę Sosnowca, Olsztyna, Kalisza lub młodzieży, ale ostatecznie wybrałem młodzież
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Edyta »

Moje typy:

Siatkarz - Sebastian Świderski. Wg mnie miał największy wpływ na wydarzenia związane z reprezentacją w przekroju całego roku. Zaczął od Espinho, gdzie obok Wlazłego był najlepszym zawodnikiem turnieju. W Pekinie nie wiedzieć czemu zapamiętano mu niemal wyłącznie nieudany mecz z Rosją, w którym zagrał pół seta, a który nie miał większego znaczenia dla układu tabeli. Nie pamięta się natomiast, że m. in. jego znakomita gra w poprzednich spotkaniach z Niemcami, Serbią i Egiptem dała naszym zawodnikom komfort spokojnego awansu już przed meczami z Brazylią i Rosją. Najlepszy atakujący igrzysk olimpijskich. Na koniec sezonu reprezentacyjnego niemal samotnie wywalczył Polakom awans do ME w dwumeczu z Belgią, poniekąd poświęcając swój udział w ważnym spotkaniu o Superpuchar Włoch, który odbywał się 4 dni później.
Zdobywca Pucharu Włoch 2008 i wg większości komentatorów najlepszy zawodnik turnieju. Jedna z trzech najważniejszych postaci (Świderski - Vermiglio - Omrcen) czołowego zespołu najlepszej ligi świata. Zaproszony do meczu gwiazd, rok zakończył jako najskuteczniejszy skrzydłowy Serie A (dwa dni temu zdobył po raz drugi Puchar Włoch, no ale to już rok 2009).

Siatkarka - Katarzyna Skowrońska - Dolata. Wahałam się między nią a Mariolą Zenik, ale zdecydował fakt, że Kasia ma jednak większy wpływ na grę kadry, poza tym gra wspaniale w lidze włoskiej.

Najlepszy zagraniczny siatkarz - Jakub Novotny. Natomiast skandalem jest dla mnie brak nominacji dla Ollego Kunnari, który wg mnie powinien wygrać tę klasyfikację (coś jak brak Świderskiego i Skowrońskiej w siatkarskich Plusach). Widziałam prawie wszystkie mecze Kunnariego z AZS-em i mogę śmiało powiedzieć, że bez niego ta drużyna by nie istniała i być może plątałaby się w okolicach ósmego miejsca. Gracz kompletny i świetny w każdym elemencie wykonywanym na boisku, każdy kontakt z piłką zmienia w coś pożytecznego dla drużyny :). W sytuacji braku jego kandydatury typuję Novotnego, bo jest wg mnie najlepszym atakującym ligi, o ogromnym wpływie na wyniki Zaksy, choć nie jest aż tak wszechstronny jak Kunnari.

Najlepsza zagraniczna siatkarka - Michela Teixeira. Przyznaję ze wstydem, że PlusLiga kobiet jakoś nie chce mnie porwać i nie do końca czuję się na siłach typować tę kategorię. Teixeira wygrała, bo nie pamiętam, żebym oglądała ją w słabszej dyspozycji, jeśli już oglądam +LK.

Siatkarskie objawienie - Krzysztof Stelmach. Z powodów j.w. nie jestem w stanie ocenić wytypowanych pań. Stelmach póki co przekroczył chyba najśmielsze pokładane w nim nadzieje. Z drużyny bardzo dobrych zawodników, ale przecież nie największych gwiazd ligi, stworzył monolit, świetnie funkcjonujący organizm. Tego właśnie oczekuje się od wybitnych trenerów. A to jest jego pierwsza praca.

Trener roku - Jerzy Matlak. Zastanawiałam się nad Panasem, bo bardzo mi się podobało jego prowadzenie zespołu w ubiegłym sezonie. Jednak minusem jest to, że po świetnej rundzie zasadniczej nie umiał zmobilizować swoich graczy do najważniejszej walki w finale ze Skrą. Matlakowi daję głos za osobowość i bezkompromisowość oraz na zachętę przed nowym wyzwaniem ;)

Najlepszy działacz - Kazimierz Pietrzyk. Ma swoje wady, ale trzeba mu przyznać, że ma też odwagę i wizję swojego klubu. Wielki plus za zatrudnienie Stelmacha i bardzo dobre skomponowanie składu zespołu. Umiejętne i konsekwentne kierowanie klubem może już wkrótce doprowadzić nie tylko do świetnych wyników sportowych, ale i wzmocnienia go od strony finansowej, zapewnienia jeszcze większej stabilności.

Siatkarskie rozczarowanie - Brak zainteresowania PZPS młodzieżą. Tak naprawdę każda z nominacji mogłaby pokusić się o zwycięstwo, bo problemów i rozczarowań (wbrew pozorom i propagandzie sukcesu) w naszej siatkówce nie brakuje. Jednak typuję to co typuję, bo nic mnie tak nie irytuje jak zewnętrzny blichtr wypełniony pustką. Szczególnie denerwująca jest (poza brakiem sprawnego i profesjonalnego systemu szkolenia) ilość środków przeznaczanych na podtrzymywanie dobrego wizerunku siatkówki przy ignorowaniu pracy od podstaw. Wyniku w 2014 roku nie zapewni nawet najlepszy trener świata - zresztą sposób wyboru tego ostatniego (i końcowy efekt) mógłby śmiało konkurować z moim zwycięzcą w tej kategorii. Natomiast zupełnie nie rozumiem uwagi o kibicach Olsztyna zawartej w uzasadnieniu odnośnego typu. Jest kompletnie wydumana i na tym wolę poprzestać w swoim komentarzu.

P.S. Zapomniałam zapytać - gdzie jest A. Bednarek w objawieniach roku??
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: therion »

Witam :)

Drodzy Państwo, a wiecie jak ja wczoraj ubolewałem, że się w kategorii Telekamer nie pojawiło "M jak Miłość?"...

Ale do rzeczy. Plebiscyt w niemal każdym wydaniu ma to do siebie, że wcale nie sili się na obiektywne wynikowanie na temat w plebiscycie ujęty. Dlatego też nasz plebiscyt nazywa się Plebiscyt "Strefy Siatkówki", a nie Oficjalny Plebiscyt Wszechświata. Kategorie, które pojawiły się w naszym plebiscycie są wynikiem odczuć redakcji i są to istotne według redakcji wydarzenia i persony. Oczywiście wiadomo, że ile osób, tyle zdań i każdy za chwilę będzie miał pretensje typu: a w tej kategorii to powinna być Iksińska a nie Malinowska bo miała w całym sezonie lepsze przyjęcie o 0,3%, a poza tym lepiej dobiera torebki do dresów. Jakichkolwiek kategorii byśmy nie wymyślili, to zawsze znajdą one przeciwników i zwolenników. To jest całkowicie zrozumiałe i normalne. Ja mógłbym się spierać o to, że np. Drzyzga to dla mnie był objawieniem, jak go kilka lat temu widziałem w kadetach, więc w zeszłym roku niczym mi się nie objawił, ktoś za chwilę poda pięć argumentów, że jednak powinien być i trudno się będzie nie zgodzić. Jednakże te nominacje są wynikiem pewnego kompromisu i subiektywnych opinii redaktorów Strefy Siatkówki, które niniejszym stawiamy pod głosowanie. Sfrustrowanym i rozgoryczonym możemy życzyć dużo uśmiechu i radości, ale to nie zmieni faktu, że ich racja wcale nie jest mojsza niż twojsza, tak samo jak nasza racja to nie jest święta racja i nie mamy monopolu na wszechwiedzę. Mimo wszystko życzę dobrej zabawy.

Kwestia kolejna, którą muszę wyjaśnić. Autorem opisu do rozczarowania roku - sponsoring w Olsztynie, nie jest czerwony dreamer, jak już coś to czerwony therion (tylko dlaczego akurat czerwony?). Odpowiadam zatem na zarzuty: nie uprawiamy żadnej propagandy. Sytuację w Olsztynie opisałem tak, jak ją widziałem i obserwowałem przez kilka tygodni (zaznaczę od razu, że nie jestem z Bełchatowa, nie kibicuję Skrze i nie mam ołtarzyka prezesa Piechockiego w pokoju, to na wszelki wypadek, bo już jakiśtam mail do mnie dotarł, że jesteśmy na usługach Skry, więc wolę zawczasu uprzedzić, żeby potem nie wysłuchiwać komentarzy nie mających związku z rzeczywistością). Jak zauważyliście opisałem w całej sytuacji nie tylko kibiców Olsztyna (choć oczywiście tylko tego fragmentu wszyscy się sprytnie uczepili). W mojej opinii w całej tej sytuacji nieładnie i głupio zachowali się zarówno sponsorzy, jak i działacze, jak i kibice. I nie mówcie, że kibice zachowali się cacy, bo mam oczy, uszy i jeżeli coś widzę i słyszę to ciężko mi potem wmówić, że nie widziałem i nie słyszałem. Ja zdaję sobie sprawę, że olsztyńscy kibice idealizując tą sytuację jak to z miłością bywa (a czy do dziewcząt, chłopców, czy klubu to już mniej ważne), chcieliby żeby w kategorii: siatkarskie objawienie pojawiła się nominacja: "Fantastyczna i żywiołowa reakcja kibiców AZS Olsztyn na bestialskie podeptanie świętości i kasy klubowej", ale w oczach redakcji sytuacja wyglądała nieco inaczej. Podkreślę jeszcze raz na koniec, że nominacja dotyczy całej sytuacji zamieszania sponsorowego w Olsztynie, a nie że kibice są źli, a to różnica...

Na koniec życzę jeszcze raz wszystkim dobrej zabawy
therion
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
Edyta

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Edyta »

Drogi therionie, przyjmując do wiadomości twoje argumenty , nie odmówię sobie tylko jednej uwagi:
wiadomo, że ile osób, tyle zdań i każdy za chwilę będzie miał pretensje typu: a w tej kategorii to powinna być Iksińska a nie Malinowska bo miała w całym sezonie lepsze przyjęcie o 0,3%, a poza tym lepiej dobiera torebki do dresów.
Dla mnie nieobecność Kunnariego to nie kwestia niuansu czy subiektywnych odczuć. Uważam, że ten zawodnik to jeden z najlepszych transferów do polskiej ligi ostatnich lat i jego brak (choćby w kontekście nominacji dla Martina, czy Andrae) jest wręcz uderzający. Dziękuję za uwagę :)
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: mateo9 »

najlepszy siatkarz roku -Sebastian Swiderski
uwazam ze najbardziej zasluguje na ta nagrode swietny sezon ligowy podpora reprezentacji najskuteczniejszy atakujacy IO glownie dzieki niemu awansowalismy do ME

Najlepsza siatkarka roku Katarzyna SKowronska-Dolata
podonie jak Swider swietny sezon lgowy dostawala MVP raz po raz podpora NOvary a teraz najlepszego klubu w Europie Pesaro najskuteczniejsza skrzydlowa w lidze wloskiej niesamowita gra na IO

NAJLEPSZY ZAGRANICZNY SIATKARZ 2008 ROKU GRAJĄCY W POLSCE Jaku Novotny
zdecydowanie najlepszy atakujacy w naszej lidze podpora swojego zespolu jego motor napedowy

NAJLEPSZA ZAGRANICZNA SIATKARKA 2008 ROKU GRAJĄCA W POLSCE Helena Horka
wachalem sie miedzy nia a Taixera ale ze jestem kibicem BIelska wybralem Helene. atamowy atak ogromna sila z lewego ataku jedna z liderek BKS'u

SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2008 ROKU Maja Tokarska
nasza juniorka swietnie sie odnalazla w seniorskim swiecie baaardzo mocna w bloku kasliwa zagrywka troche slabszy atak ale to jedna obecnie z najlepszych srodkowych w lidze a ma dopiero 18 lat

NAJLEPSZY TRENER W POLSCE 2008 ROKU Radek Panas
nie trzeba chya komentowac kazdy widzi co on robi w AZS

NAJLEPSZY DZIAŁACZ 2008 ROKU Bogdan Serwinski
jako trener niezbyt przekonuje mnie ale jako dzialcza to juz inna bajka tworca potegi MUszyny szanuje kazda zawodniczke rok w rok udeje sie stworzyc bardzo silny zespol

SIATKARSKIE ROZCZAROWANIE 2008 ROKU Brak zainteresowania PZPS młodzieżą
PZPS nie robi zbyt wiele w pracy z mlodzieza i dlatego moj glos poszeld na ta kategorie
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Antos »

therion pisze:...
Poczekam na kogos innego z redakcji bo serio jestem strasznie ciekaw Igly zamiast Gumy 8-)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: dreamer »

Wita wszystkich "...dreamer" (zastanowię się jeszcze przez kilka dni, czy do pseudonimu do jakiego przywyknąłem dodać na stałe epitet jakim obdarowaliście mnie w tym temacie.
Ale do rzeczy...
Zostawię lepszym znawcom ode mnie wybieranie najlepszych zawodników i zawodniczek, po co mam się błaźnić...
Strzelę od razu z grubej rury - jako że jedynym uzasadnieniem (wbrew pozorom i pewnie ku ogólnemu zaskoczeniu) jakie spłodziłem, jest (a jakże - podobające sie bardzo nawet mi samemu) uzasadnienie kandydatury Mirosława Przedpełskiego na działacza roku, przeto jedyny mój typ w głosowaniu jaki ujawniam, to właśnie typ Pana Prezesa na najlepszego działacza ubiegłego roku.
Ja jestem zdania, że niech tam sobie Pan Pietrzyk i Pan Piechocki i jeszcze kilku innych Panów (z dużej litery oczywiście) bawą się w swoje małe, zaściankowe podwóreczka siatkarskie, bo profesjonalnych klubów to u nas jeszcze długo nie będzie. Dla mnie Pan Prezes Przedpełski otwarł w ubiegłym roku jak można było najszerzej okno na świat naszej siatkówce imprezami światowymi jakie dla nas załatwił.
Może na fali tego, co on nam załatwił, wypłynie i nasza siatkówka klubowa - a wtedy być może uznam, że warto zwrócić uwagę na któregoś z klubowych działaczy, bo może wtedy bedziemy już mieli kluby przez duże "K".

No i jeszcze odstępstwo...
Drugi mój typ, to zdecydowanie Michał Dębiec w kategorii "Objawienie roku".
Mam nadzieje, że Daniel Castellani bardzo grzecznie podziękuje za grę w reprezentacji i Igle i Gato, a skieruje wzrok w stronę o niebo lepiej od nich wyszkolonego i "inteligentniejszego w grze" Michała.

(jak się zapewne domyślacie, nie kłamię, że pisałem tylko uzasadnienie kandydatury Pana Prezesa Przedpełskiego, gdybym pisał choćby uzasadnienie dla Michała Dębca, to wyżej macie próbkę tego, jak by ono wyglądało)

dreamer

PS
Dziekuję także za ten "czerwony" prezent.
Nie powiem, aby sprawił mi bardzo wielką radość, ale kultura wymaga, aby darczyńcom dziekować za każdy drobiazg którym człowieka obdarują. Zawsze w takim przypadku myśle, że być może jest to prezent kupiony przez ofiarodawcę za resztkę tego co mu zostało... (z przyzwoitości...)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Arff »

Ja jestem zdania, że niech tam sobie Pan Pietrzyk i Pan Piechocki i jeszcze kilku innych Panów (z dużej litery oczywiście) bawi się w swoje małe, zaściankowe podwóreczko siatkarskie, bo profesjonalnych kl;ubów to u nas jeszcze długo nie będzie. Dla mnie Pan Prezes Przedpełski otwarł w ubiegłym roku jak można było najszerzej okno na świat naszej siatkówce imprezami światowymi jakie dla nas załatwił.
Może na fali tego, co on nam załatwił, wypłynie i nasza siatkówka klubowa - a wtedy być może uznam, że warto zwrócić uwagę na któregoś z klubowych działaczy, bo może wtedy bedziemy już mieli kulby przez duże "K".
Mam jakieś dziwne, nieodparte wrażenie że to ironia :D

A co do tego epitetu to Dreamerze nie masz co się martwić, masz do czynienia ze specyficzną subkulturą, znaną jako polska młodzież, albo inaczej, co śmieszniejsze-pokolenie JP II, którzy po pierwsze, nie pamiętają czasów, kiedy ten epitet był bardzo obraźliwą formą określenia postępowania drugiego człowieka, po drugie, co gorsza, nie znają dostatecznie dobrze historii własnej ojczyzny, żeby zrozumieć że mogłeś poczuć się dotknięty...

Dlatego wydaje mi się że chodziło raczej o określenie koloru na jaki podkreślony jest Twój pseudonim, niż o jakiekolwiek podkreślenie przekonań politycznych...
Ostatnio zmieniony 3 lut 2009, o 20:04 przez Arff, łącznie zmieniany 2 razy.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Elgarten »

dreamer pisze: No i jeszcze odstępstwo...
Drugi mój typ, to zdecydowanie Michał Dębiec w kategorii "Objawienie roku".
Mam nadzieje, że Daniel Castellani bardzo grzecznie podziękuje za grę w reprezentacji i Igle i Gato, a skieruje wzrok w stronę o niebo lepiej od nich wyszkolonego i "inteligentniejszego w grze" Michała.
A ja mam nadzieję, że Castellani pozostawi w kadrze zarówno Igłę, jak i Gacka. Co więcej od Dębca cenię wyżej jeszcze Pawła Ruska(i to zdecydowanie) oraz Marcina Mierzejewskiego. Michał choć pewny punkt drużyny, do pierwszej reprezentacji, moim zdaniem jeszcze się nie nadaje(choć w przyszłości, za kilka lat ma ogromne szanse).
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: lucass90 »

Ogólnie to cała ta kategoria "Objawienie Roku" jest ustawiona pod zwycięstwo Krzyśka Stelmacha. Od razu tłumaczę, że pisząc "ustawiona" nie miałem na myśli, że zrobiono to celowo, po prostu taki dobór kandydatów...
Ale widzę, że Strefa Siatkówki prowadzi niezłą propagandę na rzecz Michała Dębca. Jest to chyba jedyne miejsce w sieci, gdzie można słyszeć takie "ochy" i "achy" n.t. tego zawodnika. Chłopak jest dobry, ale bez przesady. Już byście robili z niego reprezentanta... :| A może by go tak najpierw sprawdzić na jakiejś poważniejszej imprezie, zanim wyślemy Ignaczaka i Gacka na emeryturę.
Zresztą spójrzcie w jego statystyki, jakoś niczym specjalnie się nie wyróżnia. A już na pewno nie doświadczeniem, które na ME czy MŚ może na tej pozycji bardzo się przydać...
Arff pisze:A co do tego epitetu to Dreamerze nie masz co się martwić, masz do czynienia ze specyficzną subkulturą, znaną jako polska młodzież, albo inaczej, co śmieszniejsze-pokolenie JP II, którzy po pierwsze, nie pamiętają czasów, kiedy ten epitet był bardzo obraźliwą formą określenia postępowania drugiego człowieka, po drugie, co gorsza, nie znają dostatecznie dobrze historii własnej ojczyzny, żeby zrozumieć że mogłeś poczuć się dotknięty...
Odezwał się dorosły... :]
Jeśli "czerwony" miało oznaczać "komuch", to rzeczywiście było to lekkie przegięcie, ale myślę że towarzysz Dreamer powinien mieć więcej dystansu do samego siebie... Zresztą nie tylko on...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: therion »

Antos pisze: Poczekam na kogos innego z redakcji bo serio jestem strasznie ciekaw Igly zamiast Gumy 8-)
Antos proszę...

Czy nie zdajesz sobie sprawy, że przy odrobinie dobrych chęci KAŻDĄ nominację da się zarówno obronić jak i obalić? Czy mamy się zacząć przerzucać pytaniami typu: Czemu Pliński zamiast Możdżonka, czemu Świderski zamiast Szymańskiego, czemu Fijałek z Prudlem zamiast Żwirki i Wigury?

Przecież popatrz: Stephane Antiga - zazwyczaj gra tak, że ręce same składają się do oklasków, ale z drugiej strony co to za problem być gwiazdą, mając szeroki skład wyrównanych zawodników, komfort finansowy, uznanie mediów blablabla, no ale nie każdy udźwignął taką presję, więc jednak Francuz dobry jest, ale z kolei może to z niego większą gwiazdę robią, bo ma wyrobione nazwisko i jedzie na opinii wielu lat, ale z kolei jak się ma nazwisko, to się jest bardziej pod obstrzałem, bo są większe wymagania i po Falasce jeżdżą jak po burej kobyle, a po Stephane nie, więc jednak dobry... itd. I w końcu już nie wiem, czy on do najlepszych czy do rozczarowań? :P :P :P

Równie dobrze przecież można powiedzieć: Czemu nie ma tu Alassane Guindo? W końcu miał świetny sezon w II lidze? Co to za sztuka być gwiazdą, jak się co tydzień jest w telewizji, a na mecz przychodzi 5 tysięcy ludzi? Guindo musiał nieraz przy pustych trybunach udowadniać swoją wartość i grać czasem tak efektownie jak Ci z PLSu, tylko jego nikt nie filmował i wszystko pozostanie w pamięci jedynie tej garstki kibiców... :) Ale z drugiej strony, w II lidze to sobie można brylować, jak poziom jest tak zróżnicowany i nie ma presji 5 tysięcy kibiców...

Czy nie uważasz Antos, że cienka granica dzieli analizę od paranoi?
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Arff »

therion pisze:Witam :)

Drodzy Państwo, a wiecie jak ja wczoraj ubolewałem, że się w kategorii Telekamer nie pojawiło "M jak Miłość?"...

Ale do rzeczy. Plebiscyt w niemal każdym wydaniu ma to do siebie, że wcale nie sili się na obiektywne wynikowanie na temat w plebiscycie ujęty. Dlatego też nasz plebiscyt nazywa się Plebiscyt "Strefy Siatkówki", a nie Oficjalny Plebiscyt Wszechświata. Kategorie, które pojawiły się w naszym plebiscycie są wynikiem odczuć redakcji i są to istotne według redakcji wydarzenia i persony. Oczywiście wiadomo, że ile osób, tyle zdań i każdy za chwilę będzie miał pretensje typu: a w tej kategorii to powinna być Iksińska a nie Malinowska bo miała w całym sezonie lepsze przyjęcie o 0,3%, a poza tym lepiej dobiera torebki do dresów. Jakichkolwiek kategorii byśmy nie wymyślili, to zawsze znajdą one przeciwników i zwolenników. To jest całkowicie zrozumiałe i normalne. Ja mógłbym się spierać o to, że np. Drzyzga to dla mnie był objawieniem, jak go kilka lat temu widziałem w kadetach, więc w zeszłym roku niczym mi się nie objawił, ktoś za chwilę poda pięć argumentów, że jednak powinien być i trudno się będzie nie zgodzić. Jednakże te nominacje są wynikiem pewnego kompromisu i subiektywnych opinii redaktorów Strefy Siatkówki, które niniejszym stawiamy pod głosowanie. Sfrustrowanym i rozgoryczonym możemy życzyć dużo uśmiechu i radości, ale to nie zmieni faktu, że ich racja wcale nie jest mojsza niż twojsza, tak samo jak nasza racja to nie jest święta racja i nie mamy monopolu na wszechwiedzę. Mimo wszystko życzę dobrej zabawy.


Na koniec życzę jeszcze raz wszystkim dobrej zabawy
therion
heh... Drzyzga debiutował w kadetach, a Dębiec, już pomijając jego wiek-25 lat, w swoim drugim sezonie w Plus lidze ??? Jak już tak bardzo podoba się wam gra Michała, to nominujcie go przynajmniej do nagrody siatkarza roku, bo mianem debiutanta to, On może się co najwyżej obrazić... bo po prostu dawno już przestał nim być... przynajmniej byłoby śmiesznie, a nie, jak teraz, żenująco, bo takie jest wciskanie na silę siatkarza, do którejkolwiek kategorii... może jeszcze dajcie go do trenera albo działacza roku ???
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: lucass90 »

therion pisze:...Równie dobrze przecież można powiedzieć: Czemu nie ma tu Alassane Guindo...?
Tak jest !!! Nareszcie ktoś dostrzegł Czarnego Olka ! Wiedziałem że będą z niego ludzie :) Ciekawe czy w przyszłym sezonie zagra w PlusLidze...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Chal »

therion, ani moim pragnieniem nie było
żeby w kategorii: siatkarskie objawienie pojawiła się nominacja: "Fantastyczna i żywiołowa reakcja kibiców AZS Olsztyn na bestialskie podeptanie świętości i kasy klubowej"
ani nie uważam akurat tej całej nominacji za w jakikolwiek sposób nieuzasadnioną. W sumie to nawet gdyby nie wspomniany fragment, to sam bym właśnie na to zagłosował. No ale jeżeli przyrównujemy cyrk, jaki urządziły nam władze AZS-u i mleczarni do kilku niepochlebnych postów na forum (bo przecież kibice w żaden inny sposób swojej dezaprobaty nie wyrażali), to cóż, subiektywna opinia redakcji Strefy, do której macie prawo, ale z którą ja się w żaden sposób zgodzić nie mogę.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: dreamer »

Arff pisze:...heh... Drzyzga debiutował w kadetach, a Dębiec, już pomijając jego wiek-25 lat, w swoim drugim sezonie w Plus lidze ??? Jak już tak bardzo podoba się wam gra Michała, to nominujcie go przynajmniej do nagrody siatkarza roku, bo mianem debiutanta to, On może się co najwyżej obrazić... bo po prostu dawno już przestał nim być... przynajmniej byłoby śmiesznie, a nie, jak teraz, żenująco, bo takie jest wciskanie na silę siatkarza, do którejkolwiek kategorii... może jeszcze dajcie go do trenera albo działacza roku ???
Arffie drogi, w strefowym plebiscycie nie ma kategorii "Debiutant roku" tylko "SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2008 ROKU"

a to zasadnicza różnica. Przypomnę tylko, że w takiej kategorii ongiś nominowana była 'b]Lena Dziękiewicz[/b], tylko nieznacznie wtedy młodsza od Michała Dębca... a może jednak sie mylę... nieważne

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: maksik »

Nie będę się upierał z nikim...po pierwsze bo nie lubię i cenie i szanuję każdego zdanie i zawsze rozpatruje je z 2 stron -SWOJEJ i TEGO KOGOŚ.
A konkretnie..to co pisze Therion..odniosę się tu konkretnie do Dębca. Czemu nie Zatorski albo Mierzejewski albo Rusek?? Na biegu można by wymyślać po kilkanaście przykładów na "tak" i na "nie" opierając się statystykami, własnymi ideologiami albo tudzież linkami z filmikami bądź też jeszcze innymi.
po 1. nie wiek określa miano objawienia roku !

po 2. naprawdę bardzo się cieszę i tylko tyle, że ktoś ze strefy zauważył tego zdolnego zawodnika i jak widze ma już 2 głosy :)
Ale widzę, że Strefa Siatkówki prowadzi niezłą propagandę na rzecz Michała Dębca. Jest to chyba jedyne miejsce w sieci, gdzie można słyszeć takie "ochy" i "achy" n.t. tego zawodnika. Chłopak jest dobry, ale bez przesady. Już byście robili z niego reprezentanta... A może by go tak najpierw sprawdzić na jakiejś poważniejszej imprezie, zanim wyślemy Ignaczaka i Gacka na emeryturę.
Zresztą spójrzcie w jego statystyki, jakoś niczym specjalnie się nie wyróżnia. A już na pewno nie doświadczeniem, które na ME czy MŚ może na tej pozycji bardzo się przydać...


po3. nie uważam żeby nawet sam zainteresowany (przez niektórych zdrowo zbesztany co jest bardzo nie fair i nie miłe) był propagowany przez jakiekolwiek media...bo w przeciwieństwie do innych mniej zdolnych niestety tak jest, a tym bardziej jeszcze ani razu nie zauważyłem aby strefa miała coś na celu żeby Dębiec został zauważony. Może i z tą reprezentacją to też bym przyhamował (dreamerze) jednakże ma chłopak papiery na granie.

po 4. Przecież głosujcie na Stelmacha albo pozostałych z tej kategorii..i niech każdy głosuje na swoje typy... Ludzie..nauczcie się w końcu szanować zdanie innych.. Czy naprawdę Wam tak zależy żeby tylko udowodnić swoje racje że powinien ten a nie ten?? Nie wystarczy podać swoich typów, opisać lub nie i jakoś krótko podyskutować ze wspólnym wnioskiem a nie zaraz gadać że ten stary a ten to lepszy a ten ma 0,5 % więcej lepszego przyjęcia , a ten to z Cz-wy to jak to nie..a ten to ostatnio często w TV no to jak nie objawienie...
Już zostawiam temat Dębca bo on i tak nie wygra tego plebiscytu ( i nawet mi na tym nie zależy ) a druga zprawa to taka,że nawet chłopaka osobiście za dobrze nie znam ale widziałem go często i ze słyszenia wiem ze jest bardzo skromnym człowiekiem i nawet może nie mieć świadomości że jest ujęty w takim plebiscycie..no ale nieważne.

To że podałem przykład Dębca nie ma nic wspólnego z dalszym jego -jak to nazywacie "propagowaniem" - bo sorry ale mi to lekko mówiąc powiewa bo jestem zwykłym szarym człowiekiem który tylko widzi i obserwuje jego grę ( i jak zauważyłem nie tylko przeze mnie został doceniony ) i nie mam żadnego wpływu na jego karierę zawodową. Tak jak chyba 99,9 % z Was. Powyższe argumenty nie mają na celu nikogo z nikim skłócać bądź kogoś wywyższać nad kimś.
pozdrawiam
Zbieżność osób i nazwisk nie jest przypadkowa. :)

P.S. Dodam jeszcze że jestem tu stosunkowo krótko na tym forum więc nie chcę się za bardzo wymądrzać..nie znam też żadnego z redaktorów ani moderatorów. Ale to co napisał Therion: "Miłej zabawy" Wg mnie to znaczące - przecież to nie konkurs Miss World albo Totolotek. W tych czasach każdy moze sobie założyć swój własny blog lub stronę i dawać kandydatury takie żeby się sam świetnie bawił i był usatysfakcjonowany.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: Arff »

dreamer pisze:
Arff pisze:...heh... Drzyzga debiutował w kadetach, a Dębiec, już pomijając jego wiek-25 lat, w swoim drugim sezonie w Plus lidze ??? Jak już tak bardzo podoba się wam gra Michała, to nominujcie go przynajmniej do nagrody siatkarza roku, bo mianem debiutanta to, On może się co najwyżej obrazić... bo po prostu dawno już przestał nim być... przynajmniej byłoby śmiesznie, a nie, jak teraz, żenująco, bo takie jest wciskanie na silę siatkarza, do którejkolwiek kategorii... może jeszcze dajcie go do trenera albo działacza roku ???
Arffie drogi, w strefowym plebiscycie nie ma kategorii "Debiutant roku" tylko "SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2008 ROKU"

a to zasadnicza różnica. Przypomnę tylko, że w takiej kategorii ongiś nominowana była 'b]Lena Dziękiewicz[/b], tylko nieznacznie wtedy młodsza od Michała Dębca... a może jednak sie mylę... nieważne

dreamer

Co dalej nie zmienia faktu, że Michał Dębiec objawił się w roku 2007, a nie 2008 i już wtedy został uznany za świetnego libero... po co 2lata z rzędu mianować go objawieniem ??? ;| Powiem więcej... uważam że to "pierwsze objawienie" było o wiele bardziej spektakularne niż to rzekome, zeszłoroczne...

A wracając do tematu Drzyzgi i jego objawienia w kadetach... idąc tym tokiem rozumowania wnioskuje o wstawienie do tej kategorii Miłosza Hebdy, który jest niewątpliwym objawieniem tego roku, a może zaraz się dowiem, że Miłosz był już objawieniem kiedy dostawał wyróżnienie na TNO w 2006 roku, albo wtedy gdy grał jeszcze w Dunajcu Nowy Sącz...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Plebiscyt Strefy Siatkowki 2008

Post autor: gix88 »

Rzeczywiście kandydatury Strefy wychodzą od jej redaktorów, którzy mają ten przywilej, że sami je sobie ustalają. Z kolei my- czytelnicy- nie jesteśmy w żaden sposób zmuszani do wzięcia udziału w plebiscycie. Kto uzna, że nie ma zamiaru wybierać spośród kandydatur, które jego zdaniem są dalece nietrafne, ten tego nie zrobi. Myślę więc, że nie ma sensu prosić/ pytać redaktorów o jakiekolwiek zmiany. Uważam jednak, że tutaj na forum, zgodnie z jego przeznaczeniem, można dyskutować na temat poszczególnych kategorii biorąc pod uwagę pełną gamę zawodników. Dlatego też sądzę, że jeżeli ktoś napisze, że w kategorii X powinien wygrać zawodnik Y, mimo iż nie ma go na liście Strefy, to nic się takiego nie stanie, a być może przyczyni się do ożywienia dyskusji.

Chcę się również odnieść do określenia "czerwony", gdyż być może- zależnie od decyzji Dreamer-a w kwestii zmiany pseudonimu- określenie to zagości na stałe na tym forum. Otóż kojarzy mi się ono, mimo mojego młodego wieku, bardzo negatywnie. Gdy to przeczytałem, moje myśli powędrowały w kierunku rzeczy, których nie warto tutaj przytaczać, bo to forum o siatkówce, ale które to rzeczy były złe (przepraszam że użyłem takiego ogólnego słowa, ale nie umiałem znaleźć jakiegokolwiek trafnego). Nie sądzę, by autor tego epitetu miał na myśli cały wachlarz kryjących się za nim określeń, ale wyszło bardzo niemiło. Ogólnie rzecz biorąc nazywanie kogoś w ten sposób bez- jak mniemam- braku jakichkolwiek przesłanek co do trafności określenia uważam za przesadę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”