Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Castard8 »

A ja osobiście nie miałbym problemu z olaniem wyników kadry(jako kibic) w przypadku powołania Leona. I nawet z przyjemnoscia podazylbym za wskazówkami @sb.slava co do wyrzeczenia się tego zespołu. Jak mawia klasyk ja "nie o takie Polskie walczyłem" :D I chetnie zaloze się ze w kadrze pojawi się bunt tych ktorzy moga grac a nie grają bo kadrze zafundowano darmowe wzmocnienie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: sb.slav »

lipton pisze:Leona w trybie ekspresowym dowołać do kadry, niech trenuje już przed przygotowaniami do Pucharu Świata. Na treningach na pewno przyda się zawodnik z takimi umiejętnościami. Dla tych którzy mogą aktualnie reprezentować naszą reprezentację, wszak chyba lepiej żeby po drugiej stronie siatki stał na treningu Leon zamiast Bednorza. Dzięki temu będzie mógł udowodnić, że zależy mu na grze w naszych barwach tak jak to deklaruje i przy okazji zintegruje się z nowymi kolegami.
PPKS.

Leon jak najszybciej powinien dołączyć nieoficjalnie do kadry i trenować razem z nią. Wtedy samo późniejsze dowołanie będzie mniej kontrowersyjne. Ewentualni buntownicy z kadry(trudno mi sobie wyobrazić, że się znajdą wśród kadrowiczów ksenofobowie i rasiści) może się przekonają do sympatycznego Kubańczyka.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lipton »

Naprawdę wyborne z tymi rasistami...
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Castard8 »

Ale dlaczego tak radykalnie? Naprawdę trzeba mieć rasistowską sieczke w glowie zeby sprzeciwić się tej dziwnej sytuacji?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: sb.slav »

Może macie obaj słuszność, bardziej pasującym określeniem jest tutaj: tchórz. Tchórze mogą mieć coś przeciwko bojąc się o własną pozycję w kadrze.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Castard8 »

Chyba kazdy polski siatkarz wie ze Leon jest od niego lepszy. Sprzeciw nie byłby tchórzostwem tylko powiedzeniem "nie" dziwnemu układowi.


P.S.

To prawda ze ta przyszła zona znaleziona Leonowi ma w pakiecie język hiszpański?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: pewniak »

Castard8 pisze: P.S.

To prawda ze ta przyszła zona znaleziona Leonowi ma w pakiecie język hiszpański?
Tak, ale to zapewne przypadek :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Castard8 »

Prawdziwa miłość kocha takie zbiegi okoliczności :D
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: reeman »

Widać, że Grzyb ma podobną "stajnię" jak W. Fibak :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

Wacina pisze:
madlark pisze: Kulą w płot ;)
Jakieś argumenty czy po prostu dlatego, że porównanie do Resovii jest nie na miejscu? :D
Skoro piszesz o tysiącach to podaj zródło tych statystyk ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: bytrek »

Ciekawe czy na Kubie bezie transmisja z ewentualnego finału Olimpijskiego :D gdzie Juantorena będzie zarzynał się na noże z Leonem o złoto.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Wacina
Posty: 71
Rejestracja: 26 maja 2015, o 15:30
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Wacina »

madlark pisze:
Wacina pisze:
madlark pisze: Kulą w płot ;)
Jakieś argumenty czy po prostu dlatego, że porównanie do Resovii jest nie na miejscu? :D
Skoro piszesz o tysiącach to podaj zródło tych statystyk ;)
Wiedziałem, że jak przedstawię niewygodny fakt to zacznie się atak na mnie ;) Kibice Resovii są najliczniejszą grupą kibiców w Polsce, więc przeglądając internet oceniłem tę liczbę (cytując: hipokrytów) na tysiące. Poza tym jakie to ma znaczenie? Gdy ktoś powie, że Reprezentacja Niemiec jest w piłkę nożną 100 razy lepsza.od Polski też wymagasz wzoru na wyliczenie tego? :P
----------------------------------------------
@sb.slav - widzę, że ktoś kto ma inne zdanie niż ty może spodziewać się wiązanki obraźliwych określeń. Dobrze wiedzieć. To również przejaw nietolerancji i odwiecznego problemu ludzkości.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Lipton OK.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lipton »

sb.slav pisze:Może macie obaj słuszność, bardziej pasującym określeniem jest tutaj: tchórz. Tchórze mogą mieć coś przeciwko bojąc się o własną pozycję w kadrze.
Zaskakujące. Drzyzga i Ignaczak boją się o swoją pozycję w kadrze z powodu Leona. Pytanko do Ciebie, czy jeśli grupa nie zaakceptuje Leona, dalej będziesz kibicował tej bandzie tchórzy, ksenofobów i rasistów, którymi tak się brzydzisz?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: repres1 »

A ja się cieszę, że Polska ma nowego obywatela i jestem dumny z decyzji prezydenta.
Czy Leon wystąpi w reprezentacji Polski? Nie wiem. Wiem, że jego sportowa klasa jest poza dyskusją. A ponieważ nie dzielę Polaków (dla mnie wszyscy polscy obywatele są Polakami) na tych "I kategorii" i "II kategorii", nie widzę powodów, żeby separować Leona od kadry.
Decyzja będzie należeć do trenera. Bo obecność Leona w kadrze wcale nie jest pewna. I nie chodzi tu o problemy regulaminowe.
Jest wiele przykładów, że nieobecność wielkich siatkarzy sprzyjała grze reprezentacji, a ich obecność czasem nawet rozwalała reprezentację. Siatkówka to najbardziej zespołowa z gier i liczy się tylko zespół. Można było zdobyć mistrzostwo Europy, wygrać Ligę Światową bez Wlazłego. Można było zdobyć mistrzostwo świata bez Kurka. W pewnym momencie Ricardo stał się "obciążeniem" dla reprezentacji Brazylii. Przed IO'76 z reprezentacji wyleciał Staszek Gościniak.
Na ile mogłem poznać Leona, jest to bardzo sympatyczny, skromny chłopak. Niezwykle uczynny. Zawsze chętny do spotkania z kibicami. Gdy trenował z juniorami Resovii, nie istniał żaden dystans pomiędzy nim a resztą chłopaków. Trener wypowiadał się o nim w samych superlatywach.
Przykro czyta się insynuacje co do jego sympatii. Najwięcej na ten temat mają do powiedzenia prostaczkowie bez żadnego pojęcia.
------------------------------
A co do obecności Kurka w Resovii i rzekomego "sprzeciwu kibiców Resovii" (bo podobno coś kiedyś powiedział), to gdyby "skreślać" każdego młodego człowieka z powodu jakiegoś zdania, wypowiedzianego w chwilach wielkich emocji, nikt by nie dożył wieku dojrzałego, bo każdy zostałby "skreślony" przed ukończeniem 25 roku życia. Kibiców
Resovii rzeczywiście są tysiące. Publicznie niewielu się wypowiada. A wśród wypowiadających się zdanie były podzielone.
Tolerancja dla wypowiedzianych w emocjach bzdur rośnie wraz z wiekiem.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Murilo0 »

@lipton Drzyzga akurat był wyraźnie za Leonem w kadrze ;)
Ostatnio zmieniony 15 lip 2015, o 20:53 przez Murilo0, łącznie zmieniany 1 raz.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

lipton pisze:Zaskakujące. Drzyzga i Ignaczak boją się o swoją pozycję w kadrze z powodu Leona.
Drzyzga jest za, Wrona przeciw, gwoli ścisłości. :)

Wszystko co miało być powiedziane w tym temacie chyba zostało już powiedziane. Dodam od siebie, że jestem w stanie w 100% zaakceptować Leona w kadrze tylko wtedy, gdy przyjedzie na pierwsze zgrupowanie z umiejętnością porozumiewania się w języku polskim, oraz jeżeli faktycznie poza sezonem w Kazaniu będzie mieszkał w Polsce. W innym wypadku to by oznaczało, że z reprezentacji Polski postanowił sobie zrobić drugi klub, w którym może sobie pograć w okresie letnim, a po drodze zdobyć kilka tytułów, przy okazji zgarniając nagrody indywidualne. Bardzo fajna pomoc, reprezentacja Polski na tym skorzysta, ale sytuacja byłaby, delikatnie rzecz ujmując, niezręczna. Nie jestem zwolennikiem Leona w kadrze, ale nie jestem też jakimś zdecydowanym przeciwnikiem, choć wolałbym, żeby całej sprawy w ogóle nie było, ale jeżeli już ma grać, to dobrze by było, gdyby zrobił coś w kierunku bycia Polakiem nie tylko na podstawie obywatelstwa. A nauczenie się języka polskiego pomogłoby i jemu przy adaptacji w zespole, bo bez tego to byłby człowiek kompletnie z zewnątrz.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ldz »

sb.slav pisze:Liczę że gdy Leon wystąpi w biało-czerwonym trykocie hejterzy przestaną kibicować Kadrze Polski.
aha, czyli ci, którzy są przeciwko są hejterami, a ci którzy za wyznawcami jedynej słusznej prawdy. Cudownie. W takim razie dziękuję, wycofuję się z dalszej dyskusji i idę się utopić w odmętach mojego hejterstwa, a "wyznawcom" życzę miłego liczenia osiągnięć i rozdawania medali tej kadrze z Leonem.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Moja na razie mówić troche i rozumiec troche troche
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lipton »

Murilo0 pisze:@lipton Drzyzga akurat był wyraźnie za Leonem w kadrze ;)
To o Wronę chodziło, z resztą ktoś już poprawił, biło nie w tym kościele.
Tak czy siak do teorii tchórzenia przed Leonem Drzyzga pasuje tak samo jak Wrona.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: repres1 »

Aranger pisze: W innym wypadku to by oznaczało, że z reprezentacji Polski postanowił sobie zrobić drugi klub, w którym może sobie pograć w okresie letnim, a po drodze zdobyć kilka tytułów, przy okazji zgarniając nagrody indywidualne.
Bycie w kadrze jest bardzo ciężką pracą.
"Może sobie pograć" - gdyby kadrowicze to słyszeli...
Korzyść finansowa za cały sezon gry w kadrze to nie więcej niż 90.000 - 100.000 zł (jeśli grasz przez cały sezon kadrowy), czyli coś koło 25.000 euro. Jest to zastrzyk finansowy. Dla przeciętnego Polaka to spora kwota, ale...Leon ma kontrakt w klubie 750.000 euro rocznie. Nie znam szczegółów jego kontraktu, ale znam szczegóły kontraktów innych zawodników, więc analogie zapewne występują. Gdy zawodnik jest kontuzjowany, jego zarobki spadają, no powiedzmy, że o połowę. Czyli Leon kontuzjowany w kadrze, traci rocznie 375.000 euro. Przyjmijmy, że ryzyko kontuzji w kadrze jest o wiele razy większe niż na wczasach.
"Może sobie pograć" - dobre sobie.
A może to "marketing i promowanie się"?
Naprawdę ktoś uważa, że zawodnik, uznany za najlepszego siatkarza świata, potrzebuje "promowania się"? "Leon chce się wypromować, żeby iść do lepszego klubu". Do jakiego? Przecież on już jest wypromowany.
Zanim zarzuci się komuś niską motywację i złe intencje, warto się odrobinę zastanowić.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Abdullo »

repres1 pisze: "Leon chce się wypromować, żeby iść do lepszego klubu". Do jakiego?
Nie wiesz? Skra Bełchatów najlepszy klub XXI wieku. Leon był w Rzeszowie i plakaty widział.

Sorry za żarcik, tak mi się skojarzyło :)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: hubert »

repres1 pisze:Naprawdę ktoś uważa, że zawodnik, uznany za najlepszego siatkarza świata, potrzebuje "promowania się"?
Uznany przez kogo ? Przez dziennikarzy i "ekspertów" którzy lubują się w tego typu określeniach. Ten sam zawodnik w otoczeniu innych może grać zupełnie inaczej.

Co do akceptacji Leona w kadrze to 100% akceptacji lub jawny sprzeciw to najlepsze co może się zdarzyć. Znacznie gorszym, a równocześnie znacznie bardziej prawdopodobnym, są drobne "ale", których zawodnicy nie będą jawnie zgłaszać.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

repres1 pisze:Przed IO'76 z reprezentacji wyleciał Staszek Gościniak.
Tutaj jednak młodszym kibicom należy się wyjaśnienie. Nie było żadnego konfliktu pomiędzy Gościniakiem a resztą drużyny. Poszło o to, że najlepszy rozgrywający mś'74 postanowił zarobić parę groszy i skorzystał z oferty gdy na Zachodzie (w Stanach konkretnie). Wagner, jako ideowy komunista, uważał, że skoro państwo polskie szkoliło Gościniaka to on nie powinien grać na chwałę imperialistycznego klubu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

repres1 pisze:"Może sobie pograć" - dobre sobie.
Jeju, napisałem to z przymrużeniem oka. Zdaję sobie sprawę, że jeżeli już będzie grał w kadrze, będzie w to maksymalnie zaangażowany. Chodzi mi o to, że jeżeli już zacznie w tej kadrze grać, a jego związek z Polską będzie taki jak teraz, to sytuacja będzie chora.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Lineczka »

StanLee pisze:
madlark pisze:Kulą w płot ;)
Poniekąd tak - chyba nikt nie pisał o Leonie takich rzeczy tutaj na forum, jakie kibice Resovii produkowali swego czasu na temat Kurka. ;)
Znowu generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego wora. Pewna część obrażała, pewna krytykowała a inni przyjęli to do wiadomości i nie robili afery.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: tomikon »

repres1 pisze: Naprawdę ktoś uważa, że zawodnik, uznany za najlepszego siatkarza świata, potrzebuje "promowania się"? "Leon chce się wypromować, żeby iść do lepszego klubu". Do jakiego? Przecież on już jest wypromowany.
Zanim zarzuci się komuś niską motywację i złe intencje, warto się odrobinę zastanowić.
Każda osoba uprawiająca sport ma ambicje, więc granie w reprezentacji tak mocnej jak Polska daje realne szanse aby mierzyć wysoko, coś czuję że gdybyśmy byli Chorwacją, lub Węgrami to raczej Leon wybrałby ścieżkę Rosyjską, mimo być może miłości do kraju w którym mieszkał dwa lata.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: repres1 »

A więc Leonem kieruje sportowa ambicja. To chyba dobra motywacja, no nie?
Co by było, gdyby "wylądował" w Chorwacji? Nie mam pojęcia, bo wylądował w Polsce. Tu znalazł swój dom (choć w obecnych czasach, jak każdy Polak, czyli polski obywatel, ma prawo mieszkać w dowolnym kraju Unii) i tu chce realizować swoje ambicje.
Ale znów musi się pojawić doszkiwanie się złych intencji. No bo "gdyby wylądował w Austrii, to z pewnością wybrałby Rosję". Każdy mierzy innych ludzi swoją miarą. Ja z zasady nie mam złych intencji, więc nie zakładam złych intencji u Leona.
A może Leon jest po prostu wdzięczny Polsce i chce jej odpłacić swoim talentem? Z góry zakładacie, że takie uczucie jest mu obce?
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: tomikon »

Cóż ja wolę reprezentantów napędzanych miłością do ojczyzny, niż sportową ambicją. Takich co by serducho zostawiali na parkiecie nawet podczas Ligi Europejskiej.
Ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

tomikon pisze:Cóż ja wolę reprezentantów napędzanych miłością do ojczyzny, niż sportową ambicją. Takich co by serducho zostawiali na parkiecie nawet podczas Ligi Europejskiej.
Ale to tylko moje zdanie.
A skąd pewność, że ich główną motywacją nie jest sportowa ambicja? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”