Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: SerCos »

Czy jest ktoś w stanie wymienić jakieś sukcesy Mendeza oprócz tych z Sadą?

Ja trochę poszperałem i że tak powiem to szału nie ma.
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

Może myślą ,że zrobi z Leona Leala i będziemy grali taki miód jak Sada a przy tym wytworzy nowego rozgrywającego hehe :D
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Murilo0 »

Mendez byłby bombą :)
All work and no play makes Jack a dull boy...
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kibic-alk »

Moim zdaniem Menedez to słaby pomysł. Przecież Sada to praktycznie samograj i na podstawie wyników osiąganych przez ten zespół nie ma co oceniać warsztatu trenera. Skoro Lorenzetii zrezygnował to tylko Rado.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

SerCos pisze:Czy jest ktoś w stanie wymienić jakieś sukcesy Mendeza oprócz tych z Sadą?

Ja trochę poszperałem i że tak powiem to szału nie ma.
Mendez kiedy prowadził Portol Palma de Mallorca zarówno na krajowym - hiszpańskim, jak i europejskim, pucharowym podwórku jednak jakieś sukcesy miał. Hiszpanie liczyli się jeszcze wtedy w europejskiej, klubowej siatkówce i w 2007 w play-off Ligi Mistrzów wyeliminowali z dalszej rywalizacji Skrę, którą prowadził już wtedy rodak Mendeza Castellani.

Ta bolesna przegrana zaowocowała zresztą tym, że za namową Castellaniego Piechocki "wyjął" i przejął w następnym sezonie jej dwóch dotychczasowych liderów czyli Antige i Miguela Angela Falascę, którzy potem na całe lata związali się z bełchatowskim klubem.

Inna sprawa, że oprócz Antigi, a także znakomitego reprezentacyjnego argentyńskiego libero Alexisa Gonzaleza, Mendez miał wtedy w drużynie praktycznie całą pierwszą szóstkę reprezentacji Hiszpanii, która pod wodzą Anastasiego niespełna pół roku później zrobiła wszystkim wielkiego psikusa, sięgając w Moskwie w pięknym stylu po mistrzostwo Europy, bo grał w tym zespole oprócz M-A Falaski m.in przecież jego młodszy brat - atakujący Guillermo, oraz świetny blokujący Molto. Nie jestem zresztą pewien, bo po prostu już nie pamiętam, czy Mendez po tym historycznym sukcesie Hiszpanów w 2007, przez krótko nie był selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii, po tym jak AA przejął reprezentację Włoch.
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

No właśnie ,w Sadzie też ma raczej samograj , wiadomo każdy samograj trzeba ogarnąć :) zawsze to nowe nazwisko w Polskiej siatkówce :)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: maciek77 »

Samograj... :D
To prezesi klubów są jednak głupi! Po co np w Zenicie jest Alekno jak sprzątaczka też może usiąść na ławce i prowadzić zespół. A ile kasy zostanie w kieszeni!
Matius

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Matius »

Samograj też trzeba ogarnąć. Każda wielka (i nie tylko wielka) gwiazda ma swoje ego, trzeba ich tak kierować aby nie było problemów z współpracą. Przykład z podwórka jest oczywisty, nie atakuje nikogo ale jednak Fabię trzeba jakoś godzić z resztą drużyny ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

Poza tym, w tym "samograju" podstawowym zawodnikiem jest dosyć nieograny 20-latek i Evandro, czyli oczywiście bardzo dobry atakujący, ale bez przesady. I takim składem klepnęli dwa razy Zenit Kazań.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Koso »

Kasprzyk podał także inne zakulisowe informacje. - Na krótkiej liście kandydatów są Włosi, Serb i Argentyńczyk. Na razie nie mogę podać ich nazwisk.
3 Włochów: Anastasi, Giani, Fefe
Serb: Kovac
Argentyńczyk: Mendez

Myślę, że muszą to być te nazwiska.

Zresztą zapewne już dziś coś podczas losowania ME w studiu Polsatu Sport powiedzą na temat ewentualnych personaliów.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

ciorny17 pisze:
grzegorzg pisze:
ciorny17 pisze:Trener Sady.
Aktualny? Nie chce mi sie szperac...
A do kiedy sezon w Brazylii?
Aktualny. Już jest po 3. kolejce, ale Sada rozegrała 2 spotkania i oba wygrała.
Do tego kolega Stefana ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze:Poza tym, w tym "samograju" podstawowym zawodnikiem jest dosyć nieograny 20-latek i Evandro, czyli oczywiście bardzo dobry atakujący, ale bez przesady. I takim składem klepnęli dwa razy Zenit Kazań.
Ja mam trochę sklerozę, albo nie wprzywiazuję wielkiej wagi do wyników(interpretacja dowolna :D ), ale Nawrocki w tych rozgrywkach też chyba "klepnał" Kazań z Wlazłym na przyjeciu i Bakiewiczem (to nie on skonczył mecz obijając ręce Mihajłowa?) A w finale, to chyba było na noże...Chyba. ze naprawdę zle pamietam...
Ja to mówią: punkt widzenia zalezy... :D
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

Dlatego napisałem ,że i samograj trzeba ogarnąć - np. w Barcelonie był taki jeden trener co nie dał rady a w siatkówce również można znaleźć takie przykłady ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Koso pisze:
Kasprzyk podał także inne zakulisowe informacje. - Na krótkiej liście kandydatów są Włosi, Serb i Argentyńczyk. Na razie nie mogę podać ich nazwisk.
3 Włochów: Anastasi, Giani, Fefe
Serb: Kovac
Argentyńczyk: Mendez

Myślę, że muszą to być te nazwiska.
A Mendez i Kovac to zostali kiedykolwiek oficjalnie przez PZPS potwierdzeni?

Jeszcze kilka dni temu w opinii dziennikarzy "PS" murowanymi faworytami do posady następcy Antigi mieli być ponoć Lorenzetti i Stojczew. Dziś się okazało, że Włoch w ogóle nie wystartował, a nazwiska Bułgara już też nikt nie wymienia.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

grzegorzg pisze:Ja mam trochę sklerozę, albo nie wprzywiazuję wielkiej wagi do wyników(interpretacja dowolna :D ), ale Nawrocki w tych rozgrywkach też chyba "klepnał" Kazań z Wlazłym na przyjeciu i Bakiewiczem (to nie on skonczył mecz obijając ręce Mihajłowa?) A w finale, to chyba było na noże...Chyba. ze naprawdę zle pamietam...
Ja to mówią: punkt widzenia zalezy... :D
W sumie w dwóch ostatnich imprezach z cyklu KMŚ Sada wygrała trzy na cztery mecze z Zenitem, czego nie byłby w stanie zrobić chyba żaden klub europejski, mimo że jest kilka takich, które personalnie wyglądają co najmniej tak samo dobrze co zespół Mendeza. Nie chcę też przesadnie gloryfikować Argentyńczyka, ale nazywanie Sady samograjem i marginalizowanie wpływu kandydata na trenera naszej kadry na jej wyniki to moim zdaniem przesada.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze:(..)nazywanie Sady samograjem i marginalizowanie wpływu kandydata na trenera naszej kadry na jej wyniki to moim zdaniem przesada.
Ależ to nie ja, gdzieżbym smiał? :D
Ja raczej prześmiewczo o ... każdy wie przecież o czym...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

grzegorzg pisze:Ależ to nie ja, gdzieżbym smiał? :D
Wiem, te słowa to odnośnie postu @kibic-alk. :)
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: bytrek »

Będą hii jak się okaże że Castelani
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: iti »

Jak slucham tego studia przed losowaniem to balonik jest pompowany niesamowicie. Niezaleznie kto bedzie wybrany, Tokio sie nie liczy (przeciez to dopiero 2020...), liczy sie tu i teraz, co bedzie za 2 lata nikogo nie obchodzi. Tzn obchodzi ich. Ma byc medal. Wszedzie i zawsze.
Juz wspolczuje przyszlemu trenerowi.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: SerCos »

Osobiście jestem sceptyczny.

Przypominane są tutaj zwycięstwa z Zenitem, ale w 2015 Sada grała w turnieju tylko jak gospodarz, bo przegrała rywalizacje o prymat klubowy w Ameryce Południowej z argentyńskim UPCN. Wygrywali tylko turniej, gdy odbywał się w Betim. W 2014 rozgrywany w Belo Horizonte turniej zakończyli na 4 miejscu ulegając Biełgorodowi i UPCN, a także skleconemu na szybko katarskiemu Al Rayyan.

Sam Mendez przejął po Anastasim reprezentację Hiszpanii i otrzymał szansę na awans z Pucharu Świata 2007 na Igrzyska Olimpijskie w 2008 roku, gdzie po wygraniu niespodziewanym z Amerykanami, równie niespodziewanie przegrali z reprezentacją Portoryko i w rewanżu za ME przegrali bardzo wysoko z Rosjanami.
Po przegranym zaciętym finale z Serbami w kwalifikacjach olimpijskich pożegnał się z reprezentacją Hiszpanii.
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: maciek0812 »

Mogli jeszcze Maryle Rodowicz zaprosić na to losowanie
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

No to Stojczewa nie będzie :/. Giani? Ja stawiam, że jego w tej trójce Włochów akurat nie ma.
@edit
Nie tu....
Ostatnio zmieniony 15 lis 2016, o 22:28 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: maciek0812 »

Wanio mówi o Kolakovicu, a to chyba chodzi o Kovaca?
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

@edit ---------
A wracając do selekcjonera, to gdyby chodziło o Kolakovica, a nie Kovaca, to wtedy wiem czym kieruje się Kasprzyk: wiekiem i wielkością brzuszka :).
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

Marcin Lepa: Kiedy poznamy nowego selekcjonera naszej reprezentacji?
Jacek Kasprzyk: Do końca miesiąca. Raczej nic się nie zmieni. Wybraliśmy już pewną grupę trenerów, co zostanie zatwierdzone.
-Ilu jest tych trenerów?
Było pięciu, teraz jest czterech, bo niestety jeden z trenerów musiał zrezygnować ze względu na sytuację rodzinną.
-Angelo Lorenzetti?
Tak. Widzę, że już wszyscy wiedzą. Miała być tajemnica, a zawsze jest jak jest.
-Kto jest w tej czwórce?
Nie chciałbym tego zdradzać. Szkoda byłoby mieszać w głowach kibicom. W tej czwórce są trenerzy różnej narodowości. Argentyńczyk, Włoch, Serb...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

Kasprzyk jest przereklamowany, jeśli chodzi o utrzymanie tajemnicy.
Powinien zrobić śledztwo, kto sypie w związku i grube kary finansowe :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kibic-alk »

Z TT: "Władze Sady Cruzeiro informują, że Mendez nigdzie się nie wybiera i zostaje w klubie". Dla mnie najlepsza opcja teraz to opcja serbska, jeżeli oczywiście Rado jest nieosiągalny.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Didek »

Jak ktoś ma za długi język to tak to się kończy. Angelo po to chciał aby nie ujawniono jego nazwiska, aby nie mieć kłopotów z obecnym pracodawcą. Nasi wygadali, więc stwierdził, iż jak nawet tego na co się umówli nasi nie dotrzymali to i w innych kwestiach może być różnie. Nie ma sensu robić interesów z naszymi działaczami. Podobnie ma się sytuacja z trenerem Sady. Jego obecny pracodawca postawił go do pionu.
Zresztą, zawsze się tak skończy jak nie ma zgody obecnego pracodawcy. Powiedzmy, iż w innym kraju ogłoszono konkurs na selekcjonera i zgłaszają się Fefe i Blain. Myślicie, iż Piechocki i Świderski stali by w tym przypadku z boku? Chcieli by skończyć jak Radom z Lozano?
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kibic-alk »

Skończy się pewnie na De Giorgim, za którym usilnie lobbuje Świderski :<
PS. Nie wierzę, że wycieki nazwisk kandydatów do prasy miały jakikolwiek wpływ na ich decyzję.
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

Jak już Popko mówi ,że piłka po stronie Mendeza a ten ma długi kontrakt to już raczej się przygotujmy na innego trenera ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”