Trniej EEVZA w Estonii

bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: bebe »

Od 8 grudnia nasi minikadeci - rocznik 97 graje EEVZA. Jak oceniacie ich szanse medalowe?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

Od 8 grudnia nasi minikadeci - rocznik 97 graje EEVZA. Jak oceniacie ich szanse medalowe?
Wszystko zależy od zestawienia w jakim zostaną desygnowani. Kadeci z rocznika 1997 mają kilku świetnie predysponowanych zawodników jak np. mierzący 193 cm obdarzony znakomitą zagrywką przyjmujący Bartosz Kwolek już teraz pojawiający się w składzie Jastrzębskiego Węgla desygnowanym na grę w Pluslidze czy niezwykle utalentowany mierzący niespełna dwa metry środkowy Jakub Kochanowski grający w wyjściowym zestawieniu drużyny SMS Spała prowadzonej przez Jacka Nawrockiego i będącej szkieletem nowej, bardzo mocnej reprezentacji juniorów, do której z Plusligi dołączą jeszcze Kacper Piechocki, Artur Szalpuk i Bartosz Bućko. Turniej nie jest jakoś szczególnie mocno obsadzony dlatego niezależnie od obecności ww zawodników i tak będą w gronie faworytów.
[edit]
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: bebe »

Zapewne najtrudniejszym rywalem będzie Rosja. Ciekawe czy będzie można w internecie coś obejrzeć na żywo?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

Nie liczyłbym na cokolwiek
[edit]
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: bebe »

Ktoś się orientuje jaki jest ostateczny skład na EEVZA?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

Po zgrupowaniu kadetów 97/98, w którym uczestniczyli Łukasz Dąbrowski, Kamil Droszyński, Radosław Gil, Bartosz Kwolek, Kacper Stelmach, Patryk Niemiec, Łukasz Ciesiółka, Dawid Woch, Jakub Ziobrowski, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Michał Moniak, Hubert Piwowarczyk, Wojciech Sipak, Jędrzej Gruszczyński i Mateusz Masłowski trener Sebastian Pawlik do gry na turnieju desygnował następujący skład:
Reprezentacja kadetów na Mistrzostwa EEVZA: Kamil Droszyński, Radosław Gil, Kacper Stelmach, Jakub Ziobrowski, Jakub Kochanowski, Patryk Niemiec, Dawid Woch, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Łukasz Ciesiółka, Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski.
Dzisiaj pierwszy mecz z Litwinami o godz. 14.00
[edit]
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: bebe »

czy ktoś wie czy będzie jakaś transmisja internetowa z meczów kadetów? Jeśli tak, proszę o link :)
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: OldTimer »

Czy Kacper Stelmach to z ktoś z rodziny Andrzeja i Krzysztofa?
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: bebe »

To syn Andrzeja
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

Nasi kadeci przez pierwszą fazę turnieju przeszli jak burza nie tracąc seta i jedynie w jednym secie wypuszczając rywali z "dwudziestki". Brawo. Myślę, że mamy spore szanse na wygranie całej puli bo zdaje się, że Rosjanie w tych rocznikach nie dysponują tak znakomitym potencjałem jak to się ostatnio zdarzało.
[edit]
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: lucass90 »

Polacy w finale! Brawo młodzież! Ku chwale Ojczyzny!

Polska - Ukraina 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:11)
AZS CZĘSTOCHOWA!
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: bebe »

Brawo, wydaje mi się, że rośnie nam bardzo utalentowane pokolenie siatkarzy, trzymam kciuki za jutrzejszy finał :)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

W tym czarnym dla naszej ligowej siatkówki dniu nasi kadeci bez problemu roznieśli w finale reprezentację Rosji 3:0 (18-25; 18-25; 15-25). Kwolek, Zbiorowski, Kochanowski - zapamiętajcie te nazwiska ;) Ponownie widać doskonałą pracę trenera Jacka Nawrockiego, który choć nie miał takiego obowiązku to pojechał wspierać swoich podopiecznych jako drugi trener. Pamiętając metamorfozę naszych juniorów z roczników 93/94 trzeba powiedzieć, że ten człowiek do pracy z młodzieżą jest stworzony i bardzo się cieszę, że jego kapitał intelektualny został przez PZPS odpowiednio zainwestowany.
[edit]
krzysiu
Posty: 5482
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: krzysiu »

I może właśnie tam się nadaje, bo wiedzę ma dużą od kilku trenerów ,a widocznie dla młodzieży jest autorytetem i niech tam zostanie :)
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: slepy sedzia »

Basil pisze:W tym czarnym dla naszej ligowej siatkówki dniu nasi kadeci bez problemu roznieśli w finale reprezentację Rosji 3:0 (18-25; 18-25; 15-25). Kwolek, Zbiorowski, Kochanowski - zapamiętajcie te nazwiska ;) Ponownie widać doskonałą pracę trenera Jacka Nawrockiego, który choć nie miał takiego obowiązku to pojechał wspierać swoich podopiecznych jako drugi trener. Pamiętając metamorfozę naszych juniorów z roczników 93/94 trzeba powiedzieć, że ten człowiek do pracy z młodzieżą jest stworzony i bardzo się cieszę, że jego kapitał intelektualny został przez PZPS odpowiednio zainwestowany.
A Kwolek grał przeciw Ruskim? Strona PZPS podaje że nie wyszedł z kwadratu.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

A Kwolek grał przeciw Ruskim? Strona PZPS podaje że nie wyszedł z kwadratu.
Grał w poprzednich spotkaniach - trenerzy stosowali dość sporą rotację w składzie a myślę, że mimo tego, iż nie jest uczniem SMSu odegrał sporą rolę w tym turnieju jest dużym sukcesem. Wspominam o nim bo mu szczerze kibicuję :)
[edit]
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: slepy sedzia »

Basil pisze:W tym czarnym dla naszej ligowej siatkówki dniu nasi kadeci bez problemu roznieśli w finale reprezentację Rosji 3:0 (18-25; 18-25; 15-25). Kwolek, Zbiorowski, Kochanowski - zapamiętajcie te nazwiska ;) Ponownie widać doskonałą pracę trenera Jacka Nawrockiego, który choć nie miał takiego obowiązku to pojechał wspierać swoich podopiecznych jako drugi trener. Pamiętając metamorfozę naszych juniorów z roczników 93/94 trzeba powiedzieć, że ten człowiek do pracy z młodzieżą jest stworzony i bardzo się cieszę, że jego kapitał intelektualny został przez PZPS odpowiednio zainwestowany.
Ja nie będę chwalić Nawrockiego. A przynajmniej nie ma co przesadzać z tymi peanami.
Ustawianie Kochanowskiego na środek to marnowanie siatkarskiego talentu jaki trafia się raz na kilka lat.
Wg mnie świadczy to o kierowaniu się przez tego trenera bieżącymi i niewiele znaczącymi celami np zdobyciem medalu na ME kadetów czy juniorów. I w tym ma pomóc Jakub, bo umiejętnościami innych środkowych przerasta o kilka długości.
Ale SMS , jako główne zadanie , powinna przygotowywać zawodników do gry w kadrze seniorów i to takiej, która była by kiedyś w stanie lać Rosjan , Włochów czy Brazylijczyków na olimpiadzie . Bo tylko taka kadra nam się marzy. A do tego trzeba dwumetrowych , sprawnych przyjmujących z zasięgiem ponad 360 oraz mocnym atakiem i serwisem. Takim graczem może być spokojnie Kochanowski.
Widziałem rok temu kilka razy Jakuba na przyjęciu w rozgrywkach juniorów. Bez treningu! A mimo to był najlepszy na boisku, mając 15 lat! Były to mecze przeciwko drużynom, które weszły potem do finału MP juniorów ( TEMPO 5 msc. i AZS Olsztyn 7 msc.). I śmiem twierdzić, że już teraz stać go, aby na tej pozycji grać na poziomie Artura Szalpuka.
kanimo

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: kanimo »

Co do Nawrockiego to wizjoner i odkrywca talentow nie jest. A jesli chodzi o zmiany pozycji tez nie mial dobrej reki ostatnio.

Kochonawskiego obserwuja jak sie da, bardzo mi sie gra i postepy tego chlopaka podobaja. Tyle, ze do pelnego rozwoju trzeba wielu elementow.
Fakt, ze klasowy przyjmujacy by sie przydal, ze Jakub moglby pewnie takim byc. Tylko kto sprobuje go przestawic?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

akt, ze klasowy przyjmujacy by sie przydal, ze Jakub moglby pewnie takim byc. Tylko kto sprobuje go przestawic?
Skąd w ogóle takie wnioski? Kochanowski od zawsze trenuje jako środkowe a od święta możemy go ewentualnie zobaczyć w Spale na ataku więc nie mam pojęcia dlaczego promowany jest tutaj jako doskonały przyjmujący skoro z tym elementem nie ma i najprawdopodobniej nie będzie miał nic wspólnego. Jak na swój wiek jest świetnym środkowym szkoda tylko, że w przyszłości najpewniej zabraknie mu centymetrów aby na tej pozycji osiągnąć jakiś sukces.
[edit]
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Murilo0 »

Ma dopiero 16 lat, więc na pewno jeszcze trochę urośnie.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

Ma dopiero 16 lat, więc na pewno jeszcze trochę urośnie.
Nie byłbym taki pewien - bodaj jedynymi z naszych juniorów 95/96, którzy na przestrzeni liceum zwiększyli swoje "parametry" są wielgachni Bartłomiej Lemański i Paweł Gryc. Zresztą może się okazać, że nawet jak osiągnie tą granicę 2 metrów to siatkówka pójdzie w tym kierunku tak do przodu, że standardem będą środkowi o wzroście 210 cm bo w sumie czemu nie?
[edit]
kanimo

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: kanimo »

Co do centymerow to przyjrzyj sie chlopakowi dobrze. Na moje oko jeszcze rosnie.

Co do zmiany pozycji-to nie 30 latek, mozna go przestawic, ma fajna koordynacje, jest szybki, dodrze sie rusza w polu.
Co do "od zawsze gral na srodku"-przeczytaj co pisal Slepy Sedzia. Jakos on chyba najwiecej (z osob pisujacych w tamacie innym niz siatkowka mlodziezowa) jej oglada i bzdur nigdy nie wypisywal. Widzial kilka razy Jakuba na przyjeciu wiec jesli Ty nie widziales to nie znaczy, ze nigdy tam nie gral.
Moze i jest to pobozne zyczenie ale w koncu zmiany pozycji to nie jakas herezja.
Lemanski przestawiony na atak (akurat mnie on sie nie podoba jako atakujacy) na ataku probowany Gryc. Wiec mozna.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2013, o 21:55 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Brasil

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Brasil »

Birarelli ma dwa metry równe, przez całą karierę uchodził za rzemieślnika, a po 30-tce stał się czołowym (nie wiem, czołowa dziesiątka?) środkowym w Europie. To dlaczego nie Kochanowski, którego widziałem kilka razy, nawet na treningu, i wydaje się mieć naprawdę duży potencjał?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

Birarelli ma dwa metry równe, przez całą karierę uchodził za rzemieślnika, a po 30-tce stał się czołowym (nie wiem, czołowa dziesiątka?) środkowym w Europie. To dlaczego nie Kochanowski, którego widziałem kilka razy, nawet na treningu, i wydaje się mieć naprawdę duży potencjał?
Statystyka nieubłaganie wskazuje na stopniowy wzrost społeczeństwa co w sporcie, w którym wzrost jest jednym z głównych kryteriów decydujących o przyszłości danego zawodnika ma niebagatelne znaczenie. Oczywiście można znaleźć przykłady dobrych środkowych, których parametry oscylują w granicach 2 metrów jednak taki Wiśniewski obdarzony podobnym potencjałem już dzisiaj ma problemy aby zaistnieć w siatkówce na najwyższym poziomie więc jak będzie kiedy Kochanowski znajdzie się na jego miejscu a średnia znowu nieubłaganie pójdzie w górę?
Lemanski przestawiony na atak (akurat mnie on sie nie podoba jako atakujacy) na ataku probowany Gryc. Wiec mozna.
Środkowy grający na ataku to nie jest wcale jakieś wielkie novum w siatkówce natomiast środkowy przeskakujący bez problemu na przyjęcie wydaje mi się egzotyką dlatego dzielę takie informacje przez pięć.
Widzial kilka razy Jakuba na przyjeciu wiec jesli Ty nie widziales to nie znaczy, ze nigdy tam nie gral.
W Spale ani razu nie trenował na tej pozycji w Olsztynie również występował jako środkowy dlatego pozostanę przy swoim.
[edit]
Brasil

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Brasil »

Basil pisze:Statystyka nieubłaganie wskazuje na stopniowy wzrost społeczeństwa co w sporcie, w którym wzrost jest jednym z głównych kryteriów decydujących o przyszłości danego zawodnika ma niebagatelne znaczenie. Oczywiście można znaleźć przykłady dobrych środkowych, których parametry oscylują w granicach 2 metrów jednak taki Wiśniewski obdarzony podobnym potencjałem już dzisiaj ma problemy aby zaistnieć w siatkówce na najwyższym poziomie więc jak będzie kiedy Kochanowski znajdzie się na jego miejscu a średnia znowu nieubłaganie pójdzie w górę?
Chyba trochę przeceniasz istotę zagadnienia - w 100 lat Europejczycy urośli o 10 czy 11 cm, a przez trzy lata (bo za tyle Kochanowski będzie rozpoczynać pierwszy rok jako senior) tendencja miałaby się zmienić tak drastycznie, że wzrost, który obecnie jak najbardziej umożliwia grę na bardzo dobrym poziomie, za 5-6 lat to będzie jednoznacznie i kategorycznie za mało? Mam wątpliwości, choć generalnie trudno się nie zgodzić, że centymetrów może mu brakować.
Środkowy grający na ataku to nie jest wcale jakieś wielkie novum w siatkówce natomiast środkowy przeskakujący bez problemu na przyjęcie wydaje mi się egzotyką dlatego dzielę takie informacje przez pięć.
Polski Giani, ewentualnie Granvorka - nie odmawiajmy może potencjału chłopakowi. Samo nazwisko wyjątkowe.
kanimo

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: kanimo »

Ten srodkowy ma 16 lat, moze i zmienic pozycje i urosnac.
Dziecieca twarz, cera gladka jak u niemowlaka-wniosek proces wzrostu jeszcze nie jest zakonczony. Rodzicow tez ma wysokich.

Zreszta zobaczymy za rok dwa, jak na razie rozwija sie fajnie i wyprzedza wiekszosc rowiesnikow.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Basil »

Polski Giani, ewentualnie Granvorka - nie odmawiajmy może potencjału chłopakowi. Samo nazwisko wyjątkowe.
Przecież nikt nie odmawia Kochanowskiemu potencjału - sam zresztą w tych tematach podkreślałem, że z powodzeniem gra już w podstawowej drużynie Spały będącej w rzeczywistości przyszłą reprezentacją juniorów z chłopakami z rocznika 95. Ubolewam jedynie nad losem, który obok zacnego nazwiska mógł go obdarzyć jeszcze kilkoma centymetrami wzrostu.
(akurat mnie on sie nie podoba jako atakujacy)
Tutaj się co do Lemańskiego zgodzę. Na środku wyglądał obiecująco na ataku jakoś tak... pokracznie.
[edit]
Brasil

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Brasil »

Basil pisze:Przecież nikt nie odmawia Kochanowskiemu potencjału
Pół żartem, pół serio to pisałem.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: slepy sedzia »

Basil pisze:
akt, ze klasowy przyjmujacy by sie przydal, ze Jakub moglby pewnie takim byc. Tylko kto sprobuje go przestawic?
Skąd w ogóle takie wnioski? Kochanowski od zawsze trenuje jako środkowe a od święta możemy go ewentualnie zobaczyć w Spale na ataku więc nie mam pojęcia dlaczego promowany jest tutaj jako doskonały przyjmujący skoro z tym elementem nie ma i najprawdopodobniej nie będzie miał nic wspólnego. Jak na swój wiek jest świetnym środkowym szkoda tylko, że w przyszłości najpewniej zabraknie mu centymetrów aby na tej pozycji osiągnąć jakiś sukces.
Dobrze wiem co piszę.
Kochanowski grał w klubie do tej pory na środku z musu, bo w jego sekcji inni gracze ( oprócz drugiego środkowego) mieli około 180 cm .Trener nie miał więc wielkiego wyboru. I ta drużyna grała z dużym powodzeniem - w kolejnych latach zajmowała 6. miejsce ( dość pechowo) a potem 1. miejsce w MP młodzików , ostatnio zaś 4 miejsce w MP kadetów. Skoro były sukcesy w takim składzie , to przyjęło się że Jakub to świetny środkowy. Bo to jest prawda, ale co z tego? . Jako środkowego i ja go poznałem. Tak młodego i zdolnego zawodnika nie można od razu zaszufladkować.
Bo Jakub chce grać na przyjęciu i pod takim warunkiem , w zeszłym roku zasilił ( ale tylko na meczach) drugą drużynę juniorów AZS Olsztyn . Zostało to umówione pomiędzy trenerami AZS i bez żadnego treningu na tej pozycji i zgrania z nową drużyną - na czystego żywca - Jakub pojawił się od razu ma meczu z Tempem lub z Chemikiem. Bardzo byłem ciekawy tego debiutu ( sądziłem że spotka go kubełek zimnej wody na głowę) , ale jak zobaczyłem co ten chłopak wyprawia to szczęka mi opadła. Przyjmował niezbyt dokładnie - to fakt - ale wszystko , bo dochodził o dziwo do każdego serwu. Nie widziałem nigdy aby tak wysoki i chudy zawodnik miał podobną pracę nóg. A skoro jest taka motoryka i koordynacja u dwumetrowego 16-latka , to przyjęcie dobry trener doszlifuje. Jest na to kilka lat czasu.
Natomiast w ataku ze skrzydeł Jakub od razu grał świetnie - bił celnie i na pełnym zasięgu ( a ma windę w nodze) , nie ściągał, po kierunkach strzelał nie gorzej niż Śliwka. I bez problemów z atakiem z szybkich piłek. W kolejnych meczach - a widziałem że 6 takich spotkań - było podobnie , więc to nie przypadek.
Jakub Kochanowski może być wybitnym środkowym , może być też wybitnym atakującym , ale prowadzący go trenerzy powinni zrobić wszystko, aby wychować go na przyjmującego. Tam jest jego docelowe miejsce , nie mam wątpliwości. Środek to bocznica dla jego talentu.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Trniej EEVZA w Estonii

Post autor: Pele »

RZadko się wypowiadam w tym temacie ale czytam regularnie. I w tym co pisze @slepy sedzia jest sporo racji. Może warto by było sprawdzić co może wyniknąć z przestawienia KOchanowskiego na przyjęcie?? Winiarski wiecznie grać nie będzie i trzeba szukać następców przecież. Albo się chłopak wybije albo się utopi, myślę że warto spróbować. Problemem może być to, że trzeba by znaleźć dobrego trenera żeby Mu to przyjęcie doszlifował. A po tym co się dzieje w SMS w materii "przyjęcie zagrywki" wnioskuję, że może to być ciężkie w tej instytucji
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”