Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

Czyli co - to tak teraz trzeba obstawiać? Kto czegoś nie wygra?
A no, to ja też obstawię. Powiedzmy: brązowego medalu nie zdobędą Varenhorst/Nummerdor. :)

Wiele jednak świetnych par nie dotrwało do ćwierćfinałów. Obie polskie, Samoliovs/Smedins, Evandro/Pedro, i jeszcze kilka innych, niewiele mniej znakomitych. W ćwierćfinale muszą dodatkowo odpaść któreś z wybitnych duetów: jeden z holenderskich, wreszcie odejdą Lucena/Dalhausser lub Alison/Bruno. Jednak dużo, no ale czasami tak na wielkich turniejach bywa.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

To jest gównianiy system. Możesz przegrać 2 mecze i zdobyć złoto, a przegrać jeden i wrócić bez medalu. Dużo lepszy jest system brazylijski.
W szestnastkach zgodnie z przewidywaniami sytuacja się unormowała i oprócz Liamina/Barsouka powygrywały wyżej notowane/oceniane pary, i myślę, że to się utrzyma. Stawiam tak:
Nicolai/Lupo
Diaz/Gonzalez
Brouwer/Meuwsen
Alison/Bruno
Tu podpowiada serce, rozum 50/50, albo 51/49 na Dalhaussera.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

Zazwyczaj, moje obstawianie kończy się niedobrze;) Ale:
Dalhausser/Lucena
Brouwer/Meeuwsen
Nicolai/Lupo
Diaz/Gonzalez

Zeby wygrac z Amerykanami, Brazylijczycy muszą zagrać lepiej, może dużo lepiej niż dotąd. To jest jednak możliwe, i ja chciałbym żeby tego dokonali. Choćby dlatego, że w przekroju ostatnich dwóch sezonów są najlepszą parą na świecie (to raz), że każdy z nich jest wyjątkową siatkarską osobowością (to dwa), no i że - mimo tego - żaden z nich jeszcze nie wygrał olimpijskiego złota (trzy).
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Noworoczny »

andrzej melon pisze:ponad miesiac temu zalozylem sie ze Bruno/Alison nie zdobedzie zlota i dalej to podtrzymuje
Jaki kurs? Może się skuszę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Zwykle nie oglądam plażówki kobiet, ale nie było nic innego, więc popatrzyłem na mecz Brazylijek ze Szwajcarkami i był *zajebisty*. Kilka akcji prosto do reklamówek plażówki, łącznie z piłką meczową Szwajcarek, którą Brazylia dosłownie wygryzła z piasku :).
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

Jest, jest... :) Od połowy tie-breaka rosło we mnie już tylko szczęście i radość.
Dzięki, Alison i Bruno - byliście i jesteście wielcy.
Szacunek i ukłony dla ich rywali.
Cóż, tyle na dzisiaj :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Niesamowite... takie mecze zostają z nami na lata :). Vambora Alisą Mamuczi i Bruno Szimiczi ;).
Zadziałała chyba magia Copacabany oraz jej wiatr... Te wszystkie serie punktów to traciła drużyna grająca z wiatrem...

Szkoda Dalhaussera, IMO jednak najlepszego gracza WT. Gówniany jest ten system gier.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: mily66 »

Jak tak patrzę na tę drabinkę w tej ostatniej fazie turnieju, to myślę, że nasze pary mogą sobie pluć w brodę.
Szkoda Nummerdora, liczyłem po cichu na finał z jego udziałem.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

Odnośnie Nummerdora to miałem podobnie z Schuilem cztery lata temu, bo liczyłem że zepnie klamrą piękną karierę i jako drugi siatkarz w historii zdobędzie medal igrzysk w obu odmianach siatkówki, ale niestety nie było mu to dane. Reinderowi na żadnej z pięciu olimpiad nie udało się zdobyć krążka, trudno spodziewać się aby próbował jeszcze w Tokio, bo będzie miał aż 43 lata.

Zadziwiająco się ułożyła ta turniejowa drabinka i reguły losowania faktycznie warte są głębokiego przemyślenia, ponieważ w jednej połówce znalazły się zespoły wylosowane przed turniejem z numerami od 1 do 3, a wszystkie trzy wygrały swoje grupy.

W dotychczasowych siedmiu starciach Alison i Bruno pięciokrotnie wygrywali z Brouwerem i Meeuwsenem. W ośmiu meczach z Siemionowem i Krasilnikowem Włosi wygrywali natomiast pięć razy. Jeśli miałbym typować to wydaje mi się, że w finale zobaczymy Brazylijczyków i Rosjan.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: mily66 »

Się meczycho zrobiło, 3 bloki na Alisonie.
Tvp jak zwykle się wypieła i pokazuje 100 okrążeń w kolarstwie torowym...
edit: łaskawie włączyli na tie break'a
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Elgarten »

Ehh ale szkoda Holendrów. Gonili, gonili i dwie zepsute zagrywki w kluczowych momentach. No cóż, cała nadzieja w zwycięzcy "europejskiego półfinału", ale boję się że Alison może już nie złapać w trakcie pojedynku takiego dołka.
Malutkie pocieszenie to kompletne zdemolowanie pary Talita/Larissa przez Niemki Ludwig i Walkenhorst. Oby niedoceniane reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów sięgnęły tu po złoto.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

Po wczorajszej średniej (jak na nich) grze przeciwko rodakom, dziś Brouwer/Meeuwsen mnie zaskoczyli - nie oczekiwałem takiej transformacji. Dzięki temu jednak, meczyk był przedni;)
Gratulacje dla Alisona/Bruno, oczywiście :) Także dla Ludwig/Walkenhorst za dzisiejszy świetny występ, no i dla Larissy/Tality - za całokształt kariery i radość, jaką zawsze mi dają swoją grą.

Zobaczymy, co dalej :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Można mówić, że Holendrzy byli blisko, ale po pierwsze jedna z piłek meczowych w drugim secie i nawet byśmy nie zapamiętali tego spotkania jako wyrównanego, po drugie jakoś dziwnym trafem tak się dzieje, że 80% tych naprawdę ważnych meczów niby 'na styk' wygrywa ta lepsza para :).

Tym razem mniej siatkarskiej urody, ale więcej emocji :). Inny mecz niż poprzedni A/B, bo zagrywka szła w graczy po 2m wzrostu, którzy przy braku wiatru na dokładnej wystawie walili na pełnej sile - jak nie złapał tego blok, to ciężko było coś wybronić. Jestem przekonany, że drugi finalista, ktokolwiek nim bedzie, spróbuje wykorzystać ten patent: zagrywką w Alisona i spróbować łapać go na wysokim bloku (chyba że będzie wiatr).

Strasznie ciekawie zapowiada się drugi półfinał. Tam są pary, a konkretniej blokujący, których przyuważyłem 5 lat temu na początku kariery ze względu na połączenie wzrostu z motoryką. Ładnie się rozwinęli.
Pary rosyjskie grają/grały w Rio powyżej oczekiwań, ale to Nicolai/Lupo są ogólnie tą 'lepszą' parą i to na nich stawiam ze względu na ich doświadczenie, które im wieksza stawka, tym bardziej się liczy.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

Kerri nie zdobędzie czwartego kolejnego olimpijskiego złota. Amerykanki przegrały z Agathą i Barbarą i powalczą o brąz.

Trochę mnie dziwiły słowa red. Hellera o niespodziance po meczu Niemek z Brazylijkami, bo w tym sezonie, zwłaszcza tuż przed Igrzyskami Laura i Kira prezentowały się wybornie i to one w mojej opinii były faworytkami.

Oglądał ktoś drugą połówkę chłopaków?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

lipton pisze:Kerri nie zdobędzie czwartego kolejnego olimpijskiego złota. Amerykanki przegrały z Agathą i Barbarą i powalczą o brąz.
Na swój sposób, odetchnąłem z ulgą. Pewnie, że Amerykanka jest i zostanie największą w historii, tylko - dlaczego ona chce grać i zwyciężać akurat na olimpiadzie, dlaczego nie grała i nie starała się w całym cyklu, jak tyle innych zawodniczek? Jakie to proste - przyjść na gotowe... Dlatego - choć sport nie jest wymiarem sprawiedliwości - to 'po ludzku' trudno byłoby mi zaakceptować kolejną olimpijską wiktorię Walsh w sytuacji, gdy wiele innych siatkarek, nie tak utalentowanych ale ambitnych i z marzeniami, walczyło i starało się w całym, pełnym cyklu.

Dla Włochów, prowadzonych zresztą przez brazylijskiego trenera Paulão, ten sezon już jest bardzo udany, niezależnie od wyniku finału.
Alison/Bruno potrzebują zaś do pełni szczęścia jeszcze tylko jednego, dobrego meczu... :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

Moim zdaniem ciężko mówić o przyjściu na gotowe, skoro Amerykanka po urodzeniu trzeciego dziecka w kwietniu 2013 w kolejnych sezonach wzięła udział odpowiednio w: 10, 7 i 8 turniejach WT, a w tym roku za każdym razem była w czwórce i tylko raz skończyła bez medalu. Poza tym to bardzo duża sztuka po raz kolejny przygotować się do najważniejszej imprezy czterolecia tak jak Kerri. Trudno też by w takim wieku i z taką liczbą dodatkowych życiowych obowiązków Walsh jeździła po wszystkich turniejach na świecie, gdy najzwyczajniej nie jest jej to potrzebne, bo awans olimpijski i tak zapewniła sobie w cuglach.

W dzisiejszym meczu o brąz Amerykankom będzie jednak bardzo ciężko ograć Brazylijki, które wygrały 4 z ostatnich 5 spotkań z Walsh i Ross.

W finale faworytkami wydają się natomiast Niemki (wbrew temu co można usłyszeć w TVP), które tuż przed Igrzyskami prezentowały imponującą formę, a w ostatnich 4 meczach pokonały swoje przeciwniczki.

Ja ściskam jednak kciuki za Agatę i Baśkę 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

lipton pisze:Moim zdaniem ciężko mówić o przyjściu na gotowe...
No dobra, tam... To nie jest do końca prawda co mówisz, ale - nie wchodzę w dyskusje na ten temat. Jest to bowiem marność.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

No i Niemki ze złotem, gładko wygrały z Brazylijkami. Można było się tego spodziewać, po tym jaką formę Laura i Kira zaczęły prezentować tuż przed Rio, bo od czerwca w 49 rozegranych meczach odniosły tylko 3 porażki i wygrały 5 z 7 turniejów, w których brały udział (łącznie z Igrzyskami). Jeszcze przez kilka godzin Niemcy będą się mogły poszczycić zatem posiadaniem tytułów aktualnych mistrzów olimpijskich zarówno w damskiej jak i w męskiej plażówce.

Czwarty olimpijski medal, tym razem brązowy, dołączyła do swojej kolekcji Kerri Walsh i tym samym została jedyną siatkarką plażową, której udało wywalczyć się aż 4 olimpijskie krążki.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

A no, turniej kobiet zakończony - przy, by tak to wyrazić, nikłym zainteresowaniu zgromadzonej forumowej publiczności. ;)

A propos zaś statystyk, ośmielę się podrzucić jeszcze tylko jedną, za to być może najważniejszą.
Medal Agathy/Barbary jest mianowicie rekordowym, dwunastym krążkiem Brazylii w sześciu edycjach olimpijskich turniejów siatkówki plażowej.
Poza USA - żaden kraj na świecie nawet nie zbliża się tych osiągnięć...

Po męskim finale będzie zresztą na ten temat jeszcze tzw. update :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Wspaniały turniej, wspaniałe zwycięstwo! :D
Chociaż ostatnią akcję obejrzałem z 10 razy i z tego ujęcia nie było za dobrze widać 2 odbić Lupo :/. Tak samo chętnie obejrzę tę włoską prośbę o challenge. Szkoda byłoby, gdyby gospodarskie sędziowanie zmąciło obraz tak wspaniałego sukcesu w tym magicznym miejscu.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

Należało im się, trudno sobie wyobrazić bardziej sprawiedliwe rozstrzygnięcie.
Najlepsza para na świecie od dwóch lat. W drodze po tytuł pokonali po kolei mistrzów Europy z 2013 roku (Herrera/Gavira) i aktualnych (Nicolai/Lupo), mistrzów świata 2013 (Brouwer/Meeuwsen), mistrza olimpijskiego z 2008 roku (Dalhausser) i parę aktualnych wiceliderów WT (Dalhausser/Lucena). Mieli znacznie trudniejszą drogę niż ich finałowi rywale.

Finał zupełnie dobry, ambitni Włosi postawili twardy opór. Jednak Brazylijczycy, grając na swoim optymalnym poziomie, są poza zasięgiem innych par.

Trzynasty zatem medal Kraju Kawy w historii olimpijskiej plażówki. Gratulacje. :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

Eee tam, nic nie było...
Cała sytuacja miała miejsce przed nosem sędziego, Alison od razu zwrócił na to uwagę... A w całym turnieju, gospodarskiego sędziowania stanowczo nie było.

Cieszę się. :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: depciak »

Wydaje mi sie, ze jak sie dobrze przyjrzeć powtórkom ostatniej akcji widac, jak po ataku pilka ociera sie o dłoń włoskiego zawodnika. Następnie zawodnik odbija piłkę drugi raz. W mojej ocenie decyzja sedziego prawidlowa.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

Jak sięgnę pamięcią do Londynu to tam ostatnia akcja też była na styku, a o porażce Alisona i Emanuela zadecydował centy(a może mili)metrowy aut w ostatniej piłce. Tym razem ostatnia akcja była równie trudna do oceny.

Też uważam, że decyzja była prawidłowa i tym większy szacunek dla sędziego, że to wyłapał, bo przy oglądanej w zwolnionym tempie powtórce ciężko wychwycić czy był błąd czy nie, a co dopiero w sytuacji gdy ogląda się to na żywo i ma się kilka sekund na podjęcie decyzji.

Wielkie gratulacje dla Brazylijczyków, tak jak napisał Erchembod nie może być mowy o przypadku, zdecydowanie najlepszy duet ostatnimi czasy i zasłużenie złote medale powędrowały do nich.

Jeśli chodzi o pozostałe miejsca na podium, to moim zdaniem, jak to już z resztą było tu kilkukrotnie napisane, ogromny wpływ na ich układ miała turniejowa drabinka, w której jednej połówce znalazła się większość czołowych par, w tym drudzy główni faworyci do złota, czyli Dalhausser i Lucena. Z drugiej strony tak jak pisaliśmy przed igrzyskami, wśród kandydatów do podium było przynajmniej 8 par i obecność Włochów czy Rosjan w półfinałach nikogo specjalnie dziwić nie powinna, bo oba duety w tegorocznych turniejach WT kilkukrotnie meldowały się w pierwszej czwórce (z resztą na ME obie pary spotkały się w finale).

Co do polskich duetów, bo już można chyba podsumować ich występ. Chłopaki niby zawiedli, ale tak po prawdzie czy (zwłaszcza w przypadku duetu Fijałek/Prudel) nie można napisać, że takiego wyniku można było się spodziewać? W worldtourowej karuzeli Grzesiek i Mariusz byli co prawda w tym roku 2 razy w pierwszej czwórce, zdobyli też brąz na ME, jednak gdy popatrzymy na ich mecze z czołowymi parami, to z reguły są to porażki, a wyrównane (czasami przegrane) boje ze średniakami również często im się zdarzają. Piotrek i Bartek dali ciała w grupie z Liaminem i Barsukiem, bo jednak akurat ten drugi rosyjski duet zaliczyłbym do grona średniaków, ale w meczu barażowym byli bardzo blisko aby w trzecim secie wyeliminować Włochów, a gdyby to zrobili to kto wie, czy nie skończyliby tam gdzie oni. Ciekaw jestem jakie będą teraz ruchy w polskich parach i czy dojdzie do jakichś przetasowań.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Zgadza się, w siatce zdarzają się takie akcje na styk, a ta z finału sprzed 4 lat to dobry przykład - tak jak wtedy nie kwestionowałem tej smutnej ale chyba prawidłowej decyzji sędziów, tak i teraz jestem jak najdalszy, żeby kwestionować ten wspaniały triumf :). Podzielam też wrażenie o ogólnym braku gospodarskiego sędziowania. No może jedyny drobiazg to wpływ wiatru na wynik 'ćwiartki' z Luceną/Dalhausserem. Ogólnie uważam jednak, że w plażówce nie ma 'gdyby' - tak jak pisałem mecze niby na styk wygrywa para lepsza (to też a propos meczu Ł/K z Włochami).

Drabinka zdecydowanie była zła, ale przede wszystkim ten fibowski system grupowo-pucharowy jest wybitnie niesprawiedliwy. A przecież nie musi tak być, dobrze pamiętam turnieje jeszcze kilka lat temu rozgrywane systemem brazylijskim.

Co do oceny naszych. Pewnie się nie zgodzicie, ale dla mnie to klęska i jednak regres (mówię o facetach). Jeszcze będzie czas podyskutować, ale rzucę tylko jeden fakt - spójrzmy sobie na wzrost - zwłaszcza blokujących - z czołowej czwórki albo nawet ósemki igrzysk...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: krzysiu »

No więc właśnie ,zastanówmy się nad tym,że nasi muszą górować przyjęciem i szybkością ataku - bo warunki mają mierne oprócz Prudla i Kantora - a w 4 czy 8 tych igrzysk są potwory :)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

Tak krawiec kraje, jak materii staje. Ten temat już był tutaj poruszany wielokrotnie. Niestety, ciężko znaleźć sprawnego, utalentowanego i wysokiego młodego chłopaka, który będzie chciał rzucić grę na hali kosztem plażówki. Sztandarowy przykład tutaj to Łukasz Kaczmarek, który miał zadatki na blokującego na światowym poziomie, jednak z braku perspektyw rzucił grę na plaży kosztem hali i źle na tym nie wyszedł. Z naszych młodych blokujących największy potencjał drzemie moim zdaniem w Brylu, ale w porównaniu z zawodnikami z innych krajów grających na tej pozycji Michałowi i tak brakuje nieco centymetrów (mierzy 198, czyli jest nieco niższy od Kantora, który ma 200).

Niestety zanosi się na to, że przez najbliższe lata przy okazji wyników naszych co jakiś czas będzie wracał temat mizernych warunków, no chyba że Kantor z Łosiakiem lub któraś z młodszych par wskoczą jeszcze o poziom wyżej i na stałe zadomowią się w światowej czołówce. Póki co następców nie widać, bo wyniki osiągane przez naszych na MMŚ i MME w porównaniu do lat ubiegłych są raczej mizerne i zanosi się na to, że obecną piątką będziemy orać przez kilka najbliższych sezonów.

Fijałek z Prudlem swoją topową formę osiągnęli koło Londynu, później już się do tego poziomu nie zbliżyli. No może udawało im się w pojedynczych turniejach, ale regularności nie było, dlatego moim zdaniem ciężko mówić o klęsce, po prostu są w grupie średniaków i miejsce zajęte na igrzyskach (a może bardziej w rankingu olimpijskim) odzwierciedla ich aktualny poziom, czyli +/- 12-15 para na świecie. Przed IO Mariusz i Grzesiek potrafili przegrać z takimi duetami jak Finsters/Tocs, Gabathuler/Gerson czy Krou/Rowlandson, a męczyli się w tie-breakach z takimi zespołami jak bracia Ingrosso, Kunert/Dressler czy Kissling/Krattiger. O całej masie porażek z duetami na swoim poziomie nawet nie wspominam. Kiedyś zrobiłem sobie taką statystykę zwycięstw i porażek z tego sezonu w meczach pomiędzy zespołami, które awansowały do Rio z rankingu. Nasi byli w tej statystyce pod koniec stawki.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

No ludzie, paranoja... Porównywanie sytuacji z finałów 2012 i 2016 roku to jakaś fatamorgana.

Przecież sędzia podjął tutaj prawidłową i bezdyskusyjną decyzję. Już nawet nie mówię o różnym dystansie punktowym między zespołami w obu przypadkach (finał 2012 vs 2016).

Jeszcze tylko przypomnę, że w 2012 roku sędzia najbliższy akcji - który widział ją zapewne lepiej niż my wszyscy w TV, nawet po 100 powtórzeniach - wskazał w pierwszym odruchu na boisko. Karygodnie tez - nie było inspekcji śladu.

O łatwiejszej drodze Włochów do tegorocznego finału już chyba pisałem. Koniec i kropka.

Natomiast, co do Polaków: jestem skłonny oceniać ich sytuację bardziej optymistycznie, niż - jak widzę - większość forumowiczów. Więcej na ten temat, może później i w wątku o WT.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Słuszne uwagi.

Natomiast co do poprzednich komentarzy, Kantor owszem ma 200cm, ale Prudel ma 191... Nie mówię o blokujących, ale wielu *obrońców* z czołówki jest wyższych. Tym większy szacunek, że potrafi grać na takim poziomie i naprawdę robić dobrą robotę w bloku, no ale nie oszukujmy się, para z blokiem 190cm zawsze będzie miała pod górę.

Smutne słowa, że wysocy odchodzą z plaży i właśnie tym bardziej szkoda, że nie mieliśmy olimpijskiego sukcesu, bo to mogłoby zadziałać jak magnes i odwrócić trend.
Kostek32
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2016, o 18:23
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Kostek32 »

Erchembod pisze:No ludzie, paranoja... Porównywanie sytuacji z finałów 2012 i 2016 roku to jakaś fatamorgana.

Przecież sędzia podjął tutaj prawidłową i bezdyskusyjną decyzję. Już nawet nie mówię o różnym dystansie punktowym między zespołami w obu przypadkach (finał 2012 vs 2016).

Jeszcze tylko przypomnę, że w 2012 roku sędzia najbliższy akcji - który widział ją zapewne lepiej niż my wszyscy w TV, nawet po 100 powtórzeniach - wskazał w pierwszym odruchu na boisko. Karygodnie tez - nie było inspekcji śladu.

O łatwiejszej drodze Włochów do tegorocznego finału już chyba pisałem. Koniec i kropka.

Natomiast, co do Polaków: jestem skłonny oceniać ich sytuację bardziej optymistycznie, niż - jak widzę - większość forumowiczów. Więcej na ten temat, może później i w wątku o WT.
Zapewne większość osób komentuje Polaków negatywnie ze względu na ostateczny wynik. Nie patrząc (co się często zdarza) na samą grę, walkę naszych. Smutne, ale prawdziwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”