XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Simao »

Trochę słabo, Brazylia jest dzisiaj jak najbardziej do ogrania, tu nasza "podstawowa" 6 daje ciała i chyba trochę odbudować się Brazylijczykom. Po meczu będą mieli kibice i eksperci...
Na pewno będą odwołania i przypominanie meczy z Chicago. Zobaczymy jak ostatecznie skończy się ten mecz. Brazylijczycy sa zmotywowani, aby wygrać ten mecz z nami, na naszym terenie, obyśmy nie dali im tej satysfakcji.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2019, o 18:49 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8556
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: ciorny17 »

Ok, brak gry ma na pewno swój wpływ na jego obecną dyspozycję, co do tego nie mam wątpliwości. Jednak nie możemy zakładać że nagle Michał wejdzie na poziom gry jak w Turynie. Oczywiście tego mu i sobie życzę, ale tak jak przed meczem wczoraj co do wyniku w Gdańsku byłem spokojny, tak teraz zaczynam powątpiewać. Jutro nam nijak nie da odpowiedzi.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: drukjul »

Simao pisze:Trochę słabo, Brazylia jest dzisiaj jak najbardziej do ogrania, tu nasza "podstawowa" 6 daje ciała i chyba trochę odbudować się Brazylijczykom. Po meczu będą mieli kibice i eksperci...
Na pewno będą odwołania i przypominanie meczy z Chicago.
W sumie to sam Vital pierwszy zaczął to przypominanie. Czytałem rano, że dalej bardzo żałuje że nie mógł wrócić z Chicago dwa dni wcześniej i gdyby mógł to cofnął by czas żeby to zmienić. :D
Szary Wilk
Posty: 8004
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Szary Wilk »

Problem jest w tym, że zmiennikiem Kubiaka jest Śliwka, a on też w ataku nie gwarantuje dobrej skuteczności. Wpuścić Szalpuka, to strzelnica przy Leonie. Dlaczego nie gra Kwolek?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: grzegorzg »

A jak było z historia Memoriału? Nie pamietam, ale nie było tak, że jak było gorzej, to potem lepiej, czy odwrotnie? ;)

Moze to zasłona dymna. Kubiak rzeczywiście nie wyglada najlepeij, ale po tak doświadczonym zawodniku mozna sie jednak spodziewac zasadniczej róznicy w docelowym turnieju.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: SerCos »

drukjul pisze:
Simao pisze:Trochę słabo, Brazylia jest dzisiaj jak najbardziej do ogrania, tu nasza "podstawowa" 6 daje ciała i chyba trochę odbudować się Brazylijczykom. Po meczu będą mieli kibice i eksperci...
Na pewno będą odwołania i przypominanie meczy z Chicago.
W sumie to sam Vital pierwszy zaczął to przypominanie. Czytałem rano, że dalej bardzo żałuje że nie mógł wrócić z Chicago dwa dni wcześniej i gdyby mógł to cofnął by czas żeby to zmienić. :D
Mógł w ogóle nie lecieć do Chicago to być może zauważyłby, że jego wybrańcy nie mogą znaleźć formy.
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Radomiak97 »

Szary Wilk pisze:
ciorny17 pisze:
hardy pisze:Kubiak miał zbyt długą przerwę w grze. Duży błąd.
2017 roku też szału nie było. Sezon klubowy ok a reprezentacja słabiutko. Wiadomo, de Giorgi, ale obawy uzasadnione.
Nie mnie oceniać wybory życiowe Michała, ale w okresie primu gra w Japonii?
Kurek poszedł przeszedł operacje, żeby być w pełni zdrowym na igrzyska.
On może być zdrowym, ale jeszcze nie wiadomo, czy na te Igrzyska pojedzie... I sam nie ma na to aktualnie żadnego wpływu.

W ogóle nie dziwi nikogo, że najlepiej prezentują się Muzaj i Kłos, czyli ci, co byli w Chicago?
Coach
Posty: 70
Rejestracja: 26 cze 2011, o 03:16
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Coach »

Czarno widziałem turniej Gdański już dawno z uwagi na system przygotowań (wyłączenie podstawowych zawodników z LN).
Generalnie IO to dla mnie osobiście najmniej istotna impreza, i chętnie bym poświęcił te kwalifikacje Gdańskie, dla powrotu rozumu Vitala i korekt składu do zawodników którzy na to zasługują (bez osobistych sympatii i animozji) na ME. To właśnie Mistrzostwa Europy są imprezą sezonu.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Simao »

Ciekawe czy w sytuacji gdy, "odpukać" przegramy z Francją i nie uzyskamy awansu w naszej 14 zajdą jakieś roszady, zmiany przed ME. Za pewne część kibiców przybyła na halę jest rozczarowana z wyniku, raczej spodziewali się zwycięstwa, skoro drużynę w tym zestawieniu w Chicago pokonały dwa razy nasze "rezerwy". Tak więc, to że u siebie nasza podstawowa 6 na tydzień przed docelowym turniejem sezonu przegrywa mecz, dla niektórych kibiców może być nawet szok. Kadziewicz w studiu coś taki niewyraźny wyraz twarzy ma :]
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Igrzyska to dla Ciebie najmniej istotna impreza?...
No widzisz, a Ci chłopacy chętnie by pewnie oddali złoto MŚ za medal IO...
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: SerCos »

Przecież na 70% mamy złoto na turnieju olimpijskim to po co się skupiać na kwalifikacjach?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Aranger »

No to jedno jest pewne - mnóstwo znaków zapytania zostawia po swoje ten turniej, bo dzisiaj on się dla nas w zasadzie skończył i z dużą dozą niepewności możemy czekać na następną sobotę. Jak po tych długich przygotowaniach i powrocie Heynena specjalnie dzień wcześniej do Zakopanego za tydzień tak jak dzisiaj będą wyglądać filary tej kadry, to będzie to kompromitacja Belga. Ale zobaczymy.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: troche zorientowany »

niestety z taką grą słabo wyglądają kwalifikacje. Na tydzień przed Kubiak i Leona to padaczka . Podobnie do dziewczyn sprzed tygodnia w meczu z Rosją. Tylko że dziewczyny grały LN cały czas a Kubiak odpoczywał 2 miesiące. O Leonie nie wspomnę. Drzyzga w ogóle nie jest zgrany z Leonem. Na razie jest nieciekawie
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: jaet »

No i mamy problem, bo Francuzi też poza 3 nazwiskami byli w LN pod grą, podobnie Słoweńcy. A my się w tydzień raczej nie podniesiemy. Nie wiem co się w Gdańsku wydarzy, ale na ten moment wygląda, że Heynen zwyczajnie przekombinował.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Son »

Jestem skołowany, ten mecz o awans odbył się teraz przed chwilą???
Proponuję poczekać na wynik gdańskiego turnieju i wtedy coś podsumować, bo to impreza docelowa sezonu. Potem się okaże, ze wygramy w cuglach i znowu będzie wszystko w jak najlepszym porządku.
Jak z wyjazdem z Chicago. Najpierw wiadro pomyj. Potem - ach, no spoko, wyjaśnił, w sumie dobrze zrobił, a i medala mamy. Natomiast dziś - i było wyjeżdżać... mamy przegraną z Brazylią i obrażonego Bednorza.
Masakra....
Zaksa na maksa
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Radomiak97 »

grzegorzg pisze:A jak było z historia Memoriału? Nie pamietam, ale nie było tak, że jak było gorzej, to potem lepiej, czy odwrotnie? ;)

Moze to zasłona dymna. Kubiak rzeczywiście nie wyglada najlepeij, ale po tak doświadczonym zawodniku mozna sie jednak spodziewac zasadniczej róznicy w docelowym turnieju.
Było tak:
- 2018: 1. miejsce w memoriale i 1. na MŚ.
- 2017: 1. miejsce w memoriale i 10. na ME (De Giorgi)
- 2016: 3. miejsce w memoriale i 6. na IO
- 2015: 1. miejsce w memoriale i 3. na PŚ
- 2014: 2. miejsce w memoriale i 1. na MŚ
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: figol »

[quote="Radomiak97"
W ogóle nie dziwi nikogo, że najlepiej prezentują się Muzaj i Kłos, czyli ci, co byli w Chicago?[/quote]
A najlepszy mecz tego sezonu został rozegrany gdy belga na ławce trenerskiej wogóle nie było ? Szkoda że nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie Bednorz nie jest bardziej opalony bo pewnie miałby miejsce w pierwszej szóstce :x
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Simao »

Ten Majewski z Leonem przed każdą przerwą reklamowa, robi się irytujące, jak dla mnie żałosne...
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Re_soviaczka »

W zeszłym roku też były te reklamy, dla mnie już wtedy były więcej, niż irytujące.

17% w ataku Kubiaka nie wygląda dobrze...
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: knightrider »

Simao pisze:Ten Majewski z Leonem przed każdą przerwą reklamowa, robi się irytujące, jak dla mnie żałosne...
Nudzi Ci się gościu naprawdę ? Jechanie po drużynie bo przegrali z Mistrzami Olimpijskimi od najgorszych taśmowo post za postem i tak w kółko. Brąz i Złoto to dalej mało ? Mieszanie z błotem kadry za mecz towarzyski to hipokryzja max.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7933
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie dramatyzowałbym, wczoraj Polacy zagrali dobry mecz z Serbami, którzy mają ten sam terminarz jak i my. Watpliwości są jasne - forma Kubiaka, zgranie Drzyzgi z Leonem i forma kubańskiego Polaka, ale wiadomo było, że ten Gdańsk będzie mocno improwizowany. Ocenimy za tydzień. Jak coś mnie niepokoi, to fakt, że Brazylia zawsze na docelowej imprezie jest w formie - a tutaj fizycznie wyglądali lepiej. Zobaczymy.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: repres1 »

Leon bez zagrywki to nieczęste zjawisko. Mam nadzieję, że przemijające. Tylko kiedy przeminie...?
Jeśli pomysłem na naszą grę jest 5 flotów i jedna mocna, to ciekawy mamy pomysł. Zwłaszcza na Francuzów.
Dopóki nie stracimy szans na medal olimpijski trzeba zachować spokój, ale nie zauważam pożytku z długich przygotowań. A powinno być to już widoczne w przygotowaniu fizycznym, czyli np. w zagrywce.
Mam trochę złe przeczucia, bo pamiętam Memoriał Wagnera z 2012 roku, gdy świetnie grającą w LŚ reprezentację Polski przestały "słuchać nogi". Trwało to przez całe IO.
Z drugiej strony, Kurek w czasie MŚ'18 nie błyszczał aż do meczu z Serbią i nagle, z dnia na dzień... Taka magia.
Ja nie mam wątpliwości, że medal LN wygrał nam głównie Marcin Komenda. Piszę to z całym szacunkiem i podziwem dla gry Bartka Bednorza, bo z Leonem Marcin też pewnie dałby radę. I niech to będzie moje podsumowanie naszych dwudniowych dokonań.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2019, o 19:24 przez repres1, łącznie zmieniany 1 raz.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: troche zorientowany »

i tylko taka jedna uwaga do wszystkich. Jak to jest, że Brazylijczycy najsilniejszym składem mogą grać na okrągło i ciągle są w topie . Ciekawe co?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Aranger »

Bernardo Rezende ich trenował, z Dal Zotto póki co krótki czas weryfikacji, chociaż rok temu świetnie trafił z formą.
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: kibic_siatki »

Zaryzykuję śmiałą tezę: i my i Brazylijczycy mamy ten sam problem: bez naturalizowanych Kubańczyków jesteśmy silniejsi. Obydwu tych zawodników można dość łatwo przytrzymać zagrywką. Heynen traktuje Leona jak świętą krowę: nie jest ważne czy jego obecność przynosi drużynie korzyść: ma grać i się ogrywać. To może przynieść korzyść na ME, czy PŚ, ale na kwalifikacje jest raczej za późno. Na ten moment nasza drużyna lepiej wygląda, gdy na przyjęciu są Kubiak i Śliwka, bo wtedy przy dobrym przyjęciu można grać wszystko, a Konarski jest bardzo efektywny.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Simao »

knightrider pisze:
Simao pisze:Ten Majewski z Leonem przed każdą przerwą reklamowa, robi się irytujące, jak dla mnie żałosne...
Nudzi Ci się gościu naprawdę ? Jechanie po drużynie bo przegrali z Mistrzami Olimpijskimi od najgorszych taśmowo post za postem i tak w kółko. Brąz i Złoto to dalej mało ? Mieszanie z błotem kadry za mecz towarzyski to hipokryzja max.
Naprawdę, tak to odbierasz, masz prawo do tego. Mam świadomość, że to był mecz towarzyski, również z jakim przeciwnikiem graliśmy. Tu nie chodzi o wynik, tylko o nasz styl, nie jeżdżę po drużynie, tylko wyrażam swoją subiektywną opinię na temat niektórych decyzji Heynena i dyspozycji kilku zawodników.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: jaet »

Tak jak pisałem wcześniej, Gdańsk będzie osobną historią, natomiast bardzo ryzykowny jest pomysł trzymania zawodnika tak długo poza grą i liczenie, że nagle trafi z formą w 3 dniowy turniej. O ile Leon musiał, to z Kubiakiem, Drzyzgą czy Nowakowskim Heynen przeszarżował. Czym innym są przygotowania do tak długiej imprezy jak MŚ, a czym innym do takiego turnieju kwalifikacyjnego. Nie ma przypadku w tym, że Brazylijczycy wyglądali od nas lepiej fizycznie i nie ma przypadku w tym, że po naszej stronie równie dobrze fizycznie wygląda tylko Kłos i Muzaj.
Oczywiście przy tym trenerze nic nie wiadomo i może po raz kolejny okazać się, że jest geniuszem, ale to co zobaczyłem zasiało spory niepokój.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Marcy$ »

Ziarno (nie ziarenko) niepewność po meczu. Cóż, na kilka dni wprawili mnie w niepokój jednak ciągle mam pozytywne przeczucia na następny tydzień.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Aranger »

Jak nam się (odpukać!) noga powinie za tydzień, to argument o trzymaniu pod kloszem Kubiaka i w mniejszym stopniu Drzyzgi będzie chyba faktycznie sensowny.

Ciekawe jak to z tą formą Francji na dzień dzisiejszy wygląda, orientuje się ktoś ?
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

Post autor: Krystian2973 »

Mi się wydaje że brak Bednorza wyjdzie Heynenowi czkawką. Leon z Kubiakiem albo są zajechani siłownią albo bez formy. I o ile za Kubiaka ma kto wejść to za Leona już nie. Szalpuk nie zagra już poważnego meczu i Heynen go nie wpuści bo będzie się bał. A granie na dwóch niskich nie ma sensu przy braku Kurka. Większość z was się czepia Drzyzgi ale Leon gra naprawdę słabo w ataku, czasem niepotrzebnie kiwa lub bije przed siebie. Ale zobaczymy może się mylę i jeszcze on i Kubiak jeszcze złapią formę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”