Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Nowy »

Niemal za dwa tygodnie rozpocznie się kolejny WT - tym razem na Warmii i Mazurach - w Starych Jabłonkach.
Zjadą się najlepsze pary świata, w tym Brazylijczycy i Niemcy Brink/Reckermann, którzy ostatnio okazują wyśmienitą formę.
Będziemy mieli również swoje pary w turnieju, zobaczymy czy któraś awansuje do turnieju głównego. Spore szanse mają Fijałek i Prudel (chociaż ostatnio zostali rozdzieleni na WT) no i zwyżka formy u Kądzia i Szamana.
Szkoda, że nie pojawią się Amerykanie, których gościliśmy na WT w Mysłowicach. No, ale taki naród, że ważniejsze dla nich są turnieje z cyklu AVP, niż światowe :)
Wśród kobiet na pewno powalczą Michoń - Szczytowicz i Kołosińska. Ale dla wszystkich naszych par będzie to spore pole doświadczalne.
Mikasaa
Posty: 50
Rejestracja: 25 lip 2009, o 19:18
Płeć: M

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Mikasaa »

Dziewczyny nie przebiją się przez eliminacje....
Myślę że w turnieju głównym dziewczyny które tam są coś pograją .
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Nowy »

Myślę, że Kołosińska/MIchoń - Szczytowicz mogą powalczyć. TO samo zauważył trener Michał Szczytowicz.

W Starych Jabłonkach nie zagra Emanuel Rego, który w Klagenfurcie doznał kontuzji stopy. Wątpię, że Ricardo ugra coś z Franco.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Mate »

No to o tytuł walczyć będą dwie pierwsze pary: Brink-Reckermann i Harley-Alison. Chociaż po cichu wierzę w holenderską parę Nummerdor-Schuil. W ostatnich trzech turniejach zajęli dwa razy 4 miejsce i raz 3.

A u kobiet o złoto walczyć będą Brazylijki. Szkoda, że w turnieju nie zagrają Ross-Kessy oraz Branagh-Youngs. W takiej sytuacji stawiam na parę Ana Paula-Shelda.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: dreamer »

Występ Ricardo w parze z Franco nie jest pewny.
Dzisiaj prasa brazylijska podaje informację, że Ricardo jutro oficjalnie powiadomi organizatorów i FIVB czy zagra z innym partnerem (innym niż Emanuel, czyli w tym przypadku z Franco), czy całkowicie zrezygnuje ze startu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Nowy »

Mordercza walka Brazylijek

Emanuel nie wygra w Starych Jabłonkach

Choć główna część turnieju Swatch FIVB World Tour Mazury Open w Starych Jabłonkach zacznie się dopiero we wtorek, wielkich emocji nie brakowało już w poniedziałek. Najpierw Hotel Anders, którego właściciel Andrzej Dowgiałło jest promotorem turnieju, obiegła wiadomość, że tym razem nad jezioro Szeląg Mały nie przyjdzie mistrz olimpijski z Aten, trzykrotny medalista olimpijski Emanuel Rego. Potem z rozgrywkami, które na dobre się jeszcze nie zaczęły, pożegnały się trzecie przed rokiem Carolina i Maria Clara Salgado.

Grający w siatkówkę plażową Brazylijczycy i Brazylijki nie mają łatwego życia. Choć umiejętności mają spore i w każdym turnieju należą do faworytów, najpierw muszą się przebić przez krajowe eliminacje. Rozgrywane zawsze dzień przed startem turnieju głównego spotkania są koszmarem dla krajów, z których chcą wystartować więcej niż cztery pary. Trzy dostają się do głównej drabinki, podczas gdy kolejne walczą o miejsce... w eliminacjach. Właśnie dlatego bratobójcze spotkania stoczyły w poniedziałek Brazylijki i Niemki. Dopiero tie-break pozwolił uratować się parzy Pohl-Rau, reprezentującym Niemcy w igrzyskach w Pekinie. Tyle szczęścia nie miały bohaterki ubiegłorocznych zmagań w Starych Jabłonkach - czwarte w 2008 roku Renata i Talita przegrały już w półfinale krajowych eliminacji, a trzeci duet "Mazury Open" 2008, czyli siostry Salgado, poległy 1:2 po nerwowym, pełnym napięcia spotkaniu z Vivian i Vieirą. I to właśnie ta para zagra w turnieju głównym.

Tematem dnia w Starych Jabłonkach była też kontuzja Emanuela Rego, którzy w parze z Ricardo Santosem wygrał Swatch FIVB World Tour Mazury Open cztery razy, za piątym razem zajmując trzecie miejsce.

- Jestem załamany, że nie mogę przyjechać na jeden z moich ulubionych turniejów. Lekarze powiedzieli, że nie mogę zagrać, ręka boli zbyt bardzo. Muszę odpocząć. A tak czekałem na wyjazd do Polski. Uwielbiam Stare Jabłonki - mówił Emanuel Rego, który od 2002 roku, od momentu, gdy zaczął grać w parze z Ricardo, nie doznał żadnej kontuzji i nie opuścił żadnej imprezy.

Obaj zawodnicy zdecydowali, że Ricardo przyjedzie na turniej. Wielka gwiazda światowej siatkówki plażowej zagra w parze z... 43-letnim Franco Neto. Franco to zwycięzca World Touru z 1993 i 1995 roku, wybierany też najbardziej lubianym i inspirującym siatkarzem całych rozgrywek w latach 2006 i 2007. Nowa para - przez ostatnie 7 lat Ricardo nie grał z żadnym innym partnerem niż Emanuel! - zagra w turnieju głównym dzięki wysokiemu rankingowi Ricardo i przepisom, które pozwalają raz w sezonie dokonać takiej zmiany.

taka informacja prasowa dziś przyszła, więc chyba raczej zagra.

Trochę niespodzianka, że w turnieju nie wystąpią Carolina i Maria Clara Salgado, która nie przeszły krajowych kwalifikacji.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Mate »

Michoń-Szczytowicz przegrały z duńską parą Andreasen-Vestergaard 0:2(13:21, 17:21) w 3 rundzie kwalifikacji. Tak więc nie ma już żadnej polskiej, żeńskiej pary w WT w Starych Jabłonkach.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: kufel »

Jak to nie ma ??? Brzostek/Sowała, Urban/Wiatr, Paszek/Bekier w turnieju głównym który rozpocznie się jutro.
Żadna z par nie awansowała z kwalifikacji to fakt, ale precyzyjnie trzeba pisać. :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Mate »

kufel pisze:Jak to nie ma ??? Brzostek/Sowała, Urban/Wiatr, Paszek/Bekier w turnieju głównym który rozpocznie się jutro.
Żadna z par nie awansowała z kwalifikacji to fakt, ale precyzyjnie trzeba pisać. :)
Kurde zapomniałem ;) . Moja wina :( :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
TOFIK
Posty: 21
Rejestracja: 31 lip 2009, o 09:06

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: TOFIK »

Myśle, że Sowała i Brzostek mają największe szanse. Jak dotąd ta para prezentowała się najlepiej w rozgrywkach FIVB. No i są na fali. Zdobyły w tym roku Mistrzostwo Polski :D
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Nowy »

Kinia i Madzia z Japonkami zagrały naprawdę bardzo dobrze (nie liczę poczatków, które zawsze mają słabe) i z niemałych opresji wyszły i potrafiły wygrać mecz.

Dunki w meczu z Gancarczyk/Konieczką zagrały przeraźliwie słabo, a z Madzią i Kingą jakoś się obudziły i zatłukły je zagrywką...

Właśnie na ten element chciałbym zwrócić uwagę - wiele par ma zabójczą zagrywkę. Niektóre strasznie silną, a niektóre niewygodną...

Co do Moni i Kajki się zgodzę - mają spore szanse na ugranie coś w tym turnieju. Jak wspomniałeś - są na fali, ale także bardzo szybko się rozwijają i dorównują najlepszym. Problem jest jeszcze w tym, aby uwierzyły, że tak naprawdę jest...
TOFIK
Posty: 21
Rejestracja: 31 lip 2009, o 09:06

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: TOFIK »

Szkoda Madzi :( Jak wspomniałeś nie mogły sobie kompletnie poradzić z zagrywką przeciwniczek i przez to nie mogły wyprowadzić dobrej akcji :< Co do Kaji i Moniki to zgadzam się. Są znakomite, mają potencjał, ale też zjadają je czasem nerwy. Monika oznajmiła po wygranych Mistrzostwach Polski, że są z Kają nastawione bojowo i udowodnią w Starych Jabłonkach ile są warte Mistrzynie Polski. Taka deklaracja zobowiązuje.
Trzymam kciuki za te nasze Łodzianki :P (za Kasie i Asie też)
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: kufel »

No to na dziś mamy tak:
Larissa-Juliana BRA [1] Paszek-BEKIER POL [32] , Urban-Wiatr POL [9] Andreasen-Vestergaard DEN [24] , Urban-Wiatr POL [9] Andreasen-Vestergaard DEN [24] , Liliana-Baquerizo ESP [23] Brzostek-Sowala POL [10] .
Pozostaje mieć nadzieję, że Kasia i Asia pokonaja wreszcie Andreasen-Vestergaard.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Mate »

Dotychczasowe wyniki:
Larissa-Juliana - Paszek-Bekier 2:0(21:17, 21:11)
Forrer-Schmocker - Lessard-Martin 0:2(16:21, 11:21)
Schwaiger-Schwaiger - Lundqvist-Ljungquist 2:0(21:18, 21:17)
Rohkamper-Jensen - Banck-Günther 1:2(21:14, 17:21, 8:15)
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
TOFIK
Posty: 21
Rejestracja: 31 lip 2009, o 09:06

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: TOFIK »

Co za porażka Mistrzyń Polski - Karoliny Sowały i Moniki Brzostek. :o Spodziewałam się po nich czegoś więcej. Czyżby dopadł je jakiś kryzys. Zwłaszcza ostatni przegrany mecz z norweszkami Nila-Ingrid 0:2 (18:21, 11:21). W 2 secie ledwo dograły do 10 punktów. Miejmy nadzieje, że teraz troche odpoczną i zregenerują siły na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Kalingradzie. :(
TOFIK
Posty: 21
Rejestracja: 31 lip 2009, o 09:06

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: TOFIK »

Oj słaby występ pań i panów w Starych Jabłonkach :( Szkoda :(
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Nowy »

Panie (Kasia i Asia) - ogromny pech i niefart.
Kądziu i Szałan - o mój Boże, co oni mają z tymi końcówkami. Piłki setowe, meczowe w górze lądują na autach lub splasowane prosto na ręce przeciwników.A niewykorzystane sytuacje się mszczą no i tak o.

Jutro pojedynek Fijałek/Prudel - Plavins/Smetins. Panowie - brońcie naszego honoru! Fifi i Prudi mają formę, co pokazali w dzisiejszych meczach z Czechami i Brazylijczykami. Ten drugi, pomimo jednostronnego wyniku, wcale taki nie był. Równie dobrze Polacy mogli wygrać.

Warto by poruszyć jeszcze temat kibiców. Bardzo fajni (nie to, co na hali). Ale to nie teraz. Idę do żony.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Elgarten »

Para Fijałek/Prudel już w najlepszej 12 turnieju. Dzisiaj odnieśli dwa ważne zwycięstwa. Najpierw Polacy pokonali w dwóch setach parę łotewską Plavins/Smedins, a później w takim samym stosunku uporali się z Hiszpanami Mesa i Lario. Jutro o godz. 10.30 rywalami Polaków w walce o czołową ósemkę turnieju będą Argentyńczycy, Baracetti i Salema . Argentyńczycy ograli już w turnieju rozstawionych z nr 3 hiszpańską dwójkę Herrera/Gavira, więc zapowiada się dla Polaków trudny pojedynek. Jednak nie są bez szans, oby zaszli jak najdalej :) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Mikasaa
Posty: 50
Rejestracja: 25 lip 2009, o 19:18
Płeć: M

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Mikasaa »

TOFIK pisze:Oj słaby występ pań i panów w Starych Jabłonkach :( Szkoda :(
co do pań to zgadzam się całkowicie , zagrały fatalnie ( morze oprócz Kasi i Asi )
mimo prognoz trenera ze są w szczytowej formie i stać Je na pierwsza dziesiątkę :o
młode zawodniczki nie przebrneły przez kwalifikacje,ale One jeszcze mają czas zawiodła natomiast Madzia na całej linii to przecież doświadczona zawodniczka i nie potrafiła sobie poradzić już w drugiej rundzie :<

Panowie podobnie młodzież ma jeszcze czas ,Klimek-Szternel trochę za krótko grają ze sobą,Kadziola-Szalankiewicz zawiódł na całej linii miał walczyć tak jak dziewczyny o pierwszą 10 a skończył po pierwszej rundzie ,obawiam się że nie jest w stanie więcej już osiągnąć.

Natomiast Fijałek i Prudel PIĘKNIE :D NARESZCIE POKAZALI NA CO ICH STAĆ :D
Fijalek-Prudel Baracetti-Salema ARG 2-0 (21-12, 21-13)
i za pewnie to nie koniec teraz z Herrera-Gavira mają wielką szanse wygrać i powtórzyć osiągnięcia z poprzedniego roku
PANOWIE POWODZENIA !!!! !!! !!! !!!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Mate »

Larissa-Juliana - Talita-Antonelli 2-1 (14-21, 21-19, 15-9)

Obejrzałem gdzieś z 15 minut tego spotkania i byłem bardzo zadowolony z przebiegu gry. Zawodniczki dobrze zagrywały. Po pierwszym secie myślałem, że turniejowa "piątka" wygra mecz, ale Larissa z Julianą wzięły się do roboty, chociaż w 2 secie nie było łatwo. Muszę obejrzeć mecz panów, bo dzisiejszy doping na meczu Brazylijek był "świetny". Jedynie może z 30 osób wiedziało, co to doping. Tak mi się wydaje, że 9/10 mężczyzn przyszło tylko po to, żeby obejrzeć gołe dupy zawodniczek. A w drugim półfinale Brazylijki prowadziły na początku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
TOFIK
Posty: 21
Rejestracja: 31 lip 2009, o 09:06

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: TOFIK »

Mikasaa pisze:
TOFIK pisze:Oj słaby występ pań i panów w Starych Jabłonkach :( Szkoda :(
co do pań to zgadzam się całkowicie , zagrały fatalnie ( morze oprócz Kasi i Asi )
mimo prognoz trenera ze są w szczytowej formie i stać Je na pierwsza dziesiątkę :o
młode zawodniczki nie przebrneły przez kwalifikacje,ale One jeszcze mają czas zawiodła natomiast Madzia na całej linii to przecież doświadczona zawodniczka i nie potrafiła sobie poradzić już w drugiej rundzie :<

Panowie podobnie młodzież ma jeszcze czas ,Klimek-Szternel trochę za krótko grają ze sobą,Kadziola-Szalankiewicz zawiódł na całej linii miał walczyć tak jak dziewczyny o pierwszą 10 a skończył po pierwszej rundzie ,obawiam się że nie jest w stanie więcej już osiągnąć.

Natomiast Fijałek i Prudel PIĘKNIE :D NARESZCIE POKAZALI NA CO ICH STAĆ :D
Fijalek-Prudel Baracetti-Salema ARG 2-0 (21-12, 21-13)
i za pewnie to nie koniec teraz z Herrera-Gavira mają wielką szanse wygrać i powtórzyć osiągnięcia z poprzedniego roku
PANOWIE POWODZENIA !!!! !!! !!! !!!


Troche nie rozumiem tej wypowiedzi. Madzia nie poradziła sobie w 2 rundzie ale w kwalifikacjach. No ona jest doświadczoną zawodniczką, ale Kinga to początkująca zawodniczka, która ma duże predyspozycje, aby grać coraz lepiej. Napewno dużo nauczyła się i nauczy grając z Magdą. Cóż trudno się czegoś więcej spodziewać po polkach, nie są one tak ograne i doświadczone, jak np. brazylijki, ktore już grają kilka lat na world tourach i grają w plażówke przez cały rok. A nasze zawodniczki tylko w sezonie letnim.
Ja wierze, że jeszcze pokażą na co je stać. Bo stać je na dużo!
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: niepoinformowany »

Ci Brazylijczycy, którzy grali w 2. półfinale to prostacy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
sobek111
Posty: 75
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 06:51
Płeć: M

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: sobek111 »

witam wszystkich,
mam pytanie jednak nie bardzo jest ono związane z grą a bardziej z muzyką którą puszczją na tym world tourze. wie ktoś jak nazywa się piosenka którą śpiew jakiś facet " ... rrumba ..." i reszty nie wiem. jeżeli ktoś ją zna to bardzo prosiłbym o odpowiedź
z góry dzięki
.
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: Nowy »

TOFIK pisze:
Mikasaa pisze:
TOFIK pisze:Oj słaby występ pań i panów w Starych Jabłonkach :( Szkoda :(
co do pań to zgadzam się całkowicie , zagrały fatalnie ( morze oprócz Kasi i Asi )
mimo prognoz trenera ze są w szczytowej formie i stać Je na pierwsza dziesiątkę :o
młode zawodniczki nie przebrneły przez kwalifikacje,ale One jeszcze mają czas zawiodła natomiast Madzia na całej linii to przecież doświadczona zawodniczka i nie potrafiła sobie poradzić już w drugiej rundzie :<

Panowie podobnie młodzież ma jeszcze czas ,Klimek-Szternel trochę za krótko grają ze sobą,Kadziola-Szalankiewicz zawiódł na całej linii miał walczyć tak jak dziewczyny o pierwszą 10 a skończył po pierwszej rundzie ,obawiam się że nie jest w stanie więcej już osiągnąć.

Natomiast Fijałek i Prudel PIĘKNIE :D NARESZCIE POKAZALI NA CO ICH STAĆ :D
Fijalek-Prudel Baracetti-Salema ARG 2-0 (21-12, 21-13)
i za pewnie to nie koniec teraz z Herrera-Gavira mają wielką szanse wygrać i powtórzyć osiągnięcia z poprzedniego roku
PANOWIE POWODZENIA !!!! !!! !!! !!!


Troche nie rozumiem tej wypowiedzi. Madzia nie poradziła sobie w 2 rundzie ale w kwalifikacjach. No ona jest doświadczoną zawodniczką, ale Kinga to początkująca zawodniczka, która ma duże predyspozycje, aby grać coraz lepiej. Napewno dużo nauczyła się i nauczy grając z Magdą. Cóż trudno się czegoś więcej spodziewać po polkach, nie są one tak ograne i doświadczone, jak np. brazylijki, ktore już grają kilka lat na world tourach i grają w plażówke przez cały rok. A nasze zawodniczki tylko w sezonie letnim.
Ja wierze, że jeszcze pokażą na co je stać. Bo stać je na dużo!
Dokładnie. Kinia gra zaje*iście, tylko musi w siebie uwierzyć i złapać swój rytm. Strasznie się boi, a nie powinna. Kiedy przestaje, gra na bardzo wysokim poziomie, co pokazała w meczu z Japonkami. Nie uważam, żeby ktoś tutaj zawiódł.

Kasia Urban i Asia Wiatr - pecha miały niemiłosiernego, szczególnie w meczu z Norweżkami. Wyglądało to jakby siatka była centymetr za wysoka, a linia za krótka. Norweżki doskonale to wykorzystały, w końcu rutyniary.

Sowała/Brzostek - nie wiem, nie widziałem żadnego ich meczu, ale również ich szkoda...

Co do Kądzia i Szałana - strasznie mi ich szkoda. Przegrali wygrany mecz, w drugim przegrali wygranego seta. Coś się w nich zatrzymuje i i nie mogą skończyć tej jednej piłki. Ale przed nimi cała kariera... :)

Klimek i Szternel byli strasznie przestraszeni. Szczególnie w pierwszym meczu, gdzie grali z mistrzami świata. W drugim pokazali, że mogą powalczyć (sądząc po wyniku, bo spotkania nie widziałem).

Fijałek i Prudel - rewelacja turnieju. Zagrali nareszcie na takim poziomie, na jakim potrafią. Tym bardziej, że Fifi grał z kontuzją - najpirew wybił sobie palca, a potem odnowiła się kontuzja uda, która doskiwera mu od ponad dwóch tygodni. Na masażu po jednym z meczów ciekawie to nie wyglądało. Grzesiek mówił, że i tak wyjdzie na boisko, najwyżej będą go z niego zbierać hihi. Mariusz bardzo dobrze zagrał blokiem. Trochę się pochrzaniło w ostatnim meczu z Hiszpanami, ale chłopcy byli już zbyt zmęczeni. Ale niestety - taki mamy system przygotowawczy, że są kontuzje w środku sezonu, a zawodnicy wytrzymują maksymalnie 3-4 mecze. Na to już ani ja ani nikt z forumowiczów nie poradzi.

Jeszcze ciekawostka. Zdjęcie boiska nr 4. Najbardziej oddalone od stadionu głównego, wokół którego jest polana.

http://i31.tinypic.com/mtkwna.jpg

Podczas ćwierćfinałowego meczu Polaków:

http://i28.tinypic.com/10ndvfk.jpg

Tutaj link do zdjęcia w pełnej rozdzielczości, dopiero teraz robi wrażenie:
http://www.fivb.org/visasp/ShowImage.aspx?No=200686971

Turniej udany, było fajnie, będzie lepiej.
TOFIK
Posty: 21
Rejestracja: 31 lip 2009, o 09:06

Re: Swatch FIVB World Tour 2009 - Mazury Open

Post autor: TOFIK »

Nie byłam w Starych Jabłonkach, ale widziałam w TV i bardzo żałowałam że mnie tam nie było. Publika była super. Za rok napewno się wybiore, aby poczuć ten klimat.
Niedługo na stronie http://www.plazowka.com bedzie umieszczony wywiad z Karoliną Sowałą, który sama przygotowałam. W wywiadzie jest też pytanie związane z szybką przegraną na WT w Starych Jabłonkach.
Serdecznie zapraszam do lektury :)
Oczywiście jeszcze napisze kiedy wywiad sie ukaże :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”