REPREZENTACJA KOBIET 2024

Awatar użytkownika
Macka
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Macka »

Zakładam nowy temat.
O to pierwsze powołania na sezon 2024. Zapraszam do dyskusji :D .


Obrazek
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
kinagyo
Posty: 757
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: kinagyo »

Polki wygrywają towarzsykie spotkanie z Holendarkami 3:0, ale trenerzy umówili sie na 5 setów.
Chciałabym zobaczyć Piaceką i Górecką na boisku. Może jutro
Streeter
Posty: 7352
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Streeter »

kinagyo pisze: 9 maja 2024, o 18:58 Polki wygrywają towarzsykie spotkanie z Holendarkami 3:0, ale trenerzy umówili sie na 5 setów.
Chciałabym zobaczyć Piaceką i Górecką na boisku. Może jutro
Nie oglądałem, ale siatka podaje, że było 5:0 i że Piasecka była:

Polska – Holandia 5:0
(25:21, 25:19, 25:21, 25:22, 15:13)

Składy zespołów:
Polska: Korneluk (13), Witkowska (4), Stysiak (17), Łukasik (6), Różański (10), Wenerska (2), Szczygłowska (libero) oraz Alagierska-Szczepaniak (1), Kowalewska (1), Gałkowska (10), Pacak (4), Piasecka (7), Mędrzyk (12)

Może za szybko wyłączyłaś :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hottakesbot
Posty: 1048
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: hottakesbot »

Korneluk i Mędrzyk bardzo dobrze wypadły - pierwsza tradycyjnie w bloku, druga świetnie obijała blok w ataku. Nie myślałam że Mędrzyk jeszcze się przyda reprezentacji, jej rywalizacja z Górecką o miejsce w składzie będzie interesująca.

Podobało mi się sporo samoasekuracji w ataku u dziewczyn i ponowień, w poprzednich latach często był z tym problem. Fajnie, że gra jest na tyle poukładana, że można już pracować nad szczegółami.
Pomocniczka
Posty: 2119
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Pomocniczka »

To wszystko wypracował Jacek. Sześć lat nad tym pracował aż wypracował. A Lavarini przyszedł na gotowe.
kinagyo
Posty: 757
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: kinagyo »

Hmm, Lavarini w wywiadzie powiedział, że nie przewiduje, żeby Smarzek grała na przyjęciu. Ale Magdalena Jurczyk w studio wygadała się, że Malwina na treningach trenuje też na przyjęciu. Dziwne
kibol1989
Posty: 51
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: kibol1989 »

Mamy na tyle dobre przyjmujące ,że rozmawianie o Smarzek jako przyjmującej jest niepotrzebne. Jeżeli Malwina będzie się super prezentować to prędzej Stysiak powinna być przesunięta na przyjęcie w jakiejś awaryjnej sytuacji np przegrywamy 0-2 i nie ma nic do stracenia. A to dlatego, że ma jakieś doświadczenie na tej pozycji i dość łatwo przychodzi jej atak z lewego skrzydła. Mnie trochę martwi holowanie Różański .W poprzednim sezonie gdyby nie dobre zmiany Czyrniańskiej to nie byłoby kwalfikacji. Oliwia drugi sezon z rzędu słaby klubowy i jest mocno ciągnięta za uszy. Natomiast wyniki broniły jednak decyzje Trenera. Mędrzyk daje mocne argumenty ,że trzeba się z nią liczyć. Martwi mnie, że Czyrniańska dalej jakieś problemy ,a ona potrzebuje gry ciągłej.
stan pl
Posty: 101
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: stan pl »

kibol1989 pisze: 11 maja 2024, o 06:44 Mamy na tyle dobre przyjmujące ,że rozmawianie o Smarzek jako przyjmującej jest niepotrzebne. Jeżeli Malwina będzie się super prezentować to prędzej Stysiak powinna być przesunięta na przyjęcie w jakiejś awaryjnej sytuacji np przegrywamy 0-2 i nie ma nic do stracenia. A to dlatego, że ma jakieś doświadczenie na tej pozycji i dość łatwo przychodzi jej atak z lewego skrzydła. Mnie trochę martwi holowanie Różański .W poprzednim sezonie gdyby nie dobre zmiany Czyrniańskiej to nie byłoby kwalfikacji. Oliwia drugi sezon z rzędu słaby klubowy i jest mocno ciągnięta za uszy. Natomiast wyniki broniły jednak decyzje Trenera. Mędrzyk daje mocne argumenty ,że trzeba się z nią liczyć. Martwi mnie, że Czyrniańska dalej jakieś problemy ,a ona potrzebuje gry ciągłej.
Atak- Stysiak i Gałkowska jako druga.
Przyjęcie- wymiennie Mędrzyk, Fedusio, Łukasik. Olivia i Martyna Czyrniańska pod formą sprzed 1-2 lat, Piasecka przehype`owana na maxa. Nie umie skończyć piłki w ważnym momencie. Zuzka Górecka jeszcze nieodbudowana po kontuzji. Dudek i Damaske do treningów- Paulina od samego początku przegrywa w oczach trenera Lavariniego w małej grze vs. Górecka.

Smarzek w ogóle nie widzę w tej reprezentacji- tak ze względów sportowych jak i pozasportowych (ja tam już olałem jej brak dojrzałości w 2022r. było minęło). Dla mnie dziewczyna pogubiła się mentalnie i nie widzę w niej nic, co mogłoby zadziałać in plus w reprezentacji.
landka
Posty: 211
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: landka »

Grając wymiennie trójką Mędrzyk, Fedusio, Łukasik może brakować ofensywy, bo tutaj jednak Różański i Czyrniańska wyglądają lepiej. Oczywiście, zawsze dochodzi kwestia formy. Mędrzyk mogłaby być tą czwartą, wchodzącą w kryzysowych sytuacjach, akurat z jej doświadczeniem to miałoby sens. Nie jestem przekonana do Fedusio i Góreckiej, raczej tylko w przypadku, gdyby inne dziewczyny były kontuzjowane albo w naprawdę słabej dyspozycji. Malwina dobrze wyglądała w meczu towarzyskim, trochę dziwne, że Lavarini nie chce dać jej szansy w pierwszym turnieju.
stan pl
Posty: 101
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: stan pl »

landka pisze: 13 maja 2024, o 23:59 Grając wymiennie trójką Mędrzyk, Fedusio, Łukasik może brakować ofensywy, bo tutaj jednak Różański i Czyrniańska wyglądają lepiej. Oczywiście, zawsze dochodzi kwestia formy. Mędrzyk mogłaby być tą czwartą, wchodzącą w kryzysowych sytuacjach, akurat z jej doświadczeniem to miałoby sens. Nie jestem przekonana do Fedusio i Góreckiej, raczej tylko w przypadku, gdyby inne dziewczyny były kontuzjowane albo w naprawdę słabej dyspozycji. Malwina dobrze wyglądała w meczu towarzyskim, trochę dziwne, że Lavarini nie chce dać jej szansy w pierwszym turnieju.
Sprawa Olivii rozwiązała się sama.
https://www.msn.com/pl-pl/sport/other/s ... c8b5&ei=12
Martyna Czyrniańska i- mimo wszystko- Olivka odpowiednio rok i dwa lata temu stanowiły o ofensywie naszej reprezentacji na lewym, jednak ich obecna sytuacja nie jest kolorowa. Olivka słabnie, Martyna przeklaskała głównie ten sezon. Geniusz Lavariniego jest spory, jednak czy uniesie Martynę? Oby.
Fedusio i Mędrzyk są bardzo dobre technicznie i INTELIGENTNE. Potrafią z kijowej piłki coś ugrać. Łukasik ma swój czas i może na tej opinii mogłaby ponieść nas na pozycji przyjmującej (vide- drugiej armaty)?
SevenUP
Posty: 982
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: SevenUP »

Polki 5 drużyną rankingu FIVB. Z realnym widokiem na nr 2 przed IO :D
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Macka »

[post edytowano ]

Fajnie się patrzy na naszą kadrę. Czekam do trzecie tygodnia VNL i wtedy zacznę wyciągać pierwsze wnioski. „Walka” na przyjęciu wydaje się najciekawsza. W końcu mamy z czego wybierać i możemy, my jako kibice, sobie dywagować, delikatnie się kłócić kto i dlaczego powinien grać :D . Wydaje mi się, że chyba tylko dwie rozgrywające są na 99% pewne, mam na myśli Wołosz i Wenerską, moim zdaniem reszta na chwile obecną nie prezentuje poziomu olimpijskiego.
To tak na szybko ode mnie
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”