Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Streeter
Posty: 7286
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Streeter »

Myślę, że już pora założyć taki temat i tutaj prowadzić rozmowy, na temat tego, kogo widzielibyśmy w reprezentacji w tym roku i za jakiś czas dowiemy się na ile zgodne jest to z listą przygotowaną przez trenera Andreę Anastasiego.

Pozwoliłem sobie przygotować swoje typy odnośnie kadry, z uzasadnieniami, zapraszam więc do dyskusji ;)

Rozgrywający:
Łukasz Żygadło
Myślę, że tutaj nikogo nie zdziwi, bez wątpienia pierwszy rozgrywający naszej kadry i raczej nic się tu nie zmieni. Poza tym gra, a nie siedzi jak to bywało dotąd, co na pewno cieszy naszego trenera.
Fabian Drzyzga
Najwyższa pora, by Fabian pojawił się w ścisłej 12-tce. Tym bardziej jeśli Zagumny się już w kadrze nie pojawi (a to zakładam przy "swoich powołaniach"). W meczach z mniej wymagającymi rywalami powinien nawet grać jako nr. 1 - ale nie wydaje mi się to realne przy Andrei.
Paweł Woicki
No jakby nie było (oczywiście wyłączam Zagumnego) trzeci rozgrywający w naszym kraju. Bo kto? Paweł na pewno potrafi wnieść dużo kreatywności i w przypadku niedyspozycji któregoś z powyższej dwójki spokojnie poradzi sobie z rolą drugiego rozgrywającego reprezentacji.

Atakujący:
Dawid Konarski
Chyba najlepiej spisujący się w tym sezonie Polak na pozycji atakującego. Jednak nie sądzę, by Anastasi postawił na niego w pierwszej szóstce. Liczę jednak chociaż na 12-tkę.
Zbigniew Bartman
Po prostu nie sądzę, by AA zrezygnował ze swojego zeszłorocznego pomysłu. To jedyne uzasadnienie powołania Zbyszka. W sumie drugie na siłę może być takie, że dotąd po kontuzji na kadrze grał lepiej.
Jakub Jarosz
Poprawny sezon we Włoszech, choć moim zdaniem tamten miał lepszy. Niemniej jednak w kadrze zapewne się pojawi.
Grzegorz Bociek/Mariusz Wlazły
Tu typ z ukośnikiem, bo nie wiemy czy Mariuszowi się w tym roku zechce. Jeśli tak, no to oczywiście powinien być pierwszym młotem, a jego zmiennikiem Konarski. Jeśli nie to powołać Grzegorza, niech poczuje kadrę, bo z naszych młodych atakujących prezentuje się najlepiej.

Środkowi:
Piotr Nowakowski
Tu chyba nikogo nie zaskakuję.
Andrzej Wrona
Moim skromnym zdaniem powinien grać w szóstce obok Piotrka. Najrówniej grający środkowy w tym sezonie.
Łukasz Wiśniewski
Idealny człowiek na 3 środkowego.
Marcin Możdżonek
Tu raczej jak w przypadku Zbyszka - spodziewam się powołania od Andrei bez względu na formę. AA będzie wolał go po prostu mieć.
Grzegorz Kosok
Zapewne też będzie. Mam nadzieję, że tak awaryjnie, w przypadku kontuzji któregoś z powyższych. W ścisłej 12-tce Grześka w tym roku nie widzę.

Przyjmujący:
Bartosz Kurek
Forma Bartka do wybornych nie należy, ale nie wyobrażam sobie, by nie dostał powołania. Miejmy nadzieję, że Andrea zreperuje go na tyle, by pomógł reprezentacji w tym sezonie.
Michał Winiarski
Tu chyba oczywiste.
Michał Ruciak
Jeżeli Michał sam nie poprosi o odpoczynek to będzie na pewno.
Michał Kubiak/Olieg Achrem
Tu znów przekątna, bo nie wiem jak sprawa z Achremem, rzekomo był motyw że od tego sezonu mógłby być w kadrze. Jeśli tak to moim zdaniem powinien być zmiennikiem Kurka, a Kubiaka w takiej sytuacji pogonić. Jeśli Alkiem nie da się grać, no to zmiennikiem Bartka będzie musiał być Kubiak.
Wojciech Włodarczyk
Całkiem dobry sezon, ponadto fakt, że Andrea pojechał obejrzeć go osobiście pozwala mi stwierdzić, że pojawi się na zgrupowaniu.
Krzysztof Wierzbowski
W przypadku kontuzji Kubiaka do składu w jego miejsce. Uważam, że warto dać Krzyśkowi szansę.

Libero:
Paweł Zatorski
Oby Igła dał już sobie spokój i Paweł został jedynką.
Damian Wojtaszek
Jak wyżej, jeśli Igła odpuści to tak zapewne będzie wyglądać dwójka libero.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: figol »

Streeter pisze:Olieg Achrem
Nie tak dawno czytałem gdzieś wywiad z nim i był dość jednoznaczny z tym że nie masz szans by zagrał w Polskiej kadrze, niestety. Bo para Achrem-Winiarski brzmi wręcz wyśmienicie.Lecz co najwyżej może kiedyś w jednym klubie.
poznasz głupiego po czynach jego
Streeter
Posty: 7286
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Streeter »

No właśnie różne wywiady i artykuły już czytałem, jedne mówią tak, drugie inaczej, jak jest naprawdę dowiemy się pewnie wtedy, gdy Andrea poda listę zawodników. Bo nie wierzę, że jeśli będzie miał możliwość skorzystania z usług Oliega, to tego nie zrobi.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Pozwoliłem sobie przygotować swoje typy odnośnie kadry, z uzasadnieniami, zapraszam więc do dyskusji ;)
W sumie dużo podobnie, ale niech będzie:

Rozgrywający:
Łukasz Zygadło- z tego co słychać, w Rosji radzi sobie dobrze, a i ostatni sezon w kadrze grał jako pierwszy teraz inaczej zapewne nie będzie.
Fabian Drzyzga- pora aby coś w tej kadrze w końcu zagrał, (liczę, że będzie w 12, zakładam nieobecność Gumy, bo coś było słychać o końcu kariery w kadrze), łącznie z zagraniem kilku meczy jako podstawowy.
Tu w zasadzie obojętne, bo Andrea będzie stawiał na Żygadłe (jako 1, jeśli nie będzie Gumy, choć jak będzie to pewnie też), no i wtedy trzeba dać grać Fabianowi też coś (wejścia plus pojedyncze mecze). Więc kto 3 to mi zupełnie obojętne, bo i tak nic nie pogra, choć na wszelki wypadek by był to ktoś z doświdczeniem, więc niech będzie Paweł Woicki.

Przyjmujący:
Bartosz Kurek- słabo gra w Rosji (ale sezon się jeszcze nie skończył i może coś się odmieni), jeśli jednak nie to nasz selskcjoner musi Bartka odbudować.
Michał Winiarski- no będzie, bo być musi, oby w pełnej dyspozycji fizycznej.
Michał Kubiak- konkurent/zmiennik dla obu panów powyżej, przyda się bez wątpienia.
Michał Ruciak- niby gracz zadaniowy w zeszłym roku (fajnie jakby w tym miał trochę więcej obowiązków (tj. wejścia do II linii/zmiennik)
Wojciech Włodarczyk- Anastasi pojechał go oglądać, a sam zawodnik zagrał przynajmniej dobry sezon, pora dać mu szansę, liczę, że pogra coś w LŚ, może powalczy o 12?
Krzysztof Wierzbowski- całkiem nieźle gra, pora aby w końcu zagrał w kadrze./Wojciech Ferens- początek miał dosyć dobry jednak w końcówce spuścił z tonu, jeśli nie Wierzba to Wojtka widzę jako szóstego na tej pozycji.
Założyłem, że Achrem grać nie będzie, bo jeśli będzie mógł, to sądzę, iż w 12 się znajdzie.

Środkowi:
Piotr Nowakowski- podstawowy środkowy nie ma tu żadnych wątpliwości.
Łukasz Wiśniewski- wywalczył miejsce w klubie, do kadry powołanie dostanie liczę, na niego w 12, może 6.
Marcin Możdżonek- mimo, że w klubie gra mniej, to liczę, że będzie w 12, ale jako zmiennik.
Andrzej Wrona- całkiem dobry sezon, myślę, że włączy się do walki o 12 (chyba z Wiśniewskim)
Piotr Hain/Grzegorz Kosok/Miłosz Zniszczoł/Patryk Czarnowski/Karol Kłos- do wyboru do koloru, gdyby zdrowy był ten trzeci i ogarnął się w wiadomym elemencie, nadawałby się do rywalizacji o 12, Grzesiek z kolei najbardziej w kadrze doświadczony, choć może Anastasi zaryzykuje (niedużo) i powoła Haina.
Z Gladyrem to samo co z Alkiem.

Atakujący:
Zacznę od tego, iż zakładam, że Wlazłego w kadrze nie będzie.
Zbigniew Bartman- na kadrze nie zawodzi, a ten sezon w jego wykonaniu może dobry jakiś nie jest, ale poprawny to na pewno (z bardzo dobrymi meczami)
Dawid Konarski- świetny sezon, mimo iż, jest tu pod Zbyszkiem, to wcale nie świadczy, że widzę go jako drugiego, sytuacje widzę otwartą i podstawowym będzie ten (według mnie), który będzie prezentował się lepiej. Na starcie minimalna przewaga Zibiego (za ogranie w kadrze, ale do zniwelowania, jeśli Konar zaprezentuje się lepiej)
Jakub Jarosz- jako trzeci w sam raz, bo nasi młodzi jakoś mnie w tym roku nie przekonali.

Libero:
Myślę, że Igła nie zrezygnuje i dalej zacznie jako pierwszy, choć liczę, że Zator rozegra przynajmniej koło połowym meczy w LŚ.
A więc:
Krzysztof Ignaczak i Paweł Zatorski
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Murilo0 »

http://eurosport.onet.pl/siatkowka/liga ... omosc.html
Kadra ma być powołana w następnym tygodniu przed świętami.
- Zaczynamy nowy projekt, bo igrzyska już za nami, a następne za mniej niż cztery lata. Mam zamiar przygotować kilka drobnych niespodzianek. Moim marzeniem i planem jest znalezienie i wprowadzenie po jednym nowym, świeżym graczu na każdą pozycję. Nowi to znaczy tacy, których nie było w zespole podczas finałów Ligi Światowej i igrzysk w Londynie
Szansa gry w reprezentacji Zatorskiego, Konarskiego, Wrony, Drzyzgi czy Ferensa/ Włodarczyka jest coraz większa.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

Streeter pisze:No właśnie różne wywiady i artykuły już czytałem, jedne mówią tak, drugie inaczej, jak jest naprawdę dowiemy się pewnie wtedy, gdy Andrea poda listę zawodników. Bo nie wierzę, że jeśli będzie miał możliwość skorzystania z usług Oliega, to tego nie zrobi.
Tu masz ostatnią wypowiedź (z dzisiaj) ;)
http://www.youtube.com/watch?v=3FLbEDLu4rg
Z tego co ja wiem: "marne szanse".
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: figol »

Andrea Anastasi ma zaskoczyć więc albo zaskoczy powołaniem dla Włodarczyka 95% albo właśnie Akhrema. 5 %
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: PvK »

figol pisze:Andrea Anastasi ma zaskoczyć więc albo zaskoczy powołaniem dla Włodarczyka 95% albo właśnie Akhrema. 5 %
Tylko tyle się mówi i pisze o powołaniu dla Włodarczyka, że to już dla większości niespodzianką nie będzie ;)
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: mikser »

PvK pisze: Tylko tyle się mówi i pisze o powołaniu dla Włodarczyka, że to już dla większości niespodzianką nie będzie ;)
Będzie będzie, dla tych co nie śledzą serwisów i forów siatkarskich :) Dla innych niespodzianką będzie np. brak Zagumnego w kadrze na LŚ.Zobaczymy co Boski Jędrzej wykombinuje...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: sb.slav »

Gdybym był selekcjonerem, moje wybory byłyby następujące:

ROZEGRANIE:
Łukasz Żygadło - za solidność.
Fabian Drzyzga - w końcu to nasz przyszłość na tej pozycji.

ATAK:
Mariusz Wlazły - bo jest najlepszy.
Dawid Konarski - bo jest drugi po Super Mario.

PRZYJĘCIE:
Bartosz Kurek - bez Bartka w formie niczego nie ugramy.
Michał Winiarski - patrz wyżej.
Wojciech Ferens - statystycznie najlepszy ofensywny przyjmujący Plusligi, trzeba mu po prostu dać szansę.
Michał Ruciak - opora przyjęcia, zmiennik Winiara.
Olieg Achrem - czołówka przyjmujących ligi.
Opcjonalnie jeśli nie Achrem - Wojciech Włodarczyk, jak ma być drugim Zajcewem :) .
(Takie wybory Andrei by mnie niezmiernie ucieszyły)

ŚRODEK:
Piotr Nowakowski - bez Pita nie ma grania.
Marcin Możdżonek - forma powoli wraca, oby osiągnął poziom PŚ.
Marcin* Wrona - nie pęka nawet z wymagającymi rywalami(mecz z Ufą). Oczywiście chodzi o Ednrju* Wronę.
Łukasz Wiśniewski - jest potencjał, ale z najlepszymi jeszcze zdarza mu się tracić głowę.

Myślę, że tak skompletowana kadra miałaby szanse pokazać więcej, niż ta z Bartmanem, Jaroszem, Kubiakiem w składzie. Ich powołania to będzie dreptanie w miejscu.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, o 22:28 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: maciek77 »

no właśnie ciekaw jestem co z Mariuszem, jak nie dostanie powołania to kto pierwszym atakującym? Konarski dobry ale brak mu ogrania na arenie międzynarodowej...
dla mnie Bartman nie zasługuje na powołanie... co on pokazał w tym sezonie? wchodzi i bije z całej siły, jak trafi to ok ale trafia rzadko ... z drugiej strony AA lubi stawiać na grupę z którą coś osiągnął, więc pewnie powołanie dostanie
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Lineczka »

sb.slav pisze: Marcin Wrona - nie pęka nawet z wymagającymi rywalami(mecz z Ufą).

Nie znam. No chyba, że chodziło Ci o Andrzeja Wronę ;)
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: volleyballmanager »

Ja bym sie zastanowił po tegorocznych wyczynach Delecty czy ewentualna roszada nie powinna najszybciej nastapic na ławce trenerskiej.
Streeter
Posty: 7286
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Streeter »

volleyballmanager pisze:Ja bym sie zastanowił po tegorocznych wyczynach Delecty czy ewentualna roszada nie powinna najszybciej nastapic na ławce trenerskiej.
Chyba jesteś śmieszny... Wg. mnie lepszego trenera Polska kadra mieć już nie będzie.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: lucass90 »

volleyballmanager pisze:Ja bym sie zastanowił po tegorocznych wyczynach Delecty czy ewentualna roszada nie powinna najszybciej nastapic na ławce trenerskiej.
Brąz Mistrzostw Europy, srebro w Pucharze Świata, oraz brąz i złoto w Lidze Światowej...
Faktycznie, słaby ten nasz selekcjoner...

Makowski - jak najbardziej. Ale dopiero po zakończeniu kontraktu z Anastasim. Pozostaje nam się cieszyć, że mamy nareszcie wyklarowanego naturalnego następcę. Módlmy się tylko, by PZPS po Anastasim nie zrobił drugiego podejścia pod wuefistę...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Wizard
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2012, o 17:35
Płeć: M
Lokalizacja: Pomorze

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Wizard »

wie ktoś do kiedy jest ostateczny termin podania szerokiej kadry na LŚ ? bo np Holandia podała już na początku lutego, a naszej kadry nie ma, nie wiem na co czeka AA
krzysiu
Posty: 5482
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: krzysiu »

Ostateczny termin jest 1 maja.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Do końca marca podobno ma Anastasi (jak chyba większość trenerow) podać.
O zostałem uprzedzony, możliwe, że wtedy jest ostateczny, ale coś o końcu marca było mówione? Może o 22, a 19 do maja?
krzysiu
Posty: 5482
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: krzysiu »

Tak napisał Anastasi na swoim tweterze , ale wiem , że chodziły informację o podaniu przez niego składu przed świętami lub zaraz po , ale czy to prawda to nie wiem.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: majonez »

Anastasi zapowiedział, że listę poda jeszcze w tym tygodniu
Awatar użytkownika
Wizard
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2012, o 17:35
Płeć: M
Lokalizacja: Pomorze

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Wizard »

http://www.s-w-o.pl/index.php/liga-swia ... ro-1-maja/

dziwne, w tamtym roku podawali składy już w połowie lutego
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: grzegorzg »

lucass90 pisze:Faktycznie, słaby ten nasz selekcjoner...
Mam nadzieję, że czar nie pryśnie w tym roku.Szkoda jednak, ze oprócz tych wiekopomnych sukcesów, nie przytaczasz malutkich klęsk...
lucass90 pisze:Makowski - jak najbardziej. Ale dopiero po zakończeniu kontraktu z Anastasim. Pozostaje nam się cieszyć, że mamy nareszcie wyklarowanego naturalnego następcę. Módlmy się tylko, by PZPS po Anastasim nie zrobił drugiego podejścia pod wuefistę...
Ja modlę się, żeby następców namaszczali ludzie mało podatni na wiatr.
Może byc i Makowski po zweryfikowaniu w meczach o stawke pod presją. Ja jestem bardzo ciekawy jego poczynań z paniami i zyczę mu jak najlepiej.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: sb.slav »

Dla mnie to co ma zamiar zrobić Makowski - porzucić Delectę, na rzecz żeńskiej kadry, jest w pewnym sensie tchórzostwem, tak jakby trener nie wierzył, że uda mu się powtórzyć równie udany sezon ze względnie przeciętną kadrowo drużyną, i żeby zachować mit o swoim niebagatelnym wpływie na zespół porzuca go, zostawiając wrażenie pewnej przypadkowości tego dokonania - gdyby to powtórzył w następnym sezonie, uwierzyłbym, że to świetny fachowiec. A tak, mam wątpliwości.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Lineczka »

Przecież już w poprzednim sezonie (2011/2012) Bydgoszcz naprawdę fajnie się prezentowała, po zasadniczej była czwarta! I mało im brakło by wyeliminować JW.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: lucass90 »

grzegorzg pisze:
lucass90 pisze:Faktycznie, słaby ten nasz selekcjoner...
Mam nadzieję, że czar nie pryśnie w tym roku.Szkoda jednak, ze oprócz tych wiekopomnych sukcesów, nie przytaczasz malutkich klęsk...
Jakie to typowo polskie :D Co tam szereg sukcesów - ważne, że nie wyszedł jeden turniej, więc od razu trzeba zmieszać z gnojem... Jak Castellani "zawalił" MŚ, to też byłeś wśród tych, którzy optowali za jego zwolnieniem ?
grzegorzg pisze:
lucass90 pisze:Makowski - jak najbardziej. Ale dopiero po zakończeniu kontraktu z Anastasim. Pozostaje nam się cieszyć, że mamy nareszcie wyklarowanego naturalnego następcę. Módlmy się tylko, by PZPS po Anastasim nie zrobił drugiego podejścia pod wuefistę...
Ja modlę się, żeby następców namaszczali ludzie mało podatni na wiatr....
... - napisał człowiek, który stwierdził, że nie chce Gianiego w Skrze, bo nie lubi makaronów. To dopiero argument, wręcz bezdyskusyjny.
O Makowskim pisałem w kontekście najlepszego możliwego polskiego następcy. Jest młody, utalentowany, z charyzmą, no i osiągnął sporo z drużyną, która nie należała do faworytów rozgrywek. Pewnie, że fajnie dostać na początku samograja, jak Nawrocki, ale jeśli tak bronisz trenera Skry, to ja odbijam piłeczkę - ciekawe jak poradziłby sobie w klubie o mocno ograniczonym budżecie i ze znacznie słabszym zapleczem...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: grzegorzg »

lucass90 pisze:Jakie to typowo polskie Co tam szereg sukcesów - ważne, że nie wyszedł jeden turniej, więc od razu trzeba zmieszać z gnojem... Jak Castellani "zawalił" MŚ, to też byłeś wśród tych, którzy optowali za jego zwolnieniem ?
Mam zupełnie inne pojęcie na temat polskich przywar - najczęsciej sami siebie nie szanujemy, w odróznieniu od cudzoziemców...
lucass90 pisze:... - napisał człowiek, który stwierdził, że nie chce Gianiego w Skrze, bo nie lubi makaronów. To dopiero argument, wręcz bezdyskusyjny.
W zadnym punkcie regulaminu nie jest napisane, że nie można przedstawiać odczuć subiektywnych, a ja nie twierdzę, że jestem chodzącym obiektywizmem. Tak jakos się składa, że sporo trenerów z Włoch stanowi idealną pożywkę dla mojego płaskiego subiektywizmu, z Anastasim na czele. Nie chce mi się pisać o tym raz kolejny.
Nigdy nie napisałem, ze należy go zwolnić, przynajmniej teraz.
Dziwie się, że pytasz w ogóle o Castellaniego. Nie od wczoraj tu jestem. Wiele razy także pisałem, że być może moja niechęć do AA jest spowodowana jest własnie zwolnieniem DC.
lucass90 pisze:Pewnie, że fajnie dostać na początku samograja, jak Nawrocki, ale jeśli tak bronisz trenera Skry, to ja odbijam piłeczkę - ciekawe jak poradziłby sobie w klubie o mocno ograniczonym budżecie i ze znacznie słabszym zapleczem...
Nawrocki nie jest odosobniony. Wielu trenerów dzidziczy zespoły w mniejszym lub większym stopniu po poprzednikach. Rozejrzyj się. Zobacz ilu zawodników było w Bydgoszczy przed Makowskim.
Porównywałes transfery DC i JN. Zapomniałeś tylko,że za czasów DC, Skra była potentatem fnansowym i mogła kupić -przynajmniej na polskie warunki - kogo chciała.
Ciąg dalszy nie nastapi...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: lucass90 »

grzegorzg pisze:
lucass90 pisze:Jakie to typowo polskie Co tam szereg sukcesów - ważne, że nie wyszedł jeden turniej, więc od razu trzeba zmieszać z gnojem... Jak Castellani "zawalił" MŚ, to też byłeś wśród tych, którzy optowali za jego zwolnieniem ?
Mam zupełnie inne pojęcie na temat polskich przywar - najczęsciej sami siebie nie szanujemy, w odróznieniu od cudzoziemców...
A w którym punkcie okazałem brak szacunku dla Makowskiego ?
grzegorzg pisze:
lucass90 pisze:... - napisał człowiek, który stwierdził, że nie chce Gianiego w Skrze, bo nie lubi makaronów. To dopiero argument, wręcz bezdyskusyjny.
W zadnym punkcie regulaminu nie jest napisane, że nie można przedstawiać odczuć subiektywnych, a ja nie twierdzę, że jestem chodzącym obiektywizmem.
Skoro dajesz sobie prawo do subiektywnej opinii, to mnie go nie odbieraj.
grzegorzg pisze:
lucass90 pisze:Pewnie, że fajnie dostać na początku samograja, jak Nawrocki, ale jeśli tak bronisz trenera Skry, to ja odbijam piłeczkę - ciekawe jak poradziłby sobie w klubie o mocno ograniczonym budżecie i ze znacznie słabszym zapleczem...
Nawrocki nie jest odosobniony. Wielu trenerów dzidziczy zespoły w mniejszym lub większym stopniu po poprzednikach. Rozejrzyj się. Zobacz ilu zawodników było w Bydgoszczy przed Makowskim.
No tak, tylko że Makowski przejmował Bydgoszcz, gdy ta była 6 siłą PlusLigi, a nie mistrzem Polski z mega gwiazdami w składzie. Delecta za Wspaniałego, a Delecta za Makowskiego, to dwa różne światy. Przychodził do Bydgoszczy bez żadnego doświadczenia w pracy z drużynami męskimi i w tym zupełnie nowym dla siebie środowisku już od samego początku imponował stylem prowadzenia swojego zespołu. W poprzednim sezonie znalazł się w tabeli jedynie za "wielką czwórką", a w tym walnie przyczynił się do wyrzucenia z niej Skry Bełchatów i jeszcze doszedł do półfinału Pucharu Challenge.
Jeśli będzie utrzymywał taki poziom, to będzie naturalnym następcą Anastasiego. Takie jest moje, na wskroś subiektywne zdanie.
grzegorzg pisze:Porównywałes transfery DC i JN. Zapomniałeś tylko,że za czasów DC, Skra była potentatem fnansowym i mogła kupić -przynajmniej na polskie warunki - kogo chciała.
Ale Novotny, Winiarski, Kooistra i Cala nie są przypadkowymi zawodnikami, którzy w klubie grają za talony do McDonalda. Ot kłania się umiejętność odpowiedniego wykorzystania potencjału. Póki Nawrocki kontynuował dzieło Castellaniego, wszystko było cacy. Trochę własnej inwencji i wszystko się rypło...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: grzegorzg »

lucass90 pisze:A w którym punkcie okazałem brak szacunku dla Makowskiego ?
:D Dobre pytanie, ale ja nie wiem...
lucass90 pisze:Skoro dajesz sobie prawo do subiektywnej opinii, to mnie go nie odbieraj.
Nigdy tego nie robię.Denerwuje mnie tylko popadanie w krańcowości, tak typowe własnie dla naszej nacji i przypisana temu egzaltacja w zachwytach lub dyskredytowaniu wszystkiego w zalezności od aktualnej sytuacji.
---The end----
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: lucass90 »

grzegorzg pisze:Denerwuje mnie tylko popadanie w krańcowości, tak typowe własnie dla naszej nacji i przypisana temu egzaltacja w zachwytach lub dyskredytowaniu wszystkiego w zalezności od aktualnej sytuacji.
To chyba normalne, że jak komuś dobrze idzie, to się go chwali i odwrotnie ? Najlepszy przykład - polska reprezentacja w piłkę nożną. Obraz nędzy i rozpaczy, nie da się napisać o nich niczego pozytywnego, pomimo dobrych chęci. I jeśli porównać z nimi naszą siatkarską kadrę pod wodzą Andrei Anastasiego, to człowiek zaczyna się zastanawiać dlaczego piłka nożna jest w naszym kraju sportem numer jeden...
Tak więc piłkarzy krytykuje się słusznie, jednak krytyka Anastasiego i siatkarzy zalatuje pewnym rozpieszczeniem... Widocznie musimy znowu zacząć przegrywać, by kibice na nowo potrafili docenić sukcesy.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Tak więc piłkarzy krytykuje się słusznie, jednak krytyka Anastasiego i siatkarzy zalatuje pewnym rozpieszczeniem... Widocznie musimy znowu zacząć przegrywać, by kibice na nowo potrafili docenić sukcesy.
Są tacy co doceniają.

A teraz inna sprawa, bo mam takie pytanie, jak to jest (bo nie pamiętam), jak zespół gra na dwóch libero- zespół składa się z 13 graczy, czy jednak trzeba kogoś z 12 wykreślić? Nurtuje mnie ta sprawa, bo kiedyś mi tak przyszło do głowy (oglądając jakiś mecz), że może spróbowalibyśmy grać na dwóch: (Zator i Igła), zanim ten pierwszy całkowicie się w 6 zadomowi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”