Reprezentacja mężczyzn 2022

kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kamil1999 »

Delont pisze: 23 sie 2022, o 20:11 Skoro wygraliśmy do 20 to by oznaczało, że jednak można :)

EDIT: bardziej mnie martwią takie piłki, które wpadają, a na tym etapie przygotowań powinny być dobrze zagospodarowane. Gdy podbija Janusz albo jest przechodząca. Trochę kulawych wystaw gdy to nie Janusz odbija. Bardzo fajnie gramy na bloku. Argentyna słabo dzisiaj zagrywa.
Bo Argentyna dzisiaj to nie Francja ani USA. Z nimi potrzebny lepszy rozkład ataku. Olsztyn z dwoma skrzydłowymi to też była groźna drużyna, ale miała swój sufit, którego nie przekroczy. Tym sufitem była Zaksa czy JW
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Marcy$ »

Cóż, a kto powiedział, że USA a tym bardziej Francja to nie nasz sufit?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

Kwestia terminologii - jak De Cecco zagra fajnie, to najlepszy sypacz ze świetnym odbiciem. Jak Łomacz zagra kapitalną krótką to "klubowa para"...
Śmiech przez łzy. Oto Polska własnie...
kamil1999 pisze: 23 sie 2022, o 20:24 Bo Argentyna dzisiaj to nie Francja ani USA. Z nimi potrzebny lepszy rozkład ataku.
Raczej lepszej relacji zagrywka/przyjęcie...
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:24
Delont pisze: 23 sie 2022, o 20:16
Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:13

Owszem, można, bo Kurek ma 7/11 w ataku. Problem się zacznie, kiedy skończymy etapy sparingów i zagramy z USA i Bułgarią, gdzie to przestanie działać i wtedy pikachu fejs.
Tylko w czym ta Bułgaria jest lepsza od Serbii, Iranu i Argentyny? Rozumiem o co Ci chodzi z USA, ale też nie robiłbym już takiego dramatu z innymi rywalami. Ja to mam nawet wrażenie, że czasem przy bardzo trudnych piłkach sytuacyjnych, to Śliwka by sobie nieźle poradził - dzisiaj ze 2 takie miał i zdobył punkty :)
Tym, że Bułgaria będzie grała z nami na mistrzostwach świata, a nie w Memoriale Wagnera czy meczu towarzyskim.

Sceptycyzm Drzyzgi uważam za wysoce zasadny.
No dobra, takie masz zdanie. Ja do sceptycyzmu Drzyzgi podchodzę ostrożnie, bo on raczej od dawna ma takie podejście i charakter. Mimo, że go cenię bardzo to biorę z pewnym marginesem te słowa. Ja też widzę te minusy o których piszesz, ale przykładam do nich nieco mniej konsekwencji. Dla przeciwwagi kilka plusów: lepiej wygląda ta 2 zmiana, zaczyna coś wnosić Kaczmarek na zagrywce, bloku (pochwaliłem i jest atak w siatkę). Nieźle wyglądają wystawy Śliwki po obronie Janusza jak już się za nie zabierze. Kolejny raz widać, że fajnie wychodzi przejęcie ataku z 2 linii przez Olka.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Nie wiem jakim cudem się w tej kadrze znalazł Łomacz. On ma tylko jedno dobre zagranie - krótka do Bieńka. Przy reszcie jego wystaw zazwyczaj tracimy punkty.

@Delont

Czy zmiana Kaczmarka coś wnosi, to poczekajmy do MŚ, bo na VNL grał fatalnie, a mecze towarzyskie czy memoriały wagnera to nie jest jeszcze wyznacznik, bo tam on grał lepiej od Kurka (poza meczem z Ukrainą), co jest generalnie abstrakcją
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kamil1999 »

Marcy$ pisze: 23 sie 2022, o 20:25 Cóż, a kto powiedział, że USA a tym bardziej Francja to nie nasz sufit?
Nie no bądźmy poważni.
Nie jesteśmy Niemcami tylko nasi siatkarze mają na koncie wygrane w LM i świetne sezony w czołowych ligach świata.
Wszyscy w zasięgu tylko lepszego rozkładu ataku. Bo gra w obronie, na bloku i przyjęciu już się na szczęście od LN poprawiła.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Marcy$ pisze: 23 sie 2022, o 20:25 Cóż, a kto powiedział, że USA a tym bardziej Francja to nie nasz sufit?
Nikt, ale też nie rozumiem czemu Olek dostaje taką śmieszną ilość piłek. Nie rozumiem czemu nie mogliśmy w żadnym z 20 meczów sprawdzić jak będzie wyglądał Olek z dużym obciążeniem w ataku. Przecież potrafi atakować, to nie Ruciak czy Andringa że strach wystawić.

Kaczmarek chyba wrócił do formy, od memoriału te wejścia już nie trącają parodią.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:30 Nie wiem jakim cudem się w tej kadrze znalazł Łomacz. On ma tylko jedno dobre zagranie - krótka do Bieńka. Przy reszcie jego wystaw zazwyczaj tracimy punkty.

@Delont

Czy zmiana Kaczmarka coś wnosi, to poczekajmy do MŚ, bo na VNL grał fatalnie, a mecze towarzyskie czy memoriały wagnera to nie jest jeszcze wyznacznik, bo tam on grał lepiej od Kurka (poza meczem z Ukrainą), co jest generalnie abstrakcją
Tak jak wartość każdego schematu i zawodnika poznamy na MŚ i wtedy będziemy oceniać. Ale musisz przyznać, że było fatalnie na VNL, a jest dużo lepiej co też raczyłem zauważyć.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Marcy$ »

Jeżeli Memoriał czy sparing nic nie znaczy to myślę, że szkoda komentować i oglądać.
Pozdrawiam
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Może i dostaje małą ilość piłek, ale za to dobrze rozegrane :)

Ja nie widzę naszej kadry, która ma orać systemem olsztyńskim w ataku. Jak siądzie nam przyjęcie, to jesteśmy po prostu w ciemnych 4 literach. Myślę, że tak z 70 % nas ma pewne obawy, że MŚ mogą się skończyć nieciekawie. Mamy nadzieję, że będzie medal i na medal liczymy, ale jednak chyba nikt nie byłby w ciężkim szoku, gdyby się sprawdził czarny scenariusz, bo każdy ma go niestety z tyłu głowy.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Marcy$ pisze: 23 sie 2022, o 20:33 Jeżeli Memoriał czy sparing nic nie znaczy to myślę, że szkoda komentować i oglądać.
Pozdrawiam
Znaczą dużo, bo są rozgrywane tuż przed docelowymi turniejami. Jak mają jeszcze sensowną obsadę to można wyłapać sporo ciekawych rzeczy. Szary dziś dzielnie zastępuje Ordunę, sugerowałbym nie przejmować się jego komentarzami ;)
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

Dzisiaj prowadzisz jakąś niezrozumiałą dla mnie krucjatę. Zgadzam się ze Streeterem, że chciałbym zobaczyć Olka pod obciążeniem, ale w meczu towarzyskim lejemy Argentynę bez problemu, a tutaj dalej źle.

Kaczmarek grał źle na VNL to był jechany tutaj. Zagrał dobrze i widać poprawę, to nie znaczenia, bo to towarzyskie, a nie USA czy Bułgaria na MŚ.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

buzinga pisze: 23 sie 2022, o 20:37
Marcy$ pisze: 23 sie 2022, o 20:33 Jeżeli Memoriał czy sparing nic nie znaczy to myślę, że szkoda komentować i oglądać.
Pozdrawiam
Znaczą dużo, bo są rozgrywane tuż przed docelowymi turniejami. Jak mają jeszcze sensowną obsadę to można wyłapać sporo ciekawych rzeczy. Szary dziś dzielnie zastępuje Ordunę, sugerowałbym nie przejmować się jego komentarzami ;)
Pierwszego cię zawołam, jak moje obawy się sprawdzą.

PS - Fornal ma już takie jasne włosy, że myślałem, że to jakiś łysy przyjmuje i Kurek na przyjęciu gra eksperymentalnie :D
Ostatnio zmieniony 23 sie 2022, o 20:39 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

Nie wiem, czy wasze postrzeganie jest podobne.

Jak dla mnie, to najwieksza strate jakosci obserwuje u Pawla. W obronie, jak dotknie to gra do tylu (a potem jest" zle to zagral Tomek Fornal"), czesto tez koledzy (np sypacz) wychodza przed niego.
W dograniu podobnie, dogrywal i Sliwka i Fornal biegl z lini koncowej na 4 metr kolo Zatora.
W przyjeciu srednio widoczny ( bo rzucaja sie w oczy babole Olka), ale raczej kryje glownie swoje.

Od jakiegos czasu nasz najslabszy punkt. Co mu tam zadali w Rzeszowie.
A najgorsze, ze na tej pozycji Grbic bedzie zmienial w ostatecznosci. U Popiwczaka byly jakies oznaki odzycia. Wiec moze w przyszlym roku sie przebije.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Marcy$ »

To był mały sarkazm :) a to, że niektórzy to beton to inna sprawa :)

J.w. napisałem - USA, a przede wszystkim Francja przed nami a reszta do ogrania. A, że możemy spaść z forum i odpaść z każdym w 1/8? Taki jest sport. Nie ma hurraoptymizmu ale żeby od razu marudzić? to takie nasze, krajowe dobro :)
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Ja na dziś kończę oglądanie, po dwóch setach to zaczyna siedzieć zagrywka w Spodku, to dobrze, ogólnie nie wyglądamy źle, jedyny zarzut jaki mam to chciałbym równiejszy rozkład na skrzydłach, bo po tych piłkach co Olek skończył myślę, że z większą ilością piłek też by sobie poradził (jak nie to zawsze jest Fornal). Bo obawiam się, że mocniejsze od Argentyny drużyny, przede wszystkim mocniej zagrywające, postawią zbyt mocne warunki na grę dwoma skrzydłowymi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 23 sie 2022, o 20:39 Nie wiem, czy wasze postrzeganie jest podobne.

Jak dla mnie, to najwieksza strate jakosci obserwuje u Pawla. W obronie, jak dotknie to gra do tylu (a potem jest" zle to zagral Tomek Fornal"), czesto tez koledzy (np sypacz) wychodza przed niego.
W dograniu podobnie, dogrywal i Sliwka i Fornal biegl z lini koncowej na 4 metr kolo Zatora.
W przyjeciu srednio widoczny ( bo rzucaja sie w oczy babole Olka), ale raczej kryje glownie swoje.

Od jakiegos czasu nasz najslabszy punkt. Co mu tam zadali w Rzeszowie.
A najgorsze, ze na tej pozycji Grbic bedzie zmienial w ostatecznosci. U Popiwczaka byly jakies oznaki odzycia. Wiec moze w przyszlym roku sie przebije.
Mam identyczne spostrzeżenia. Paweł jest np bardzo niedokładny przy dogrywaniu np drugiej piłki spoza osi boiska, jak próbuje ją wrzucić koło siatki, żeby skrzydłowy mógł powalczyć bez oddania jej za darmo. Kiedyś robił to fantastycznie. Dziś Popiwczak zjada go w tym elemencie.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:39
buzinga pisze: 23 sie 2022, o 20:37
Marcy$ pisze: 23 sie 2022, o 20:33 Jeżeli Memoriał czy sparing nic nie znaczy to myślę, że szkoda komentować i oglądać.
Pozdrawiam
Znaczą dużo, bo są rozgrywane tuż przed docelowymi turniejami. Jak mają jeszcze sensowną obsadę to można wyłapać sporo ciekawych rzeczy. Szary dziś dzielnie zastępuje Ordunę, sugerowałbym nie przejmować się jego komentarzami ;)
Pierwszego cię zawołam, jak moje obawy się sprawdzą.

PS - Fornal ma już takie jasne włosy, że myślałem, że to jakiś łysy przyjmuje i Kurek na przyjęciu gra eksperymentalnie :D
To przypomina mi jednego guru od kryzysów na rynku finansowym. Jest gość, który średnio co pół roku ogłasza, że idzie kryzys i jak wreszcie przyszedł, to przez kolejne miesiące chodził i się przechwalał, że go przewidział :D No pewnie, że może nam nie wyjść na MŚ, ja mam na tyle pokory, że nie uważam że potencjałem bijemy USA i Francje na głowę (może podchodzę ostrożnie do tematu). Możemy z nimi grać na równi i wygrać, ale może też być w 2 stronę. Obserwuję, że nasza gra ewidentnie się poprawia i to mnie napawa optymimem, bo część zawodników była w bardzo złej formie, a teraz jest minimum w poprawnej.

Z elementów w grze, to mocno poprawił się nasz blok w ostatnich meczach.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

Zwracam uwagę na ustawienie przyjęcia w parze Semen/Fornal... ;)
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:39
Pierwszego cię zawołam, jak moje obawy się sprawdzą.

Nie będziesz musiał mnie wołać, ja tu będę. Ciekawi mnie tylko czy jak jednak okaże się, że nie będziesz miał racji i skończymy z satysfakcjonującym Cię wynikiem na MŚ to czy będziesz kajał się tyle razy ile wypisujesz tu tych "swoich obaw" ;)
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Blanco »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:13
kamil1999 pisze: 23 sie 2022, o 20:09 Znów Śliwka ma ilości Andringowe w ataku. A już ostatnio na memoriale rozkład ataku fajnie wyglądał.
Nie można tak grać.
Owszem, można, bo Kurek ma 7/11 w ataku. Problem się zacznie, kiedy skończymy etapy sparingów i zagramy z USA i Bułgarią, gdzie to przestanie działać i wtedy pikachu fejs.
Szukając meczu Bartka, w którym po raz ostatni miał taki stosunek ataków, dotarłem do ćwierćfinału Igrzysk z Francją. Tylko trener się jakoś inaczej nazywał.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

grzegorzg pisze: 23 sie 2022, o 20:43 Zwracam uwagę na ustawienie przyjęcia w parze Semen/Fornal... ;)
No a ja przyjrzałem się dokładniej podwójnej zmianie ;)
To chyba faktycznie o to biega, żeby ściągnąć Kurka z drugiej linii i wprowadzić lepiej broniącego Łomacza , bo w dwóch następnych obejściach mamy dwóch naszych najgroźniejszych zagrywających w polu serwisowym (Semeniuk, Bieniek), więc szukamy obron i szans na kontry. Tylko tego Kamila trzeba trochę sprawdzić z Łomaczem na prawym skrzydle, bo jak źle przyjmiemy to lepiej mieć więcej opcji w ataku niż Kaczmarek. Przy czym bardzo szanuję atak Łukasz z lewego skrzydła.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orduna »

Blanco pisze: 23 sie 2022, o 20:48
Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:13
kamil1999 pisze: 23 sie 2022, o 20:09 Znów Śliwka ma ilości Andringowe w ataku. A już ostatnio na memoriale rozkład ataku fajnie wyglądał.
Nie można tak grać.
Owszem, można, bo Kurek ma 7/11 w ataku. Problem się zacznie, kiedy skończymy etapy sparingów i zagramy z USA i Bułgarią, gdzie to przestanie działać i wtedy pikachu fejs.
Szukając meczu Bartka, w którym po raz ostatni miał taki stosunek ataków, dotarłem do ćwierćfinału Igrzysk z Francją. Tylko trener się jakoś inaczej nazywał.
Co z tego, że nazywał się inaczej skoro to ta sama betonowa myśl. Myśl samouwielbienia prowadząca do porażki. Nie da się na to patrzeć, nie oglądam od 2 seta bo mam odruch wymiotny jak patrzę na siwego bajeranta i jego giermków.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

Fornal co zdobył, to oddał z nawiązką...
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Gregor piła na potrójny
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Orduna pisze: 23 sie 2022, o 20:55
Co z tego, że nazywał się inaczej skoro to ta sama betonowa myśl. Myśl samouwielbienia prowadząca do porażki. Nie da się na to patrzeć, nie oglądam od 2 seta bo mam odruch wymiotny jak patrzę na siwego bajeranta i jego giermków.
Gdzie się podziewałeś? Wszyscy się za Tobą stęskniliśmy. Szary próbował nam umilić czas, ale Ciebie nie da się zastąpić. Dobrze, że jesteś :D
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kamil1999 »

Fajne wejście Martineza u Argentyńczyków
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

Ale elektryczny w każdym odbiciu w 3 secie jest Kłos. Co odbicie to gorsze :)
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Podobnie jak komentatorzy, grą Argentyny jestem trochę rozczarowany. Chciałem zobaczyć zespół, który wygląda na dobrze przygotowany, ale oni zagrali trochę na stojaka i się po nich przejechaliśmy.


Z niecierpliwością czekam na MŚ
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

To fakt, Argentyna bardzo zawodzi i nie da się wyciągać końcowych wniosków. Też liczyłem na trudniejsze warunki i takie meczowe przetarcie. Jeszcze chwila i wszyscy będziemy mądrzejsi w jakim miejscu jesteśmy. Mało dokładny Łomacz na rozegraniu czegoś innego niż środek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”