Kadra mężczyzn 2020

Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Wątek przeniesiony

Mi po prostu nie podoba się naturalizowanie sportowców i robienie z człowieka na siłę kogoś, kim nie jest. "Transfery reprezentacyjne" to coś, z czym należy w siatkówce walczyć. Jeśli grałeś (zwłaszcza przez kilka lat) dla jednej reprezentacji, to nie powinieneś grać dla innej. W tym przypadku bardzo podobają mi się przepisy z piłki nożnej, gdzie po prostu dla innej kadry już nie zagrasz. Mam prawo mieć swoje zdanie.

Co innego byłoby powołanie kiedyś dla takiego Jurija Głądyra (kilkanaście lat w Polsce i w PlusLidze, można rzec swojak, związany z naszym krajem), a co innego dla kogoś, kto poprawnie zdania po polsku nie sklei, nie mieszka tu, nie czuje się z nami związany kulturowo (ma tylko żonę Polkę, tak jak miał Grozer) i dostaje szansy gry ot tak. Nam się to podoba, bo to najlepszy siatkarz na świecie, ale co jeśli byłby na poziomie takiego Fornala,Kwolka i grał zamiast nich? Wtedy byłaby ostra krytyka, a ja nie lubię hipokryzji
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

22-23 lipca nasi zagrają w Zielonej Górze sparingi z Niemcami.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Vital Heynen pisze:Nie jestem pewien czy granie meczów teraz to dobry pomysł, to dla mnie dyskusyjne.
Czegoś nie rozumiem. Zanim wydam osąd, ktoś mądrzejszy może powiedzieć, czy sam PZPS podjął taką decyzję o tych sparingach i nie było to konsultowane z trenerem?

Bo takie stwierdzenie jak wyżej lekko mnie mrozi, że każdy sobie. A jak teraz Heynen niczym Boniek mówi coś zupełnie przeciwnego jak do tego co miało miejsce wcześniej, to kolejny raz dla mnie rysuje jakieś dziwne konfabulacyjne historie.
Kłamca.
Camillo Marcotti

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Camillo Marcotti »

ciorny17 pisze:
Vital Heynen pisze:Nie jestem pewien czy granie meczów teraz to dobry pomysł, to dla mnie dyskusyjne.
Czegoś nie rozumiem. Zanim wydam osąd, ktoś mądrzejszy może powiedzieć, czy sam PZPS podjął taką decyzję o tych sparingach i nie było to konsultowane z trenerem?

Bo takie stwierdzenie jak wyżej lekko mnie mrozi, że każdy sobie. A jak teraz Heynen niczym Boniek mówi coś zupełnie przeciwnego jak do tego co miało miejsce wcześniej, to kolejny raz dla mnie rysuje jakieś dziwne konfabulacyjne historie.
Też mnie to zastanowiło. Kluczowe w tym temacie jest to, kto zaplanował te mecze. Chociaż w sumie kto by ich nie zaplanował, to coś jest ewidentnie nie tak - jeżeli Heynen - dlaczego zmienił zdanie, jeżeli nie Heynen - dlaczego nie Heynen.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Lynn »

pewnie dla sponsorów grają

bo tak na zdrowy rozum te mecze ze sportowego punktu widzenia są mało potrzebne

a kiedy były już zaklepane to nawet bez publiki więc kasa za bilety by nie była.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aranger »

Jak sezon kadrowy jest dla mnie osobiście najciekawszym okresem w siatkarskim kalendarzu, tak mnie zero ekscytacji tymi sparingami, trochę smutno się to będzie oglądało z wiedzą, że te mecze nie prowadzą do żadnych poważniejszych wydarzeń związanych z kadrą w tym roku. :(
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Też jakoś specjalnie nie przeżywam tego tygodnia grania naszych, ale jedno mogę przewidzieć: Drzyzga do lewego będzie kaleczył :D
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Diomedea »

Moze i nie przezywam. Ale bym obejrzala. Oplacona ipla nie dogaduje sie z moja aktualna lokalizacja.
Jak by ktos mial streama to chetnie. Moze byc na PW.
Z gory dziekuje.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

W P1 gramy jak Perugia. Szykowanie Leona do grania na dwójce w pełni. Drzyzga jak przewidywałem.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

Diomedea pisze:Moze i nie przezywam. Ale bym obejrzala. Oplacona ipla nie dogaduje sie z moja aktualna lokalizacja.
Jak by ktos mial streama to chetnie. Moze byc na PW.
Z gory dziekuje.
https://24stream.ru/live_stream/1386226/

18:25 wyraźnie przegrywamy pierwszego seta.

Niemcy nas biją :D
kinagyo
Posty: 750
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: kinagyo »

słabo zaczął Muzaj
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

kinagyo pisze:słabo zaczął Muzaj
Spięty Maciek jakiś taki. Ale często bije po autach więc chyba on.

Dziwnie środkowi wyglądają. Nowakowski młodszy podszywa się pod Kochanowskiego, a Norbert Huber wygląda jak swój klubowy kolega Karol Kłos :]

23:25 i Niemcy biją Polskę A 2:0. Jeden mini-mecz już wygrali

Po przerwie w III secie Niemcy będą grać zupełnie inną szóstką - Polską B
Ostatnio zmieniony 22 lip 2020, o 20:31 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aranger »

Jednego Fornala można pochwalić z tego składu co te 2 sety zagrał, może jeszcze Kwolek w miarę, reszta w formie iście wakacyjnej. A Niemcy naprawdę fajnie grają.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: johnnyrotten »

Czy to Niemcy dziś tak kosmicznie bronią, czy te nowe piłki po prostu nie latają?
Przecież momentami nasi posyłali takie strzały, że niemożliwością byłoby to obronić, a jednak się udało.
Do tego brak floata i praktycznie wszyscy grają z wyskoku, nawet Muzaj, którego przecież Heynen leczył z takiego sposobu :D
Słabo nasi młodzi w bloku i obronie.

Ciekaw jestem, jak Leon z Bednorzem będą grać obok siebie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Jednego Fornala można pochwalić z tego składu co te 2 sety zagrał, może jeszcze Kwolek w miarę, reszta w formie iście wakacyjnej. A Niemcy naprawdę fajnie grają.
Do Muzaja to w końcówce II partii Drzyzga nawet nie próbował już nic wystawiać. Widać, że Maciek popracował ostatnio nad masą mięśniową, ale sztywny jest strasznie.
johnnyrotten pisze: Ciekaw jestem, jak Leon z Bednorzem będą grać obok siebie.
Leon, Bednorz + Kurek, Kłos, Huber, Łomacz, Zator = Polska B :]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aranger »

Kurek, Bednorz, Leon, ale ogień. :D
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: knightrider »

Aranger pisze:Kurek, Bednorz, Leon, ale ogień. :D
Widzę Ruscy Muzajowi floty wybili z głowy :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aranger »

Niby tak, ale on zaserwował całe 12 asów przez cały sezon w tej Rosji, więc jeszcze daleka droga, żeby ta zagrywka oprócz tego, że jest z wyskoku, zaczęła być dobra.

Muzaj z wyskoku, Huber z wyskoku, Kłos z jakąś hybrydą, Szalpuk w lidze też z wyskoku, te nowe piłki chyba wymuszają zmiany w tym zakresie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

knightrider pisze:
Aranger pisze:Kurek, Bednorz, Leon, ale ogień. :D
Widzę Ruscy Muzajowi floty wybili z głowy :D
Na razie to w grze Maćka nie widać w ogóle głowy do siatkówki. Może się tylko spiął, może też za dużo przypakował na siłowni - trudno powiedzieć, ale na razie widać u niego zero timingu w grze i zdecydowanie najgorzej wypadł ze składu, który grał w I i II secie.

Wbrew temu co mówił podczas transmisji Drzyzga senior, to Rosjanie-sborna przygotowują się do turnieju w Kazaniu na początku sierpnia, w którym oprócz reprezentacji Rosji zagrają Zenit Kazań, Lokomotiw Nowosybirsk i jeszcze jakaś trzecia rosyjska drużyna, ale już nie pamiętam czy Petersburg, czy Kuzbass.

Bardzo chcieli zagrać z nami sparringi - np. proponowali, że moglibyśmy zagrać Królewcu, ale zdaje się byłyby problemy z wjazdem naszej drużyny na terytorium Rosji, a i sborna z przyjazdem do Polski mogłaby mieć problemy i ostatecznie nic tego nie wyszło.

Jakie typy przed tie-breakiem? ;)
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: knightrider »

Aranger pisze:Niby tak, ale on zaserwował całe 12 asów przez cały sezon w tej Rosji, więc jeszcze daleka droga, żeby ta zagrywka oprócz tego, że jest z wyskoku, zaczęła być dobra.

Muzaj z wyskoku, Huber z wyskoku, Kłos z jakąś hybrydą, Szalpuk w lidze też z wyskoku, te nowe piłki chyba wymuszają zmiany w tym zakresie.
No Huber i Szalpuk już w Skrze serwowali z wyskoku. Bednorz swoje w ataku/zagrywce robi i statystyki z Serie A na ten moment są widoczne w przyjęciu. U Alekny jeszcze poprawi przyjęcie i można grać Bednorzem i Leonem w przyjęciu :D
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Murilo0 »

Myślę, że na IO najważniejsze mecze zagramy parą Bednorz/ Leon. Bednorz po roku w Kazaniu będzie miał dużo więcej do zaoferowania niż 33- letni Kubiak z 191 cm wzrostu i po sezonie w Japonii.
All work and no play makes Jack a dull boy...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: johnnyrotten »

Jeżeli o Bednorza chodzi, to dużo lepsze zrobił dziś wrażenie niż Leon w elemencie przyjęcia.

U przeciwników z dwóch Moritzów dużo lepiej zaprezentował się Karlitzek, bo pozyskany przez Gdańsk Reichert nie przekonał. Zobaczymy, jak będzie wyglądać jego rywalizacja z Miką i Lipińskim.

Muzaj zagrał tak jak zazwyczaj. Szczerze mówiąc, to ja bym wolał, żeby zamiast grać w średniaku rosyjskim poszedł był do Skry jako następca Wlazłego (co mu wieszczono lata temu). To by mogło pokazać, jakie są jego walory, gdy gra o coś, pod presją, o wysokie cele. A według mnie wiele nam nie powie jego kolejny sezon w Rosji. Już przestaję się dziwić, że Konar jest brany jako zmiennik na ważne imprezy, gdy widzę strzelającego po autach Maćka.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Heimlock »

Murilo0 pisze:Myślę, że na IO najważniejsze mecze zagramy parą Bednorz/ Leon. Bednorz po roku w Kazaniu będzie miał dużo więcej do zaoferowania niż 33- letni Kubiak z 191 cm wzrostu i po sezonie w Japonii.
Ja byłbym ostrożny z tym sezonem w Japonii. Tak twierdziłem ostatnio i Kubiak zrobił mi psikusa zdobywając Mistrzostwo Świata i będąc praktycznie MVP na równi z Kurkiem :)

A wiek 33 lata to wszystko zależne od zdrowia. Tak wspominając Tetyukhina.

Ale co do Bednorza to nie wykluczone, że będzie w lepszej formie od Kubiaka na IO.
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: kamil1999 »

Murilo0 pisze:Myślę, że na IO najważniejsze mecze zagramy parą Bednorz/ Leon. Bednorz po roku w Kazaniu będzie miał dużo więcej do zaoferowania niż 33- letni Kubiak z 191 cm wzrostu i po sezonie w Japonii.
Wolę się nie zastanawiać co wtedy będzie gdy na zagrywkę wejdzie Leal czy Juantorena. Mam nadzieję, że nie. W najlepszym wypadku Polska reprezentacja będzie grała tak uproszczoną siatkówkę jak Zenit Kazań a w gorszym będzie po prostu sporo asów serwisowych. Jeśli Kubiak nie będzie w formie to zagrają zapewne koło Leona: Kwolek, Fornal lub Śliwka, którzy z każdym sezonem są coraz lepsi. Ale jestem praktycznie pewny, że akurat na IO, Kubiak będzie w topowej formie. A Bednorz to zobaczymy w ogóle czy pojedzie. Na razie pewniakami się wydają: Leon, Kubiak i Śliwka.
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ostry99 »

Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aquino »

Bednorz jest topowym siatkarzem świata co pokazuje w uprawie każdym meczu reprezentacji. On i Leon to będzie petarda nie do zatrzymania na IO. Nawet mi tu nie wspominajcie o Kubiaku, tym bardziej Śliwce.
To co się rzucało w oczy to bardzo słaba gra naszych rozgrywających i świetna gra Kłosa w bloku.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: dyletant »

Bednorz po Modenie to bestia, ale jak chce pojechać do Tokio to musi dalej się rozwijać, przede wszystkim w kierunku bardziej ekspresyjnych cieszynek i zagrań z pogranicza piłki ręcznej, a obawiam się, że w Kazaniu może być o to ciężko. Tam tylko twarda siatkówka na wysokim poziomie. W każdym razie to może być jeden z mvp nieobecnych zawodników, zobaczymy jaka będzie forma u Serbów.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Adriano
Posty: 580
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Adriano »

Jak dla mnie para Leon Bednorz jest z kosmosu. Mając takich kotów na przyjęciu nie można jednego posadzić na ławce. Postępy które zrobił Bednorz są nieprawdopodobne. Naprawdę nie ma w tym przypadku że ten chłopak idzie do Kazania i będzie jednym z najlepiej zarabiających siatkarzy globu. Z całym szacunkiem dla Kubiaka, ale poziomu Bednorza już nie przeskoczy. Nie mniej jednak może być świetnym rezerwowym. Aha i jak dla mnie na 4 przyjmującego na IO mocny sygnał wysyła Fornal.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Bartek O »

Adriano pisze:Jak dla mnie para Leon Bednorz jest z kosmosu. Mając takich kotów na przyjęciu nie można jednego posadzić na ławce. Postępy które zrobił Bednorz są nieprawdopodobne. Naprawdę nie ma w tym przypadku że ten chłopak idzie do Kazania i będzie jednym z najlepiej zarabiających siatkarzy globu. Z całym szacunkiem dla Kubiaka, ale poziomu Bednorza już nie przeskoczy. Nie mniej jednak może być świetnym rezerwowym. Aha i jak dla mnie na 4 przyjmującego na IO mocny sygnał wysyła Fornal.
Para Leon - Kubiak też jest z kosmosu. Kubiak w formie z MŚ 2018 nawet Bartka Bednorza bać się nie musi. W "pierwszej dziesiątce" najlepszych przyjmujących świata jest trzech Polaków. Siłą rzeczy jeden z nich na Igrzyskach Olimpijskich będzie "tylko" rezerwowym. Szczerze współczuję Vitalovi decyzji, którą będzie musiał podjąć. Zwłaszcza jeśli Bartosz, w co głęboko wierzę, w Kazaniu zrobi kolejny krok do przodu.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aquino »

Cieszę się, że ,,forumowo” zrobiliśmy kolejny krok do przodu. Już nie rozmawiamy czy Bednorz pojedzie, ale czy zagra w pierwszej szóstce.
Kubiak niewątpliwie będzie ważnym elementem tego zespołu, ale niekoniecznie na boisku. Musi zrozumieć, że młodsi koledzy przegonili go w umiejętnościach siatkarskich ale potrzebują mentalnego wzorca- właśnie Kubiaka.
Fornal na IO? Jestem za, pod warunkiem, że się jeszcze trochę rozwinie do swojej roli. Kwolek i Śliwka są w tym momencie lepszymi zadaniowcami ale Fornala nie skreślam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”