Memoriał Wagnera 2023

ciorny17
Posty: 8543
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: ciorny17 »

dyletant pisze: 20 sie 2023, o 16:41 Zator nie może być taką niańką Leona w przyjęciu, bo to nic dobrego nie daje, jeśli próbuje sięgać piłkę z i tak wąskiego wycinka Kubańczyka.
Ale co ma robić, jak Leon przyjmuje gdziekolwiek? Jak to Drzyzga powiedział, piłka się dzisiaj od niego odbijała.
Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:41 To jest trening mecz. Cały turniej jest pomyślany od początku wyłącznie po to, żeby drużyna mogła się przygotować do docelowej imprezy. Wyniki w tym turnieju są bez znaczenia. Nie liczą się nawet do rankingu.
Czyli jak jest mecz towarzyski to użytkownicy forum dyskusyjnego nie mogą na bieżąco komentować wydarzeń na boisku?
Kłamca.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Riad69 »

Ktoś mi da jakiś logiczny argument dlaczego Łomacz jest tak wielbiony przez każdego trenera kadry? Drugi rozgrywający z niego żaden. Równie dobrze Śliwka mógłby wejść i jakość byłaby podobna
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:41 To jest trening mecz. Cały turniej jest pomyślany od początku wyłącznie po to, żeby drużyna mogła się przygotować do docelowej imprezy. Wyniki w tym turnieju są bez znaczenia. Nie liczą się nawet do rankingu.
To są trening-mecze, ale jeśli ci Semeniuk od maja nie potrafi złapać formy, a Leon całą VNL w kratkę i potem na Memoriale też słabo, to możesz zacząć się zastanawiać, czy wszystko jest okej. Forma poszczególnych zawodników nie jest wystarczająco dobra już od dłuższego czasu.

Tak naprawdę tylko Janusz,Kochanowski,Bieniek i Śliwka wyglądali w tym sezonie tak, żeby nie mieć żadnych wątpliwości co do ich formy. No i jeszcze Kaczmarek po słabszym początku VNL na duży plus turnoej finałowy. Kurek kontuzje, Leon z topem raczej słabo, Semen bez komentarza, Bednorz też urazy i gra w kratkę, Fornal grał mało...
Ostatnio zmieniony 20 sie 2023, o 16:45 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocniczka
Posty: 2039
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

Gdyby zwycięstwo w tym turnieju miało znaczenie, od początku grałby skład podstawowy.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:44 Gdyby zwycięstwo w tym turnieju miało znaczenie, od początku grałby skład podstawowy.
Ok, przestaniemy komentować, bo ci się nie podoba :D

Te piłki od Łomacza bez jakiegokolwiek tempa.
Pomocniczka
Posty: 2039
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

To są trening-mecze, ale jeśli ci Semeniuk od maja nie potrafi złapać formy, a Leon całą VNL w kratkę i potem na Memoriale też słabo, to możesz zacząć się zastanawiać, czy wszystko jest okej.
Proszę bardzo.

Forma poszczególnych zawodników nie jest wystarczająco dobra już od dłuższego czasu.
Wygrali VNL tracąc 2 sety w trzech meczach. O czym ty piszesz?

Tak naprawdę tylko Janusz,Kochanowski,Bieniek i Śliwka wyglądali w tym sezonie tak, żeby nie mieć żadnych wątpliwości co do ich formy. No i jeszcze Kaczmarek po słabszym początku na plus. Kurek kontuzje, Leon z topem raczej słabo, Semen bez komentarza, Bednorz też urazy i gra w kratkę, Fornal grał mało...
Liczą się tylko mecze przegrywający odpada. Reszta to zapychacze. Trzeba je przetrwać, ale nie mają większego znaczenia. Forma miała przyjść na finały i przyszła. Była rewelacyjna. Przeciwnicy nie istnieli. A przecież też chcieli wygrać.
przemik
Posty: 1565
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: przemik »

Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:44 Gdyby zwycięstwo w tym turnieju miało znaczenie, od początku grałby skład podstawowy.
A skład podstawowy jest wtedy jak maskotka Grbicia jest na boisku.
No mówię, ze ktoś mu płaci za te kretynizmy tutaj.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Pomocniczka
Posty: 2039
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

Słowenia z wielkim sukcesem. Co prawda przegrali o brąz w VNL ale za to MHJW jest ich.
Arw165
Posty: 1417
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 20 sie 2023, o 16:35 Jakie ma znaczenie, czy ostatni dobry mecz zagrał w 2022 czy w 2021? Takie samo, jak to, że kiedyś Wlazły był dobry. Jest 2023, w 2023 jeden i drugi nadaje się do kadry jak ja do baletu.
Streeter
Nie będę się teraz zastanawiać, jakie to ma znaczenie, bo nie o to mi chodzi. Jak mówisz, że białe to czarne, a na zwrócenie uwagi pytasz, jakie to ma znaczenie, to szczerze mówiąc, nie wiem co odpowiedzieć. Ja lubię pisać rzeczy zgodne z prawdą. Jakie to ma znaczenie w kontekście twojej tezy to rzecz dla mnie drugorzędna. Mam nadzieję, że tego typu drobne naciągania faktów zdarzają się tu na forum raz na 10 stron, a nie 10 razy na post.
ciorny17
Posty: 8543
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: ciorny17 »

Bednorz za Kurka.
Także gramy jak wczoraj.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5095
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: dyletant »

Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:56 Słowenia z wielkim sukcesem. Co prawda przegrali o brąz w VNL ale za to MHJW jest ich.
A z kim tam grali?

Gramy trochę tak jak spodziewałem się wcześniej, ale z Łomaczem nie jest to miarodajne.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Pomocniczka
Posty: 2039
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

dyletant pisze: 20 sie 2023, o 17:01
Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:56 Słowenia z wielkim sukcesem. Co prawda przegrali o brąz w VNL ale za to MHJW jest ich.
A z kim tam grali?
O medale? Z USA i karzełkami z Japonii.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Szary Wilk »

Fornal 8/16 w tej chwili, więc się trochę dźwignął.
dyletant
Posty: 5095
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: dyletant »

Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 17:03
dyletant pisze: 20 sie 2023, o 17:01
Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:56 Słowenia z wielkim sukcesem. Co prawda przegrali o brąz w VNL ale za to MHJW jest ich.
A z kim tam grali?
O medale? Z USA i karzełkami z Japonii.
Czyli o brąz nie zagrali. Potrafisz chociaż raz przyznać się do pomyłki? Naprawdę nic się nie stało i korona by Ci z głowy nie spadła.

Fefe wypuścił młodzież, jaka tam jest teraz średnia wiekowa? 15 lat? Pewnie Giannelli zawyża.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
hottakesbot
Posty: 998
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: hottakesbot »

Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:56 Słowenia z wielkim sukcesem. Co prawda przegrali o brąz w VNL ale za to MHJW jest ich.
To największy sukces siatkarski w ich historii, ewentualnie srebro ME może się z tym równać.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 20 sie 2023, o 17:00 Nie będę się teraz zastanawiać, jakie to ma znaczenie, bo nie o to mi chodzi. Jak mówisz, że białe to czarne, a na zwrócenie uwagi pytasz, jakie to ma znaczenie, to szczerze mówiąc, nie wiem co odpowiedzieć. Ja lubię pisać rzeczy zgodne z prawdą. Jakie to ma znaczenie w kontekście twojej tezy to rzecz dla mnie drugorzędna. Mam nadzieję, że tego typu drobne naciągania faktów zdarzają się tu na forum raz na 10 stron, a nie 10 razy na post.
To ja odbije i powiem że mam co w życiu robić, niż pamiętać czy to jak Semeniuk ostatnio wyglądał jak człowiek miało miejsce w 2021 czy w 2022. Nie ma z perspektywy dziś to żadnego znaczenia i na tym temat kończę. Znaczenie ma to, że obecnie nie wygląda. Tak samo jak na Igrzyskach nie miało znaczenia kiedy Kubiak wyglądał jak człowiek, skoro na Igrzyskach wyglądał jak parasportowiec.

Ogólnie to bawi mnie dopierdzielenie się w tezie do jakiejś pierdoły, która nie ma najmniejszego znaczenie i twierdzenie, że teza nie ma sensu. Ok, napisałem że grał ostatnio dobrze w 21, grał w 22, ale i tak nie ma to znaczenia, bo obecnie gra źle. I to nie jest tydzień dwa, żeby uznać to za przeciążenie, tylko ponad pół roku, co już stanowi problem. No ale naciesz się, że się pomyliłem w nieważnej dacie, proszę bardzo :) ja wolałbym się cieszyć widząc Semeniuka z 21 czy tam 22. No ale co kto lubi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2039
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

Przyznaję się do pomyłki.

Było jeszcze gorzej. Odpadli w 1/4.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Szary Wilk »

Ciężko się patrzy na grę Łomacza, niezależnie czy wczoraj robił ostrą siłownię, czy jest w pełni przygotowany do grania na dużym turnieju. On po prostu jest cienki jak sik pająka.
przemik
Posty: 1565
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: przemik »

Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:56 Słowenia z wielkim sukcesem. Co prawda przegrali o brąz w VNL ale za to MHJW jest ich.
Przecież jeśli Włosi wygrają z nami 3-0 albo 3-1 to oni wygrają turniej. Znafco
___
Noworoczny Kibic Siatki
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

To ja może zadam pytanie, które chociaż coś wniesie i podniesie wiedzę (o ile ktoś mi odpowie ;D). W jakim celu choćby Zatorski i Kochanowski mają takie jakby opaski uciskowe na bicepsie?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
przemik
Posty: 1565
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: przemik »

Streeter pisze: 20 sie 2023, o 17:20 To ja może zadam pytanie, które chociaż coś wniesie i podniesie wiedzę (o ile ktoś mi odpowie ;D). W jakim celu choćby Zatorski i Kochanowski mają takie jakby opaski uciskowe na bicepsie?

Streeter
Dołączam się do pytania - Kurek tez to nosił
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Szary Wilk »

Ten Bovolenta to zaraz będzie gracz naprawdę dużego formatu, u nas takim odpowiednikiem jest Dulski i chwała Grbiciowi, że go wprowadził, tak samo podziękowania prezesowi Baranowi za akt łaski i wypożyczenie tego chłopaka do Norwida, bo Winiar by go zakisił w kwadracie.

Na ten moment wszyscy przyjmujący poza Leonem wypadają zdecydowanie lepiej od Semeniuka. A Leon ten memoriał kiepsko, wcześniej w kratkę w lidze narodów. I mówiąc o Leonie zwracam raczej uwagę na atak, bo w przyjęciu to niestety jest jak drewno.

Wilfredo to duża marka i zawsze może rozstrzygnąć mecz na korzyść naszej reprezentacji, ale według mnie ktoś z dwójki Fornal/Bednorz powinien naprawdę spiąć 4 litery, zagrać jak w klubie i go wygryźć ze składu, bo to się po prostu nie równoważy, kiedy Leon jest na boisku i dziurawi przyjęcie, a jak w ataku się zatnie, to ma prawie 0 atutów i zostaje sama zagrywka.
przemik pisze: 20 sie 2023, o 17:23
Streeter pisze: 20 sie 2023, o 17:20 To ja może zadam pytanie, które chociaż coś wniesie i podniesie wiedzę (o ile ktoś mi odpowie ;D). W jakim celu choćby Zatorski i Kochanowski mają takie jakby opaski uciskowe na bicepsie?

Streeter
Dołączam się do pytania - Kurek tez to nosił
To jest jakiś pulsometr na wypasie, mierzy także jakieś skoki i inne cuda.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 20 sie 2023, o 17:24 Ten Bovolenta to zaraz będzie gracz naprawdę dużego formatu
Geny świetne, nawet trochę wzrok ojca :) Vigor był wybitnym zawodnikiem, szkoda, że tak się Jego historia potoczyła, jak potoczyła. Oby syn dorównał ojcu, a pozasportowo miał więcej szczęścia od taty.

Dzięki De Giorgiemu, który zrobił domowe przedszkole, pozostajemy w grze :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8543
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: ciorny17 »

Nie tylko pulsometr.
Tam też jest mierzona ilość wyskoków oraz kilka innych zmiennych monitorujących parametry zawodnika.
Wiem, że kiedyś bodajże Sonda sport miało opcję mierzenia nawet maksymalnego skoku czy tam średniego.

Łomacz na setowej to jest jego kwintesencja.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7971
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Szary Wilk »

Set wygrany, w mojej opinii, jeśli utrzymają się te składy, to wygrany będzie cały mecz, ponieważ Włosi dają pograć młodym.

26 sierpnia Grbić ma ogłosić skład na ME. Wobec kontuzji Bieńka i ewentualnego kolejnego urazu na środku, branie 3 środkowych byłoby ultra nieracjonalne, bo turniej jest naprawdę długi. W dodatku Karol Kłos, mimo dobrego zdrowia, to 34 letni zawodnik, a Norbert Huber wcale nie tak dawno wrócił po ciężkiej kontuzji. To byłby chyba jakiś ostateczny dowód miłości do Semena, gdyby pojechało 5 przyjmujących. Ciężko sobie to wyobrazić.

Także mam nadzieję, że jeśli ktokolwiek ma wypaść, to ktoś z dwójki Leon/Semeniuk. Ten 1 to dziura w przyjęciu i strasznie spadła mu jakość ataku, grał średnio na VNL, ten drugi w ataku stał się Andringą, ale przyjąć jeszcze potrafi, choć na Memoriale wyglądał w tym elemencie kiepsko.

Mam tylko nadzieję, że za te 6 dni nie przyjmie się nowa ksywka "SOG" ("Son of Grbić") dla Kamila.
przemik
Posty: 1565
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: przemik »

Oni maja rozgrywajacego klasy światowej, a nam wystawia najsłabszy rozgrywający w pluslidze
___
Noworoczny Kibic Siatki
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 20 sie 2023, o 17:34 Także mam nadzieję, że jeśli ktokolwiek ma wypaść, to ktoś z dwójki Leon/Semeniuk. Ten 1 to dziura w przyjęciu i strasznie spadła mu jakość ataku, grał średnio na VNL, ten drugi w ataku stał się Andringą, ale przyjąć jeszcze potrafi, choć na Memoriale wyglądał w tym elemencie kiepsko.
Co prawda już raz się z Noworocznym zakładałem i przegrałem, że nie wejdziemy do finału VNL (ale chociaż organizacja charytatywna skorzystała), ale znów mogę się założyć, że pojedzie 5 przyjmujących :D a jeżeli jakimś cudem 4, to prędzej odpadnie Bednorz. Semeniuk ogólnie w przyjęciu lepszy od Leona, ale ostatnio stracił ten atut, w zasadzie tylko w zagrywce wygląda nieźle, ale w porównaniu do Leona to wiadomo kogo lepiej na zagrywkę wpuścić. Ja tych rezerwowych często postrzegam jako ludzi, którzy w razie czego wejdą i odmienią mecz, więc tu też lepiej mieć Leona niż Semeniuka, chyba nie tylko ja bardziej sobie mogę wyobrazić wchodzącego Leona odmieniającego mecz niż Semeniuka.

Abstrahując już od tego, że moim zdaniem u Grbicia w głowie podstawowa para przyjmujących to właśnie Leon i Śliwka.

Edit: Zwidy już mam, czy z trybun mecz ogląda sam Piechocinho? :D


Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7870
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 20 sie 2023, o 17:27Geny świetne, nawet trochę wzrok ojca :) Vigor był wybitnym zawodnikiem, szkoda, że tak się Jego historia potoczyła, jak potoczyła. Oby syn dorównał ojcu, a pozasportowo miał więcej szczęścia od taty.
Taki Karol Kłos z większą powtarzalnością tbh. Kolejny gracz, który gra w reprezentacji zanim zadebiutował w A1 (tzn. syn), ciekawe kiedy u nas ostatnio miała miejsce taka sytuacja.

A nie, plotę głupoty, on zadebiutował już w A1.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 20 sie 2023, o 17:43
Streeter pisze: 20 sie 2023, o 17:27Geny świetne, nawet trochę wzrok ojca :) Vigor był wybitnym zawodnikiem, szkoda, że tak się Jego historia potoczyła, jak potoczyła. Oby syn dorównał ojcu, a pozasportowo miał więcej szczęścia od taty.
Taki Karol Kłos z większą powtarzalnością tbh. Kolejny gracz, który gra w reprezentacji zanim zadebiutował w A1 (tzn. syn), ciekawe kiedy u nas ostatnio miała miejsce taka sytuacja.

A nie, plotę głupoty, on zadebiutował już w A1.
U nas trzeba zagrać z 5 sezonów o Mistrzostwo by zadebiutować ;) a Bovo w 21/22 chyba pojawił się w Serie A. A najbliższy sezon, co dziwne, na zapleczu. Choć jak nie miał opcji na pierwszego w Serie A, to pewnie dobra opcja.

Aczkolwiek chyba pierwszy raz widzę młodego Bovolentę na żywo, jak na swój wiek wygląda nieźle.

I bawi mnie, że u nas Fornal "ma czas" a chłop w Mistrzach Świata i Mistrzach Europy wydziera jakiegoś szczyla 19-letniego z zaplecza Serie A i chce Nim grać ME :D u nas jak ktoś nie siedzi w juniorach, to siatkarza jakiegokolwiek z rocznika '04 nie wymieni.

Streeter
Ostatnio zmieniony 20 sie 2023, o 17:52 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hottakesbot
Posty: 998
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: hottakesbot »

Wysoki Andringa ma 2 przechodzące na czystej siatce i oczywiście nie kończy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”