Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Abdullo »

Układ jest taki, iż jak jesteś w SMSie w Spale to grasz w kadrze. Jak nie to nie masz szans na powołanie do kadry niezależnie od poziomu sportowego.
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Moze i wrazliwy, ale z okresleniem kulturalny trudno sie zgodzic.
Jak rzucal w sedziow k… w LM czy PL to mowiono o presji. O dziwo to samo slychac w transmisjach z MPL (odejrzyj sam jak nie wierzysz), w zarejestrowanych meczach byla co najmniej 1 kartka za te bluzgi. Slepy byl swiadkiem k... w strone zawodnikow na zywo i go to troche zaszokowalo. To w koncu mlodziez.

Co do szerokiej grupy to ona jest na papierze. W ilu meczach zagral taki Napiorkowski, Macyra? Ile razy wszedl na boisko Lipinski czy Popiwczak.
Maslowski dostal szanse po tym jak zdecydowal sie pojsc do SMSu. Wiec spoza SMS pozostaje Mordyl +- Halaba (tez niewiele gral).
Co do Szymury-bardzo dobry mecz i zawodnik przede wszystkim raczej rowno grajacy. Nie ma nagonki na Rafala. Jest krytka sytuacji gdzie zawodnik spoza SMSu, bedacy raczej lepszy nie dostaje szansy. To krytyka trenera.
Ile czasu spedzaja w meczach na boisku Szalpuk a ile Szymura? A podaj przyklad meczu, gdy zmiana Szalpuka przez Szymure poprawila gre (nie przez Fornala ;) . Ja podaje przyklady ( MSK mecz z Rosja, eliminacje MEJ mecz z Wlochami) gdzie Artur wchodzil na poprawe sytuacji, podciagal wynik, podrywal zespol, by znowu byc zastapionym przez Szymure. W meczu z Wlochami ta zabawa miala miejsce chyba ze 3-4 razy.

Co do waznosci SMSu w CV-zapytaj Kubiaka, czy ostatnio Szalpuka. Oraz te dziesiatki SMSowcow obijajacych sie po nizszych ligach.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Pawel9221 »

kanimo pisze:Moze i wrazliwy, ale z okresleniem kulturalny trudno sie zgodzic.
Jak rzucal w sedziow k… w LM czy PL to mowiono o presji. O dziwo to samo slychac w transmisjach z MPL (odejrzyj sam jak nie wierzysz), w zarejestrowanych meczach byla co najmniej 1 kartka za te bluzgi. Slepy byl swiadkiem k... w strone zawodnikow na zywo i go to troche zaszokowalo. To w koncu mlodziez.

Co do szerokiej grupy to ona jest na papierze. W ilu meczach zagral taki Napiorkowski, Macyra? Ile razy wszedl na boisko Lipinski czy Popiwczak.
Maslowski dostal szanse po tym jak zdecydowal sie pojsc do SMSu. Wiec spoza SMS pozostaje Mordyl +- Halaba (tez niewiele gral).
Co do Szymury-bardzo dobry mecz i zawodnik przede wszystkim raczej rowno grajacy. Nie ma nagonki na Rafala. Jest krytka sytuacji gdzie zawodnik spoza SMSu, bedacy raczej lepszy nie dostaje szansy. To krytyka trenera.
Ile czasu spedzaja w meczach na boisku Szalpuk a ile Szymura? A podaj przyklad meczu, gdy zmiana Szalpuka przez Szymure poprawila gre (nie przez Fornala ;) . Ja podaje przyklady ( MSK mecz z Rosja, eliminacje MEJ mecz z Wlochami) gdzie Artur wchodzil na poprawe sytuacji, podciagal wynik, podrywal zespol, by znowu byc zastapionym przez Szymure. W meczu z Wlochami ta zabawa miala miejsce chyba ze 3-4 razy.

Co do waznosci SMSu w CV-zapytaj Kubiaka, czy ostatnio Szalpuka. Oraz te dziesiatki SMSowcow obijajacych sie po nizszych ligach.
Ok zgoda w miare , ale dlaczego do tej grupy wliczasz Lipińskiego , ktory jest w Smsie ?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze:Moze i wrazliwy, ale z okresleniem kulturalny trudno sie zgodzic.
Jak rzucal w sedziow k… w LM czy PL to mowiono o presji. O dziwo to samo slychac w transmisjach z MPL (odejrzyj sam jak nie wierzysz), w zarejestrowanych meczach byla co najmniej 1 kartka za te bluzgi. Slepy byl swiadkiem k... w strone zawodnikow na zywo i go to troche zaszokowalo. To w koncu mlodziez.
Tak więc nie ma nawet jednego kulturalnego trenera czy zawodnika w świecie siatkówki, ba! W sporcie. Zrozumcie, że wszyscy przeklinają i o nie ulegnie zmianie. To jest po prostu wyraz emocji. Brak kultury to zupełnie wykalkulowane obrażanie na chłodno swoich kolegów.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Artek1967 »

Abdullo pisze:Układ jest taki, iż jak jesteś w SMSie w Spale to grasz w kadrze. Jak nie to nie masz szans na powołanie do kadry niezależnie od poziomu sportowego.
dokładnie tak, Spała=reprezentacja, a to jest po prostu chore
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Układ jest taki, iż jak jesteś w SMSie w Spale to grasz w kadrze. Jak nie to nie masz szans na powołanie do kadry niezależnie od poziomu sportowego.
Nawet nie chciało ci się sprawdzić jaki jest skład naszych juniorów zanim napisałeś tą bzdurę :D Jak się nazywa takie argumentowanie nieprawdy? Arogancja?
Moze i wrazliwy, ale z okresleniem kulturalny trudno sie zgodzic.
Jak rzucal w sedziow k… w LM czy PL to mowiono o presji. O dziwo to samo slychac w transmisjach z MPL (odejrzyj sam jak nie wierzysz), w zarejestrowanych meczach byla co najmniej 1 kartka za te bluzgi. Slepy byl swiadkiem k... w strone zawodnikow na zywo i go to troche zaszokowalo. To w koncu mlodziez.

Co do szerokiej grupy to ona jest na papierze. W ilu meczach zagral taki Napiorkowski, Macyra? Ile razy wszedl na boisko Lipinski czy Popiwczak.
Maslowski dostal szanse po tym jak zdecydowal sie pojsc do SMSu. Wiec spoza SMS pozostaje Mordyl +- Halaba (tez niewiele gral).
Co do Szymury-bardzo dobry mecz i zawodnik przede wszystkim raczej rowno grajacy. Nie ma nagonki na Rafala. Jest krytka sytuacji gdzie zawodnik spoza SMSu, bedacy raczej lepszy nie dostaje szansy. To krytyka trenera.
Ile czasu spedzaja w meczach na boisku Szalpuk a ile Szymura? A podaj przyklad meczu, gdy zmiana Szalpuka przez Szymure poprawila gre (nie przez Fornala ;) . Ja podaje przyklady ( MSK mecz z Rosja, eliminacje MEJ mecz z Wlochami) gdzie Artur wchodzil na poprawe sytuacji, podciagal wynik, podrywal zespol, by znowu byc zastapionym przez Szymure. W meczu z Wlochami ta zabawa miala miejsce chyba ze 3-4 razy.

Co do waznosci SMSu w CV-zapytaj Kubiaka, czy ostatnio Szalpuka. Oraz te dziesiatki SMSowcow obijajacych sie po nizszych ligach.
@Alfred się w tym momencie rzadko udziela ale poczytaj sobie jego wcześniejsze posty to szybko dojdziesz do wniosku, że na tematy młodzieżowe ma baaardzo szerokie rozpoznanie i skłaniałbym się nawet ku stwierdzeniu, że w tych sprawach największe na tym forum co użytkownicy z dłuższym stażem z pewnością potwierdzą. Weź to pod uwagę zanim palniesz coś w stylu ostatniego zdania ;)

Na razie gramy tak sobie, mecz rozpoczęliśmy z Janem Fornalem (starszy z braci) i Śliwką na przyjęciu oraz Bućką na ataku - pod drugiego seta wszedł Komenda, który został na parkiecie. Na boisku pojawia się również Paweł Gryc, który zmienia albo słabo grajacego Bućkę w ataku albo Jana Kochanowskiego, który nie ma dzisiaj swojego dnia. Czesi grają na tym turnieju nadspodziewanie dobrze.
[edit]
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Murilo0 »

Numer 7 to Tomasz Fornal? Kto gra z numerem 10? Kto jest na libero i rozegraniu?
PS. Gryc jest świetny, obserwuję go od pewnego czasu, ma ogromne możliwości i widać że myśli na boisku.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Pawel9221 »

7 to Tomasz Fornal , 10 to Jan Fornal
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Kamil92 »

No właśnie, mógłby ktoś podać skład całej reprezentacji Polski Juniorów? Chodzi mi o numery i nazwiska zawodników.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: qtp »

Kamil92 pisze:No właśnie, mógłby ktoś podać skład całej reprezentacji Polski Juniorów? Chodzi mi o numery i nazwiska zawodników.
I jeszcze aktualny wynik jak ktoś zna.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Murilo0 »

3:2 dla Czechów.
All work and no play makes Jack a dull boy...
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: slepy sedzia »

Pawel9221 pisze:
kanimo pisze: Ile razy wszedl na boisko Lipinski czy Popiwczak.
.
Ok zgoda w miare , ale dlaczego do tej grupy wliczasz Lipińskiego , ktory jest w Smsie ?
To ja odpowiem dlaczego. Lipiński jest wg mnie o klasę lepszym atakującym np od Bućki , dobrze serwuje, ma świetne warunki fizyczne, bardzo soczyste uderzenie i znakomicie celuje po kierunkach, dobrze serwuje. To zawodnik spokojnie z poziomu Gryca. A ma już 18 lat , czyli to nie jakiś kadecik co się psim swędem załapał do kadry. I ten gracz (pomimo że jest w SMS) , praktycznie nie dostaje szansy na pokazanie się, na oswojenie z grą w kadrze. Bo N. jest jak koń z klapami na oczy a nie świetny trener, jedzie koleinami i wyjść z nich nie potrafi. Kogo wychował ? Kto się wyraźnie poprawił pod jego ręką???
Byłem na meczu SMS z AZS Olsztyn i Spała męczyła się strasznie. N. zamiast dawać jakieś konkretne wskazówki , aby czegoś nauczyć swoich zawodników , walił mięsem, na lewo i prawo , jak ruski sierżant do rekrutów. Ohyda to było słuchać.
A sam odwalał trenerską kaszankę . Np. zimnego Lipińskiego wpuścił wtedy chyba w 4 secie na DWIE piłki - Lipa jedną skończył , drugiej (koszmarnie nagranej) nie dał rady - tylko splasował, to od razu poszedł ponownie do kwadratu. Jak tak prowadzony zawodnik ma się rozwijać??? To jest po prostu mierny trener , zwłaszcza dla młodzieży.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Pawel9221 »

slepy sedzia pisze:
Pawel9221 pisze:
kanimo pisze: Ile razy wszedl na boisko Lipinski czy Popiwczak.
.
Ok zgoda w miare , ale dlaczego do tej grupy wliczasz Lipińskiego , ktory jest w Smsie ?
To ja odpowiem dlaczego. Lipiński jest wg mnie o klasę lepszym atakującym np od Bućki , dobrze serwuje, ma świetne warunki fizyczne, bardzo soczyste uderzenie i znakomicie celuje po kierunkach, dobrze serwuje. To zawodnik spokojnie z poziomu Gryca. A ma już 18 lat , czyli to nie jakiś kadecik co się psim swędem załapał do kadry. I ten gracz (pomimo że jest w SMS) , praktycznie nie dostaje szansy na pokazanie się, na oswojenie z grą w kadrze. Bo N. jest jak koń z klapami na oczy a nie świetny trener, jedzie koleinami i wyjść z nich nie potrafi. Kogo wychował ? Kto się wyraźnie poprawił pod jego ręką???
Byłem na meczu SMS z AZS Olsztyn i Spała męczyła się strasznie. N. zamiast dawać jakieś konkretne wskazówki , aby czegoś nauczyć swoich zawodników , walił mięsem, na lewo i prawo , jak ruski sierżant do rekrutów. Ohyda to było słuchać.
A sam odwalał trenerską kaszankę . Np. zimnego Lipińskiego wpuścił wtedy chyba w 4 secie na DWIE piłki - Lipa jedną skończył , drugiej (koszmarnie nagranej) nie dał rady - tylko splasował, to od razu poszedł ponownie do kwadratu. Jak tak prowadzony zawodnik ma się rozwijać??? To jest po prostu mierny trener , zwłaszcza dla młodzieży.
Tak tylko że zdaję się Lipiński od roku czasu wystęuje na przyjęciu , został juz przestawiony pod czas gry w Metrze , akurat sie nie kłócę bo ze wszystkich juniorów o Lipinskim mam dość małą wiedzę.Jednak chyba nie ma szans dla niego żeby załapał sie na ME juniorów , na atkau pojadą : Gryc i Bućko a przyjęcie to zapewn : Tomek Fornal , Artur, Olek i Rafał
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Alfred Tennyson »

Bo N. jest jak koń z klapami na oczy a nie świetny trener, jedzie koleinami i wyjść z nich nie potrafi. Kogo wychował ? Kto się wyraźnie poprawił pod jego ręką???
Byłem na meczu SMS z AZS Olsztyn i Spała męczyła się strasznie. N. zamiast dawać jakieś konkretne wskazówki , aby czegoś nauczyć swoich zawodników , walił mięsem, na lewo i prawo , jak ruski sierżant do rekrutów. Ohyda to było słuchać.
A sam odwalał trenerską kaszankę . Np. zimnego Lipińskiego wpuścił wtedy chyba w 4 secie na DWIE piłki - Lipa jedną skończył , drugiej (koszmarnie nagranej) nie dał rady - tylko splasował, to od razu poszedł ponownie do kwadratu. Jak tak prowadzony zawodnik ma się rozwijać??? To jest po prostu mierny trener , zwłaszcza dla młodzieży.
To są jakieś ohydne kalumnie!
Układ jest taki, iż jak jesteś w SMSie w Spale to grasz w kadrze. Jak nie to nie masz szans na powołanie do kadry niezależnie od poziomu sportowego.
Właściwie nie wiem jak się do tego odnieść. Dziwię się, że nie posiadając odpowiedniej wiedzy bierzesz się za rzucanie tak ostrych osądów.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Steve »

takich niestety mamy komentatorów jak ślepy, nie raz dowiódł swej stronniczości i braku obiektywizmu, no cóż proponuję się nie przejmować, kiedyś już proponowałem "ślepy" do Spały i medale ME i MŚ pewne ....
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

Jakby tak zaorać Spałę, to ci wszyscy nastoletni Murilo z Olsztyna by się w końcu mogli pokazać.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: slepy sedzia »

Taka jaka jest obecnie to lepiej SMS zaorać. Więcej polskiej siatkówce szkodzi niż pomaga , a jej utrzymanie sporo kosztuje.
Można jej ideę jednak zmodyfikować , aby był z niej pożytek , nie tylko dla tych co mają dzięki niej etat.
1. SMS jako ośrodek szkolenia tych zdolnych zawodników , którzy nie mają warunków dobrego szkolenie u siebie.
Istnienie SMS nie jest potrzebne zawodnikom np z Warszawy, Rzeszowa , Olsztyna , Sląska itd. , gdzie i tak mają bardzo dobrych młodzieżowych trenerów. Taki SMS były tylko uzupełnieniem kadry juniorów , a nie jej skoszarowanym ersatzem.
2. Co roku weryfikacja zawodników w SMS - w tym wieku rozwój graczy jest bardzo szybki i zmienny - wielu graczy ciekawych jako 16-sto latkowie po roku czy dwu odstaje już bardzo od czołówki krajowej. Po co ich dalej szkolić centralnie? Tylko blokują lepszych. Wielu graczy zaś potrafi wybujać dopiero w wieku 17-18 lat - obecny system pozostawia ich praktycznie poza kadrą młodzieżową raz na zawsze.
3. Trenerem kadry juniorów czy kadetów jest szkoleniowiec nie z SMS.
To ukróci coroczny dylemat kogo brać do kadry : najlepszych z danego rocznika, czy tych : dobrze "zgranych" . Tylko kilku graczy będzie w obu takich składach.
----------------------------
Wiem , że Lipiński jest nominalnie przyjmującym . Ale nie jest to jego optymalna pozycja , bo przyjęcie ma średnie - to zbyt potężnie zbudowany zawodnik aby chodził nisko przy ziemi. Widziałem za to jak gra na ataku - po prostu zaje...fajnie! - różnica w stosunku do gry na przyjęciu jest jak niebo a ziemia. Ale trener N. tego talentu nie rozwija - bo po co mu to?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Skrzypek »

Wszystko świetnie, ale jestem ciekaw czy ci młodzi zawodnicy ze Śląska, Warszawy, Olsztyna czy Rzeszowa mieliby tak fantastyczne warunki jak w Spale, gdzie nie brakuje im 'ptasiego mleka'. Ciekawe czy wszyscy byliby w stanie łączyć trening ze szkołą, przemieszczaniem się po mieście, czy w tych wszystkich ośrodkach byłaby zapewniona profesjonalna opieka np. lekarzy, dietetyków, antropologów, biomechaników?
Zostało wspomniane o kosztach, wiec zadam pytanie: co jest tańsze w produkcji? Kilkunastu rzeczy w fabryce, czy jednej w manufakturze?
Pozostaje jeszcze kwestia poziomu treningu. Gdzie jest wyższy? W zespole złożonym z 14 zawodników zaliczanych do 25 najlepszych w swoim roczniku, czy w mieście X, gdzie występuje 2 z tej 25, a pozostali są przeciętni?
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: slepy sedzia »

Skrzypek pisze:Wszystko świetnie, ale jestem ciekaw czy ci młodzi zawodnicy ze Śląska, Warszawy, Olsztyna czy Rzeszowa mieliby tak fantastyczne warunki jak w Spale, gdzie nie brakuje im 'ptasiego mleka'. Ciekawe czy wszyscy byliby w stanie łączyć trening ze szkołą, przemieszczaniem się po mieście, czy w tych wszystkich ośrodkach byłaby zapewniona profesjonalna opieka np. lekarzy, dietetyków, antropologów, biomechaników?
Zostało wspomniane o kosztach, wiec zadam pytanie: co jest tańsze w produkcji? Kilkunastu rzeczy w fabryce, czy jednej w manufakturze?
Pozostaje jeszcze kwestia poziomu treningu. Gdzie jest wyższy? W zespole złożonym z 14 zawodników zaliczanych do 25 najlepszych w swoim roczniku, czy w mieście X, gdzie występuje 2 z tej 25, a pozostali są przeciętni?
Każdy kij ma dwa końce.
Jakoś sobie w terenie radzą ze szkoleniem skoro uczniowski klub potrafi pokonać w finałach MP drużynę z 5 czy 6 zawodnikami SMS w składzie. A złoto juniorów zdobywa klub w składzie którego jest gwiazda SMS , ale jakoś ta gwiazda nie daje rady błyszczeć na tle kolegów. A Szalpuk ile przesiedział w Spale? Ilu w SMS jest lepszych siatkarzy od niego? Zero. To co ? są dobrze szkoleni gracze "w terenie" ?
Bo w terenie są szkoleniowcy z 30 czy 40 letnim doświadczeniem ( znam takich osobiście) . A nie fachowcy z łapanki po łódzkich lasach. Dzięki tym trenerom, jest wielu świetnych graczy po całym kraju , wcale nie gorszych niż ci w Spale, a może nawet bardziej utalentowanych skoro osiągnęli to w gorszych warunkach. Ze 30-40 mogę wymienić od ręki z samych roczników 1995-96 , a wszystkich przecież nie widziałem i nie znam, bo jestem tylko kibicem. I żyją normalnie ze swymi rodzinami , w swoim mieście , w swoim środowisku w którym wyrośli.
To jest normalne.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeżeli gdzieś jest tylko 2 czy 3 wybitnych zawodników , to żle? Oni dzięki temu ciągle grają , a trenerzy mogą się specjalnie, indywidualnie nimi zająć: uważnie jak z jajkiem. Więc rozwijają się bardzo dobrze. Lepiej niz w Spale
Bo w SMS to nie możliwe. W SMS połowa ludków gra, a druga połowa , też bardzo dobrych graczy ale bez uznania u trenera , stoi sobie w kwadraciku i klaszcze . Klaszcze , spala się nerwowo, zaciska zęby ( ale po cichu, bo trener zobaczy ) i pewnie myśli sobie jak cudownie jest szkolona.
To jest chore.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Pawel9221 »

Jednak jest dość ciekawą sprawą pisanie ze Lipiński to zawodnik 2 razy lepszy od Bućki, to jak to jest mylił sie Pawlik , mylili sie organizatorzy MEJ gdy przyznawali nagrody , mylił sie Nawrocki. Moze przesadziłem ale to bardziej humorystycznie do tego podszedłem, ale nie sądze , że tak to jest. Myślę , że nikt aż takiego sabotażu by nie prowadził żeby z super atakującego robić na siłe przyjmujacego. Może sam zawodnik zadeklarował chęć bycia przyjmującym.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Alfred Tennyson »

Ostatnie miejsce, które zajęliśmy na turnieju w Anapie chwały nie przynosi jednak myślę, że gdyby nie drobne problemy Artura wynik mógłby być lepszy. Trzeba też wziąć pod uwagę, że poza nieszczęsnym otwarciem z Chińczykami nasi chłopcy poradzili sobie z reprezentacją Rosji pokazując dużo dobrej gry a nasz teoretycznie drugi garnitur był w stanie prowadzić wyrównaną walkę z dobrze przygotowanymi Czechami. A propos ostatnich to kto wie czy forma nie przyszła za wcześnie i podczas MEJ będą w stanie zaprezentować tak samo dobrą,równą grę. Jeśli tak to myślę, że są w stanie powalczyć o coś więcej.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Basil, Boćka bym nie skreślał, przy stylu Zaksy w przyszłym roku jest w stanie świetnie się odnaleźć.
@Stan mam nadzieję ale z nim to trochę tak, że facet wygrywa w totolotka a potem gubi zwycięski kupon... Przegrał rywalizację w ZAKSIE w zeszłym sezonie z przeciętnym Witczakiem po tym jak reklamę zrobił mu w kadrze Anastasi, mam wrażenie, że u Antigi też na starcie miał znacznie wyższy status od Konarskiego a skończyło się problemami wychowawczymi i symbolicznym (w końcu wyleciał jako pierwszy) wywaleeniem z kadry na mundial... Chciałbym, żeby poszedł za ciosem i zrobił coś w tym kierunku tak aby sobie pomóc. :(
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Skrzypek pisze:
kanimo pisze:Moze i wrazliwy, ale z okresleniem kulturalny trudno sie zgodzic.
Jak rzucal w sedziow k… w LM czy PL to mowiono o presji. O dziwo to samo slychac w transmisjach z MPL (odejrzyj sam jak nie wierzysz), w zarejestrowanych meczach byla co najmniej 1 kartka za te bluzgi. Slepy byl swiadkiem k... w strone zawodnikow na zywo i go to troche zaszokowalo. To w koncu mlodziez.
Tak więc nie ma nawet jednego kulturalnego trenera czy zawodnika w świecie siatkówki, ba! W sporcie. Zrozumcie, że wszyscy przeklinają i o nie ulegnie zmianie. To jest po prostu wyraz emocji. Brak kultury to zupełnie wykalkulowane obrażanie na chłodno swoich kolegów.
Widzisz ja pare sportow trenowalam, niektore do wysokiego poziomu. Mialam tez pod bokiem mistrzowska klase siatkarska z zawodniczkami co graly w reprze.
I zapewniem, ze nie wszyscy przeklinaja, ci co przeklinaja przeklinaja w roznym stopniu i z oznym wdziekiem. A rzucanie obelgami w sedziow jest raczej rzadkie. Obejrzyj mecze MPL, chyba z Bydgoszcza lub Zaksa dokladnie podobne zachownia jakie obserwowalismy w finale LM. Dostal za to kartke.
Do kultury nalezy panowanie nad emocjami. Jak sie zdenerwujesz to b rzucasz [cenzura] w dzieci i bijesz zone?

O Lipinskim pisalam mimo ze spalowicz, bo gry mial bardzo malo. A fajnie sie prezentowal. na ataku. Po przestwieniu widzialam go mniej i nie robil takiego wrazenia. Lemanski tez byl probowany na ataku w klubie i reprezentacji. I z tego eksperymentu zreygnowano (dosyc nieporadnie to wygladalo). Wiec nie kazde przestawienie jest dobrym pomyslem nawet jesli dochodzi do niego w klubie.

Co do Bucki-kiedy dostal nagrode inndywidualna MSJ? Chyba cos mi umknelo. Mialam wrazenie, ze ekipa juniorow pod wodza JN przerznela kwalifikacje do poprzednich MS.
Bartosz jest niski. Ma dobra kontrole ataku. W kadecie jeszcze nie bylo tylu olbrzymow, blok byl nizszy. W juniorze i seniorze z tym wzrostem i nierewelacyjnym zasiegiem na wybitnosc ma nieduze szanse. Wlazly moze i jest niewysoki ale zasieg 360 jest konkretny. Brakuje tez Bartoszowi zagrywki i bloku. Niestety przyjmuje tez slabo.
Nie z kazdego bardzo dobrego kadeta wyrosnie rewelacyjny senior. I nie zawsze na tej samej pozycji.
Hebda-byl duzy ale Ci co go widzieli w grze a nie tylko czytali recenzje dosyc wczesnie pisali, ze jest nielotem i jest drewniany.

Taki Kochanowski-Jakub nie Jan- przestal rosnac, jest zwinny ,skoordynowany ale jako 2metrowiec na ataku moze miec trudniej.
To nie przestawia. A Lipinskiego przestawili.
Czasem ma wrazenie, ze paru trenerow ma ambicje odkrycia wlasnego Kurka. A drugiego Winiara nie chce im sie wychowywac.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Kamil92 »

Kadra Polski na zgrupowaniu w Wałbrzychu:

Rozgrywający: Krzysztof Bieńkowski, Kamil Droszyński

Atakujący: Bartosz Bućko, Paweł Gryc

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Jan Fornal, Bartłomiej Lipiński, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka

Środkowi: Jakub Kochanowski, Marcin Kania, Bartłomiej Mordyl, Jakub Zwiech

Libero: Kacper Piechocki, Jakub Zabłocki

Ktoś wie gdzie jest Szalpuk?!
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Najwidoczniej został odrzucony przez Nawrockiego a więc skandal. Zasada jak z Kurkiem, gdyby coś mu dolegało to by napisali.

Trochę w cieniu Szalpuka nie ma też Komendy...
[edit]
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Tak w ogóle to wiadomo czy Czesi planują jakieś transmisje z MEJ?
[edit]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: StanLee »

Na szczęście na Euro, jak zwykle zresztą gdy osiągaliśmy największe sukcesy (MŚ 06, ME 09), trafiliśmy do dużo łatwiejszej grupy razem w drabince z gospodarzami, więc półfinał niezagrożony raczej. Swoją drogą niezła farsa, że w jednej grupie można umieścić cztery najbardziej utytułowane zespołyna poziomie juniorskim ostatnich kilkunastu lat. 14/21 medali w tym wieku ME juniorów zdobyli Włosi, Rosjanie, Serbowie, Francuzi. Jeden Bułgarzy, którzy też są w tamtej grupie. Niemcy - trzy, Holandia i Hiszpania po jednym, i Belgia - z czego tylko ostatni grają tutaj w naszej grupie. WTF.

Wie ktoś może w jakim składzie w Anapie grali z nami Rosjanie?

PS

Sorry, przecie to Słowacja i Czechy organizują. Najwidoczniej ci drudzy pokryli koszta organizacji. :D
Matius

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Matius »

No nie powiem, dziwi mnie brak Szalpuka. Jak to ostatnimi czasy bywa: kontuzja, słaba forma czy konflikt z trenerem? :)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

@Stan z Pankowem i Politajewem
[edit]
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Kamil92 »

Nie no jak dla mnie to skandal, że odsunięty jest od kadry najlepszy polski zawodnik młodego pokolenia. Żadnej wzmianki o kontuzji nie ma i nie było także wygląda to na "wybór trenera".

To już jest pewne, że go nie zobaczymy na MEJ, gdyż przedstawiona kadra liczy sobie 15 graczy, a na mistrzostwa pojedzie tylko 12 wybrańców.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”