Reprezentacja mężczyzn 2021

Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Tharaster »

No i jak w przypadku Semeniuka, tak samo też Kaczmarka, ma bardzo dobry blok i zagrywkę
bono
Posty: 3512
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: bono »

Resofan pisze:
bono pisze: Koncepcja mieszanki na IO doświadczenia + młodości(nieogrania) wydaje się być możliwa
czyli

Drzyzga,Janusz
Kurek,Kaczmarek
Nowakowski,Bieniek,Kochanowski
Leon,Kubiak,Śliwka,Semeniuk lub Bednorz
Zatorski
Podałeś najbardziej prawdopodobny skład, z tym, że moim zdaniem pojedzie Łomacz a nie Janusz. Reszta się zgadza.
Dlaczego? Rozgrywający to zbyt newralgiczna pozycja by brać debiutanta, a co jak co, IO to nie miejsce na eksperymenty. Łomacz miał średni sezon a Janusz dobry, ale nie rewelacyjny. Miał w nim dołki formy co w połączeniu z nieograniem na wielkich imprezach moim zdaniem zadecyduje o zabraniu Łomacza. Co do "odstrzelenia" Komendy, to byłem prawie pewien, że tak się stanie. Jego powołanie do kadry jest tylko efektem posuchy jaką mamy na tej pozycji. Komenda to najbardziej przereklamowany polski siatkarz od czasu Żygadły, którego kariera dla mnie jest do dziś nierozwiązaną zagadką.
No właśnie te sprawdzone schematy...Jakoś zaczynając od Pekinu gdzie jako wicemistrzowie świata mieliśmy aspirację na medal po Londyn i Rio - te sprawdzone schematy nie zadziałały. Nawet na ostatnich ME też nie zadziałały - Drzyzga w pamiętnym meczu ze Słowenią zagrał taki piach że aż żeby bolały i nie pamiętam czy Łomacz coś poprawił.
Jednak nie zawsze logika wygrywa - patrz ostatnie MŚ gdzie Vital zaryzykował z Kurkiem(który przez wielu był skreślany) czy pamiętny mecz z USA i wpuszczenie Śliwki.
15 meczy w bańce to dużo - jeżeli Janusz i Łomacz będą grali na podobnym poziomie pewnie Vital weźmie tego bardziej doświadczonego ale ja bym całkiem nie skreślał młodszego rozgrywającego.
I tak drugi rozgrywający zagra z 10 czy max 20% wszystkich meczy na olimpiadzie - może jednak nie iść z logiką i postawić na coś nowego, odrzucić na bok schematy. Drugi rozgrywający jest tylko uzupełnieniem - wzięcie młodego perspektywicznego rozgrywającego nie jest dużym ryzykiem.
Przynajmniej nie musiałbym oglądać (z całym szacunkiem)tych balonów Grzesia i tego jak mu jadą atakiem nad łapkami - czyli pewnych punktów przeciwnika.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Marcy$ »

bono pisze: Nawet na ostatnich ME też nie zadziałały - Drzyzga w pamiętnym meczu ze Słowenią zagrał taki piach że aż żeby bolały i nie pamiętam czy Łomacz coś poprawił.
Gdzie zamiast Łomacza był Komenda. Nawet wpuszczony przez trenera, dobrze to wyglądało razem ze Śliwką... jednak zostali zdjęci bo jak to trener mawia - od tego jest pierwszy skład żeby on grał i wygrywał.
Jednak taka odrzucona 6stka do Rimini może daje nadzieję ,że Vital pracuje nad swoimi błędami.
bono
Posty: 3512
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: bono »

A sorry no tak Komenda...
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Myślę, że większość z nas rozumie skąd jeżeli nie wszystkie to 99% tych wyborów i że uważa je za sprawiedliwe i oddające formę, oraz zaangażowanie (pije tutaj oczywiście przed wszystkim do Kwola) podczas ostatniego sezonu klubowego, ale równocześnie też na pewno będące konsekwencją znacznie dłuższego procesu selekcji do reprezentacji zapoczątkowanego przez Antigę jeszcze w 2015 roku, bo tak prawdę mówiąc to jeszcze właśnie Stephane i Philippe Blain sześć lat temu wyselekcjonowali trzon obecnej reprezentacji.

Dobrze, że źle pojęta lojalność Vitala w tym roku olimpijskim zaczyna się i kończy może jedynie na Maćku Muzaju i to jak myślę jedynie na okres Ligi Narodów, bo jak już pisałem jakiś czas temu w innym wątku, sam uważam że obok Kurka do Tokio jako drugiego atakującego Vital zabierze Łukasza Kaczmarka.

Po wykreśleniu nazwiska Konara w kadrze zostało aż 9 olimpijczyków z Igrzysk z Rio sprzed 5 lat (Drzyzga, Łomacz, Kurek, Nowakowski, Kłos, Bieniek, Zatorski, Bednorz, Kubiak) z 12 powołanej wtedy przez Antigę (oprócz Konarskiego nie ma także ze zrozumiałych, oczywistych względów jedynie Miki i Buszka )

Dla porównania w tej 12 Antigi którą zabrał w 2016 na IO w Rio, było jedynie trzech siatkarzy z reprezentacji Anastasiego z poprzedniej olimpiady sprzed czterech lat w Londynie w 2012 roku - Kurek, Kubiak i Nowakowski.

Zobaczymy ilu ostatecznie siatkarzy z poprzednich Igrzysk w Rio pojedzie teraz po 5 latach do Tokio, ale opinie że Vital lubi zaskakiwać, albo że jest trenerem-rewolucjonistą wydają się mocno przesadzone.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Matson »

Kwolo jakoś nie jest sobą w kadrze, rzadko miewa naprawdę dobre mecze, zresztą jego mowa ciała też jest irytująca, do tego znacznie lepsze PO w wykonaniu Fornala, lepszy blok i zagrywka, w przyjęciu są podobni. Ja myśle że ani jeden ani drugi i tak nie pojedzie do Tokio, stawiam na Bednorza głównie ze względu na możliwość zmian zadaniowych na zagrywkę którą ma chyba po Leonie najlepsza w kadrze. Za Semeniukiem przemawia dobry sezon klubowy i zgranie ze Śliwką i Zatorem, ale wątpię żeby Heynen zaryzykował debiutanta na tak ważną (dla niektórych) imprezę
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Marcy$ »

Zgranie Semeniuka ze Śliwką i Zatorskim miałoby sens gdyby faktycznie w takim składzie wyszli. Oczywiście przy ogórkach to możliwe, ale w 1/4 IO raczej nie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1585
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

Wow, no ja w szoku jestem. Nie dość, że skreślił graczy, których ciągnął za uszy (może to za mocno powiedziane, ale wiadomo o co chodzi) jak Szalpuk, Konarski i Komenda, to jeszcze nie wziął Kwolka. Cieszy, że wziął Semeniuka, ale że jednak postawił na Fornala kosztem Bartka to dla mnie jednak zdziwienie. Generalnie chyba wybrany został najmocniejszy skład i możemy być zadowoleni. Teraz niech chłopaki walczą o igrzyska podczas VLN.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Re_soviaczka »

Fajna ta polsatowska tablica ze składem na Ligę Narodów z 23 letnim Kubiakiem. :]
Arw165
Posty: 1417
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Arw165 »

Re_soviaczka pisze:Fajna ta polsatowska tablica ze składem na Ligę Narodów z 23 letnim Kubiakiem. :]
Pewnie związek znowu prosił o odmłodzenie kadry. :D
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aquino »

Fatalnie wygląda Kurek. Przecież on się prawie od ziemi nie odrywa. Fabian najgorzej z naszych rozgrywających. Dobrze Semeniuk, Kubiak, Bieniek i Kochanowski.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Riad69 »

Aquino pisze:Fatalnie wygląda Kurek. Przecież on się prawie od ziemi nie odrywa. Fabian najgorzej z naszych rozgrywających. Dobrze Semeniuk, Kubiak, Bieniek i Kochanowski.

Sezon jest długi. Na IO będzie latał
Diomedea
Posty: 4375
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Generalnie "stara gwardia" wyglada slabo. Nie ogladalam od poczatku, ale w 2 secie Kubi i Drzyzga tez nie powalaja.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Aquino pisze:Fatalnie wygląda Kurek. Przecież on się prawie od ziemi nie odrywa. Fabian najgorzej z naszych rozgrywających. Dobrze Semeniuk, Kubiak, Bieniek i Kochanowski.
Niestety dla zawodnika o parametrach fizycznych Bartka liga japońska może działać rozleniwiająco. Japończycy mogą jego ataki bronić, bo to jak wiemy potrafią, ale jeżeli chodzi o walkę z blokiem i trzymanie kierunków przy parametrach większości skrzydłowych i środkowych Kurek ma tam słodkie życie. Można mieć obawy, że nawet zbyt słodkie.

Na Kubiaka te rozgrywki nie muszą działać tak demobilizująco, bo on jest po prostu niski i akurat przewagi fizycznej nad autochtonami nie ma.

A belgijscy juniorzy po raz pierwszy w II secie, II meczu wyszli z 20. :D
bono
Posty: 3512
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: bono »

Trzecia 6 najsłabsza....dzisiaj :)
Oprócz Bieńka słaba zagrywka,Kurek narazie w lesie.
Semen gra praktycznie jak w Zaksie - obicie o blok w ostatniej akcji to już wizytówka.Kubiak - kapitan wiadomo ale Kamil lepiej się prezentuje.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Diomedea
Posty: 4375
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Pit nie zagra?
Wiem, ze to pewniak ale Kubi i Kuras tez. Czyzby cos jakies drobne dolegliwosci.
Przynajmnie obejrzymy troche wiecej Hubera.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2021, o 17:25 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

Kurek w drugim secie lepiej, 5/9 w ataku i ogółem 7/14 po 2 setach. Kubiak przestał kończyć w drugim.

Semeniuk fantastyczny. Wiadomo, że rywal jest taki jest, ale obserwowanie płynności jego ruchów na boisku sprawia niezmienną przyjemność.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Re_soviaczka »

Diomedea pisze:Pit nie zagra?
Wygląda na to, że nie, nie było go w składzie meczowym.
Ale jakoś mnie to nie dziwi, w ostatnich latach też nie był gotowy na sam początek sezonu reprezentacyjnego.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Tharaster »

Nowakowski drobna kontuzja pleców, mówił o tym w radio weszło
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Kurek w drugim secie lepiej, 5/9 w ataku i ogółem 7/14 po 2 setach. Kubiak przestał kończyć w drugim.

Semeniuk fantastyczny. Wiadomo, że rywal jest taki jest, ale obserwowanie płynności jego ruchów na boisku sprawia niezmienną przyjemność.
A Reggers 7/11 - 64%. :o

Zawodnik który dopiero co podpisał swój pierwszy kontrakt profesjonalny i nie ukończył 18 lat, gra nie na swojej pozycji, przeciwko mistrzom świata seniorów i trzeba powiedzieć że ma zero kompleksów.
randomNick26
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2021, o 12:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: randomNick26 »

Dobitnie te mecze pokazują, kto przez ostatni rok grał na najwyższym poziomie a kto odcinał kupony w lidze na poziomie pół-amatorskim...
Diomedea
Posty: 4375
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Jak pisalam tez uwazam ze bardzo fajny zawodnik, z duza przyszloscia.
Nie wiem czemu gra na przyjeciu. Czy po prostu jest nadmiar niezlych atakujacych a aktualnie nie ma do dyspozycji przyjmujacych? Pewnie to.
Ale jakichs swietnych przyjmujacych w nadmiarze tez Belgowie nie maja.

Sliwka i Semen super. ladny ten atak z sytuacyjnej od Leona. Zati dalej w formie.
Ogolnie Fabie, Kuras i Kubi-do roboty, bo mlodziez uciekla. :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Diomedea pisze:Jak pisalam tez uwazam ze bardzo fajny zawodnik, z duza przyszloscia.
Nie wiem czemu gra na przyjeciu. Czy po prostu jest nadmiar niezlych atakujacych a aktualnie nie ma do dyspozycji przyjmujacych? Pewnie to.
Ale jakichs swietnych przyjmujacych w nadmiarze tez Belgowie nie maja.
Ja też nie wiem, Na stronie Maaseik, gdzie chwalą się że właśnie z nimi podpisał wspomniany pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze, ma w przyszłym sezonie grać jako rezerwowy atakujący, dubler występującego zresztą w tym dwumeczu Jolana Coxa.

Domyślać się mogę, że prawdopodobnie wystawiając go na przyjęciu we wczorajszym i dzisiejszym meczu trener Belgów chce, żeby nastolatek, podobnie jak 21 letni Desmet poczuli klimat wielkiej siatkówki i wynieśli z tego meczu z mistrzami świata - Leonem, Kurekiem, Nowakowskim czy Kubiakiem dla siebie maksymalnie dużo. Dla nich to z całą pewnością wielka sprawa że mają okazję zagrać w meczu przeciwko swoich siatkarskich idoli. A o tych dwóch młodych flamandzkich siatkarzach w dalszej przyszłości nie ma raczej obawy że na pewno nieraz usłyszymy, bo zarówno Reggers jak Desmet to siatkarskie brylanciki do oszlifowania i kolegów z boiska, przerastają talentem o kilka pięter. Takiego Coxa zresztą też - choć on z tych nielicznych belgijskich seniorów których wczoraj i dziś oglądaliśmy na parkiecie w sumie i tak jest najlepiej technicznie ułożony i solidny.
Diomedea
Posty: 4375
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Podobnie to widze jesli chodzi o Belgow, ich talenty i cel przyjazdu.
Niestety, dla naszych korzysc szkoleniowa jest zadna.
Troche sie chlopcy poruszaja i tyle. Psychicznie jakas odmiana od gierek wewnetrznych.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Znajdę może gdzieś statystyki?
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Klugenhammer »

Szary Wilk pisze:Znajdę może gdzieś statystyki?
https://pbs.twimg.com/media/E1XJrS9WEAE ... ame=medium
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3862
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: tomasol »

Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aquino »

Z tych statystyk wynika jedna ważna rzecz. Do widzenia Stara Gwardio, teraz przyszedł czas na młodych. O ile odrodzenie Kurka jestem w stanie sobie wyobrazić to nie sądzę, że Kubiak będzie dorównywał Semeniukowi czy Bednorzowi. 36% z tak słaba Belgią to wstyd. Michał pojedzie na IO bo jest ważny od strony mentalnie ale sportowo młodzież już daleko mu odjechała.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Diomedea pisze:Podobnie to widze jesli chodzi o Belgow, ich talenty i cel przyjazdu.
Niestety, dla naszych korzysc szkoleniowa jest zadna.
Troche sie chlopcy poruszaja i tyle. Psychicznie jakas odmiana od gierek wewnetrznych.
Nie wiem jak jest teraz, ale całkiem niedawno Vital pełnił w klubie z Maaseik, gdzie najpierw grał jako zawodnik, a później rozpoczynał karierę trenerską i odnosił na tym polu pierwsze sukcesy wiele lat, rolę konsultanta klubu - łowcy talentów i takimi właśnie siatkarzom z widocznymi papierami na granie jak Reggers można powiedzieć, że zwłaszcza w początkach profesjonalnej kariery stara się pomóc i ułatwia im start.

Przykładowo Kamil Rychlicki np. trafił do Maaseik właśnie z rekomendacji Vitala, ale gdyby Heynen dłużej trenował wtedy Tours (a nasz trenejro był tam tylko krótko trenerem-"strażakiem" w sezonie 2015-16) to sam Rychlicki w jakimś wywiadzie przyznał, że rozpocząłby wtedy profesjonalną karierę prawdopodobnie w lidze w francuskiej i konkretnie właśnie we francuskiej drużynie Vitala. Także Nikodem Wolański który w Maaseik pojawił się równolegle z Kamilem w sezonie 2016/17 również został polecony Belgom właśnie konkretnie przez Vitala, który znał naszego sypacza jeszcze z czasów trenowania Bydgoszczy.

Akurat przyznam, że ten rys charakteru Vitala - chęć pomocy w rozwoju młodych zawodników, wykorzystywanie własnych kontaktów, żeby znaleźć im klub w którym by mogli się rozwijać, bardzo mi się zawsze podobał. Nasza kadra bezpośrednich korzyści sportowych z tych dwóch spotkań z belgijskimi juniorami rzeczywiście raczej nie miała, ale przynajmniej nam za te bezpłatne korki z poważnej siatkówki na konto dobrych uczynków, nie tylko samemu Vitalowi, ale także całej naszej reprezentacji coś może jednak wpadło. :D
Ostatnio zmieniony 14 maja 2021, o 18:53 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: meduza123 »

Aquino pisze:Z tych statystyk wynika jedna ważna rzecz. Do widzenia Stara Gwardio, teraz przyszedł czas na młodych. O ile odrodzenie Kurka jestem w stanie sobie wyobrazić to nie sądzę, że Kubiak będzie dorównywał Semeniukowi czy Bednorzowi. 36% z tak słaba Belgią to wstyd. Michał pojedzie na IO bo jest ważny od strony mentalnie ale sportowo młodzież już daleko mu odjechała.
Tak, tak - wielki wstyd. Honorowo Kubiak sam powinien zrezygnować z kadry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”