Reprezentacja mężczyzn 2021

Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Papito13 »

meduza123 pisze: Wiadomo, co jest w stanie dać Konarski (vide zmiana w 3 secie finału MŚ z Brazylią).
Albo 3. set meczu z USA, gdzie jego wejście z Łomaczem było całkiem pozytywne. Już nie przesadzajmy, że nigdy niczego dobrego z jego zmian nie było. Zgadzam się, że jest za słaby na wyjazd do Tokio i nie jest nawet w czwórce najlepszych polskich atakujących, ale przynajmniej nie będzie powodował jakichś zgrzytów albo konfliktów, a do tego raczej się nie zagotuje stawką meczu/turnieju, a żadnej z tych rzeczy nie można powiedzieć o atakujących, których w tym roku w kadrze nie ma. Dodatkowo żaden z niepowołanych atakujących nie zaprezentował aż tak wysokiego poziomu, żeby warto było go powołać i ryzykować pozostanie z nim oraz Kurkiem/Muzajem/Kaczmarkiem przed IO.
meduza123 pisze: Ale pytanie to Heynena jest proste - mamy ćwierćfinał IO (Rosja, Brazylia, USA albo Francja?), dostajemy 0-2 a Kurek jedzie na 30% pomimo tego, że w grupie rozwalał wszystkich na 60% - co można zrobić? Czy Konarski wygrał nam kiedykolwiek bardzo ważny mecz w kadrze? To już Kuba Jarosz kilka takich meczy miał - Argentyna o brąz w LŚ czy Włochy na PŚ, ale Konarskiego nie pamiętam....
Heynen od zawsze ma bardzo dużo wiary w podstawowych zawodników. W tej sytuacji trzeciego seta zacznie w szóstce Kurek i nie licząc naprawdę wyjątkowych sytuacji zacznie każdy set w każdym meczu w fazie pucharowej. Zresztą, Muzaj, Kaczmarek i wszyscy atakujący, których podobno brakuje w kadrze, też reprezentacji żadnego ważnego meczu nie wygrali. Poza tym przy bardzo mocnym środku, Leonie i Kubiaku (oraz potężnej głębi składu na przyjęciu) żaden atakujący nie będzie musiał w pojedynkę wygrywać spotkania. IMHO najwięcej kadrze za plecami Kurka może dać Kaczmarek i na dzień dzisiejszy to on powinien być numerem dwa w Tokio.
Diomedea
Posty: 4375
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Tez uwazam, ze Kaczmarek. Chyba, ze zatkaja sie wszystkie opcje ataku, wtedy Semeniuk i Kaczmarek :D
Ciekawe, logicznie myslac to Kamil powinien rywalizowac z Kwolkiem. Jest nieco slabszy w defensywie, mocniejszy aktualnie w serwisie i sporo mocniejszy w bloku.
Mam na mysli rywalizowac do 12ki na IO.
Zobaczymy jak pograja w fazie przygotowan pretendenci.
Sliwka jest raczej pewny. Pytanie, czy w zwiazku ze slabszym ostatnio przyjeciem Olka Vital dobierze 4tego mocniejszego w defensywie (Kwolu ew Fornal) czy ofensywnego i tu widze Kamila przed Bednim, a popracuje wiecej z Olkiem nad przyjeciem.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Heimlock »

Diomedea pisze:Kwolek jakos sobie poradzil, wlasnie w tym ostatnim meczu i generalnie w PO. Warszawa ma braz, 2x bogatsza Reska 5te miejsce.
A Semeniuk i Sliwka, rzeczywiscie mieli dolek na najwazniejszy mecz sezonu... :] Zupelnie jak Butryn.
Kwolek sobie poradził w ostatnim meczu ale wcześniejsze półfinały były bardzo słabe i o mało Warszawa nie odpadła. A odnośnie Śliwki i Semeniuka to dobrze wiesz, że chodzi o finały MP, a nie CL.

W każdym razie i tak dla mnie Kurek i Kaczmarek to faworyci do wyjazdu na IO. Co do przyjęcia to stawiam na trio Śliwka/Semeniuk/Kwolek do walki o 3 i 4 przyjmującego. Ale nie można wykluczyć eksplozji formy Bednorza i Fornala.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

W całym zamieszaniu o Butryna, Szymurę czy Lipińskiego nie do końca chodzi o to, że ich nie ma w kadrze i koniecznie muszą być.
Chodzi o to, że są Szalpuk i Konarski dużo od nich na ten moment gorsi.
Gdyby powołana kadra była krótsza o te dwa nazwiska, nikt by nie miał pretensji o niepowołanie innych, bo cała reszta (poza komendą, ale to akurat nie ma alternatywy) broni się sportowo.
Czysto teoretycznie to dla trenera byłoby nawet lepiej pracować z mniejszą grupą od początku.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Papito13 »

Zgadzam się z @Diomedea, Śliwka jest pewniakiem do wyjazdu i pozostali przyjmujący walczą o czwarte miejsce. Z trójki Bednorz, Semeniuk, Kwolek pojedzie jeden (wątpię, żeby Heynen zdecydował się na 5 przyjmujących) i osobiście wybrałbym Kamila (chociaż nie jestem najbardziej obiektywny w tym przypadku), który jest najwszechstronniejszy z tej trójki. Może wejść zadaniowo na blok, serwis, do przyjęcia, można go postawić zarówno na "2", jak i na "5", może zagrać zarówno obok Leona, jak i Kubiaka (i oczywiście Śliwki również), a do tego zagrał wiele spotkań obok Zatora, więc jego współpraca z Pawłem będzie lepsza od pozostałych. Ta wszechstronność Śliwki i Semeniuka jest szczególnie cenna przy 12-osobowych składach.
Tak jak niedawno sugerowałem, żeby nie skreślać Fornala w kwestii wyjazdu do Tokio, tak jednak uważam, że nie załapie się na LN, a bez świetnej gry na tej imprezie nie będzie miał żadnych szans na wywalczenie sobie miejsca w składzie, bo moim zdaniem w rankingu Heynena znajdzie się nawet za Szalpukiem. Jeśli jednak Vital zabierze go do bańki to uważam, że to właśnie Tomek powalczy z Kamilem Semeniukiem o ostatnie miejsce na ich pozycji.
W całym zamieszaniu o Butryna, Szymurę czy Lipińskiego nie do końca chodzi o to, że ich nie ma w kadrze i koniecznie muszą być.
Chodzi o to, że są Szalpuk i Konarski dużo od nich na ten moment gorsi.
Są gorsi, ale w razie jakiegoś wysypu kontuzji (oby nie) to kogo lepiej zabrać praktycznie z wakacji na IO? Kogoś kto już w kadrze sporo pograł, zna całą drużynę, jej schematy i potrafi się dogadać z resztą drużyny czy kogoś kompletnie nieogranego na najwyższym międzynarodowym poziomie, kompletnego debiutanta, który nie zna schematów i nie wiadomo czy dogada się z resztą składu, a nie gwarantuje jakiegoś znacznie lepszego poziomu od wspomnianej dwójki?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7870
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W całym ''zamieszaniu'' (sic) o Butryna (...) chodzi o to, że pewnie dla żadnego trenera kadrowego na świecie forma z ostatniego sezonu nie jest czynnikiem najważniejszym, a już na pewno nie w roku olimpijskim, czego część osób chyba nie jest świadoma, a jako, że w tym momencie nie za bardzo mamy na cokolwiek narzekać, to zostały powołania do kadry z miejsc 20-coś.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

Nie przesadzajmy... Kontuzja zawsze może się zdarzyć, ale po prostu jest niemożliwe, że nagle trzech przyjmujących na raz nie będzie się nadawało go gry.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Diomedea pisze:
W 2012 Giba mial cos okolo 36 lat. Michal jeszcze mlodszy. Ale wejscia Giby wygladaly dramatycznie slabo.
A Michal raczej przewidywany do 6ki. Choc sadze, ze ci starsi sa w stanie wykrzesac jeszcze troche sil. Pooatakowac na uformowanym bloku moze miec Michal okazje i na zgrupowaniu i w LN.
Giba miał w tym turnieju w zasadzie jedno wejście - stary Rezende raczej dla wszystkich dość niespodziewanie wpuścił go przy 23:22 dla Brazylii w III secie, czyli wtedy, kiedy dosłownie dwie piłki dzieliły canarinhos od mistrzostwa olimpijskiego. To ten moment https://youtu.be/HUFj2r755NE?t=5603

Zapewne Bernardinho miał wtedy nadzieję, że jego zespołowi pomoże "serce mistrza", a przede wszystkim wielkie doświadczenie boiskowe kapitana i wieloletniego lidera jego drużyny, w takiej sytuacji gry o wielką stawkę, kiedy jedna, dwie piłki decydują o tym, czy wszystko wygrywasz, czy wszystko tracisz. Jednak tym razem stara strzelba w finale III aktu jakoś nie wypaliła, Brazylijczycy przegrali z Rosjanami końcówkę tego fenomenalnego, pamiętnego meczu 27:29, a później cały wielki finał olimpijski 2:3.

Bernardinho zabrał wtedy na Igrzyska do Londynu w 2012 Gibę już nie tyle jako pełnowartościowego siatkarza gotowego do gry, co bardziej lidera mentalnego zespołu i jego wejście w meczu o złoto na parkiet w takiej sytuacji też poniekąd miało taki właśnie charakter. Tym razem Brazylijczykom nie wyszło, jednak zasada, że "nigdy nie lekceważ serca mistrza" także w siatkówce częstokroć się sprawdzała, bo np. w kolejnych Igrzyskach w podobnej sytuacji przy stanie 0:2 dla Rosjan w meczu o brąz, inny weteran i były mistrz olimpijski wtedy prawie 40-latek William Priddy, który na dobrą sprawę zakończył już czynną karierę kilka lat wcześniej i przez dwa-trzy sezon nie grał nigdzie, wpuszczony przez Johna Sperawa z kwadratu w sytuacji dla Amerykanów praktycznie już beznadziejnej, odwrócił losy tego meczu i pozwolił Amerykanom na cieszenie się z brązowych krążków.

Swoją drogą to nie jest tajemnicą, że takim liderem mentalnym i dobrym duchem zespołu w reprezentacji Heynena obok Kubiaka jest Damian Wojtaszek, więc generalnie nie dziwi że Vital nawet jeśli wie, że Damiana - choć pewnie bardzo by chciał nie będzie mógł zabrać do Tokio, to jednak przynajmniej chce go mieć teraz ze sobą w Rimini podczas rozgrywek Ligi Narodów w bańce. Bo OK Kuba Popiwczak czysto sportowo pewnie i nawet z Wojtaszkiem sportowo dość wyraźnie wygrywał, ale tej wartości dodatkowej mentalu Damiana i tego co potrafi ona dać drużynie, na pewno nie można lekceważyć. A dla trenerów, nawet tak wielkich jak Bernardinho, czy nie bójmy się tego porównania już także Vital, takie rzeczy też się zawsze bardzo liczyły i dalej liczą. :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7870
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Giba wtedy na kadrze złapał jakąś kontuzję i nie doszedł do formy, a na Igrzyska pojechał tylko dlatego, że był liderem szatni, a jako, że Brazylia nie miała żadnej alternatywy (20-letni Lucarelli albo młody Mauricio Silva), która mogłaby się pojawić na parkiecie na przyjęciu, to już lepiej było wziąć lidera szatni i krajową legendę, niż jakiegoś juniora (z całym szacunkiem do Lucarelliego) na wycieczkę. Nie wiem jaki to ma związek z tematem naszej reprezentacji, ale skoro pojawił się ten temat, to wierzę, że jakiś ma.
Diomedea
Posty: 4375
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Ha, przejzalam poczatek tego watku. I juz na pierwszej stronie jest to samo. Glownie o Butrynie, ze mu sie nalezalo i jego brak jest "skandalem". I ze Lipa "tez zasluzyl".
Argumenty te same. Wszystko juz zostalo powiedziane, z obu stron.

Przed laty kruszono kopie o brak MW. Potem przegralismy IO z powodu braku Marcina Mozdzonka i Kuby Jarosza.
Teraz bedzie bitwa o Butryna i Lipinskiego, co do ktorych ich zwolennicy pisza ze chociaz na IO by nie zagrali, ale na zgrupowaniu byc powinni, bo im sie nalezy?

A ja myslalam, ze na tym zgrupowaniu chodzi o utrwalenie mechanizmow gry i wylonienie tych ostatnich niepewnych wyjazdu.

Rozumiem-cale granie sie skonczylo, braku Kacpra nie oglaszaja, czyms sie trzeba zajac.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Gdyby użytkownicy tego portalu mieliby wybierać kadrę, ro byłby to zbiór sezonowców

Ktoś ma super sezon? Wbijasz do składu na igrzyska
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

Bez przesady z tym wbijaniem do składu na Igrzyska.
Ale po dobrym sezonie na zgrupowanie wypadałoby zaprosić, dla niektórych sama obecność na zgrupowaniu to bardzo duże wyróżnienie i dałoby im kopa do ciężkiej pracy.
Ale już wspomniałem, bólu dupy by nie było, gdyby gorsi zawodnicy nie byli powołani kosztem znacznie (na tę chwilę, ale historia niekoniecznie gra) lepszych.
Nie chcesz powoływać debiutantów w takim sezonie?
Okej, nie ma problemu, ale w takim wypadku powołaj tych, którzy nie kaleczą od dłuższego czasu gry, tylko tych, którzy realnie mogą pomóc drużynie.
Mamy w tym momencie pełen komfort, nie trzeba powoływać zawodników bez formy, bo jest wystarczająco wielu tych, którzy tę formę mają. Plus oczywiście ogranie.
Inna rozmowa by była, gdyby przykładowo ogranych przyjmujących na poziomie było 3-4. Wtedy faktycznie powołanie Szalpuka by się mogło jakoś bronić, ale doskonale wiemy, że tak nie jest, a nikt mi nie wmówi, że nagle trzech zawodników złapie kontuzje w ciągu miesiąca czy dwóch.
Bardziej broni się już Konarski, bo tak naprawdę lepszych od niego (z tych "ogranych" oczywiście) jest tylko dwóch, bo Muzaj też grał fatalnie (zwłaszcza we Włoszech). Ale tu też jest zdecydowanie lepsza alternatywa, bo mamy kilku przyjmujących, którzy w razie czego na atak mogą wejść.

Może ja wielu rzeczy nie rozumiem, ostatecznie trzeba trenerowi zaufać, mimo że przestałem go darzyć sympatią już po pamiętnej lidze narodów.
Zawsze mnie po prostu boli powoływanie za zasługi, bo to przeczy idei sportu.
Tych kilku zawodników o których jest dyskusja nie będzie miało żadnego wpływu na wynik na igrzyskach, ale podyskutować o tym można.

Ps. Po przemyśleniu zrozumiałem rolę zawodników typu Wojtaszek. I już mi nie przeszkadza, że jest stawiany wyżej niż Popiwczak, bo faktycznie inni zawodnicy go bardzo cenią i to może pomóc.
Ale nie obiło mi się o uszy, żeby zawodnicy, o których dyskutujemy wpływali jakoś znacząco na atmosferę. No chyba, że o czymś nie wiem.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Ale po co chcecie zapraszać Butryna na zgrupowanie? Przez ostatnie 3 lata było 4 atakujących branych pod uwagę, a z tej listy jakoś do 20 maja i tak jeden odpadnie. Butryn to nowa osoba, nigdy nie grał w kadrze i nie zna się dobrze z resztą chłopaków, więc nie widzę kompletnie żadnego sensu wysyłania mu w tym roku powołania. Konarski i tak może zaraz odpaść, a w przygotowaniach może pomóc lepiej jak Karol, bo jest w tej kadrze długo.

To samo tyczy się Lipińskiego. Za kogo on miałby przyjechać? I tak wiadomo, że odpadłby z marszu. Też nie jestem za powołaniem dla Szalpuka i liczę, że zaraz odpadnie, ale gdyby nie powoływać Artura, to lepiej byłoby, gdyby zostało 7 przyjmujących wśród powołanych.

W sezonie olimpijskim nie mają takie rzeczy sensu. Wyjątkiem jest Semeniuk, ale on w tej kadrze znalazłby się już rok temu, a po drugie wszedł na międzynarodowy poziom i grał znakomite mecze z najwyższym światowym topem, natomiast Karol czy Lipa nie grali nigdy przeciw innym drużynom niż te PlusLigowe. I tyle.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

Właśnie o to mi chodzi.
Lepiej by było powołać 7 przyjmujących bez Szalpuka.
Ale skoro Szalpuk jest, to powinien być i Szymura czy Lipiński itd.
Tak samo z atakiem, lepiej było powołać 3, bo inaczej robią się zgrzyty, bo wszyscy wiedzą, że Konarski w lidze był jednym ze słabszych atakujących.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Nuriel pisze:Właśnie o to mi chodzi.
Lepiej by było powołać 7 przyjmujących bez Szalpuka.
Ale skoro Szalpuk jest, to powinien być i Szymura czy Lipiński itd.
Tak samo z atakiem, lepiej było powołać 3, bo inaczej robią się zgrzyty, bo wszyscy wiedzą, że Konarski w lidze był jednym ze słabszych atakujących.
Co do Szalpuka to się zgodzę, ale co do Konarskiego, to jestem w stanie to zrozumieć. Poza Kurkiem nie mamy pewniaka, a nigdy nie wiadomo, komu może (odpukać) przytrafić się uraz. Butryn to nie jest zawodnik, który mógłby zadebiutować na olimpiadzie. Konarski jest w kadrze od 2013, Kaczmarek i Muzaj od 2017. Zbyt ważna impreza, by teraz zrobić taki eksperyment, zwłaszcza, że Butryn nie grał nigdy na poziomie międzynarodowym i też ma pewne ograniczenia (warunki fizyczne). A powoływać byle powołać, to po co? Na kilkanaście dni zgrupowania i do widzenia? Powołani zostali ci, którzy mają jakieś szanse na wyjazd, lub którym Vital chciał się odwdzięczyć za to, że z nim byli i pomogli mu zdobyć mistrzostwo świata.

Czysto hipotetycznie zakładam, że teraz wypada Konar, ale np Kaczmarek doznaje kontuzji, więc Dawid wskakuje jako opcja czysto awaryjna, na trzeciego i tyle.

Powołanie Szalpuka czy Konarskiego może mieć ten sam charakter, co powołanie Bołądzia. Po prostu Vital się odwdzięczy za dotychczasową pomoc i da szansę się wykazać. Zagrają w sparingach (Bartek grał 1 czy 2 mecze w LN) i papa.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

Widzieliście wywiad z Vitalem dla polsatu?
"Na igrzyska nie pojadą najlepsi zawodnicy, tylko Ci którzy stworzą najlepszy zespół"
Z jednej strony trochę się z nim zgadzam, ale z drugiej... Nie wiem czy to się nie skończy źle.
Do tego mówi, że skład już jest ustalony. Coś tu nie gra, jeszcze niedawno mówił, że każdy z powołanych może pojechać. Spotkali się tak naprawdę kilka dni temu, nie zagrali żadnego meczu i nagle już ma skład? Ewidentnie miał skład ustalony od dawna, po co więc ta szopka?

Naprawdę nie jestem pewien czy mając tak szeroką kadrę ustalanie składu bez rozegrania choćby jednego meczu jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, że przecież nie grali od dwóch lat.
No ale cóż... Ocenimy to po fakcie. Mimo wszystko trzeba wierzyć, że to wypali.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2021, o 17:22 przez Nuriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aquino »

Więc nie zdziwcie się jak pojedzie Szalpuk czy Konarski. A zespół najlepiej tworzy Wojtaszek.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Aquino pisze:Więc nie zdziwcie się jak pojedzie Szalpuk czy Konarski. A zespół najlepiej tworzy Wojtaszek.
Konara Vital może oczywiście do Tokio zabrać. Ale Szalpuk? Bez przesady. Na przyjęciu przy Kubiaku, Leonie i Śliwce od dawna tak naprawdę zostało tylko jedno miejsce i ja dalej stawiam, że mimo że Semeniuka Heynen praktycznie jeszcze nie zna, to postawi właśnie na niego. Kwolo nie pojedzie, bo w ostatnich miesiącach często wyraźnie brakowało mu podczas gry w klubie zaangażowania na poziomie emocjonalnym i mentalnym, a to ligowe olewnictwo się niestety przekładało się też wyraźnie negatywnie na poziom techniczny jego gry, Bedni - bo po świetnym sezonie we Włoszech, ostatni sezon w Rosji po całkiem dobrym początku generalnie mu nie wyszedł, Szalpuk - bo od 2018, czyli już całe trzy lata jest bez formy i branie go do reprezentacji na imprezę docelową byłoby zwyczajnie niepoważne.

Wybór - także na przyjęciu - nie jest więc wcale tak duży jak się niektórym wydaje, więc tę formułkę "na igrzyska nie pojadą najlepsi zawodnicy, tylko ci którzy stworzą najlepszy zespół" warto raczej rozpatrywać w kategoriach zwykłej kurtuazji.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2021, o 20:13 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4375
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Tez mam taka nadzieje. Oby Vital nie wywinal psikusa.
Semen budzi sympatie;). Nie gwiazdorzy. Siatkarsko jest kompletny. Gral przy Zatorze i ze Sliwka, ktory raczej pojedzie.
IMHO miesci sie i w kategorii najlepszy siatkarz i w kategorii zespol.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

Diomedea pisze:Tez mam taka nadzieje. Oby Vital nie wywinal psikusa.
Semen budzi sympatie;). Nie gwiazdorzy. Siatkarsko jest kompletny. Gral przy Zatorze i ze Sliwka, ktory raczej pojedzie.
IMHO miesci sie i w kategorii najlepszy siatkarz i w kategorii zespol.
Ja mam wrażenie (po przeczytaniu tego wywiadu i przemyśleniu jego zachowania dotychczas), że Vital ten skład już sobie ustalił na tyle wcześnie, że o Kamilu w Tokio jeszcze nikt nawet wtedy nie myślał.
Obym się mylił, bo faktycznie wydaje się, że pasuje on do obu tych kategorii.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: szatow »

Zdziwicie się co będzie jak Heynen uzna, że obecnie najbardziej potrzeba nam ofensywnego siatkarza, który będzie w stanie pociągnąć grę w najważniejszych momentach. Wtedy równo odpadają Semeniuk (finały + Trentino) , Bednorz, Kwolek, a zostaje nie kto inny jak Artur Szalpuk :P :P

Mam za to nadzieję, że pojedzie Kaczmarek, który obecnie prezentuje się jak ulepszona wersja Konara - choć z drugiej strony nie wiem czy dawno temu, przy Tonuttim Konarski nie grał jeszcze lepiej niż Łukasz obecnie. Niemniej jednak te asy w kluczowych momentach, obrony, technika i boiskowe ogarnięcie - liczę, że wystarczą.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

szatow pisze:Zdziwicie się co będzie jak Heynen uzna, że obecnie najbardziej potrzeba nam ofensywnego siatkarza, który będzie w stanie pociągnąć grę w najważniejszych momentach. Wtedy równo odpadają Semeniuk (finały + Trentino) , Bednorz, Kwolek, a zostaje nie kto inny jak Artur Szalpuk :P :P
Nie żebym był do Szalupy uprzedzony, ale usiłuje sobie odszukać w zawodnej pamięci jakiś w miarę ważny mecz z jego udziałem podczas trzech ostatnich sezonów, w którym Artur był w stanie "pociągnąć grę w najważniejszych momentach" i nic - jakby dokumentnie wyczyściło mi cache ....

Mam niepokój i obawy że jak mi nikt nie pomoże i nie podpowie o co właściwie chodzi, to nawet do Igrzysk mogę dalej w pamięci daremnie choć jednego takiego spotkania szukać. ;)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: compact »

szatow pisze: Mam za to nadzieję, że pojedzie Kaczmarek, który obecnie prezentuje się jak ulepszona wersja Konara - choć z drugiej strony nie wiem czy dawno temu, przy Tonuttim Konarski nie grał jeszcze lepiej niż Łukasz obecnie. Niemniej jednak te asy w kluczowych momentach, obrony, technika i boiskowe ogarnięcie - liczę, że wystarczą.
Kaczmarek to dla mnie gracz o stylu Schopsa, Pawłowa w szczycie formy, po prostu praktycznie nie robi głupich błędów. Technicznie jest lepszy od niejednego przyjmującego.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: szatow »


Nie żebym był do Szalupy uprzedzony, ale usiłuje sobie odszukać w zawodnej pamięci jakiś w miarę ważny mecz z jego udziałem podczas trzech ostatnich sezonów, w którym Artur był w stanie "pociągnąć grę w najważniejszych momentach" i nic - jakby dokumentnie wyczyściło mi cache ....

eeee.. przecież zdobyliśmy z nim mistrzowstwo i z tego co pamiętam skończył jakąś ważną, trudną piłkę po zagrywce chyba Lisiniaca ;). A tak serio, to nie chcę się podśmiechiwać ani w jedną ani w drugą stronę - to co napisałem to tylko i wyłącznie pokątny i piracki przedruk z dzienniczka Vitala Heynena - przekonamy się niedługo czy audentyk.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Semeniuk ma prawie zerowe szanse na wyjazd. Może każdy inny trener by rozważył poważnie jego kandydaturę, ale Vital jest dziwny.

Zabranie Szalpuka na igrzyska to byłby kryminał.

Obstawiam, że pojedzie jednak Kwolek, a z atakujących ktoś z dwójki Kaczmarek/Muzaj.
panzernick
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2021, o 08:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: panzernick »

Uwaga! Podaję skład na Tokio:
Drzyzga, Łomacz
Kurek, Konarski
Leon, Kubiak, Szalpuk, Śliwka
Nowakowski, Bieniek, Kochanowski
Zatorski

dziękuję! ;)
bono
Posty: 3512
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: bono »

Kadra na IO myślę że jest już wybrana - raczej nowy nikt nie wejdzie(no chyba że wypadek losowy tfu)

Drzyzga,Łomacz
Bieniek,Nowakowski,Kochanowski
Leon,Kubiak,Śliwka,Bednorz/Kwolek
Kurek,Muzaj
Zatorski

Osobiście z tego składu zamiast Muzaja i Łomacza wziąłbym Janusza i Kaczmarka - mają mniejszsze doświadczenie w meczach reprezentacji ale obaj jako drudzy mogą wnieść o wiele i nie są taką dziurą w wielu elementach(Janusz - zagrywka i blok, Kaczmarek - w zasadzie wszystko w tym sezonie ma lepsze od Muzaja - atak,blok,zagrywka,obrona,mniej błędów,lepsza psychika,kończenie setów:))
Co do skrzydeł Kamil w Zaksie a w reprezentacji to może być inny zawodnik - niech ogra się w LN. No chyba że wkomponuje się bardzo szybko i jak utrzyma formę z meczów z LM to ja bym go widział na 4 obok Śliwki. Jest jeszcze Fornal ale z racji bogactwa myślę że ciężko będzie mu się przebić.
Ogólnie walka o pozycje nr 3 i 4 na przyjęciu będzie mega ciekawa.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

https://twitter.com/EwaMac1/status/1392 ... 13960?s=19

Co to jest, poza Coxem nie kojarzę żadnego gracza z tego składu. :D

Ok, jeszcze Desmet, to ten, co tak wymiatał z Modeną w LM. No i libero jeszcze kojarzę. I Reggersa, bo na MEJ wymiatał. Czyli trochę więcej niż jednego gracza. :D Ale i tak biednie to wygląda.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Matson »

Sportowo myśle że obecnie nawet od Kubiaka są lepsi w kadrze, a on ma jednak pewne miejsce w szóstce. Problem w tym, że igrzysk nie wygrywają ci co są po dobrym sezonie akurat i w formie, tylko ci co te formę prezentują już wiele lat i w wielu ważnych meczach grali. Mimo że zapewne na dystansie całego turnieju takiej VNL Semeniuk mógłby zagrac lepiej niż Kubi, to przy stanie 23:23 w finale IO każdy by wolał wystawić Kubiakowi niż Semenowi. Ja osobiście nie uważam IO za najważniejszą imprezę w siatkówce, uważam że ich ranga jest przeceniana. Bardziej cenie MŚ, może dlatego że tam grają naprawdę najlepsze drużyny świata, a nie drużyny typu Tunezja kosztem Serbii. Przeważnie najlepiej wypadają drużyny, w których zawodnicy maja już swój prime za sobą i wcale poziom tych meczów nie jest wybitny. Ale rozumiem że każdy woli wygrać niż przegrać, trzymam kciuki, ale dążę do tego, że rozumiem dlaczego Vital woli wziąć sprawdzoną w bojach grupę zamiast tegorocznych wykwitów typu Semeniuk czy Butryn. Myśle że na ataku pojedzie albo Muzaj albo nawet jeden atakujący i dodatkowy przyjmujący. Osobiście wziąłbym Bednorza mimo falującej formy, bo chłopak jest w stanie zagrac w ataku i zagrywce kosmicznie, a czasem takie coś może odwrócić losy meczu, bo przy słabszej dyspozycji Leona będziemy mieć kłopoty na lewym (chyba że śliwka zagra jak w finale LM). Znam jednak podejście Vitala, jak chociażby w półfinale ME ze Słowenia i nie ma to większego znaczenia, bo ma taki styl prowadzenia zespołu że czeka aż się zawodnicy sami obudzą, rzadko robi jakieś drastyczne zmiany, to nie Alekno. Faworytem do złota nie jesteśmy patrząc na poszczególnych zawodników, ale srebro czy brąz byłoby fajnym osiągnięciem.
Jeszcze dodam, oglądałem trochę Kurka w Japonii, mam wrażenie że mama ziemia mocniej trzyma naszego reprezentanta, fizycznie wyglądał niezbyt obiecująco. Mam nadzieje, że tak jak w 2018 nasz sztab go odpowiednio przygotuje fizycznie.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Semeniuk nie pojedzie na pewno na Igrzyska, bo Vital ma już w głowie kadrę na ten turniej. Powiem więcej - Całkiem możliwe, że na Ligę Narodów nie zostanie powołany trzon, tylko ci, którzy mają się wykazać i ci, którzy mają jeszcze powalczyć o miejsce, dać jakieś odpowiedzi.

Pierwsza opcja - Nie zdziwię się, jak na turniej nie pojadą np Leon,Kurek,Kubiak,Zatorski etc. Możliwe, że pójdziemy podobnym wariantem co Włosi.

Druga opcja -Ewentualnie z tych 18, którzy pojadą, grać będzie regularnie 11-12 zawodników, a 6-7 będzie trenować indywidualnie i pogra jedynie w kilku meczach. I to bym najbardziej brał pod uwagę.

Stąd najbardziej logiczny wybór to odsunięcie Szalpuka,Konarskiego,Popiwczaka,Hubera,Janusza + jeszcze kogoś z przyjmujących. Dajmy na to, że to Tomek Fornal.

Wówczas jedzie cała reszta, ale np Vital już wie, że ma 11 pewniaków i gra się toczy o pozycję numer 4 wśród przyjmujących.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”