Kadra mężczyzn 2020

Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Witam. Weszliśmy w drugi miesiąc 2020 roku. Niedługo koniec rundy zasadniczej, oczywiście bardzo istotna jest też faza play off, zwłaszcza przy wyrównanej rywalizacji, ale można powoli zaczynać dyskusje i spekulacje.

Moje pierwsze pytanie - Jak widzicie przyjęcie na sezon 2020? Dla mnie to duża rywalizacja i ciężki wybór trenera. Przyjęcie - O ile Kubiak i Leon są pewni, tak rywalizacja o kolejne dwa miejsca obejmuje bardzo dużą liczbę siatkarzy (Bednorz,Szalpuk,Śliwka,Kwolek,Fornal). Według mnie, pewniakiem z taką grą powinien być też Bednorz. Jeśli dogada się z Vitalem i resztą drużyny, to według mnie nie ma opcji, żeby to sportowo przegrał. Jako czwarty - wielka niewiadoma, bo zarówno Kwolek,Śliwka,Szalpuk jak i Fornal są w dobrej formie. Według mnie z tej czwórki wypaść powinien Szalpuk, którego przegonił Bednorz, a Artur jednak ustępuje znacząco w przyjęciu wyżej wymienionej trójce.


Ciekawie jest też na środku - Nowakowski,Bieniek,Huber,Kłos, a miejsca prawdopodobnie będą trzy ;)

Rywalizację mamy też na pozycji atakującego - Poza Kurkiem, który jest pewniakiem (o ile nie przydarzy mu się poważny uraz), mamy Konarskiego i Muzaja. Według mnie z tego grona raczej odpadł Kaczmarek, który po pierwsze dużo stracił w oczach Vitala w zeszłym sezonie reprezentacyjnym, a po drugie w tym sezonie zmagał się z chorobą i rozegrał mało meczów, sporo czasu zajmie mu także dojście do formy, a Muzaj w Rosji sporo punktuje, Konarski w miarę stabilnie.

Kadrę mamy zdecydowanie najsilniejszą w historii, oczywiście biorąc pod uwagę całokształt siły, a nie poszczególne pozycje ,bo rozegranie na pewno mieliśmy lepsze za czasów Zagumnego. Jeśli nie zdobędziemy na igrzyskach medalu, to będzie dla nas katastrofa. Presja bardzo duża, oczekiwania ogromne, forma zawodników bardzo wysoka. Jak wyjdzie w praniu? Przekonamy się w tym roku.
ciorny17
Posty: 8529
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Cały sezon będzie podporządkowany IO. Niezależnie co się wydarzy w okresie grania LN czy jeszcze na poletku klubowym Heynen ma z pewnością największy ból głowy o to jak zarządzać przygotowaniami - czy odseparować znacząco grupę docelową na IO, czy mocno rotować. Mamy 2 turnieje LN u siebie więc pewnie czy to w Krakowie czy Łodzi zobaczymy tuzy naszej kadry.

Co do samych Igrzysk. Największy ból głowy to będzie o dobór mimo wszystko środkowych. Nowakowski, Bieniek, Kłos i Kochanowski. Jednego trzeba skreślić. Coś czuję, że zostanie w domu Kuba. O zgrozo też ból głowy może być na libero. Po latach dominacji Zatora, Wojtaszek wszedł na równie wysoki poziom i coby nie mówić, zeszły sezon reprezentacyjny i to co teraz gra Damian, w mojej ocenie stawia go w roli faworyta.

Rozegranie, to pewniak Fabian i Grzesiek.
Atak podobnie, bo nie wierzę, że wypadnie Konarski. Zdrowy Kurek to jako zmiennik Konarski.
Przyjęcie. Też specjalnie zmian nie będzie. Leon, Kubiak, Śliwka, Szalpuk. Niezależnie od tego co gra Bednorz, jak sam Heynen na kwalifikacje wybrał Artura bo jest dla niego sprawdzonym graczem i jego "żołnierzem" to tym bardziej na Tokio zmian robił nie będzie.

Żeby nie było, to nie jest jak ja bym to widział, ale jak to Heynen widzi. Zdziwiony będę jeśli będzie inaczej.
Kłamca.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Marcy$ »

Rozegranie: Drzyzga, Łomacz - proste dla mnie.
Libero: Zatorski - bardziej jestem pewny, że pojedzie Zator niż Szalpuk za Bednorza
Atak: Kurek + Konarski. Jakoś nie widzę Muzaja na rezerwie za Kurka gdy trzeba wejść i zadaniowo zagrać. Stąd Konarski
Przyjęcie: Leon, Kubiak, Śliwka (musi być rezerwa pod libero) +... jeśli Szalpuk się nie ogarnie bardziej to widzę Bednorza i to bardzo (mimo ewentualnych problemów z aklimatyzacją w grupie). Kwolka i Fornala w tej chwili nie widzę w reprezentacji.
Środek - chyba najczystsza rywalizacja (i raczej tylko sportowa). Kłos, Nowakowski, Bieniek, Kochanowski - chyba 4 mega równych. Nie mam pojęcia z którego bym zrezygnował. Każdego jednego będzie mi szkoda. Jeśli będą w dobrej formie równej to chyba Kłos zostanie (zaufanie do tria z MŚ zrobi swoje).

Bardzo będzie mi żal Wojtaszka i któregoś środkowego. Niestety taki regulamin.

Potężna drużyna. Nawet Łomacz pokazuje, że grać potrafi. Drzyzga też potrafi być w formie.

Brak medalu to będzie porażka jak nigdy.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Nie widzę Szalpuka za Bednorza, taki wybór to byłby kryminał i wybór ze względu na sympatię. Szalpuk gra w Skrze chyba swój pierwszy, równy sezon i raczej w ofertach z takich klubów jak Modena,Lube,Zenit nie przebiera, a Bednorz wręcz przeciwnie. Jest spora różnica między nimi, choć Szalpuk to też dobry grajek.

Mam nadzieję, że w LN pogra Jan Firlej
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aquino »

Rozgrywający: Drzyzga, Łomacz- Tu nikt chyba nie ma wątpliwości.
Atakujący: Kurek, Konarski - Wybieram Komara ze względu na doświadczenie i większą pewność w stykowych sytuacjach. Lepsza zagrywka i blok niż Muzaj też działają na plus Dawida.
Przyjmujący: Leon, Kubiak, Bednorz, Kwolek - Pozycja na której jest najwięcej niewiadomych jeśli chodzi o 4 przyjmującego. Wybieram Kwolka ze względu na jego wszechstronność. Dobre przyjęcie, zagrywka i w ataku też dziurą nie jest. W statystykach miażdży Śliwkę i Szalpuka w każdym aspekcie.
Środkowi: Tu mam największą zagwozdkę bo poziom wszystkich zawodników jest kapitalny. Odrzucam jednak Kłosa ale sam nie wiem dlaczego. Jest chyba najmniej ofensywny i to go stawia w minimalnie gorszej pozycji.
Libero: Tu stawiam na Zatora który w swojej maksymalnej formie jest lepszym zawodnikiem od Wojtaszka.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Mój skład:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Środkowi: Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek
Atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj
Libero: Paweł Zatorski


I uważam, że za 2 lata przy takim rozwoju, to Tomasz Fornal będzie grał pierwsze skrzypce w reprezentacji.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aquino »

Fornalowi naprawdę wiele brakuje aby grać taką rolę. Jest przynajmniej 5 dużo lepszych od niego zawodników.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: GolMar »

To i ja wytypuję swój skład:

Rozegranie: Drzyzga, Łomacz
Atakujący: Kurek, Muzaj
Środkowi: Nowakowski, Bieniek, Kłos
Przyjmujący: Leon, Kubiak, Bednorz (mimo wszystko ;)), Śliwka (na pewno pojedzie)
Libero: Zatorski (chociaż tu mam wbrew pozorom największy dylemat, bo Wojtaszek gra bardzo dobry sezon)
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Marcy$ »

W sumie tak teraz pomyślałem o pozycji libero.

Biorąc pod uwagę jak atmosferę potrafi utrzymać Wojtaszek to kto wie czy nie wygryzie Zatora... Zator świetny jest ale charakteru takiego nie ma.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Zatorski to pewniak, taki sam jak Drzyzga,Kurek,Leon,Kubiak,Nowakowski,Bieniek.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Artek1967 »

Świetnie się czyta Wasze zestawienia i argumenty :)

To moze i ja:

Rozegranie- Fabio i Łomacz, (i dalej chwilowo pustka ..)
Atak- Kuraś i Muzaj. Konarski nigdy nie był grajkiem klasy Wlazłego czy Kurka, a uważam, że obecny sezon Muzaja dał mu bardzo dużo, i granie w takiej lidze musi zaprocentowac
Przyjecie- Leon, Kubiak, Bednorz (jesli go Vital nie weźmie to kompletnie tego nie zrozumiem) i czwarty chyba jednak Śliwka, który ostatecznie może zagrać na libero (tfu tfu)
Środek: Nowakowski, Bieniek i jednak obstawiam Kłosa i jego doświadczenie, Kochanowski chyba musi jeszcze chwile poczekać.
Libero- tu mam największą zagwozdkę ale... chyba przychodzi czas Wojtaszka :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: jaet »

GolMar pisze:To i ja wytypuję swój skład:

Rozegranie: Drzyzga, Łomacz
Atakujący: Kurek, Muzaj
Środkowi: Nowakowski, Bieniek, Kłos
Przyjmujący: Leon, Kubiak, Bednorz (mimo wszystko ;)), Śliwka (na pewno pojedzie)
Libero: Zatorski (chociaż tu mam wbrew pozorom największy dylemat, bo Wojtaszek gra bardzo dobry sezon)
Podpisuję się wszystkimi kończynami i też wbrew pozorom największy problem mam na libero, gdzie Damian gra genialny sezon, a już w poprzednim nie był gorszym libero od Zatora. W przypadku przyjmujących Heynenowi będzie trudno po takim sezonie odstawić Bednorza, a dodatkowo Szalpukowi nie pomagają ciągłe (mniejsze lub większe) problemy zdrowotne.
Maciek Muzaj raczej wygra rywalizację z Dawidem, bo na to wskazywałaby już hierarchia podczas całego zeszłego sezonu reprezentacyjnego, a Marcin Komenda sam wykluczył się kupą, w którą wdepnął (przepraszam Resovio ;) )
Kuba Kochanowski pada ofiarą kretyńskich przepisów, podobnie zresztą jak drugi libero.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aquino »

Czytałem kiedyś wywiad z Heynenem, gdzie dziennikarz zapytał go o najważniejszego zawodnika MŚ2018. Heynen bez wahania wskazał dwóch: Kubiak i Wojtaszek. Widać jak dla Vitala Damian jest istotny, szczególnie ze względu na aspekt mentalny, który dla Belga jest bardzo ważny.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Son »

Pojadą (jeśli będą zdrowi - jestem przekonany)
Drzyzga i Łomacz – debiutantów na tej pozycji się na IO nie zabiera.
Kurek i Konarski (bo Konarski może wchodzić zadaniowo na blok a ten ma genialny).
Bieniek, Nowakowski i Kochanowski (Kłos nie wychodzi w składzie Skry – jak będzie grał w drugiej połowie sezonu, to on pojedzie, jako starszy).
Leon, Kubiak, Śliwka, Szalpuk – pierwszych dwóch wiadomo. Śliwka musi być. Powody są dwa. Pierwszy jest tak oczywisty, że nie będę nawet wymieniał. Drugi zresztą też. Szalpuk, bo musi być jakiś ofensywny na zmiany w drużynie. Ew. może jechać Kwolek zamiast Szalpuka – to jedyna niewiadoma.
Zatorski – pierwszy libero od nie pamiętam kiedy i w związku z tym będzie grał.
Zaksa na maksa
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aquino »

Aquino pisze:Rozgrywający: Drzyzga, Łomacz- Tu nikt chyba nie ma wątpliwości.
Atakujący: Kurek, Konarski - Wybieram Komara ze względu na doświadczenie i większą pewność w stykowych sytuacjach. Lepsza zagrywka i blok niż Muzaj też działają na plus Dawida.
Przyjmujący: Leon, Kubiak, Bednorz, Kwolek - Pozycja na której jest najwięcej niewiadomych jeśli chodzi o 4 przyjmującego. Wybieram Kwolka ze względu na jego wszechstronność. Dobre przyjęcie, zagrywka i w ataku też dziurą nie jest. W statystykach miażdży Śliwkę i Szalpuka w każdym aspekcie.
Środkowi: Tu mam największą zagwozdkę bo poziom wszystkich zawodników jest kapitalny. Odrzucam jednak Kłosa ale sam nie wiem dlaczego. Jest chyba najmniej ofensywny i to go stawia w minimalnie gorszej pozycji.
Libero: Tu stawiam na Zatora który w swojej maksymalnej formie jest lepszym zawodnikiem od Wojtaszka.
Teraz dla odmiany wytypuję skład jaki weźmie Vital.
Rozgrywający:Drzyzga, Łomacz
Atakujący: Kurek,Konarski
Przyjmujący: Leon, Kubiak, Śliwka,Szalpuk
Środkowi: Nowakowski, Bieniek, Kłos
Libero: Wojtaszek
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Marcy$ »

Jeśli mam wierzyć, że pojedzie Wojtaszek to pojedzie Bednorz...
Jeśli pojedzie Szalpuk to również Zatorski.
Taką czujkę mam :)
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: fwasilcz »

Abstrahując od atmosfery w drużynie. Jeśli będzie trzeba zmienić Leona, to znaczy że sytuacja na boisku jest bardzo słaba i trzeba zaryzykować i pociągnąć grę. W tej roli bardziej widzi mi się Bednorz. Na zmiennika zadaniowego na przyjęcie mamy już Śliwkę, Szalpuk tutaj nic nie poprawi. A Bednorz udowodnił że w ataku i na zagrywce na topowym poziomie może zagrać bardzo dobrze. Z podobnych powodów postawiłbym na Muzaja - jeśli Kurek schodzi, znaczy że ryzykujemy wszystko albo nic. Chociaż w tym przypadku Heynen może woleć Konarskiego na podwójną na blok + zagrywkę.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: GolMar »

Ja zaryzykuję niepopularną (acz pojawiającą się na tym forum) tezę, że jeśli Bednorz utrzyma obecny poziom, to może wskoczyć nawet do szóstki na IO razem z Leonem. Wilfredo bardzo poprawił się w tym sezonie w elementach defensywnych, to nie jest dziura w przyjęciu czy obronie. Bednorz też inwalidą w przyjęciu nie jest. Moje pytania są dwa: czy w związku z sytuacją z zeszłego roku, powrót Bednorza (zwanego też Gwiazdą ;)) nie będzie robił kwasu w drużynie (bo sam trener nie ma z Bednim podobno problemu), oraz czy Bednorz sprawdzi się w grze pod tak wielką presją. Bartosz gra bardzo dobry sezon, ale mimo wszystko nikt raczej nie ma od niego tak wielkich oczekiwań jak od Zaytseva (który jest moim zdaniem absolutnym liderem Modeny) czy Andersonem (który jednak regularnie gra w klubie dużo słabiej niż w reprezentacji). Poza tym Modena poza superpucharem w zeszłym sezonie, niczego z Bednim nie wygrała, przynajmniej na razie. W reprezentacji wygrał brąz LN, ale umówmy się - na naszych siatkarzach nie było wtedy zupełnie presji i jakichkolwiek oczekiwań. To te najważniejsze mecze odsiewającego chłopców od mężczyzn i zobaczymy, jak w tym sezonie poradzi sobie Bartosz.

Leon udowodnił nie raz, ze w takich właśnie meczach najczęściej włącza podwójne doładowanie. Kubiak także zeszły sezon reprezentacyjny miał nierówny, ale w najważniejszych momentach kwalifikacji do IO nie zawodził. Jeśli BB udźwignie presję i poziom, może być szóstkowym siatkarzem repry, jeśli nie - pewnie i tak warto mieć go w odwodzie, o ile jego obecność nie będzie powodowała jakichś innych problemów.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

GolMar pisze:. Bartosz gra bardzo dobry sezon, ale mimo wszystko nikt raczej nie ma od niego tak wielkich oczekiwań jak od Zaytseva (który jest moim zdaniem absolutnym liderem Modeny) czy Andersonem (który jednak regularnie gra w klubie dużo słabiej niż w reprezentacji). .
Statystyki mówią, że Bartek (4.34 pkt zdobywane na set i 102 break-pointy) ciągnie w ofensywie grę Modeny w takim samym stopniu co Zajcew (4.53 pkt, 111 break-pointów) i wkład obu w grę na siatce jest bardzo podobny - obaj w rankingu najlepiej punktujących siatkarze tego sezonu Serie A1 są zresztą obok siebie na 8 i 9 miejscu. Wkład Andersona na razie był mniejszy - 3.59 pkt/set i 84 break-pointy, ale z pewnością wszyscy liczą na to, że na play-off forma Matta, który niedawno został ojcem i siłą rzeczy ma aktualnie też całkiem inne obowiązki niż sportowe, pójdzie wyraźnie do góry.

Warto też zwrócić uwagę, że od początku grudnia Giani zrezygnował z przyjętej na początku sezonu taktyki gry de facto na trzech przyjmujących - do tamtego momentu Zajcew zastępował wyłączonego Andersona w przyjęciu w dwóch ustawieniach, a Bednorza w jednym, obecnie Ivan staje do przyjęcia tylko w P1, a Anderson przyjmuje w każdym ustawieniu zamiast tylko czterech, co jednak też zmieniło trochę balans gry Modeny w ofensywie - przede wszystkim Zajcew ma teraz mniej obowiązków defensywnych, a Matt i Bedni odwrotnie - automatycznie przyjmując częściej nie wcześniej. Niemniej jak pokazuje rozkład ataku, ale też przyznawane po meczach uznaniowe nagrody MVP- jeżeli chodzi o zdobywane punkty, oraz ich wagę gatunkową, Bednorz obok Zajcewa nadal jest przynajmniej równorzędnym współliderem swojej drużyny.

A co do sławetnej atmosfery w kadrze, to mam niestety takie złe przeczucie, że za pół roku w trakcie IO zarówno organizatorzy, sportowcy, jaki i my wszyscy będziemy mieli na głowie całkiem innej natury problemy niż z byle powodu boczyć się na siebie, drzeć koty, czy robić w grupie kwas. Trzymajmy lepiej kciuki, żeby ta pięknie zapowiadająca się impreza mogła się w ogóle normalnie odbyć i żeby zarówno turniej siatkarski i jak pozostałe zawody, zostały zorganizowane przy pełnych trybunach i sportowej atmosferze, a przede wszystkim, żeby nie trzeba było myśleć o ewentualnym przełożeniu olimpijskich zmagań. :|
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: jaet »

Ja kwestii akceptacji Bednorza lub jej braku w ogóle nie biorę pod uwagę, bo zakładam że mamy do czynienia z poważnymi ludźmi i IO z tyłu głowy - to raz.
Dwa, że przemawia do mnie bardzo argumentacja @fwasilcza - z perspektywy Heynena zmiana Leona czy Kurka nastąpi jedynie w przypadku jakiegoś tąpnięcia. I tutaj zarówno Bednorz, jak i Muzaj dają większą pewność utrzymania poziomu niż Szalpuk i Konarski. Zgoda, że Dawid ma fajny pojedynczy blok, gdzie może i łapać i wyblokowywać, ale czy to będzie aż tak decydujące? Półfinał ME jest dowodem, że w razie potrzeby Dawid ma problemy dźwignąć mecz, a to może być potrzebne, chociażby ze względu na bartkowe plecy. Niespecjalnie widzę też Szalpuka jak wchodzi w buty Leona, a Bednorz już ma na to papiery. Oczywiście, IO rządzą się swoimi prawami i zarówno Bednorz, jak i Muzaj będą mieli serca w gardle, ale finalnie obydwaj są dla Heynena bezpieczniejszym wyborem w przypadku konieczności wejścia na dłużej, niż 1-2 piłki.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aquino »

Ale Szalpuk wszedł w buty Leona na MŚ 2018 i zagrał kapitalnie. Według mnie wyjściowa szóstką na IO będzie dokładnie taka sama jak na ostatni MŚ tylko właśnie zamiast Szalupy zagra Leon.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Riad69 »

Jak Vital weźmie Szalpuka zamiast Bednorza to będzie kabaret. Między tymi zawodnikami moze nie ma wielkiej przepaści czysto siatkarskiej ale za to wydaje mi się ,że Bednorz w Modeniedojrzał i odjechał Arturowi pod względem mentalnym.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Son »

Dopiero co (po ME) większość pisała, że Muzaj zawiódł całkowicie i zupełnie nie sprawdził się jako atakujący. Teraz nagle zmieniły się opinie?? Pojedzie Konar. Po pierwsze, wygrał z Heynenem MŚ. Po drugie i tak będzie grał Kurek, a na jakieś Wenezuele to naprawdę obojętne kto wyjdzie w szóstce, czy to będzie Muzaj, czy Konar. Po drugie Dawid ma jednak znacznie lepszy blok i ogólne ogarnięcie na boisku. Będąc zawodnikiem zadaniowym te kilka akcji, gdzie zablokuje, albo podbije może zaważyć o ważnym breaku.
Co do szóstkowych przyjmujących... Tylko Leon i Kubiak, żadne Bednorze i inni tacy nie wyjdą w meczach o stawkę jako szóstkowi.
Aquino ma rację co do składu.

A patrząc na poziom przyjęcia Leona i Bednorza, nawet czysto hipotetyczne postawienie ich na boisku obok siebie było by samobójstwem przy odbiorze zagrywki na poziomie > ćwierćfinał. To samo było kiedyś jak opinia publiczna się burzyła, czemu nie gra Bartman z Kurkiem na przyjęciu obok siebie... Bo nie było by komu przyjmować.
Zaksa na maksa
obserwator123
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2020, o 21:39
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: obserwator123 »

Ciężki wybór czeka szalonego Belga, szkoda że jednak nie 14 może pojechać na IO, ale zasady są jakie są i jak wielokrotnie Haynen powtarzał w wywiadach dobrze, że mamy problem bogactwa, a nie przeciwnie.

Biorąc pod uwagę obecną formę wygląda to w mojej opinii następująco:
Rozegranie:
Chyba najsłabiej obstawiona jeśli chodzi o rywalizację pozycja w naszej kadrze, niestety nie mamy urodzaju młodych rozgrywających, jak chociażby przyjmujących czy nawet libero w ostatnim czasie.
Mimo, że nie pałam sympatią do Drzyzgi, to jednak ciężko sobie obecnie wyobrazić pierwszy skład bez Fabię, tym bardziej że jego zespół lideruje w mocnej lidze rosyjskiej, co może wskazywać, że forma jest więc zostaje pewniakiem do gry na sypie.
Co do drugiego rozgrywającego Grzesiek Łomacz pokazuje ostatnio w lidze bardzo równą i wysoką formę, przemawia za nim też doświadczenie grania na turniejach mistrzowskich co pozwala sądzić, że powinien zostać nr 2 na tej pozycji. Strasznie szkoda jak rozwinęła się sytuacja Marcina Komendy bo naprawdę widać było potencjał szczególnie podczas meczów final six LN, może jeszcze pokaże w tym sezonie LN, że nie warto go przekreślać? Dalej w obwodzie Marcin Janusz grający solidny sezon w Gdańsku. Tym nie mniej musiało by się stać coś nieoczekiwanego aby Vital zabrał inny zestaw niż Drzyzga/ Łomacz
Wybór:
Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Przyjęcie:
Tutaj jak już napisałem jest największe bogactwo wyboru, są zarówno pewniaki tj. Leon i Kubiak, jak i pretendenci czyli Bednorz, Śliwka, Kwolek, Fornal. Nie napisałem też przypadkowej kolejności bo tak oceniam też szanse na wyjazd biorąc pod uwagę obecną formę. Najlepiej przy doborze przyjmujących sprawdza się chyba scenariusz dwóch ofensywnych i dwóch defensywnych przyjmujących, tak w tym przypadku pierwszy plac jako ofensywny ma WIlfredo a moim zdaniem w obwodzie Bednorz, podobnie jeśli chodzi o defensywnych Kubiak w 6 a na zmiany Śliwka. Nie skreślał bym jednak Kwolka, który prezentuje się mega fajnie w Warszawie i pokazuje dużą wszechstronność w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nie bez przypadku nie wspominam Szalpuka, który jakoś po prostu mnie nie przekonuje...Tym nie mniej akurat pozycjach 3 i 4 w przyjęciu może zdarzyć się wszystko

Wybór:
Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka

Środek:
Równie ciężki wybór co przyjęcie, dla mnie Bieniek jest nie do ruszenia, fajnie że wyrwał się do Włoch i naprawdę daje radę w jednym z najlepszych drużyn świata, a treningi i gra z Simonem też mu nie zaszkodzą ;) Cichy Pit również wydaje się pewniakiem, stabilnie w Warszawie, czyli wysoki poziom bez większych wahań. Co do trzeciego środkowego rywalizacja kolegów z Bełchatowa zapowiada się niezwykle ciekawie, pewnie będzie jeden z tych wyborów na ostatnią chwilę może nawet rzutem monetą :d Ja bym jednak brał Kłosa, pewnie ostatnia szansa na występ na IO, Kochan jeszcze będzie miał szanse, chociaż Karolowi też życzę długiej gry na wysokim poziomie
Wybór:
Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos

Atak:
Niepodważalną pozycją na tej pozycji cieszy się Bartek Kurek, co chyba nikogo nie będzie dziwić(oby tylko zdrowie dopisało, odpukać w niemalowane), wybrał sobie odpowiedni klub do gry, gdzie nie musi szarpać się grą na wielu frotach a dostaje sporo piłek, jest niepodważalną gwiazdą i może spokojnie przygotować się do sezonu reprezentacyjnego co też jest ważne. Jeśli chodzi o dublera to myślę, że rozstrzygnie ostatnie LN, podobnie jak wielu użytkowników wcześniej postawił bym jednak na Dawida Konarskiego i nie nie tylko ze względu na jego legendarny już blok przy podwójnych zmianach ale po prostu doświadczenie na tego typu imprezach. Szacunek dla Maćka Muzaja za poprzedni sezon reprezentacyjny gdzie naprawdę pokazał potencjał jaki w nim drzemie, oraz solidne jak spojrzeć na statystki występy w Rosji

Wybór:
Bartosz Kurek, Dawid Konarski

Libero:
Ostatnia pozycja do obstawienia, na pewno też nie łatwy wybór. Dwóch zawodników prezentujących klasę światową, jednak dla mnie bardziej gotowy na IO jest Paweł Zatorski, uzasadnienie to podobnie jak w przypadku innych pozycji doświadczenie w grze na imprezach mistrzowskich, które jednak w takim ćwiercfinale o wszystko będzie kluczowe. Szkoda oczywiście Damiana Wojtaszka bo robi super robotę w lidze i fajnie prezentował się w reprze w poprzednim sezonie

Wybór:
Paweł Zatorski

12 na IO:
Drzyzga, Łomacz
Leon, Kubiak, Bednorz, Śliwka
Bieniek, Nowakowski, Kłos
Kurek, Konarski
Zatorski

Trochę się rozpisałem :P Oby była to ekipa na upragniony medal, jak sądzicie, który rywal byłby "najwygodniejszy" dla nas w 1/4 (nie wyobrażam sobie żebyśmy do niego nie doszli)? Dla mnie chyba Rosja.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: jaet »

Son pisze:Dopiero co (po ME) większość pisała, że Muzaj zawiódł całkowicie i zupełnie nie sprawdził się jako atakujący. Teraz nagle zmieniły się opinie?? Pojedzie Konar. Po pierwsze, wygrał z Heynenem MŚ. Po drugie i tak będzie grał Kurek, a na jakieś Wenezuele to naprawdę obojętne kto wyjdzie w szóstce, czy to będzie Muzaj, czy Konar. Po drugie Dawid ma jednak znacznie lepszy blok i ogólne ogarnięcie na boisku. Będąc zawodnikiem zadaniowym te kilka akcji, gdzie zablokuje, albo podbije może zaważyć o ważnym breaku.
Piszesz po pierwszym sezonie Muzaja w szóstce kadry, że się nie sprawdził na ME, to napisz proszę kiedy Konar jako podstawowy gracz się sprawdził? Mazi skiepścił półfinał ME, ale Konar za niego wszedł i też tego nijak nie dźwignął. Zresztą moim zdaniem Vital się zagotował i odpalił wtedy Muzaja za szybko. Przyszedł jednak mecz o brąz i Heynen wyszedł Muzajem. Teraz dostanie Maćka po sezonie gry w bardzo mocnej lidzie i doświadczeniem jakiego wcześniej mu brakowało. To wszystko działa dodatkowo na korzyść Muzaja.
Moje osobiste zdanie jest takie, że biorąc pod uwagę plecy Bartka, drugi atakujący pojedzie w charakterze "emergency" do grania, a nie alternatywy na kilka piłek.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ciorny17
Posty: 8529
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Son pisze: A patrząc na poziom przyjęcia Leona i Bednorza, nawet czysto hipotetyczne postawienie ich na boisku obok siebie było by samobójstwem przy odbiorze zagrywki na poziomie > ćwierćfinał. To samo było kiedyś jak opinia publiczna się burzyła, czemu nie gra Bartman z Kurkiem na przyjęciu obok siebie... Bo nie było by komu przyjmować.
IMO porównywanie poziomu umiejętności przyjęcia Kurka z końca gry na przyjęciu i Bartmana a obecnie Leona i Bednorza jest nietrafione. Obaj obecni przyjmujący w tym elemencie są znacznie lepsi niż byli wcześniej i ten progres jest zauważalny. Dodatkowo ci wcześniejsi grali przy libero raczej lepiej broniących jak przyjmujących. Zatorski to dla mnie absolutnie najlepiej przyjmujący zagrywkę libero na świecie.
GolMar pisze:Ja zaryzykuję niepopularną (acz pojawiającą się na tym forum) tezę, że jeśli Bednorz utrzyma obecny poziom, to może wskoczyć nawet do szóstki na IO razem z Leonem. Wilfredo bardzo poprawił się w tym sezonie w elementach defensywnych, to nie jest dziura w przyjęciu czy obronie. Bednorz też inwalidą w przyjęciu nie jest.
Heynen nie po to coś 2 lata budował aby teraz nagle z tego rezygnować. Ja dalej jestem zdania, że przy zdrowym Leonie (odpukać) Bednorza w kadrze na IO nie będzie. Sam byłem fanem takiego rozwiązania, ale nie przy Drzyzdze, który krótką z okolic 3. m wystawił ostatnio grając w Warszawie. Dodatkowo jest zbyt wolny na nogach aby z pola grać jak Micah.

Muzaja też na IO nie będzie. Nie oznacza to, że cenię go mniej jak Konarskiego, ale w koncepcji i schematach trenera to dalej dużo bardziej wartościowy gracz jak Maciek. Polecam wywiad z Kubiakiem, gdzie Michał mówi między innymi o zasadach w kadrze, które sami zawodnicy ustalają. Z resztą GolMar, sama wrzuciłaś pierwsza info tutaj o tym smsie więc nie muszę Ci tłumaczyć kto obok Kubiaka decyduje o zasadach i doradza Vitalowi, kto lepiej pasuje do koncepcji. Już wielokrotnie pisałem o pewnych sprawach, więc podejrzewam, że nic w tym temacie, nawet w roku olimpijskim, się nie zmieni.
Kłamca.
kanimo

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: kanimo »

Bez przesady. Ani Kurek, z konca gry na przyjeciu nie przyjmowal gorzej od Leona, ani Bartman od Bednorza. Bardzo podobne umiejetnosci.
Zgodze sie tylko co do libero, jesli pojedzie Zator. Wojtaszek fajnie przymuje mocna, ale ta luka w przyjeciu flota jest niepokojaca. Niby flotowcow bedzie mniej, floty beda mniej grozne, ale wczoraj obaj srodkowi Kazania troche Popiwczaka flotem osmieszyli.

Co do relacji wewnatrz kadry-fakt, Drzyzga potrzebuje dogrania na nos. Tylko czy zapewni mu je bardziej Szalpuk niz Bednorz?
W pare Leon/Bednorz jednak nie wierze.

Nie mam zdania co do skladu na pozycjach gdzie jest znak zapytania. Podobnie jak wiekszosc mysle, ze pojedzie na bank Sliwka, i ze Komenda przegral swoja szanse. Na reszte poczekam do defnitywnych powolan, bo pierwsze pojda szeroko i niczego nie wyjasnia, poza faktem komu jeszcze Heynen chce dac bodziec do pracy.

Jes jakis limit czasu na podanie tej ostatecznej 12ki?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze: Muzaja też na IO nie będzie. .
ciorny17 pisze: Już wielokrotnie pisałem o pewnych sprawach, więc podejrzewam, że nic w tym temacie, nawet w roku olimpijskim, się nie zmieni.
kanimo pisze:
Jest jakiś limit czasu na podanie tej ostatecznej 12ki?

Naprawdę, ale macie problemy. Za niedługo to może się okazać, że te wszystkie "12", węższe, czy szersze domniemane kadry na IO, oraz też inne plany w rzeczywistości zostały zapisane sympatycznym atramentem. Przecież w tym momencie to nie wiemy tak naprawdę nawet i tego, czy ten obecny rok faktycznie okaże się jeszcze rokiem olimpijskim :(

Jest dopiero 13 lutego, prawie pół roku do planowanych IO, a rzecznik organizatora już od kilku dni już codziennie musi odpowiadać na pytanie prasy z całego świata, czy komitet organizacyjny nie rozważa przeniesienia zawodów. Kilka dni temu wypowiedział się na ten temat nawet i sam premier Japonii. O tym, że organizacja IO w tym roku może być olbrzymim problemem i wyzwaniem, bo tu nie chodzi przecież tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo i zdrowie ponad 11 tysięcy sportowców zgromadzonych i zamkniętych w wiosce olimpijskiej, ale także przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie widzów - między innymi spodziewanych w Japonii 600 tysięcy zagranicznych turystów i kibiców, których przyjazdu spodziewają się organizatorzy podczas trwania IO, pisze dziś obszernie największa amerykańska gazeta https://eu.usatoday.com/story/sports/ol ... 717327002/

Na razie co prawda odpowiedź japońskich oficjeli nieodmiennie brzmi w ten sposób "że anulowanie lub przełożenie gier w Tokio nie było rozważane” - takie oświadczenie miał złożyć przed zaledwie paru godzinami dziś Yoshiro Mori - szef japońskiego Komitetu Olimpijskiego, ale to że nikt do tej pory tego przynajmniej oficjalnie nie rozważał nie oznacza, że za kilka tygodni gremia decyzyjne w Japonii i MKOL nie podejmą całkiem innej decyzji.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: knightrider »

Dla mnie Fornal może pojechać przy takim graniu jak grał z Zenitem.
kanimo

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: kanimo »

Zamiast kogo? Sliwka chyba lepszy do zmian czysto defensywnych. Wiec jako ofensywny/ wszechstronny? Zamiast Bednorza? Ciekawa koncepcja. Wejscie za Leona niewatpliwie polepsza odbior i chyba nawet lekko blok.
Troche Tomek za malo sprawdzony, ale pomysl ciekawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”