Reprezentacja mężczyzn 2019

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: jaet »

Marcy$ pisze:
jaet pisze: Teraz tego nie ustalimy, czas pokaże kto miał rację. Jedno jest tylko pewne, jeżeli jak twierdzisz Bartek momentami zawodzi, to co napisać o Szalpuku? Sportowo tematu nie ma, ale jak faktycznie pomiędzy Bednorzem i resztą chemii nie będzie, to decyzja Heynena też będzie oczywista.
Sam chyba pisałeś - jest jeszcze jeden Bartek który pogodzi temat :)
I dalej biorę poważnie taką ewentualność, co nie wyklucza równocześnie wiary w to, że Bednorz nie jest skreślony.
Natomiast jeżeli prawdą jest to, że koledzy z kadry fatalnie odebrali smsa do Urnauta, a nie mam powodu nie wierzyć GolMar, bo z reguły ma świetne insajderskie info, to o Bednorzu możemy zapomnieć i sam sobie będzie winny.
BTW - kolejne MVP dla naszego enfant terrible :]
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Marcy$ »

jaet pisze: BTW - kolejne MVP dla naszego enfant terrible :]
Weź bo Swędrowskim zaleciało.. wystarczy że mamy go w TV :D
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Bartek O »

GolMar pisze:Tylko że to nie był SMS o treści w stylu „Gratulacje, byliście lepsi, zasłużyliście na wygraną”, bo za to raczej nikt by się nie wkurzał. Chodziło bardziej o tekst w stylu: „Brawo, super, ze im/mu (trenerowi) dokonaliście”. Jest różnica, prawda?
Sportowo Bartosz zasługuje na miejsce w kadrze. Co do tego chyba nikt nie wątpliwości?

O tej sprawie z SMS - em do Urnauta słyszę natomiast pisarz pierwszy :o . Trochę mnie szczerze mówiąc "zatkało". To pewne, że było tam coś więcej niż zwykłe gratulacje dla kolegi klubowego z okazji awansu do finału ME ?!
Aż trudno mi uwierzyć w takie gòwniarstwo tego chlopaka :o .

Ciekawe czy po ewentualnym powołaniu na IO i np. półfinałowej porażce z USA, taki obrażony (bo Heynen nie wypuścił go w tym meczu na parkiet) gòwniarz byłby w stanie wysłać podobnej treści wiadomość do kolegów klubowych z Modeny, czyli Christensona i Andersona?
kanimo

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kanimo »

Chyba warto te ostatnie posty przeniesc do tematu kadry. Troche smieca tutaj.
Coz, pewnie o tej sprawie mowil Szalupa, wspominajac, ze sezon byl dlugi i wiele rzeczy sie wydarzylo, o niektorych kibice sie raczej nie dowiedza.
Zreszta potwierdzalo to na PW pare osob majacych jakikolwiek kontakt z zawodnikami kadry.
Wypisywanie jak to Bednorz jest krzywdzony, i nikt nie wie dlaczego sklonilo mnie do doprecyzowania.
Taki ZB czy Kurek, a wczesniej Wlazly i Pilina o ile mi wiadomo nie wysylali gratulacji (szczegolnie tak smarkaczowskiej tresci) przeciwnikom po przegranych meczach pomimo pominiecia przy selekcji.

A co do meritum-gdyby jechal Bednorz, to jako czwarty na 100% Sliwka. Kwolek raczej na poprawe przyjecia nie bedzie wchodzil. Zreszta i tak sadze, ze Sliwka bedzie, wobec obecnosci jednego tylko libero.
A jesli pojedzie Szalupa bez dojscia do formy-chichot losu. Wziawszy pod uwage obecnosc malo wybijajacego sie wowczas BB, ktory pchal wozek i nosll reczniki na IO w Brazylii.

Poprosze o przeniesienie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

Bartek O pisze:
GolMar pisze:Tylko że to nie był SMS o treści w stylu „Gratulacje, byliście lepsi, zasłużyliście na wygraną”, bo za to raczej nikt by się nie wkurzał. Chodziło bardziej o tekst w stylu: „Brawo, super, ze im/mu (trenerowi) dokonaliście”. Jest różnica, prawda?
Sportowo Bartosz zasługuje na miejsce w kadrze. Co do tego chyba nikt nie wątpliwości?

O tej sprawie z SMS - em do Urnauta słyszę natomiast pisarz pierwszy :o . Trochę mnie szczerze mówiąc "zatkało". To pewne, że było tam coś więcej niż zwykłe gratulacje dla kolegi klubowego z okazji awansu do finału ME ?!
Aż trudno mi uwierzyć w takie gòwniarstwo tego chlopaka :o .
W sumie nie można tego wykluczyć, że cała ta historia to był tylko głupi żart samego Urnauta. W końcu co ta za sztuka wysłać sobie sms?

Tine ma prawo mieć w sercu żal do Bartka, bo mimo ważnego kontraktu, który Słoweniec przedłużył w trakcie poprzedniego sezonu, kiedy otworzyła się szansa zakontraktowania Andersona, klub zamiast na niego jako partnera Jankesa na przyjęciu, postawił na Bednorza, który w poprzednim sezonie zaczął błyszczeć i przyćmił wyraźnie Słoweńca tak naprawdę dopiero w play-off.

Z tego co się pisało Urnauta nadal wiąże ważny i to dość wysoki jeżeli chodzi o sumę na umowie kontrakt z Modeną, więc nie za bardzo mógł szukać teraz na własną rękę pracy we Włoszech - bo nikt by go nie wykupił za spore odstępne, tylko musiał zgodzić się na wyjazd do Chin, którzy niejako zgodzili się jego kontrakt z Modeną przejąć. Powody, żeby być wkurzony i trochę zły na Bednorza Tine niewątpliwie miał.
jaet pisze:Dlatego też ja te dywagacje o tym, jak to Bednorz już żadnych szans na kadrę nie ma, zawsze traktowałem z przymrużeniem oka.
Ty traktowałeś, ale włoscy komentatorzy RAI Sport zbudowali już na tym cały plan, że ożenią Bartka z włoską dziewczyną, nadadzą mu szybko włoskie obywatelstwo i Gianlorenzo Blengini wnet będzie miał nowego zawodnika do szóstki w squadra azzurra.. Rozwodzili się nad tym podczas meczu Modena-Trentino tydzień temu (można fragmentów tych dywagacji posłuchać w 13 ' 50 " tego obszernego skrótu https://youtu.be/lLCN-VigNd4?t=833

A teraz ten ich cały misterny plan poszedł w ..... :D :]
kanimo

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kanimo »

Teraz to bzdury wypisujesz. Sugerujesz, ze Urnaut zmontowal z zawisci cala afere, wysylajac sobie smsa z numeru Bednorza i z Cebulem pokazali go Polakom? :] :] :]
Stopien prawdopodobienstwa, obserwujac reakcje BB, jego wypowiedzi, oraz zachowanie w czasie ME i po jest mniejszy niz nikly. Bartek ze swoimi zalami az do wloskiej telewizji dotarl ;) .
Zreszta w razie czego, za taki numer mozna by Urnauta podac do sadu. Swiadkow bylo az nadto.

Wlosi troche sie pospieszyli. Zreszta kogokolwiek nie probowaliby dokoptowac, to jest karencja na reprezentacyjne granie. Wszyscy, lacznie z Rychlickim, zagrali w dodroslych reprezentacjach krajow urodzenia.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2019, o 14:54 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Teraz to bzdury wypisujesz. Sugerujesz, ze Urnaut zmontowal cala afere, wysylajac sobie smsa z numeru Bednorza i z Cebulem pokazaki go Polakom?
Że Urnaut aferę zmontował to chyba wszyscy zakładamy, że tak właśnie było. ;)

Pytanie tylko, czy ten sms i jego treść była autentyczna, czy nie?

W moim pojmowaniu etyki jakoś nie mieści się to, że można pokazać komuś prywatną swoją korespondencję, nawet jeżeli są to tylko sms-y. Uważam, że jeżeli taka sytuacja miała rzeczywiście miejsce, to w pierwszej kolejności świadczy do wyjątkowo źle o samym Tine, ale także i o tym, że Bednorza wyjątkowo nie lubi i być może zdolny jest także do innych świństw.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: niepoinformowany »

kanimo pisze:A co do meritum-gdyby jechal Bednorz, to jako czwarty na 100% Sliwka. Kwolek raczej na poprawe przyjecia nie bedzie wchodzil.
A to niby dlaczego?

Bednorz - Kwolek grali już razem, na przeciwko Brazylii, Iranu, Rosji i jakoś dawali radę. To była przyjemność oglądać tamtą ekipę z F6 2019.

Wiem, że każdy ma swój punkt widzenia i własną, subiektywną opinię, ale sportowo to nie widzę szans dla Szalpuka. Chyba, ze cudownie wystrzeli w górę w przeciągu tych 3-4 miesięcy. Już po powołaniach szerokiej kadry na 2020 wiele się wyjaśni, jak nie będzie Bednorz brany pod uwagę to Kwolek ze Śliwką powinni uzupełnić skład na przyjęciu.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2019, o 14:58 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Patrz, a ja uwazam, ze swiadczy wyjatkowo zle o samym Bednorzu.
Dlaczego Urnaut mialby kryc takie gowniarstwo i brak lojalnosci?
Mysle, ze Slowency troche zglupieli jak zobaczyli tresc tego smsa. Zreszta to nie Tine go pokazywal, widac poradzil sie kolegow, co z tym zrobic.

Co do nielubienia Bednorza-najwyrazniej nie jest osamotniony.

Krok dalej idac-caly swiat sie zmowil przeciw niemu.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2019, o 15:05 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
kanimo

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kanimo »

niepoinformowany pisze:
kanimo pisze:A co do meritum-gdyby jechal Bednorz, to jako czwarty na 100% Sliwka. Kwolek raczej na poprawe przyjecia nie bedzie wchodzil.
A to niby dlaczego?

Bednorz - Kwolek grali już razem, na przeciwko Brazylii, Iranu, Rosji i jakoś dawali radę. To była przyjemność oglądać tamtą ekipę z F6 2019.
Bo to jest turniej o troche innym znaczeniu niz komercyjna LS. I wieksze obciazenie, niz przy locie stracencow, po ktorych nikt nie spodziewa sie medalu.
Bo nie bedzie drugiego libero i jeden wyraznie defensywny przyjmujacy pojedzie na pewno.
Z Rosja wlasnie nie dali rady i akurat glownie przyjecie flota polozylo tamten mecz.

A w szerokiej pewnie beda wszyscy, tak zeby halasu nie robic.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: niepoinformowany »

kanimo pisze:Patrz a ja uwazam, ze swiadczy wyjatkowo zle o samym Bednorzu.
Dlaczego Urnaut mialby kryc takie gowniarstwo i brak lojalnosci?
Mysle, ze Slowency troche zglupieli jak zobaczyli tresc tego smsa. Zreszta to nie Tine go pokazywal, widac poradzil sie kolegow, co z tym zrobic.
Ale jaki brak lojalności? Kręcisz aferę, jakby gość siedział w Ljublajnie w koszulce Słowenii i gwizdał przy naszej zagrywce a oklaskiwał Słoweńców po zdobytych punktach. A gość ma prawo mieć żal, bo sportowo się obronił. Jeszcze Kwolka i Śliwkę bym zrozumiał, ale że Szalpuk jako ofensywny?

Został niesprawiedliwie odrzucony, z powodów pozasportowych (który to już raz w naszej kadrze? Czy nie można wykonywać swojej pracy darząc każdego podstawowym szacunkiem jak robi każdy dorosły człowiek i tyle? Już nie pierwsza afera w naszej kadrze, że ten to z tym nie zagra itp. Dramat.), tyle. Nawet jak miał swoją własną, prywatną satysfakcję z powodu utarcia nosa Heynenowi to ja mu się wcale nie dziwię i go rozumiem. Sam zresztą aż tak nie żałuję tej 1/2 ME (wiadomo, chciałoby się złota) bo niektórzy tutaj na forum już zdążyli zrobić z niego boga trenerki. A jak widać popełnia błędy, jak wszyscy którzy coś robią. Również ciężki początek sezonu w Perugii miejmy nadzieję, że pozwoli Heynenowi wyciągnąć wnioski bo finalnie obchodzi nas przede wszystkim jedna rzecz: wygrać w końcu mecz w 1/4 IO.

Mnie to, czy turniej jest komercyjny nie interesuje, interesuje mnie poziom sportowy zawodników, którzy tam występują. Widziałem, jak grał tam Bednorz i na przeciw komu i mi to w zupełności wystarczy. I nie, z Rosją nie położyło przyjęcie flota. Rosja grała praktycznie swoim najmocniejszym składem (możliwy niewielki upgrade, jak Muserski czy Michajłow (tutaj można się spierać) lub rozgrywający. A my którym składem graliśmy? Więc argumenty dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Przestańmy umniejszać co wywalczone na boisku.

A to, jaka będzie kadra i czy w niej będzie Bednorz to się dopiero okaże. Co innego wywiady, co innego rzeczywistość.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2019, o 15:09 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Patrz a ja uwazam, ze swiadczy wyjatkowo zle o samym Bednorzu.
Dlaczego Urnaut mialby kryc takie gowniarstwo i brak lojalnosci?
Jeżeli nie przemawiają do Ciebie argumenty etyczne, że ujawnianie osobie trzeciej swojej prywatnej korespondencji bez zgody nadawcy jest po prostu wredne i tego się drugim ludziom zwyczajnie nie robi, to może trafi argument, że postępując w ten sposób Urnaut przynajmniej na gruncie polskiego prawa popełnił już przestępstwo (Art. 24 § 1 KC)? ;)
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Jakby siedzial w Liublianie w koszulce Slowenii to byloby w tym choc odrobine odwagi.
On sie cieszyl z porazki reprezentacji, za plecami kolegow. A ze wyplynelo... Widac niewlasciwie ocenil reakcje Slowencow.

Jesli zwykle zyczysz zle swoim kolegom czy wspolpracownikom w przypadku niedocenienia, to nie mam pytan.

@drukjul-to co uprawiasz, to jest posadzenie i owszem, jest karalne.
A sms, ktory ktokolwiek wysle bez Twojej zgody raczej tajemnica korespondencji objety nie jest.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: A sms, ktory ktokolwiek wysle bez Twojej zgody raczej tajemnica korespondencji objety nie jest.
Fajnie, że obok medycznych, zaczęłaś udzielać porad prawnych, ale jeżeli chodzi o obowiązujące na terenie RP prawo, to się po prostu mylisz. Tu masz to bardzo klarownie wyłożone https://www.prawo-cywilne.info/konsekwe ... 603-c.html

Oczywiście w tym wypadku ani Urnaut nie jest Polakiem, ani sytuacja nie miała miejsca na terenie RP, ale zawsze warto wiedzieć, że jeśli chcemy ujawnić komuś swoją prywatną korespondencję bez zgody nadawcy i poprzez ujawnienie tych wrażliwych treści naszej prywatnej korespondencji dobro osobiste nadawcy zostaje zagrożone, to wchodzimy na drogę przestępstwa.

Więc nie da się ukryć, że jeżeli cała opisana sytuacja była prawdziwa, to Tine jako kolega Bednorza okazał się być nie tylko świnią, ale w świetle polskiego prawa moglibyśmy nazywać go złoczyńcą. :D
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

A jak nazwalbys w swietle polskiego prawa Twoja sugestie, ze Urnaut tego smsa sfalszowal?

Nie udzielam porad medycznych przez forum, udzielam ich w szpitalu, wiec ogranicz falszowanie rzeczywistosci albo wyrazaj sie precyzyjniej. Sugestia jakobym udzielala porad lekarskich na forum podlega bowiem pod cytowany paragraf.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: niepoinformowany »

kanimo pisze:
Jesli zwykle zyczysz zle swoim kolegom czy wspolpracownikom w przypadku niedocenienia, to nie mam pytan.
Ja nie życzę, może ty życzysz skoro oceniasz innych?

Jest różnica pomiędzy życzeniem porażki a wysłaniem SMS po meczu z treścią o brawach za skopanie komuś d... Jak jej nie widzisz, to ja tłumaczyć nie będę.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Mozesz tez podac mi wykladnie, wedlug ktorej sms, ktorego wyslania nie zainicjowales, jest korespondencja.
Bo przeczytalam podlinkowany paragraf, oraz pozniej wyslana wykladnie i jakos smsy nie sa tam wspomniane.
Kanimo błagam - przecież w pierwszym akapicie tego artykułu masz wyraźnie opisaną sytuację, co będzie jeżeli "kochanka ujawni zdradzanej żonie treści smsów, które dostawała od jej męża i czy to narusza tajemnicę korespondencji?", a cała dalsza wykładnia do tej konkretnej sytuacji ujawnienia sms-ów przez kochankę zdradzanej żonie od jej męża właśnie się odnosi. Postaraj się czytać odrobinę uważniej. Nawet jeżeli to będzie co drugi, lub co trzeci akapit, to nie warto pomijać pierwszego ;) https://www.prawo-cywilne.info/konsekwe ... 603-c.html
kanimo pisze:A jak nazwalbys w swietle polskiego prawa Twoja sugestie, ze Urnaut tego smsa sfalszowal?
Szóstym zmysłem. Polskie prawo jest na tyle precyzyjne, że rozróżnia sugestię - podejrzenia, czy też wątpliwości od kategorycznych stwierdzeń, argumentowania, lub nakłaniania.

Przypomnę Ci, że to Ty pierwsza wystrzeliłaś z grubej rury pisząc o przestępstwie i najwyraźniej nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, że to co miał zrobić Urnaut - ujawniając treść sms-u od Bednorza - samo w sobie może zostać uznane za przestępstwo w świetle polskiego prawa, a nie tylko jako zachowanie nieetyczne, czy też świństwo wobec kolegi (oczywiście zakładając, że ta cała sytuacja z sms-ami jest w ogóle prawdziwa). Gdybym się bawił się w tym wątku w takie intelektualne szarże i quasi-prawniczo-dowodowe galopady na oślep jak Ty, to też mógłbym napisać, że reklamując i broniąc takie zachowanie Słoweńca - przykro mi - ale pochwalasz publicznie przestępstwo. ;)
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Postprzez drukjul » dzisiaj, o 15:26

kanimo napisał(a):
A sms, ktory ktokolwiek wysle bez Twojej zgody raczej tajemnica korespondencji objety nie jest.


Fajnie, że obok medycznych, zaczęłaś udzielać porad prawnych, ale jeżeli chodzi o obowiązujące na terenie RP prawo, to się po prostu mylisz. Tu masz to bardzo klarownie wyłożone https://www.prawo-cywilne.info/konsekwe ... 603-c.html

Masz racje. Przypadkowo niedlugo mam spotkanie z prawnikiem :D .
Poprosze o wykladnie w sprawie wszystkich Twoich insynuacji, lacznie z sugestia tak nieprofesjonalnego zachowania jak
udzielanie porad medycznych na forum.

A Bednorz oczywiscie moze rowniez zrobic to samo, jesli uwaza, ze bedzie to w jego interesie. ;)
Ostatnio zmieniony 2 gru 2019, o 16:51 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Dodam swoje 3 grosze. Kiedyś już pisałem, że miałem okazję pracować z bardzo bliską osobą jednego z reprezentantów Polski, między innymi skreślonego z selekcji przed MŚ w 2018. Wyraźnie ten zawodnik czuł żal do Heynena, bo twierdził prywatnie, że inni byli bardziej faworyzowani i przede wszystkim nie każdy miał taki sam margines błędu. Wiem też, że kilku, szczególnie młodszych zawodników, miało problemy z dogadaniem się z jednym ze starszych graczy. Ci bardziej pyskaci wdawali się z nim w polemikę inni odpuszczali. Składa się też tak, że w tej materii Belg okazał się bardzo podatny na sugestie, całkiem z resztą słusznie, chcąc uniknąć kwasu w szatni.

Wiadomo, że niektórzy piszą oświadczenia, inni obrażają się na kolegów, ewentualnie trenera, a jeszcze inni mając mocne plecy zwalniają trenerów. Taka już nasza przywara i tyle. Szkoda tylko, że niektórzy marnują się, bo gdyby mieli taki zapał do ciężkiej pracy jak mają wielkie ego, byliby topem na swoich pozycjach.
Mt 7, 3 pisze:Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
Powinien ten cytat dać komuś do myślenia.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: Masz racje. Przypadkowo niedlugo mam spotkanie z prawnikiem :D .
Poprosze o wykladnie w sprawie wszystkich Twoich insynuacji, lacznie z sugestia tak nieprofesjonalnego zachowania jak
udzielanie porad medycznych na forum.
Możesz wskazać gdzie napisałem, że udzielasz porad medycznych konkretnie właśnie na forum, a nie w gabinecie, lub szpitalu? Kiedyś już Ci obiecałem, że jak wskażesz mi coś, co jak utrzymywałaś jakoby napisałem, a ja niczego takiego nie napisałem, to zapiszę się w następnym tygodniu do okulisty, albo Ty mnie przeprosisz. Jakoś wtedy nie wskazałaś (ale też nie przeprosiłaś), więc teraz zaryzykuje inną obietnice - jak mi taką moją "insynuację" o udzielaniu porad medycznych na forum wskażesz, że od razu zapisze się na operację zaćmy.

Mam obawy graniczące z pewnością, że znów nic z tego nie będzie i niczego takiego wskazać nie jesteś w stanie, a trochę żałuje bo kontrolna wizyta u okulisty by mi się pewnie przydała. :(
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Tym razem nie przeczytalam uwaznnie, wiec mocno przepraszam.

Twoja wypowiedz byla pelna wyzszosci, ironiczna w stosunku do wykonywanej przeze mnie pracy (zeby dyskusje na forum porownywac z praktyka lekarska, trzeba miec tupet) ale zachowales ostroznosc w insynuacjach.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Tym razem nie przeczytalam uwaznnie, wiec mocno przepraszam.

Twoja wypowiedz byla pelna wyzszosci, ironiczna w stosunku do wykonywanej przeze mnie pracy (zeby dyskusje na forum porownywac z praktyka lekarska, trzeba miec tupet) ale zachowales ostroznosc w insynuacjach.
Czyli mimo wszystko "w insynuacjach"? :D Ale nawet z tym zastrzeżeniem za przeprosiny bardzo dziękuje

Krzyna ironii owszem była, ale wiedz że do Twojej pracy mam bardzo duży szacunek. Tak się składa że rodzona mama też jest lekarzem i właśnie w poniedziałki pracuje na dwa etaty od 7 rano do 20. Doskonale wiem, że po ponad 12-godzinach przyjmowania pacjentów, lub siedzenia na dyżurze człowiek pada ze zmęczenia i często nie pamięta nawet jak się nazywa. ;)
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Ustalmy moze, ze niezaleznie od dlugosci moich dyzurow Tine moze spac spokojnie.Ale przeciez nie chodzi o nosnik, chodzi o caly kontekst.
Jest kilka problemow o ktorych wspominaja w wykladniach, rozne kancelarie min te przez Ciebie cytowane;
Gdy mówimy o rozpowszechnianiu korespondencji to prawo do tego ma zarówno nadawca, jak i odbiorca. Jeżeli adresat otrzyma wiadomość od drugiej osoby, może ją rozpowszechniać wtedy, gdy nie ma zastrzeżenia od nadawcy na ten temat (SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09).
Bednorz zastrzegl, by nie mowic jego bylym kolegom?

lub jeszcze
Ponadto w doktrynie przyjęło się, że co do zasady odbiorca korespondencji staje się jej właścicielem i do niego należy decyzja dotycząca ewentualnego rozpowszechnienia jej treści. Potwierdzają to poniekąd zapisy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 Nr 24, poz. 83)
Ta odpowiedz kloci sie z wykladnia z cytowanego przez Ciebie przykladu smsow od kochanka a pochodzi z tego samego zrodla. Ach prawnicy :]

Nie mowiac o tym, ze tajemnica przestaje obowiazywac, gdy korespondenja dotyczy osob publicznych. Reprezentacja Polski i jej trener moga byc tak traktowane.

Poza samym sprecyzowaniem slowa korespondencja w sensie prawnym. Nie kazda wiadomosc, ktora ktokolwiek mi przesle, niezaleznie od nosnika, staje sie korespondencja, bowiem ta zaklada rodzaj wymiany lub kontraktu badz jakiejkolwiek innej zgody na przekazywanie/odbior wiadomosci.
Zakladajac, ze Urnaut nie wysylal uprzednio do BB smsow, np w stylu "no i widzisz, bez Ciebie przegrali" to ja nie widze tu problemu nie tylko prawnego ale i moralnego. To Bednorz probuje sie narzucic ze swoim przekazem, nie jest to zadna korespondencja.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Ustalmy moze, ze niezaleznie od dlugosci moich dyzurow Tine moze spac spokojnie.Ale przeciez nie chodzi o nosnik, chodzi o caly kontekst.
Jest kilka problemow o ktorych wspominaja w wykladniach, rozne kancelarie min te przez Ciebie cytowane;
Gdy mówimy o rozpowszechnianiu korespondencji to prawo do tego ma zarówno nadawca, jak i odbiorca. Jeżeli adresat otrzyma wiadomość od drugiej osoby, może ją rozpowszechniać wtedy, gdy nie ma zastrzeżenia od nadawcy na ten temat (SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09).
Bednorz zastrzegl, by nie mowic jego bylym kolegom?

Wystarczy, że Bartek nie wyraził na to zgody, a chyba trudno zakładać że wyraził, jeżeli miało to popsuć jego stosunki z Heynenem i resztą chłopaków. W poprzednich kilku latach było całkiem sporo wyroków polskich sądów w takich sprawach, dotyczących braku zgody nadawcy na ujawnienie prywatnej korespondencji, nawet jeżeli życzył tego sobie adresat i linia orzekania przynajmniej polskich sądów jest dziś już jednak wyraźnie taka, że nie tylko sam adresat, ale też i nadawca prywatnej korespondencji mają prawo decydować o tym, czy ich korespondencja zostanie komuś innemu udostępniona, czy też nie zostanie, więc jest potrzebna tutaj wyrażona zgoda obu stron. W przeciwnym wypadku - posłużę się może drastycznym, ale myślę że wystarczająco obrazowym przykładem - musielibyśmy uznać prawo adresata korespondencji także do publicznego rozpowszechniania przesłanych przez bliską mu osobę, ale wysłanych mu znacznie wcześniej, prywatnych zdjęć erotycznych w ramach osobistej zemsty bezpośrednio po zerwaniu ich znajomości. Jak wiemy jest to jak świat długi i szeroki w dzisiejszych czasach niestety dość nagminnie zdarzające się świństwo w stosunkach międzyludzkich, które zgodzimy się chyba wszyscy prawo nie ma wyjścia, ale musi bardzo surowo piętnować, żebyśmy jako ludzie nie zdziczeli do reszty. :(

W przypadku nadawcy korespondencji, w grę wchodzi zresztą nie tylko samo naruszenie jego dóbr osobistych przez cudze działanie z Art. 24 § 1 KC, ale także - jakkolwiek strasznie głupio, wręcz absurdalnie to brzmi akurat w przypadku sms-u - także prawa autorskie w stosunku do treści korespondencji. Bednorz może twierdzić, że było to jednorazowe dzieło sztuki zatytułowane "Szydercza Aronia Bedniego", a Urnaut nie miał praw od jego szerokiego upublicznienia i najśmieszniejsze, że będzie miał rację. :D

Jak jednak całkiem słusznie zauważyłaś Tine może spać spokojnie, bo przecież cała sprawa wydarzyła się w Słowenii, a może i nawet, jeżeli to miało miejsce akurat w samolocie Ljubljana - Paryż, w przestrzeni powietrznej nad Austrią, lub Szwajcarią. Nie sądzę, żeby Bednorz zdecydował się na wynajęcie słoweńskich, austriackich, a zwłaszcza szwajcarskich prawników. W tym ostatnim wypadku, tak podejrzewam, mógłby się pewnie nie wypłacić do końca życia. :D
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: jaet »

Ejjj, Wy tak na poważnie :] ?
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

jaet pisze:Ejjj, Wy tak na poważnie :] ?
Thumbs up!
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bednorz jest na dobrej drodze do najlepszego sezonu polskiego siatkarza nieurodzonego w Santiago de Cuba w zagranicznej lidze od ... czasów Winiarskiego albo nawet Świderskiego w Perugii, ciekawe czy kogoś takiego można zostawić poza kadrą. Konkurencja, konkurencją, antypatie, antypatiami, na topowy poziom wszedł BB od Chicago, jeden z najlepszych graczy ligi włoskiej.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Masz racje, ale sprawa jest skomplikowana.
Bo jednak Leon jest lepszy. A BB pokazal, ze ma spore ambicje, malo pokory i dystansu do swojej osoby i na lawkowego pasuje srednio. A i koledzy beda miec do niego ograniczone zaufanie.

A gra swietnie.

Moze lepszy taki dylemat, niz brak siatkarzy na dobrym poziomie.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: GolMar »

Czytając post Wysokiego Portorykańczyka cisnęła mi się na usta dokładnie taka odpowiedź, jaką wystosowała Kanimo.

Nikt nie ujmuje Bartoszowi niesamowitej formy - generalnie widać, że chłopak umiejętnie (wbrew wielu głosom) pokierował swoją karierą: Olsztyn (szansa na grę na poziomie Plusligi), potem Bełchatów i zdobycie mistrzostwa Polski, po czym zaryzykował mając propozycję z Modeny i ostatecznie naprawdę świetnie na tym wyszedł.

Jednak - jak Kanimo już napisała - sprawa jest skomplikowana, tak jak skomplikowanym organizmem jest drużyna siatkarska. Wydawać by się mogło, że większą rolę różne niesnaski odgrywają u pań, podczas gdy panowie przysłowiowo dadzą sobie po gębie i wszystko powinno wrócić do normy. Jednak jak widać w przypadku naszych siatkarzy, wcale tak nie jest. Niestety prowadzenie drużyny w rzeczywistym świecie to żadne fantasy volleyball, gdzie liczą się po prostu umiejętności gry w siatkówkę. Tu każdy ma jakąś rolę do odegrania, wykraczającą często znacznie poza samo atakowanie czy przyjmowanie piłki. Kubiak miewa słabsze okresy gry, ale drużyna wykreowała go na lidera i widać, że jego obecność na boisku jest dla kolegów ważna ze względów motywacyjnych. Leon to obok niego lider drużyny, który nie tylko jest w stanie skończyć każdą piłkę, ale także jest dobrym duchem na boisku. Jeśli Kubiak i Leon będą zdrowi i w formie, to nie ma miejsca na boisku dla Bartosza - takie są na tę chwilę fakty. Dlatego BB musiałby pogodzić się z rolą rezerwowego, z czym miewa problemy (to kwestia wysokich ambicji, co samo w sobie złe nie jest, ale czasem trzeba pogodzić się z miejscem zajmowanym w szeregu).

I do tego dochodzi wspomniana kwestia zaufania.

A poza tym uważam, że Bedni pokazał w jakimś sensie swój stosunek do kadry w momencie odmowy wyjazdu na PŚ. Ok, dla Heynena to niby nic nie znaczy (czytaj: nie zamyka drogi do kadry w roku IO), dla Polaków ten turniej też nie był jakiś superważny, ale jednak mimo wszystko w momencie, kiedy nawet Kubiak - mimo wcześniejszych zapowiedzi, że wolałby odpocząć - decyduje się na udział w części PŚ, a i Drzyzga spędza kolejne tygodnie na kadrze, chociaż podczas pierwszego roku życia swojej córki mało co ją widział i miał w bliskiej perspektywie wyjazd do Rosji = kolejne tygodnie/miesiące nieobecności w jej życiu, taka odmowa Bartosza wygląda... słabo. Nie mówiąc już o tym, że nawet Kaczmarek, który przez Heynena jest notorycznie odrzucany na ostatniej prostej przed ważnymi turniejami, a także Kwolo i Kochanowski, którzy nie znaleźli się w kadrze czy to na ME, czy to na kwalifikacje do IO, mimo wszystko zdecydowali się na udział w PŚ.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Jakby sprawa sie skonczyla, trener bedzie krytykowany. Ewentualnie, post factum, krytykantom moze zamknac usta final IO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”